Kültür Sanat Edebiyat Şiir

bahçelievler katliamı sizce ne demek, bahçelievler katliamı size neyi çağrıştırıyor?

bahçelievler katliamı terimi F tarafından 20.07.2004 tarihinde eklendi

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan28.03.2009 - 10:05

  öldürülenler TİP lide olsa, Komünistte olsa, ateistte olsa, katliamlar hoş değil. Geçmişte yapılan hatalardan sadece biri.
  Ama tıpkı Sivas madımakta katledilen vatandaşlarımızı sık sık gündeme getirip hemen Sivasın ardından Kemaliye başbağlardaki katliamdan hiç bahsetmemek ne kadar doğru olabilir ki?
  Sİvasta yapılan yanlıştı, ama Başbaşlarda yapılan çok daha fazla yanlıştı.

 • Muhammet Köksal
  Muhammet Köksal04.12.2008 - 15:29

  slm haluk kırcıya slm korkmaza slm b reise ve butun ülkücülere size seslenyorum solcu komunıstler ölen ülkücü öğretmenler sızın babanız olsaydı yıne aynı seylerı dusunurmuyduz ne bu vatan 3 5serefsizin elinde kalır nede bizi yolumuzdan çevırırler hani bi söz varya reis İNCELDİĞİ YERDEN KOPAR ALAAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE VATANNNNNNNNNNNNNNNNNN

 • Masalin Perisi
  Masalin Perisi21.07.2008 - 13:59

  Türkiye'nin yakın tarihindeki bir katliamdır. 8 Ekim 1978 günü Abdullah Çatlı,Haluk Kırcı,Ünal Osmanağaoğlu,Bünyamin Adanalı, Ercüment Gedikli, Mahmut Korkmaz ve Kadri Kürşat Poyraz'ın Ankara'nın Bahçelievler mahallesinde Türkiye İşçi Partisi üyesi Latif Can, Efraim Ezgin, Hürcan Gürses, Osman Nuri Uzunlar, Serdar Alten, Faruk Ersan ve Salih Gevenci isimli gençleri öldürmesine Bahçelievler Katliamı denmiştir. Kurbanların biri yastıkla boğularak, dördü kafa hizasından kurşuna dizilerek, diğer ikisi de Eskişehir yolunda öldürülmüştür...


  tarihin kara sayfalarindan biri... bide bu kisiler kahraman ilan edilirler...

 • Ecem Karaoğlan
  Ecem Karaoğlan27.05.2007 - 12:34

  bu ülke düşünceleri yüzünden öldürülenleri çok görmüştür.çok yazık ki bu durum türkiyenin demokratik sürecini tamamlayamadığının gösterir.bahçelievler katliamı bir vahşettir.bu katliamda yer alan ve buna ortam hazırlayan herkes vatan hainidir.artık cumhuriyetimizin tehlikede olduğu bu günlerde birlik olmak gerek.dış güçlere defol demek gerek.şehit edilen tüm devrimciler için bunu istiyorum.gelin kardeş olalım.

 • Gökhan Akgün
  Gökhan Akgün12.04.2007 - 12:34

  Haluk Kırcının halen cezaevinde kalmasını sağlayan hadise.
  Ülkede Haluk Kırcı adı geçince temcit pilavı gibi öne sürülmesine alıştığımız olay. 1 Mayıs mahallesinde katledilen 5 ülkücü işçinin, adanada katledinlen 6 ülkücü öğretmenin varlığından bi haber bir sürü nesil bahçelievler diye yırtınmayı maharet saymaktadır.
  chp li adalet bakanı seyfi oktayın keyfi uygulaması neticesinde haluk kırcı 7 kere 11 yıl yatması gerektiği belirtilerek halen cezaevindedir ama aynı oranda suçlardan ceza alan sovyet teröristleri tahliye olmuştur (Kırcı hadisesi ülkede hukukun olmadığının göstergesidir)

