Kültür Sanat Edebiyat Şiir

dinsizlik sizce ne demek, dinsizlik size neyi çağrıştırıyor?

dinsizlik terimi Mm tarafından tarihinde eklendi

 • Nazlı Menşur
  Nazlı Menşur

  Keşke yönetim biçimimizde laiklik sadece kağıtta yazılı kalmasa da milletin dini imanıyla bu kadar uğraşılmasa..

 • Nazlı Menşur
  Nazlı Menşur

  Çok sorgulayıp araştırdığında dahada yaklaşılan ihtimal..

 • Gülbahar Şahmerdan
  Gülbahar Şahmerdan

  Neden insanlar dinsiz olurlar? Onları nasıl dinimize yönlendire biliriz nasıl yardımcı olabiliriz?

 • Mehmet Yekin
  Mehmet Yekin

  dinsizlik dunydaki mevcut dinleri kabul etmeyen ama Allah in var oldugunu kabul edenlere denir Allah vardir cunku dunyanin varolusundan beri insanlar gunese aya yada putara ve hayvanlara tapardi yani bir yaratan var ama bu herkesin beyninde var bir yaratan var rab midir Allah midir kim oldugunu kimse bilmez dinlere ise baktigimiz zaman gercek din olup olmadigini anlayamiyorsun her uc buyuk dindede bir cok celiski var

 • Tuğçe Özata
  Tuğçe Özata

  ya dinsizliğin anlamı hakkında hiç bir şey bilmiyorsunuz kimse durup dururken dinsiz yada ateist olmaz uzun süren araştırmalar okumalar sonunda olur yani kendini geliştirir dinin gereksiz bi şey olduğuna karar verir

 • Aylin
  Aylin

  ALLAH sız demek istiyorum ama haşa karıncanın bile allahı var

 • Yoldas
  Yoldas

  Bugün birileri çıkmış birilerini dinsizlikle suçlar olmuşlar.Dinsizlikle suçlayan bu insanlara sorsanız dinin tanımını iki cümleyi bir araya getiremezler buna eminim.ama insanları dinsizlikle suçlayacak kadar şerefsizdirler bunlar.bence dinsizlik duygusu içinde olanlar, dini bütün insanlara bu suçu atanlardır...

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Bir vicdani tercihtir.

 • Nazım Çığşar
  Nazım Çığşar

  dinsizlik:'.o diyor ki'kimse kimseye ateist ol demiyor.ama bi bok yiyorsanız onu yalniz yemeyi öğrenin' diyerek inanan insanlara saldırıyor.ne saldırma ama,bütün pençelerini açmış,dişlerini yületmiş,ağzında salyalar,ve mermiler.kendileri gibi düşünmeyenlere tahammülsüzlüğün örneklerini veriyor.her taraftan saldırıyor,her tatfa saldırıyor.insanlık adına,insanlara.kınadığı ABD.gibi.dinsizlik budur.

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  sitede var 1-2 tane.Saygı duymak lazım.O da ona inanıyor ne yapacaan.

 • Yasemin Orhan
  Yasemin Orhan

  ...........tıklayın
  ne komik ya dinsizlik= nursuzluk demekmiş heralde.
  nur da ışık demek olduğuna göre
  dinsizlik= ışıksızlık=karanlık= kendi kendini ele vermek
  yani sonuç olarak kendilerinin de kabul ettiği gibi kapkara birşey heralde. ben demedim kendileri dediler :)))

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  sanılanın aksine allahın varlığını kabul etmemek değil, dinin varlığını kabul etmemektir...Dinin dünyadaki varlığı sadece allah inancıyla sınırlı değildir...kısaca ateist :)

 • Ezgi Ayan
  Ezgi Ayan

  allah'ın varlığını kabul etmemk demektir tabiiki de....fakat evrende herşeyin belli bir düzende olduğunu,sistemin çok güzel oluşunu kabul etmemiz gerekir.....öyle çünkü....ama nasıl olur da bu güzellikler bu sistem kendiliğinden oluşur? tesadüf mü? ? ? ? mesela canlılar yoktan mı var olurlar? ? ? hayır belli bir takım doğa kanunlarıyla meydana gelirler.....hiç birşey vardan yok,yoktan var edilemez......işte önemli olan bunun mantığını düşünebilmek ve de allah'ın var olup olmadığına inanmaktır..tabiiki de herkese göre bu düşünce değişir...ister ateist ister inanan olsun herkse saygım var tabi...önemli olan insan olmak değil mi? ? ? ? bu tür ayrımcılığa ve ateistlere edilen hakaretlere de karşıyım,unutmayalım ki dinimizde inanç ve düşünce özgürlüğü ve buna saygı duymak diye bir kavram vardır......

