Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

erbakan sizce ne demek, erbakan size neyi çağrıştırıyor?

erbakan terimi Harun Yüzüak tarafından tarihinde eklendi

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi

  En azından mizahi yönü olan insanları güldüren, gülerken de düşündüren bir politikacıydı.Ama acı olan , ölümünün ardından , çocuklarının 'miras'derdine düşüp, Türkiye'ye rezil olmalarıdır.

 • Güllere Vurgun
  Güllere Vurgun

  Dava adamıdır. Kökü ezelde, dalı ebed de olan bir düşünceyi kendisine dava edinmiştir.

  Bir Yahudinin ERBAKAN Hocamız Hakkındaki Yorumu:
  “Bu ERBAKAN’ın geri vitesi yok. Önüne bir dağ koysak üzerinden atlamaya çalışır. Atlayamasa sağından, solundan geçmeye çalışır, olmazsa altından geçmeye çalışır. O da olmasa dağı ortadan delmeye çalışır”

 • Levent Sever
  Levent Sever

  Necmeddin Erbakan vefat edeli 2 gün oluyor. Allah rahmet eylesin. Bu memleket bu deha insandan nasıl istifade edemedi, anlayabilmiş değilim... Allah tekrar tekrar rahmet etsin diyorum.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Kadayıfın altı :)

 • Server Bedii
  Server Bedii

  Bir Gönül Adamıdır.Allah Uzun Ömürler Versin İnşallah.Onun Gibi Birisi Dünyada Az Bulunur.Söylediklerini Yapacak Birisi Çıksa Türkiye Dünya Devi Olur.Ama Anlayana...

 • Bilal Kurddan
  Bilal Kurddan

  siyasi görüş olarak çok farklı olmasına karsın bu adama nedense bir sempatim var...belki de dogruları söyledigi için..

 • Levent Sever
  Levent Sever

  Değeri bilinemedi, yazık...

 • Yusuf Temizcan
  Yusuf Temizcan

  54. Hükümetin başbakanı,tüm dünyada adil bir düzen kurulsun diye,tüm insanlık saadete kavuşsun diye,tüm dünya İsrail ve ABD hegemonyasından kurtulsun adeletin tesisi için yeniden İSLAM MEDENİYETİ hakim olsun diye yıllarını vermiş çabalamış ve halende çabalayan biri biz onu seviyor ve destekliyoruz keşke anayamayanlarda anlasalar.
  cezakallahu hayran
  fi emanillah

 • Sonra Sonra
  Sonra Sonra

  (Ş) Erbakan... Patates dini mucidi... Bir oyla hem dünyanızı hem ahiretinizi kurtaracak süper kahraman! ! ! :-))))

 • Zekeriyya Yazıcı
  Zekeriyya Yazıcı

  Türkiye'de ve Dünya'da Adil bir Düzen (Allah'ın nimetlerinin Allah'ın kulları arasında adil bir şekilde taksimini) tesis etmek için çalışan büyük dava fikir adamı. Dinin Yıldızı; Necmeddin. Milli Görüş Hareketinin lideri.

  Türkiye'deki dindar akımlardan onun hareketini ayıran en önemli özelliler şunlardır.
  * Hareket Siyonizm tehdidine karşı mücadele eder, siyonizmin zararlı ve yıkıcı misyonunu telin eder. islam birliğini, müslümanların kardeşliğini savunur. Bir ırkın diğerinden hiç bir üstünlüğü olmadığını kabul ettiğinden ırka dayalı bir görüş değildir. Faizin ve tüm faizci sistemlerin insanlığın sömürülmesi amacıyla tesis edilmiş olduğunun bilinciyle politikalarını faizci sistemin ortadan kaldırılması misyonu ile belirler.

