Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

evrim teorisi sizce ne demek, evrim teorisi size neyi çağrıştırıyor?

evrim teorisi terimi Cem Nizamoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Mese Pe
  Mese Pe

  Başlıkta Evrim Teorisi yazmakta evet bu bir bilimsel teori ve her bilimsel teori gibi yanlışlandığı an rafa kaldırılır ve yeni teorilere bakılır,bugüne kadarki tüm bulgularla beraber Evrim Teori'si de gelişerek evrimleşti .

  Birde Evrim meselesi var ki bu bir gözlem ve deneylerle ispatlanabiliyor.Bu nedenle Evrim bir Doğa Yasası iken Evrim Teori'si her an bilimsel bir bulgu ile çürütülebilecek bir teoridir,fakat bu günümüze kadar hiçbir zaman çürütülemedi ve bilimsel olarak çürütebilen olursa çok aşırı memnun olunacağı kesindir,çünkü resmen bir çağ kapanması gibi bir hadise olacaktır.Ama dikkat edin Teori kısmı çökecektir,yasayı çürütebilmeniz için aksini gözlem ve deneylerle çürütebilmeniz gerekiyor fakat bu bugüne kadar herhangi bir Doğa Yasasında görülmedi ama belki görülebilir.

  Velhasılıkelam bir kişinin bunun aksini iddia etmesi durumunda birkaç ihtimal olabilir:
  1-)Bilimin ve bilimselliğin ne anlama geldiğini bilmiyordur.
  2-)Bir Demagoji ustasıdır ve bu ahlaksızlıktır.
  3-)Elinde yeni bir Bilimsel Teori vardır ve bu teori Evrim Teori'sini çürütmektedir ve kişi bunu derhal sunmalıdır.
  4-)Objektif bir tavır sergileyemiyor ve cehaletin mutluluğunu bırakmak istemiyordur.

  Ayriyeten kişilerin bunlara rağmen karşı gelmesi Bilime zarar vermekte ve belkide çok büyük bir Bilim İnsanı olmalarını veya olacak insanların önüne bir Çin Setti örmelerine neden olmaktadır,unutulmamalıdır ki hiçbir set aşılamaz değildir ve her geçen gün yıpranarak yıkılmaya mahkumdur!

 • Adem Uysal
  Adem Uysal

  Darwinin ortaya attığı bilimsellikten uzak bir görüş( Bugün zaten onun görüşü çürütülmüştür.)
  Amacı neydi Darwinin? Yaratılış ile ilgili vahyi yok sayarak herşeyin bir rastlantı sonucu meydana geldiği görüşünü yaygınlaştırmaktı. Adem UYSAL

 • Binali Özdemir
  Binali Özdemir

  Bilimsel bir gerçektir.

 • Mirii Mirann
  Mirii Mirann

  Yaşayarak gördüm, birebir gerçektir...

 • Erdem Çelikdağ
  Erdem Çelikdağ

  Ahhh! Bam teli!

  Şu Darwin var ya Darwin fena halde fitne(!) biri... Sen işi-gücü bırak, kalk bilmem nerelere git, yıllarca gözlem yap; topla, çıkar, çarp böl... Sonra bunu tüm doğanın üstüne serp: Biyoloji var, kimya var, fizik var, matematik var, var da var...

  Ondan sonra da kalk de ki: "İşte bu evrim teorisini hayatı boyunca eline kitap almamış, yedi kelimeyle konuşup bir buçuğunu ancak anlayanlara anlat, öğrensinler."

  Senin başka işin mi yoktu da böyle bir belayı başımıza sardın be adam!

 • murat şahin
  murat şahin

  bütün canlıların genetik olarak dna rna dizlimlerinin birbirine çok yakın olduğunu biliormuydunuz

 • Çağatay Tümer
  Çağatay Tümer

  Çocuk annesine sormuş: " Anne babam diyor ki biz maymundan gelmişiz doğru mu?"
  Anne: " Baban kendi sülalesinden bahsediyor yavrum, bizi ilgilendirmez"

 • Ümit Müderrisoğlu
  Ümit Müderrisoğlu

  Evrimleşmemiş canlıların karşı çıkmaya çalıştığı gerçeklik

 • Bedri Karaarslan
  Bedri Karaarslan

  farzedinizki maymundan gelmişiz ve bu bizi rahatsız ediyor.o zaman üç maymını neden oynuyoruz, a dostlar!!!!

 • Modus Operandi
  Modus Operandi

  Arkadaş, teoriye ihtimal diyen var ya. Çamaşırlar bugün kurur mu kurumaz mi? Bir ihtimal :))) Bacı ihtimalle teori arasında kaç basamak var biliyon mu sen. Bu arada Darwini topyekûn kabul etmem ama bunca çalışmaları gece kafeye oturup acabağlarla yaptığını mı saniyosunuz. Sonradan çarpıtılmış bir çok fikri olmasına rağmen hala Galapagos adasında türler üzerinde çalışmalar yapan dev ölçekli araştırma grupları var. Biz de burdan sorvayvir izleyip ihtimal diyoz adamlara :)

 • Modus Operandi
  Modus Operandi


  Önce teorinin bilimsel olmadığını, ya da teorinin bir ihtimal oldugunu savunarak bilimsel açıklamalarla zihnimi dağlayan ablalar abiler Darvin gibi bir bilim adamını "beğğncee öyle" diyerek çürüttüler. (Alkışlar giriyor tam burda) Sonra efendim Evrim teorisini sarf maymun insan ilişkisi olarak algılayan ve yine beğnce biz maymundan gelmedik diyerek bilim otoritelerini alt üst eden ablalar abilere de alkışlar. Bu bilimsel beğnncelerinizle hangi ekole dahil oldunuz bilmem ama Darwinizm sadece maymundan gelme zıkkımı değildir. Evet ben de inanmıyorum aslında bu maymun olayına. Bu kadar sevimli hayvanlardan geliyor olamayız.

