Kültür Sanat Edebiyat Şiir

osman pamukoğlu sizce ne demek, osman pamukoğlu size neyi çağrıştırıyor?

osman pamukoğlu terimi Burak tarafından tarihinde eklendi

 • Tuna Kafkas
  Tuna Kafkas 19.03.2023 - 22:37

 • Metin Bedir
  Metin Bedir

  bi akşam:
  osman pamukoğlunu televizyonda seyrettim. ve o akşam bi soru sordum kendime.
  osman pamukoğlunun partisi hepar türkiyede secimleri kazansa iktidar olsa kimler üzülürdü diye. şehit ailelerinin yüreğindeki acı biraz olsun hafiflermiydi.?

 • Metin Bedir
  Metin Bedir

  Sıra dışı bi komutan. Sıradışı bi insan. Türkiyenin sorunlarıda sıradışı. Sıradışı sorunları sıradışı insanlar çözer.

 • Zeytin Zeytin
  Zeytin Zeytin

  Askeri kariyer 1990-1992 yılları arasında Edirne, Uzunköprü'de 42. Piyade Alay Komutanlığı, 1993-1995 yıllarında Hakkari Dağ ve Komando Tugayı ve Hakkari Güvenlik Komutanlığı, 1998-2000'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Paşaköy 28'nci Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı, 2000-2001'de İstanbul'da Piyade Okul Komutanlığı vazifelerini yapmıştır. 4 Ağustos 2002'de Yüksek Askeri Şura tarafından emekli edilmiştir.

  Osman Pamukoğlu, 1. Dereceden Altın Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, 2 kez Üstün Cesaret ve Feragat Nişanı ve 5 kez Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı almıştır. Pamukoğlu, Türk Ordusu'nda 5 tane Üstün Birlik Yetiştirme Nişanı'na sahip tek kişidir.
  şu an kurduğu partinin duruşunu ve kendi sözlerini göz önüne alırsak orduda başarıya giden yolun nereden geçtiğini veya orduda başarıya ulaşan kişilerin kimler olduğunu anlamak mümkün!

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Kirpi Operasyonu sona ermiştir... 6 günde tam 400 terörist öldürülmüştür...

  Bir gazeteci Pamukoğlu'nun yanına gider ve ölen teröristlerin toplanmasının mümkün olup olmadığını sorar. Osman Pamukoğlu sinirlenir. Ve şöyle der:

  'Ben askere leş toplatmam.'

  ...

 • Canan Güleşin
  Canan Güleşin

  Anadolu Kartalımız,hak ve eşitlik getirecek olan liderimiz

 • Sinanulu
  Sinanulu

  EFSANE KOMUTAN

 • Bekir Yılmaz
  Bekir Yılmaz

  Ülkeyi kurtaracak insanların önderi. Yeni bir Mustafa Kemal...

 • Hüseyin Pat
  Hüseyin Pat

  ya devlet başa ya kuzğun leşe paşaya ihtiyaç var allah yar ve yardımcısı olsun her safta yanında çalışaçak dinamik neferleri var gençlik hayran gençliğe inilmeli gazitorunu iyi çalışmalar.

 • Hamit Kenan
  Hamit Kenan

  Şu sıralar kitaplarını okduğum ve diğer kitaplarını hemen alıp okumak istediğim,doğruları söyleyen,Türkiye'nin gerçeklerini gün gibi önümüze seren,ders almamız gereken samimi kişidir.

 • Büşra Deniz
  Büşra Deniz

  Türkiye Cumhurtiyeti'nin en önemli ve en büyük kumandanlarından biridir..Kendisine olan hayranlığımı sevgimi kelimelerle anlatmam mümkün değil..Devletin bölünmez bütünlüğünü sizin gibi koruyacak idare edecek yüce insanlara ihtiyacımız var PAŞAM heleki bugünlerde daha çokk..SİZİ SEVİYORUMM...

 • Selçuk Akçaören
  Selçuk Akçaören

  35 bin asker ve 10 bin korucu ile düzenlenen çelik-1 harekatını idare eden paşamız...
  ben askerlerime emir vermezdim...kahramanlar emir almaz...kahramanlara emir verilmez sadece yol gösterilir..(Osman Pamukoğlu)
  Ben evlatlarıma leş (PKKlı) toplatmam öldürür geçeriz...

