Kültür Sanat Edebiyat Şiir

mason sizce ne demek, mason size neyi çağrıştırıyor?

mason terimi Kara Kapı tarafından tarihinde eklendi

 • Gizem Aktaş
  Gizem Aktaş

  Aslında her kesimden insana açık olduklarını söylemelerine rağmen sadece elit kesime açıktır.türlü şeylere doymuş insanlara yeni inançlar katmaktadırlar.p2 locası çok ünlüdür. çıkış noktası tapınak şövalyeleridir.bir mağarada eşcinsel yaşam ve türlü şeytana tapma ayinlei nedeniyle yakılarak öldürülmelerine rağmen tekrar oluşumunu sürdürmüş ve dünyada büyük liderleri çatısı altına toplamıştır.din erozyonu yapmak suretiyle siyonizmi amaçlarlar.büyük orta doğu projesi,ılımlı islam projesi bazı projelerin ön ayağıdır.büyük üstat,33 derece masonluk gibi hiyerarşik sıralamaları vardır.türkçesi duvarcıdır.pergel,gönye,güneş,göz,atın üstünde arka arkaya binmiş iki süvari gibi çeşitli simgeleri vardır. çeşitli selamlama yöntemleri ve aralarında özel iletişim yöntemleri kullanırlar.türkiye de de birçok locaları vardır.localrının içi beyaz siyah mozaiklerden oluşmuştur.zıtlık en önemli simelerindendir. da vinci de bir masondur ve mona lisa tablosunun cinsiyeti hem erkektir hem kadındır.yani oyun içinde oyun.belki bizde bilmeden onlara yardım ediyoruz....

 • İmelda Cisil
  İmelda Cisil

  2. dunya savasi sonrasi ortaya cikan ust duzey meslek gruplarindan ve muazzam sermayedar yahudilerin bir araya gelerek siyonizm anlayisiyla orgutlenmesidir.

 • Free Ever
  Free Ever

  p2 mason locası

  1981 yılında İtalya'da bütün dünyayı sarsan P2 skandalı patlak verdi. P2 adlı locanın, ülke içindeki inanılmaz kontrolü ve kirli işleri ortaya çıktı. Bu skandal masonluğun bir ülke içinde neler yapabileceğini ortaya koymakta ve yalnızca İtalya'ya değil, masonluk faaliyetleri su yüzüne çıkmamış çoğu ülaaae de ışık tutmaktadır. İşte bu locanın öyküsü:


  P2 Locası şefi Licio Gelli. 'Gelli'nin, emirleri ABD'nin eski Dış İşleri Bakanı Henry Kissinger'den aldığı söyleniyor' (Tanksız Topsuz Harekat, Fatih Güllapoğlu, sf.39)
  'P2 Mason Locası, Yahudi lobileriyle, Mossad'la ve İsrail'le doğrudan bağlantı halindeydi.' (The Middle East International, Temmuz 1981)

  'Gizli servislerde görevli P2 üyesi Albay Viezzer, Albay Antonio La Bruno ve General Gianadelio Maletti İtalya'daki İsrail Lobisi'nin çekirdeğini oluşturuyorlar. Latin Amerika Cuntaları ve CIA ile bağlantılı olduğu bilinen P2 Locası başkanı Gelli'nin 7 Kızkardeşler olarak bilinen Yahudi petrol şirketleriyle ilişkisi olduğu bilinmektedir. İtalya'nın İsrail taraftarı lobileri ve Mossad arasındaki bağlantı, İsrail'in doğrudan P2'yle bağlantısını ortaya koyuyor.' (The Middle East International, Temmuz 1981)

  P2 olayının içinde değişmez isim Kissinger da vardı:

  'Bir Amerikan araştırma dergisi olan EIR, P2 Locası tarafından örgütlenen Monte Carlo Locası'nın bütün dünyaya yayıldığını, bu locaya ABD eski Dış İşleri bakanlarından Henry Kissinger'ın da üye olduğunu söylemişti.' (Papa Mafya Ağca, Uğur Mumcu, sf.246)

  'P2'nin 33. dereceye yükselmiş masonlardan oluşan üst konseyi Monte Carlo Komitesi adı ile tanınmaktadır.' (Les secrets de L'Empire Nietzscheen, Aron Monus, sf.440)

  P2 Skandalı'na karışan İtalya'nın en büyük bankalarından Banca Nationale Del Lavaro'nun üyeleri İsrail lobisinin en önde gelen isimleri Rotschild, Kissinger ve Rockefeller'dır:

  'Trilateral üyesi Raymond Barre da Banca Nationale Del Lavaro'nun uluslararası politika konseyine üye olmuştu. Bu bankada pek çok Trilateral üyesi vardı: Edmond de Rothschild, onun kuzeni Leon Lambert, Henry Kissinger ve David Rockefeller...' (Les Financiers qui menent le monde, Henry Coston, sf.406)

  'Banca Nationale Del Lavaro, İtalya'nın en büyük bankalarından. Adı P2 Locası skandalına da karıştı. Trilateral'le ise yakın ilişkisi olduğu kesin. Karar komitesinin üyelerinin hepsi Trilateral Komisyonunun üyesi: Raymond Barre, Edmond de Rothschild, Henry Kissinger, Leon Lambert ve David Rockefeller...' (Les Financiers qui menent le monde, Henry Coston, sf.450)

  P2 (Propaganda 2) , 1966 senesinde İtalya Büyük Şark Locasının o zamanki üstad-ı azamı Giordino Gamberini'nin emriyle kurulmuştu. Locayı kurmakta ise üstad Licio Gelli görevlendirildi.

  'Licio Gelli, İtalyan Askeri Gizli İstihbarat Örgütü ile sıkı ilişkiler içindeydi. Hatta o zamanlar örgütün başkanı olan General Giuseppe Santovito, P2 mason locasına kayıtlıydı. Ayrıca İtalyan Gizli Servisi'nin eski Başkanı Albay Antonia Viezzer de locanın üyeleri arasındaydı.' (Tercüman, 27 Mayıs 1981)

  'P2 mason locasının üyeleri arasında devrin gizli servis sorumluları, polis müdürleri, hakimler, yargıçlar, savcılar, avukatlar, Adli Tıp görevlileri gibi önde gelen insanlar vardı... Licio Gelli, emrinde 142 milletvekili ve senatörün olduğunu söyledi.' (Günaydın, 19 Aralık 1981)

  'İtalya'nın Agnelli'den sonra en büyük sanayicisi Yahudi asıllı Carlo De Benedetti de P2 davasında yargılandı ve suçlu bulundu.' (Newsweek, 27 Nisan 1992)


  İtalya'daki P2 Mason Locası pek çok mason locasında olduğu gibi, teröristleri eylemleri için kullanmıştı. Ve 1992 yılında, karışmış olduğu birçok skandala rağmen hala faaliyetini sürdürüyordu. Locanın üyeleri arasında bütün partilerden politikacılar, gazeteciler, istihbarat servisi üyeleri, Adli Tıp görevlileri, askerler, polis müdürleri bulunmaktaydı. P2 Locası, istemediği bir rejimin başa gelmesi durumunda hükümet darbesi yapmayı bile planlıyordu. Birçok kişi locayla ilgili soruşturmanın gizli kalması için çeşitli mekanizmaların çalıştırıldığını belirtmişti. (Gündem, 14 Kasım 1992)

  Gelli'nin geçmişi de oldukça ilginçti. SS'lere katılmış, Nazi saflarında savaşmış, KGB'ye, CIA'e çalışmış, faşist, komünist ve kapitalist biriydi!

