Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

hela sizce ne demek, hela size neyi çağrıştırıyor?

hela terimi Taskın Uygun tarafından tarihinde eklendi

 • Oumar
  Oumar

  köle möle hüle küle cart curt abi..amannnn seninde taktığın konuya bak.Can sıkıntısı ne yapacak Adam.Çıkanı tutup onlamı yazsın..şimdi Sana bişi anlatayımda oku.Isparta s.Demireli Kazandık.Gidiyorum okula Kayıda.Host saolsun tanıdık olunca hoşt hayvan dedirtinceye kadar doldurdu bizi.OtobüsTe Hep kendimi a geldik a geliyoruz.Aha geldik Die Kandırmaya başladım.Nihayet bi Sakatlık yapmadan mola yerine Geldik.Benle birlikte bi adam indi.Beraber tuvalete doğru koşuyoruz.Son 10 metrede sprint atarak.Adamı geçtim ve HELA ya girdikkkk.Adamda hemen yanıma girdi.Ve işte o an.Be gardaş.Motor bu kadar bozulurmu yaw.Akşam Sarımsak tarlasındamı yattın.yoksa tarlada üstün açık kaldıda mı üşüttün.Tarlayla alakası olduğu kesin..Adam bir saydırmaya başladı.pat pat patpat pıtırrrrrttttt cıııııııırrrrrrrttttt.ohhhhhhh.geçti sandım.ama o an kendimden geçmişim.Kendimi Toparlayıp dışarı atmak için hamle yaptığım sırada.2.bombardıman.pat patttttttt fııııııııııııııırrrrrrkkkk ıııııııııııııııııııı ohh..hhh..dışarı çıktığımda herkes gülmekten koyvercek nerdeyse.ellerimi yıkarken Adam etrafı çınlatmaya devam etti.Otobüse tekrar bindiğimizde.inan inene kadar o koku burnumdan gitmedi.Belkide pantolona bulaştırmıştı.Ama Çok pis bir Hatıraydı. o kadar da iğrenç değil canım sende.. :)

 • Seu Kuyt
  Seu Kuyt

  12.11.2004 22:41:00
  Mai Salon

  Tuvaletler ve Ihtiyac Sahiplerinin Ruhi Cozumlemesi

  Aslinda esali bir arstirma yapacaktim; ama simdi beklemektense yazayim dedim.O gun bir cami tuvaletine girmem gerkti, ne de olsa biz de insaniz ve ihtiyaclarimiz var degil mi :)
  Iste yine karsilastigimiz bir manzara ile karsilastim.Tuvalet duvarlarini ve kapilarinin yazi masasi olarak kullanilmasi.Elbette ki buna bir sey diyecegim yok; ama genel de yazilanlar nesirden ve siirde cok kufurlu seyler icermekte.Yok anasi soyle yapilir, yok hatun bilmem ne yapilir; yok en seyciler bunlardir, bu telefonu arayin...Arastirma dedigim artik tuvalete girdigim zaman yazilanlardan birkac bir seyler yazmak ve nedir bunlarin ortak taraflari diye buraya yazmak ve tuvalete yazi yazanlarin ortak kelimlerini ve laflarini burda ortaya sermekti.Elbette ki tuvalet mezu biraz pis bir mevzu buraya da yakismiyor; ama buraya yakismayan o kadar cok sey var ki benimki farkedilmezdi bile.
  İSte tuvaletler ve onlari kullananlarin haleti ruhiyesi.Nedir bu adamlari bunlari yazmaya iten? Tamam anladikk orda pis bir seyler yapiyorlar; ama nicin illa ki bunu yaziya da dokmek zorundalar.NAsil statlarda insanin icindeki hayvan ortaya ciğkiyorsa, burda da 'insanin icindeki pislik' her yolla disariya cikiyor.Insnalar ihtiyaclarini gideriyorken belki de 'ulan benim gibi bir adam bunu yapacak, bunu cikartacak adam mi' diye sinirleniyorlar ve bunun ocunu pis pis laflar yazarak aliyorlardir.Hayir simdi bu adamlar evden cikmdan once bunu planin yapiyorlar mi? Ornegin'bugun sunu yazacagim soyle yanimda bitmez tukenmez bir kalem alayim da, icimdeki bir guzel ifde deyim'
  Evet boyle...Ne de guzel seyler yaziyorlar, iclirndeki pisliklerin sairini ortaya cikartiyorlar ve normal hayatta-yani tuvalet disi dunyada- degerini bilmeyen otoritelre nah iste yazi boyle yazi yazilir diye gosteriyorlar.
  Gercekten halkimiz ve bizim icin onur verici bir durum.Suna bakin ki her yerde kendimizi her turlu sekilde ifade edebilcek kabiliyee sahibiz.
  Belki de bazilari munzirlik olsun diye yaziyorlardir, belki de bazilarinin gerckten beklentileri vardir; ama boyle hela-i bir durumun gecerli oldugu bir yerden kokudan ve pislikten baska ne beklenebilir ki?
  Acaba bayan tuvaletlerin de ne yaziyor.Birkac defa girdim ama tabii ki bosken ve mekanda bay helasindan ve bayandan baska her sey varken; ama hic gozume ilismedi.Aslinda bir bayanla ortak bir proje kapsaminda o kendi tuvaletlerine yazi avciligi yapcak bay da kendi...Ve sonunda kesistikleri noktalarin altini cizecekler ve bay ve bayan pislik yazarlari arasindaki ortak noktalari belirleyeekler.Gercekten faydali bir calisma.Sonuc ta bir bosaltim girisimi sonnuda insalarin ruhi yapilari arasinda bir bag kurulabilir.Acab insanlar iclerindeki pisligi cikardiktan sonra rahatliyorlar mi; yoksa nefretle mi doluyorlar; insan olmalarini sonuclarina katlanamiyorlar mi vs turunden?
  Neyse bu boktan mezu hakkinda daha yazmim, sonucta bir cizgimiz var burda aman kaybetmeyelim :)))))

