Kültür Sanat Edebiyat Şiir

turan dursun sizce ne demek, turan dursun size neyi çağrıştırıyor?

turan dursun terimi Hasan Kemal tarafından 01.08.2002 tarihinde eklendi

 • Fatima Muzlim
  Fatima Muzlim25.04.2009 - 13:20

  Turan dursun da ona inananlar da hepsi de dinsiz ve kafirdir taki hatalarini anlayip tevbe edene kadar.
  Islam dini; yuce peygamberimizin MUHAMMED Sallahu Aleyhi ve Sellem israil milletinden olmadiginin anlasildigi gunden beri siyonist saldirilarin yegane hedefi haline gelmistir.
  Yahudilerin degisik maskeler altinda Islam dinini bolme calismalarina tanik olmustur tarih sahneleri. Gun gelmis, Muslumanlari Vahhabiler diye, Aleviler diye, Sialar diye ve hatta hatta kisisel bazlarda zaman zaman tureyen Mehdiler diye orgutlemislerdir.
  Turan Dursun denen dinsiz ve densiz de yahudinin=siyonizmin aradigi malzemelerden biridir toplumu yutulacak parcalara bolup yok etme emellerine ulasmak icin.
  Islam dinine ne kadar saldiri olursa olsun, gercek muslumanlar ne kadar yokefendim gerici yok efendim ilticaci diye etiketlenmeye calisilsin; bu dinin tek sahibi vardir, O da ALLAH CC dir. Muslumanlar bu yuce dine ve dinin kitabi Kur'an-i Kerim'e ve bu guzel dinin peygamberi HZ. MUHAMMED SAV'e sahip cikamazlarsa, hic merak etmeyiniz sahip cikacak, kafiri dahi MUSLUMAN ederek dinine gerektigi ve emredildigi gibi sahip cikilmasini saglayacak butun kainatin tek sahibi ve yaraticisi olan ALLAH cc dir.
  Zalimler fasiklara, bu kisa dunya hayatinda bir oyalanma ve aldanmadan baska bir sey vaad edilmemistir, onlarin gidecekleri yer kizgin cehennem atesinden baskasi degildir. Umulur ki bir an once yaptiklari hatayi anlayip, hatalarindan donsunler. Kalplerinde iman olmayanlar icin hic bir umut kapisi yoktur. Yani imansizlar umutsuz vakalardir. Bunlari kendi hallerine birakmali, sozlerine de kulak asmamalidir. Kisa bir sure sonra gercegin ne oldugunu anlayacaklar ancak onlara cook gec, artik sana dunyaya geri donus izni verilemez denilecektir.
  Burada yazip doktugumuz harfler bile onlarin karsilarina hesap istemeye cikacaklar birakin sadece kendi yaptiklarini...
  Adini bile yazmak istemedigim o insan kiliklilar, seytana tapanlar, peygamberleri yalanlayanlar, ALLAH CC nin olmadigini iddia edenler, sizler kendinize seytani ilah edinmissiniz. Size Cehennemin kac kat oldugu soylendimi hic, hic bunu arastirdiniz mi okudunuz mu? En azgin Cehennem atesinin ALLAH'i CC inkar edenler icin hazirlandigini biliyormusunuz? Deve kusu da korktugunda basini kuma gomermis. Ogrenmek istemeseniz de, gerceklerle yuzlesmekten korsaniz da; tevbe etmedikce sizin icin hazirlanmis azaptan Cehennemden kacisiniz yok.
  Turan Dursun ya da benzerleri siyonizmin yahudi planlarinin birere elemanlaridir. Ne kadar cahilsiniz ki bu tuzaklara dusmuyorsunuz, kendinizi gonullu olarak ativeriyorsunuz. Sizin halinize gulemem, gulenleri de kinarim, aciyamam da sizlere Allah cc acisin. Sizin icin hidayete eresiniz diye dua etmek zorundayim, cunki Hz. Ebubekir RA bile bir duasinda, 'Keske vucudum oylesine genis olsaydi da cehennemi kapatsaydi ve icine hic bir yaratilmis atilmasaydi' diye dilekte bulunmus. Bu mubarek peygamber dostlarinin sozlerini hice sayip sizler icin Cehemmeni bile dileyemem. Ancak ve ancak hidayete eresiniz diye dua etmekten baska....