  'II. Dünya Savaşı'nın başlangıç safhasında Gelli Arnavutluk'ta savaştı. Daha sonra SS'e katıldı. Orada üst düzey baskın önderi konumuna geldi ve Naziler için bağlantı memuru olarak çalıştı. Görevlerinin arasında İtalyan partizanları keşfetmek ve onları emir sahiplerine gammazlatmak vardı. Erken elde ettiği servetini, savaş zamanında Yugoslav Devlet Hazinesi'nin saklı bulunduğu, İtalyan şehri Cattaro'da olmasına borçluydu. Bu hazinenin önemli bir kısmı bir daha Yugoslavya'ya dönmedi, çünkü Gelli onu çalıp, ortadan kaldırmıştı.' (Im Namen Gottes? , David A. Yallop, sf.159)

  'Gelli bir taraftan CIA için hizmet verirken diğer taraftan 1956'ya kadar KGB için casusluk yaptı.' (Im Namen Gottes? , David A. Yallop, sf.160)

  'P2'nin üyeleri o kadar gizliydi ki, isimlerini sadece Gelli biliyordu.' (Im Namen Gottes? , David A. Yallop, sf.163)

  18 Haziran 1982, Roberto Calvi masonik ritüellere uygun olarak öldürüldü.
  'Pecorelli (gazeteci) , Gelli'nin eski Nazi, eski faşist ve bazen de komünist olduğunu ve CIA ile çok iyi ilişkiler gözettiğini açıkladı.' (Im Namen Gottes? , David A. Yallop, sf.375)

  Gelli, Latin Amerika diktatörlerini de destekliyordu:

  'Gelli, Nikaragua diktatörü Anastasio Somoza'nın lehinde konuşarak onun yolunu açmış oldu. Diktatör, birkaç milyon dolar karşılığı, Calvi'nin, diktatörünün ülkesinde bir kardeş firma kurması fikirini göz kamaştırıcı bulduğunu açıkladı. Calvi'nin bu organizasyondan elde ettiği bir diğer menfaat de, o andan itibaren ömrünün sonuna kadar kullanacağı bir Nikaragua diplomat pasaportuna sahip olmasıydı.' (Im Namen Gottes? , David A. Yallop, sf.388)

  P2'nin 962 üyesi kendi aralarında, hepsinin ayrı bir başkanı olan 17 gruba, daha doğrusu hücreye ayrılmışlardı. P2 üyeleri bile diğer üyelerin kimler olduğunu bilmiyorlardı. Nispeten daha fazla bilgi sahibi olan hücre başkanları bile ancak kendi hücrelerini tanıyorlardı. İtalya'nın Büyük Şark Locası'nın o zamanki büyük sekreteri Spartaco Mennini bile, P2'nin tüm üyelerini bilmiyordu. Bir tek Licio Gelli sahipti bu listeye. Locanın ortaya çıkmasıyla, üstad Gelli'nin gücü de belli oldu:

  '17 Mart 1981'de polisler Gelli'nin Arezz'daki müthiş villasında ve Giole tekstil fabrikasında 962 kişilik P2 üye listesini buldular. Ayrıca yönetimle alakalı dokümanlar ve dosyaları ele geçirdiler. P2 üyelerinin listesi 'İtalyan Kim Kimdir? ' deki gibi harf sırasına göreydi. İtilaf kuvvetleri ellinin üstünde general ve amiralle kuvvetlendirilmiş, yönetim iki bakanla temsil ediliyordu; ayrıca buna sanayiciler, gazeteciler (bunların arasında Corriera della Sera'nın şefi ve diğer redaktörler vardı) , 36 parlamento görevlisi, pop yıldızları, iş adamları ve yüksek seviyeli polisler ekleniyordu. Bu devlet içinde devletti. Gelli'nin İtalya'yı kendi kontrolüne sokmak istediği söyleniyordu. Bu pek doğru değildi: O İtalya'yı zaten kontrolüne almıştı.' (Im Namen Gottes? , David A. Yallop, sf. 401)

  'Akdeniz'in güney kanadının gücünü sarsmak, amaçlarını güden büyük bir programdı. Bu programın birinci amacı gerçekleştirildi, ikincisi ise büyük ölçüde sağlandı. P2 mason locası 1978'de Aldo Moro'nun kaçırılıp öldürülmesi ve 1980'de 85 kişinin ölümüne yol açan Bologna İstasyonu'nun bombalanması gibi terör olaylarına karışmıştı.' (Bulvar, 19 Temmuz 1983)

  Bilderberg ve Trilateral üyesi, aynı zamanda mason olan Fiat Başkanı Agnelli, İtalya'daki olayların perde arkasındaki isimdir. Agnelli Yahudi banker Rothschild ile de ortaktır.
  'P2 mason locasının İtalya'da aşırı sağcı teröristlerin giriştiği pek çok suikastin sorumlusu olduğu saptandı.' (Hürriyet, 4 Şubat 1989)

  'P2 Locası üyesi, İtalya'daki Yahudi lobisinin önde gelen ismi Albay Viezzar 1960'ların sonunda Bologna'daki tren istasyonunda yüzlerce kişinin katledilmesi olayına yardımlarıyla tanınıyor. Ayrıca suçlanan faillerin çoğunun Lübnan'da İsrail kontrolündeki kamplarda eğitildiği söyleniyor.' (The Middle East International, Temmuz 1981)

  'P2 mason locasının mafyanın uluslararası kaçakçılık trafiğinde önemli bir görev üstlendiği konusunda, İtalyan adli makamları somut deliller elde etti. Papa suikastine de karışan Sindona adındaki İtalyan banker, gerek P2 locasının, gerekse mafyanın elemanıdır. Dr. Joseph Crimi Michele, Sicilya asıllı Amerikan doktor, P2 ile Cosa Nostra arasındaki bağlantıyı sağlıyor. Mafya, P2 mason locasına bağlı kişiler aracılığıyla kirli paralarını İtalya'da kullanmayı düşünmüş. Bu nedenle Viannini İnşaat şirketinin en büyük hissesini almayı, Rizzoli Editore'nin kardeş şirketi Cineriz'in tesis ve mallarının büyük bir bölümünü ele geçirmeyi istemiştir. Mafya P2'nin vücudundan her fırsatta yararlanmış, bunun için de Gelli ve Crimi aracılıyla, gazeteci, savcı, polis hatta generalleri bile kullanmamazlık etmemiştir.' (Milliyet Aktüalite, 12 Temmuz 1981)

  'P2 Locası'nın 962 üyesinin adları arasında İtalyan gizli güvenlik örgütü SISMI'nin başta başkanı olmak üzere birçok görevlisi, çeşitli partilerden parlamenterler, elliyi aşkın general ve amiral de bulunmaktaydı.' (Papa Mafya Ağca, Uğur Mumcu, sf.247)

  'Ortoloni, bu örgütün Güney Amerika'ya açılan kapısıydı, Pazienza bu örgütün çok uluslu odak noktası, Carboni mafya bağlantısı, Gelli mason dünyasına uzanan köprü, Marcinkus ise bu dünyayı Papa'ya bağlayan gizli yoldu. İtalyan haber alma örgütleri ile Vatikan arasındaki dehliz işte bu dünyanın altından geçmekteydi.' (Papa Mafya Ağca, Uğur Mumcu, sf.38)

  Locanın bir başka ismi ise Vatikan-Mafya-P2 bağlantısının kilit ismi Calvi idi:

  'Fakat herhalde kesin olan, Vatikan ile Calvi'nin, Calvi ile mafyanın, mafya ile mason locası ve Güney Afrika'daki karanlık çevrelerin birbirleriyle olan yakın ilişkileridir. Uluslararası bankacılığın İsviçre'deki beyinleri, bu ilişki yumağının en can alıcı noktalarıydı.' (Papa Mafya Ağca, Uğur Mumcu, sf.246)

  'Calvi'nin olgunlaştırdığı Vatikan ilişkileri, mason localarından Vatikan'a kadar uzanan bir zinciri, halka halka birbirine bağlamaktaydı. İtalyan mali oligarşisi, mafya ile mafya, mason locaları ile mason locaları, istihbarat örgütleri ile istihbarat örgütleri ve radikal sağcı terör örgütleri ile birbirine bağlanmıştı. Calvi, böylesine bir dünyada jet hızıyla yükselmekteydi.' (Papa Mafya Ağca, Uğur Mumcu, sf.237)

  P2 soruşturmasını yönetenler ise fail-i meçhul cinayetlere maruz kaldılar:

  'Gelli ile ilgili soruşturmayı yürüten Albay Rozzi, 1981 yılı Haziranı'nda kimler tarafından öldürülmüştü? Guardia di Finanza'nın daire başkanlarından Florio'nun otomobil kazasında ölmesi neyi anlatıyordu? Bu kazada, P2 Locası ile ilgili bir çantanın çalınmasına ne anlam veriliyordu? Calvi'nin dosyasını ele alan yargıcın öldürülmesi, bu cinayet salgını içinde, ne gibi anlam taşıyordu? Calvi'nin sekreteri niçin intihar ediyordu? ' (Papa Mafya Ağca, Uğur Mumcu, sf.253)

