Kültür Sanat Edebiyat Şiir

erbakan sizce ne demek, erbakan size neyi çağrıştırıyor?

erbakan terimi Harun Yüzüak tarafından 27.05.2003 tarihinde eklendi

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi24.07.2012 - 22:26

  En azından mizahi yönü olan insanları güldüren, gülerken de düşündüren bir politikacıydı.Ama acı olan , ölümünün ardından , çocuklarının 'miras'derdine düşüp, Türkiye'ye rezil olmalarıdır.

 • Güllere Vurgun
  Güllere Vurgun22.07.2011 - 00:55

  Dava adamıdır. Kökü ezelde, dalı ebed de olan bir düşünceyi kendisine dava edinmiştir.

  Bir Yahudinin ERBAKAN Hocamız Hakkındaki Yorumu:
  “Bu ERBAKAN’ın geri vitesi yok. Önüne bir dağ koysak üzerinden atlamaya çalışır. Atlayamasa sağından, solundan geçmeye çalışır, olmazsa altından geçmeye çalışır. O da olmasa dağı ortadan delmeye çalışır”

 • Levent Sever
  Levent Sever01.03.2011 - 11:50

  Necmeddin Erbakan vefat edeli 2 gün oluyor. Allah rahmet eylesin. Bu memleket bu deha insandan nasıl istifade edemedi, anlayabilmiş değilim... Allah tekrar tekrar rahmet etsin diyorum.

 • Osman Özütler
  Osman Özütler11.06.2009 - 08:42

  Kadayıfın altı :)

 • Server Bedii
  Server Bedii09.03.2009 - 15:13

  Bir Gönül Adamıdır.Allah Uzun Ömürler Versin İnşallah.Onun Gibi Birisi Dünyada Az Bulunur.Söylediklerini Yapacak Birisi Çıksa Türkiye Dünya Devi Olur.Ama Anlayana...

 • Bilal Kurddan
  Bilal Kurddan28.10.2008 - 03:12

  siyasi görüş olarak çok farklı olmasına karsın bu adama nedense bir sempatim var...belki de dogruları söyledigi için..

 • Levent Sever
  Levent Sever05.04.2008 - 02:08

  Değeri bilinemedi, yazık...

 • Yusuf Temizcan
  Yusuf Temizcan29.11.2007 - 00:39

  54. Hükümetin başbakanı,tüm dünyada adil bir düzen kurulsun diye,tüm insanlık saadete kavuşsun diye,tüm dünya İsrail ve ABD hegemonyasından kurtulsun adeletin tesisi için yeniden İSLAM MEDENİYETİ hakim olsun diye yıllarını vermiş çabalamış ve halende çabalayan biri biz onu seviyor ve destekliyoruz keşke anayamayanlarda anlasalar.
  cezakallahu hayran
  fi emanillah

 • Sonra Sonra
  Sonra Sonra20.11.2007 - 11:59

  (Ş) Erbakan... Patates dini mucidi... Bir oyla hem dünyanızı hem ahiretinizi kurtaracak süper kahraman! ! ! :-))))

 • Zekeriyya Yazıcı
  Zekeriyya Yazıcı10.04.2007 - 02:40

  Türkiye'de ve Dünya'da Adil bir Düzen (Allah'ın nimetlerinin Allah'ın kulları arasında adil bir şekilde taksimini) tesis etmek için çalışan büyük dava fikir adamı. Dinin Yıldızı; Necmeddin. Milli Görüş Hareketinin lideri.

  Türkiye'deki dindar akımlardan onun hareketini ayıran en önemli özelliler şunlardır.
  * Hareket Siyonizm tehdidine karşı mücadele eder, siyonizmin zararlı ve yıkıcı misyonunu telin eder. islam birliğini, müslümanların kardeşliğini savunur. Bir ırkın diğerinden hiç bir üstünlüğü olmadığını kabul ettiğinden ırka dayalı bir görüş değildir. Faizin ve tüm faizci sistemlerin insanlığın sömürülmesi amacıyla tesis edilmiş olduğunun bilinciyle politikalarını faizci sistemin ortadan kaldırılması misyonu ile belirler.

  * Misyonunu Sultan Alpaslan'a İslam fütühatı için Anadolu kapılarında at koşturtan, Sultan Fatih'e ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul'u dedirten, Çanakkale'yi kuşatan ingiliz Donanmalarını 'Ya Allah' nidasıyla sırtladığı 250 kiloluk top mermisiyle batıran Seyyit Çavuş'un da sahip olduğu iman'dan alır.
  * Dünyadaki emperyalist, kapitalist sömürü sistemine, vatikanın diyolog adı altında islam alemini hristiyanlaştırma teşebbüsüne, batının üstün bir medeniyet olduğu iddiasına karşı En üstün sistemin Adil Düzen olduğunu, Adil Düzen demek İslam demektir diye belirterek, yeryüzünde kurulmuş ve kurulacak en üstün medeniyetin de islam medeniyeti olduğunu Anadolu'da ve dünyanın çeşitli yerlerinde karış karış gezerek anlatarak insanlara tanıtma iddiasındadır. Bu amaçla D-8 Teşkilatı, Saadet Partisi, IYFO, ESAM, Anadolu Gençlik, Milli Gazete, TV5, Selam Tv gibi kuruluşlar faaliyet sürdürmektedir.

  Tüm insanlığın saadeti için yürütülen bu çalışma inşaallah kısa bir süre sonra yeni bir Yalta Konferansı toplanıp ve sonucunda Vahşi Kapitalis-siyonist sistem ortadan kaldırılarak Yeniden Büyük Türkiye'nin önderliğinde Yeni Bir Dünya'nın kurulması ile sonuçlanacaktır. Keza zafer inananlarındır ve zafer yakındır.