Kültür Sanat Edebiyat Şiir

turan dursun sizce ne demek, turan dursun size neyi çağrıştırıyor?

turan dursun terimi Hasan Kemal tarafından tarihinde eklendi

 • Fatima Muzlim
  Fatima Muzlim

  Turan dursun da ona inananlar da hepsi de dinsiz ve kafirdir taki hatalarini anlayip tevbe edene kadar.
  Islam dini; yuce peygamberimizin MUHAMMED Sallahu Aleyhi ve Sellem israil milletinden olmadiginin anlasildigi gunden beri siyonist saldirilarin yegane hedefi haline gelmistir.
  Yahudilerin degisik maskeler altinda Islam dinini bolme calismalarina tanik olmustur tarih sahneleri. Gun gelmis, Muslumanlari Vahhabiler diye, Aleviler diye, Sialar diye ve hatta hatta kisisel bazlarda zaman zaman tureyen Mehdiler diye orgutlemislerdir.
  Turan Dursun denen dinsiz ve densiz de yahudinin=siyonizmin aradigi malzemelerden biridir toplumu yutulacak parcalara bolup yok etme emellerine ulasmak icin.
  Islam dinine ne kadar saldiri olursa olsun, gercek muslumanlar ne kadar yokefendim gerici yok efendim ilticaci diye etiketlenmeye calisilsin; bu dinin tek sahibi vardir, O da ALLAH CC dir. Muslumanlar bu yuce dine ve dinin kitabi Kur'an-i Kerim'e ve bu guzel dinin peygamberi HZ. MUHAMMED SAV'e sahip cikamazlarsa, hic merak etmeyiniz sahip cikacak, kafiri dahi MUSLUMAN ederek dinine gerektigi ve emredildigi gibi sahip cikilmasini saglayacak butun kainatin tek sahibi ve yaraticisi olan ALLAH cc dir.
  Zalimler fasiklara, bu kisa dunya hayatinda bir oyalanma ve aldanmadan baska bir sey vaad edilmemistir, onlarin gidecekleri yer kizgin cehennem atesinden baskasi degildir. Umulur ki bir an once yaptiklari hatayi anlayip, hatalarindan donsunler. Kalplerinde iman olmayanlar icin hic bir umut kapisi yoktur. Yani imansizlar umutsuz vakalardir. Bunlari kendi hallerine birakmali, sozlerine de kulak asmamalidir. Kisa bir sure sonra gercegin ne oldugunu anlayacaklar ancak onlara cook gec, artik sana dunyaya geri donus izni verilemez denilecektir.
  Burada yazip doktugumuz harfler bile onlarin karsilarina hesap istemeye cikacaklar birakin sadece kendi yaptiklarini...
  Adini bile yazmak istemedigim o insan kiliklilar, seytana tapanlar, peygamberleri yalanlayanlar, ALLAH CC nin olmadigini iddia edenler, sizler kendinize seytani ilah edinmissiniz. Size Cehennemin kac kat oldugu soylendimi hic, hic bunu arastirdiniz mi okudunuz mu? En azgin Cehennem atesinin ALLAH'i CC inkar edenler icin hazirlandigini biliyormusunuz? Deve kusu da korktugunda basini kuma gomermis. Ogrenmek istemeseniz de, gerceklerle yuzlesmekten korsaniz da; tevbe etmedikce sizin icin hazirlanmis azaptan Cehennemden kacisiniz yok.
  Turan Dursun ya da benzerleri siyonizmin yahudi planlarinin birere elemanlaridir. Ne kadar cahilsiniz ki bu tuzaklara dusmuyorsunuz, kendinizi gonullu olarak ativeriyorsunuz. Sizin halinize gulemem, gulenleri de kinarim, aciyamam da sizlere Allah cc acisin. Sizin icin hidayete eresiniz diye dua etmek zorundayim, cunki Hz. Ebubekir RA bile bir duasinda, 'Keske vucudum oylesine genis olsaydi da cehennemi kapatsaydi ve icine hic bir yaratilmis atilmasaydi' diye dilekte bulunmus. Bu mubarek peygamber dostlarinin sozlerini hice sayip sizler icin Cehemmeni bile dileyemem. Ancak ve ancak hidayete eresiniz diye dua etmekten baska....