 • Bedri Karaarslan
  Bedri Karaarslan

  bilime de inanca da saygım var. bu tartışmaların tarafları birbirlerini ikna etmeden yıllardır bir kısır döngü yaratıyorlar.
  bence sıradan insanlar için ispatı mümkün olmayan şeyler etrafında dönmek sadece zaman kaybı

 • Metin Bedir
  Metin Bedir

  muhittin arabi de derki: ezeli olan sonradan olma insandır.ebedi olan daimi-oluşumdur. insan hayatının sonunda öbür dünyaya göçtükten sonrada değişim devam etmelidir ve o alemdede değişimini tamamladıktan sonra oradanda başka bi aleme geçecek tir. çünkü enerjinin korunma kanunu ve daimi oluşum gereği neyi gerektiriyorsa o gerçekleşecektir diyorum.

 • Metin Bedir
  Metin Bedir

  maden iken öldüm, bitki oldum/ bitki iken öldüm, hayvana dönüştüm/ hayvan olarak öldüm, İnsan oldum./Öldüğümde yok olmayacağıma göre, neden korkayım? / İnsan gibi ölünce, melek olacağım/ Ve meleklikten vazgeçtip/hiç bir aklın ermediği o şey olacağım/Hiç şüphesiz biz O’nunuz ve O’na döneriz.
  mevlana

  muhittin arabi de derki: ezeli olan sonradan olma insandır.ebedi olan daimi-oluşumdur.

  bakınız yukarıdaki satırları islam dininin iki önemli alimi iki önemli piri yazmış.bu satırlar sizce evrimle çelişiyormu.yoksa evrimi destekliyormu?
  hem evrim olmazsa ölümden sonraki hayatın varlığını nasıl bi bilginin üzerine inşa edicez. diye düşünüyorum.

 • Mehmet Nuri Ataz
  Mehmet Nuri Ataz

  evrim teorisi bir teoridir. bilimsel geçerliliği yoktur.tamamen ideolojiktir. ateistlerin çırpınma barınağıdır.

 • Mehmet Yalcin
  Mehmet Yalcin

  EVRİM:
  Oluşumlar evrim, değişim, şekillenme,göstermezlerse, oluşmalar durur, yaşamda biter. Sistemde'de aynıdır, evrim, değişim, şekillenme göstermeseydi, evren oluşamazdı, evrende dünya oluşamazdı, düyada insanlar oluşamazdı.

  Evrime karşı çıkmak, maymun'dan insan'a geçiş ise, bu durum teori ile kesinleşmez, karşı çıkmak ise'de tersini kanıtlamaz. Ben'ce bu tartışma, insanı oyalama nedeni olmaktadır.

  Şu var'ki insanın oluşum'u, oluşumların başlangıcı değildir, oluşumlar süreci içinde oluşmuştur. İnsan olarak, oluşumumuzu diğer oluşumlardan, ayrı tutar, koparırsak her şey'den önce, kendimizin ve insanın canı'nı yakmak zorunda kalırız. İnsan gibi, her oluşumun yer'i, özelliği, anlam'ı, amacı vardır, olmazsa olmazlığı kesindir.

  Dünya'da bütün canlıların kurtuluş umudu kendileridir, insanında görevi bunu anlayıp, görmek, oluşumların oluşum hakkına, ihlal etmemektir. Yoksa kendisine ve oluşumlara, sadece kurtarıcı rol'ü oynamakla kalmaz, bu gün olduğu gibi, felaketler gerçeği olur.

  İnsanın kurtulma mecburiyeti sistemsel oluşumudur.İnsan oluşumu olduğu gibi sistemdir, sistemsiz bir şey göremezsiniz, insanı'da esir eden sistemidir, sitemleridir. İnsan'da bu sistem oluşumları çözülme göstermezse, insanın esirliği mutlaktır! İnsan esir olduğu sürece her şey'de mutlak ESİRDİR ! ! ! ! !

  .

 • Zülkarneyn Osmanli
  Zülkarneyn Osmanli

  Darwinin Yalanlarini okumak isteyen benim sayfama gelsin,gercekleri benim sayfamdan okusun,bu yalana bir son vermek lazim artik,

 • Zülkarneyn Osmanli
  Zülkarneyn Osmanli

  Alcak Darwin

  Sevgili siir sevenler ve siir yazarlar,Bu konu cok okunup ve buna karsi savasmamizi gerektiriyor,yoksa okullarda hala okutulur ve genclerimiz yok olur ve din,kültür ve ahlak dan yoksun olarak yetisir ve yetisiyorda onlarin istedigide bu zaten ve hep kargasa ve siddet ortami yaratmak amac kendi düzenlerini kurmak tabiki sadece ülkemizde degil dünyda bir egemenlik kurmak icin adamlar icimize kadar girmisler biz anlamsakta yavas yavas sizdilar icimize ve hala girmekteler yetistirdikleri insanlari icimize sokup bize ayirmaya kadar savasiyorlar iste bu savasin tek nedeni bunlarin sapik görüsleri genclerimiz anlamasada bunlarin cizdigi yola giriyorlar ve kavga basliyor ve dinden ve kültürden uzak kalip sadece sapik ideolejiler arkasindan kosmaya basliyorlar buda genellikle okullarda ögretiliyor cünkü bu evrimi ögretenler ise okullardan basliyorlar ve okula giden cogu genc sapik ideolijilerin bataginda kendini kayp ediyor artik bu gidise dur demenin zamani geldi ve geciyor,konuyu biraz düsünmeniz ve her yerde her evde ve okula giden cocugumuzada bu konuyu iyi anlatmamiz ve bu kunuyu iyi anlamsi icin elimizden geleni yapmaliyizki bu konu tamamen cökmesi icin yoksa herkes saklanip susarsa ve kendini düsünürse bu teori daha cok can yakacak ve bir ülke yokluga sürünür degerlerimizi iyi korumamiz lazim bunun icin yazimi biraz düzeltip ve cogaltip,ilk basdan ayni ola bilir ama cok vahim durumdayiz su an aldirmazsak ilgilenmezsek yarin bizim cocuklarimizda ayni hayataya düse bilir el birligiyle savasmaliyiz o yüzden bir defa daha halkimi samimi olmaya davet ediyorum ve ümit ediyorum birlesirsek bu yalan hikayesi olan bu sapik teoriyi cökertiriz,insallah hak yerini bulacak ve gercekler ortaya cikacak,saygilarimla selamlar ve yazimin son cümlesine gadar cok iyi sekilde okunmasini ve üzerinde düsünülmesini isterim,saygilarimla selamlar  Insanlarin Atasi Adem