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  Rahatla rahatla.Serbest bırak kendini sıkma.

 • Melike Toros
  Melike Toros

  Bakınız Hela,Wc(water cleaner) ,tuvalet,101 numara..vs
  Efenim insanız her haliyle(nasıl? Siz deilsiniz..Öle mi? Annıyorum..Annamıyorum? ..PeQi..Bağışlayın beni efenim..Ne demek teveccülünüz..Esen kalınız..) böle bir boşaltım sistemine sindirim sistemine efendime söleyeyim endokrin sistemine ihtiyaç duyuyoruz..
  Ne zaman ki beyne 'Boşaltmalısın'ünlemi gelir kalkar bu mekana bir giriş yaparsınız..
  -Beeiiy niree?
  -Helaya..Bi hava alıp gelecem..
  -Dur duur çocuhları da götür,bugün bayaa canları sıhıldı..(Anne yürei işte dayanamaz hemen kocasının cvbını beklemeden başlar çocuklara seslenmeye..Tarıh,Oktay,Rıfat,Murat,Hasan,Bekir,Cuma,Robin :)) , Jack,Thomas,Fahri..Oha yalnız hepsi erkek ismi oldu..Ee kızlar helaya düşmeyecek kdr şeyler..ee..Ya bu bir ihtiyaç meselesi deil miydi? Şimdi kız ismi sölemezsem ohalde kızlar insan deildir olayı patlak verecek ve feministler yürüyün lö olacaklar hemen serpiştiriyorum :)) Ayşe,Fatmaa,Hayriye..)
  -Yaw Qadın ne'edion?
  -Çocuhlar..Çocuhlar babası! (Kocaya şirin görünme yolları..Hangi kadının içinde bir şirine yatmaz ki cnm) ;))
  -Eyüü eyüü gelirken bişi ister misin hanum?
  -E ee Pek tabi..Bi kangal.. :))))))

 • Tarhan Tekelioglu
  Tarhan Tekelioglu

  temizlik ilaclari üreten bir firma...

 • Tarhan Tekelioglu
  Tarhan Tekelioglu

  OO

 • Seu Kuyt
  Seu Kuyt

  ayakyolu
  kenef
  tuvalet
  abdesthane
  100 numara
  WC
  memişhane
  lavabo