  * Misyonunu Sultan Alpaslan'a İslam fütühatı için Anadolu kapılarında at koşturtan, Sultan Fatih'e ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul'u dedirten, Çanakkale'yi kuşatan ingiliz Donanmalarını 'Ya Allah' nidasıyla sırtladığı 250 kiloluk top mermisiyle batıran Seyyit Çavuş'un da sahip olduğu iman'dan alır.
  * Dünyadaki emperyalist, kapitalist sömürü sistemine, vatikanın diyolog adı altında islam alemini hristiyanlaştırma teşebbüsüne, batının üstün bir medeniyet olduğu iddiasına karşı En üstün sistemin Adil Düzen olduğunu, Adil Düzen demek İslam demektir diye belirterek, yeryüzünde kurulmuş ve kurulacak en üstün medeniyetin de islam medeniyeti olduğunu Anadolu'da ve dünyanın çeşitli yerlerinde karış karış gezerek anlatarak insanlara tanıtma iddiasındadır. Bu amaçla D-8 Teşkilatı, Saadet Partisi, IYFO, ESAM, Anadolu Gençlik, Milli Gazete, TV5, Selam Tv gibi kuruluşlar faaliyet sürdürmektedir.

  Tüm insanlığın saadeti için yürütülen bu çalışma inşaallah kısa bir süre sonra yeni bir Yalta Konferansı toplanıp ve sonucunda Vahşi Kapitalis-siyonist sistem ortadan kaldırılarak Yeniden Büyük Türkiye'nin önderliğinde Yeni Bir Dünya'nın kurulması ile sonuçlanacaktır. Keza zafer inananlarındır ve zafer yakındır.

 • Veysel Veysel
  Veysel Veysel

  Yüzyılın cehresini değiştiren insan

 • Muhammed Sayyad
  Muhammed Sayyad

  54. Hükümet.... İdari ve Siyasi efsane...
  Daha önce laiklik tanımını bu mubarekten daha iyi yapan görmedim...
  Cesaretini feraseti ve hitabetiyle birleştirip, azmışları susturan hazırcevap mühendis....
  Prog. Dr. Necmeddin Erbakan

 • Harun İşlek
  Harun İşlek

  unuttum söylemeyi...

  Aradaki boşluğu lütfen kapatın... :)

 • Harun İşlek
  Harun İşlek  Yıl 1992...Demirel ' in, Mesut Yılmaz ' ın, Ecevit' in ve Erdal İnönü ' nün de katıldığı programdan ilginç görüntüler..

  Erbakan' ın konuşması sırasında nasılda süt dökmüş kedi gibi kızarıyorlar...Yazık, yazık...bunlar bizi yönetti öylemi..? ? ?

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  İlk defa Kadaffi'yi takdir etmeme sebep olmuştur :)

 • Nazmi Gulfidan
  Nazmi Gulfidan

  Türkiye’de ilk kez yerli motoru imal eden...
  –Türkiye’nin ilk yerli otomobilini üreten..
  –Türkiye’nin uçak sanayiini ayağa kaldırmak için olağanüstü bir mücadele veren ve büyük adımTürkiye’de ilk kez yerli motoru imal eden...
  KOBİ’lerin oluşumunu sağlayan, Türkiye’yi bir baştan bir başa sanayi siteleri ile donatan...
  –Anadolu sermayesini ayağa kaldıran...
  –Kıbrıs’ı Enosisçilere bırakmayan...
  –Sanayileşmeyi millî dava haline getirip bu uğurda ömrünü vakfeden...
  –Türkiye'nin siyasi, iktisadi ve kültürel bağımsızlığı için mücadele eden...
  –Milli kültürümüzü kurumlarıyla ayağa kaldıran...
  –Türkiye’nin onurlu duruşunun temsilcisi...
  –IMF’siz ekonomik kalkınmayı başaran...
  –İlk denk bütçeyi yapan...
  –Askerine, siviline, memuruna, işçisine; iktidarında Cumhuriyet tarihinin en büyük zammını veren...
  –Mahalli idareleri ayağa kaldırıp belediyecilikte devrim yapan...
  –Zamsız ve vergisiz kalkınmayı başaran...
  –İçte ve dışta onurlu politikalarıyla Türkiye’yi ayağa kaldıran...