  Mussolini'nin, İspanya İç Savaşı'nda cumhuriyetçilere karşı dövüşmek için gönderdiği

  gönüllüler arasında yer alan P2 şefi Gelli, özellikle Güney Amerika ülkeleri ile yakın ilişkiler kurmuştu. Gelli'nin Güney Amerika'dan Avrupa'ya kadar uzanan geniş bir ilişkiler zinciri içinde CIA, KGB ve İtalyan istihbarat servisleri ile yakın dostlukları vardı:

  'Amerikan politikasının yıldızlarının yakın dostu olan mason şefi Gelli, niçin kaçırılmıştı? Gelli, Calvi'nin Londra'daki son yolculuğunu düzenleyen İsviçreli banker Albert Kunz tarafından nasıl kaçırılmıştı? Kimdi bu Kunz? Neydi Calvi ve Gelli ile yakınlığı? Niçin Gelli Uruguay'a götürülmüştü? Monte Carlo mason locasının Amerikalı, İngiliz, İtalyan ve Fransız üyeleri kimlerdi? ' (Papa Mafya Ağca, Uğur Mumcu, sf.253)

  'Roma'da Via Veneto'daki Excelcior Oteli'nde haftada üç gün P2 locasına başkanlık eden Gelli'nin İtalya'da yaygın şiddet eylemleri düzenleyerek otoriter bir rejim kurmak amacıyla örgütlenen askeri-sivil kadrolara öncülük ettiği de bilinmekteydi. 1980 yılı Ağustos ayında, İtalyan komünist partisinin en güçlü kalelerinden Bologna'da Gar'da patlatılan bombanın, P2 mason locasına bağlı darbecilerce konduğu ileri sürülmektedir. Gelli'nin sağ teröristlerle yakın ilişkisi bulunan Florio Carboni ile çok yakın dost oldukları biliniyordu. Carboni'nin Francesca Pazienza ile yakın dostluğunu İtalya'da bilmeyen yoktu. Pazienza'nın İtalyan istihbarat örgütleri ve CIA ile ilişkisi olduğu, ünlü İngiliz gazetesi Financial Times'ın Roma büro şefi tarafından yazılan 'God's Banker' adlı kitapta yer alıyordu.' (Papa Mafya Ağca, Uğur Mumcu, sf.234)

  Bu arada, P2'nin Vatikan üzerinden kazandığı paraları kendi hesabına geçiren Calvi, masonik bir şekilde katledildi:

  'Londra'da 1981 yılında bir köprüde asılmış olarak bulunan banker Calvi'yi masonlar törenle öldürmüşlerdi. Boynuna geçirilen halattaki mason düğümü, ceplerinin mason sembolleriyle doldurulmuş olması, hatta cinayet mahallinin bile sembolik özelliklerinden dolayı seçilmiş olduğu söyleniyordu. İtalya'da biraderliğin simgesi olarak bir siyah keşiş figürü kullanılmıştı. Calvi'nin cesedi bulunduğu köprünün adı Blackfirairs, İngilizce'de siyah keşiş ya da siyah cübbeli keşiş manasına gelmekteydi. Calvi'nin bağlı bulunduğu İngiliz locasının adının da Blackfirairs olması masonik cinayetin başka bir ilginç yönüydü.' (Political Terrorism and Energy, Yonah Alexander & Charles K. Ebinger, sf.286)


  P2 Locasından Andreotti Aynı Zamanda İtalya Başbakanı

  'Roberto Calvi'nin dul eşi Clara kocasının sağlığında, locadaki olayları kendisine anlattığını ve 'Gelli ile Ortoloni'den daha önemli iki kişi var. Bunlar P2'yi yönetiyor. Bunlardan biri Consentino, diğeri de Gulio Andreotti'dir' dediğini aktardı. Calvi'nin P2 mason locası ile ilgili sırları açıklayacağı kuşkusuyla öldürülmüş olabileceği söyleniyordu. İtalya Dış İşleri Bakanı Gulio Andreotti ülkede pek çok cinayet ve yolsuzluklara karışan P2 mason locasının önemli bir ismiydi.' (Hürriyet, 4 Şubat 1989)

  'Mafya ile de ilişkisi ortaya çıkan Andreotti, Kızıl Tugaylar'ın Aldo Moro'yu öldürmesine de göz yummuştu. Andreotti, Michele Sindona (P2 üyesi) için de 'İtalyan Liretini kurtaran adam' demişti. Andreotti ismi İtalya tarihinin karanlık gizli işleriyle bütünleşmişti.' (Sabah, 13 Nisan 1993)

  İtalyan Mafyası'nın önde gelen ismi Flono Carboni de, banker Calvi'nin en yakın dostuydu. Carboni ise karanlık ilişkileri bilinen Francesco Pazienza ile her an beraberdi. Kısaca P2 locasında pek çok karanlık ismin hepsi yan yanaydı.

  alıntı

 • Free Ever
  Free Ever

  gündemi takip edenler hatırlayacaktır,
  yakın bir geçmişte italya'da savcılar p2 locasına yönelik soruşturma yürütüyorlardı
  bu bağlamda p2 locası başkanı licio gelli nin evinde yapılan aramada
  100 kişilik tepedeki mason listesi bulunmuş,
  buna göre italya nın en önde gelen işadamları
  siyasetçileri (başta başbakan berlusconi olmak üzere)
  medyadaki uzantıları, yargıdaki uzantıları
  tek tek isim isim varmış...

 • Bahar Bhr
  Bahar Bhr

  merhabalar benim okuduğum bir genel kültür bilgisinde osmanlı padişahlarından 5. murad ın 3 ayla tahtta en kısa kalan padişah olduğu yazıyordu.ayrıca bu padişahın mason olduğu söylenyrdu ve bu padişah durup dururken havuza atlıyor ata ters biniyormuş diye bu yzden tahttan indirildiği yazıyordu...mason ne demek işime yarayacak masonu tam anlayabileceğim bir bilgi bulamadım rica etsem açıklayabilir misiniz? (mason,ajan gibi birşey olabilir bir takım bilgilere ulaşmak için ülke içine girmiş kişi...)

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Mason:Duvarcı(Fr) demektir.Ve her milletten devlet adamlarının,sanatçıların,din adamlarının içinde faaliyet alanı bulduğu, elit zümrelerin kurduğu zaman zaman kapatılan' Cumhuriyetin ilk dönemlerinde' bir yapılanmadır.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Türkiye'de sayıları binleri bulan mason vardır.
  Bunlar zaman zaman polomik konusu yapılır.
  erak ediyorsanız google amcaya sorun,türkiye2deki masonlar kimler diye.
  O cevaplasın, ben yazarsam şaşırırsınız, hatta inanmazsınız, çamur attığımı sanırsınız.
  En iyisimi siz kendiniz bulun.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Türkiye'de sayıları binleri bulan mason vardır.
  Bunlar zaman zaman polomik konusu yapılır.
  erak ediyorsanız google amcaya sorun,türkiye2deki masonlar kimler diye.
  O cevaplasın,
  ben yazarsam şaşırırsınız, hatta inanmazsınız, çamur attığımı sanırsınız.
  En iyisimi siz kendiniz bulun.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Masonlar,
  Her ülkeden kalburüstü adamları, siyasetçi,bürokrat, asker, polis,
  her meslekten, her mevkiden işlerine yarayacak kişileri seçerek
  localarına kabulederler.
  Çok gizli toplantılarda ne kararlar alırlar.
  Gizli emelleri vardır.
  Tam bir yeraltı örgütü gizliliğinde çalışırlar.
  Öyle girmeside kolay değildir.

 • Onur Kocabaş
  Onur Kocabaş

  arkadaşlar bu iş böyle olmaz bence bizde gizliden kendi derneğimizi kurmalıyız

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Osmanlı'da,Genç Türkiye Devletinde Masonların sayısı azınsanmayacak kadar fazladır.Masonluk her meslekten, her mevkiden elitleri Loncalarına üya olarak gizlilik bağlamında kabul eder.

