Kültür Sanat Edebiyat Şiir

abdülkadir aksu sizce ne demek, abdülkadir aksu size neyi çağrıştırıyor?

abdülkadir aksu terimi F tarafından tarihinde eklendi

 • Fizanlı Necip Fîyakalı
  Fizanlı Necip Fîyakalı

  şimdiye kadar gelmiş geçmiş hükümetlerin sadece bakmakla yetinen bakanlarından evla çalışkan akıllı ve mütevazi insan.zorla siyasi olucam bu sitede bizinillah!

 • Yakup Palut
  Yakup Palut

  sembolik iç işleri bakanıdır kendisi. bence gereksiz

 • Metin Kaya İlhan
  Metin Kaya İlhan

  Bu şahıs ve bununla birlikte Özal'ın kuyruğuna yapışıp ülkemizin başına musallat olan güruha bakınca kendime hayıflanıyorum...Keşke bende vekil olsaydım, bakan olsaydım, ona buna peşkeş çekilecek milletin malı var oldukça bende biryerlerinden kapıp otursaydım diyesim geliyor... Ülkeyi ne hale getirdikleri ortada, bu yetmezmiş gibi her içişleri bakanı olduğu zaman dilimlerinde Kürt mafyasının, başıbozukluğun zirve yaptığı zaman dilimleri olduğu su götürmez bir gerçektir...

 • Ali
  Ali

  türk tarihinde onun ayarında çok kişinin olduğu bir milletvekili-bakan-ağa.... dünyanın demokratik yaşama sıkı sıkıya bağlı hiç bir devlette meclise girmesi ve çıkması sakıncalı bir zat ama nerdeee biz demokrat olamadık daha gelip geçen çok olur bu yurtta

 • Özgür Cilasun
  Özgür Cilasun

  yaaa beyim kahve bu tarafta orası meclis.....

 • Serkan Taş
  Serkan Taş

  abdülkadir aksu mu? ? ? oda sorulurmu? ya tabiki bulunmaz hint kumaşı! !

 • Aziz Özdmeir
  Aziz Özdmeir

  İçişleri Bakanı olarak anasının karnından doğmuş şahsiyet..Bu görevi üstlendiği dönemlerde terör artmış ve Kürt mafyası güçlenmiştir..

 • Anladin Sen Onu
  Anladin Sen Onu

  Numunelik,süs niyetine rafa kaldırılası güzide bir bakanımız.Muhalefet partisi tarafından 'Türkiyede iç işleri bakanı mı var,hayali mi var diye iltifat edilen şahıs...'

  eleştiri: İç işleri bakanı bir şey yapmıyor,yerinde oturuyor diyenlerin insafına Nobrenin türk yapılması olayını sunarım. bkz. kinaye (http://nedir.antoloji.com/kinaye/)

  Ayrıca haberlerde okuduğuma göre kendileri Diyarbakırdaki iskelesi olmayan bir baraj gölüne getirilen 400 milyar tlye mal olmuş feribotun açılışına katılmak gibi mühim vazifelerde bulunmaktadır.Bu güzel 'Canım Türkiyem' haberi de şu linkten okunabilir:

  http://www.milliyet.com.tr/2006/12/14/guncel/gun07.html

  bkz. Canım Türkiyem (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp? t=canim+turkiyem)

 • Tolga Acar
  Tolga Acar

  Bu adam Türkçe'yi zor konuşuyor,bakan yapmışlar.Terörist midir nedir belli değil.Ülkenin halinden belli değil mi? İnsanlar sokağa çıkmaya korkuyor.

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş

  türk çocukları atatürk çocukları olarak türkiye cumhuriyetinin iç işleri makamına saygımız vardır.önümüzü ilikleriz.

  sayın bakanımızı da severiz.emeği çoktur.yaklaşık 38 kere iç işleri bakanı olmuştur!

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş

  türkiyeden toprak almak, ya da tamamını ele geçirip ırakta olduğu gibi yönetmeye talip pkk örgütü ile savaş konusunda en çok yetkiye sahip makama getirilmiş aşiret büyüğümüz(!)

 • Mehmet
  Mehmet

  bozuk türkçesiyle vatansever duygularımızı çoşturan kürt çocuğu...

 • Teoman Yabgu
  Teoman Yabgu

  Pkk sempatizanlarinin tarikatci militanlarin palazlandigi, horozlandigi, cesaret buldugu dönem olmustur bu malum kisi zamaninda.Ismini dahi anmak istemiyorum.

 • Teoman Yabgu
  Teoman Yabgu

  Dikkat edilecek olursa, hep onun döneminde ülkemizin önemli sahsiyetleri cinayete kurban gitmistir.Tuhaf bir tesadüsfmü acaba? ?

 • Sezai Çelik
  Sezai Çelik

  ülkeyi yiyip bitiren insanlardan sadece biri

 • Atakan Kartaltepe
  Atakan Kartaltepe

  Bakıyor...

 • Mustafa Shan
  Mustafa Shan

  demokrasi=burjuvazi+burokrasi feodalitenin diğer ismi

 • İhsan Koçak
  İhsan Koçak

  saygı duyduğum sayın bakanım isim anlamındaki gibi herşeyi bilen biri olarak ne yazıkki önemli bir konuda eksik kaldı bütün dünya ülkelerinin örnek aldığı kimsenin akıl sır erdiremediği icraatları ile tanınan sayın bakanımız zeki ergezene sahip çıkamadı.bu gün ona olan yarında size olacak unutmayın. saygılarımla.....

