Kültür Sanat Edebiyat Şiir

yahudi sizce ne demek, yahudi size neyi çağrıştırıyor?

yahudi terimi Nihat Yıldız tarafından 25.05.2005 tarihinde eklendi

 • Ahmet Akseki
  Ahmet Akseki 27.12.2010 - 22:49

  sizin bu mesahı okumanız tesadüfmü?
  yahudi kelime anlamı ile doğru yolu bulan demektir
  doslarım gerçek şuki bir yahudiyi tanımlayamasınız onların durumunu onların durumuna yakın bir durumla karşı karşıya kalan bilebilir  gerçek şu ki onları dünyanın bilinmedik köşelerine buğdayı serper gibi serptik sonra onlara şöyle dedik sizin vadidilmiş topraklarınız orasıdır gidin oraya bir devlet kurun yoksa huzur bulamasınız sonra onlar ayrıldığı yerde tekrar birleştiler ve isimleri söyleyecek birini bekliyorlar


  gece güreşen iki adamı hatırlayın biri diğerine şöyle demişti (beni bırak gün ağarıyor)

 • Aslı Taner
  Aslı Taner 04.06.2010 - 14:55

  bakınız haberlere yahudi.... bu demek... filistine dua ile....

 • Ömür Aykanat
  Ömür Aykanat 01.06.2010 - 23:25

  Bayraklarındaki 6 köşeli satanist amblemi yıldızdan anladığım kadarı ile,ŞEYTANIN ÇOCUKLARI.Dünya üzerindeki lânetlenmiş Tek ırk olmalarına bakınca,İBLİSİN YERYÜZÜ VERSİYONLARI.KENDİ PEYGAMBERLERİNİ ÖLDÜRDÜKLERİNE BAKTIĞIMDA,İnsan ırkının baş belası kana doymayan vampirler.

 • Ömür Aykanat
  Ömür Aykanat 01.06.2010 - 23:19

  Kendi ırkından olan Allah (cc) elçisi peygamberi öldürerek,Dünya üzerinde bilinen tek lânetli ırk,İblisin çocukları olduklarını,satanist yıldızı olan 6 köşeli yıldızı bayrak yaparak ilan eden,şeytanın yeryüzü versiyonları.Halâ, ağlama duvarında,TİMSAH GÖZYAŞI DÖKEN SATEKÂRLAR.V.S.-V.B.İşte bence YAHUDİLER BUNLAR.

 • Sükûn Ve İnşirah
  Sükûn Ve İnşirah 31.05.2010 - 13:18

  peygamber katili lanetliler taifesi..Muntakim olan Allah elbet intikamımızı alıcıdır..dünya sizin..buyrun şimdilik..ötede görüşelim..hayvandan aşağılar..


  @..

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün 02.04.2010 - 14:06

  Y:hudi bilim adamları:
  1.Benjamin Rubin:İnsanlığa aşı iğnesini verdi.
  2.Jonas Salk:Çocuk felci aşısını geliştirdi.
  3.Gertrude Elion:Lösemiye karşı ilaç verdi
  4Sigmund Freud:Psikiatrinin babası
  5.Baruch Blumberg: Hepatit B aşısını geliştirdi
  6.Paul Ehrlich: Frengiye karşı tedaviyi buldu
  7.Elie Metchikoff:Bulaşıcı hastalıklarla ilgili Nobel aldı.
  8.Gregory Pıncus:İlk doğum hapını geliştirdi
  9. Willhem Kolff: Diyaliz makinasını yarattı

  Son 105 yılda bilim dalında 100'ün üzerinde Nobel Ödülü kazanan 14 milyonluk insan topluluğu empatiyi de hak etmiş demektir.

