Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Vampir sizce ne demek, Vampir size neyi çağrıştırıyor?

Vampir terimi Banu Balat tarafından tarihinde eklendi

 • Kevin Letalis
  Kevin Letalis

  Doğaüstü varlıklar ve ruhaniyet ile ilgili tüm sorunlarınıza, yardım için bize ulaşabilirsiniz.

  İnstagram: kevinletalis

  Karanlığa ışık tutmak için buradayız.

 • Bilinmeyen
  Bilinmeyen

  Arkadaşlar bakın bunca şeyi insanlar yaşamadan nasıl uydururlar.
  Büyükadada olanlar neyin nesi ozaman. Gecmişteki olaylar ve üstü hep örtülenler ne peki.Vampirler evrendeki yeryüzündeki en teklikeli yırtıcıdır.
  Bizimle yaşayanlar çok nadirdir.genellikle soğuk ve kapalı mevsimlerin olduğu yerlerde yaşarlar ve sürekli yer değiştirirler insanlar onları farketmesin diye.
  Herkes ister ısırılmayı fakat bu çok tehlikelidir.Vampirlerin duyguları vardır eğer size aşık olmuşsa sizde birşey ararmış gibi uzun uzun bakar.ve size karşı hep korumacı olur.ama sizden ne kadar uzaklaşmak istese de bunu yapamaz
  Böyle durumlar dışında şekilde nadirdir vampirler her türden olabilir.vampir olmak isteğiniz sizin sonumuz olabilir.inannın kötü birşey insanlara yakınlaşamıyorsunuz gideceğiniz yer cehennem her türlü zaten güneşlenme duygusunu asla bir daha yaşayamıyorsunuz yemekten tat alamıyorsunuz üşümüyorsunuz terlemiyorsunuz.Ve bir bilgi daha:vampirlerin gözleri maviden olur Yeşildere kırmızıda yani hep değişir.bence vampir olmak kötü bir iyi yanı var yaşlanmıyorsunuz ve güçlüsünüz inanın olanı istemezsiniz bide birşey varmış vc17 virüsü o bir hastalık vampir olanak hastalık değildir.Eğer olmak istiyorsanız konsey üyelerinden isteyin bu kadar bilgi verebilirim.olqmk konusunda özür dilerim.Umarım açıklayıcı olmuştur.ama vampirler var ister inanın ister inanmayın (Büyük savaş)

 • Kasabanın Cadısı
  Kasabanın Cadısı

  :))ne o neyin vicdanı dişlediklerin gece tabutunu falan mı dürttü hortlayıpta hıı?:))))

 • Kasabanın Cadısı
  Kasabanın Cadısı

  oo yorgun vampir sen böyle şarkılar dinlermiydin ya .. :))

 • Kasabanın Cadısı
  Kasabanın Cadısı

  ben öyle "lanlı lunlu "konuşmam çok nazik ve kibar bir cadıyımdır bir kerem hıh.. :))

  dürtmek falan aa cık cık hiç adetim değildir aman dikkat kuzum o dürtenler elinde gümüş kazık vampir avcıları olmasın .. :)))

 • Hayrullah Taş
  Hayrullah Taş

  Tamamen araştırdığım bilgileri yazıyorum mutlaka okuyun.Evet vampir var.
  Vampir denen kavram bi hastalık aslında şöyleki teşisi bulunamayan bir hastalık vücudun her hücresi zehirleniyor ve susuz kalırsın nasıl su içmek istersin ya o şekilde kan değerin düşüyor ve kana susuyorsun kansız gibi birşey oluyorsun kan senin için bir uyuşturucu oluyor artık onu almadan yaşaman imkansız.dişlerin uzaması güçlülük hız gözlerinin değişmesi doğru evet ama bu hastalıktan kaynaklanan birşey tamamen onun yan etkisi ayrıca köpek dişleri ilgi çekici büyüklükte değildir.Güneşte durabilirler çünkü ten ısıları sürekli değişiyor.Kesinlikle ama kesinlikle iki gözü de aynı renkte olmaz.Düşünce okuyabilirler onlara karşı koymak imkansızdır.Zeka ve güçleri bir kitlenin ulaşamayacağı kadar büyüktür ve olan olaylara karşı ani tepkiler verebilir.
  Anlatıcaklarım bukadar yorumları takip edicem isterseniz daha fazla bilgi yazarım.

