Kültür Sanat Edebiyat Şiir

adana sizce ne demek, adana size neyi çağrıştırıyor?

adana terimi Oğuzhan Keskin tarafından 02.06.2003 tarihinde eklendi

 • Lara Ozet
  Lara Ozet10.10.2014 - 14:00

  Adana, guzel ve yesil bir sehir olmasina ragmen psikopattan gecilmeyen bir sehir oldugu icin guzelliklerini gormede biraz zorlanabilirsiniz. Hayvan tuketmeyi farkli bir noktaya getirmis et obur adanalilar mok yese sasirmam...
  Dunyanin en onde gelen psikolog ve psikiyatrisleri Adana yi incelemeli, halkinin neden psikopata sardigini cozmeli ve bence tum sehir sonsuza kadar karantinaya alinmali...yeni tanistigim biri 'Adana'li' ise kusura bakma psikopatlara verecek selamim yok der ve temkinli bir sekilde oradan uzaklasirim...bunlarin sagi solu belli olmaz.

 • Ruan Yalcın
  Ruan Yalcın22.08.2010 - 13:49

  adana yanlıs tanıtımlara maruz kalsada gezıp goren herkezın aklında bı yonuyle yer edınecek bır sehırdr...
  kolay hayat burada ınsanlar tum sehrı cok ucuza dolasabılıyor gıda ıhtıyaclarını ole sisirme fiyatlarla almıyor cok agır kış sartları yaşamıyor bere kar lastıgı nedır unutuyor amacok da ozlerse 1 saatlık uzaklıkta kı yaylalara cıkıyor yazın cok bunaldıysa yıne 1 saattede az uzaklıkta bulunan sahil kıyısına gıdıyor ve yazını orada gecırıyor bodrumda yazlık almak ve bodrumda tam anlamıyla tatıl yapmak her aıle ıcn mumkun olmayabılır ya fakat adana lılar ıcın 3 ay mersınde yazlıgında kalmak ve eglencenın dahılınde olmak mumkun cunku 3 ay tatıl koyu havası barı sahılıyle hmde kendıı evındee... ış sahasıda genıs fbrkalar tarım şirketler ve bircok yenı gırısımler...starbucks kahvesı adana eyvan adil kolcuoglu kebabı nargılede kaktüsü,monosu pasta tatlılarda özsütü, pastabahcesi madosu tüm spor aktv.lerınde kaktüs kenti egitmde çağ üniversitesi ve cukurova üniversitesi eglencede parkzirve, north...ve herseyin ötesinde sıcak havasından da kaynaklı sıcakk ınsanlarıı...son bir söz adana da bir vatandaşa adres sorun her ayrıntısıyla anlatır bılmıyorsa bılee cevreden gecen baska bırıne danısıp yabancısı oldugunuzu belırtıp anlatması ıcın rıcada bulunur...adanada ysadıgım ıcın sanslıım var mı hala köy diyen? ?

 • Enes Adanalı
  Enes Adanalı02.04.2010 - 17:23

  İlk eczane Adana'da Yapılmıştır. Adanalı erkekler dürüstler. Eczaneyi yapan Mustafa Rıfat Gülek Çanakkale savaşı esnasında Eczane'den cepheye sargı bezi ve ilaçlar yollanmıştır. Sonraki yıllarda pek çok genci okutmuş ve eczanesinde doktor ve eczacı yetişmesine katkıda bulunmuştur. Herkese en ucuz şekilde ilaçlarını satardı, istediği gibi satabilirdi ama adam gibi adamdı. Eski Devlet Bakanı Tayyibe Gülek ve ailesi Mustafa Rıfat Gülek'in vasiyetine uyarak eczaneyi Türk Eczacılar Birliği'ye vermiştir. İşte tam bir Adanalı..

  Adana gerçekten çok güzel bir şehirdir. İnternet üzeri inanılmaz fotoğraflar vardır Seyhan Baraj Gölü gibi yerlerden ama bunları pek kişi görmüyor, bilmiyor ve bulamıyordur çünkü heryerde yoktur. Yinede birçok vidyo yapılıyor.

  Adana'dan çok ünlü çıkmıştır. Adanalı erkekleri yakışıklıdır derler. Kıvanç Tatlıtuğ (Dünya Erkek Modeli Birincisi Ve En İyi Erkek Oyuncusu) , Timuçin Esen, Haluk Piyes, Ferdi Tayfur, Murat Göğebakan, Şener Şen, Müslüm Gürses, Murat Kekilli, Hasan Şaş, Fatih Terim, Taner Gülleri, Ayşe Hatun Önal, Orhan Kemal Gibi birçok sanatçımız vardır.

  Adana Kebap, Şalgam Ve Bici Bici Adana'da meşhurdur.

  Delikanlıların şehiridir. Gerçekten çok güzel manzaraları var.

 • Ceren Kılıç
  Ceren Kılıç25.07.2009 - 21:46

  kayseriden gelince bune ya dedirten sıcaklık demek

 • Ferit Ala
  Ferit Ala19.06.2009 - 14:58

  Güzel yönlerinin televizyonlarda gösterilmesine hasret kaldığımız nadide memleketlerimizden birisi..

 • Deryaaa
  Deryaaa16.03.2009 - 23:04

  adanalıyık Allahın adamıyık be kardeşim.. :))) hiç alakam yok ama açıkçası orada akrabalarım var yaşayabilir miyim bilmiyorum ailem gitmeyi çok istiyor. istanbul pahalı ve ulaşım trafik gibi dertleri hiç bitmeyen bir şehir ama ben de açıkçası adanada yaşamayı düşünmeye başladım.

  adanalılar karar vermemde yardımcı olun bana bakiim :)

 • Servet Bozdoğan
  Servet Bozdoğan16.12.2008 - 21:01

  sarı sıcak yazlarını,acı şalgamını, sıcak insanını,doyumsuz kebabını nasıl sevmem çukurovanın incisini?

 • Gamze Büyükiz
  Gamze Büyükiz17.11.2008 - 01:51

  ADANALI OLMAK BİR ONURDUR HER ADANALININ DAMARLARINDA ASİL BİR KAN DOLAŞIR VE ŞÜKREDERIZ ALLAHA ADANALI OLDUGUMUZ İÇİN KIZIM BAŞKA BIR SEHIRDE DOGDU AMA ONUN O ORDA DOGMASA BİLE MEMLEKETI ADANA ORDA YAŞAMASINA GEREK YOK BENLİGİNDE YAŞASIN YETER ÇÜNKİ ODA ASİL BIR ADANALI TIPKI BENIM GIBI

 • Ayşe Kaya
  Ayşe Kaya28.09.2008 - 15:49

  az önce banua isimli arkadaşın adana hakkındaki yazısını okudum çok etkilendim. ben de adanalıyım , adanayı çok güzel anlatmıştı söyleyecek başka söz yok. artık adanada yaşamıyorum ama hep aynı özlemi yaşıyorum. teşekkürler.

 • Hasan Yaşar
  Hasan Yaşar05.08.2008 - 03:07

  türkiye'nin en büyük ve en modern köyü. çok severim. ve adanayı adana yapan güzel kılan sadece ve sadece insanının sıcaklığı yoksa bir numarası yok. ama adamı adam hani...sonra alnını karışlarım adanada aç kalanın...