 • Murat Cimcim
  Murat Cimcim07.02.2007 - 16:12

  BAHÇELİEVLER KATLİAMI
  Bu ülkenin içine kapanıp, dünya üzerinde söz sahibi olmasını engellemeye çalışan insanların planlı ve programlı bir şekilde yazdıkları senaryo içerisinde geçen küçük bir sahnedir bu. Biz millet olarak ilk önce kendimizi tanımalıyız, neyiz, nereden geldik, ne için yaşıyor, nereye ulaşmaya çalışıyoruz. Dışarıda o kadar düşman varken tutup birbirimizin boğazına basmak, başkaları tarafından karşı karşıya getirilip bir kaosa sürüklenmek , yıllardır olduğumuz yerde sayıp şu memleketi güvensiz, çatışma dolu hale getirmeye ve çocuklarımıza böyle bir dünya bırakmaya hakkımız yok. Ne kominist nede nazi söylemleriyle bir yere varabiliriz, varabilseydik hala bahçelievlerde öldürülen o beyni yıkanmış insanlarımızla onları öldüren diğer beyni yıkanmışların olayını senelerdir tartışmazdık. AKILLI OLMAK LAZIM.... İnsanca yaşamayı hak eden yegane milletlerdeniz ama nedense bunu başaramıyoruz. Elin amerikalısı, rusu gelipte bu ülke insanın yaşam kültürünü, şeklini, düşüncelerini etkilememeli, adamsak adam gibi kendi vizyonumuzu oluşturup, dünya üzerinde söz söylemeye başlayalım artık... Yada birbirimizi telef edip sonra bu teleflerin tartışmalarını yapıp duralım, bu arada patronlarda ceplerini doldursun.....

 • Mehmet Molkoç
  Mehmet Molkoç04.02.2007 - 22:06

  Haluk Kırcı; Hayatını TÜRKİYE Sevdasını Bar taburelerinde Yanında Sevgilisi ile değilde TÜRKİYE Sevdası için Yapmış olduğu icraatlar yüzünden Cezaevlerinde geçiren ADAM GİBİ ADAM TÜRK OĞLU TÜRK' tür.. Bhçlvr katliamına gelince; Bu Ülkede Nedense? ŞEHİD Olan TÜRK Evlatları anılmıyor...! Aksine Maşallah ismi üzerinde 7 tip genç anılıyor ve bu nerdeyse yarım asırdır devam ediliyor...! Nerde Vatanıma Şehid olan Kelle veren Mehmetciklerimiz Neden anılmıyor..? ! Aslında Bazı işine gelmeyen azınlıklar anmıyor Yoksa Herzaman Bizim Gönlümüzdeler İçimizdeler... Haluk Kırcıda Hemşeremizdir... Abimizdir... REİSİMİZDİR...!

 • Bon Jovi
  Bon Jovi18.01.2007 - 23:16

  7 tane masum genci,hunharca,hayvanca,delirmiş kuduz bir köpek gibi öldüren,insanlıktan nasibini almamış,aile sevgisi,insan sevgisi,cevre sevgisi görmemiş,kalbi soguk,beyni boş,gözü dönmüş bir avuç sürüngeni hatırlatıyor bana..........................ülkeleri için degil,kendi sahsi çıkarları için her türlü adaletsizligi her türlü suçu gözlerini kırpmadan yapan bu insanat parçaları,sadece derin devletin yani sermayenin maşaları olduklarından habersiz,kontrolsüzce salyalar sacarak insanlıgı tehdit etmeye devam ediyorlar bugün bile............................pislikler.................kalleşler...............vatan hainleri..........................

 • Cengiz Han
  Cengiz Han18.01.2007 - 23:03

  Yaklaşık 4000 vatansever kudurmuş komunist katillerin kurşunlarıyla can verdi. 4 bin kişiden hiç bahsedilmiyor nedense. Anlatılanların hepsi palavra, 80 öncesi sokaklarda Çatlı ve Çatlılarla başademeyen, saklanacak delik arayan işbirlikçi kuduz köpekler köşelerinden kalemleriyle havlıyorlar. Ama merak etmeyin ne Çatlı ölür ne Çatlılar. Biz bir ölür bin diriliriz. Bu ülke için ne gerekiyorsa yapılmıştır ve yapılacaktır, dost düşman iyi bellesin.

 • Bahçelievler 56/
  Bahçelievler 56/29.06.2006 - 14:41

  türkiye ne yazıkki bahçelievler katliamını bir katliam olarak değilde temizlik olarak görenler yüzünden bu halde. asıl böyle düşünenleri TEMİZLEMEK lazım ki türkiye kirlirinden arınsın.