Kültür Sanat Edebiyat Şiir

vakit gazetesi sizce ne demek, vakit gazetesi size neyi çağrıştırıyor?

vakit gazetesi terimi Var Mısın? tarafından 02.08.2004 tarihinde eklendi

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi 20.07.2012 - 00:31

  Okumayacağım gazeteler arasında yer alıyor.Taraflı yazanları okudukça, sadece zavallılıklarına gülümsüyorum...

 • Osman Aslan
  Osman Aslan 02.11.2010 - 13:21

  Geçtiğimiz ay, yayınladıkları yalan haberlerden ötürü kendilerine kesilen tazminatları vermemek için ismini 'Yeni Akit' olarak değiştiren, muhataplarına utanmazca hakaretler yağdıran, muarızlarına alenen küfreden, provokasyon yapmayı alışkanlık haline getiren, karşıt görüşlülere her türlü ahlaksızca saldırıyı mubah gören, ırkçılık, hedef gösterme gibi evrensel suçlar işleyen, gazete cehennemini boylamış kötü ruhlu bir gazetedir.

 • Limonî Erz
  Limonî Erz 04.09.2009 - 10:40

  ‘Gazeteler ikiye ayrılıyor’ adlı 2008 reklamlarını hiç unutamayacağım...

  Gazeteler ikiye ayrılıyormuş biri okunanlar imil diğeri de kullanılanlar...


  ’Okunanlar’ başlığının altında Vakit Gazetesi’nin fotoğrafı kullanılmıştı...

  ‘Kullanılanlar’ yazısının altındaki fotoğraf ise resmen trajikomikti...

  Reklamda, adı belli olmayan(muhtemelen sansürlenmiş) bir gazeteye sarılmış şarap şişesi, ‘Kullanılanlar’ a örnek verilmişti...

  Özellikle Anadolu’da alkol gazeteye sarılarak satın alındığının altını çizmeyi başaran 'Vakit Gazetesi' en önemli ayrıntıyı unutmuştur bu noktada:

  İnsanları kullanmaktansa, gazete kağıtlarını kullanmanın çok masum kaçtığını...

  ....

 • Osman Aslan
  Osman Aslan 26.05.2009 - 16:21

  Bir zamanlar okuyucu köşesine mektup yazdığım ama sonradan ne kadar yanlış bir adreste olduğumu anladığım; insanları galeyana getirip hedef göstermekten geri kalmayan aydınlık ülkenin karanlık gazetesi.. Esas üzücü olansa bu yaptıklarının İslamiyetin lehine sanıp, insanları dininden soğutan yayın politikasından zerre kadar vazgeçmemeleri..

 • Limonî Erz
  Limonî Erz 17.04.2009 - 15:08

  Hüseyin Üzmez' e yeniden açılan dava ile sevinçlendiler gene...

 • Mustafa Eroğlu
  Mustafa Eroğlu 28.01.2008 - 00:07

  haber ve makale

 • Murat Kenan
  Murat Kenan 16.10.2007 - 18:13

  dobra gazete.iyi ki vakitimiz var.

 • Nazife Turhan
  Nazife Turhan 01.09.2007 - 10:25

  dinime, diyanetime saldırmayan,hakkıyla hukukuyla, şerefli yazarlarıyla,türkiyenin büyük bir kısmı, aldığımda vicdan azabı duymadığım gazete

 • Ali Ak
  Ali Ak 07.05.2007 - 14:39

  vakit gazetesi satılmış yani amerikadan maaş alan gazetelerin cirit attığı bi ortamda tek tam bağımsız gazete..

 • Zeynep Gündüz
  Zeynep Gündüz 04.03.2007 - 12:31

  vakit
  okudugumda kendimi buldugum gazete...

 • Cem Sagol
  Cem Sagol 07.11.2006 - 01:27

  bir gazete 5 tane danıştayın resmini baş sayfadan verir.......işte vatan hainleri der.....demez de ona benzer....... şeyler..ve...ve...ve...sebep laikliği savunmuşlar.......biri çıkar......saldırır danıştaya.......birini öldürür......ve bunu vatan için yaptım der......

  soru..............bu gazetenin adı nedir....?