 • Erdem Yılmaz
  Erdem Yılmaz 02.04.2010 - 09:16

  Katiyen kendi malı olan bir medeniyete sahip olmamıştır o daima diğer halkların gövdesine parazit olmuştur daima yer değiştirmiştir fakat bir göçebe olduğu için değil kötü muamele ettiği ev sahibleri tarafından bir memleketten başka memlekete kovulduğu için schopenhauer Yahudi yi yalan söylemenin büyük üstadı diye tanımlamıştır Yahudi gayet tabi bir şekilde yalan söylemeye başlar ve gene gayet tabi olarak şekilde yalan söylemeye devam eder onunlar ilk yalanı Yahudiliğinin din olduğudur Yahudi asla kendine mahsus bir devlet kurmaya muktedir olamam... Devamını Görıştır çünkü bir devlet için elzem olan şey idealizm dir buda Yahudiler de yoktur Yahudi zekası asla yapıcı olamaz o daima en tahrik edici fırsatlarda bile yıkıcıdır nitekim Yahudi bir taraftan hayır perver görünürken diğer yandan ticari şirketler kurmuş sınıf mücadelesi için zemin hazırlamak üzere işçi ve işveren arasındaki münasebetleri bozmuştur liberal görünüşü ile alay etmiştir dini müsamaha perdesi altında farmasonluğu icad etmiş ve onu orta sınıfı iktidarı altına almak için bir bir alet gibi kullanmıştır onlar insanlığın en büyük düşmanıdır.
  her türlü kötülük onla beslenir ve en tahrip olan unsuru o yaratır yahudiiler sürekli zulme uğratılmış diye masun gösterip yahudilerin diğer insanlara zarar vermedini öne sürmektedir bü da çok büyük bir yalandır çünkü yahudi kendi ırkından olmayanher türlü çanlıyı hayvan görüp kendine hizmetçi olarak kabul etmektedir yahudi ve osmanlı devletini yahudiler yıkmıştır ayrıca ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tehlikenin boıyutunu anlayıp tüm yahudi mason localarını kapatmış mallarına el koydurmuştur ama ne yazıkki atatürk ün ölümünü fırsat bilen İsmet İnönü tüm locaları tekrar açtırıp mallarını iade etmiştir ne yazıktır o dönemde Atamızın doktoruda ünlü mason olan Mim Kemal Öke dir ve içimden ne yazık atamız kimlere emanet edilmiş demekten başka bişey gelmiyor...

 • Akif Katipzade
  Akif Katipzade 25.01.2010 - 23:20

  tarih boyunca bir çok devletler tarafından büyük haksızlıklara ugramış bır ırk. her milletin olumlu ve olumsuz insanları vardır.Yalnız bakıyorum hırsızlıktan adan öldürmekten dolandırıcılıktan tecavüzden ırza geçmeden suçlu bulunmuş bir yahudi duymadım akıllı oldukları dogrudur menfaatlerini düşündükleri dogrudur neden geçmişteki çekmiş oldukları sıkıntıların vermiş oldugu hırstır.Şu an ben bir elhamdülillah müslüman Türk olarak iş yerimin maddi ve manevi tüm yönetimini on yıldır bir yahudi insana teslım ettim.beni hiç pişman etmedigi gbi kendisine de her zaman müteşşekkirim. ön yargılı olmamayı öneririm

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan 12.11.2009 - 17:23

  BİRGÜN GELECEK BÜTÜN YAHUDİLERİ ÖLDÜRMEDİĞİM İÇİN HEPİNİZ BANA KÜFÜR EDECEKSİNİZ.
  ..................................................(ADOLF HİTLER)

 • Demem Dedim
  Demem Dedim 31.05.2009 - 11:53

  Yahudi kendi çıkar ve amaçları için her şeyi yapandır.
  Kendi çıkar ve amaçları için her şeyi yapan herkese yahudi denilebilir...
  (Kendi çıkar ve amaçları için her şeyi yapmak,
  Yüce ALLAH´ın emir ve yasaklarına baş kaldırmaktan geçer)

  ALLAH´ım yahudilerden ve yahudilikten sana sığınırım...

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri `` 16.05.2009 - 10:22

  Musa Peygamber'den beri gelen, ruhî birlik ve bütünlük suikastçisi...

  ...

