Kültür Sanat Edebiyat Şiir

yahudilik sizce ne demek, yahudilik size neyi çağrıştırıyor?

yahudilik terimi Sumir Serce tarafından tarihinde eklendi

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  BİRGÜN GELECEK BÜTÜN YAHUDİLERİ ÖLDÜRMEDİĞİM İÇİN HEPİNİZ BANA KÜFÜR EDECEKSİNİZ.
  ..................................................(ADOLF HİTLER)

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Maide Suresi 70 nci ayette ise:
  'Andolsun, İsrailoğullarından sağlam söz almış ve onlara peygamberler göndermiştik. Fakat her ne zaman bir Peygamber onlara nefislerinin hoşlanmadığı bir hükmü getirdiyse; onlardan bir kısmını yalanladılar, bir kısmını da öldürdüler.'

  buyuruluyor.
  Gerçektende, Yahudiler;
  Musa (a.s.) yalanladılar, savaşla emrolundukları halde O'na biz savaşmayız Sen ve rabbin gidin savaşın dediler.(Maide Suresi 24 ncü ayet)
  Daha sonra Yuşa (a.s.) , Davut (a.s) ve Süleyman (a.s.) dönelerinde de yer yer yoldan çıktılar, zaman zaman ise itaat ettiler, itaat ettikleri dönemlerde huzurlu ve refah dolu bir yaşam sürdüler.
  Ancak genelde Peygamberlerle mücadele ettiler, itiraz ettiler,
  öylek, çoğunu yalanladılar Zekeriya (a.s.) ile Yahya (a.s.) gibi bazı peygamberleri ise öldürdüler.
  Bu durumda Maide Suresi 70 nci ayette açıkça belirtilmiştir.

 • Ferit Ala
  Ferit Ala

  Azgın ve şımarık bir kavim.
  Zenginliklerine bakarak, onları üstün gören ve görmeye çalışanlara acıyorum, insanların ırzlarına, namuslarına kastederek suçsuz bebeklerin üzerine bombalar yağdırarak ferah olmaya çalışan bir millet, her türlü şiddetin kendilerine uygulanmasına müstehaklardır.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Araf Suresi 163 ncü ayette Yahudiler hakkında bakın ne buyuruluyor.

  'Ey Muhammed! Onlara, deniz kıyısında bulunan kent halkının24 durumunu sor. Hani onlar Cumartesi (yasağı) konusunda haddi aşıyorlardı. Zira tatil yaptıkları Cumartesi günü balıklar onlara akın akın geliyor, tatil yapmadıkları (diğer) günlerde ise gelmiyorlardı. İşte onları yoldan çıkmaları sebebiyle böyle imtihan ediyorduk.'
  .
  Yahudiler mukeddes bir dinlenme günü istemişler, Allah'ta onlara haftanın 6 günü çalışma, cumartesi günüde dinlenme emri vermişti. Cumartesi balık avlamak ve çalışmak yasaktı.
  İmtihane tabi tutuldular, bunun içinde Allah
  Cumartesi günü balıkları akın akın çoğaltıp onların bölgesine gönderirken, diğer günler ortada balık gözükmüyordu.
  Bir müdet böyle gittikten sonra, verdikleri sözden döndüler, hile yaparak cumartesi bol olan balıkları su birikintilerinde biriktirip, cumartesi geçince kolayca avlıyorlardı, yani hileyle balıkları avlamaya başlamışlardı.
  İşte yukarıdaki ayet bu durumu açıklamaktadır.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Helak olan eski kavimlerin her biri bir azgınlıklarından dolayı helak edilmişlerdir.
  Başlarına gelen felaketleri bir yerde kendi elleriyle kendileri hazırlamıştı.
  Yahudilerde itaatsizlikleri nedeniyle yoldan çıkmışlar, çeşitli bela ve müsibetlere maruz kalmışlardır.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Kitabı Tevrat olan din.
  Orjinali hak olan, daha sonra tahribata uğradığı için, zamanını doldurmuş din.

  Değişitirilmiş bu günkü Tevrat'ta bu gün İsrailin Ortadoğuda uyguladıkları EMİR olarak yer alır.
  İsrailin 350 insanı katletmişken, bu oyunu durup durup oynarken,Uygar batı! seyrederken, Katil ABD destek çıkarken, Türk hükümetleri bunlarla anlaşma yapmak için koştururken,
  Yahudilik palazlanmayıpta ne yapsın.
  Yazıklar olsun.