 • Fatima Muzlim
  Fatima Muzlim22.04.2009 - 12:38

  Seytani cagristiriyor.
  Cehennem atesine dusmus, feryatlari butun cehennem ahalisini rahatsiz eden yeryuzunun fitne baslarindan birini cagristiriyor.
  Agzindan burnundan gozlerinden ellerinden irinler akarak, bogurerek cehennemde dolasan pis bir yaratigi cagristiriyor.
  Aslinda soylediklerim eminim azdir bile. En guzelini ve en dogrusunu YERLERI, GOKLERI VE BU IKISININ ARASINDAKILERI, GORUP DOREMEDIGIMIZ HERSEYI EN IYI BILEN ALLAH CC bilir. Amenna ve Sadakna.

 • Yalçın Şahin
  Yalçın Şahin20.04.2009 - 12:15

  Hey ataist diye kendine bir takım insanları ilah eden canlılar.Sizin turan dursun dediğiniz adamdan ve ona uyup gideceklerden kuran zaten yıllar önce bahsetti siz daha kaç yıl önce buldunuz bunu 'kuran da ey temiz akıl sahipleri' (yani siz şimdi ne demek istedi dersiniz ey akıllılar) diyor biz onları ateşe sürüklediğimizde 'kime tabii oldunuz kimi izlediniz' diye sorulduğunda 'turan dursunu izledik onu ilahlaştırdık bizim senden haberimiz yoktu turan dursun çok güzel açıklamıştı. şimdi onun azabını bizden iki misli ver'YA RABBİ diyeceğiniz gün için bundan kaç yüzyıl önce haber verilmiş okuyunda görün

 • Yalçın Şahin
  Yalçın Şahin20.04.2009 - 11:52

  Turan dursun islam alemine gerçekte ne olduğunu göstermişmiş.Daha kendisinin tüneli geçtiğinde (ölüm ancak otobandaki bir tüneldir çıkışta kim ve neler var bilmeden sallamaca) acaba trafik ekiplerimi bekliyor acaba tünelin öteki ucunda ne var bilmeden rastgele sallayıp tutarsa bize tutmazsa hepimize mantığıyla meydan okuduğu TANRI bakalım bu arkadaşı karşıladığında kim kimden tırsacak? Bizde seni bekliyorduk şu konuları birde bizimle tartış bakalım bizide aydınlat denmesinde.Sonra turan bey orada aaaaa harbidende varmış demesin oradakiler pek anlayışlı olmayabilirler bu şaşırma ünlemine.......

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan17.01.2009 - 16:15

  Turan Dursun, ömrünü büyük bölümünü islama hizmetle geçirmiş, ama sonradan dönmüş, yoldan çıkmış biri.

  Antony Flew ise ömrünün 60 yılını atesit geçirmiş, sonrada bir yaratıcı olduğuna inanmış biri (Yanılmışım Tanrı Varmış kitabının yazarı)

  Kimin sonunun ne olacağını hiç birimi[z bilemeyiz.
  Allah son nefese kadar inançlı kalmayı tüm inananlara nasip etsin.

 • Rabia Kobal
  Rabia Kobal12.01.2009 - 23:54

  Hurafeler dinini İslam diye öğrendiğinden bir türlü imana ulaşamamış ama sosyal yaşamda insan içn çabalar sarfetmiş biri diye tanıdık onu...