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün 11.04.2009 - 01:09

  T.cumhuriyetinin Yahudilerle bir sorunu yoktur.Keza Osmanlı'nında, İttihat_Tarakki'nın içinde masonlarla birlikte Yahudilerde bulunmaktaydı. Ufak tefek(Trakya' olanlar) olayların haricinde en rahat azınlık onlardır.

 • Gökhan Şirin
  Gökhan Şirin 12.03.2009 - 17:05

  Ticaret erbabı

 • Özgür Hüseyin Elmas
  Özgür Hüseyin Elmas 10.02.2009 - 13:38

  yahudi, ansiklopedide okuduğum bilgiye göre aldatıcı demekmiş.

 • Elif Cevahir
  Elif Cevahir 15.01.2009 - 23:44

  sırtlana dişlettiği etini
  güvercinden koparmak isteyensin

  (h.s)

 • Gün Günebakan
  Gün Günebakan 09.01.2009 - 20:52

  hükükümet yahudilerin yaptığı katliamların peşi sıra halka hitap ederken yahudilere ateş püskürüyolar fakat icraatlarını inceledeiğinizde Akp hükümetinin israille kanka olduğuna tanık oluyoruz. insanları kandırıyorlar ama Allahı kandıramazlar. Allahın adaletine hesap verecekler.

 • Gün Günebakan
  Gün Günebakan 09.01.2009 - 20:49

  aslında yahudiler millattan önce 2000 lerde ortaya çıkmış çobanlık yapmış yakın döneme kadar kaale alınmayan bir milletti. sahip oldukları okultizm sümerler ve babillilerden alıntıdır. Çarpık dünya görüşleri her yerde kendilerinden nefret edilmesine sebeb olmakta. Yahudilerin İspanyadan Türkiyeye gelmeleriyle emevi-islam anlayışıda Türkiyeyi yüzyıllar içinde ele geçirmiş, ehlibeyt aşıkları düşman ilan edilip katliamlara kurban edilmiş ve Osmanlıda önce duraklamış sonra gerilemiş ve neticede yıkılmıştır. Ulu önderin genç Cumhuriyetteki icraatlarından biride yahudilerle yoğun alakalı mason yılanları ülkeden defetmek olmuştur.

 • Esra Kaya
  Esra Kaya 07.01.2009 - 15:23

  kuranı kerimde nankörlük ve açgözlülükle itham edilen kavimdir..dünyanın anasını ağlatmayı şiar edinmişlerdir.bir avuç yahudinin tüm dünyayı bu kadar korkutmasını neye bağlamak lazım bilmiyorum..arap dünyası başta olmak üzere tüm müslüman dünyası seyrediyor filistini..

 • Selçuk Akçaören
  Selçuk Akçaören 02.01.2009 - 01:23

  kıyamet günü ahiret onların başına çökecek ve cehennemin en derin en azablı kuyularına onlar gidecektir...

 • Kenan Erken
  Kenan Erken 19.11.2008 - 15:49

  yahüdi milleti ALLAH cc tarafından naletlenmiş bir kavim bir günde 50ye yakın peygamber öldüren kavim israiliilerin zalim dedeleri değilmiydiler zalimler için yaşasın cehenemmmmmmm

 • Sen Ve Ben
  Sen Ve Ben 02.11.2008 - 21:06

  başka kavimlerin üstünten geçinen kendinden olmayanları asla kabul etmezler başkalarını sömüren siyonist topluluk? ? ?

 • Ayhan Süslü
  Ayhan Süslü 28.09.2008 - 19:52

  'Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur' (Maide 51)

 • Gaye Kaya
  Gaye Kaya 25.08.2008 - 20:50

  yahudiler hakkında bildiklerim bu adamlar müslümanlara ifrit olur

  yahudiler yoğurt ve eti aynı dolaba yan yana koymazlar (bu bilgi yanlış olabilir)

  yahudiler çok azimli ve çalışkan insanlardır.

  faizi ilk yahudiler çıkarmıştır.

  yahudi bir insan eğer müslüman olduysa namazı günde 40 rekattır bu bilgidende emin değilim sadece aklımda kalmış

 • Mehmet Serdar
  Mehmet Serdar 27.07.2008 - 14:38

  Yahudilerle ilgili haber cikinca sinirlerim bozuluyor. Gittikleri yerleri karistiriyorlar.