  Gerçek bir lider ve vatanseverdir.

 • Nazmi Gulfidan
  Nazmi Gulfidan

  Erbakan’ın hakkı Erbakan’a

  28 Şubat’tan 6 yıl sonra Bayram Meral; (Bir kısım işverenleri kastederek) “Bunları Sayın Demirel doyuramadı, Sayın Turgut Özal doyuramadı, Mesut Yılmaz doyuramadı, Sayın Tansu Çiller doyuramadı! .. Sayın Erbakan... Erbakan’a doyuramadı demiyorum. O’na haksızlık yapmayalım. Sayın Erbakan bunlara kendini sevdiremedi.”

 • Nazmi Gulfidan
  Nazmi Gulfidan

  IMF'den borç almayan ve dış borcu azaltan tek Başbakan

  Döneminde KİT (Kamu İktisadi Teşekküllerinin) kar ettiği tek başbakan,

  %77 enflasyona karşılık memure %123, işçiye, emekliye, asgari ücretliye %100, bağkurluya çok alana %100 az alana %300 zam veren tek Başbakan

  Türkiyenin kontrolü dışında hareket edenn ve teröre destek verdiği herkes tarafından bilinen Çekiç Gücü etkisiz hale getiren ve uçuşları bir Türk pilotla beraber yapma zorunluluğu getiren tek Başbakan. (ABD o gün kaybettiği imtiyazları tekrar kaznabilmek için bu gün T.ERDOĞAN'ın kapısını aşındırmaktadır.)

  D-8 Projesinin de nekadar büyük bir proje olduğunu anlamak için D-8 projesine imza atan ülkelerin liderlerinin bu günkü akıbetlerini ve sebeplerini araştırmak yeterlidir.

  Kıbrıs'a giden ve kararlılığını gösteren ilk Başbakandır.

  Saygı ve Selam...

 • Kazım Gülfidan
  Kazım Gülfidan

  EMİN ALPER, SÜLEYMAN KONAK
  HABER YORUM;

  ----------

  BİR ANEKTOD..

  Bosna’nın Bilge Kralı Aliya İzzetbegoviç vefat edeli bir yıl oldu. Gazeteci Ramazan Aydın’ın anlattığı bir anekdotla Aliya’yı bir kez daha analım istedik.

  Savaş sonrası Türkiye ziyaretinde, yemekli bir sohbet toplantısında Aliya anlatıyor:

  “Savaşın en şiddetli olduğu dönemde, Avrupa ve ABD öncülüğünde savaşan taraflara oldukça şiddetli bir şekilde silah ambargosu uygulanıyordu. Eski Yugoslav ordusunun tüm silahlarına sahip olan Sırp ve Hırvatlara zarar vermeyen bu ambargo, sadece elinde ancak çok hafif silahlar bulunan Boşnaklara uygulanıyor gibiydi. Uluslararası ambargo, her türlü savaş araç gerecinin bölgeye girişini engelliyordu ama paranın ve elektronik ortamdaki silah teknolojilerinin giriş çıkışlarını denetim altına alamıyordu. Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın işareti ile harekete geçen birkaç kişi Almanya’daki Milli Görüş Teşkilatı aracılığı ile bize para yardımı yapıyor, gereken teknolojinin transfer edilmesini sağlıyorlardı. Biz bu teknoloji ve parayla, ülkemizdeki birkaç ağır makine fabrikasını hafif ve orta ağır silah ve mühimmat üretecek tesisler haline getirdik.Çok kısa zaman içinde son derece etkili ve kaliteli silah üretmeye başlamıştık. Çünkü zaten bu işi yapabilecek yetişmiş kalifiye kadrolarımız vardı.Sadece paramız ve teknolojimiz eksikti. Eğer bize bu yardım o zaman yapılmamış olsaydı, BM ve NATO harekete geçinceye kadar biz tüm gücümüzü yitirecek ve Sırplara boyun eğmek zorunda bırakılacaktık. Bize kendi silahlarımızı üretme imkanını sağlayan tüm arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımı ifade ediyorum.”
  ------------
  toplanan parayla bosnada silah fabrikası yapıldığı anlatılsaydı da silah fabrikası anında havaya mı uçurulsaydı.