  Ol dedi ve oldu Adem
  insanlarin atasi madem
  neden bosa aramaktayiz
  neden yanlis sorulardayiz
  dogrular varken yine batila gitmek
  her insanin heykelini dikmek
  sapkin inanclari savunmak neden
  konusurlar hep bilmeden
  nerden geldigimiz belli zaten
  buna inanmayanlardir beni böyle kahr eden
  putlarin dili sesi kulagi ve akli yokken
  buna hale inananlar cokken
  kiramazlar aci dolu gönlümü
  her nefis tatacaktir ölümü

  Dile gelecek her söz
  atese dönüsdü yanan kös
  elbet hakikat ortaya cikacak
  inanmayanlarida gurur ve kibir yakacak

  Asirlardir yikilmadi bu sapik inanc
  nedense gercekler aci olur insana sende duy utanc
  uyanin ey Ademogullari anlatin gercekleri
  susmayin sakin bana bir bakin
  insan olarak bir insan gibi takin
  yalan dolan sözleri hemen yakin
  Allahin sonzus yaradma gücü belli olmuyormu
  yoksa gercekler kaninami dokunuyor
  bilin bu sapkin inanc her devirde yok oluryor
  basimizda yine bela nedense gitmedi hala
  zamani geldi insallah Yaradan yartmis masallah
  insani putlastirmak nekadar cahil bir olay
  bunu anlamak cok zor deyil aslinda kolay
  bedenin sana kiralik verildi
  islam karsisinda her yalan yenildi
  teker teker tüm putlar yikildi

  Dile gelecek her söz
  atese dönüsdü yanan kös
  elbet hakikat ortaya cikacak
  inanmayanlarida gurur ve kibir yakacak

  Ben bu gidisi böyle izleyemem
  evet heykel dikme dogru diyemem
  gercekleri kimseden gizleyemem
  Yaradan bizlere imtihan dünyasi kurdu
  bunu böyle bilmek ve öyle anlamak belki zordu
  ama sapitmak bizde yoktu
  savasirim tek basima kimseler olmasada
  beni ömür boyu zindana tiksalarda
  dönmem davamdan ayet okumakdan
  yikilmam bu sapik inanca
  ayaga kalkarim yikilnca
  evet ey insanoglu türedik Adem ve Havvadan
  pikmadikmi hala yalan dolandan
  bir ayet söyleyeyim size Kurandan
  Allah birdir,Allah tekdir esi benzeri yoktur,
  düsünen icin gercek ve anlami coktur
  ahirette aglayan gözler
  sonu gelmeycek inan bu dava icin ölenler
  bende ölmek isterim hak yolunda
  bil islam kazanacak eninde sonunda

  Dile gelecek her söz
  atese dönüsdü yanan kös
  elbet hakikat ortaya cikacak
  inanmayanlarida gurur ve kibir yakacak


  isim: Charles Darwin
  dogum yeri: ingiltere
  dogum: 12.02 1809
  ölüm tarihi:19.04.1882
  Bundan 150 yıl kadar önce Charles Darwin canlılığın nasıl oluştuğu konusunda ortaya mantıksız bir teori attı. Bu teori, gerçekle hiçbir ilgisi olmayan bir hikayeden ibaretti. Herşeyin tesadüfen meydana geldiği yanılgısına kapılan Darwin, cansız maddelerin tesadüfen bir araya gelip bir canlı hücresi oluşturduklarını, sonra da bu hücreden diğer canlıların kendi kendine oluştuğunu iddia etmişti. Yani etrafınızda gördüğünüz tüm hayvanların kedilerin, köpeklerin, kuşların, balıkların, tavşanların, karıncaların ve tüm bitkilerin birbirlerinden oluştuklarını sanıyordu. Üstelik, insanlarla maymunların da aynı canlıdan meydana geldiğini söylemişti. Sizin de artık çok iyi bildiğiniz gibi, Darwin’in ve evrimi savunan diğer kişilerin bu iddiaları gerçek değildir. Evrim teorisi bilime her yönden aykırıdır. O dönemin teknolojisindeki gerilik nedeniyle teorinin iddialarına bilimsel olarak yeterli bir cevap verilememiş ve teori bir süre kabul görmüştür. Ama günümüzün teknolojisiyle yıllardır sürdürülen bilimsel araştırmalar, evrim teorisinin bir yalandan ibaret olduğunu, yeryüzünde evrim diye bir olayın yaşanmadığını ispatlamıştır.

