Kültür Sanat Edebiyat Şiir

erbakan sizce ne demek, erbakan size neyi çağrıştırıyor?

erbakan terimi Harun Yüzüak tarafından tarihinde eklendi

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi

  En azından mizahi yönü olan insanları güldüren, gülerken de düşündüren bir politikacıydı.Ama acı olan , ölümünün ardından , çocuklarının 'miras'derdine düşüp, Türkiye'ye rezil olmalarıdır.

 • Güllere Vurgun
  Güllere Vurgun

  Dava adamıdır. Kökü ezelde, dalı ebed de olan bir düşünceyi kendisine dava edinmiştir.

  Bir Yahudinin ERBAKAN Hocamız Hakkındaki Yorumu:
  “Bu ERBAKAN’ın geri vitesi yok. Önüne bir dağ koysak üzerinden atlamaya çalışır. Atlayamasa sağından, solundan geçmeye çalışır, olmazsa altından geçmeye çalışır. O da olmasa dağı ortadan delmeye çalışır”

 • Levent Sever
  Levent Sever

  Necmeddin Erbakan vefat edeli 2 gün oluyor. Allah rahmet eylesin. Bu memleket bu deha insandan nasıl istifade edemedi, anlayabilmiş değilim... Allah tekrar tekrar rahmet etsin diyorum.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Kadayıfın altı :)

 • Server Bedii
  Server Bedii

  Bir Gönül Adamıdır.Allah Uzun Ömürler Versin İnşallah.Onun Gibi Birisi Dünyada Az Bulunur.Söylediklerini Yapacak Birisi Çıksa Türkiye Dünya Devi Olur.Ama Anlayana...

 • Bilal Kurddan
  Bilal Kurddan

  siyasi görüş olarak çok farklı olmasına karsın bu adama nedense bir sempatim var...belki de dogruları söyledigi için..

 • Levent Sever
  Levent Sever

  Değeri bilinemedi, yazık...

 • Yusuf Temizcan
  Yusuf Temizcan

  54. Hükümetin başbakanı,tüm dünyada adil bir düzen kurulsun diye,tüm insanlık saadete kavuşsun diye,tüm dünya İsrail ve ABD hegemonyasından kurtulsun adeletin tesisi için yeniden İSLAM MEDENİYETİ hakim olsun diye yıllarını vermiş çabalamış ve halende çabalayan biri biz onu seviyor ve destekliyoruz keşke anayamayanlarda anlasalar.
  cezakallahu hayran
  fi emanillah

 • Sonra Sonra
  Sonra Sonra

  (Ş) Erbakan... Patates dini mucidi... Bir oyla hem dünyanızı hem ahiretinizi kurtaracak süper kahraman! ! ! :-))))

 • Zekeriyya Yazıcı
  Zekeriyya Yazıcı

  Türkiye'de ve Dünya'da Adil bir Düzen (Allah'ın nimetlerinin Allah'ın kulları arasında adil bir şekilde taksimini) tesis etmek için çalışan büyük dava fikir adamı. Dinin Yıldızı; Necmeddin. Milli Görüş Hareketinin lideri.

  Türkiye'deki dindar akımlardan onun hareketini ayıran en önemli özelliler şunlardır.
  * Hareket Siyonizm tehdidine karşı mücadele eder, siyonizmin zararlı ve yıkıcı misyonunu telin eder. islam birliğini, müslümanların kardeşliğini savunur. Bir ırkın diğerinden hiç bir üstünlüğü olmadığını kabul ettiğinden ırka dayalı bir görüş değildir. Faizin ve tüm faizci sistemlerin insanlığın sömürülmesi amacıyla tesis edilmiş olduğunun bilinciyle politikalarını faizci sistemin ortadan kaldırılması misyonu ile belirler.

  * Misyonunu Sultan Alpaslan'a İslam fütühatı için Anadolu kapılarında at koşturtan, Sultan Fatih'e ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul'u dedirten, Çanakkale'yi kuşatan ingiliz Donanmalarını 'Ya Allah' nidasıyla sırtladığı 250 kiloluk top mermisiyle batıran Seyyit Çavuş'un da sahip olduğu iman'dan alır.
  * Dünyadaki emperyalist, kapitalist sömürü sistemine, vatikanın diyolog adı altında islam alemini hristiyanlaştırma teşebbüsüne, batının üstün bir medeniyet olduğu iddiasına karşı En üstün sistemin Adil Düzen olduğunu, Adil Düzen demek İslam demektir diye belirterek, yeryüzünde kurulmuş ve kurulacak en üstün medeniyetin de islam medeniyeti olduğunu Anadolu'da ve dünyanın çeşitli yerlerinde karış karış gezerek anlatarak insanlara tanıtma iddiasındadır. Bu amaçla D-8 Teşkilatı, Saadet Partisi, IYFO, ESAM, Anadolu Gençlik, Milli Gazete, TV5, Selam Tv gibi kuruluşlar faaliyet sürdürmektedir.