 • Borahan Bilen
  Borahan Bilen

  Ben Cehennemliğim,Refah Partisine oy vermedim; Hoca nın dediği gibi^^hiç refah partisine oy vermeyenlerle verenler bir olur mu? ^^...Evet kendisi ortaçağda papazların günah affettiği gibi cennetlik ve cehennemlik insanları, kendini münkir-nekir yerine koyup,aklınca cennete ve cehenneme yollamıştır...
  Ben çok günah işledim belki ama hiç kul hakkı yemedim...Hele savaşan müslüman halkı için toplanan kul hakkını hiç yemedim....Ama Hoca tayfası Süleyman Mercümeğin günah keçisi yapıldığı bir operasyonda Bosna parası nasıl yenir gösterdi millete..... Yazıklar olsun bu tip insanlara....Allah iyi kulunu çabuk alırmış,kötüye de ömür verirmiş ki günahları katlansın kallabi bir ceza verilsin diye...Valla Hoca yediği Bosna Kurban vs vs.paralarıyla bayağı sağlıklı görünüyor...Allah uzun ömür versin...

 • Kazım Gülfidan
  Kazım Gülfidan

  Necmettin ERBAKAN ne yaptı? ne yapmadı?

  Başbakan Erbakan

  Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın başbakanlığında, Refah Partisi ve Doğru Yol Partisi'nin ortaklığı ile kurulan 54. Koalisyon Hükümeti, 1 yıl boyunca, aşağıda listesini sunduğumuz çok faydalı hizmetler ifa etti.

  — Tamamen millî kaynaklardan sağladığı ve her biri 10 milyar $ değerinde toplam 30 milyar $'lık 3 adet kaynak paketi hazırlayıp uygulamaya koyarak, elde edilen gelirleri gerekli hizmetlere tahsis etti.

  — Memur maaşlarını yüzde 130 oranında arttırdı.

  — İşçi ücretlerini yüzde 102 oranında yükseltti.

  — Köylünün ürününe, yüzde 312 artışla 136 trilyon TL. ödeme yaptı. % 50 oranında gübre sübvansiyonu yanında bir yıl önce 366 milyon $olan gübre desteğini 629 milyon $'a çıkardı.

  — Esnafa düşük fâizle sağladığı kredi hacmini 57 trilyon TL'den 80 trilyon TL'ye çıkardı.

  — Bütçeden BAĞ-KUR emeklilerine 866 milyar TL., memur emeklilerine 985 milyar TL. ve işçi emeklilerine de 2.074 milyar TL. destek sağladı.

  — 8036 adet KOBİ'ye ilk defa fon kredi imkânlı teşvik belgesiyle 2.5 trilyon TL. kredi dağıttı.

  — BAĞ-KUR emekli maaşlarında yüzde 300 artış sağladı.

  — Et ithalatına uygulanan % 3'lük fonu % 30'a çıkardı. Daha sonra canlı hayvan ve et ithalatını yasakladı. Benzeri tedbirler alarak krize giren hayvancılığı yeniden canlandırdı.

  — Çayır ve mer'a alanlarının ıslahında 8000 hektar artış sağladı.

  — 7650 hektar olan yem bitkileri alanını 22.000 hektara çıkardı.

  — Enflasyonu % 25'e düşürdü.