  Charles Darwin°in Hayati ve Yaptiklari ve Ideolijiler:

  Bunu idda eden ve bolca kitap yazan kisinin hayatida cok kizemli ve soru isaratleriyle dolu bir hayatini yakindan ele alalim.Kendisi varlikli bir aileden gelen ve babasi bir dinsiz bir Doktor ken ama Annesi inancliydi,yatili okula giderken dersleri kötü oldugundan ders yardimi almakdaydi,gücük yasda ilgisini ceken evrim,abisinin evde kurdugu kücük ve zamanin kisik teklenojisiyle hayvanlar üzerinde arastirmaya basladilar,ve bir zaman sonra abisi gibi üniversteye medizin okumak icin basladi ama bir zaman sonra ilgisini kayp edince ve okulda derslerde geri kalinca babasi onu manastir sayilan bir okula yazdirdi ve orada okumaya basladi ama ilgisi hep evrim le ilgili konular oldu.Sonunda okulu zar zor bitirerek okuldan cikti ama derslerde basariziz oldugu icin ve ilgisini sadece evrim teorisi cekdiginden,devam okumadi.Bu aradada eski yunan eski misir ve eski sümerliler teorileri ilgisinide cok cekmisdi ve ilgiyle takip eddi.Evrimi baska üniverstelerde arstirmaya basladi ve kendisine yandas bulmaya amacladi,tabiki bunda babasinin dinsiz ve dedesininde ayni sekilde olmasi darwini bu yola sanki itmeye zorladi,ve zamanin yetersiz teknolejisiyle gercekleri tam anlayamamisdi bunun üzerine Kanarya adalarina kitmeyi planladi ve ispanyolca ögrenmeye basladi ve 1831 in kis aylarinda yola cikti 1832 in birinci ayinda amerikan bir adasina vardi Salvador da Bahia ve orda arastirmaya basladi ilk basta bitgisel deneyler ve hayvanlar üzerinde arastirmasini yapti ve sene 1832 ci 9 cu ayinda bir fosil ögreni bulmusdu,o da bir kafa tasi sadece tam ne olarak bilinmedi bir fosil örnegini ingiltereye getirdi ve insalara yavasdan yavasdan evrimi anlatmaya basladi tek bir örnkelen kendisi bile tam emin olmayarak evrimi anlatmaya calisdi.Sene1835 kadar amarika kitasini karis karis arastirmaya basladi ve 1835 son aylarinda pasifik okyonusunda Tahiti-ye vardi,.tabiki bu aradada misyoner masonlarla tanismisdi ve hep bilgi alis versindelerdi.Sonunda 1836 da hic birsey elde edemeden ingiltereye geri dönmeye karar verdi. Hemen hemen tüm yer tabakalarini kazarak fosil umuduyla kazmisdi ve yüzlerce isci calisdi ona ramen bir tane bile ewrimi destekleyen bir fosil bulamadi sadece yaninda hayvan iskeleti ve bitkisel dokular almisdi,ama buldugu sadece zamanin hayvanlari yani asirlar önce yasiyan ve simdiki zamanin Hayvanlarina ayni benezrlikleri tasiyan örnek fosil bulmusdu.Evet ingilterede taninan birisi olmusdu zaten ve mason lar tarafinda desteklenen bir adam haline gelmisdi,ve 1837 de ilk evrim teorisini toplamaya calisdi,konulari bir biriyle baglamaya ve isbatsiz delillerle kitabini yazmaya basladi.’Bu arada kücük kücük makaleler yazdi buda cok ilgi cekti ve hayran kitlsi artmaya basladi.Evet Darwin 1839 amcasinin Kizi ile evlendi ve iki cocugu oldu,tabiki insanin nasil var olusugunu anlamamkla kalan darwin,herseyi tesadüflerle anlatmaya basladi,1842 de Londona tasindilar ama hep Hastalik sorunlari baslamisti,vucudu agrilarla kivranmakdaydi,ve toplaminda 8 cocugu olmusdu.Artik sadece Ewrimle ilgilene bilirdi 1844 de 230 sayfalik bir kitap cikardi Ewrimi anlatan ama hep hastaliklarla savasan ikide bir Kursa kiden yani terapi gören insan haline geldi.hayvanlar ve pitkiler üzerinde durmadan deney yapan darwin bu arada devlet görevlisi olmusdu simdik onun icin daha kolay olacakti evrimi anlatmak ve insanlarin beynini yikamak ve ilk büyük baskisini 1859 da cikardi ve toplaminda 5 tane evrimi anlada baski cikardi. ve 1868 de yalan teorise bir halka daha ekleyerek Insanlarin hasa hasa hayvanda türedigini Anlatan bir kitap cikardi.
  simdik onun Evrim teorisi Devlet tarafindan desteklenen ve kabul gören ve avrupada büyük ilgi gören yalan dolan dolu ’Kitaplari yayildi,ve devletlerin okullarda okutulan bir ders haline geldi ve zamanimizda hala okullarda okutulan ve bizim ülkemizdede okutulan buyalan teori,ve 1875 bir 559 sayfalik bir baski daha cikardi ve ogullari tarafindanda desteklenen ve probagandasi yapilan evrim teorisi artik saglam zeminler bulmusdu dünyada,dünyada kitaplari okunmaya ve derslerde mecburi kilinmaya basladi,tabiki 8 tane evladi olmasi onun icinde büyük bir avantacdi cünkü Darwinden sonra en büyük brobagandayi yaspacak olan onlardi,ve 40 yili askin ewrimi anlatti ve hic bir gercek delil olmadan bunu savundu tabiki misyoner masonlarin desteklemesinle büyük bir rant sagladi,tabiki bu sapik inanci iski yunan ve iski misir ve sümerlilerden esinleyerkten yazdi kitaplarini, ve cok sayida ödül aldi bu sayede.Sonunda 73 yasinda evinde öldü.