 • Serap Dal
  Serap Dal26.09.2007 - 23:15

  O hayattayken tüm çağrılarına rağmen iddialarını çürütecek bir tek kişi bile karşısına çıkamaya cesaret edemedi.
  Nasıl ki müslümanlarca katledilerek susturuldu, ondan sonra ortaya çıkabildiler... zavallılar...
  Bilgiye karşı gelebilecek bilgisi olmayanlar her yerde gerek fiziksel gerek sözel şiddete ve hakarete baş vuruyor.

  bkz: başkalarını aşağılayarak yüceleceğini zannedenler

 • Hû
  05.08.2007 - 13:05

  Kimden: MEHDİ Sahib-i zaman... (Bay, 34)
  Kime: Grup: ALEVİ Uyan...MEHDİ Geldi...
  Tarih: 5.8.2007 12:49 (GMT +2:00)


  Konu: Mehdi Turan Dursun için ne söyledi...


  Turan dursunun eski öğrencisi olarak şunu söylemek boynumun borcudur...Turan dursun ne yazık ki,irticanın kurbanı olaraktan ateizme yönelmiştir...Sizde belki bilirsiniz bu zat gericiler tarafından çok kınanmış ve dışlanmıştır...Ve belkide kimbilir nefis bu oda o gericilere inat ateizmi tercih etmiştir...Bunu neden biliyorum dersiniz...Çünki ben alevi bektaşi bir vatandaş olarak onun kitaplarından pek etkilenmedim...Yani ateizme fazla yönelmedim...Ve sonuçta aleviliğin ve bektaşiliğin hak olduğunu anlayıp özüme döndüm...Neden çünki benim dedelerim gerici yobaz insanlar değildi..Mesala ben bir dönem dedelerlen tartıştım ve turan dursunun fikirleriylen hareket ettim...Bazı mantıksız olaylardan bahsettim ve Turan dursundan kaynaklar sundum...Buna rağmen benim dedem çıkıpta sen zındıksın sen kafirsin demedi ve bu beni etkiledi doğrusu...Ve ben kendi kendime dedimki benim ateizme yönelecek bir durumum yok...Çünki benim ruhani liderlerim olan dedelerim gerici yobaz tiplerden değildi...Şayet öyle olsalardı ve Turan dursunu dışlayan kınayan gericiler gibi dedelerde beni dışlasaydı ben belki Turan dursuna hak verir ateizmi tercih ederdim...Bir örnek daha vereyim izin verirseniz...Unesko biliyorsunuz kız çocuğunu okutun kampanyası başlatmıştı ve Türkiyede kız çocuklarının % 50'sinin okutulmadığını tespit etti...Ve ben kendi kendime dedim ki,bu kız çocuğu meselesinde alevilerin ve bektaşilerin bir katkısı yok...Çünki alevilerin ve bektaşilerin kız çocuklarını okutmama diye bir sorunu değil...Neden biz bu sorunu 750 sene önce Hacı Bektaş Veliyle çözmüşüz...Nediyor pirimiz kadınlarınız okutunuz....Ve bizde pirimize uyduk kız çocuklarımızı okutuyoruz...O yüzden alevilerin ve bektaşilerin % 99 kız çocuğunu okutmaktadır...Yine bu gerçekte ortaya koyuyor ki,Turan dursun meselesinde olduğu gibi bu kız çocuğu meseleside sizin şu hakkından gelemediğiniz irticai ve gerici zihniyetten kaynaklanıyor...İşte ben borcumu yerine getirdim...Bugün Turan dursunun görüşlerine katılmıyorsamda ilmine ve her türlü ilime saygı duyarım...Bir bilim adamı inanmaya bilir ama Allah'ın dinine çok tabi olarak bilerek veya bilmeyerek hizmet edebilir...Bir hadis-i şerifte -sallallahu aleyhi ve sellem- 'Allah dinini fasıklarlanda yayabilir' yazacaklarım bu kadar...Eski hocam Turan Dursuna bu vesileylen boyun borcumu ödemiş oldum...Allah hidayetimizi artırsın...Sırra hu Gerçeğe hu Alla hu ekber....