 • İsa Çakır
  İsa Çakır

  MASONLAR VEREM MİKROBU GİBİ HER YERDEDİRLER. BUGÜN SUUDİ ARABİSTAN'DA VE RUSYA'DA BİLE VARDIR... ÇÜNKÜ HER YERDE HIRSLI, YÜKSELMEK İÇİN HER ŞEYİ YAPMAYA HAZIR İNSANLAR BULUNUR! .. VE İŞTE BUNLAR HEMEN BU MİKROBU KAPAR, BU ÖLÜMCÜL HASTALIĞA YAKALANIRLAR.

 • Kadir Aga
  Kadir Aga

  deli onlar deli.

 • Ahmet Selman Köse
  Ahmet Selman Köse

  masonluk, bütün dünyayı ele geçirmek isteyen bir sistemdir. belirli şifrelerle bu hedeflerine ulaşmak isterler. bunlarda ilah kendileridir. sisteme ihanet edenleri silerler. eğer mason olmayı düşünen varsa iyi düşünmeleri gerekir. dönüşü olmayan yola girmiş olurlar.

 • Hasan Korkmaz
  Hasan Korkmaz

  Simgeler ansiklopedisi gibi bir sey. Tum insanlarda ayni ideali yakalamak pek mumkun degil. Butun hamtaslar kure olamiyor.Genetik bilmini beklemek gerekecek. Masonlar amaclarinda samimi ise..

 • Muhammed Karademir
  Muhammed Karademir

  MASON=olmak yada olmamak.ölmek yada olmemek SATMAK VEYA SATILMAK...

 • Hamza
  Hamza

  eski zaman veletleri ne olacak :)

 • Gani Kapicigil
  Gani Kapicigil

  kardeeeş...
  geçen gün duydum da...
  süleyman demirel'de...
  musonmuş :))

 • Hamza
  Hamza

  zamane veletleri....ne olacak...

 • Vanilya Vanilla
  Vanilya Vanilla

  ya arkadaşlar ben hala anlayamadım mason iyi bişe mi kötü bişe mi? ? ? eger iyiyse niye bazı kişiler masanlukla suçlanıyor? kötüyse neyi niye kötü? biri bana anlatsın. benim aklımda ilk canlanan ruh gibi giyinmiş bodrum katlarında gizlice ayin yapıp kuralları için herseyi yababilecek adamlar oluyo.

 • Ahmet Bayrak
  Ahmet Bayrak

  yahudi olmadığı halde yahudileri koruyup kollayan onların her türlü istek,plan,amaç,vb neyse artık çeşitli ideallerine hizmet eden bu sayede kendine menfaat sğladığını zanneden,beynini kullanmaktan aciz zombimsi zavallılar yığını...bu dünya onların olsun...napalım...

 • Oktay Kaya
  Oktay Kaya

  mason nedir öğrenmek istiyorum tşkr ederim

 • Asuva Dans Pistinde
  Asuva Dans Pistinde

  sadece ticarette güfeni sağlamak için aile yemini etmiş tüccarlar bence, ayrıca amrerikanın bütün başkanlarının mason olduğunu duymuştum,

 • Aykutaydın
  Aykutaydın

  masonluk küresel sermaye gibi işleyen siyasi iktisadi askeri mahali yönden yöneten yönetilen yönlendiren bazen ajan istihparat gibi güclü bir kulüptür masonluğun amasonluk küresel sermaye gibi işleyen siyasi iktisadi askeri mahali yönden yöneten yönetilen yönlendiren bazen ajan istihparat gibi güclü bir kulüptür masonluğun amacı idolünü evrenselleştirip hiristiyan müsliman ikilemi yaratıp aralarından sıyrılmak istiyen aslında bir yahudi senaryosudur bu senaryonun ilk zaferi israildir adından anlaşılacağı gibi israfil oğulları sayıları az ama sermayesi yetkileri limiti aşmış bir tarikattır radyasyon gibi görünmez duyulmazdır ve en önemlisi üyelirinin bile bimediği onlardan saklanan cok sayıda bilgide büyük bir güctür macı idolünü evrenselleştirip hiristiyan müsliman ikilemi yaratıp aralarından sıyrılmak istiyen aslında bir yahudi senaryosudur bu senaryonun ilk zaferi israildir adından anlaşılacağı gibi israfil oğulları sayıları az ama sermayesi yetkileri limiti aşmış bir tarikattır radyasyon gibi görünmez duyulmazdır ve en önemlisi üyelirinin bile bimediği onlardan saklanan cok sayıda bilgide büyük bir güctür

 • Selda Erdoğan
  Selda Erdoğan

  kendilerine ait bir inanç sistemi olan kendi çıkarları için çalışan maddi ve manevi olarak yükselmeyi hedefleyen bir örgüt (norcuron)

 • Orhan Özalp
  Orhan Özalp

  Toplumlar arasında sağlıklı bir kardeşliği,sevgi ve hoşhörüyü çağrıştırıp dünyada barış içinde yaşamayı ve tüm insanların düşmanlıktan uzak kâmil bireyler olmasını.....

 • Erkan Öner
  Erkan Öner

  Mason denilince aklıma dekanlar yargıçlar ve bazı siyasiler aklıma geliyor. Atatürkün yapmış olduğu ve beğendiğim bir icraatının aynısını bunlara yine yapmak isterdim hepsini asmak lazım

 • Harun İşlek
  Harun İşlek

  Bilmem şu padişah bizden, yok şu şeyhülislam bizdendi gibisinden sözlerle güyâ bizi etkilemeye çalışan cemaati yanaşma...

  Kaç tane mason varsa burda isterseniz sayayım, Bugün en basiti Demirel denen kişi, Demirel' mi masonları kullandı yoksa Masonlarmı Demirel' i kullandı belli değil ama ortada çok acı bir gerçek var, Kaybolan milletin serveti...

  Neden hep Müritlerini İleri Pozisyondaki insanlardan seçiyorlar, söylermisiniz...Cevap vereyim, Devletin içine sızmak için...

 • Atakan Buyukdag
  Atakan Buyukdag

  MAsonların çalışmalar gizli mi? Hayır değil. Çünkü Dernekler Kanununa göre çalışıyorlar, her yıl denetleniyorlar. Çok sözü edilen Kanal 7 görüntüleinden sonra basılmışlar... tüm evraklarına el konulmuş, bilgisayar kayıtları incelenmiş suç unsuru olacak hiç bir şey bulunamamaış.
  Sonra şu 33.. derece töreni.... 33 derecede yalnızca 6 kişi olur ve bunlardan biri ölmeden başka kimse 33. derece olmaz. Toplantıları da olmaz.
  Ünlü türk masonları arasında 3 Şeyhülislam, 1 padişah, Talat ve Enver Paşalar var. İttihat Terakkinin yarısı masondur. Cumhuriyeti kuran ilk hükümetin yarısı masondur.
  Bunlar vatansever insanlardır.

 • Edaa
  Edaa  buda guzel..

 • Harun İşlek
  Harun İşlek  Masonların gerçek yüzünü ortaya koyan müthiş gerçek.....! ! ! (yalanımvarsaneolayım)

 • Aras Sefer
  Aras Sefer

  Bir kişi, internet sitelerinden veya gazete, dergi ve kitaplarda yapılan açıklamalardan masonları takip ederse, onların insancıl olduklarını ve iyiliğe hizmet ettiklerini zannedebilir. İlkelerini anlattıklarında, masonluğun faydalı ve gerekli bir dernek olduğunu düşünebilir. Ancak masonların kendi gizli kaynaklarını incelediğimizde karşımıza daha başka bir yapı çıkar. Bu kaynaklarda masonluğun, hükümetleri ve devletleri yok sayıp ülkeleri yönetmeyi, devrimler yapmayı hedefleyen, hatta masonik amaçlar uğruna göz kırpmadan savaşlar dahi çıkartabilen bir örgüt olduğu görülecektir. Bununla birlikte vurgulanması gereken önemli bir nokta da, çeşitli vaadlerle masonluğa dahil edilmiş bazı alt düzey masonların, örgütün bu faaliyet sistemine farkında olmadan dahil edildikleridir.

  Masonluk aynı zamanda, hakkında en çok soru işareti bulunan ve insanların merakını çeken konulardan biridir. Çünkü bu örgütün çalışmaları gizlidir, gerçek felsefesi ve amaçları hakkında da çok farklı yorumlar yapılmaktadır.