  Ve sahte iskelet ve eksik kemikleride tamir ederek sonucunda bir evrimi anlatan sahte resimlerinle cizdiler cünkü simdik bile hep ellen cizma resimle anlatmaya calisiyorlar gercek bir Fosil yok hic ama bir Yaradicini oldugunu ispatlayan milyonlarca gercek fosil örnekleri varken buna ragmen yapmacik deneylerlen insanlari kandirmaya calisdirlar ve cahil insalari kandira bilmislerdi o zamanin kisitli teknolejisi ile savunduklari teoriyi kimse tam cürütememisti birde masonik devletlerin korumasi aldina girmisti bu sapik teori ve kimsenin cesaret edip karsi koyamadigi kisa zamanda büyük zemin buldu.Malesef cahil insanlarin ve dine inanmayan cok olamsindan kaynaklanan bu sorun 19 yüzyiln ilk ceyreginde cok rant sagladi.Insanlari bir tesadüfe dayanan teorisini kabul ettirdi.Simdik gelelim yazdigi bazi Kitablari biraz anlatmaya,mesela bir yazisinda demis Darwin; neden hic erwrimi destekleyen fosili bulamamaktayiz eger fosil yoksa buda demektirki benim teorim yanlistir veya su aldinda ve yer yüzünde yasayan hayvanlar var bir saldiri oldugunda kendini nasil sakliyor da düsmani onu fark edemiyor (kamofilas) dedigimiz sey yapabiliyor bunu kelimelerle anlatamadi bunlarin tesadüflerle anlayatamacagini yazmis kitabinda ve dünyada ki bu mucize sistem nasil olupata hic bozulmadigini anlayamadigini da kitapinda yazmis ve tesadüflerle olmayacagini anlatmis. Insanin Ruh yaspisini hic anlatamadi ve nasil bir sey oldugunu anlayamadi ve hayvandaki ve insandaki göz yapisini tam olarak bilemedi cünkü zamanin kisitli teknelojisiyle bunlari cözmesi imkansizdi ve DNA yida tam bilmeyerek kitaplarini yazdi buna benzer mucize olaylarin hic anlatamadi kitabinda,zaten adam yazmis bu teori cökücek diye neden bu inat hala anlamis degilim,gercek cok acik ortada önce bir insan kendi bedenine bir baksin ve incelsin,tesadüfen ortaya gele bilirmi bu beden veya hayvanlarda ve bitkilerde ayni sekilde tesadüfen ortaya hic bir sey cikmaz,düsünün bu ülkeyi bu hale getiren insanlar tesadüfen olmuslar,hayret dogrusu buna inanmak veya savunmak.Birde insan irklari üzerinde üstünlük oldugunu yazdi yani beyaz ve siyah irkler kendisinin beyaz oldugundan birazda mecbur kaldi beyaz irki üstün görmede ve avrupali irklarinda beyaz oldugundan sonuc belli olmusdu zaten, ve o yüzyilda sencileri köle olarak satin veya kulandilar bunuda bir güzellik gibi yaptilar hic cekinmeden insanlari pazarladilar,bunu da hep Darwinin kitaplarindan esenlenerek yaptilar,ama asil karsi oldugu nokta dindi,dine karsi olan yazilari hayli coktu,ve dinin zararli ve uydurma oldugunu yazdi kitaplarinda ve islamiyeti ve türkleri karaliyan yazilari cikti.Örnek olarak Türklerin barbar ve geri kalmis bir irk oldugunu yazdi amac burda Türkiyeyi bir yok edilmesi bir devlet olarak göstermesidir,adam osmanliyi gücük bir imparatorluk olarak nitelendirdi.Malesef simdiki zamanda ben türküm ve evrim teorisi savunan bir bilim adamiyim diyen cok cahiller var,hic bir gercek kaynagi olmayan teoriyi savunmak nekadarda cahilce ve sapikca cünkü 150 yildan beri hep bir arayis icinde oldular ama hic bir netice alamadan.Okullarda hic gercek bir fosil göremessiniz ewrimi destekleyen ve gercek fosil resmide göremessiniz,mantik almiyor eger bir fosil veya baska bir sey yoksa nasil oluyorda dünya buna inaniyor tabiki bunda dinsizlik ve ateistlik cok büyük bir rol oynuyor.Birkere devlet kanunu olmus bu Ewrim teorisi buna karsi olan ya hemen susuduruluyor veyda okullardan atiliyor,buna benzer örnekler sayabilirim.Asirlardir bitmeyen bu sapik inanc eski yunan iski misir ve yok olan kavimlerde vardi darwin sadece onlari düsüncelerini birdaha yazip kitap haline getirdi ve masonik devletlerinde desdeginle büyük bir ilgi gördü malesef.Zaten Darwin kendi teorisinin bir gün cöke bilcegini yazmis ve anlamis ama kibir ve gurur ve sapik inanc onu ve ona inanlari yok etti sonunda.Cünkü ewrimle her konuyu anlatamadi,kendiside bilmekdeydiki,deney yaptigi hayvanlarda ve pitkilerde hep Yaradilisi ispat eden mucizeleri gördü ama nedense bunu anlatmakdan geri kaldi,Allah bilir belki dis ve ic güclerden cekinmiste ola bilir cünkü gercekleri görmemek imkansiz gibi bir sey,yinede en iyisini Allah bilir.Darwin bunlari yazmakdayken hala bu adamin yazdiklarini ve kendi teorisini kendi icinde zaten cürüten bu yazilari yeterli gelmiyor galiba ama tabiki en büyük rol burda sadece Allahi kabul etmemekdir ve sapkin inanci yaymakdir.
  Bu savas aslinda herseyin Allah tarafindan yaradildigina Inanlarin ve buna karsi savasanlarin kavgasidir,ilk insandan simdiye dek sürmekte bu savas ama su son 15 yilda evrim yavas yavas cökmeye basladi cünkü tesadüfe dayanan bu teori demek istedigi canlilarin bir birinden davam türemesidir,yani bir sekil den veya bir hücreden baska hücreler olusmus bunuda nasil yapmis sorsan kendileride bilmiyorlar ama inaniyorlar,ilk yaradilisi hic bir zaman anlatamadilar,hep dedikleri hücrelerin bir araya geldikleri ve ondan sonra canlilarin türedigi ve bir delil olmadan ve bilimsel kaniti olmadan bunu savunmakdalar ve ilk nasil ve hangi sekil tam basladigini bilmemekle beraber ve son yillarda paktilar is olacak gibi degil simdikte yok mutasyonla ondan sonra yok kristal ve son olarakta ewrimin güclü savunucusu olan Richard Dawkins denilen sözde bilim adami yok ilk hücreleri uzaylilar yapdi ve dünyaya pirakti ve sonrasinda hayvanlar ve bitkiler sonrada insanlart türedi dedi,artik care kalmadi ne yapsin cahil,Allah kabul etmemek icin sapitdikca sapitmaya pasladi birde bir tv kanalinda bir evrimciye sordular ilk hücreler nasil basladi adam tam 17 saniye tavani izledi ve soruyu cevapsiz birakti veya tam anlatami,,simdik hala bu teoriyi savunmak cok aptalca olacak ama iste malesef hala bizim ülkemizde okullrda temel bir ders olarak okutulmaktadir,insan üzülüyar bizim genclerimizin resmen beyni yikaniyor bunuda aptalca sekillerde yapiyorlar bu gidise dur demin zamani geldi ve coktan geciyor bile,simdik bazi prof,ilim adamlari artik hayvandan türedik demiyorlar sadece mahluk veya isimsiz bir canli diyorlar ee bir kere yenildiler,isi yokusa sürmekde inatcilar,bazilarida sadece tarih verir yok milyar yillar önce veya kacamak cevaplar,ülkemizde su son zamanlarda tv kanallarinda cikan cahil prof bilimciler hala darwinin savunmasini yaparlar elde bir kanit bile olmadan ama az kaldi eger hepimiz bu sapik teoriye karsi elbirligiyle savasirsak bu konu bu ülkede okutulmaz birdaha belki sadec tarih olan bir konu olarak anlatilir,beraber harekat etmeliyiz insallah