 • Yasemin Orhan
  Yasemin Orhan

  YAŞAMIN ANLAMINI YİTİRMESİDİR...
  din akılla bulunur, kalple inanılır.akılla dini bağdaştıramayanlar einstein, newton,pascal, geuthe vs. vs. kişiyi bilimden uzak sanıryorlar heralde. dinsizim akıllıyım diyenler bilime ne katkı sağladılar merak ediyorum.
  DİNSİZLİK BİR KAÇIŞTIR.bir benzetme gerekirse dişi çürük, çektirmesi gerken bir insanın 'çürük diye birşey yoktur. ben bakterileri görmüyorum onlar çürük yapamazlar.görünmeyen herşey yoktur.' diyerekten diş çektirmenin birkaç dakikalık acısını, ömür boyu yaşayacağı hastalıklara tercih eder. ve bunu sadece diş çektirmekten korktuğu için yapar. dinsizlik de böyle birşey işte. kısacası TAM BİR IZDIRAP...yaşamadım ama diş ağrısına çok benziyor olsa gerek :)))

 • Hakan Ateistim
  Hakan Ateistim

  Dinsizliğin din olduğunu düşünen bir cehaletle karşı karşıyayız. İnsan bu kadar cahil olunca din den ne anladığınıda hiç mi hiç merak etmiyorum. Çünkü bu da bir çokları gibi kulaktan dolma bir dindardır. Din kitaplarını okumadığı gibi bir önyargıyı da çağrıştırıyor bana, ki okumuşsa da kerameti kendinden menkul belli neresiyle okuduğu.

  Dinsiz lik adı üstünde olduğu halde bunu anlamak zormu ki bazı beyinlere? Yoksa o beyinler zaten birçok şeyi anlamamak için mi var? Eğer bir beyin bir çok şeyi anlamıyorsa o beynin olmasının ne anlamı var? Ki böyle olduğu için değilmidir ki sahip oldukları çoğunluğun doğruyu savunduğunu düşünürler. Bilmezlermi ki ergin yaşa gelene kadar bir çocuğun beyni hurafelerle doldurulmaktadır, seçme olanağı var mıdır ki bireyin bu şartlarda?

  Sonra da sorarlar dünyada bu kadar insan inanıyor bir siz mi akıllısınız diye. Komik bir sorudur bu.

  Dinsizlik deizm ide içerir bazılarına ama en mükemmel yol akıl yoludur ucu ATEİZM e çıkar.

  Hoşça ve sevgiyle kalın. Hakan.

 • Mehmet Dilekçi
  Mehmet Dilekçi

  Onlar bize yasaklar koyarken,başörtülü kardeşlerimizi coplarken,biz onlara kızamayız demek,,,,

 • Kevser Kasal
  Kevser Kasal

  bu herkesin kendi seçimi biz bu seçimleri için kimseye kızamayız

  Ama huzur ve mutluluk bir olan kudret sahibini kabul etmekle olur...

 • Mehmet Dilekçi
  Mehmet Dilekçi

  DİNSİZLİKTE BİR DİN'DİR. bİLİNDE KOUŞUN...

 • Selami Türker
  Selami Türker

  ruhu tefessüh etmiş, kalben ölmüş, aklını kuma gömmüş tabiat bataklığına girip çıkamayan talihsizlerin bikarıdır.

 • Emrah Çekiç
  Emrah Çekiç

  sonun başlangıcı.

 • Elif B
  Elif B

  Hiçbir dine inanmayan ama tanrıyı kabul edenlere deist denir...

 • Mehmet Fatih Erdoğan
  Mehmet Fatih Erdoğan

  Hiç bir dine inanmadığını düşünen insanların yeni dini.

 • Bora Bozkurt
  Bora Bozkurt

  Allahsızlıkla özdeş olmayan kavram. Genellikle okuyan ve okuduğunu sorgulayabilen insanların seçimi. Kültür seviyesi yükselen ülkelerde arkasında duran insan sayısı artar. Cahil toplumlarda küfür olarak kullanılır.

 • Dogukan Erset
  Dogukan Erset

  dİNSİZ İinsanlar için Kuran-ı Kerim de bilidiğim kadarıyla şu açıklama var:Onların kalpleri mühürlenmiştir...! ! !

  Yanisini siz düşünün...

 • Dogukan Erset
  Dogukan Erset

  Peki sana o içindeki gücü veren ne mantıksız herif! ! !

  Gördüğüm herşey,görmediğim bir yaratıcının olduğunu gösteriyor...