 • Korkut Orhan
  Korkut Orhan 09.10.2006 - 03:37

  aydın, çağdaş insanlar için, modern matematikte boş küme......

 • Yusuf Kalender
  Yusuf Kalender 03.10.2006 - 13:53

  İrtica,Laiklik,Sol Görüş,köktendincilikAtatürkçü Düşünce gibi kavramların sürekli tartışıldığı fakat yapılan tartışmaların bilimsel temele oturtulamamasından dolayı bir türlü çözüme ulaşılamayan bir ortamda bu kavramlardan bazılarının kullanılarak üzerine hakkaniyetsizce gelinen,bazı yazılarının hiçbir yapıcı eleştiri içermeyip hakaret ve küfür dolu olmasına rağmen çizgisinden en zor zamanlarda bile hiç ayrılmamış ve ne olursa olsun kendi inandığı doğruları yazmaktan çekinmeyen,bence Türkiye'nin tek bağımsız gazetesi.

 • Basri Yenmez
  Basri Yenmez 02.10.2006 - 11:18

  ne kadar radikal olsa da doğruları yazan ve diğer gazetelerin sürekli karalamalarına uğrayan. İnsanların çok önyargı ile yaklaştığı aslında herkes eşit olsun diyen lakin haksızlıklar hep müslümanlara olduğundan vee bunu sürekli naklettiği için radikal gözüken bir gazete. Laik geçinip demokrasiden bahsedipte sadece taksim de bardan dışarı çıkmayıp sadece magazin programları izleyen arkadaşlarımızın yargısız infaz ettiği ama aynı zamanda Türklük değerlerini öldüren başka bir yayına müsahama gösterdiği, ama kendi! ! ! dininden! ! (hoşgörü dini) korkan insanların içeriği boş saldırılarına dayanmaya çalışan, ifade özgürlüğünü savunup ermenileri savunan bir kitabın yazarının dava gitme zahmetine bile girmeyip beraatine sevinenler bir gazete kapatılsın diye sürekli davalarla uğraşan doğru ve taraflı (ki tarafsız yani kaypak olmasındar iyidir) gazete

 • Mecit Orhan
  Mecit Orhan 28.09.2006 - 15:14

  bisikletli sakallı abiler dağıtio

 • Suna Sarılale
  Suna Sarılale 27.09.2006 - 10:29

  hamam böceği yuvası..

 • Cem Sagol
  Cem Sagol 25.09.2006 - 22:48

  bu gazete ölen danıştayımızın katilidir..........

 • Orhan Onuk
  Orhan Onuk 25.09.2006 - 22:44

  Doğru bildiğini savunan bundan taviz vermeyen ve mazlumdan yana tavır takınan şerefli bir gazete.Yozlaşma körükleyici gazetelerle mukayese etmek zaten hata aynı zamanda sınıfın da diyebileceklerimizden de kat kat önde...