  Tüm insanlığın saadeti için yürütülen bu çalışma inşaallah kısa bir süre sonra yeni bir Yalta Konferansı toplanıp ve sonucunda Vahşi Kapitalis-siyonist sistem ortadan kaldırılarak Yeniden Büyük Türkiye'nin önderliğinde Yeni Bir Dünya'nın kurulması ile sonuçlanacaktır. Keza zafer inananlarındır ve zafer yakındır.

 • Veysel Veysel
  Veysel Veysel

  Yüzyılın cehresini değiştiren insan

 • Muhammed Sayyad
  Muhammed Sayyad

  54. Hükümet.... İdari ve Siyasi efsane...
  Daha önce laiklik tanımını bu mubarekten daha iyi yapan görmedim...
  Cesaretini feraseti ve hitabetiyle birleştirip, azmışları susturan hazırcevap mühendis....
  Prog. Dr. Necmeddin Erbakan

 • Harun İşlek
  Harun İşlek

  unuttum söylemeyi...

  Aradaki boşluğu lütfen kapatın... :)

 • Harun İşlek
  Harun İşlek  Yıl 1992...Demirel ' in, Mesut Yılmaz ' ın, Ecevit' in ve Erdal İnönü ' nün de katıldığı programdan ilginç görüntüler..

  Erbakan' ın konuşması sırasında nasılda süt dökmüş kedi gibi kızarıyorlar...Yazık, yazık...bunlar bizi yönetti öylemi..? ? ?

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  İlk defa Kadaffi'yi takdir etmeme sebep olmuştur :)

 • Nazmi Gulfidan
  Nazmi Gulfidan

  Türkiye’de ilk kez yerli motoru imal eden...
  –Türkiye’nin ilk yerli otomobilini üreten..
  –Türkiye’nin uçak sanayiini ayağa kaldırmak için olağanüstü bir mücadele veren ve büyük adımTürkiye’de ilk kez yerli motoru imal eden...
  KOBİ’lerin oluşumunu sağlayan, Türkiye’yi bir baştan bir başa sanayi siteleri ile donatan...
  –Anadolu sermayesini ayağa kaldıran...
  –Kıbrıs’ı Enosisçilere bırakmayan...
  –Sanayileşmeyi millî dava haline getirip bu uğurda ömrünü vakfeden...
  –Türkiye'nin siyasi, iktisadi ve kültürel bağımsızlığı için mücadele eden...
  –Milli kültürümüzü kurumlarıyla ayağa kaldıran...
  –Türkiye’nin onurlu duruşunun temsilcisi...
  –IMF’siz ekonomik kalkınmayı başaran...
  –İlk denk bütçeyi yapan...
  –Askerine, siviline, memuruna, işçisine; iktidarında Cumhuriyet tarihinin en büyük zammını veren...
  –Mahalli idareleri ayağa kaldırıp belediyecilikte devrim yapan...
  –Zamsız ve vergisiz kalkınmayı başaran...
  –İçte ve dışta onurlu politikalarıyla Türkiye’yi ayağa kaldıran...

  Gerçek bir lider ve vatanseverdir.

 • Nazmi Gulfidan
  Nazmi Gulfidan

  Erbakan’ın hakkı Erbakan’a

  28 Şubat’tan 6 yıl sonra Bayram Meral; (Bir kısım işverenleri kastederek) “Bunları Sayın Demirel doyuramadı, Sayın Turgut Özal doyuramadı, Mesut Yılmaz doyuramadı, Sayın Tansu Çiller doyuramadı! .. Sayın Erbakan... Erbakan’a doyuramadı demiyorum. O’na haksızlık yapmayalım. Sayın Erbakan bunlara kendini sevdiremedi.”

