Kültür Sanat Edebiyat Şiir

mustafa kemal atatürk sizce ne demek, mustafa kemal atatürk size neyi çağrıştırıyor?

mustafa kemal atatürk terimi Elif Gültekin tarafından 05.04.2002 tarihinde eklendi

 • Sondraktaki Şaşkınyolcu
  Sondraktaki Şaşkınyolcu10.08.2017 - 14:26

  aslında Kamal dır Türkçe olması bakımından ama biz Kendi geçmişimizden çok arapların dilini çok kullandığımız için Kemal olarakta kullanılabiliyor kendisi bildiğim kadarı ile KAMAL demiştir ,
  Birde şu türbelere çaput baglayanların osmanlı heykelerinin önunde seçdeye kapananlarında Atatürk'ü putlaştırdılar sözleri kullanması çok üzücüdür , bir Dünya lideri düşünelim ki ne halifeliği seçmiştir (olacak birşeyde degildir) nede hazır alışmış Halka Padişahlık yapayım demiştir istese yaparmıydı evet Dibine kadar sonra manevi kızlarına veya ismet paşaya bırakırdı veya bırakacak biri bulurdu , hatta daha derine inersek Koltuğunda gözü olma ihtimali olan kardeşlerini veya yeğenlerini bir fetva çıkartıp boğdurabilir katlettirebilirdi ama ne yaptı Türk daima ileri, hocayı cağırır ve Kuran'ı Türkçe yaptırır ki Dinini çıkarı için kullanan zihniyetten öğrenmesin medreseleri kapattırırki Din öğreniyoruz yalanıyla savaştan kaçanlar olmasın herkes eşit şartlarda olsun, onun çıkartığı kanunlar ve sonrası çıkanlarla bugün oy kullanabiliyor, bence kadınların daha çok sahip çıkması gerekir Atatürk e

 • Bahtinur Cano
  Bahtinur Cano09.08.2017 - 23:18

  Abartılar, hakaretler...
  Sen olmasaydın olmazdık laf lakırtıları..

  Hataları, günahları, sevapları...
  iyi bir asker, iyi bir lider olduğunun unutulduğu. Yapmış olduğu yatırımlar, kalkınma projeleri. Savaştan yeni çıkmış bir ülkenin kendi kendine yeten bir ülke durumuna getirilmeye çalışılması.
  Özelleştirmek, satmak değil de devletleştirmek ilkesinin izlenilmesi.
  Aslında eleştiriye açık olması gerekirken yıllarca koruma kanunuyla korunmuş olması ve Atatürkçüyüm, kemalistim diyenlerin dinsizliği savunmaları, laiklik ilkesinin yıllarca laikos şeklinde uygulanması, abartıların haddi aşıp tapma şekline dönüşmesi malasef Mustafa Kemal Atatürk'ün tam olarak bilinmemesine neden olmuştur. Tarih yanlı, abartılı, gizli olduğu müddetçe hakiki kimliği asla bilinemez. İyi kötü yanlarıyla doğru bir şekilde anlatılmalı. Kemal mi? Kamal mı?

 • Sondraktaki Şaşkınyolcu
  Sondraktaki Şaşkınyolcu09.08.2017 - 13:38

  Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz... Görürsünüz ki milleti mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar hep din kisvesi altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir. Onlar her türlü hareketi dinle karıştırırlar. 1923
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 • Osman Özütler
  Osman Özütler11.07.2017 - 23:15

  Bütün dünyanın hayran olduğu, lakin kurduğu itibarlı Cumhuriyet'in topraklarında yaşayan bazı nankörlerin hiç utanmadan, sıkılmadan kendisine saygısızlıkta bulunduğu büyük asker, devlet adamı ve başöğretmendir..

 • Ümit Müderrisoğlu
  Ümit Müderrisoğlu02.07.2017 - 16:19

  Ülkemizin kurtarıcısı, kurucusu ve ortak paydası.

 • Deli Diyorlar Bana Desinler Değişemem
  Deli Diyorlar Bana Desinler Değişemem03.06.2017 - 13:57

  hiçbir alfebedeki harflerin anlatmağa yetemiyeceği bir tarih hazinemiz,bir mucize...

 • Hicran Hep Hicran
  Hicran Hep Hicran27.04.2017 - 19:43

  Yeleleri Alev'den al bir ata binmiş
  Aşıyor yüce dağları Engin Deniz'leri
  Mustafa Kemal Atatürk

  Ezberden...

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi23.08.2016 - 10:44

  Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu. Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; Onların oğlu oldu. Bir gün o doğa çocuğu, Doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu... Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir.

  Mustafa Kemal Atatürk

  Atamızı Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi23.08.2016 - 10:43

  Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olurlarsa olsunlar, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazlarsa meydana gelen zaferler devamlı olamaz, az zamanda söner.

  Mustafa Kemal Atatürk

  Atamızı Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz

 • İki Baharın Valsi
  İki Baharın Valsi23.08.2016 - 10:42

  Yeni Türkiye Devleti temellerini süngüyle değil, süngünün de dayandığı ekonomi ile kuracaktır. Yeni Türkiye Devleti cihangir bir devlet olmayacaktır. Fakat yeni Türkiye Devleti bir ekonomi devleti olacaktır.

  Mustafa Kemal Atatürk

  Atamızı Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz