Kültür Sanat Edebiyat Şiir

deniz baykal sizce ne demek, deniz baykal size neyi çağrıştırıyor?

deniz baykal terimi Ahmet Özercan tarafından 19.08.2002 tarihinde eklendi

 • Şinasi Akay
  Şinasi Akay16.02.2016 - 10:23

  'Demokrasi öyle bir gökdelen ki,bataklığın üzerine kuramazsın.'
  (Deniz Baykal)

 • Yunus Efe Posofalı
  Yunus Efe Posofalı16.03.2012 - 11:21

  Ünlü oyunculardan, içeriğini söylersem geçmez heralde nedire ;)

 • Uğur Tapban
  Uğur Tapban04.02.2012 - 11:36

  Bir kaset komplosuyla CHP genel başkanlığından düşürülen kişi...

 • Pejmürde Dilim
  Pejmürde Dilim12.05.2010 - 16:58

  Politik illluzyonu halkın. Siyasetin politik erozyonu..

 • Hülya Ak
  Hülya Ak04.02.2010 - 07:13

  :)
  cem yılmazdan sonra en sevdiğim komedyendir kendileri:D

 • Limonî Erz
  Limonî Erz12.05.2009 - 16:35

  CHP 'nin katili.

 • Talha Sağlam
  Talha Sağlam06.11.2008 - 04:34

  akplilerin her daim sevgilisi....
  Kendisiyle bile muhalif olabilen, dünyanın gelmiş geçmiş en kötü siyasetçilerinden biri olduğunu düşündüğüm, verdiği sözü yerine getirip tutup rhodos'a yüzdüğü zaman mutluluktan uçacağım, meclis kürsüsünden dini ders veren insan..

 • Yunus Çetinkaya
  Yunus Çetinkaya22.08.2008 - 15:58

  Deniz Baykalın Deniz Gezmişle Arkadaşlıkları vardır bunlar eylemleri bazen beraber yaparmış yürüyüşleri filan. O zaman deniz baykalında öğrencilik yıllarıdır. Bir gün bir yerde o dönemin Başbakanı olan Turgut Özal ile bir araya gelir. Turgut Özal sorar gençlere çocuklar bir isteğiniz varmıdır diye oda deniz baykalda bir fırsatını bulup Turgut Özalın yakasına yapışır 'Özgürlük istiyoruz' der Turgut Özalda 'Bundan Büyük özgürlükmü olur' der.
  Bu adam zerre kadar ülkeyi Türk insanını düşünmüyor yönetmiyor. Yıllardır senelerder solun bir tane dikili ağacı yoktur memlekette projeside. Aksini kimse iddia edemez. Gelin vazgeçin hortumcu yolsuzcu insanlardan.

 • Bora Aslan
  Bora Aslan16.07.2008 - 14:23

  siyasal başarı için ak parti'nin kapatılmasından medet uman birisi olduğunu gazete küpüründen müteşekkil iddianame için 'ortada ciddi bir iddianame var' demesi ile belli etmişti ki, bugünkü gözaltılar ile ilgili olarak ülkenin demokratik bir hukuk devleti olduğundan duyduğu şüpheyi dile getirmesi ile beni resmen ters köşeye yatırdı.

  bugün türkiye'de recep tayyip erdoğan'ın, ak parti yöneticilerinin demokrasiye inanmadığını, bunu bir araç olarak kullanacaklarını düşünen insanlar mevcut. bunların (erdoğan vs.) bu konudaki samimiyetlerini sorgulayacak değilim. ben kendim şahsım adına demokrasiye inanan ve ondan medet uman birisi de değilim. dolayısı ile demokrasi adına tayyip erdoğan ile deniz baykal'ın verdikleri karşılıklı mücadele beni bu yönü ile çok da ilgilendirmiyor.

  fakat, deniz baykal gibi, karşısındakinin demokrasi inancını sorgulayan, samimi olmadığını iddia eden birinin, kürsüde tayyip erdoğan'a idam sehpası imasında bulunması, akabinde dava açılınca başta belirttiğim gibi bu kapatmadan medet umar gibi bir tavır takınması, ne bileyim, bana enteresan geliyor. yani şeriat tehlikesine karşı halkı demokrasi elden gidecek diye korkutuyor ama, görüntüye göre aslında kendisi de demokrat değil, demokrasi umurunda bile değil.

 • Fatih Öztürk
  Fatih Öztürk16.07.2008 - 14:20

  halk düşmanı ergenekon avukatı chp genel başkanı....