Kültür Sanat Edebiyat Şiir

tezer özlü sizce ne demek, tezer özlü size neyi çağrıştırıyor?

tezer özlü terimi Dilek Sahin tarafından 11.10.2003 tarihinde eklendi

 • Senden Mektuplar
  Senden Mektuplar04.05.2012 - 13:28

  Uçsuz bucaksız,sessiz,ufuksuz hüzün ovalarında tanıdım,sevdim onu.
  O anlattı ben anladım,sonra kaldık öyle.

 • Donna Quixote
  Donna Quixote10.02.2012 - 13:31

  Bazı insanlar vardır, onu anlatabilmek ancak ve ancak kendi sözleriyle mümkün olabilir. Tezer Özlü de bunlardan biri.

  'sizin düzeninizle, akıl anlayışınızla, namus anlayışınızla, başarı anlayışınızla hiç bağdaşan yönüm yok.
  aranızda dolaşmak için giyiniyorum. hem de iyi giyiniyorum. iyi giyinene iyi yer verdiğiniz için.
  aranızda dolaşmak için çalışıyorum. istediğimi çalışmama izin vermediğiniz için. içgüdülerimi hiçbir işte uygulamama izin vermediğiniz için.
  hiçbir çaba harcamadan bunları yapabiliyorum, bir şey yapıldı sanıyorsunuz.'

  İşte bu insan Tezer Özlü.

 • Saliha Yadigar
  Saliha Yadigar07.06.2010 - 15:30

  Tezer Özlü çok özel ve özgün bir yazar. Prenses midir bilmem ama hüzünlü olduğu kesin. Bu hüznü bence ayrıksılığından geliyor. Aslında mutlu olmayı, dolu dolu yaşamayı bilen bir insan. Yine de hüzünlü. Çok kendiliğinden bir hüznü var onun. Sevgili Tezer; öykülerin, romanların, mektupların ve arkadaşlarının, yakınlarının aktardığı anılarınla hala çok somut bir şekilde yaşıyorsun.

 • Cehennem Tortusu
  Cehennem Tortusu20.04.2010 - 15:43

  ben kitaplarını okumadım. her şeyi o anlattı. çünkü o yazmamış, anlatmıştır.

 • Mustafa Evci
  Mustafa Evci07.02.2007 - 23:22

  Selam olsun Tezer okuyanlara...
  Selam olsun bir büyük düşüşü bile kahraman edasıyla karşılayabilenlere...
  Selam olsun tutunamayış girdabında, bir büyük umudu ölümün bağrına savurabilenlere...

  Ve selam olsun MAHSUN PRENSESİM! Selam olsun dizelerinle yürüdüğümüz beyaz kağıtlara...

 • Cin
  Cin07.02.2007 - 23:09

  genç ölüm..:(

  Bırak beni artık.Bu camdan çırılçıplak aşağıya atlayacağım.Sana karşı değil bu.Çocukluğuma karşı.Bu kente,bu eve,bu halılara,bu değişmeyen herşeye,bu ölmeyen herkese karşı.Yaşlı halimle ne değin mutlu olacağım genç bedenim ölü olarak bu dar sokakta yatarsa.Yarın ne olacak sanki? Sokak satıcıları bağırışacaklar.Ve bu sesleri kulağımdan uzaklaştırmaya çalışacağım.Bir uğultu olacak sokağın tüm gürültüsü.Uyumaya çalışacağım.

  -eski bahçe-

 • Hatice Yavuzdurmaz
  Hatice Yavuzdurmaz07.01.2007 - 00:57

  've bana geceler yetmiyor. günler yetmiyor. insan olmak yetmiyor. sözcükler, diller yetmiyor. bir an balkona çıkıyorum. güneşin berlin yapıları gerisinde nasıl batmaya uğraştığını görüyorum. insanlar arabalarını park ediyor. renkli, yeni arabalarını. park ediyorlar ya da hareket ediyorlar. yaşlandıkça insanlarla aramdaki uçurum büyüyor. arabalardaki, uçaklardaki, resmi dairelerdeki, otobüslerdeki, dükkanlardaki, caddelerdeki insanlarla aramdaki uçurum. eşyalarla da öyle...'
  yolculuklara dönüyorum. kentlerden sakladığım resimlere..duramam..'

 • Hatice Yavuzdurmaz
  Hatice Yavuzdurmaz07.01.2007 - 00:54

  'Güzel olan, gerçek olan dış dünya ve o dünyanın insanın kulaklarına varan uğultusudur. Ve yaşam, yalnızca sokaklardadır'

 • Salih Canova
  Salih Canova27.12.2006 - 20:02

  Sizin düzeninizle, akıl anlayışınızla, namus anlayışınızla, başarı anlayışınızla hiç bağdaşan yönüm yok. Aranızda dolaşmak için giyiniyorum. İyi giyinene iyi yer verdiğiniz için. Aranızda dolaşmak için çalışıyorum. İstediğimi çalışmama izin verdiğiniz için. İçgüdülerimi hiç bir işte uygulamama izin vermediğiniz için. Hiç bir çaba harcamadan bunları yapabiliyorum, bir şey yapıldı sanıyorsunuz.

  Yaşamım boyunca içimi kemirttiniz. Evlerinizle. Okullarınızla. İş yerlerinizle. Özel ya da resmi kuruluşlarınızla içimi kemirttiniz. Ölmek istedim, dirilttiniz. Yazı yazmak istedim, aç kalırsın, dediniz. Aç kalmayı denedim, serum verdiniz. Delirdim, kafama elektrik verdiniz. Hiç aile olunmayacak bir insanla bir araya geldim, gene aile olduk. Ben bütün bunların dışındayım. Şimdi tek konuğu olduğum bu otelden ayrılırken, hangi otobüs ya da tren istasyonuna, hangi havaalanı ya da hangi limana doğru gideceğimi bilmediğim bu sabahta, iyi, başarılı, düzenli bir insandan başka her şey olduğumu duyuyorum.

 • Blue Send Me
  Blue Send Me24.03.2006 - 16:29

  'bu adamın iki olumlu yanı var' der Alman-Katolik bir avukattan bahsederken. 'birincisi çok fazla sigara içiyor, ikincisi çok fazla içki içiyor'

  (yaşamın ucuna yolculuk kitabından)