 • İbrahim Yener
  İbrahim Yener

  Su an icin en onemli bir konu olan masonlar ve masonlugun boyle bir sitede sadece 64 kisi tarafinda yorum yazilmis olmasi sasilacak bir durum. Iste size masonluk ve masonlar.

  Yabanci ve Turk Masonlari neden telaslandi?

  Siyonizme hizmet edenler, nicin kendilerini Musluman-Turk olarak tanitiyorlar ve kimlere hizmet ediyorlar bilelim? Bunlarin hepsi kendilerini Turk-Musluman, Ataturkcu-Laik olarak tanitirlar.

  Ataturkculuk, Siyonizme hizmet edenlere ne ceza veriyor? Ucu disarida olan akimlar Suudi veya Irani olunca tehlikeli de Israili olunca mi tehlikesiz? Ataturkculer uyuyor mu? Neden ulkemizde kacak guresen herkes Ataturk'un arkasina siginiyor? Masonlarin icyuzunu yazmak neden bu ulkede komplo teorisidir? En onemli soru: Masonlari telaslandiran ve ortaya cikip imaj yenilemeye sevkeden guc nedir; emir nereden gelmistir, iceriden mi, disaridan mi?

  Arastirmaci-Yazar Aytunc Altindal'a gore, Kurtlar Vadisi dizisindeki 'Tapinak Sovalyeleri'nin olum toreni' goruntulerinin ardindan Hitler'in Kavgam kitabinin satisinin artmasi yabanci ve Turk masonlarini telaslandirdi. Butun bunlarin kamuoyunu olumsuz etkilemesinden dolayi masonlarin harekete gectigine dikkat ceken Altindal, gazetelerdeki yazi dizilerini 'aklanma cabasi' olarak nitelendiriyor.

  AB maceramiza destek turlarina cikarak imaj yenilemeye calisan Turk masonlar, resmen tutusmus durumdalar. Samanyolu'nun Subat Sogugu dizisinde dugmeci Mehmet Aziz Tarman'in Sebatayci oldugunu elbette mason kardeslerimiz hemen anlamistir. Adamlar elbette tezgahladiklari oyunlari biliyorlar, gorsel olarak ekrana yansimasi uzerine Kurtlar Vadisi'nden sonra 2. soku yasamislardir.

  Once son ortaya ciktiklari donemi hatirlayalim.1997 yili ocak ayinda Istanbul'da iki buyuk Mason locasinda cekilen gizli kamera goruntuleri, Turkiye Masonlari uzerinde sok etkisi yapmisti. Kanal 7 ekranlarinda yayinlanan bu gizli kamera goruntulerinin birincisi Istanbul'da bir locada gerceklestirilir. Goruntulerde birkac isadaminin Masonluga giris merasimi, Masonik bir nikah toreni ve genel kurul toplantisinin goruntuleri yeralmaktadir.

  Masonluga yeni giren bir kisilerin gogsune kilic dayanarak olum imasi yapilmasi, ellerini bogazinda tutan salon gorevlilerinin bu imayi tekrarlamasi Masonluga yabanci olan Turk halkinin oldukca ilgisini cekmistir. Bu goruntuler yayinlandiktan birkac gun sonra, Istanbul'da adresi bilinmeyen bir Mason locasinda yalnizca 33. dereceden masonlarin katilabildigi 'seytana tapma ayini'nin goruntuleri ekranlara yansir. Goruntuler Kanal 7 ekranlarinda dakikalarca yayinlanir. Ayini yoneten buyuk ustad, locanin ortasinda kesilen bir kecinin kanini icmekte ve Ibranice bazi dualar okuyarak seytana tapma ayinini sonuclandirmaktadir. Gizli kamera goruntulerinin yayinlanmasi ile birlikte masonluk, ciddi bir tartisma konusu haline gelir. Ancak masonlarin kontrolundeki bazi medya kuruluslari bu konuyu hasiralti edebilmek icin olaganustu bir caba harcar. Bu medya kuruluslari, Mason localarindaki gizli kamera goruntulerini gundemlerine dahi almazlar.

  Ayni gunlerde ortaya cikan Aczimendi Seyhi Muslum Gunduz ve Fadime Sahin konusu ise bu gazete ve televizyonlarda gunlerce birinci haber olarak yer alir. Bugun o mason torenini sunan Ahmet Hakan, cezalandirilmasi yerine neden mukafatlandirilarak Hurriyet'de yaziyor, halen merak ediyorum. Elbette satin alindigini ima etmiyorum, ama merak iste! Vakit'den Hasan Karakaya'ya gore, bu olaydan sonra Israil Masonluk Yuce Konseyi'nden Turkiye Masonlari Buyuk Ustadi Necip Ariduru'ya sert bir uyari gelir. Masonluktan ayrilan bazi kisiler tarafindan basina sizdirilan 27 Mart 1997 tarihli uyari metni, Turkiye'de yeni bir donemin baslangici anlamini tasimaktadir...

  Bu uyarida, ozetle denilir ki:

  1 - Turk basinindaki ve ilgili kuruluslardaki biraderleri orgutleyin ve Refah Partisi'ni iktidari birakmaya mecbur etmek icin gerekli diger butun tedbirleri aliniz.

  2 - RP'nin itibarinin tamamen yok olmasi ve secmenlerinin umidini kaybetmesi ile neticelenen siyasi bir konjonktur olusturun.

  3 - Her cesit belgeyi, tutanagi, sirkuleri ve riskli mektuplari buyuk sekreterlikten uzak tutun.

  4 - Localarin toplantilarini belli bir zamana kadar, alisilmis merkezlerde gerceklestirmekten kacinin.

  5 - Size ikinci bir talimat ulastirilincaya kadar muracaat edenler konusunda son derece dikkatli islemler yapin; ayni yanlisliklara dusmeyin.

  6 - Mason olmayanlarin ve mason cemiyetinden cikarilmis eski masonlarin tapinaklara girisine kesin bir sekilde mani olun.

  7 - Masonluga ihanet etme sucunu islemis masonlara karsi tahkikatlara devam edin. Donekleri, Iskoc Riti'nin prensiplerine, âdetlerine ve geleneklerine uygun bir sekilde cezalandirin.

  8 - Masonluk aleyhindeki radyo, gazete, televizyon, kitap, dergi gibi yayinlari izleyip bunlara mani olun. Refah Partisi'ne mensup Islâmci basini ekonomik, siyasi ve adli baski yoluyla gorevini yapamaz hale getirin.

  9 - Bagimsiz Buyuk Komitemizi, bu skandala yol acan belirsizlikle ilgili ayrintili bir tutanak fezlekesi hazirlamakla gorevlendirin ve neticeleri Fransa Yuce Konseyi'ne bildirin. (14 Subat 1997 Yuksek Konsey/Paul Veysett)

  'Israil Yuce Konseyi' tarafindan alinan bu kararlarin, 'birer birer hayata gecirildigini' ve '28 Subat Sureci'yle birlikte Turkiye'nin nasil bir 'badire'ye suruklendigini hatirlatmaya, herhalde hic gerek yok! .. Tum bunlari, elbette sizler de biliyorsunuz... Yalniz, benim bilemedigim ve cevabini hâlâ merak ettigim soru su: Ayni zamanda 'emekli buyukelci' olan Mason Locasi'nin buyuk ustadi Kaya Pasakay, Kurtlar Vadisi'ndeki 'infaz sahneleri'nden sonra; bir yerlerden bir 'uyari' alip da 'kendilerini aklama cabasi'na mi giristi, yoksa 'artik sahneye cikma zamani geldi' diye dusunup, 'propaganda taarruzu'na mi basladi? ..

  Mason localarindan sonra simdi de onlarin arka bahcesi olarak nitelendirilen Lionslar hakkinda yayinlanmaya baslayan yazi dizileri 'neden' sorusunu gundeme getirdi. Son donemde birbiri ardina yayinlanan yazi dizilerinde 'sevgi, baris, hosgoru' hedefleri oldugu one surulen Mason localarinin nicin kapilarini actigi tartisma konusu oldu. Iddialara gore, Masonlarla ilgili yazi dizilerinin arkasinda Kurtlar Vadisi dizisinde, Dan Brown'un Melekler&Seytanlar kitabina atifta bulunulmasi, Illuminati, Tapinak Sovalyeleri, Baphomet, Uzeyir Garih cinayetine cok benzeyen Baron'un olumune yer verilmesi bulunuyor. Butun bu olaylarin ise perde arkasinda bugun ABD'nin gerceklestirmek istedigi Buyuk Ortadogu Projesi (BOP) 'a baglanmasi ise asil onemli noktayi olusturuyor.