 • Cem Bozkurt
  Cem Bozkurt

  kurt mafyasının bası bu ulkeye akp ile bela olmus konseyın bir ferdi.

 • Bozkurt Bozkurt
  Bozkurt Bozkurt

  Derin bir adam. Petrol, gıda, vs kaçakçılığından daha nerelere kadar her yerde olabilecek derin bir adam. Adı Celal Doğan adlı bir bölücü, Hasan Kalyoncu adlı bir sözde dinci, Yasin Altınbaş adında bir Arap milliyetçisi hayaliciyle birlikte ortak olarak geçsin. En büyük mafya. Güneydoğudaki feodalitenin hakimi densin. Vay memleketin haline.

 • Ünal
  Ünal

  Ortağım
  Sırdaşım
  Dostum
  Kardeşim
  Bir çok şeyi Paylaştığım

 • Erdal Erdost
  Erdal Erdost

  paralı cahş... musa anter onu böyle tanımlamıştı...

 • Murat Duygulu
  Murat Duygulu

  daha doğru dürüst konuşmayı beceremeyen, belkide bu yüzden tartışma programlarında kendisini göremediğimiz, nasıl olup da bakan olabildiği konusunda fazla bilgi sahibi olamadığımız, ama her sağcı kabinede kendisine sıklıkla rastladığımız bir türk geleneği....

 • Koray Yavuz
  Koray Yavuz

  Abdülkadir Aksu (1944 -....)  1944 yılında Diyarbakır'da doğdu. İlköğretimini Diyarbakır cumhuriyet İlkokulunda, Orta Öğrenimini Ziya Gökalp Lisesi'nde yapmıştı.

  1968 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olmuşdu. Aynı yıl Diyarbakır Maiyet Memurluğuna atanmış; staj dönemi içinde Ergani kaymakam Refikliği, Bismil İlçesi Sinan Bucak Müdürlüğü, Genç, Akçadağ ve Doğanşehir Kaymakam Vekilliği yaptı.

  1973-1976 yılları arasında Sarıkaya Kaymakamlığı, 1 Eylül 1976-9 Ekim 1977 tarihleri arasında Kahramanmaraş Vali Vekilliği ve 1980 Eylül ayına kadar Merkez Emniyet Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

  29 Ağustos 1980 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Rize Valiliğine, 17 Ekim 1980 tarihli Kararname ile de Merkez Valiliğine atanmıştır. Rize valiliği sırasında Belediye Başkanlığı görevini de yürüttü.

  9 Şubat 1984-18 Eylül 1987 tarihleri arasında Gaziantep Valiliği yapan ve 1985 yılında Yılın Bürokratı seçilen Abdülkadir Aksu; 29 Kasım 1987 tarihinde Anavatan Partisi'nden 18. Dönem Diyarbakır Milletvekili seçildi ve Aralık 1987 tarihinde de Anavatan Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Başkan Vekilliği görevine getirildi.

  31 Mart 1989 tarihinde İçişleri Bakanlığı'na atandı ve bu görevini 24.6.1991 tarihine kadar yürüttü. 24 Aralık 1995'te ANAP Diyarbakır Milletvekili olarak Parlamentoya girdikten kısa bir süre sonra ANAP Gurup Başkan Vekilliğine, daha sonra da GAP'tan Sorumlu Devlet Bkanlığı'na getirildi.

  16 Ağustos 1996 tarihinde ANAP'tan ayrılarak RP'ye katıldı. RP GİK üyesi ve Genel Başkan Yardımcılığına getirildi, RP'nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasından sonra FP'ye girdi.

  Fazilet Partisi'nin kapatılmasından sonra yeni kurulan AK Parti'ye katıldı. Halen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili olarak görevini sürdürmektedir

 • Yusuf Demircan
  Yusuf Demircan

  başarısız içişleri bakanını

 • Gökhan Yıldırım
  Gökhan Yıldırım

  Meşhur Vali Yusuf Ziya GÖKSU' nun dayısı

 • Ndk
  Ndk

  göreve geldi geleli, televizyonlarda beyhude sırıtmaktan başka bi iş yaptığını görmediğim bir garip darbuka tıngırtısı

 • Mustafa Özbey
  Mustafa Özbey

  çok namuslu ve dürüst bir siyasetçi

 • Ömer Özcan
  Ömer Özcan

  Eskiden severdim ama Zat-ı Şahânelerinin kendisi hakkında 'Hiç bir gönül bağım kalmadı' dediğini duyduğumdan beridir soğudum...

 • F
  F

  2 çocuğu olan Aksu'nun oğlu Murat Aksu, Devlet eski Bakanı ve Şanlıurfa eski milletvekili Eyüp Cenap Gülpınar'ın kızıyla, kızı Aysu ise Serhun Güney'le evli. Geçen yıl Melih Gökçek'in kıydığı nikahta, Aysu Aksu'nun şahitliğini Necmettin Erbakan, damadınkini ise Recep Tayyip Erdoğan yaptı