 • Sarı Çiçek
  Sarı Çiçek

  yahudiler bana göre kendini beğenmiş ve şımarmış bi millet ayrıca bebek katilleridir

 • Elif Gültekin
  Elif Gültekin

  Bir yahudiyle, yahudi olmayan birisinin evlenmesi mümkün müdür acaba merak içerisindeyim?

 • Ahmed Gümüş
  Ahmed Gümüş

  yahudilik, İslamiyetten önce gelmiş olan semavi dinlerden birisidir. lakin insanların değiştirmesi nedeniyle hak din olmaktan uzaklaşmıştır.

 • Sultan Fatih Yağcı
  Sultan Fatih Yağcı

  daha geniş bilgi için
  bknz.
  mustafa islamoğlu
  yahudileşme temayülü..
  bu kitapta
  müslümanların giderek nasıl yahudileştiğini
  yahudi mantığını benimseyerek
  sadece müslümanların değil
  tüm dünyanın yahudileşmeye doğru gittiğini
  Kur'anı kerimden ayetlerle güzel bir şekilde açıklıyor..
  okuyun derim ben...

 • Abdussamed Hekimoğlu
  Abdussamed Hekimoğlu

  Yahudi milleti ırkçı kendini beğenen bir millet Yahudilerde bir söz vardır
  Dünyada iki canlı var biri insan biri hayvan yahudiler insanlardır onlara göre tek üstün millet onlar ama Allah'a göre onlar en adi lanetlenmiş bir millet Allah onları İslamla şereflendirsin AMİN

 • Erkan Orhan
  Erkan Orhan

  hakkını vermek lazım....adamlar çok çalışkan...ama çok tamahkâr. :)) .....bu dünyayı ver öteki dünyayı isterler, doymazlar bir türlü.......öyle anlatıldığı gibi dini inançlarına da çok bağlı değiller..(en azından % 70 i) ..ama geleneklerine çok bağlılar.....bu gün dünyadaki para musluklarının en debili olanları onların elinde...

  bknz...uzun süre (10 yıl) yahudi firmalarla iş yapmış yazar görüşü...

 • Tuncay Kangal
  Tuncay Kangal

  yahudilerden özür diledim çünki ben yahudilerin hatta insanların bana düşman olmasını istemiyorum fakat yahudiler artık arz-ı mev'uddan ortadoğuyu ve filistinli müslüman kardeşlerimi kana boyayıp katlaiam yapmaktan vazgemelidir çünki sonjuçta müslüman hristiyan yahudi olsun hepimiz adem ve havvadan geldik ve muhammed ümmetiyiz.muhammedde tüm insanlığın hatta tüm cinlerin peygamberidir son peygamberdir.yeryüzünde tek ve hak din islamdır islam dışındaki diğer dinler geçersizdir.yahudiler kızmasın fakat 1948de kurulan israil bir terör devletidir ve kendinden olmayanlara katliam yapmaktadır.ayrıca pkkyı desteklemektedir yahudiler kendilerini üstün görür ve türkler dışında kendilerinden başkalarını beğenmezler yahudilerin talmut yasaları islama ters ve çok bencilcrdir..

 • Akın Arda
  Akın Arda

  yahudilik şimdiki yahudiler tarafından ırklaştırıldığı bir dindir. yahudi anne ve babadan olmayanlar yahudi olamazlar. ve bazı asalaklar bunu bildiği halde yahudiliğe hizmet ederler. bu nebüyük bir gaflet. ve ne talihsizlik

 • Tuncay Kangal
  Tuncay Kangal

  yahudilerden özür diliyorum.yahudiler beni affetsin

 • Tuncay Kangal
  Tuncay Kangal

  yahudiler biz türklerin yani osmanlının tarih kardeşidir.bu yüzden biz türkleri çok severler çünki biz türkler osmanlı onlara kucak açtı zaten hepimiz adem ve havvanın çocuklarıyız. müslüman hristiyan yada yahudi raramızda fark yok.yahudilerle biz tarih kardeşiyiz bir birimizi farklılıklarımızla sevmeliyiz ve saygı duymalıyız.

 • Tuncay Kangal
  Tuncay Kangal

  yahudilerin mensubu olduğu bir din

 • Martin Gore
  Martin Gore

  dünyanin heryerinde kendilerini gurbette gördükleri icin,cok calisip az yiyen,bu sebeple zengin olan,ve sürekli malina mülküne göz konulan kiskanilan lanetlenmis irk...bütün dünya onlara düsman oldugu icinde,onlarda kendilerini savunacak tek seye yani paraya dört elle sarildilar...haklilar..

 • Ferdi Kavlakoğlu
  Ferdi Kavlakoğlu

  Lanetliler kavmi...