 • Nazmi Gulfidan
  Nazmi Gulfidan

  IMF'den borç almayan ve dış borcu azaltan tek Başbakan

  Döneminde KİT (Kamu İktisadi Teşekküllerinin) kar ettiği tek başbakan,

  %77 enflasyona karşılık memure %123, işçiye, emekliye, asgari ücretliye %100, bağkurluya çok alana %100 az alana %300 zam veren tek Başbakan

  Türkiyenin kontrolü dışında hareket edenn ve teröre destek verdiği herkes tarafından bilinen Çekiç Gücü etkisiz hale getiren ve uçuşları bir Türk pilotla beraber yapma zorunluluğu getiren tek Başbakan. (ABD o gün kaybettiği imtiyazları tekrar kaznabilmek için bu gün T.ERDOĞAN'ın kapısını aşındırmaktadır.)

  D-8 Projesinin de nekadar büyük bir proje olduğunu anlamak için D-8 projesine imza atan ülkelerin liderlerinin bu günkü akıbetlerini ve sebeplerini araştırmak yeterlidir.

  Kıbrıs'a giden ve kararlılığını gösteren ilk Başbakandır.

  Saygı ve Selam...

 • Kazım Gülfidan
  Kazım Gülfidan

  EMİN ALPER, SÜLEYMAN KONAK
  HABER YORUM;

  ----------

  BİR ANEKTOD..

  Bosna’nın Bilge Kralı Aliya İzzetbegoviç vefat edeli bir yıl oldu. Gazeteci Ramazan Aydın’ın anlattığı bir anekdotla Aliya’yı bir kez daha analım istedik.

  Savaş sonrası Türkiye ziyaretinde, yemekli bir sohbet toplantısında Aliya anlatıyor:

  “Savaşın en şiddetli olduğu dönemde, Avrupa ve ABD öncülüğünde savaşan taraflara oldukça şiddetli bir şekilde silah ambargosu uygulanıyordu. Eski Yugoslav ordusunun tüm silahlarına sahip olan Sırp ve Hırvatlara zarar vermeyen bu ambargo, sadece elinde ancak çok hafif silahlar bulunan Boşnaklara uygulanıyor gibiydi. Uluslararası ambargo, her türlü savaş araç gerecinin bölgeye girişini engelliyordu ama paranın ve elektronik ortamdaki silah teknolojilerinin giriş çıkışlarını denetim altına alamıyordu. Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın işareti ile harekete geçen birkaç kişi Almanya’daki Milli Görüş Teşkilatı aracılığı ile bize para yardımı yapıyor, gereken teknolojinin transfer edilmesini sağlıyorlardı. Biz bu teknoloji ve parayla, ülkemizdeki birkaç ağır makine fabrikasını hafif ve orta ağır silah ve mühimmat üretecek tesisler haline getirdik.Çok kısa zaman içinde son derece etkili ve kaliteli silah üretmeye başlamıştık. Çünkü zaten bu işi yapabilecek yetişmiş kalifiye kadrolarımız vardı.Sadece paramız ve teknolojimiz eksikti. Eğer bize bu yardım o zaman yapılmamış olsaydı, BM ve NATO harekete geçinceye kadar biz tüm gücümüzü yitirecek ve Sırplara boyun eğmek zorunda bırakılacaktık. Bize kendi silahlarımızı üretme imkanını sağlayan tüm arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımı ifade ediyorum.”
  ------------
  toplanan parayla bosnada silah fabrikası yapıldığı anlatılsaydı da silah fabrikası anında havaya mı uçurulsaydı.

 • Borahan Bilen
  Borahan Bilen

  Ben Cehennemliğim,Refah Partisine oy vermedim; Hoca nın dediği gibi^^hiç refah partisine oy vermeyenlerle verenler bir olur mu? ^^...Evet kendisi ortaçağda papazların günah affettiği gibi cennetlik ve cehennemlik insanları, kendini münkir-nekir yerine koyup,aklınca cennete ve cehenneme yollamıştır...
  Ben çok günah işledim belki ama hiç kul hakkı yemedim...Hele savaşan müslüman halkı için toplanan kul hakkını hiç yemedim....Ama Hoca tayfası Süleyman Mercümeğin günah keçisi yapıldığı bir operasyonda Bosna parası nasıl yenir gösterdi millete..... Yazıklar olsun bu tip insanlara....Allah iyi kulunu çabuk alırmış,kötüye de ömür verirmiş ki günahları katlansın kallabi bir ceza verilsin diye...Valla Hoca yediği Bosna Kurban vs vs.paralarıyla bayağı sağlıklı görünüyor...Allah uzun ömür versin...

 • Kazım Gülfidan
  Kazım Gülfidan

  Necmettin ERBAKAN ne yaptı? ne yapmadı?