 • Lord Volkan
  Lord Volkan

  MADEM VAMPİR YOK NEDEN Kan İçmek Neden Yasaklanmıştır? ve DİGER KUTSAL KİTAPLARDA KAN İÇMEK HARAMIDR YAZIYOR HADİ TEVRAT İNCİL FELAN BOZULDU ZAMANLA YA KURAN TUM İNSANLIGA İNDİRİLMEDİMİ 3 AYETTEDE AYNI SURE BUYRUN ACIKLAYIN  Kan içilmesi yada yenilmesinin yasaklanmasının nedeni kesinlikle sağlıkla ilgili değil, dinseldir. Kan yemenin yasaklanması Yahudi dininden gelmekte. Tevrat'ın Levililer kitabının 17. bölümü tamamen bu konuya ayrılmıştır. Bu bölümün başlığı ise şöyledir: 'Kan Yemek Yasaktır'

  Tevrat'ın tanrısı kan yemeye karşı çok serttir. Şöyle der:

  10 'İsrail halkından ya da aralarında yaşayan yabancılardan kim kan yerse, ona öfkeyle bakacağım ve halkımın arasından atacağım.

  Tevrat'ın kan yemeyi yasaklamasının gerekçesi ise şu ayetlerde belirtiliyor:

  11 Çünkü canlılara yaşam veren kandır. Ben onu size sunakta kendinizi günahtan bağışlatmanız için verdim. Kan yaşam karşılığı günah bağışlatır.

  14 Çünkü canlılara yaşam veren kandır. Bundan dolayı İsrail halkına, 'Hiçbir etin kanını yemeyeceksiniz' dedim, 'Çünkü her canlıya yaşam veren kandır. Onu yiyen Tanrı Halkı'nın arasından atılacaktır.'

  Görüldüğü gibi kan yenmesinin yasaklanmasının nedeni kanın yaşam veren şey olduğu düşüncesidir. Günahların bağışlatılması için yaşamı yani kanı tanrıya adamak gerekir. Bu inanç çok daha eski inançlara dayanıyor aslında. Buna göre ruh vücutta kanda bulunur. Eğer kan ruh taşıyorsa, tanrı ile ilişkiye geçme yollarından biri de bu ruhu/kanı ona teslim etmektir. Kan/ruh tanrıya aittir, onun yenilmesi demek tanrıya ait olana göz dikmek demektir.

  Bu arada Tevrat'ta sadece kan yemek değil leş yemek de yasaklanmıştır. Uzun uzun etlerin nasıl yeneceği, nasıl tanrıya sunulacağı, kanın nasıl döküleceği, kimlerin ne zaman bu etleri yiyebileceği anlatılıyor.

  Kuran'da da Tevrat'taki anlayış devam eder. Ancak Kuran bu konuda Tevrat'tan daha esnek. Ancak Kuran'da da sağlık gerekçelendirmesi yoktur. Aynı Tevrat'ta olduğu gibi dinsel gerekçelendirme var.

  2.173. Allah size ancak ölüyü (leşi) , kanı, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesileni haram kıldı. Her kim bunlardan yemeye mecbur kalırsa, başkasının hakkına saldırmadan ve haddi aşmadan bir miktar yemesinde günah yoktur. Şüphe yok ki Allah çokça bağışlayan çokça esirgeyendir.
  Sure: Bakara Sûresi