 • John Carew
  John Carew

  Yüce şahsiyet....Benim gözümde 'Lider' ve 'Asker' kelimelerinin isme dökülmüş hali...

 • Mehmet Yetut
  Mehmet Yetut

  Sayın Osman PAMUKOĞLU demek türk olmak demektir.Benim şu yaşımda herşeyi görüpte bilipte yapamadıklarımı yapmak demektir.Saygıdeğer paşam ben Türkoğlu Türk olarak 18 yaşındayım ama elimden birşeyler gelemediği için hiçbirşey yapamadığım için kahroluyorum.Bana bir fısat verilse vatan için ölürüm de öldürürümde gözümü kırpmam dahi.Saygıdeğer paşam vatan için vazgeçemeyeceğim hiçbirşeyim yok bu dünya da.Benim anam vatan babam devlet gibi...
  saygılarla,
  Tanrı Türk'ü korusun! ..

 • Kamil Erdoğan
  Kamil Erdoğan

  milliyetçiliği
  türk askerine pkk leşlerini toplattırmayan vatan severi

 • Dddddd Fffff
  Dddddd Fffff

  ben vatansever ve ülkücü diye bu adama derim

 • Sezer Emir
  Sezer Emir

  osman pamukoğlu en başta kahraman TÜRK ordusunun yetiştirdiği saygı değer paşalardan biridir. Hakkari ve K.Irakta düzenlediği stratejik operasyonlarla hayin militanların üstüne bir çığ gibi düşmüştür. Kitap ise detaylarıyla sanki o operasyonlarda bizde bulunuyomuşuz hissi uyandırıyor. ona birkez daha teşekkürlerimi iletir. Bundan sonraki sivil yaşamında başarılar dilerim...

 • Barış Aluk
  Barış Aluk

  Unutulanlar Dışında Yeni birşey Yok kitabının yazarı, emekli tuğgeneral.
  Bu ordunun yetiştirdiği en vatansever paşalardan birisi.
  Ayrıca PKK ile mücadelede çığır açan insan. Bir senede Hakarri dağlarını ve kuzey Irak topraklarını pkkya dar eden komutan.
  Bir sürü sayacak özelliği var aslında. Onlarıda başkaları söylesin.

 • Armagan
  Armagan

  Böyle İnsanlar Milletlere az gelir Atatürkten sonra Bence Türkiye Cumhuriyeti devletini en çok seven ve onu ikinci defa kurtaran osman pamukoğludur Osman Pamukoğlu vatanını seven milletini seven ve herkesin bildiği gibi ölüme koşan bir insandır.Umarım Paşamızın yaptıkları unutulmaz Ve her zaman hatırlanır.....

 • Abdullah Kolsuz
  Abdullah Kolsuz

  osman paşama teşekkur ederim.herşeyi gayet samimi olarak içtenlikle yazmış herkese tavsiye ediyorum.şurdan belirtmeliyim ki paşam yüzde yüz doğru.kitapta geçen yazarları ve kitapları internette araştırdım.paşamın dediği gibi pkk'nın organizasyonuyla birebir aynı.bilin bakalım internette bu bilgileri kim yayınlıyor halkın kurtuluş cephesi.paşam sana çok minnettarız allah sana uzun ömürler versin...

 • Serkan Selimoğlu
  Serkan Selimoğlu

  Kitabını okudukça dehşete kapılıyorum,olamaz böyle bir kararlılık neredeyse tek başına pkk yı çökertmiş gerçek bir komutan,vatansever...
  Müthiş bir insan.........

 • F
  F

  Kitabında ve Ceviz Kabuğu programında ABD helikopterlerinin PKK'lılara gıda ve silah yardımı yaptığını söylemişti.Emekli olan her yüksek rütbeli paşadan bu tür açıklamalar geliyor zaten.Kitabı 'Unutulanlar dışında yeni bir şey yok' mutlaka alınıp okunmalı.