  Başbakan Erbakan

  Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın başbakanlığında, Refah Partisi ve Doğru Yol Partisi'nin ortaklığı ile kurulan 54. Koalisyon Hükümeti, 1 yıl boyunca, aşağıda listesini sunduğumuz çok faydalı hizmetler ifa etti.

  — Tamamen millî kaynaklardan sağladığı ve her biri 10 milyar $ değerinde toplam 30 milyar $'lık 3 adet kaynak paketi hazırlayıp uygulamaya koyarak, elde edilen gelirleri gerekli hizmetlere tahsis etti.

  — Memur maaşlarını yüzde 130 oranında arttırdı.

  — İşçi ücretlerini yüzde 102 oranında yükseltti.

  — Köylünün ürününe, yüzde 312 artışla 136 trilyon TL. ödeme yaptı. % 50 oranında gübre sübvansiyonu yanında bir yıl önce 366 milyon $olan gübre desteğini 629 milyon $'a çıkardı.

  — Esnafa düşük fâizle sağladığı kredi hacmini 57 trilyon TL'den 80 trilyon TL'ye çıkardı.

  — Bütçeden BAĞ-KUR emeklilerine 866 milyar TL., memur emeklilerine 985 milyar TL. ve işçi emeklilerine de 2.074 milyar TL. destek sağladı.

  — 8036 adet KOBİ'ye ilk defa fon kredi imkânlı teşvik belgesiyle 2.5 trilyon TL. kredi dağıttı.

  — BAĞ-KUR emekli maaşlarında yüzde 300 artış sağladı.

  — Et ithalatına uygulanan % 3'lük fonu % 30'a çıkardı. Daha sonra canlı hayvan ve et ithalatını yasakladı. Benzeri tedbirler alarak krize giren hayvancılığı yeniden canlandırdı.

  — Çayır ve mer'a alanlarının ıslahında 8000 hektar artış sağladı.

  — 7650 hektar olan yem bitkileri alanını 22.000 hektara çıkardı.

  — Enflasyonu % 25'e düşürdü.

  — Eşel-Mobil sisteminin alt yapısını hazırladı ve uygulamaya hazır hale getirdi.

  — Kamu kesimindeki toplu iş sözleşmelerini ilk defa 3 ay içinde ve greve gidilmeksizin çözdü, ücretleri 53 milyon TL'den 107 milyon TL'ye, $ bazında da 655$'dan 993 $'a çıkardı.

  — Tarımsal destekleme payını 38 trilyon TL.den 60 trilyon TL'ye çıkardı. 1997 bütçesi ile, bu desteği 95 trilyon TL. olarak programladı.

  — TMO'nin 48 milyon $ olan hububat alımını 320 milyon $'a çıkardı.

  — FİSKOBİRLİK'in fındık alımında 2 $ fiyat vererek, son 15 yılın en yüksek taban fiyatını uyguladı.

  — Sosyal yardım fonunda toplanan paraların ancak % 11'i yoksullara dağıtılırken, fonda toplanan 60 trilyon TL'nin tamamını, yani % 100'ünü yoksullara dağıttı.

  — 100.000 öğrenciye 1'er milyon TL. burs verilirken 200.000 öğrenciye 4'er milyon TL. burs verdi.

  — Kamu İktisadi Kuruluşları'nın açıkları zarar gösterilerek bütçeden ödenmesi yerine, 'Havuz Sistemi' uygulaması ile KİT'leri kâra geçirdi.

  — İç borçlanmayı önledi.

  — Son elli yılın ilk denk bütçesini kanunlaştırdı.

  — Yüzde 170 olan Hazine borç faizlerini yüzde 80'e indirdi. Repo faizlerini de % 76'dan % 50'ye indirdi.

  — 155 gün olarak tespit edilmiş olan Hazine borçlanma vadelerini 730 güne çıkardı.

  — Döviz rezervinde 1 milyar $ artış sağladı.

  — İç ve dış borç faizlerine giden bütçe imkânlarını yatırıma dönüştüren projeleri yürürlüğe koydu.

  — Acil destekleme programındaki 57 il, 96 ilçe, 52 belde ve 90 köye 3.947.559.000.000.-TL., ayrıca Doğu Anadolu'ya 1 trilyon 13 milyar TL., Güneydoğu Anadolu'ya 1 trilyon 120 milyar 559 milyon TL. destek verdi.

  — Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun kalkınması için 'İcra Programı' hazırladı.