 • Ercan Eroğlu
  Ercan Eroğlu 28.03.2008 - 14:17

  21. yüzyıl itibarı ile yeni dünya hakimi olan bir insan topluluğu! istesek de istemesek de şu anda durum bu! Şeytanla işbirliği yapan, peygamberleri öldüren inkarcı bir toplum. 20 milyon kişi olmalarına rağmen dünyayı yönetmek harika bir duygu olmalı. Ama unutmayın ki yeryüzünde TÜRK ler hala var ve sonsuza kadar bu Müslüman Türkler başınıza dert açacak.

  NOT; Öldürdüğünüz her samimi müslüman şehid olacak! Müslümanları öldürmeniz sadece onları cennete uğurlamak oluyor! Bi nevi cennet e insan sevk ediyorsunuz.
  Allahtan başka ilah yoktur ve hz Muhammed onun kulu ve son şanlı elçisidir.
  Bütün peygamberler gibi Hz Musa da bir islam peygamberidir.

 • Gökhan Kelle
  Gökhan Kelle 07.03.2008 - 23:52

  Paranın Kulları (Sakın başka anlamlar ve yorumlar aramayın...bu yeter...emin olun :))

 • King Predator
  King Predator 03.01.2008 - 08:20

  Medine’de Muhayrık adında bir Yahudi bilgini yaşıyordu. Peygamber Aleyhisselam’ı Tevrat’taki sıfatlarından tanıyordu. Onun peygamber olduğundan hiçbir şüphesi yoktu. Ancak, kavminin ve kendi dininin tesiriyle Resulullah, Uhud savaşı’na çıkana değin, bildiklerini açıklamadı.
  Peygamber Aleyhisselam Uhud’a gittiğinde, Yahudi cemaatine hitaben:

  “Ey Yahudi topluluğu! Vallahi siz, Muhammed’in peygamber olduğunu, ona yardımın üzerinize düşmüş bir hak olduğunu pekala bilmektesiniz! ” dedi.

  Yahudiler:

  “Bugün Cumartesi günüdür, biz hiçbir şeyle uğraşamayız! ” dediler.

  Muhayrık:

  “Sizin için Cumartesi diye birşey yoktur! ” dedi.

  Kılıcını yanına alıp akrabalarından birisine:

  “Eğer bugün öldürülürsem, bütün mallarım Muhammed’indir. O, onlar hakkında, Allah’ın kendisine gösterdiği şekilde istediğini yapar! ” diyerek vasiyetini bildirdi ve savaşmak üzere Uhud’a gitti ve orada şehit oldu.

  Geride bıraktığı yedi hurma bahçesini Peygamber Aleyhisselam teslim alıp vakfetti. Onun için de:

  “Muhayrık, Yahudilerin en hayırlısıdır! ” buyurdu.

 • İbrahim Erten
  İbrahim Erten 12.12.2007 - 00:47

  arkadaşlar size şimdi yahudileri ne oldunu kim oldunu amaçlarını dünyaya nasıl bir zulum ettiklerini türkiyeyi nasıl parçalamak ve yok etmek için neler yaptıklarını anlatmak isterdim ama burda baya bi uzun sürer ama sizi işin ustadı yahudilerin korkulu rüyası ALLLAH dostu peyhamber sevgilisi olan PRD.NECMETTİN ERBAKANA yönlendiriyorum sevsenizde sevmesenizde adamı dinleyin ve oyunları ögrenin sonra başınıza vurmayın SENİ SEVİYORUZ SAVUNAN ADAM NECMETTİN ERBAKAN

 • King Predator
  King Predator 19.11.2007 - 02:50

  Dünyadaki İslam dışı fikirlerin üreticileri Yahudilerdir.