  — Eşel-Mobil sisteminin alt yapısını hazırladı ve uygulamaya hazır hale getirdi.

  — Kamu kesimindeki toplu iş sözleşmelerini ilk defa 3 ay içinde ve greve gidilmeksizin çözdü, ücretleri 53 milyon TL'den 107 milyon TL'ye, $ bazında da 655$'dan 993 $'a çıkardı.

  — Tarımsal destekleme payını 38 trilyon TL.den 60 trilyon TL'ye çıkardı. 1997 bütçesi ile, bu desteği 95 trilyon TL. olarak programladı.

  — TMO'nin 48 milyon $ olan hububat alımını 320 milyon $'a çıkardı.

  — FİSKOBİRLİK'in fındık alımında 2 $ fiyat vererek, son 15 yılın en yüksek taban fiyatını uyguladı.

  — Sosyal yardım fonunda toplanan paraların ancak % 11'i yoksullara dağıtılırken, fonda toplanan 60 trilyon TL'nin tamamını, yani % 100'ünü yoksullara dağıttı.

  — 100.000 öğrenciye 1'er milyon TL. burs verilirken 200.000 öğrenciye 4'er milyon TL. burs verdi.

  — Kamu İktisadi Kuruluşları'nın açıkları zarar gösterilerek bütçeden ödenmesi yerine, 'Havuz Sistemi' uygulaması ile KİT'leri kâra geçirdi.

  — İç borçlanmayı önledi.

  — Son elli yılın ilk denk bütçesini kanunlaştırdı.

  — Yüzde 170 olan Hazine borç faizlerini yüzde 80'e indirdi. Repo faizlerini de % 76'dan % 50'ye indirdi.

  — 155 gün olarak tespit edilmiş olan Hazine borçlanma vadelerini 730 güne çıkardı.

  — Döviz rezervinde 1 milyar $ artış sağladı.

  — İç ve dış borç faizlerine giden bütçe imkânlarını yatırıma dönüştüren projeleri yürürlüğe koydu.

  — Acil destekleme programındaki 57 il, 96 ilçe, 52 belde ve 90 köye 3.947.559.000.000.-TL., ayrıca Doğu Anadolu'ya 1 trilyon 13 milyar TL., Güneydoğu Anadolu'ya 1 trilyon 120 milyar 559 milyon TL. destek verdi.

  — Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun kalkınması için 'İcra Programı' hazırladı.

  — 1991 Körfez krizinden beri kapalı tutulan Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattını açtı.

  — Kuzey Irak sınır ticaretini harekete geçirerek Güneydoğu halkının ekonomik durumunu iyileştirdi.

  — Terör olaylarını Türkiye'nin gündeminden düşürdü.

  — Doğu ve Güneydoğu'da köylere dönüş projesini başlattı.

  — Çekiç Güç'ün görev süresini sona erdirdi.

  — İnsan haklarını iyileştirme yasa tasarılarını kanunlaştırdı.

  — İnsan Hakları ihlâllerinin takibi için bir Devlet Bakanı'nı bu işle görevlendirdi.

  — Yalnız Batı ülkeleri ile değil, Asya ve Afrika ülkeleri ile de yakın ilişkiler geliştirerek ilk defa Türkiye'nin önderliğinde ve dünya çapında bir kuruluş olan D-8'leri gerçekleştirdi.

  Yukarıda sunulan bu hizmetlerine mukabil 54. Hükümet şunları da YAPMAMIŞTI:

  — Enkaz edebiyatı yapmadı.

  — Zam yapmadı.

  — Yeni vergi koymadı.

  — Karşılıksız para basmadı.

  — IMF'den borç almadı.

  — Demokrasiden taviz vermedi.

  — İnsan hakları ihlâllerine fırsat vermedi.

  — İç ve dış borçlanmaya gitmedi.

  — Rantiyecilere prim vermedi.

