Kültür Sanat Edebiyat Şiir

cinayet sizce ne demek, cinayet size neyi çağrıştırıyor?

cinayet terimi Gökçen Şahin tarafından tarihinde eklendi

 • Yitikler Sokağı
  Yitikler Sokağı

  Bir şehri tam kalbinden
  Beyninden vurup gitmek var aklımda.

 • Alpaslan Akdağ
  Alpaslan Akdağ

  bir cinayet mahallinde suçüstüyüm sevgili!

 • Büşra Yanar
  Büşra Yanar

  cinayet bence insanlık dışı ama izlemesinden keyif alanlardanım yani filimlerde neyse cina yaet bir kişinin birini öldürmesi onun canını katletmesidir bence

 • Murat Faust
  Murat Faust

  Her zaman bir tanığı vardır...

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  bu gece çok cinayet işledim!
  dört tane sivri öldürdüm..

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  !

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  ölümün alt kümesi cinayet

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  beş yıl bişi yatıp çıkılır.

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  nefsi müdafa, gasp sonucu, kişisel çıkarlardan ötürü vs vs cinayetlerin dışında...
  bir cinayet işlemek nasıl bir duygu. geçerli ya da geçersiz bir sebep yokken; öldürmek için öldürmek....

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  kolaysa başına gelsin :)

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  kolay gelsin yaa ;)

 • Yavuz Balcı
  Yavuz Balcı

  Özlem tekinin albümündeki şarkılardan biri
  çok güzel yorumlamış
  herkeze albümünü tavsiye ederim walla:D

 • Yavuz Balcı
  Yavuz Balcı

  Ara sıra bu tarafa bakıversen
  Hani bi de beni farkedebilsen
  Neler olur bak yolunu bilirsen
  Bir bakışın yeter bir gülüşün beter

  Ah bi de yanıma geliversen
  Elini atıp beni alıversen
  Neler olur bak dozunu bilirsen
  Bir dokunuş yeter bir öpücük yeter

  Aynada kendini görmelisin
  Ah sen cinayet sebebisin
  Neden tevazü gösteresin
  Ah sen ihanet sebebisin

 • Seu Kuyt
  Seu Kuyt

  14.06.2005 01:06
  Mai Salon

  'Arkadaşlar dikkat edin forumda yazdıklarınıza...
  Amerika' da bir forum moderatörü 2 üyesini öldürdü! ! !
  Haberin özeti:
  Maktullerin grameri iyi değilmiş, moderatör de bu nasıl gramer demiş. Üyeler de sana ne falan gibisinden laflar edince 17 yaşındaki moderatör silahı kaptığı gibi üyelerin evini basmış ve ikisini de öldürmüş.
  Silah sesini duyup koşup gelen komşulara da sıkmış, ama onları öldürememiş.
  Yani kötü gramerin sonucu 2 ölü 2 yaralı.
  lginç olan cinayetten sonra forumda yazı yazması, diyormuş ki; polisler beni yakalayamaz çünkü proxy kullanıyorum.. Güler misin ağlar mısın?
  http://www.radpin.com/BBCPortal/Americas/dyngen1341/mboard52505.htm'
  (behremend haber ajansi :))