  5.3. Leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkası adına boğazlanan, boğulmuş, (taş, ağaç vb. ile) vurulup öldürülmüş, yukarıdan yuvarlanıp ölmüş, boynuzlanıp ölmüş (hayvanlar ile) canavarların yediği hayvanlar -ölmeden yetişip kestikleriniz müstesna- dikili taşlar (putlar) üzerine boğazlanmış hayvanlar ve fal oklarıyle kısmet aramanız size haram kılındı. Bunlar yoldan çıkmaktır. Bugün kâfirler, sizin dininizden (onu yok etmekten) ümit kesmişlerdir. Artık onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm'ı beğendim. Kim, gönülden günaha yönelmiş olmamak üzere açlık halinde dara düşerse (haram etlerden yiyebilir) . Çünkü Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.
  Sure: Mâide Sûresi

  6.145. De ki: Bana vahyolunanda, leş veya akıtılmış kan yahut domuz eti -ki pisliğin kendisidir- ya da günah işlenerek Allah'tan başkası adına kesilmiş bir hayvandan başka, yiyecek kimseye haram kılınmış birşey bulamıyorum. Başkasına zarar vermemek ve sınırı aşmamak üzere kim (bunlardan) yemek zorunda kalırsa bilsin ki Rabbin bağışlayan ve esirgeyendir.
  Sure: En'am Sûresi

  16.115. (Allah) size, sadece ölü hayvanı kanı, domuz etini ve Allah'tan başkası adına kesilen hayvanı haram kıldı. Ancak kim mecbur kalırsa (başkalarının haklarına) saldırmaksızın, sınırı da aşmadan (bunlardan yiyebilir) . Çünkü Allah çok bağışlayan, pek esirgeyendir.
  Sure: Nahl Sûresi

  Kan aynı Tevrat'ta olduğu gibi leş ile birlikte yasaklanmıştır. Bu yasaklara ek olarak domuz da katılır. Ancak mecbur kalındığında bunlardan bir miktar yenilebilir. Tanrı bunu bağışlayacaktır.

 • Egehan Tuna
  Egehan Tuna

  merhaba,

  Burda bu konuda msj yazanların yorumlarını okudum ve kendimi tutamadım.Beni etkileyen en çok (arzu yusıflı) 'lının yazdığı yorumlardı.Yüzyıllardan beri insan oğlunun inandıkları farklı inançlar olmuştur.dil, din, ırk,mehzep,hiristiyanlık.musevilik,müslümanlık vs...farkı inançlar.Toplumların yeri geldiğinde kabul ettiği yeri geldiğinde ise dışladığı.Belli bir şeye inananabilirsiniz bu çok doğal izlediğiniz ve bu konu hakkında yapılan filmler gerçekten insanı cezbediyor olabilir.yalnız orda izlediğiniz saçmalıklar yüzyıllar once uydurulmuş ve günümüz insanlarının hayal gücüyle genişletilmiş şeyler.(tamam kabul ediyorum bu tarz kayıtlar var bizde de avrupada da) ama o zamanlarda insanların neyi gördüklerini yada gördükleri şeyin ne olduğu hakkında bir fikirleri yoktu ve bu duruma inandıkları inanç üzerinden tepki verdiler.mesela bir vampirin öldürülmesi için kutsal su yada haç ın onu öldürdüğü. yapmayın arkadaşlar biz müslümanız kutsal suya okunmuş su diyebilirimde ya haç? bizde camiye sokup ordamı öldrebileceğiz.bunlar uydurulmuş şeyler.gelelim ARZU'ya.Umarım beni duyuyorsundur.kendini inandığın şeye öyle bir kaptırmışsınki gerçek dünyadan kopmuşsun gözlerinin kırmızı olduğundan uyuyamadığından bahsediyorsun uyuyamamak belli bir rahatsızlık(inan 3 hafta gözümü kırpmadan uyumadığım günler oldu) gözlerinin kırmızılaşması ise tam bir saçmalık illa o izlediğin vampir filimlerindeki gibi belirtiler yazmışsın o kurguyu kendinde yaşıyorsun.buda biraz yaşının verdiği bir şey,

  sana tavsiyem bir an önce gerçek dünyaya dön....! ! !