  Uzmanlara gore, masonlarin sir perdesini actigi seklinde yayinlanan diziler her zamanki bilinen seyleri ve biraz internet karistiran herkesin ulasabilecegi bilgileri iceriyor. Daha once seffaflasma ve acilim cercevesinde tum gazetelere acilan toren salonu ve diger odalarin sanki ilk defa kamuoyuna aciliyormus gibi sunulmasini elestiren uzmanlar, 33. derece masonluga kadar nasil yukselindigini, felsefi dereceleri, Turkiye ve dunyadaki mason localari arasindaki farkin ne olduguna yer verilmemesini elestiriyorlar. Altindal, yazi dizilerini 'Hep ayni palavralari tekrarliyorlar. Ustelik de yalan soyluyorlar' diye degerlendiriyor. Buyuk Ustad Kaya Pasakay'in aciklamalarinin zaten herkes tarafindan bilinen seyler oldugunu vurgulayan Altindal, burada kamuoyuna 'sevgi, kardeslik, menfaat olmayan' gibi mesajlar verildigini hatirlatarak, ancak ayni gazetedeki yazi dizisinin yaninda Orhan Kologlu'nun masonlarin devlet yonetiminde nasil etkili olduklarini anlattigina dikkat cekiyor. Altindal 'Orada yapilan toren nedir diye soruluyor. Gizlidir diyorlar. Toren yasasi var.

  Hem buna gore hem de dernekler kanuna gore, boyle bir toren suc teskil ediyor. Sirri olan bir dernek olur mu? Ben boyle bir dernek kurmak istesem bana kurdururlar mi? Tabi ki hayir' diye konusuyor. Ustad Mason Emekli Buyukelci Pasakay'a gore ulkemizde 198 mason locasi mevcut. 13 bin500 mason bu localara kayitli. Yeni masonlar genellikle 30 yas civarinda gencler ve Turkiye'de masonluk yilda yuzde 6,5 oraninda buyuyor. Buna karsilik 11 Eylul 2001'den sonra ABD'de bir milyon 150 bin kisi, Ingiltere'de 200 bin kisi masonluktan vazgecmis. Pasakay'a gore Ataturk mason locasina kayitli degilmis ama fikirleri ile mason sayilirmis. Iste bu noktada Pasakay yaniliyor.

  Hurriyet Gazetesi'nde yer alan resimlerden anliyoruz ki masonik ritueller tamamen Ibrani ve Kabala formatli. Alti koseli Israil bayragi da resimlerin birinde yer almis. Pasakay, Ataturk'u bu manzumenin neresine sigdirdi bilmiyorum ama Ataturk bir Turk milliyetcisidir ve enternasyonal degil, millidir.

  Tum Masonlar ulkemizde yasayan Sabataycilar, Illuminati, Evangelist bunlarin hepsi Merkezi Kudus'te bulunan ve basindan 70 hahamin bulundugu Siyonizm Tapinagi Tarikati icin calisiyor. Bu Siyonizm dusuncesinin temeli, sinirlari Suveys kanalindan Basra'ya oradan Anadolu topraklari Kapadokya'ya kadar olan bolgede merkezi Kudus'te bulunan Siyon Tepeleri uzerine kurulmus bir kaleden dunyayi yonetmektir.

  Siyonizm'im fikir babasi olan Theoder Herzl kuracaklari Israil devleti icin Osmanli Imparatoru Sultan 2. Abdulhamit'ten Osmanli'nin butun borclari silinmesi karsiligin da Kudus'u istemis ret cevabini alinca Ingiliz kiskirtmalari ile zaten kan kaybetmis olan Osmanlida basta Araplar olmak uzere azinlik isyanlari cikarip 600 yillik dev imparatorlukta cokusu tetiklediler.

  Osmanli topraklarinda ki ilk Mason Localari 1738 yilinda Istanbul, Izmir,Halep acilmisti ama mesrutiyetin ilanindan sonra ilk resmi Mason locasi 1909 yilinda resmen Istanbul'da acildi. Masonlar Osmanli'ya sizmaya baslamis ve kilit noktalarda ki yonetim kadrolarinda yerlerini almistilar.Cumhuriyetin ilanindan sonra ileriye goren Mustafa Kemal Ataturk Mason Localarini 10 Agustos 1935 de kapatmistir. Mustafa Kemal Ataturk Mahmut Esad Bozkurt'a Mason Localarinin kapatilmasiyla ilgili bir taslak hazirlamasini ve meclise getirmesini ister ve bunu haber alan Masonlar Meclise gelerek topluca Mustafa Kemal Ataturk'un yanina giderler. Der ki Mason ustadi ' Efendimiz biz zaten devletin icindeyiz ve devletle birlikteyiz siz ki bizim en buyuk ustadimiz olursaniz sizin etrafinizda pervane oluruz.' Ataturk'ten de ' Siz Avrupa da hangi Locaya baglisiniz tabi oldugunuz isim nedir' der ve Mason sozcusu 'Biz Cenova'ya tabiiyiz ve reisimizde Barco Mison cenabidir' der Bundan sonra Mustafa Kemal Ataturk ' Defolun gidin cehennem olun Yahudi usaklari bu gece sabaha kadar butun localariniz kapatmazsaniz sizi Divan-i Harbe verir astiririm' der.

  Mustafa Kemal Ataturk'e Mason, Sabatayci diyenlere bu bir cevaptir. O'na birde dinsiz Hiristiyan diyenler var. Oysa 1840'lar da faaliyete gecen Misyoner okullarindan olan Bursa Kolejinde iki kiz ogrencinin Hiristiyan yapilmasindan sonra Ataturk bu okulu da kapatmistir. Turkiye Yunanistan ile goc mubadelesi yaparken Moldavya da ki Hiristiyan Turkler de Turkiye'ye goc etmek istemis Mustafa Kemal Ataturk kabul etmemistir. Ayrica Turkiye de yasayan Hiristiyan Turkleri de Rumlarla birlikte gondermistir.

  Ataturk'u kendileri gibi Sebatayci ve mason ilan ediyorlar, ancak gosterdikleri kaynaklar hep Ingiliz ve Fransiz kaynaklaridir. Mason ve Sebatist yapilanmanin Ataturk'u silme calismalari, Ismet Inonu'nun Turk liralarindaki Ataturk resmini silip yerine kendi resmini basmasi ile basladi. Ismet Inonu tarafindan 'Kapatilmalarindan hicbir yasal dayanak yoktur' denilerek Mason Localarinin yeniden acilmasiyla Masonlar, siyasi partilere sizip politikaci satin alarak yonetimde soz sahibi olmaya basladilar. Mason Localari kendilerine itaat eden Yahudilige biat eden kisiler yetistirmeye basladi bu kisilere de Kiymen adi veriliyor. Bunlar ulkelerinden Amerika'ya okumaya gittiginde veya ulkesindeyken kesfedilip yetistirildikten sonra ulkesine kurtarici veya basbakan olarak gonderiliyor.

  Suleyman Demirel basbakan olmasi, ekonomik krizler sonrasi Kemal Dervis'in kurtarici olarak gonderilmesi, Turgut Ozal'in prensleri, Gurcistan da kadife devrimin yapilmasi sonrasin da Mihail Sakasvili'nin basbakan olarak gonderilmesi 3 donem ust uste Ingiltere basbakani secilen Margaret Thatcher'in Bilderberg'ten gelen Ingiliz Kraliyet rejimine direnme talimatini ret etmesi ve Tony Blair'in yukselisi vb bircok ornekler bunlarin hepsi Kiymenlerdir.

  12 Eylul oncesi Turk derin devleti Ergenekon'un basi olan Turgut Sunalp Pasa'ya Masonlar birlikte calismayi teklif ederler. Turgut Sualp Pasa kabul etmeyince ANAP desteklenir ve Turgut Ozal tek basina iktidara getirilir.