  — 1991 Körfez krizinden beri kapalı tutulan Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattını açtı.

  — Kuzey Irak sınır ticaretini harekete geçirerek Güneydoğu halkının ekonomik durumunu iyileştirdi.

  — Terör olaylarını Türkiye'nin gündeminden düşürdü.

  — Doğu ve Güneydoğu'da köylere dönüş projesini başlattı.

  — Çekiç Güç'ün görev süresini sona erdirdi.

  — İnsan haklarını iyileştirme yasa tasarılarını kanunlaştırdı.

  — İnsan Hakları ihlâllerinin takibi için bir Devlet Bakanı'nı bu işle görevlendirdi.

  — Yalnız Batı ülkeleri ile değil, Asya ve Afrika ülkeleri ile de yakın ilişkiler geliştirerek ilk defa Türkiye'nin önderliğinde ve dünya çapında bir kuruluş olan D-8'leri gerçekleştirdi.

  Yukarıda sunulan bu hizmetlerine mukabil 54. Hükümet şunları da YAPMAMIŞTI:

  — Enkaz edebiyatı yapmadı.

  — Zam yapmadı.

  — Yeni vergi koymadı.

  — Karşılıksız para basmadı.

  — IMF'den borç almadı.

  — Demokrasiden taviz vermedi.

  — İnsan hakları ihlâllerine fırsat vermedi.

  — İç ve dış borçlanmaya gitmedi.

  — Rantiyecilere prim vermedi.

  — Rantiyeci medyanın borç erteleme taleplerini kabul etmedi.


  Yukarıda yapıldığı sayılan hizmetler de, YAPILMAMASINA özen gösterilenler de halkın refahı içindi.
  Saygı ile...

 • Borahan Bilen
  Borahan Bilen

  Büyük bir demogog tur kendisi..Olması imkansız şeyleri yapacakmış gibi söz verir bunu da çevresindekilere inandırır yapamaz...Arap birliği ve birliğe Türkiyenin liderlik etmesi gibi ütopyası en ünlülerindendir..Ayrıca bu birliğin ilk Arap dinarını da (Arapların bile haberi olmadan) bastırıp halka teshir etmiştir..Bu arada bu Necip Arap birliği ufacık Kıbrısı hala tanımamaktadır :))

 • Kazım Gülfidan
  Kazım Gülfidan

  http://www.necmettinerbakan.org/ bu siteden Necmettin ERBAKAN'ın Türkiye'de ve dünyada ne demek olduğunu en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.

  Sitede emeği geçenlere teşekkürler.

 • Yavuz Ak
  Yavuz Ak

  ben ankarada görmüştüm konuştum

  çok mütevazi biri...

  bence o yanlış anlaşıldı

  onun tek kınadığım noktası oğluna yaptığı devasa düğündü..

  yoksa normalde siyasetten vs.. anlayan b,irir yaniii

 • Göktürk Kutluhan
  Göktürk Kutluhan

  o bir kadayıfçı.o bir motor uzmanı(yanlış anlaşılmasın taşıt motorundan bahsediyorum!) .o bir komedi üstadı.bence siyaset yerine talk show,standup,mizah,motor konusunda gitseydi.şu an daha başarılı olurdu.

 • Seyi Kalin
  Seyi Kalin

  Adil Düzen Adil Düzen diyerek sorgulayamayan, dedikoducu cahil 'müslümanlik' maskesi altinda saklanan aptallari arkasindan koyun sürüsü gibi meeleyerek sürüklemisti..... simdi onun yerini
  Tayip Coban aldi
  Avrupa Avrupa Avrupa diyerek ayni aptal sürüsünü pesine takti, Türkiyede misyoner patlmasina yol acti
  Kilise patlamasina yol acti
  halki paramparca etti, yalaka basini ile

 • Yavuz Ak
  Yavuz Ak

  erbakanada haksızlık yapıldı gibime geliyor

 • Ahmet Dinler
  Ahmet Dinler

  erbakan: seçime iki parti giriyor biiiiz ve diğerleri diğerleri

 • Kamil Off
  Kamil Off

  arkadaşlar herkezin kendince haklı bulduğu sebebi olabilir
  fakat şu gerçek varki:
  erbakanın kafası siyasete hiçmi hiç çalışmıyor.
  ama erbakan kadar sanayiden ticaretten ekonomiden anlayan yok denecek kadar az parmakla gösterilecek kadar.erbakanın yaptıklarını hiçde yabana atmaya gerek yok.iyi veya kötü...
  ama ben bir İMAMHATİP mezunu olarak bizlere yaptığı şu kötülüğü
  hiç unutacağımı sanmıyorum.
  N.Erbakan: imamhatipler bizim arka bahçemizdir.
  daha sonra olanlar..........................
  yorum sizin saygılarla

 • Taner Doğru
  Taner Doğru

  Kadayıf Siyasetçisi, ülkeyi altı kızarmış kadayıfa çevirmek için çok uğraştı. Türbanın Türkiye'deki borazancısı.