 • Vahit Duran
  Vahit Duran 15.09.2006 - 23:16

  Şemdin Sakık, verdiği ifadelerde, bölücü örgüte destek veren bütün kişi, kurum, dernek ve vakıflar hakkında geniş bilgiler verdi, örgütün işleyişini, zaaflarını açıkladı.
  Şemdin Sakık ifadesinde, PKK'yı destekleyen politikacı, işadamı ve gazetecilerin de tek tek isimlerini verdi. Sakık'ın ifadesi şöyle:
  POLİTİKACILAR
  ‘‘Örgütü destekleyen, benim bildiğim çok sayıda siyasiler bulunmaktadır. Bunlar arasında aklıma gelenler;
  Abdülmelik Fırat, Sebgatullah Seydaoğlu var.
  Salim Ensarioğlu: 1991 genel seçimlerinden önce Diyarbakır-Dicle kırsalına giderek ‘Remzi' kod isimli ‘İrfan Pervani' ile görüştü. Seçimlerde kendisine destek sağlamamızı istedi.
  Fethullah Erbaş: Bizimle defalarca temasa geçti. RP'nin örgütü kınamayacağı, buna karşılık da kendilerini desteklememizi istedi.
  Muhyettin Mutlu: Bitlis Milletvekili'ydi. Oğlunu para verip kurtarmak için Öcalan ile Bekaa'da görüştü.
  Turgut Atalay: Diyarbakır eski Belediye Başkanı. Bana bir tabanca hediye etti.
  Sırrı Sakık: Örgütle dolaylı irtibatlı. Öcalan kendisini sevmez.
  Leyla Zana: Öcalan ile doğrudan bağlantılı. Ancak, Mehdi Zana'nın PKK'ya tam bağlı olmamasından dolayı bu kişi için ‘‘Ajan da olabilir’’ der. Dicle ve Lice belediye başkanları da örgütten desteğini esirgememişlerdir.
  Mehmet Mengi: Diyarbakır eski HADEP İl Başkanı. Bize maddi destekte bulunduğu gibi adamlarımızın da belediyede işe alınmasını sağlardı.
  ŞİRKETLER
  Batman Petrolleri benden petrol arama kuyuları için izin aldı. Ben de onlardan hem para aldım, hem de işçi soktum. Hazro'dan su kanalı yapan müteahitten 1992 yılında 200 milyon lira aldık. 1993 yılında Batman baraj inşaatından 1 milyar lira peşin vergi aldık. 1 milyar da daha sonra alacaktık. Fakat, yanlışlıkla baraja eylem yapılınca geri kalanı alamadık.
  İŞADAMLARI
  Cantürkler sürekli olarak para yardımında bulunmuştur.
  Ali Rıza Septioğlu'ndan para istedik. Para almaya gittiğimizde korumaları ile çatıştık. Onların silahlarını aldık. Özellikle İstanbul'daki işadamları maddi destek bakımından önde gelmektedirler. Bunlar kazandıkları kara parayı bu destekle aklamaktadırlar.

  GAZETELER-GAZETECİLER
  Basın mensupları içinde de örgütün parayla yazdırdığı ya da konuşturduğu çok ünlü kişiler bulunmaktadır. Bazılarını da parayla satın alabileceğini düşünür. Bunlara örgütte ‘eylemciler' denir. Bunun yanında ‘Ülkede Gündem, Özgürleşen Yurtseven Gençlik, Evrensel, Özgür Halk, Demokrasi, Emek' gibi, basın organları da örgütün finanse ettiği kuruluşlardır. Doğu Perinçek ve Mehmet Ali Birand'ın Öcalan ile görüşmesi ona Türk basınında kapıların açılmasına neden olmuştur. Öcalan, bana Mahir Kaynak, Mahir Sayın, Cengiz Çandar, Mehmet Ali Birand ve Yalçın Küçük'ün isimlerini söyledi.

  Ayrıca ‘Milli Gazete' ile ‘Akit Gazetesi' (şimdiki Vakit) nin de PKK aleyhine yazmayacaklarına dair söz verdiklerini söyledi. Bunlarla bir nevi ortak düşmana karşı antlaşma yaptığını söyledi. Öcalan, para ile satın aldıkları Türk gazetecilerden söz ederken, ‘‘Kürt ve Türk tarihi hainlerle doludur. Türk'e ve Kürk'e oyun yapmaya gerek yok. Bunlar zaten oyunu kendileri oynuyor’’ dedi.

 • Özge Koşal
  Özge Koşal 15.09.2006 - 22:43

  vakit gazetesi akit ismiyle yayımlandığı 95 yılında türbanlı avukatları barodan çıkaran gümüşhane barosu başkanı Ali Günday'ın fotoğrafını birinci sayfadan yayınladı ve birkaç gün içinde Ali Günday öldürüldü
  99 yılında öğretim üyesi Ahmet Taner Kışlalı'nın fotoğrafını YİNE birinci sayfada üzerine çarpı işareti koyarak 'Yuh pişkin zorba' ifadeleriyle yayınladı. Ahmet Taner Kışlalı, o sene içerisinde arabasına konulan bomba sonucu öldü.
  2006 yılı danıştay olayının sonucuda zaten bilinmekte.