  Zikr-i Hakikatimizdir...
  ______________________
  Baki Gerçekler Demine Hu Dost Allah Eyvallah...
  Gerçeğe Hu Mü'mine Ya Ali Ya Mehdi Sahib-i zaman...

 • Harun İşlek
  Harun İşlek01.02.2007 - 12:03

  Ateistlerin, deistlerin ve daha nice sapık akımların kaynak kişisi..

  Bu kişi, öyle çelişkili açıklamalarda bulunmuş ki, malesef Kuran-ı Kerimi olduğu gibi değil, istediği gibi iman etmek isteyenlerin sapık kaynağı olmuştur...

  Örnek: Ey İsrailoğulları, size bağışladığım nimetimi ve sizi alemlere üstün kıldığımı hatırlayın. (Bakara Suresi, 47)

  Normal olarak meâli okuyan bir insan, bu ayetin açıklamasını anlar, ve bir zamanlar Allah' ın israiloğullarını üstün kıldığını söyler..

  Ama turan dursun ise malesef bu âyeti kendince veya çıkarları doğrultusunda şöyle açıklar...' israiloğulları en üstün ırktır...'' (böyle tefsire ancak gülmek yakışır...:D..) buram buram yahudilere hizmet kokuyor bu açıklamada..

 • Buraya Kadar
  Buraya Kadar07.11.2006 - 11:47

  Sağlığında tüm İslam bilginlerine (prof'lar bunlara dahildir) hodri meydan dedi. Bir cesur çıkamadı karşısına.
  Yüzyıllardır uyutulan islam alemine dinin gerçekte 'NE' olduğunu gösteren bir CESUR - AYDIN-dır Turan Dursun.
  Medeni proflar gibi ilk okul, orta okul, lise, üniversite tahsili görmedi belki ama Kullateyn isimli kitabında da anlattığı çocukluk yıllarında, daha 7-8 yaşlarında dahi nice imamla, müftüyle, şeyhle yarıştırdı bilgisini ve kazandı her defasında.
  Türkçeden çok Kur'an'ın yazıldığı dönemin Arapçasını hem de en mükemmel haliyle biliyordu.
  Sahip olduğu Fıkıh bilgisine şimdinin Diyanet İşleri başkanlığı bile sahip değil. Ki, İslam mücahitlerince katledilmesinden önce Ateistken dahi Diyanet İşleri kendisinin görüşlerine başvuruyordu bazı ince konularda.

  Altta Turan Dursunu eleştiren arkadaşlar kimi eleştirdiklerini ne yazık bilmiyorlar. Fikirleriyle malup edemediklerini katletmek kolaycılığına tıpkı onu katleden (Peygamberlerinin gösterdiği yolda yürüyen) caniler gibi, küfürlerle, aşağılık sözlerle katletmeye çalışmışlar ama nafile.

  Tabu gerçekten can çekişiyor. Sumer tabletleriyle de tüm dünya görmektedir ki DİNLER gerçekten ESKİLERİN MASALLARINDAN başka birşey değildir.
  www.turandursun.com'da sorgulanamayan dini sorgulama cesaretini gösterenleri bir okuyun. Size görmek istediğiniz dinin ötesini gösteren Ayet ve Hadislere bir bakın.
  Siz yine İslam kalın önemli değil, ama eminim zihninizde bir dolu yerli yerine oturmayan soru vardır. Bu sitede birileri o soruları sizin yerinize sormuş olabilir.

  Fikirlere karşı fikirle, bilgiye karşı bilgiyle savaşamayacak kadar bilgisiz ve fikirsizlere ancak küfretmek yakışır zaten. Küfredenlerin tamamına Turan Dursun'un tezlerini ispatladıkları için teşekkürü bir borç bilirim.