  yani yikilmasi an meselesidir insallah.Bu sapik teoriyi savunmak artik utanc verici oldu okullarda,cünkü her yüz yilda bir Allahi Yarratigini savunan insanlar cikar masallah, ve onlara karsi savasan insalarda türer buda dünya imtihanidir kim dogru yolu secerse kurtulusa erenlerdir insallah,ama kim sapik seylerin arkasindan gider ve onu savunursa onlar kayp edenlerdir.Nekadarda ugrassalar ewrim teorisi cökmeye mahkumdur insallah,cükü herseyi sesadüfe ve gercek olmayan deillerle savunmak cok cahilce,darwini savunan cogu bilim adamlarida artik kabul ediyor dogrularu onlarda diyor tesadüfen hic bir varligin olamayacagini,yani herseyin bir yardani oldugunu cugu bilim adalarida aslinda kapul ediyor ama net kelimelerle anlatmaya cekiniyorlar,simdik evrimin dogurdugu ideolijiler hangileri birazda onlarin üzerinde duralim cünkü cok vahim bir konudur. Ilk basta Komminism,Fasizm,kapitalism,emperyalism,veya sadece insani ön pilanda tutan düsünün bir dini olmayan bir halk ve kültürü kalmayan bir halk ve dini bir hice sayan görüsler punlar,ve buna bezer ufak tefek ideoller türemistir,bunlarin hepsi ama hepsi Dine karsi ve Dini kabul etmeyen Ideolijilerdir,belki ilk bastan tam belli etmezler ama gercek yüzleri zamanla ortaya cikmakdatir cünkü bilindigi gibi 1. dünya savasinin gercek nedeni Komminism,Fasizm,kapitalism,emperyalism di bunu destekleyen olaylar gelisti dünyada,her yerde kan ve zulüm yapildi bu ideollerin arkasina siginarak insanlari dinden uzaklastirip bir ideoleji batagina soktular.,2.dünya savasindada Komminism,Fasizm,kapitalism,emperyalism ayni görüsle kan ve zulum ortami oldu toplaminda 350 milyon dan fazla insanin ölmesine ve milyonlarca insanin sakat ve ülkesiz ayni zamandada kimliksiz ve cocuklarin özürlü kalmasina neden oldular bunlar ap acik görünmekde ve bütün dikdator generallarin kendi yazmis olduklari kataplarinda kendi düsünceleri Darwinden esenlenerek uyguladiklarini söylüyorlar hepsi ayni görüsü savundurlar yani üstünlük be dünyada rant yapmak icin döküldü pukadar kan ve sanki bir magrifetmis gibi anlatmak cok cahilce ve sapikca,insanlardan huzuru neseyi ve öz güvenceyi almisdir bu sapik inanc zamanimizda hala devlet politikasi olan bu ideolijiler hala kan ve zulüm yapmakta dünyanin neresine giderseniz gidin mutsuz ve korkan insanlar coktur,cünkü mu sapik mantigi destekleyen cok yazar,sair,medya,bilim ve politikacilar oldu mesala ünlü yazar Charls Darwin,Karl Marx,Richard Dawkins,Roger Lewin ve bunlar gibi daha nice leri var bu sapik inanci savunmuslardir ve hala cogu yazarlar dis ve ic bu teoriyi savunmakdalar,devlet admalri ve diktator generallar mesala Adolf Hitler,Josef Starlin,Lenin,Moa ve buna benzer sapik düsüncede olan insanlar malesef cok apdalca bir teoriyi savunmakdan geri kalmiyorlar,ülkemizde hala bu diktatorlarin arkasinda yürüyen genclik var bunlar genelikle okullarda ögretiliyor bizim ülkemizde var bazi bilim adami sifadinda gezinip bunlara benzeyen cahiller,yani bu Ideolijinin girdigi ülke,devlet veya kitalar hep zulüm ve kan görmüsdür ve hala görmekde ne yazikki insanlar Allahi kabul etmemek icin bu ideoleji arkasina siginip dine karsi savasirlar,bizim ülkemizde savasin bitmeme nedenide bu Ideolejilerdir malesef mesale Pkk Kommunist bir örgütlenme ve yandas ögütlerde ayni hepsi bu egitimden gecerler sözde esitlik isdeyen bu mantik hep kan ve siddete dayali iste bu teoriye inanlarin beyni yikaniliyor ve neyaptigini bilmeyen bir insan oluyor ve capuk kandiralabiliyor,ülkemizde bilhassa ünüvesitede okutulan konular hep sapik teoriyi savunulardir ve dinden uzak,kütürden yoksun ve ahlaki degeri olmayan bir halk istiyor bu ewrim teorisi.,cünkü bu mantik diyorki,Tes ve Anti tes ve sonucunda Sentes sonra bir daha Tes ona karsi yenikten bir Anti tes daha ve bu sistem bir sark gibi dönmekde yani kavga ve siddetin sonu gelmez demek istiyorlar ama bunu bizim anlayacagimiz dilde degilde karmasik bir dilde söylüyorlar haa cünkü eher benim söyledigim gibi söyleseler zaten herkes anlaycak neyin ne oldugunu o zamanda hersey huzur ve güzellik olacak ama amac seytana asker olmak gibi bir sey ve kavganin ne basi belli nede sonu cünkü bu sapik mantik bunu istiyor,kimse anlamasin kimse sormasin ama durmadan kavga halinde olsunlar bunu bilin nezaman ki Din geri plana itildiginde hemen kavga ve siddet ortami doguyor yani cünkü din 3 ve ya 4 cü plana atildginda ve irk dil ve millet sayacagimiz katogoriler ön veya ilk plana alindiginda gördükki gavga ve siddet ortami doguyor cünkü evrim teorisi bunu istiyor zaten yani insalar irg ayrimi ve dil ayrimi gibi siddete dayali yazilarindan anlaya biliriz ve öylede oldu tabiki sadece onun yazdigi kitaplar olmadi baska ewrim teorisi savuna kisilerin kitaplarida sebeb oldu bu cehalete ama insallah bu sapik inanc bu yüz yilda tamamen cökecek ve sonu geldi insallah.
  Insallah baska konularida baska bir zaman da yakindan inceleriz,hatam olduysa Hakkinizi helal ediniz insallah,
  sagilarimla selamlar,
  Zül-Karneyn