 • Bella Cullen
  Bella Cullen

  arzu alaekberli sana katiliyorum bende wampir olmak istiyorum benimde hemoqlabinim coook az

 • Naz Bilen
  Naz Bilen

  Avrupalıların evlerine sarımsak asarak,ellerinde kazıklarla gezerek korunmaya çalıştıkları batıl bir inanç türüdür.

 • Arzu Alekberli
  Arzu Alekberli

  hey arkadaslar neden aktiv diyilsiniz.ben vampiler hakda daha cok bilgiye sahib olmak istiyorum.bunu benim icin yaparmisiniz?

 • Arzu Alekberli
  Arzu Alekberli

  ben vampirlerin olduguna hep inandim.ama o bi hastalik ve tum dunya bunu biliyor.hastalik kanda heboqlabin tukenen zaman ortaya cikiyor.hasta kisiye kan plazmasi vurduqda iylese biliniyormus.vampir hastaligina yakalanmis kisi surekli insan kani emmek istiyormus.alacakaranlik filminden sonra vampirlerin olduguna daha cok inanmaya basladin.

 • Arzu Alekberli
  Arzu Alekberli

  bence vampir edvard demek.ben cocuklukdan beri vampirlerin var olup olmadiklarini arasdiriyorum.ama hala bir neticeye gelemiyorum.alacakaranlik filminden sonra vampirlere daha cok inanmaya basladim.vampirizim hastaligi var ama o deyilenler gibi deyil.hastalik insan kaninda hemaqlobin az olduqda ortaya cikiyor.hastaliga tutulmus kisi ise surekli kan icmek istiyor.ama hasta kisiye kan plazmasi vurduqda iylese biliyormus.......

 • Bella Cullen
  Bella Cullen

  arkadaslar vampir su an da vampire innanmayin diyen birisi olabilir eger simdi bir vampir burdaysa bize mmunyetle beklerim ama sadece isirip vampire donusdurmek icin

 • Onur Tatlıtuğ
  Onur Tatlıtuğ

  vampir olmak sizin neyınıze ha söylesenize başka işmi yok bu konu önemli bir konu çoluk cocugun işi degil biz gereken arastırmaları yapıoruz

 • Onur Tatlıtuğ
  Onur Tatlıtuğ

  vampirlerin var olduguna inanan ve inanmayanlar arasında kavga cıkmasın bu bir görüş saygı duyulmalı bende ianaıyorum kanıtlayın diyosanız söyliim kanıtlamıcam varmı alla alla bi avuç çocuk yüzündende fikrimi degıstırmem

 • Kötü Kedi Şerafettinn
  Kötü Kedi Şerafettinn

  ben boyun hastasıyım :) bazen vampir olduğumu düşünüyom :)

 • Kurt Adam Amcayı Yiyen Küçük Kız
  Kurt Adam Amcayı Yiyen Küçük Kız

  kan emici

 • Onur Tatlıtuğ
  Onur Tatlıtuğ

  alacakaranlıkfilmindeki cullenler gibiyseler bulmak zor ama değilseler bulmak kolay bildiğim kadarıyla 2 türlü var vejeteryan etobur

 • Zülal Temel
  Zülal Temel

  garip gözleri soluk tenleri ve sivri dişleri olan sadece hayal ürünü yaratıklar...

 • Nazende Ten
  Nazende Ten

  aşksa diş geçirilen...
  bütün varlığı sonuna dek emilmeli...