 • Halil Erdem
  Halil Erdem

  Turgut Özal gibi öldükten sonra değeri anlaşılacak bir zat

 • Sonra Sonra
  Sonra Sonra

  ya kimse kusura bakmasın elimde onunla ilgili enteresan bir özel toplantı tutanağı var sırf bu yüzden ahirette ondan davacı olacağım onun da ötesinde zten seçimlerde dangalaklığını açıkça dile getirdi neymiş efendim bize oy vermeyenlerin hepsi patates dininden yok bi de şu meşhur sözü bize oy verin hem dünyanızı hem ahiretinizi kurtaralım doğru 28 şubat süreci zaten seninle alakalı değil o başını açan kızlar seninle alakalı değil o sürece bu ülkeyi sen getirdin ondan sonra da ağzımızda kan var ama kızılcık kusuyoruz gibi güya fedakar lakırdılar ettin enymiş mücahid erbakanmış mücahidliği yok zaten de soyadı da değişmeli Şerbakan...
  bu arada ne ben patates dinini benimsedim ne de o İslam'ı...

 • Mm
  Mm

  Allah biliyor erbakanı savunmak için yazmıyorum...her hangi bir müslüman için yazıyorum..islamda zengin olmamak yoktur..helal yolla kazanıp kazandığının zekatını vermek şartıyla her müslüman zengin olabilir...bir müslümanın kilolarca altınının olması islamla çelişmez...

  bahsi edilen ayet,

  Ey iman edenler! (Biliniz ki) , hahamlardan ve râhiplerden birçoğu insanların mallarını haksız yollardan yerler ve (insanları) Allah yolundan engellerler. Altın ve gümüşü yığıp da onları Allah yolunda harcamayanlar yok mu, işte onlara elem verici bir azabı müjdele! (tevbe 34)

  devamındaki ayet,
  Bu paralar) cehennem ateşinde kızdırılıp bunlarla onların alınları, yanları ve sırtları dağlanacağı gün (onlara denilir ki) : 'İşte bu kendiniz için biriktirdiğiniz servettir. Artık yığmakta olduğunuz şeylerin (azabını) tadın! ' (tevbe 35)

  islamda zengin olmak günah ve haram değil zengin olup zekatı vermemek haramdır..

  bilakis islamiyet zenginliği her vesile ile teşvik etmiştir...el gani (çok zengin) Allahın esma ül hüsansındandır...

  bahsi edilen kişinin zekat verip vermediği bilinemiyeceğini göre kilolarca altını olması kınanamaz..

  hac meselesine gelince...

  siz hiç hacca gittiniz mi...hacca giden herkes oraya tekrardan gitmek ister...tekrar giden tekrardan bi daha...hacca gidenlerin aklı orda kalıyor...

  imamı azam hacca 55 kez gitmiştir...

  her sene ibiza ya tatile gitmek akla uyarda her yıl hacca gitmek akla neden çelişir ki...

  müslüman için yılda bir kez ziyaret edilecek (zengin için) daha mukaddes ve gitmeye değer bir yer mi vardır....

 • Atsız Kurt
  Atsız Kurt

  İslama en büyük darbeyi vuranlardan biri.

 • Mm
  Mm

  hani özlenmicek gibi de değilidi...

  yaşlandı artık.. bırakmalı bu işleri...

 • Mm
  Mm

  özlenmiş anlaşılan...

 • Kamil Off
  Kamil Off

  Erbakan’ın 30 yıldır Avrupa Birliğine bakışını, AB’ye nasıl kökten karşı olduğunu biliyoruz.

  Erbakan’a göre “Avrupa Birliği bir Haçlı kulübüdür. Hristiyan ittifakıdır. Bu Hristiyan ülkeler topluluğunda Türkiye’nin yeri olamaz”.

  Erbakan düne kadar böyle düşünüyordu, şimdi çark etti!

  Şimdi “Milli görüşün büyük lideri” (!) koyu bir AB savunucusu.