  EMERSON

 • Ayhan Koçkaya
  Ayhan Koçkaya

  Dinsizlik bence imkansızdır.Çünkü insan istese de istemese de aslında bir dinin kurallarına göre yaşar.Ben dinsizim diyen bir insan hırsızlık yapmaz mesela ama aslında hırsızlık din de de yasaktır ve paylaşmayı seven bir dinsiz düşünün din de paylaşmak esaslardan değil midir sorarım size.Ben Deniz lerin dinsizlerinden dolayı onlara hep bir kötü göz beslerim her ne kadar bazı fikirleri iyi de olsa.Ben buradaki bütün solcuları dine davet ediyorum.Çünkü bu içinde yaşadığımız sistem asla insanın ürünü olamaz bu kesinlikle yüce Allah ın ürünüdür bunda başka anlamlar aramakk yanlıştır.Unutmayın ki Allah her şeye kadirdir ve bi< Allah ın karşısında aciziz ve Ona döneceğiz.Hesap günün de bizi kurtaracak olan da içimizdeki Allah inancı ve sevgisi olacaktır.Bu yüzden asla dinsizliğe kanmayınız ve cahil olmayınız.Sedece düşününüz ve okuyunuz.

 • Semih Serenoglu
  Semih Serenoglu

  İnsan zekasının ulaşabildiği en yüksek evredir. Bu evreye ulaşmak için öncelikle, bu gezegen üzerinde iddia edilen tüm dinsel inançların insanlarca uydurulmuş olduğu ve asla Tanrı'ya atfedilemeyeceği bilincine ulaşmak gerekir. Ancak o zaman dinlerin prangalarından kurtulup özgür bir birey olma evresine geçilir ki bu da ancak ve ancak üstün bir zeka ile olur. O yüzden statükocu yönetimler dinsizliğe göz açtırmak istemezler. Çünkü üstün zekalı insanları kandırıp sırtlarından makam mevki para gibi rantlar elde etmek olanaksızdır. O tayfa için iktidar olmanın yolu dinden geçer çünkü...ve en büyük düşmanları karşıt bir din mensubu değil, deist ya da atesit görüşe sahip olanlardır...

 • Işıl Güzelbakan
  Işıl Güzelbakan

  dinsizlik var olan dinlere tabi olmamaktır.Nice dinsizim diyenleri gördüm, kendine bir din uyduramayanları, Ama sığınacak bir insan gücünün dışında bir güç aradıklarında allaha sığınmasınlar, allah'a yakarmasınlar.Ne derlerse desinler inkar ederlerse etsinler, onlar aklı ve mantığı olan herkezin kainattaki düzene bakıpta islam yoktur desin.Farketselerde farketmeselerde sığındıkları yine allah.İnsanın başıboşlukları hep bu ikilem, yerini bulamama.Allah'ının daima kendisiyle olduğunu unutup başka yerlerde arama ve avunma.buda bir bakış açısı size.Aranızda dinsiz varsa allah sizi sabırla bekliyor, haydı koşun ona.siz koşarsanız ona oda size elini uzatacaktır.Bir deneyin.Bir şey kaybetmezsiniz.

 • Yunus Emrah Bulut
  Yunus Emrah Bulut

  dinsizlik aslinda bir kayit tanimazlik tezahurudur...dinsiz millet olamaz cunku milletin fertlerini birbirine baglayan en buyuk amil dindir...ve din millete guven duygusu verir, sirtini yaslayacagi bir tukenmez gucu gosterir din...hatirlayalim roland'in sarkisi, odesa, ilyada ve daha nice destanlar hep bu hakikatin bir tezahuru olarak cikmislardir...bu suna benzer, bir cocuk tren yolu uzerinde oturmus duruyor...derken bir tren beliriyor...simdi eger o cocuk bilse ki o trenin bir kullanicisi var, bunun kullanicisi beni muhakkak gorur cunku onun gozu keskindir der ve o trenden korkmaz, hem bilir ki onun kullanicisi treni rayindan cikarmaz ve boylelikle en azindan rayin uzerinden kalkar ve selametle hayatina devam eder...ama eger o cocuk trenin bir kullanicisi oldugunu bilmezse, onun muazzam bir canavar zanneder ve delicesine, zelilcesine oraya buraya kosmaya baslar ki beni yakalamasin diye...iste bunun gibi milletler ve fertlerde bu cocuk hukmundedir...eger bilseler ki baslarina gelen her hadise velev ki musibet olsun, biri tarafindan gozetiliyor; onu boyle anlayip selametle yasarlar...ama iste bu gozeticiyi bilemeyen millet ve fertler ise her musibette zelil olurlar onun bunun maskarasi olurlar...iste bundandir ki din milletlerin hayatidir...

 • Oğuzhan Keskin
  Oğuzhan Keskin

  ..bence kötü bir şey..