Kültür Sanat Edebiyat Şiir

evrim teorisi sizce ne demek, evrim teorisi size neyi çağrıştırıyor?

evrim teorisi terimi Cem Nizamoglu tarafından 07.01.2003 tarihinde eklendi

 • Çağatay Tümer
  Çağatay Tümer06.07.2017 - 14:58

  Çocuk annesine sormuş: " Anne babam diyor ki biz maymundan gelmişiz doğru mu?"
  Anne: " Baban kendi sülalesinden bahsediyor yavrum, bizi ilgilendirmez"

 • Ümit Müderrisoğlu
  Ümit Müderrisoğlu02.07.2017 - 16:08

  Evrimleşmemiş canlıların karşı çıkmaya çalıştığı gerçeklik

 • Bedri Karaarslan
  Bedri Karaarslan10.06.2017 - 12:32

  farzedinizki maymundan gelmişiz ve bu bizi rahatsız ediyor.o zaman üç maymını neden oynuyoruz, a dostlar!!!!

 • Rabia Acar
  Rabia Acar24.05.2017 - 09:20

  Ş. Teoman Duralı, bu konu ve günümüze uzantıları ile ilgili en yerinde tespitleri yapmış, bir felsefe profesörü... Birkaç üniversitede konferansları ve eski İskele Sancak programında, bilimin tanımından başlayan, bu konuya daha geniş bakmamızı sağlayacak, açıklamaları var. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

 • Modus Operandi
  Modus Operandi24.05.2017 - 07:56

  Arkadaş, teoriye ihtimal diyen var ya. Çamaşırlar bugün kurur mu kurumaz mi? Bir ihtimal :))) Bacı ihtimalle teori arasında kaç basamak var biliyon mu sen. Bu arada Darwini topyekûn kabul etmem ama bunca çalışmaları gece kafeye oturup acabağlarla yaptığını mı saniyosunuz. Sonradan çarpıtılmış bir çok fikri olmasına rağmen hala Galapagos adasında türler üzerinde çalışmalar yapan dev ölçekli araştırma grupları var. Biz de burdan sorvayvir izleyip ihtimal diyoz adamlara :)

 • Modus Operandi
  Modus Operandi24.05.2017 - 07:49


  Önce teorinin bilimsel olmadığını, ya da teorinin bir ihtimal oldugunu savunarak bilimsel açıklamalarla zihnimi dağlayan ablalar abiler Darvin gibi bir bilim adamını "beğğncee öyle" diyerek çürüttüler. (Alkışlar giriyor tam burda) Sonra efendim Evrim teorisini sarf maymun insan ilişkisi olarak algılayan ve yine beğnce biz maymundan gelmedik diyerek bilim otoritelerini alt üst eden ablalar abilere de alkışlar. Bu bilimsel beğnncelerinizle hangi ekole dahil oldunuz bilmem ama Darwinizm sadece maymundan gelme zıkkımı değildir. Evet ben de inanmıyorum aslında bu maymun olayına. Bu kadar sevimli hayvanlardan geliyor olamayız.

 • Bedri Karaarslan
  Bedri Karaarslan24.05.2017 - 01:39

  bilime de inanca da saygım var. bu tartışmaların tarafları birbirlerini ikna etmeden yıllardır bir kısır döngü yaratıyorlar.
  bence sıradan insanlar için ispatı mümkün olmayan şeyler etrafında dönmek sadece zaman kaybı

 • Metin Bedir
  Metin Bedir04.07.2014 - 22:32

  muhittin arabi de derki: ezeli olan sonradan olma insandır.ebedi olan daimi-oluşumdur. insan hayatının sonunda öbür dünyaya göçtükten sonrada değişim devam etmelidir ve o alemdede değişimini tamamladıktan sonra oradanda başka bi aleme geçecek tir. çünkü enerjinin korunma kanunu ve daimi oluşum gereği neyi gerektiriyorsa o gerçekleşecektir diyorum.

 • Metin Bedir
  Metin Bedir04.07.2014 - 22:19

  maden iken öldüm, bitki oldum/ bitki iken öldüm, hayvana dönüştüm/ hayvan olarak öldüm, İnsan oldum./Öldüğümde yok olmayacağıma göre, neden korkayım? / İnsan gibi ölünce, melek olacağım/ Ve meleklikten vazgeçtip/hiç bir aklın ermediği o şey olacağım/Hiç şüphesiz biz O’nunuz ve O’na döneriz.
  mevlana

  muhittin arabi de derki: ezeli olan sonradan olma insandır.ebedi olan daimi-oluşumdur.

  bakınız yukarıdaki satırları islam dininin iki önemli alimi iki önemli piri yazmış.bu satırlar sizce evrimle çelişiyormu.yoksa evrimi destekliyormu?
  hem evrim olmazsa ölümden sonraki hayatın varlığını nasıl bi bilginin üzerine inşa edicez. diye düşünüyorum.

 • Mehmet Nuri Ataz
  Mehmet Nuri Ataz03.07.2014 - 12:44

  evrim teorisi bir teoridir. bilimsel geçerliliği yoktur.tamamen ideolojiktir. ateistlerin çırpınma barınağıdır.