  — Rantiyeci medyanın borç erteleme taleplerini kabul etmedi.


  Yukarıda yapıldığı sayılan hizmetler de, YAPILMAMASINA özen gösterilenler de halkın refahı içindi.
  Saygı ile...

 • Borahan Bilen
  Borahan Bilen

  Büyük bir demogog tur kendisi..Olması imkansız şeyleri yapacakmış gibi söz verir bunu da çevresindekilere inandırır yapamaz...Arap birliği ve birliğe Türkiyenin liderlik etmesi gibi ütopyası en ünlülerindendir..Ayrıca bu birliğin ilk Arap dinarını da (Arapların bile haberi olmadan) bastırıp halka teshir etmiştir..Bu arada bu Necip Arap birliği ufacık Kıbrısı hala tanımamaktadır :))

 • Kazım Gülfidan
  Kazım Gülfidan

  http://www.necmettinerbakan.org/ bu siteden Necmettin ERBAKAN'ın Türkiye'de ve dünyada ne demek olduğunu en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.

  Sitede emeği geçenlere teşekkürler.

 • Yavuz Ak
  Yavuz Ak

  ben ankarada görmüştüm konuştum

  çok mütevazi biri...

  bence o yanlış anlaşıldı

  onun tek kınadığım noktası oğluna yaptığı devasa düğündü..

  yoksa normalde siyasetten vs.. anlayan b,irir yaniii

 • Göktürk Kutluhan
  Göktürk Kutluhan

  o bir kadayıfçı.o bir motor uzmanı(yanlış anlaşılmasın taşıt motorundan bahsediyorum!) .o bir komedi üstadı.bence siyaset yerine talk show,standup,mizah,motor konusunda gitseydi.şu an daha başarılı olurdu.

 • Yorgun Savaşcı
  Yorgun Savaşcı  nasıl biizm inandığımız rahmanın ayetleri ise siizin inandıkalrınızda şeytanın pislikleridir...

  kendi fikrim deyip bizi yemeye kalkma..bütün fikirleriniz şeytanın aldatması cahillerin sözleri kafirlerin imansızların inkarcıların kuruntularıdır...(yüzünüzü toplasak konuştursak hep aynı şeyler çıkar-sizinde birbirnziden farkınız ve kendi fikriniz yok)

  bak kuruntu dedik ya..daha önce yazmıştık di mi dinsizlik patolojik rahatsızlıktır...soruyorum (tamamiyle kendi fikrim olarak) normal adamda kuruntu mu olur...ya da kuruntu kimde olur...

 • Yorgun Savaşcı
  Yorgun Savaşcı

  Bir baska kisinin yazdıgı anlama atifta bulunan, yanit veren, destek olan, elestiren mesajlar artik pasiflenmektedir.

  Lutfen yazinizi ya duzeltin ya da mesajlasma bolumunu kullanin


  nasıl kendi düşüncem olmaz..bakınız dün burda kur anda olmayan kendi düşüncemi yazdım..ne yazmıştım.. yazılarımdan bir cümle bulur kendini belli eder diye yazmıştım.(tamamiyl ekendi fikrimdi) .kahretsiin yanılmadım....süreyi biraz uzun tutmuşum...


  bak zina...

  defalarca anlattık..anlamadıkça anlama kabiliyetinizi anlama açısındanabizim,için çok fayadalı oluyor...tekrar anlatıyoruz...