  Mangalda kül bırakmadan savunuyor Avrupa Birliğini, AB kriterlerini, bu “Haçlı Kulübünü”. Türkiye’de 30 yıl boyunca “ezandan, Kur’an’dan, cihaddan, camiden, imam–hatipten, Kur’an Kursundan bahseden Erbakan Hoca’ya ne oldu ki şimdi istikametini “Haçlı Kulübüne çevirdi”?

  Yoksa bu Haçlı Kulübü mü “müslümanlara hak verecek?

  Yoksa Avrupa’daki müslümanları bodrum katlarında hoparlörsüz, ezansız, dünyadan kopmuş mescidlere hapseden Batılılar mı verecek müslümanlara yaşama özgürlüğü?

  Bana kızmayın, “Erbakancı okurlarım” Mücahit Erbakan’a kızın.

  İşte size taptaze bir hoca haberi:

  Bir kaç gün önce, Hollanda’nın Alman sınırında bulunan Arnhem şehrindeki bir stadda Milli Görüş Teşkilatı bir toplantı düzenledi. Toplantının onur konuğu Necmettin Erbakan’dı.

  “Mücahit Erbakan! ” sloganlarıyla kürsüye gelen Erbakan Hoca özetle şunları söyledi:

  “Milli Görüş Teşkilatı 30 yıldır Avrupa’da çok başarılı çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaları “Hristiyan alemi” dahi takdir ediyor.

  ...Türkiye’nin milyonlarca dolarını heba eden zihniyetler, halktan toplanan vergilerin borç faizlerine yetmediği bu ekonomiyle şimdi AB’ye girmeyi tartışıyor.

  Türkiye’nin gayr–i safi milli hasılası Avrupa Birliğine girmesine yetmiyor. Türkiye’nin Avrupa Birliği yolu Milli Görüş’ten geçer”

  Evet Mücahit Erbakan’a göre Türkiye’yi Avrupa Birliğine Milli Görüş yani Erbakan yani Saadet Partisi sokacak!

  Erbakan’a göre Hristiyan Avrupa Milli Görüş’ü takdir ediyor!

  Acaba hangi faaliyetlerinden dolayı takdir ediliyorlar Milli Görüşçüler?

  Milli Görüş’e bağlı camilerin kapısına “Siz hâlâ Alman vatandaşı olmadınız mı? ” diye afişler asıldığı için mi, takdir ediyor Hristiyan Avrupalılar Milli Görüşçüleri?

  Erbakan hoca bugün Türk hukuk sisteminin kendisini mahkum etmesi karşısında hakkını Avrupa insan hakları mahkemesinde arıyor. Ama orası da Erbakan’a hakkını vermedi. Başvurusunu reddetti. Yani “elin gavurları da” hocayı yüzüstü bıraktı.

  Erbakan Hoca bilmiyor mu ki, Avrupalı, müslüman Türk’e Bonn’daki homoseksüellere tanıdığı hakkın onda birini dahi vermez vermeyecek.

  O halde nedir bu AB sevdalığı?

  Nedir bu “30 yıllık Haçlı kulübünü” aklama paklama faaliyetleri.

  Avrupa Birliğinin bir Hristiyan Medeniyet projesi olduğunu bangır bangır bağırıyor AB üyeleri: Bu Hristiyan Medeniyet projesinde “Milli Görüş’ün, Mücahit Erbakan’ın yeri, görevi” ne olabilir ki diye sormadan edemiyoruz.

  Keşke Türkiye’de siyasi partiler kanununda, parti kapatmaya ve insanları siyasetten uzaklaştırmaya dair maddeler olmasa idi ve keşke, Erbakan Hoca Millet önünde sandık önünde cezasını alsa idi.

  “Erbakancı okurlarım” kızmasınlar, Erbakan’ın yasaklı olmasından seviniyor değilim, aksine onun 30 yıldan beri Avrupa Birliğine Haçlı Kulübü deyip şimdi ise bu kulübe girmek için can atmasına çok üzülüyorum.

  Kendi adına ve yıllarca onu destekleyen kitleler adına üzülüyorum.

  Erbakan, siz bu yazıyı okuduğunuz sırada Berlin’de Almanya eski Başbakanı Helmuth Kohl ile bir görüşme yapmış olacak.

  Kohl, “Türkler’in AB’ye girmesine temelden karşı, hatta Türkiye’yi AB için tehlike görüyor.”