  1- Evrim teorisi (DARWIN) Yahudi.

  2- Cinsel dürtüler (FREUD) Yahudi

  3- Sosyalizm (MARKS) Yahudi, Komünizm Lenin Yahudi

  4- Kapitalizm (ADAM SMiT) Yahudi

  5- Faşizm (HİTLER) Yahudi

  6- İzafiye Teorisi (ElNSTElN) Yahudi

  7- Yıldız savaşları projesi (ABRAHAM) Yahudi

 • King Predator
  King Predator 19.11.2007 - 02:49

  “Hükümetlerin devlet sırrı dedikleri bizlere tamamen aşikardır onların en mahrem sırlarına vakıfız. Bir çok kararlarda onlara biz ışık tutar, yol gösteririz.” (YAHUDİ PROTOKOLLERİNDEN)

 • King Predator
  King Predator 19.11.2007 - 02:49

  “Biz dünya halklarını milliyetçilik damarlarından yakalarız. Bu damarları öyle pompalarız ki neticede bu duygular dini inançların üzerine taşarlar, daha sonra vatan, millet, bayrak gibi kelimelerle onları topluca savaşlara sürükleriz.” (YAHUDİ PROTOKOLLERİNDEN)

 • Eyup İnan
  Eyup İnan 11.11.2007 - 19:53

  Evangelist Hıristiyanların YECÜC-MECÜC müjdelerinin! gerçekleşmesi için ABD Başkanı nın da itiraf ettiği ARZ-I MEV'UD un gerçekleşmesi lazım. Şimdi; en büyük sermaye-siyaset ve güç birleşmesinin üzerinde toplandığı SİYONİST YAHUDİ lermi ABD' nin embesil Politikacılarını kullanıyorlar SİYON HAYALİ için? Yoksa bu gücü o EMBESİL ABD başkanımı kullanıyor İSA' nın gelip HIRİSTİYAN İMPARATORLUĞUNU kuracağı mucizesinin! ! ! ! gerçekleşmesi için? Sonuçta öyle yada böyle her iki tarafta birleşip HAÇLI SEFERLERİNİ devam ettiriyorlar bu MODERN ÇAĞDA.
  M.Akif ERSOY' un 'MEDENİYET DEDİĞİN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR' dediği bu olsa gerek. Acaba o dişin bu kadar güçlü ve sağlam olduğunuda öngörmüşmüdür? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

 • Eflâtun
  Eflâtun 06.11.2007 - 13:36

  Yahudilerden Siyonist olanlarının ve aşırı dincilerinin veya hemen hemen hepsinin bu dünyayı kargaşaya sürüklemek için gösterdikleri çabanın onda birini yahudi olmayan milletler göstermiş olsalardı bugün dünya üzerinde bir hegamonyaları olmayacaktı...Onların tek ve yegane silahları vardır, insani ihtiraslar...Bunları kullanmasını çok iyi bilirler....

 • Hû
  18.09.2007 - 13:00

  Cuma suresi:

  Rahman ve Rahim Olan Allah'ın adıyla...

  6. De ki: 'Ey Yahudi akidesini benimseyenler! Bütün insanlar değil de, yalnız kendinizin Allah'ın dostları olduğunu iddia ediyorsanız, (bunda da) samimi iseniz haydi ölümü isteyin! '

  7. Ama onlar, daha evvel yaptıklarından dolayı asla ölümü istemezler. Allah zalimleri hakkıyla bilir.

  8. De ki: 'Sizin kendisinden kaçıp durduğunuz ölüm var ya, o mutlaka size ulaşacaktır. Sonra gaybı da, görünen âlemi de bilen Allah'a döndürüleceksiniz de, o size yapmakta olduklarınızı haber verecektir.'

  Sadakallahül-Azim...


  Bu mesaja verilen yanıt...


  ...Ve ölüm Yahudileri avrupada Hitlerin eliyle yakaladı...