 • Fatima Muzlim
  Fatima Muzlim

  Seytani cagristiriyor.
  Cehennem atesine dusmus, feryatlari butun cehennem ahalisini rahatsiz eden yeryuzunun fitne baslarindan birini cagristiriyor.
  Agzindan burnundan gozlerinden ellerinden irinler akarak, bogurerek cehennemde dolasan pis bir yaratigi cagristiriyor.
  Aslinda soylediklerim eminim azdir bile. En guzelini ve en dogrusunu YERLERI, GOKLERI VE BU IKISININ ARASINDAKILERI, GORUP DOREMEDIGIMIZ HERSEYI EN IYI BILEN ALLAH CC bilir. Amenna ve Sadakna.

 • Yalçın Şahin
  Yalçın Şahin

  Hey ataist diye kendine bir takım insanları ilah eden canlılar.Sizin turan dursun dediğiniz adamdan ve ona uyup gideceklerden kuran zaten yıllar önce bahsetti siz daha kaç yıl önce buldunuz bunu 'kuran da ey temiz akıl sahipleri' (yani siz şimdi ne demek istedi dersiniz ey akıllılar) diyor biz onları ateşe sürüklediğimizde 'kime tabii oldunuz kimi izlediniz' diye sorulduğunda 'turan dursunu izledik onu ilahlaştırdık bizim senden haberimiz yoktu turan dursun çok güzel açıklamıştı. şimdi onun azabını bizden iki misli ver'YA RABBİ diyeceğiniz gün için bundan kaç yüzyıl önce haber verilmiş okuyunda görün

 • Yalçın Şahin
  Yalçın Şahin

  Turan dursun islam alemine gerçekte ne olduğunu göstermişmiş.Daha kendisinin tüneli geçtiğinde (ölüm ancak otobandaki bir tüneldir çıkışta kim ve neler var bilmeden sallamaca) acaba trafik ekiplerimi bekliyor acaba tünelin öteki ucunda ne var bilmeden rastgele sallayıp tutarsa bize tutmazsa hepimize mantığıyla meydan okuduğu TANRI bakalım bu arkadaşı karşıladığında kim kimden tırsacak? Bizde seni bekliyorduk şu konuları birde bizimle tartış bakalım bizide aydınlat denmesinde.Sonra turan bey orada aaaaa harbidende varmış demesin oradakiler pek anlayışlı olmayabilirler bu şaşırma ünlemine.......

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Turan Dursun, ömrünü büyük bölümünü islama hizmetle geçirmiş, ama sonradan dönmüş, yoldan çıkmış biri.

  Antony Flew ise ömrünün 60 yılını atesit geçirmiş, sonrada bir yaratıcı olduğuna inanmış biri (Yanılmışım Tanrı Varmış kitabının yazarı)

  Kimin sonunun ne olacağını hiç birimi[z bilemeyiz.
  Allah son nefese kadar inançlı kalmayı tüm inananlara nasip etsin.

 • Rabia Kobal
  Rabia Kobal

  Hurafeler dinini İslam diye öğrendiğinden bir türlü imana ulaşamamış ama sosyal yaşamda insan içn çabalar sarfetmiş biri diye tanıdık onu...

 • Serap Dal
  Serap Dal

  O hayattayken tüm çağrılarına rağmen iddialarını çürütecek bir tek kişi bile karşısına çıkamaya cesaret edemedi.
  Nasıl ki müslümanlarca katledilerek susturuldu, ondan sonra ortaya çıkabildiler... zavallılar...
  Bilgiye karşı gelebilecek bilgisi olmayanlar her yerde gerek fiziksel gerek sözel şiddete ve hakarete baş vuruyor.

  bkz: başkalarını aşağılayarak yüceleceğini zannedenler

 • Hû

  Kimden: MEHDİ Sahib-i zaman... (Bay, 34)
  Kime: Grup: ALEVİ Uyan...MEHDİ Geldi...
  Tarih: 5.8.2007 12:49 (GMT +2:00)


  Konu: Mehdi Turan Dursun için ne söyledi...


  Turan dursunun eski öğrencisi olarak şunu söylemek boynumun borcudur...Turan dursun ne yazık ki,irticanın kurbanı olaraktan ateizme yönelmiştir...Sizde belki bilirsiniz bu zat gericiler tarafından çok kınanmış ve dışlanmıştır...Ve belkide kimbilir nefis bu oda o gericilere inat ateizmi tercih etmiştir...Bunu neden biliyorum dersiniz...Çünki ben alevi bektaşi bir vatandaş olarak onun kitaplarından pek etkilenmedim...Yani ateizme fazla yönelmedim...Ve sonuçta aleviliğin ve bektaşiliğin hak olduğunu anlayıp özüme döndüm...Neden çünki benim dedelerim gerici yobaz insanlar değildi..Mesala ben bir dönem dedelerlen tartıştım ve turan dursunun fikirleriylen hareket ettim...Bazı mantıksız olaylardan bahsettim ve Turan dursundan kaynaklar sundum...Buna rağmen benim dedem çıkıpta sen zındıksın sen kafirsin demedi ve bu beni etkiledi doğrusu...Ve ben kendi kendime dedimki benim ateizme yönelecek bir durumum yok...Çünki benim ruhani liderlerim olan dedelerim gerici yobaz tiplerden değildi...Şayet öyle olsalardı ve Turan dursunu dışlayan kınayan gericiler gibi dedelerde beni dışlasaydı ben belki Turan dursuna hak verir ateizmi tercih ederdim...Bir örnek daha vereyim izin verirseniz...Unesko biliyorsunuz kız çocuğunu okutun kampanyası başlatmıştı ve Türkiyede kız çocuklarının % 50'sinin okutulmadığını tespit etti...Ve ben kendi kendime dedim ki,bu kız çocuğu meselesinde alevilerin ve bektaşilerin bir katkısı yok...Çünki alevilerin ve bektaşilerin kız çocuklarını okutmama diye bir sorunu değil...Neden biz bu sorunu 750 sene önce Hacı Bektaş Veliyle çözmüşüz...Nediyor pirimiz kadınlarınız okutunuz....Ve bizde pirimize uyduk kız çocuklarımızı okutuyoruz...O yüzden alevilerin ve bektaşilerin % 99 kız çocuğunu okutmaktadır...Yine bu gerçekte ortaya koyuyor ki,Turan dursun meselesinde olduğu gibi bu kız çocuğu meseleside sizin şu hakkından gelemediğiniz irticai ve gerici zihniyetten kaynaklanıyor...İşte ben borcumu yerine getirdim...Bugün Turan dursunun görüşlerine katılmıyorsamda ilmine ve her türlü ilime saygı duyarım...Bir bilim adamı inanmaya bilir ama Allah'ın dinine çok tabi olarak bilerek veya bilmeyerek hizmet edebilir...Bir hadis-i şerifte -sallallahu aleyhi ve sellem- 'Allah dinini fasıklarlanda yayabilir' yazacaklarım bu kadar...Eski hocam Turan Dursuna bu vesileylen boyun borcumu ödemiş oldum...Allah hidayetimizi artırsın...Sırra hu Gerçeğe hu Alla hu ekber....


  Zikr-i Hakikatimizdir...
  ______________________
  Baki Gerçekler Demine Hu Dost Allah Eyvallah...
  Gerçeğe Hu Mü'mine Ya Ali Ya Mehdi Sahib-i zaman...

 • Harun İşlek
  Harun İşlek

  Ateistlerin, deistlerin ve daha nice sapık akımların kaynak kişisi..

  Bu kişi, öyle çelişkili açıklamalarda bulunmuş ki, malesef Kuran-ı Kerimi olduğu gibi değil, istediği gibi iman etmek isteyenlerin sapık kaynağı olmuştur...

  Örnek: Ey İsrailoğulları, size bağışladığım nimetimi ve sizi alemlere üstün kıldığımı hatırlayın. (Bakara Suresi, 47)

  Normal olarak meâli okuyan bir insan, bu ayetin açıklamasını anlar, ve bir zamanlar Allah' ın israiloğullarını üstün kıldığını söyler..

  Ama turan dursun ise malesef bu âyeti kendince veya çıkarları doğrultusunda şöyle açıklar...' israiloğulları en üstün ırktır...'' (böyle tefsire ancak gülmek yakışır...:D..) buram buram yahudilere hizmet kokuyor bu açıklamada..

 • Buraya Kadar
  Buraya Kadar

  Sağlığında tüm İslam bilginlerine (prof'lar bunlara dahildir) hodri meydan dedi. Bir cesur çıkamadı karşısına.
  Yüzyıllardır uyutulan islam alemine dinin gerçekte 'NE' olduğunu gösteren bir CESUR - AYDIN-dır Turan Dursun.
  Medeni proflar gibi ilk okul, orta okul, lise, üniversite tahsili görmedi belki ama Kullateyn isimli kitabında da anlattığı çocukluk yıllarında, daha 7-8 yaşlarında dahi nice imamla, müftüyle, şeyhle yarıştırdı bilgisini ve kazandı her defasında.
  Türkçeden çok Kur'an'ın yazıldığı dönemin Arapçasını hem de en mükemmel haliyle biliyordu.
  Sahip olduğu Fıkıh bilgisine şimdinin Diyanet İşleri başkanlığı bile sahip değil. Ki, İslam mücahitlerince katledilmesinden önce Ateistken dahi Diyanet İşleri kendisinin görüşlerine başvuruyordu bazı ince konularda.

  Altta Turan Dursunu eleştiren arkadaşlar kimi eleştirdiklerini ne yazık bilmiyorlar. Fikirleriyle malup edemediklerini katletmek kolaycılığına tıpkı onu katleden (Peygamberlerinin gösterdiği yolda yürüyen) caniler gibi, küfürlerle, aşağılık sözlerle katletmeye çalışmışlar ama nafile.

  Tabu gerçekten can çekişiyor. Sumer tabletleriyle de tüm dünya görmektedir ki DİNLER gerçekten ESKİLERİN MASALLARINDAN başka birşey değildir.
  www.turandursun.com'da sorgulanamayan dini sorgulama cesaretini gösterenleri bir okuyun. Size görmek istediğiniz dinin ötesini gösteren Ayet ve Hadislere bir bakın.
  Siz yine İslam kalın önemli değil, ama eminim zihninizde bir dolu yerli yerine oturmayan soru vardır. Bu sitede birileri o soruları sizin yerinize sormuş olabilir.

  Fikirlere karşı fikirle, bilgiye karşı bilgiyle savaşamayacak kadar bilgisiz ve fikirsizlere ancak küfretmek yakışır zaten. Küfredenlerin tamamına Turan Dursun'un tezlerini ispatladıkları için teşekkürü bir borç bilirim.

 • Nasih Selim Arzuman
  Nasih Selim Arzuman

  Şarlatan sapığın tekiydi

 • Yusuf Davut
  Yusuf Davut

  'Her şeyi açığa çıkarıyorum' diye yırtınırken aslında sadece kendi sapkınlığını açığa çıkarmış olan, aklıbaşında insanlar tarafından iğrenilerek hatırlanırken, ancak şeytanın piyonları olan bazı sapkınlarca idolleştirilmiş olan br zavallı....
  Kendisi gibi yoldaşlarıyla azabı paylaşıyordur şimdi...
  Ateşi bol olsun. :)

  .

 • Yusuf Davut
  Yusuf Davut

  Tabu can mı çekişiyor, orası çok su götürür de... Turan Aga'nın ne olduğu, başına ne geldiği ortada..:D
  Ne şehittir ne gazii... b.k yoluna gitti Niyazi...:D

  .

 • Korkut Orhan
  Korkut Orhan

  ' tabu can çekişiyor '

 • Yusuf Davut
  Yusuf Davut

  'Ben yüzyılların doğurduğu ölümüm' itirafıyla kötülüğün, yokluğun, kaosun, kör tesadüfün, karanlığın, maddî ve yüzeysel bakışın tarafında olduğunu kendisi de kabul eden bir çağdaş Ebu Leheb, bir çağdaş Müseylimetül Kezzab...
  Gerçek bir 'kaybeden'...

 • Sagane Saganeee
  Sagane Saganeee

  İlkokulu bile dışarıdan bitiren, aldığı klasik dini eğitim ile
  yüzyıllar önce yazılan eserlerden hareket ederek, günümüzde “ islam’ ın
  can çekiştiğini “ iddia eden, pozitif bilim, modern fizik, fen, tıp’ tan
  habersiz, dinsizliğin yılmaz savunuculuğu rolünü üstlenen, İSLAMA
  SALDIRIRKEN KAYNAK GÖSTERDİĞİ KİTAPLARDAKİ BAŞKA İDDİALARINA CEVAP OLDUĞUNU
  GÖRDÜĞÜ HALDE GÖRMEMEZLİKTEN GELEN , modern bilimin varlığını her an ispat
  ettiği Tanrı inancını bir kova su ve bir süpürge ile halleden, kara cahil
  ,HAM ATEİST, iftiracı, bildiğini gizleyip bilgi karaborsacılığı yapan....

 • Sonra Sonra
  Sonra Sonra

  toprağı o kadar bol ki içinde kıvrım kırım kıvranıyor inim inim inletiyorlar suallere cevap vermek dünyada sırtını ağaların paşaların sinesine dayamak kadar kolay değildir... Bu dallama kim gidip papayla konuşma kim sırtını ağa babaların sinesine dayamadıktan sonra? ama anlaşılan dayadığı yer sadece sırtı değilmiş ağa paşalara.. hazır değişmişken arkası ağa babalar güreş sistemine göre arkaya geçmekten bir puan tutup bastırmaktan bir puan daha almışlardır... sonuç bu ve ağa babalarının toprağı o kadar bol olacak ki kendilerine yer kalmayacak 9 tahta altında...

 • Martin Gore
  Martin Gore

  sagliginda kendisine küfredenlerle hep dalga gecti kafa buldu.....seriatci yobazlardan hic korkmadi...bildigi ulastigi bütün gercekleri korkmadan saklamadan bizlerle paylasti...topragi bol olsun....büyük din arastirmacisidir..pardon,anti-din....

 • Hamza
  Hamza

  gerici,yobaz,şarlatan,palyaço, maymun eniği,domuz pisliği insana dair hiç bişi çağrıştırmadı malesef...bu dursun şimdilerde ektiğini biçiyordur eminim..!

 • Martin Gore
  Martin Gore

  kuran in sifresinden bahsedenler önce turan abinin kitaplarini okusun ögrensinler...

 • Hamza
  Hamza

  Turan Dursun'un kitaplarına baktıgımız zaman dini yonden ilimsellik ile yakından alakası olmadıgını dinden cok az anlayan kisi hemen anlar. Tamamen ayet ve hadis carpıtmalarından ibaret olan, daha dogrusu kendisinden once batılı Islam dusmanı mustesrikler hakkında yazılmıs yazıları kendine has bir üslupla kendine has bir baslık altında toplamıstır. Bu Islam dusmanlarina Islam alimleri gereken cevabi fazlasi ile vermislerdir. Bu hususta bilgi edinmek isteyen Asim Koksal'in buyuk bir saheseri olan 'Islam Tarihi'nin 7nci cildine bakabilir. Orada acıkca goruluyor ki Italyan muste$rik Caetani Islam kaynaklarını, belgelerini ya ilaveler yaparak, ya kelime oyunu yaparak, ya da cıkartmalar yaparak tahrif etmis, bunu yaparken de alakalı alakasız 'kaynak' göstermekten geri durmamısıir,..

 • Hamza
  Hamza

  Dursun, “Allah İnancı” konusunu işlerken anlatacağımız, bilimsel olarak nitelediği ilginç bir deneyle Allah’ın da olmadığına karar verir. Bu aşamadan sonra din, şahsiyetinin belirleyici yönlerinden biri olan ve İslâm’a karşı şekillenen “kin, nefret ve saldırganlık” duygularını besler. Bunu kendisi de ifade etmekten çekinmez: “O an bende öyle bir hınç oluştu ki, çünkü o (din, peygamber) benim gençliğimi, çocukluğumu aldı, onun yüzünden çocukluğumu yaşayamadım. Hiçbir hastalığın, kanser AİDS vb. hiçbir felâketin korkunçluğu, dinden gelen korkunçluk kadar korkunç değildir. O dakikadan itibaren dinle savaşa girdim.”[5] Bundan dolayı Dursun’un önerdiği dünyada öncelikle dinsizlik olacaktır.[6]Dursun aslında sadece dinle kavgalı değildir. Çevresiyle de uyumsuzdur. Gerek müftülüğü gerekse TRT’deki görevi esnasında yaşadığı sürgünlerin gerçek sebebi de bu olsa gerektir. TRT’den emekli olmasına sebebiyet veren son sürgüne gerekçe olarak “bunalım içine düşmek”, “iş çevresiyle uyumsuzluk” ve “psikolojik dengesizlik” gibi nedenlerin gösterildiğini yine kendisi anlatır.[7] O, bu sürgünlerini her yerde doğruyu söyleme kararlılığına bağlarsa da bu tam olarak gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü o hayatının her döneminde bulunduğu yer ve konumla uyumlu görüşleri, en sivri ve uç düzeyde savunmuştur.

  Dursun’un kişiliğinde belirgin olarak öne çıkan unsurlardan birisi de cinsel içerikli tecrübeleridir. Bunda bulunduğu eğitim ortamlarında kendisinden yaşça büyük olan talebelerde şahit olduğu, sağlıksız cinsel davranış ve konuşmaların yetiştiği ortamdaki katı geleneklerin vs. etkisi olmuş olabilir. Çünkü Kulleteyn isimli romanında bunlara uzunca yer verir. Dursun yine aynı romanında köpeklerin, koyunların çiftleşmesi gibi anlatımlara doğal görünmeyen bir tarzda yer verirken, koça masturbasyon yaptırdığını da anlatır. Rüyasında gördüğü peygamberden, sevdiği kızı elinden alacağı endişesiyle kaçar. Çocukluğunu anlattığı bu çalışmasında yazar, bazen aynı sayfada onlarca olmak üzere, yüzlerce defa argo ve iğrendirici ifadeye yer verir. Çoğu zaman da bu kullanımlarla İslâmî kavram ve değerler arasında irtibat kurar. Bütün bunlar aynı zamanda onun çocukluğunda din adına yaşadıklarının kişiliğinde bıraktığı derin izlerin işaretleri olarak görülebilir. Dursun’un bu üslûbu sadece bu romanında değil, başta Hz. Muhammed’i tanıtırken olmak üzere bütün yazılarında öne çıkar. Öyle ki kitaplarının yayıncısının bile, zaman zaman küfür derecesine varan bu ifadeleri “.......” işareti koyarak çıkarmak durumunda kaldığı anlaşılmaktadır. Onun İslâmî değerleri tanımlarken kullandığı üslûp ancak kendi kişiliğini tanımlaması bakımından bir anlam ifade edebilir. Çünkü herhangi bir nesneyi/değeri tanımlarken kullanılan sıfatların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı ancak tartışmalı yollardan sabit olabilir, fakat uslûp ve ifade tarzının sahibiyle alakası direkt ve tartışmasızdır.

  AYRINTILI BİLGİ İÇİN

  http://www.islamustundur.com/okudusunanlayasa.html

 • Selay Kurnaz
  Selay Kurnaz

  Değerli bir aydınımızdı....
  Başka bir hünerleri olmayan yobaz zihniyet tarafından katledildi.

 • Hazal Tüfekçi
  Hazal Tüfekçi

  demokratik bir ülkede yasıyoruz.inanlar düşüncelerinden dolayı yargılanmamalı hele bu sekilde. insanlar için dinin atmasyon olduğunu kanıtlamasından dolayı olümü hak etti.cok sacma.bu dünya düşünürünü bi aydını nı kayıp etti.dindar olarak yetiştirilmesine rağmen sorgulamaktan kacmayan ender insanlardan süper zeka herkez mutlaka onu okumalı ondan sonra karar vermeli ama hiç sasmıyorum oldürülenlerden turan dursun ilk değildi son da olmayacak korkarımki.modernlesmek yerine yobazlasan toplum orneği içinde yer alıyoruz

 • Hazal Tüfekçi
  Hazal Tüfekçi

  dindar ailenin dindar cocuğu olarak dünyaya geldi.din in inciğini cıkarırken ateist oldu.zeki müthiş insan.oldürülmesinin sebebi ateist olması olmasına rağmen yaptığı işlere bakınca insanların iyiliği için uğrasan adamdan baskası gorünmüyor.arkadasımızın dediği gibi oldürülmesi bir sey değistirmiyor ama oldürülmeyi hak etmiyordu.iyi insancıl insan oldürende inanıyomu inanıyosa niye oldürüyo bu da aptal bir durum

 • Nilay Aytek
  Nilay Aytek

  Ahmet contayı değiştirsin, Mete buz kalıbına su doldursun, Suzan meditasyon yapsın...:p

 • Seray Sayin
  Seray Sayin

  'bilcümle islamcılar! iyice bilin! bilin ve unutmayın ki ben yüzyılların doğurduğu bir ölüm'üm! islamın, tüm dinlerin, tabuların sonuçları bugün ve yarın görülecek ölümüyüm. çıkarları din karanlığı üstüne kurulu olanlar, bu karanlıktan türlü biçimde yararlananlar, tüm karanlık böcekleri bencen korksunlar. ne imzalı, ne imzasız yalanları beni yıldırabilecektir. korksunlar elimdeki ışıktan.bir mum ışığının bile koca bir oda karanlığını nasıl parçaladığını anımsasınlar. binlerce yıllık ilklerin, yalanlarla örtülüp piyasaya sürüldüğü imanın, kafalardaki, duygulardaki zincirlerinin elbette bir gün sonu gelecektir...'

  (turan dursun, ağustos 1990)

 • Altuğ Kurtulmuş
  Altuğ Kurtulmuş

  Herşeyi kanıtıyla anlatmasına rağmen anlaşılamadı birtürlü.Öldürülmesi kimin yararına oldu ki.Kitapları hala satılıyor heryerde.Öldürenlerde niçin öldürdüğünü bilmiyor ki....

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Kitaplarını hiç okumadım. Ama sanırım birebir aynı düşünüyor olmalıyım ki son zamanlarda Turan Dursun benzetimine maruz kalıyorum..

 • Hasan Kemal
  Hasan Kemal

  kimine göre dinsiz kimine göre aydın bi bilimadamı.