  Saygin holding patronumuz Rahmi Koc'ta Masonlukta yukselisini atalari Tapinak Sovalyelerine dayanan Bernard Nahum ile BEKO ortakligini kurmasini borcludur. Bernard+Koc=BEKO. Bu Localar piramit seklindedir; en alttaki Loca Turk Yukseltme Cemiyeti resmi adi Hur Ve Kabul Edilmis Buyuk Mason Locasidir. Bu Locada cogunlukta Anadolu da ki Lions ve Rotary uyelerinden olusur; 155 Locasi vardir ve 15.000 yakin uyesi bulunur. Bir ust Loca ise Turk ve Turkiye adlarini kaldirma geregi duymustur. Buyuk Mason Mafililigidir.1991 de adini Ozgur Masonlar Locasi olarak degistirmistir. Bir ust kurul olan Turkiye Mason Derneginden tam aforoz edilmeyen egeradan kovulan uyelerden olusur. Turkiye Yuksek Konseyi yani Turkiye Mason Dernegidir. Bu locadakiler ust duzey masonlardir, isimleri sir gibi saklanir. 35 Locasi ve 3000 uyesi bulunur. Bunlarin altinda calisan localar yani derneklerdir, bilinenleri: Arkadaslik Yurdu Dernegi, Dostluk Yurdu Dernegi, Fakirleri Koruma Dernegi, Goz Nurunu Koruma Vakfi, Ihtiyarlara Yardim Dernegi, Ihtiyarlar Yurdu Dernegi, Matan Basater Bikur-Halim Yardim Kolu,Yetimleri Koruma ve Yardim Dernegi,Yoksullara Yardim Dernegi,Yoksul Ogrencilere Yardim Dernegi,Yardim Bakim Hayir Dernegi, Rotary, Lions, Propeller Kulubeleri, Adenauer Vakfi, Yeni Bizans Dernegi, 500. Yil Vakfi, Mânevî Cihazlasma Dernegi. daha yazmadigim onlarcasi..

  Masonlara karsi hicbir yargilama yapilamaz, kanunlari onlar hazirlamakta ak ve kara parayi onlar kontrol etmekte, polisi, istihbarati, kulturu onlar yonlendirmektedir. Bu Masonik yapiyi bitirmeye calisan Saadettin Tantan ilk defa Tapinak sovalyeleri adini kullanip kamuoyuna sifreli bir sekilde aktarmisti.Tantan bir ucu yurt disindaki Localara ve orgutlere diger ucu da holding patronlarina dayanan Gumussuyu Cetesini bitirecegim der. 57. Hukumet zamanindan Tantan operasyonlari yurdun her yerinde suruyor, polis elini nereye atsa bir yolsuzluk usulsuzluk cikiyor, Tantan surekli sifreli mesajlar veriyordu.'Yillarca bu kisilerin onunde durup onlerimizi iliklemisiz saygi gostermisiz ' diyordu. Operasyonun buyuyecegi sinyallerini veriyor, Balina operasyonu ile kacak vergiler, Kasirga operasyonu ile batik bankalar gercegi, Buffalo ile kacakciliklar su yuzune cikiyordu. Yillardir suren bu carka comak sokan Tantan halk uzerinde olusturdugu sempatiden dolayi surekli emeklilige (suikast) ugratilmaksizin Mason olan Mesut Yilmaz tarafindan aciga alindi.

  Bu tum dunyayi kontrol eden ve her yere nufuz etmis olan bu topluluk dunyada 20 milyon olduklari sanilan Yahudilerin icin calisan sapik bir topluluk. Istediklerini yapmalari su anki dunya ve ulkemiz gidisatina bakarsak cok zor degil. 1897'de Basel Kongresinde alinan kararlara gore, 50 yil sonra Kudus'te bir Yahudi devleti kurulacakti ve 14 Mayis 1948 de Israil devleti resmen kuruldu. Yahudi devleti kurulduktan sonra ki 50 yil icerisinde Buyuk Israil Devleti kurulacakti. Simdi Irak uce bolundu. Kuzey Irak ta bir ikinci bir Israil olan Kurt devleti kuruldu. Amerikan guc aygitiyla Iran ve Suriye eritilecekti. Turkiye zaten azinlik haklari ile kafasi karismisti ve GAP bolgesinde Filistin'de oldugu gibi topraklar alindigini anlamaktan acizdi. GAP bolgesi elimizden kayip gidiyordu.

  Siyonizm Tapinagi Tarikatinin yuzlerce yildir senaryosunu yazdigi ve yonettigi Yeni Dunya Duzeni sonuclanmaktaydi. Simdiki Amerika'nin uygulamaya calistigi 'Buyuk Ortadogu Projesi' gecmis yuzyilda yarim kalmis bir hesapti ve tamamlanacakti. Iblislerden olusan ve seytana tapan sapik toplulugun amaci da tek din tek dil tek bayrak esasina dayali sinirlarin kaldirildigi tek duzeyli dunya kralligina sahip olmakti. Dunyada Yahudi irkindan daha gizemli, daha ilginc daha olumcul bir irk yoktur.

  Turk gencleri sanirim Hitler'in Kavgam kitabini Almanya'nin icini kemiren kurtlara karsi nasil bir politika izledigini merak ettigi icin okuyor. Masonlari da telasdiran milletleri bolmek icin icat ettikleri milliyetciligin bumerang gibi donup kendilerini vurma ihtimali olmali. Halen merak ediyorum; Ataturk'un mason localarini kapatma gerekcesi neden bugun gecerliligini yitirdi? Inonu'den itibaren CHP ile birlikte Ataturkculugun yozlastirildigi bilinen bir gercek iken, galiba bosyere Ataturkculerden dirayet bekliyorum.

  Kaynak: http://www.madalyon.gen.tr/yabanci_ve_turk_masonlari_neden_telaslandi

 • Sadettin Doğan
  Sadettin Doğan

  mason israilin yahudilerin bir kuruluşudur ve yahudilerin bizleri onların köleleri olarak görmesidir ve insanları onları yüceltmek için kurulmuştur

 • Dursun Yılmaz
  Dursun Yılmaz

  bence masonluk sadece aklın var olduğunu söyleyen önemli insanların topluluğudur ve kurucusuysa hatırladığım kadarıyla galileo dur... ve terörist gösterilerinde medyayı kullanmaları yanlıştır çünkü medya terörizmin sağ koludur bence iyi bi örgüt olabilir aama emin değilim

 • İlkerkar
  İlkerkar

  kendi mal varliği ile ulkeyı ulke yapan birçok ögeleri bunyesine katmak ısteyen ama daha da fazlasi milli değerleri somuren bir duşunce sistemi

 • Tardu Fatih Kemal
  Tardu Fatih Kemal

  Ülkemizdeki ilk 100deki zenginlerin hemen hepsi...Ama türkiye'ye en zararlısı tartışmasız Aydın doğan'dır...Çünkü en has vatan haini...

 • süloo
  sağırrr
  sezarrrr
  uzayyyy

 • Mechule
  Mechule

  Yahu bu toplululk yani masonluk dışardan kendilerini insanlardan ayrı çok ayrı bir insan topluluğu olarak kendilerini lanse eden bir millet...Ya bunların arkasında yahudi ve amerika var bunlar vatan haini bir gurup kanı bozuk millet tek isteğim bunların ait oldukları yerlere gitmeleri ya şunada inanamıyorum bugün sanatçılar ve siyasiler arasında mason olanlarda var bunlar bu bilgilerin farkında değillermi mesela TAMER KARADAĞLI bunun mason locasında işi ne tahmin ettiğim kadarıyla bu avrupaya giden yolu masonların kucağında arıyor ama ona teklifim şudur hiç bir zaman para, şöhret ve bunun gibi dünyalıklar için şerefsizlerle beraber birlik olma bak süleyman demirel'de siyasette bir yerlere gelmek için onları kullandı onlarda süleyman demirel'i kullandı.....