  BAŞKA SÖZE NE HACET

 • Kader Uçkan
  Kader Uçkan 15.09.2006 - 17:56

  kimilerine ağır gelse de doğruluğu temsil eden gazete...OKUMAK İÇİN VAKİT YETER...

 • Yusuf Orhan Sancaktar
  Yusuf Orhan Sancaktar 15.09.2006 - 12:06

  vakit gazetesi CUMHURİYET maskesi altında insanların inancına hakaret edebılecek kadar saygısızların tahammul edemedıgı gercekci bır yaklasım noktası.Gerci bugune kadar var olan hak yada batıl dınlerın bıle once ınsanı degerlerı on planda tutugunu dusunursek CUMHURIYETI kalkan gıbı kullanıp kapı arkasından dınlere ve ınançlara hakaret edenler aslında inançsız olmanın vermış oldukları ezıklıkle hayatlarını bos ve anlamsız surduklerını bu gazete sayesınde ogrenıyorlar.Ve vakıt gazetesi bu yuzden bu tıpler ıcın hazımsızlık gazetesı gıbı.

 • Uğur Şener
  Uğur Şener 13.09.2006 - 22:46

  Vakit Gazetesi,Sözde müslümanların gazetesi lakin kazın ayağı öyle değil.Bu gazetenin yazarları tamamen Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları
  Laikliği bir dinsizlik veya İslam dışı başka bir din olarak lanse edip,Türkiyede Cumhuriyeti yıkmak için Cumhuriyet'ten faydalanan
  yobaz münafıkların gazetesi.maddi kaynakları ise yine hıristiyan sponsorlar tarafından yapılmaktadır.Türkiye Cumhuriyet ile yönetilmesi
  ABD ve onun gibi sömürgeci devletlerin işine gelmemektedir.Cumhuriyeti yıkıp yerine Şeriat devleti kurdurup başına geçecek şerefsizi kendi istekleri doğrultusunda yönetmek istemektedirler.Yani asla kurulmasına izin vermeyeceğimiz bir şeriat Türkiyesinin müslüman kılıklı yöneticilerini Hıristiyan ve yahudiler yönetecektir.Bu gazete ve yazarları satılık bir köpek sürüsüdür.
  'TÜRKİYE LAİKDİR,LAİK KALACAK.'

 • Cem Sagol
  Cem Sagol 11.09.2006 - 12:37

  dini bir gazete olmakla birlikte..... şeriatçı hükümetin destegiyle cumhuriyet düşmanlığı yapmaktadır...

 • Memet Sever
  Memet Sever 10.09.2006 - 19:42

  vakit gazetesi tam islamı yansıtmamasına rağmen islamı her zaman savunmuştur herzaman nazlumdan yana olmuştur

 • Yusuf Davut
  Yusuf Davut 06.09.2006 - 23:58

  Okumadım şimdiye kadar. Provokatörlükle suçlanır eskiden beri. Ama 'neyin doğruları çekinmeden söylemek, neyin provoke etmek' demek olduğunun hayli karışık olduğu cennet vatanımızda iyice incelemeden yorum yapmak zor...

 • Ali Aydın
  Ali Aydın 06.09.2006 - 19:42

  İyi Bir Gazete.Gerçekleri Aktarıyor.

 • Kemal Tunca
  Kemal Tunca 06.09.2006 - 19:35

  Gerçeklerin sesi.Gerçeklerden korkanlar,yarasaların ışıktan korktuğu gibi vakit gazetesinden korkuyorlar.

 • Elesem Ce
  Elesem Ce 06.09.2006 - 17:40

  Bazılarının korkulu rûyası...
  Bilhassa Osmanlının mirâsı üzerine çöreklenip, bu milletin kanını emenlere çok güzel tokatlar atıyor...

 • Aslı Aslı
  Aslı Aslı 06.09.2006 - 09:17

  Kapatılamadı gitti.Arkasında kimler varsa artık.Yazık okuyanlara......İslam gibi hoşgörü dinini ne hale getirdiler.Türkiye'yi dış tehditlerden çok bu kesimin iç tehditleri bozuyor.Bu gazetenin kapatılması için Ahmet Necdet Sezer gibi bir Başbakanımızın olması gerekiyor.O günleride görürürz inşallah.