  Grammer Cinayeti
  Net ortamina itilen 17 yasindaki cocuk, kendi kendisine yetmeyi ve idare etmeyi ogrenmistir. Zaten 'elemantry' olsun dier 'scholl' larda olsun, cevresindeki insanlar tarafindan pek de sevilen bir cocuk olmamistir. Cunku onlara gore o, kitaplarla hayatini devam ettiren, dahasi dogru durust konusmayi bilmeyen, icine kapanik bir ucubedir.
  17 yasindaki bu cocugun ismi Martin'dir. Annesinin babasina kurdugu duzgun ve kuralli cumleleri duyarak buyumus, eline ailesi tarafindan tutusturulan ilk kitaplardan biri:' oxford' inkizlizce sozluk olmustur. Zaten asker olan babasi sayesinde/or yuzunden evlerinde sIkI bir disiplin mevcut olmustur. Annesi de biraz babasina benzemekte ve bu cocuk tum bu sebeplerden dolayi; yani baskıcı ve kontrolcu bir aile icinde yetistiginden, kurallara bagli bir birey olma yolunda ilerlemistir. Hep okumustur ve kitaplar onu dier insanlardan uzaklastirmistir. Halbuki kitap okuyarak bilgili olunacagi soylenmektedir. Bu kitaplarin getirileridir; ama hic goturuleri telaffuz edilmemektedir. Misal kitap okuyan birinin kaybettikleri:
  -iletisim guclugu
  -bir suru ivir zivirla kafayi doldurma
  -icine kapanma
  -her seyi kitaplarda arama
  -katil olma
  Evet, yanlis duymadinz katil olma! Bakarsaniz eger buyuk katliamlar(kucuk katliam da olur mu bilmiorum) yapmis zatlar sonradan kitap yazmislar, ya da kitap okuyup bu dusuncelerini pekistirmislerdir.
  İste Martin'in de basina gelen budur. Aslinda o gun talihsiz bir sekilde baslamistir. O sabah annesi gec uyandigi icin babasinin kahvaltisini hazirlayamamis, hayatini bir saatin sasmazligi icinde devam ettiren Albay Oliver bu duruma son derece hiddetlenmis ve karisina nizami olmayan cumlelerle hitap etmistir. Aralarinda bir kavga cikmis ve kadin kocasindan yedigi buyuk bir azarla alasagi olmus, odasina kapanmis, saatlerce aglamis ve sonunda saclarini elindeki makasla keserek, kocasina ait olan beylik silahini almis, sakagina dayamis ve oracikta, yatakodasindaki aynanin karsisinda intihar etmistir. O sirada evde hic kimse bulunmamaktadir. Kocasi boyle kadin olmaz olsun deyip evi hiddetle terk etmis, buyuk ihtimalle bir donnut ve kahve esliginde kahvaltisini icra edip A.M.S of N.(American Military Service of Nebraska) daki ofisine gitmistir. Martin de annesi ile babasi arasindaki bu gecimsizlige sahit olup da ruhi durumunu bozmamak icin; tatsiz tuzsuz ekmegin arasina surdugu fistik ezmesiyle okulun yolunu tutmustur.
  Annesinin oldugunu ogrendiginde, nette kendi kurdugu sitede yazilanlari okumaktadir. O sirada cep telefonu calar, arayan babasidir ve ona, kotu seyler oldugunu, uzulmemesi gerektigi, her seyi hale yola koyacaklarini vs vs soylemektedir. Babasiyla telefonda konusurken bir yandan da sitesindeki forumda yazilanlari okumakta olan Martin, absurd bir grammere sahip mesaj karsisinda, babasindan aldigi kotu haberin de tesiriyle hiddetlenir, kullancilara bir mesaj gecer; ama ne hikmetse normal hayatta insanlar tarafindan maruz kaldigi tepkiye sanal ortamda da bu iki kullanici tarafindan maruz aklinca deliye doner ve aklindaki kanli sahnelerle 'log off' olup mekandan da 'off' olur.
  Zaten Martin'in bu siteyi kurmasindaki amac, bilgisini dier insanlara gostermek ve gercek hayatinda kazanamadigi saygiyi burda kazanmaktir. Ama nedugu belirsiz bu iki kisi onu deliye cevirmistir.
  Yolda giderken(buyuk ihtimalle bisikletle) kafasinda kanli sahneler dolasmakta, 17 yasinda oldugu icin o cocuklari oldurse bile islahhaneye gidecegini dusunup, fazla ceza almayacagini bilmenin bilinciyle hareket etmektedir. Hem islahhaneye girdigi zaman cok fazla kitap da okuyabillir. Zaten buyuk fikir adamlarinin cogu savundugu fikirler yuzunden mapus yatmamislar midir? İste buyuk bir adam olmak icin mutlaka hapise girmesi gerektigini dusunur Martin. Hem bunu kutsal amerikan dili icin yapacaktir. Zaten sirf bu yuzden de gocmenlere ve dili anlasilmaz hale sokan zencilere buyuk bir nefret beslemektedir. Bir ada K.K.K orgutune bile katilmayi dusunmustur.
  Babasinin ikinci beylik silahini alir(o sirada babasi hastahanede karisini teshis etmektedir) dogruca kullanicisi olan iki kisinin evine gider. Kapiyi calar, kim o derler, o da postaci der, kapi acilir; sari sacli, mavi gozlu, sivilceli bir cocuk vardir karsisinda. Hic tereddut etmeden bir kalbine bir de kafasina sikar cocugun. Aslinda boyle yapmamalidir; cunku bu sekilde yapinca bu cinayet tahammuden adam oldurmeye girer. Bir kalbine, bir hata olmasin die de kafasina...Dier sivilcesiz ve sari sacli olmayan cocuk olen arkadsina hayretleer icinde bakmakta, korkusundan yerinden kipirdayamamaktadir. O sirada bir kursun sag bacagina isabet eder, yere duser, hungur hungur aglar ve bir kursun daha, onun canin bedeninden ayirir. Grammer cocuk(Martin) sogukkanlidir. Cocuklar oldu mu die nabizlarini yoklar, cebinden bir mendil cikartir, nabiz kontrolu icin elledigi yerleri bir guzel siler, ve o sirada hic olmayacak bir sey olur, silah sesini duyan iki sahis iceri girer. Gordukleri manzara onlari sok etmistir ve agizlarindan 'Wat the hell? ' sorusu cikar ki; bu da tam bizim grammer cocuk icin bulunmaz bir firsattir. Hem grammerleri yuzunden hem de aleyhine sahitlik yapabilme olasiklari oldugundan bu adamlara da kursun yagdirir; ama adamlar yedikleri kursunlarla kacarlar.
  Martin evden cikar ve her suclu ve katil gibi kendini guvende hissettigi kalesine gider: kendi forum alanina

  'Kitap okumak katil olmak icin ilk adimdir' bu Martin'in yazdigi son cumledir :)

 • Ali Güler
  Ali Güler

  bir yıkımdır cinayet ve cinayetler.insan olmanın dışında....

 • Zekiye Güven
  Zekiye Güven

  7 büyük günahtan biri.

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  * Silah satışına izin vermek (T. Özal yapmıştır)
  * Eğitimsiz kesime araç sürme ehliyeti vermek.
  * Köylüyü, çiftçiyi hala bilinçlendirmeyip, hormonlu yada kötü ürün üretmesine sebep olmak.
  * Dışarda satılamayıp dönen gıdaları iç pazarda alım gücü düşük insanlara satmak.
  * Aşikar, çürük kumdan binalar yapmak.
  *