 • Sibel Keten
  Sibel Keten

  Yahudi inancına göre Yehova (Allah) onların bütün ırklarından üstün olduklarını ve dünyanın gerçek sahibinin onlar olduğunu buyurmuştur. Yani Yahudiler Yehova’nın seçtiği ve üstün kıldığı bir kavimdir ve yeryüzü onlara aittir. Fakat goyimler (Yahudi olmayan, insan görünümündeki hayvanlar) dünyayı haksız olarak ele geçirmişlerdir. Yahudiler kendi üstün ırk fikrini şöyle anlatıyor; Tanrı, tüm evreni dört temel ayırım, yani mineral, bitki, hayvan ve insan üzerine kurmuşsa da, aslında 5. bir tür var. Bu da Yahudilerdir. Onu 4. türden yani konuşanlar topluluğu insanlardan ayıran mesafe, insanı hayvandan ayıran mesafeden daha az değildir. Ayrıca Yahudiler kendilerini ilahlaştırırken Allah’a insanı vasıflar vermişlerdir. Tevrat, Hz. Musa’ya bizzat Yehova tarafından yazdırılmıştır. Fakat yılar sonra hahamlar Tevrat üzerinde bir takım değişiklikler yaptılar. Tevrat’tan daha önce inandıkları kitap Kabbala’ya göre değiştirdiler. Kabala ise, büyü ve şeytani güçlerle bağlantı sanatıdır.
  Hahamlar Tevrat’ı bozup değiştirmek ve Kabbala’ya uydurmakla kalmayıp, son olarak Talmud adlı kitabı oluşturup, “dünya hâkimiyeti ve ırkının üstünlüğü” inancını bu kitapta daha da genişletmişlerdir. Ve diğer bütün milletlere karşı kin, nefret ve intikam hislerini de Yahudi dinine sokmuşlardır. Bu kine dayalı, Yahudilerin sayısız katliam ve vahşet eylemi yapmalarına sebep olmuştur.
  Mesela ensest.. (Aile içi cinsel ilişki) bütün bunlar orijinal Tevrat’ın içinde olmayıp, daha sonra Hahamlar tarafından eklenmiştir.

 • Berk Tüter
  Berk Tüter

  yahudiler iki gruptur...bir grubu insandır ve onlara karşı uygulanan katliamlar insanlık suçudur...
  fakat bir grubu insan değildir o yüzden onlara karşı uygulanacak fiiller insanlık suçu olarak nitelendirilemez...nasıl mı...
  mesela şu ifadelere inanan yahudiler insan değildir...
  'dont save goyyim in danger of death'
  (hayatı tehlikedeki yahudi olmayanları kurtarmayın)
  'show no mercy to the goyyim'
  (yahudi olmayanlara merhamet göstermeyin)
  'just the jews are human the non-jews are not human'
  (sadece yahudiler insandır yahudi olmayanlar insan değildir)
  daha onlarcasını buraya yazabilirim...
  işte bu gibi ifadelere inananların insanlıkla uzaktan yakından alakaları olmadığı için onlara karşı yapılacaklar da insanlık suçu olamaz...karşısındakini insan saymayan onu aşağılayana insan muamelesi yapılmaz...düzelteyim dedim çünkü yahudilerin ekseriyeti bu ifadelerin yazılı olduğu talmuda büyük teveccüh gösterirler...

  (bu kitaba inanmayan hele hele bunları inkar eden yahudiler ise gerçekten iyi insanlardır lakin azınlıktadırlar...)

 • Şule Yılmaz
  Şule Yılmaz

  Yahudilere uygulanan insanlık dışı uygulamaları ve yine aynı insanlık dışı katliamları bir insanlık suçu olarak görüyorum.

 • Efe Ardic
  Efe Ardic

  yahudisiz dünyayi düsnmek bile huzur veriyor....