 • Ulaş Umut
  Ulaş Umut 05.09.2006 - 13:27

  İslami gazetelerden provakatör bir gazete olan bir kağıt
  parçası , vakit,zaman,milligazete,yeni şafak bu gazetelerin toplam günlük bayii satışı 78 bin bedava dağıtılan sayısı 650 bin abone değil islami ticaret yapanlara fettullahcı olanlara bedava bu para nerden çıkıyor her gün 600 bin gazeteyi bas ve dağıt kimler finanse ediyor Filistinde,Lübnanda,Irakta ölen müslümanlardanmı çocuk katillerinle işbirliği içinde olanlardanmı dini istismar eden kafirlerdenmi bu paralar alınıyor.

 • Sadettinçakır
  Sadettinçakır 04.09.2006 - 07:32

  vakit gazetesi demek benim sadece ama sadece gerçekleri çagrıştırıyor
  o gün okuyamasam bile muhakkak hergün alırım tüm vakit çalışanlarını ve okuyanlarını çok seviyorum

 • Keman Cı
  Keman Cı 03.09.2006 - 15:46

  radikal, dinsel..

  yazık..

 • Savt-ı Dicle
  Savt-ı Dicle 01.09.2006 - 13:48

  Haberlerine inandıgım yegane gazete.Adeta içimdekileriii fade ediyor.

 • Ali Veli
  Ali Veli 30.08.2006 - 12:12

  herkes atmış tutmuş. herkes herşeyi siyah yada beyaz görüyor. ama bu alemde gri de var. vakitin doğruları da var, yanlışları da. ey millet biraz uyanın artık okullarda okuduğunuz herşey doğru değil, klişelere takılıp kalmışsınız. hepiniz koca koca adamlarsınız sağda solda cirit atacağınıza biraz gerçekleri araştırın. okul kitaplarından değil ama...

 • Osman Gungor
  Osman Gungor 18.08.2006 - 12:26

  Her ne kadar dinci veya irticacı bilemem ama bana göre doğruları ve doğru gördüğümüz herşeyi cesaretli bir biçimde yazan ve doruluktan şaşmayan bir gazete.(İsrailin lübnana saldırısında,gazeteler arasında bu vahşete seyirci kalmayan tek gazete) (görünen köy kılavuz istemez)

 • Erdi Karabalik
  Erdi Karabalik 12.07.2006 - 23:21

  Hergün okuduğum içinde çok zeki yazarların bulunduğu mükemmel gazete Hele Hüseyin Üzmez vardır ki,çok güzel yazıları çıkar.Pislik yuvası değildir.Yazarlarının hepsi de okumuş,bilgili adamlardır.(Abdurrahman Dilipak,Ali Karahasanoğlu,Abdürrahim Karakoç,Emin Kazıcı...) Söyledikleri de çok mantıklı.Ali Karahasanoğlu'nu kimse söz yarışında nakavt edemez.Çünkü; Necip Fazıl hayranıdır.(Kartel Gazeteler başa çıkabilecek güç ve zeka kendisinde fazlasıyla mevcuttur.)

 • Mücahit Güneş
  Mücahit Güneş 07.07.2006 - 20:15

  elbette herkesin kendine göre bir düşüncesi aldığı eğitim kültür ve çevre faktörleriyle orantılı olarak olacaktır. Ancaaak yanlış olan olaylara sadece ve sadece kendi dar penceresinden bakan, empati yapmayan insanlardır. Bence doğru bildiği yolda tavizsiz yürüyebilmek bir gazetede bulunması gereken en önemli faktördür. Vakitte bu olduğu için tasvip ediyorum, destekliyorum.

 • Tarkan Gegidze
  Tarkan Gegidze 29.06.2006 - 05:19

  Hala kapatılmadığına şaşırdığım, Türkiyeyi bölmek isteyen güçlerin hükmüyle ayakta durabilen, dini bilgisi sadece kulaktan dolma olan cahil ve gerici insanların gazete diye okuduğu kağıt israfının adı. Ayrıca her ülkede olamayacak kadar korkunçtur ki; resmen öldürülmesi için aydınları hedef gösteren bir gazetedir.

