Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

otobüs sizce ne demek, otobüs size neyi çağrıştırıyor?

otobüs terimi 3rd3m tarafından tarihinde eklendi

 • Ferhan Türkoğlu
  Ferhan Türkoğlu

  Otobüste en arkada otururken ayaklarını sonuna kadar açarak sinir katsayını tavana çıkaran iri yarı adama, o inmek için kalktığında, ayaktakilere bakarak 3 kişilik yer boşaldı gelin oturun diye laf oturtmak insanı acayip rahatlatır.

 • Ferhan Türkoğlu
  Ferhan Türkoğlu

  otobüsde herkes 60 yaşın üstünde hiç genç yok. 65 yaşında bi amca ayakta. diyo ki lan utanmıyomusun kendinen büyüklere yer versene. 63 yaşındaki amca dumura uğramış durumda. pardon abi görmedim :)) otobüsde arada bi aklıma gelir. kendi kendime gülerken dalmışım amcaya yer vermeyi unutmuşum. neyse geç amca geç ama senin torun bana yer vermezse ben yaşlanınca...

 • Hakan Yıldız
  Hakan Yıldız

  Her zaman 04 nolu koltuğuna oturmaya çalıştığım ve en kral otomobile hatta uçağa bile tercih ettiğim tek taşıt.

 • Harun İşlek
  Harun İşlek

  gelmek isterim ama şu anda otobüslerde yer kalmamış...

  geç kaldık, gitti güzelim bodrum.... ;)))))

 • Atakan Kartaltepe
  Atakan Kartaltepe

  İzmir'de ESHOT diyorlar İstanbul'da nasıl İETT, Ankara'da nasıl EGO diyorlarsa...Haaa! bunu neden mi yazdım? ..Sanırım ESHOT açılımı şöyle olsa gerek...(Otobüs şöförlerinin yolcuya genç yaşlı, kadın erkek istisnasız tutum ve davranışlarından çıkardım elbette...Şöför mahalli denen yerde çiçekler..üstelik saksı ile..ev penceresi gibi...radyo veya daha ileri olarak teyp...bir takım resimler, posterler..ve de en önemlisi Otobus babalarının malı ve de inen binen İstanbul yolcusu sanki (İETT: İNEKLİK etme taksi tut) yani İNek! ..
  Gelelim ESHOT'a...(Hiç bir Belediye başkanının da değiştirebileceğini sanmıyorum ya...zira kökleşmiş bir tavır bunların ki...)
  ESHOT: E lbette S enin! H alk O lanlar T eres'dir)