Kültür Sanat Edebiyat Şiir

eşitlik sizce ne demek, eşitlik size neyi çağrıştırıyor?

eşitlik terimi Levend Kara tarafından tarihinde eklendi

 • Gökhan Oflazoğlu
  Gökhan Oflazoğlu

  Kimle irtibatınız olursa olsun, yakınlık kurmayı değer bulduğunuz kişiyle, her türlü ilişkinizde eşit olduğunuzu bilmelidir, kendine yönelik davranışla, hiçbir ilişki yürümez, en tehlikeli insan ben merkezciliği kıramıyndır, o zaman başkalarını kırıp dökecektir, buda işini iyice zora sokar, ve kayıp yaşar. Kimsenin bir üstünlüğü yok, bir tek üstünlük vardır, takva, yani adanmışlık, o da kimseyi ilgilendirmez, siz başaracaksınız.

 • Melike Büyük
  Melike Büyük

  eşitlik, herkese eşit davranılması, taraf tutulmadan hareket edilmesi

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Bir gazete'Kadın-Erkek Eşitliği Daha da Genişletildi'diye yazdı.Herkes bilir ki,eşitlik mutlak bir kavamdır azı,çoğu,genişi,darı olmaz,ya vardır,ya da şimdi bizde olduğu gibi yoktur.

 • Evin Çaşurluk
  Evin Çaşurluk

  eşitlik denince akla ilk gelen kadın erkek eşitliği tabiki

 • Nagehan Nigah
  Nagehan Nigah

  friedrich nietzche:
  'eşitlik doktrini! Bundan daha zehirli bir zehir yoktur; çünkü o adaletin sonu iken adaletin kendisi tarafından konulmuş görünümü veriyor. 'eşitler için eşitlik, eşit olmayanlar için eşitsizlik! ' adaletin gerçek sesi bu olması gerekir ve bunu takip eden, 'eşit olmayanı asla eşit yapma'.

 • Seda Nur Sezgince
  Seda Nur Sezgince

  eşitlik feminist bir takım kadının tuttturduğu peşine dustukleri yalan.. bi kez daha soyluyorum kadın erkek eşit değildir...!

 • Reyyan Mavi
  Reyyan Mavi

  Eşitlik bir nevi ayniyeti ifade ediyor.Eşitlik denilince ilk olarak akla 'kadın erkek eşitliği' kavramı geliyor..da bu ne kadar doğru? ilkokuldan hatırlıyorum denklik vardı bir de eşitlik..ikisi farklı şeylerdi..ne zaman kadın erkek eşitliği dense aklıma bu semboller gelir nedense..Aslında insan olarak,aynı ve eşit değerde bir şahıs olarak,ahlaki ve insani mükellefiyetlerin yüklenicisi olarak bir eşitlik söz konusudur.Ama Avrupa'da genel olarak anlaşılan aile ve görevlerin aynileştirilmesi ise bu bir eşitlik tarifi olmuyor.Ayrıca üstün ve aşağı olma meselesi sadece aynı tür eşya için söz konusu olabilir.Kadınlar ne daha uzun ne daha kısadırlar,onlar basit bir ifadeyle erkeklerden farklıdırlar.Kadın ve erkek her biri kendi fonksiyonunda 'vazgeçilmezdir' ve asıl onların farklılığı aralarındaki ilişkilerde onlara farklı farklı değer vermektedir.('kadın erkek adaleti' anlama daha uygun)

 • Zeytin Zeytin
  Zeytin Zeytin

  eşitlik herkese aynı düzeyde davranmaktır...ve bence hayatın birçok yerinde eşitlik olmamalıdır...herkes hakkettiğini almalıdır...yani adalet olmalıdır...

 • Hüseyin Dilmaç
  Hüseyin Dilmaç

  selam ben hüseyin size bi sorum var en kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim ben eşimden ayrıyım ve boşanma davası açtım yanlız eşim benden nafaka talep edecek benimde imkanım yok ödeyecek çalışmıyorum ssk yok sizce alabilirmi lütfen bilgilendirin beni tşkler

 • Buğra Karip
  Buğra Karip

  merhaba ben buğra yeni kaydoldum hepinize selamlar

 • Mesut Aytimur
  Mesut Aytimur

  Bence eşitlik adaletin zıttıdır. Birbirine denk olmayan iki şeyi eşit tutmak dengesizliğe neden olur. Buda adaleti sarsar.

 • Omer Bortacina
  Omer Bortacina

  esitlik bence din, ırkkültür ayırımı yapmadan insanlari sevebilmektir.esitlik bence insanca yasamayi cagrıstiriyor.

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  biraz komünizm gibi..insan farklı olmayı ister genellikle.

 • Zafer Kilincoglu
  Zafer Kilincoglu

  insanlar ustun irk zirvalarina falan inandiklari surece bu cok bos bir kavram.

 • Enver Doğan
  Enver Doğan

  eşitlik denince maaşlar arasındaki uçurum geliyo aklıma,

 • Devrim Öztürk
  Devrim Öztürk

  Ülkemizde her ne kadar hak-özgürlük-adalet gibi kavramlar var gibi gözüksede aslında yoktur..Onlara yeni bir kavram ekliyorum eşitlik.:(Malesef ki.İnsanların kendi çıkarları için kullanmaktan çekinmedikleri şeyler....

 • Aydın Aydın
  Aydın Aydın

  Ahzab suresi:

  35. Allah şu kişiler için bir affediş ve büyük bir ödül hazırlamıştır: Müslüman erkekler, Müslüman kadınlar, mümin erkekler, mümin kadınlar, itaat eden erkekler, itaat eden kadınlar, özü-sözü doğru erkekler, özü-sözü doğru kadınlar, sabreden erkekler, sabreden kadınlar, Allah korkusuyla ürperen erkekler, Allah korkusuyla ürperen kadınlar, sadaka veren erkekler, sadaka veren kadınlar, oruç tutan erkekler, oruç tutan kadınlar, ırz ve iffetlerini koruyan erkekler, ırz ve iffetlerini koruyan kadınlar, Allah'ı çok anan erkekler, Allah'ı çok anan kadınlar.

 • Hazal Nurcan Acarlar
  Hazal Nurcan Acarlar

  ne eşitliği kadın erkek eşitliğimi))) yo yo değiliz beyler eşit değiliz bizi aşağılıyan bizi kendileri ile eşit görmiyen ama bizsiz asla yapamıyan hem aşağılıyan ama her zaman yaşamının her döneminde bize yinede tenezül edip arkamızdan koşan siz erkeklerle zaten eşit olamayız bu eşitliği asla zaten kim kabul ediyorki biz zaten sizlerle eşit olmayı istiyormuyuz sanıyorsunuz.(SÖZ MECLİSTEN DIŞARI)

 • Hamza
  Hamza

  Eşitlik arayan mezara gitmeli.

  Alman atasözü

 • Gökhan Oflazoğlu
  Gökhan Oflazoğlu

  Safsata. Hiç olmadı.

 • Mehmet Aydın
  Mehmet Aydın

  Eşitlik hiçbir zaman çözüm yolu olamaz, çözüm adalettir.
  Adalette eşitlik ise en doğrusudur...