 • Bugrahan Karaoglu
  Bugrahan Karaoglu

  bende 279.dönem Piyade Asteğmen öğrenciliğimi Tuzla Piyade okulunda yapmıştım ve Osman Pamukoğlu komutanımızdı.Sert yapısının altında askeri çok seven,merhametli,için vatan sevgisi ile dolu bir komutan olduğunu iyi biliyorum...
  Kendisinin general oluşu ve ordumuzdaki çok vahim bir durumu ortaya koymak adına şunları söylemek istiyorum...kendisine Kara Kuvvetleri Komutanının kendisini odasına çağırdığı haberi gelir gelmez paşanın odasına gider.Kendisi henüz kurmay albaydır.Paşa ona çok önemli bir görev olduğunu ve ilesine de danışarak karar vermesi gerektiğini onu hakkariye tugay komutanı yapmayı düşündüklerini söyler.Osman Pamukoğlu bir saniye tereddüt etmez ve danışacak bir şey yok böyle şeylere ailemi karıştırmam der ve vatanın her köşesinin onun için aynı olduğunu ve şerefle görev yapacağını söyler.Bunun üzerine kuvvet komutanımız memnuniyetle gülümser ve telefonu çevirir.karşısındaki genel kurmay başkanımız dır..paşamıza durumu anlatır ve osman pamukoğluna dönerek genelkurmay başkanımızın onu odasında beklediğini söyler.Osman paşa genelkurmay başkanımızın odasına girdiğinde genelkurmay başkanımız kükremektedir..yanındaki bir paşamıza 'bu nasıl iştir? verilen görev nasıl kabul edilmez? bunları emekli bile etmemek lazım..vatanın bunlara ihtiyacı olduğunda bunlar görevden imtina ediyorlarsa bunları niçin barındırıyoruz' gibi şeyler söylemektedir...anlaşıldığı üzere bazı albaylara görev iletilmiş ama bu albaylar orda görev yapmaktan kaçmaktadırlar.Osman paşa içeri girer ve emredin komutanım der...genelkurmay başkanımız tüm memnuniyetiyle ona döner bakar ve der ki; seni tümgeneral yaptım Arslanım Hakkariye gidiyorsun...ve Osman Pamukoğlu paşa selamını vererek odadan çıkar...sonrasında Hakkaride Mehmetçikle destanlar yazar...Kendisini çok severim...Allah böyle vatan evlatlarının sayısını artırsın..
  Soru 1: yukarda adı geçen görevden imtina eden albaylar kimlerdir?
  Soru 2: sayısını tam bilmiyorum ama Tugay komutanlığına atanacak Tuğgeneral kalmamışmıdır? yada kendileridemi oraya razı gelmemişlerdir?
  Soru 3:o an o görevden kaçan albaylar şu an nerdedirler kaçı paşa olmuştur? paşa olanları kimlerdir?

 • Boran
  Boran

  Osman paşanın kitabını okurken iki şey dikkatimi çekti; paşa, yeri geldiğinde askeri teamülleri ve yerleşik kalıpları sorgulayabilen bir yapıya sahip...zaferin önündeki bütün engeller, bunlar yerleşik kurallar da olsa, sorgulanmalı paşaya göre. İkinci husus; paşanın güney-doğuda görev yaptığı esnada, hiç bir yerde yeni bir şey öğrendiğini, yeni bir tecrübe kazandığını belirten bir tespite yer vermemesi...halbu ki askeri tecrübe için doğru kararlar kadar ve hatta ondan daha çok yanlışlar da önemlidir...kitap tarihçiler için ciddi bir malzeme, meraklısı olanlar için de içli bir asker günlüğü.

 • Serkan Selimoğlu
  Serkan Selimoğlu

  Bana ilk olarak Tuzla Piyade Okulunu hatırlatıyor,279.dönem Asteğmeni olarak diyebilirim ki çok baba bir adam,herkes ondan çok korkardı gözümün önünde bir albayı fıçalamıştı çok etkileyici ve çok akıllı bir insan....Osman Paşam Allah uzun ömürler versin,Vatan size minnetar...