 • Asuva Dans Pistinde
  Asuva Dans Pistinde 21.08.2007 - 22:34

  güçlü yahudiler vardır, ama güçlü yahudi milletleri yoktur

 • Asuva Dans Pistinde
  Asuva Dans Pistinde 21.08.2007 - 22:32

  artık yahudilerle yanyana oturuyorsak, (tanrı onları sürmüştü) gidecek pek yerimiz kalmadı demek...

 • Adım Oblomov
  Adım Oblomov 08.08.2007 - 14:19

  yahudi sivrisinek misali.. vızıldar sonra gelir sizi sokar... yere düşer.. sizde üzerine basar geçersiniz...kanalizasyonlar var olduğu müddetçe sivrisinekler var olacaktır İnsallah tüm yahudilerinin sivrisinek gibi ezilişlerini tüm dünya görecek az kaldı bekleyinnnnn! ! ! ! ! ! !

 • Ela Mihrace
  Ela Mihrace 22.07.2007 - 14:21

  lanetli ırk Allah tarafından sürülmüş ırk
  yüzyıllarca kendini kabul ettirememiş ırk
  bencil kendini düşünen herşeyi para olan ırk
  daha çok sayılıcak şey var ama dilim varmıyor

 • Selçuk Akçaören
  Selçuk Akçaören 13.04.2007 - 00:01

  dünyanın asla rahata ermesini istemeyen her türlü pisliği insanlara yayan ama kendileri asla kullanmayan ırk...
  Komunizm ateizm satanizm anarşizm yahudilerin eseridir...
  Nietzche Darwin Karl Marx....hepsi yahudidir...
  bunlar bilimadamı görünüşlü kan emici iğrenç yaratıklardır...

 • Atatürkseverlik Sorgulayıcısı
  Atatürkseverlik Sorgulayıcısı 12.04.2007 - 21:19

  önemli olan.... yahudi diye ayrım yapmak değildir....
  önemli olan insan olmaktır...
  olmayanı insan saymamaktır....

 • Fatih Yalçın
  Fatih Yalçın 26.03.2007 - 15:57

  tarihin en ezik milleti

 • Zilan
  Zilan 20.03.2007 - 14:16

  Savunması yapılacakları hiç bir yanları yok...! ! ! !

  Sonlarını hep beraber göreceğiz....

  Köprüyü geçene kadar ' ayıya dayı ' diyen topluluk, köprüyü geçtikden sonra babalarını bile tanımazlar bunlar, kapitalist dünyanın kan emici parazitleri.

 • Lanet Herif
  Lanet Herif 20.03.2007 - 13:57

  dışlanmış...

  bknz bir yahudi gibi bakmak...

 • Serkan Serinkan
  Serkan Serinkan 25.02.2007 - 19:04

  resim olarak astığım Kyle, yahudidir mesela... zeki oldukları için sempatim vardır... ama Siyonizm'in de ne olduğunu bilirim...

 • Metin Arslan
  Metin Arslan 27.01.2007 - 16:42

  para

 • Cem Sagol
  Cem Sagol 15.01.2007 - 22:32

  amerikadan.......

  bir pitbull küçük çocuğu yakalamış öldürmek üzeredir......bir adam gelir silahını çeker.....pitbulu öldürür........gazeteci gelir.....Kahraman amerikalı çocuğu kurtardı........başlığını atabilir miyim.....der......
  adam cevap verir....ben bir yahudiyim..........
  yarınki times gazetenin manşetinde aynen şöyle yazar......

  pis yahudi zavallı köpeği acımadan öldürdü......

 • Hakan Akbulak
  Hakan Akbulak 02.01.2007 - 20:06

  'Mossad” gibi imrenilesi bir istihbarat teşkilatına sahip olan millet.

 • Kemal Elmalı
  Kemal Elmalı 26.12.2006 - 18:53  Dünyanın en zeki ve büyük halkı

 • Bon Jovi
  Bon Jovi 12.12.2006 - 00:05

  çalışkan..............

 • Safira El-azizi
  Safira El-azizi 10.12.2006 - 01:33

  butun kotuluklerin anasi.