 • Ronahi Roni
  Ronahi Roni

  mason ne demek? ? bunu tam olarak açıklamak oldukça zor çünkü masonlar ın gizlilik prensipliliğinden dolayı tam olarak bir bilgi elde edilememiştir.. bu gizlilik bilinmezlik insanlarda bir gizem havası doğurduğundan olsa gerek ki bir korku haline gelmiştir ve akılda büyük güç oluşturmuştur..
  ben masonların bu gizliliklerine hayran olduğumu açıkçası saklayamayacağım, we birbirlerine olan destek çıkışları kardeşlik adı altında localarına dahil olan kişiler için açtıkları yollar vs.. vs...

  bir çok ülkede olduğu gibi türkiyede de locaları var ve bizim gündemden tanıdığımız bazı isimlerde bu locaya dahildir.. mesut yılmaz, süleyman demirel, ecevit... bunlar medyaca bilinenler ama yakın zamanın tarihi sürekli gizli kaldığı gibi şimdide gizli tutulduğundan medya cumhur baskanımız a.n.sezer in mason olduğunu gündeme getirmemiştir weya sadece söylentidir(ama sanmıyorum! ..)

  masonlar bulundukları ülkenin medyası nı, ekonomiyi elde tutan isimlerini, kısacası ülkenin sözü geçenlerini el altında tutarlar, localarına üye yaparlar hem onllara fayda sağlarlar hemde onlardan fayda görürler... ülkemizden örnek werecek olursak doğan medya grubu ile aydın doğan... çok taze bir olaylada size bir haberi kendimce yorumlayayım po a.ş. (petrol ofisi) aydın doğana aittir bildiğiniz gibi we lisans sız bayiilik nedeniyle t.c. nin en büyük cezasını almıştır... şimdi ne olacağını söyleyeyim aydın doğan mahkemeye başvuracaktır... mahkeme uzayacaktır ve bir süre sonra askıya alınıp gözden kaybolacaktır.... yani öyle bir dava nın varlığı unutulacaktır... işte birbirlerinin arkalarında olmaları örnek alınacak en iyi yönleridir... günümüzde iki kardes yolda yürürken birbirini tanımazken bunların böyle yapması beni onlara imrendiriyo...

  sanmayın ki ben mason yanlısıyım sadece doğruya doğru diyen biriyim.. ülkemizi yarın öbürgün parçalayacak olanlarda masonlar olur görüşündeyim çünkü ülke onların elinde... bu ülke de kominizm olsaydı ülkede bir sınıf ayrımı olmasaydı kendi içimiz de savaşa düşmeseydik belki ozaman ülkenin yıkımı daha geç olabilir görüşündeyim... ama böyle içten parçaladıkça birbirimizi ırak gitti iranda gidecek sonra türkiye... hadi hayırlısı...


  saygılarımla..

 • İbrahim Yener
  İbrahim Yener

  Koskoca bir Imparatorlugu devirecek kadar fesat yuvasi. Yahudi yonetimindee ulkeleri parcalamakla gorevli kurum. Sira birilerinin onlari parcalamasina geliyor.

 • Karadag
  Karadag

  1-Kökü dışarıda sapkın bir örgüt...
  2-Akıl dinine inanırlar kullandıkları isim 'ewrenin ulu mimarı'
  3-Yahudi uşaklarıdırlar...
  4-ATATÜRK'ü masonlar Öldümüştür sewdikleri içinmidir sizce?
  5-Allaha inanmazlar ama şeytana taparlar :)
  6-Kökeni Tapınak Şovalyeleridir...
  7-Mason anlamı:Duvarcı ustalarıdır...
  8-S.Demirel,Mozart,Z.Alasya,H.Ali Yücel ünlü masonların %1 bile değil.
  9-Fazla şekilde gizlidirler...
  10-Kendi aralarındakilere Bilader derler biraderler olarakta bilinirler...
  11-Lionslar ve Rotaryenler alt kuruluşlarıdır...
  12-Loca dedikleri yerlerde toplanırlar...
  13-Atatürk ölmeden önce locaları kapattırmıştır İ.İnönü tekrar açtırmıştır.
  14-En fazla amerikada yaygınlardır...
  15-90 bin ytl karşılığında üye olunur (Kardeş olucaklar birde :) ...)
  16-Aklıma bu kadar geliyo soru sorabilirsiniz...
  17-ANTİ-masonum yanlış anlaşılmasın :) ...

 • Okanyeni
  Okanyeni

  Masonluğun dışarıdan göründüğü kadar saf olmadığını düşünüyorum. Dışarıya yansılatılanların hiçbirin doğru olduğun sanmıyorum çünkü kapalı kutular bu belli. En basitinden masonluğa üye olanların isimleri bile açıklanamaycak kadar gizli.Dünyamız için zararlılar...

 • Bay Grey
  Bay Grey

  kötüler ama güç onlarda.

 • Ufuk Gül
  Ufuk Gül

  Türkiyenin karsısındaki en buyuk tehlike,hatta dunyanın.Sırada İran var,sanmayınki ABD sonsuza kadar dost kalacak bize.ABD-İngiltere-İsrail.bu 3 devlete dikkat edin.Büyük ortadoğu projesi icin,bu 3 devlet herseyi yapabilir.Amerika ırak'ı aldı,İsrail filistini bitirdi.Irak'ın işi biter bitmez hedef belirlendi,İran.İrandan sonra hedef kim bunu tahmin eden varmı? Söyliim,sizin ve bnm oturdugumuz ev,yasadıgımız sokak,gittigimiz okul,takıldıgımız cafeler,icki ictigimiz sahiller.Çok büyük tehlikedeyiz.Atatürk zamanında bosuna kapatmadı bu şerefsizlerin barınaklarını...

 • Volkan İlguz
  Volkan İlguz

  MASONLUK NEDİR?

  günümüzde masonluk para karşılığında zayıf karakterli ancak alanında yetekli kişeli ayartan ve canlı bir silah olarak kullanan bir sosyal kültürel tüm değerleri yıkmaya çalışan kurumdur.
  ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TARAFINDAN ZARARLI GÖRÜLREK LOCALARI KAPATILMIŞTIR...

  AMACI:

  Başta İslamiyet olmak üzere tüm semavi dinlere savaş açarak maneviyata dair herşeyi yıkmak.. Sosyoloklar yardımı ile toplumu en iyi şekilde etkileyerek ürünlerini satarak dahada zengin olmak.

  Medyayı elinde tutarak toplumun gerçekleri görmesini engellemeye çalışmak cahil insnsanların gözünü boyamak pornografik yayınları zararına piyasaya sürerek toplumun manevi değerlerini yıkmak ailevi değerlere zarar vermek gençleri yanlışa özendirmek daha nicesi........

  MÜSLÜMAN TÜRK GENCİNE YAKIŞAN:

  Tüm bu gerçekleri görebilmek ve gördükten sonra
  'VASİFEYE ATILMAK İÇİN, İÇİNDE BULUNDUĞU İMKAN VE ŞEREATLERİ GÖZETMEMEK'

 • Meryem Türkeri
  Meryem Türkeri

  Masonluk nedir?
  Günümüzdeki masonluk, Rönesans ve Reform süreçlerini izleyen Aydınlanma Çağı’nda kurulmuş; akılcılık, bilimsellik ve insanlığın oluşumundan bu yana ortaya çıkarak, insanlığın gelişimine ve bilgi birikimlerine katkıda bulunmuş bir kültür ve fikir üstyapı kurumudur.

  Masonluğun amacı; semboller ve alegoriler aracılığı ile aşıladığı yüksek ahlâk ilkeleri ve erdemleri özümletmeye çalışarak olgunlaşmalarına yardımcı olduğu üyeleri masonlarla, dünyada din, dil ve ırk ayırımı olmaksızın tüm insanların eşitlik ve barış içinde kardeşçe yaşayacakları bir sevgi düzeninin kurulmasını sağlamaya çalışmaktır.

 • Serhat Meric
  Serhat Meric

  Yahudilerin locasıdır. Gelmiş geçmiş en büyük loca İllüminati'dir. Kitaplara bile konu olan bir geçmişe sahiptir.

 • Ayşe Cengiz
  Ayşe Cengiz

  her pisliğin altından çıkan, işleri entrika çevirmek,fesat sokmak,milletleri,devletleri hatta kıtaları istediği zaman iç karışıklığa sürüklemekten zevk alan,kendilerinin çıkarlarına ters düşecek bi şey yapıldıında insanları katletmeği görevleri zanneden lanet olsı bi örgüttür.KAHROLSUN MASONLUK! ! YAŞASIN ANTİMASONLUK!

 • Mehmet Engin Osmanoğlu
  Mehmet Engin Osmanoğlu

  Ünlü bir laftır; 'Evrende hiç bir şey bildiğiniz gibi değil! ' Aynen böyle!