 • ´m e R n n`
  ´m e R n n`

  evrim teorisi bize canlıların değiştiğini
  ve bu değişimlerin bir sonraki nesle aktarabildiklerini gösterir
  şu sıralar dünyada bir geniş ölçekli pandemiye yol açmasından korkulan
  H1N1 - a tipi virüsü
  eski domuz gribi virüsü ile kuş gribi virüslerinin
  özelliklerini taşıyan yeni bir tür olduğunu bize
  evrimci biliminsanları'nın gösterdikleri gibi

  ama bakınız yaradılışçı diyanet başkanının yaklaşımı nasıl:
  “Bayramda büyüklerimizin elini öpmeyelim mi? ” sorusu üzerine,
  “Büyüklerinizin elini öpmekle bir şey olmaz.
  Korkmayın, siz büyüklerin elini öpün,
  duasını alın büyüklerinizden size hep iyilik gelir”

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ,
  Meksika’da ölümlere yol açan domuz gribi virüsünün evrim geçirip çok daha tehlikeli hale gelebileceğini açıkladı.

  işte tam da şimdi evrime inanmayın :))
  ali bardakoğluna inanın,
  zaten onun gibiler cenaze namazınızda saf tutacak
  ben gibi darwinci ateistler deil

 • ´m e R n n`
  ´m e R n n`

  http://kitap.antoloji.com/evrim-ve-yaratiliscilik-kitabi/

  tanıtım yazısından

  Yaratılışçıların sosyal sorunlar listesi - önüne gelenle yatmak, pornografi, çocuk düşürme, yeni doğan çocuğu öldürme, ırkçılık vb- açıkça darwin ve evrim teorisinden çok uzun süre önce vardı. Darwin'in ortaya çıkışından önce, birkaç bin yıldır, Yahudilik, Hıristiyanlık ve diğer örgütlü dinler, bu sosyal sorunları çözmede başarısızdır. Evrim biliminin düşüş göstermesinin, toplumsal kötülükleri azalttığı ya da yok ettiği konusunda hiçbir kanıt yoktur. Kendi toplumsal ve ahlaki sorunlarımız için Darwin'i, evrim teorisini ve bilimi suçlamak, bu karmaşık sosyal konuları, daha derin şekilde analiz etme ve daha iyi anlama konusunda bizi engeller.

  Evrim teorisi, inanç ve dinin yerini alamaz ve bilimin, bunu yapabiliyormuş gibi görünmekte hiçbir çıkarı yoktur. Evrim teorisi, bilimsel bir teoridir, dini bir doktrin değildir. Sadece kanıtla ayakta durur ya da çöker. Dini inanç, tanım gereği, kanıt yokken ya da önemsizken inanca dayanır. Onlar, insan ruhunda farklı yerleri doldururlar.