 • Berk Tüter
  Berk Tüter

  Yalnızca üç olay sıralayacağım ve dünyanın başına bela olmuş bu azınlık hakkındaki hükmü size bırakacağım...
  Tarih 27 Temmuz 1914...1.Dünya Savaşı başlıyor...Ve dünya o güne kadar yaşamadığı bir vahşeti yaşıyor...Bütün milletler birbirine giriyor ve neticede tam 60 milyon insan sivil-asker hayatını kaybediyor...Yaralıların ve sakatların sayısı ise hiç bir zaman kesin olarak bilinemiyor...
  Fakat ortada tuhaf şeyler oluyordu...Tepki yoktu...Sanki yok yere öldürülen insanlarla beraber insanlık ruhu da kurşuna dizilmişti...Sanki birileri insanlıktan intikam alıyor gibiydi...Fakat ateş o kadar kuvvetliydi ki bırakın perde arkasını beş metre öteyi bile görmeye imkan tanımıyordu...
  Tarih...Ekim 1917...Rusyada bolşevik ihtilali patlıyor ve ihtilalin üzerinden sadece 2 yıl geçtiğinde hayatını kaybeden insan sayısı iki milyonu çoktan aşıyor...Aynı rejimin dünyanın tamamına verdiği hasar ise yüz milyonlarla ifade ediliyordu...
  Tarihler 1939 yılını gösterdiğinde 2.Dünya Savaşı başlıyor...Ve bilanço bu sefer tam 100 milyon insan...Ayrıca yaşamak ile ölmek arasında da bu savaşla beraber pek bir fark kalmamıştı...Şu var ki toprağa düşenler dizlerinin üzerinde ölmeyi bekleyenlerden daha şanslıydı...çünkü böyle bir ortamda yaşamak yarı yarıya ölmek demekti...

  Evet burada dünya tarihi için üç utanç verici olaydan bahsettim...
  Ve bir genelge...Lütfen şu sözleri dikkatle okuyun...
  NEW-YORK HAHAMLAR MERKEZ KOMİTESİNİN GİZLİ GENELGESİDİR
  -BÜTÜN DÜNYANIN FETHİ İÇİN BÜTÜN YAHUDİLERİN DİKKATİNE,
  GAYEMİZE ULAŞMAK ÜZEREYİZ.1. VE 2.CİHAN HARPLERİ PLANLARIMIZI ZİYADESİYLE TATBİKATA KOYDU.
  Yani adamlar diyor ki bu savaşları biz çıkardık yüz elli milyon insanın canına biz kıydık...Ve katiller şöyle ilave ediyor...
  UNUTMAYIN Kİ BOLŞEVİK İHYİLALİ BİZİ RUSYANIN EFENDİSİ YAPTI
  Yani adamlar bir defa daha yüz milyonların katilleri olduklarını açıklıyorlar...
  Ve en altta bir not...
  İŞBU PROGRAM VE TALİMATIN YAHUDİ OLMAYANLARIN ELİNE GEÇMESİNİN BİZİM İÇİN NASIL BİR FACİA OLACAĞINI AYRICA İLAVEYE LÜZUM YOKTUR...
  İnsanlığı katleden caniler işte bu sefer başaramadılar...çünkü bu program şu anda benim elimde...

 • Borahan Bilen
  Borahan Bilen

  Bence bir ırka bu kadar kötülüğü yüklemek haksızlık..Kimse doğuştan günahkar doğmaz..Bence Yahudiler olmasa bugün Araplarla başa çıkamazdık..Ayrıca tarihi yi bilenle şunu da bilir ki İsrail i kuran eller Araplardır...Ayrıca M.Ö.1200 lerde yahudiler Araplar tarafından zulme uğramış,hatta Piramitleri Araplar Yahudilere yaptırmıştır..Ayrıca Araplar Yahudileri bir kaç kez sürmüşlerdir..Bence bizim düşmanımız Yahudiler diğil Araplardır...Suriye de Apoyu besleyen,sol örgütleri Filistinde Türkiye ye karşı eğitip (El Fetih kamplarında) üzerimize salan,PKK militanlarını devlet eliyle besleyen Yahudiler değil Araplardır....

 • Berk Tüter
  Berk Tüter

  Yahudiler insanları kandırıyor,milletleri idlal ediyor memleketleri hilekarlık ve tefecilikle kasıp kavuruyorlar.Yahudilerden daha kötü.daha kurnaz,daha pinti,ahlaksız,zehirlenmiş,ikiyüzlü,sahtekar,riyakar,aşağı bir mahluk yoktur.-1477-Peter Shwarz-

 • Elif Cevahir
  Elif Cevahir

  Bir yahudiyle asla tartismayin zira gözlerindeki o öfke ve nefreti asla unutamassiniz..

 • Hande Yener
  Hande Yener

  açgözlü bi grup zavallı nefret ediyorum ister istemez

 • Talha Mezik
  Talha Mezik

  Ey İman Edenler!
  Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin,zira onlar birbirlerinin dostudurlar(Birbirlerini tutarlar) içinizden onları dost tutanlar onlardandır.Maide 51'

  Başka söze ne hacet...

 • Alperen Tamer
  Alperen Tamer

  hayber hayber ya yhud ceyşu muhammet sevg yahud