  Mücahit Erbakan kendisini Haçlı Kulübüne, Haçlı Kulübünün yöneticilerine, Avrupalı Başbakanlara, Hristiyan alemine sevdirmek için böylesine uğraşacağına kendi yaşadığı coğrafyadaki güçlere karşı aynı metodu benimsese idi daha iyi olmaz mıydı?

  Böyle yapsa idi “Hristiyan alemi bizi takdir ediyor” utançlığıyla övünme noktasına gelir miydi?

 • Fatih Turbay
  Fatih Turbay

  Bu ülke insanına siyonizm tehlikesini farkettiren kişi.

 • Fatih
  Fatih

  Erbakani sevmem ama gercekten akilli bir insandi.Halen Leopar tankinin patenti vesilesiyle her ay Almanyadan 10.000 euro maas almakta.Ve agir sanayi hamlesi& D-8 projelerini kimse yabana atmasin.Kafirler surusu ordu olmasa Turkiyeyi kalkindirabilirdi..Selam ve dua ile...

 • Hakan Benli
  Hakan Benli

  -zavallı erbakan ve zavallı erbakanın tımarhanesindeki delilere.ÜSTAD NFK

 • F
  F

  Peki Hocam, iktidara gelirseniz IMF ile imzalanmış üç yıllık stand-by anlaşmasını kaldıracak mısınız?
  - Evelallah... Çünkü biz Fatihlerin torunlarıyız. IMF'ye 'hadi oradan' deriz...
  Genel Kurul salonuna girince, Erbakan Fatihler'i unutuyor.... ve veriyor oyunu; 'Kabul! ..' IMF'ye kabul, Ortak Pazar'a kabul, faiz kararnamesine kabul, gizli CENTO'lara kabul, 5 ailenin devlet bankaları eliyle zengin edilmesine kabul, Ortadoğu'da Arap ülkelerine karşı İsrail politikasına kabul, bu kan gölüne kabul, teröre kabul... Ve Batı Kulübü'ne de kabul... (Cumhuriyet 3 Temmuz 1980, Batı Kulübü'nde Dans...) Batı Kulübü'nde oryantal dansları izliyorsunuz sevgili okurlar! Çalanlar, Demirel ve saz arkadaşları, oynayan Erbakan hocamız!
  (Cumhuriyet, 21 Haziran 1980, Kulüp'te Dans...)

  UĞUR MUMCU

 • İsmail Canlı
  İsmail Canlı

  Bugüne kadar ülkesine ne kadar faydası oldu da, bundan sonra faydası dokunsun. ha olmuştur oğlu onun yerine koltuğa oturur oda yeni akrabalarını hacca götürür getirir, arapları ziyaret eder, çöl bedevisine bizi rezil eder.. böyyylee saltanat devam eder gider..

 • Hüseyin Alperen
  Hüseyin Alperen

  Üstad NECİP FAZIL'ın deyimi ile 'NECMETTİN ŞERBAKAN'

 • Mm
  Mm

  mücahid...

 • Çağlar Dölek
  Çağlar Dölek

  Bu ülkenin 80 yılda Atatürk'ün çizgisinden ne kadar uzaklaştığını gösteren din istismarcısı ve kara bir dönemin aktörlerinden birisi.....

 • Harun Yüzüak
  Harun Yüzüak

  artık sayın erbakan hakkında yorum yapma hakkını kendimde bulmuyorum
  hakkım var da
  ne diyim şimdi...
  28 marttan önce
  oğlu chp yi övmüş
  kendi de 28 şubatı özlemiş tekrar görmek istiyormuş
  ...
  allahım ne olursun bize sadece kendisi için değil tüm toplum için,herkes için katıksız,saf,tam demokrasi isteyen siyasiler ver
  ecevit gibi oldu
  o da seçimden 6 ay sonra 'niye seçime gittik hala anlayamadım' demişti..

 • Mustafa Adil
  Mustafa Adil

  Seveni ve sevmeyeni ile bir dönemin tanığı, başbakanı.Mizah ustalarının en sevdiği karakter....

 • F
  F

  Muhalefetteyken İsrail düşmanı, iktidardayken İsrail'in ortağı...Ayrıca Hortumcu TANSU nun ortağı... TAYYİPin hocası...

 • Size Ne Yahu
  Size Ne Yahu

  Emperyalist düzenin kabusu

 • Cagla Cayir
  Cagla Cayir

  Libya Lideri Kaddafiye bizi rezil etmesi..
  28 Subat sureci.