 • Berfinsır
  Berfinsır

  ayrıca gündüzleri çıkıyorlarsa bizim onları farketmemiz kolay olabilir tenlerinde bir değişiklilik vardır parlama gibi o zaman farketmemiz kolay olur

 • Berfinsır
  Berfinsır

  bence her vampirin edward gibi olmasını düşünenler yanlış sölüyor çünkü vampirlerin duyguları birbirlernden farklı olabilir bazıları çok iyidir bazıları acımasızdır bazıları duygusaldır vb. ama hiç biri en azından bir ikisi edwarda benzeyebilir bu arada vampirler gerçekten varsa biz bunu farkedemeyiz cünkü onlar sessizdirler bence belki de yorum yapanların bazıları vampir olabilirler

 • Elwin Bruno Christoffel
  Elwin Bruno Christoffel

  Buffy the Vampire Slayer dizisinin daha çok çıplak görmeye alıştığımız Spike'ı, dizinin yavrulayan dizisine isim babası olan Angel'ı ve son olarakta Stephenie ablamızın Edward Cullen'ından sonra artık insanların neredeyse var olduklarına inandıkları ve ilk karşılaştıştıklarında hatun milletinin 'ısır beni, ısır beni' diye çığlıklar atarak üzerlerine atlayacakları fantastik karakter.

  David Slade sıkılmış olacak ki, değişik bir sunumla sermiş önümüze vampirleri. 30 Days of Night filmindeki keltoş vampir;

  http://www.dvdfuture.com/images/upload/30days-night-freaks.jpg

 • ´m e R n n`
  ´m e R n n`

  sevdiğim filmlerin olmazsa olmazı

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Artık gündüzleri de ortaya çıkıyorlar...

  Takım elbise giymişler, kravatları var...

  ...

 • Duygu Vildan Evcümen
  Duygu Vildan Evcümen

  bu okuduklarım etkileyici olsada biraz saçma. evet ver olduklarına inanan biriyim. ama onlara öle olağanüstü yaratıklar gözüyle bakmak veya korkmak saçma. bazı arkadaşlar sarımsak hikayeler anlatmış bazılarıysa uydurma oldukalarını söylemiş. 1400lü yılardan buyana var bu hikayeler şimdi bir soru eğer uydurma olsaydı neden vampir adı seçilmiş olsun yada insanlar o dönemde bu kadar hayalperes olabilirmiydi. bence sorulması gereken soru beni ısırırmısın değil. nasıl bi evrimdesin olmalı. belkide benimki saçmadır ama fazla inanıyorum onlara bir çok araştırma yaptım ama gözle görülen yada varlığını kabul eden sadece bi kaçtene çıkmış onlarda yalanmı gerçekmi bilinmiyo. eğer görürsem sizin için sorucam kim olduklarını nerden geldiklerini :) :) :)

 • Ferit Ala
  Ferit Ala

  Haç Kullanarak korkutulmaya çalışılan yaratık, Günümüz yeni versiyonlarında haçada kafa tutmaya başladılar.:.... :)

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  John Carpenter'ın 'Vampirler' filmini seyretmeyenlere tavsiye ederim..

 • Başak Sungur
  Başak Sungur

  Bunları merak edenler mutlaka okusun! !
  Vampirler Porfiria adında bir hastalıktan gelişmiş canlılardır.Genelde ailede bu hastalık geçiren varsa (100 asır önce yaşamış akrabası da dahil) onda bazı izler belirir.Güç-hız vb. fakat tam vampirleşmesi için (özüne dönmesi için) kanın tadına bakması gerekir.Ama sanıldığı gibi ışıklı parlamaz.Sadece baş dönmesi,mide bulantısı gibi kana susamışlıktan kaynaklanan belirtiler gösterir.Vicunda kan vardır.Bu yüzden hepsi açık tenli olmaz (alacakaranlıktaki James'in grubundaki zenci gibileride vardır.) Ve şu anda aramızda çok NADİR de olsa bulunmaktadır.Ama kanın tadına bakmadığı sürece tam vampir olamazlar.Duyu organları aşırı derecede gelişmiştir.(Koku alma,dokunma,görme vb.) Hisleri ve sezgileri kuvvetlidir.Taamamen dönüşmüş bir vampir insan yiyeceklerinden çok zor durumda kaldığında yiyebilir.Fakat asla kandan aldığı tadı alamaz ve ona yeterli gelmez.Bunların doğruluğundan %100 emin olabilirsiniz.