  Evrim teorisinden korkmak, insanın dini inancının haklı çıkması için bilimsel kanıt araması gibi, bir insanın inancındaki yetersizliğinin göstergesidir. Eğer yaratılışçıların kendi dinlerine gerçek bir inancı varsa, bilim adamlarının ne düşündüğü ya da dediği önemli olmamalıdır. Ve tanrının bilimsel kanıtı ya da İncilsel öykülerle ilgilenilmemelidir.

  Bir teorinin kullanımı ya da yanlış kullanımı, teorinin kendisinin geçerliliğini yadsımaz. Marx, bir keresinde, kendisinin Marksist olmadığı iddia etmişti. Eğer Darwin, yirminci yüzyılın, teorisini nasıl Marksizimden kapitalizme ve faşizme kadar her tür ideolojiyi haklı çıkarmak için kullandığını bilseydi, kuşkusuz mezarında dönerdi. Hitler'in insan ırkını iyileştirme programı uygulamış olması gerçeği, genetik teorisini yadsımaz. Benzer şekilde inancın kaybı ve evrimle inanç arasındaki herhangi bir bağlantı evrim teorisine dokunamaz. Bilimsel teoriler tarafsızdır; teorilerin kullanımı öyle değildir. Onlar, iki farklı şeydir.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Bir fille bir kertenkelenin,bir insanla bir solucanın aynı soydan olduklarını kavramak kolay değiğldir elbet.Prof.Alferd Weber,insanın bir maymun değişimi olduğunu bir türlü anlamak istemeyenlere:Utanmayın diyor,aslandan ya da gül ağacından geldiğniz söylenseydi,hiç kuşku yok hoşunuza gidecekti.Kutsal kştap size yüzyıllarca,bir toprak külçesinden var olduğunuzu söyleyip duedu da niçin utanmadınız? (felsefe vTarihi s.345-346) Gerçekte insala hayvan arasında sanıldığı nkadar büyük bir uçurum yaktur.Hayvanın insana oranı,tomurcuğun çiçiğe oranı gibidir.

 • Fizanlı Necip Fîyakalı
  Fizanlı Necip Fîyakalı

  el-mübdi'...
  her şeyi en baştan örneksiz yaratan...

 • Mustafa Yıldırım
  Mustafa Yıldırım

  Evrim teorisinin hala tarihe gömülmemiş olmasının tek nedeni ideolojik saplantılardır... Canlılığın varlığını yaratılıştan başka bir alternatif tekeffül edemediği için evrim fikrinde hala ısrar ediliyor...

 • Limonî Erz
  Limonî Erz

  evrim teorisini 'maymun-insan' bağlamında çözmeye çalışmak çok basitmiş gibi geliyor. evrim teorisi bu kadar basit değil halbuki.

  en basitinden bunca bilim adamı bunun hipotezden çıkıp teori olarak kabul ettiyse bu kadar araştırılma yapıldıysa elbette bir sebebi vardır. araştırmak görmek lazım.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Müslümanın, hrıstiyanım, museviyim diyenler bilmeliler ki;
  Yaratılış gerçeği, evrim teorisinin karşısındadır.
  Yani Allah'a inanıyorum diyenin, evrim masalına inanması saçmadır.
  İnsanın aklını kullanmak yoluyla bazı gözlemlerde bulunmak yoluyla, yaratılış gerçeğini anlaması daha akıllıcadır, bu konuda ilk insanın yaratılmasından bu yana gelen tüm nebi ve resüler bu gerçeği insanlara anlatmışlardır.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Evrim teorisine inanan kişiler;
  Allahdenen yüce varlığı reddetmek zorunda kalırlar.
  Çünkü akıllarınca bir tanrı imajı yaratırlar beyinlerinde, sonra o beyinlerinde yarattıkları varlığın eksik noktalarını bulurlar, çünkü kafalarınada kendileri yaratmışlardır, nosanlık kusur bulmaları kaçıılmazdır.
  Sonra O'nu gökte bir yerede oturan baba zannederler.
  Önce kafanızda yarattığınız tanrı imajına kendinizi inandırıp,
  sonra böyle saçma bir yaratanın olamayacağı kanısına varmak,
  geleneksel inkarcı yapısıdır.
  Göklerde bir gök tanrı asla olamadı ki.
  Allah maddi bir varlık değildir ki, gökte bir yerde oturmuş, bizleri izliyor, yer yer kızıp cezalandırıyoor olsun.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Evrim teorisi yaratılışı, dolayısıyla Allah'ın varlığını reddetmektedir.
  son yüzyılda ortaya çıkan bu felsefi görüş, bir kısım insanların yoldan çıkmasına,
  bir kısım insanında şüphe içinde bocalamasına neden olmuştur.
  Ülkemizde de, halkına yabancı sözde Türk basın ne yazık ki, bu teoriye inanmayı ilericilik olarak, buna karşı çıkmayıda gericilik olarak göstermek gayretindedir.

 • Eren Erensoy
  Eren Erensoy

  Her teori, sadece o teoriye inananları bağlar.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  İki maymun Mongo ile Zongo konuşurlar:

  - Lan mongo duydun mu insanlar bizden türediklerini iddia ediyorlarmış.
  - Hadi len oradan Zongo, bu gene biizim deli Darwin'in şaçmasıdır üstünde durma...

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Öğrencisi Seyid Ahmet Arvasi'ye sorar:
  - Hocam, İnsan,maymunun gelişmiş şeklidir diyorlar. Ne dersiniz?

  Seyid Ahmet Arvasi cevap verir:
  - O mantığa göre çınar ağacı da, maydanozun gelişmiş şeklidir.