  konu din ise hele Allahın dini ise kur an ise bizim kendi fikrimiz olamaz...biz kendi fikrimizi iman edip etmeme noktasında kullanırız.kullandık..kendi fikrimizle iman ettik...öyle bir Allaha iman ettik ki her şetyi bilir biz hiç bir şeyi bilmeyiz...bizim için hayrı bilir şerri bilir insanın atasını bilim adamlarından daha iiy bilir kimleirn maymun olduğunu bilir temiizi bilir pisi bilir...dostumuzu bilir düşmanımızı bilir ne yapmamız gerektiğini yapmamamız gerektiğini bilir...velhasıl her şeyi bilir...bilir.....biz kendi fikrimiz olarak rahmanın her şeiy bildiğini biliriz..boynumuz rahmanın bilgiis karşısında kıldan incedir...birde cehaletimizi biliriz...rahmanın emirleirni tartışamıyacağımız..kafirler murdardır diyorsa murdar olduğunu onları dost etmememiz gerekiyorsa etmememmiz gerektiğini velhasıl rabbimiz ne buyurursa doğru olduğunu biliriz.....buraya kadar ok.se...

  soru.. her şeyi bilen bir rahmanın kulları olan bizler hangi bilgiyle rahmanın ayetleirni atrtışıp kendi fikirmizi söyleyebiliriz...söyleyebileceğimizi düşünüyorsak ya inanmıyoruz ya da her şeyi bilen bir Allaha inanmıyoruz...halbuki ben her seferinde rabbe inandığımı kur ana inandığımı şeksiz şüphesiz inandığımı söylüyorum...her şeyi bilen bir Allah a inadığımı söylüyorum...her şeyi bilen bir Allaha şeksiz şüphesiz inandığını söyleyen benden nasıl rahmanın ayetleri konusunda kendi fikrimin olup olamması sorulabilir..nasıl kendi fikrimin olması beklenebilir....

  rabbim buyuruyor ki benim katımda mümin le kafir bir değildir..
  kafirler sizin düşmanlarınzıdır..diille söyledikleirnden daha fazladır kalpleirnde gizledikleri..canlıların en kötüleridir....onalrı dost edinmeyin..şeytan sizin düşmanınızdır..o siizn doğru yoldan uzaklaşmanızı ister..ona uymayın bana uyun.....siizn atanız ademdir...
  benim dosdoğru yolum budur..kim kendisine bundan başka yol edinirse ondna kabul edilmiyecektir(yazdıkalrım hep ayettir)

  ve baştan başa bütün kuran buyuruyor ben iman ediyorum...kimseyi iman etmeye zorlamıyoruz..bilakis biz buna inanıyoruz siz inanmıyor olabilrisiniz...o halde biizm inandıklarımız hakkında ileir geri konuşmayın..biz burda bundan başka bir şey mi söylüyoruz....inandığımızın inadığımız dediğimizn dışında başka bir şey...

  analşamayışımızn nedeni bzi neye inandığımızı nasıl bir varlığa inandığımzı karşısında konumumuzan ne olduğunu biliyoruz..siz neye inandığımızı bilmeden bizimle tartışıyorsunuz...

  tartışıyorsunuz çünkü ne neye inandığınızı ne de neye inanmadığınızı biliyorsunuz....

  sözlerime kur an dan ayetlerle nokta koyucam...

  elbetetki bu kur an kafirler için bir iç yarasıdır...

  müminlerin imanını kafirlerin küfrünü artırır.

  bundandır ki biz kur an dan copy paste yapmaktan gocunmazken hoşnutken...imansızlar ne zırvalıyacakalrını şaşırır....

 • Yorgun Savaşcı
  Yorgun Savaşcı

  sen ve ben ayrımcıyız..

  ademden gelenler..
  maymundan gelenler....

 • Yorgun Savaşcı
  Yorgun Savaşcı  yazımdan bir cümle bulup kendini belli eder bi kaç gün sonra....

 • Yorgun Savaşcı
  Yorgun Savaşcı

  Bir baska kisinin yazdıgı anlama atifta bulunan, yanit veren, destek olan, elestiren mesajlar artik pasiflenmektedir.

  Lutfen yazinizi ya duzeltin ya da mesajlasma bolumunu kullanin


  iyi de sen ne diye üstüne aldın...müsterih ol sana değil...

  kime olduğuna gelince adres muhatabını bulur...