 • Ayşin Altınel
  Ayşin Altınel 20.06.2006 - 22:03

  Ahmet Necdet Sezer'le Abdullah Öcalan'ı karşılaştıran gazete! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Pislik yuvası...

 • Şükrü Aytimur
  Şükrü Aytimur 19.06.2006 - 19:49

  hak kın ve haklınınsesi zalimin korkusu mazlumun dostudur
  müslüman ın duygularını en güzel ifade eden gazete
  bir gazete ve aynı zamanda birokul eğitici bilgiler var

 • Sevde Yıldızlı
  Sevde Yıldızlı 14.06.2006 - 20:26

  türkiyenin doğruları korkmadan yazan tarafsız ender gazetelerinden (düsünün israil ve abd hakkında bile gercekleri korkmadan yazabiliyo) bu sebeple iyiki varsın VAKİT!

 • Ümit Tapa
  Ümit Tapa 14.06.2006 - 08:37

  vakit islamın yazan kalemidir müslümanı biliçlendirir gafilleri kızdırır zaten ondan vakitle ugraşıyorlar baksanıza kulaklarından dumanlar çıkıyo ama ugraşmasınlar ZAFER İSLAMINDIR

 • Taylan Caa
  Taylan Caa 14.06.2006 - 01:50

  vakit gazetesi: Bu gazete dini kullanarak pirim yapan DİNSİZ gazetedir. Türkiye Cumhuriyeti'ni baş örtülü-baş örtüsüz, dinli-dinsiz diye ikiye bölmeye çalışan gazetedir. Çok yönlü olamayan taraflı gazetedir. Tarafıda sadece kendi çıkarıdır, dini kullanan her insan her kurum gibi! !

 • Meryem Türkeri
  Meryem Türkeri 03.06.2006 - 11:25

  pek ilgimi çekmeyen bir gazetedir........

 • Aslı Güneri
  Aslı Güneri 03.06.2006 - 11:18

  vatan hainlerinin hain gazetesi.

 • Zagero Corazzini
  Zagero Corazzini 01.06.2006 - 13:29

  Bu gazete ile ilgli taraflı olacağım. Çünkü bu gazete desteğini gerçekten sadece okurlarından alan tek gazetedir.

  - Arkasında şu bu holding yoktur. Ve gene aslında tarafsız olma yalanını atıpda taraflı olan diğer gazeteler gibi yalancı değildir. Zaten İslami kesimin tarafındandır.

  - Bu gazete sessizlerin sesi olmuştur ve olacaktır.

  - Vakit gazetesini seviyorum ve onu destekliyorum ayrıca abonesiyim.

  - Bütün çalışanlarının alnından öpüyorum...

  UNUTMA VAKİT ÇOK DEĞERLİDİR.

 • Serhat Meric
  Serhat Meric 31.05.2006 - 12:24

  Gazete de çıkarsanız Degi de çıkarsanız bu ülkenin çocuklarının ATATÜRK ün evlatlarının beyinlerini yıkamaya da çalışsanız, Gizli kapaklı kriptolu eylem haberleşmeleri de yapsanız değil danıştaya ÇANKAYA ya da saldırsanız Elinize alıcağınız şey malümdür.Ondan sizde de var. Bence onu elde etmek için bu kadar uğraşmayın...

 • Hakan Akbulak
  Hakan Akbulak 31.05.2006 - 12:04

  Azmettirici...

 • Ümit Tapa
  Ümit Tapa 27.05.2006 - 20:07

  vakit gazetesi islamın kalemi tam bir müslümanın okuması gereken bir gazete biz vakiti destekliyor ve okuyoruz ehligaflet boş yere çırpınmasın vakit her zaman yazacak bizde onu hep okuyacagız selam olsun onu yazana dagıtana okuyana ve ders alana gönül dostumuz vakit gazetesidir vakit vakit vakit......