Kültür Sanat Edebiyat Şiir

samimiyet sizce ne demek, samimiyet size neyi çağrıştırıyor?

samimiyet terimi Latif Mutlu Şahan tarafından tarihinde eklendi

 • öççöö
  öççöö

  güzel yaaa

 • Nurullah Yumuşak
  Nurullah Yumuşak

  Güven

 • Dream
  Dream

  Sözde değil, özdedir...
  Söylediklerinden çok gösterdiklerindedir! ! ...

 • Şinasi Akay
  Şinasi Akay

  'Samimiyet/Yalınlık/İçtenlik'
  (İnsanın güzel özelliklerindeki ayrılmaz üçlü.)

 • Kadir Yıldız
  Kadir Yıldız

  samimi olma durumuna verilen isim. her baba yiğidin harcı değildir karakterini insanlara ve hayatına yansıtabilmek. hatta bu özellik bize ahirette de sorulacak şeylerin içindedir bildiğim kadarıyla. bildiğin ile amel etme durumu yani karakterli olma..

 • Candle In The Wind
  Candle In The Wind

  Hayatta; gönülden verilen şeyin, maddi bir büyüklüğü ya da küçüklüğü olmaz... Çünkü; gönülden verilen şey samimiyetle verilir... Ve samimiyet, hayatımızdaki tek gerçekliktir...bârânî...

 • Sema Hancıoğlu
  Sema Hancıoğlu

  İnsanlar sözlerinizden daha çok samimiyetinizden hoşlanır..

 • Alper Bayraktar
  Alper Bayraktar

  samimiyet kendini tanımlamaktır

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Samimiyetin ana unsuru karşınızdakine güven vermenizdir.
  Güven kaybına uğrarsanız dost (insan) yitirirsiniz.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Samimiyseniz, biliniz ki açılmaz denen kapı bir gün size açılır.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Samimiyet, en açılmaz kapıları dahi açan yegane anahtardır.

 • Poetika Poetika
  Poetika Poetika

  samimiyet olmazsa.....OLMAZZZ...bişeycik olmaz...

 • Nur Ul Envâr
  Nur Ul Envâr

  İHLAS! ! !

 • Yakup Çomoğlu
  Yakup Çomoğlu

  imkansızlığı...

 • Hamza
  Hamza

  kalbinden geçirdiklerini karşı tarafa olduğu gibi aktarmaktır.. samimiyet te Allah korkusuyla kazanılır

 • Bora Aslan
  Bora Aslan

  aslında çok güzel bir şey olmasına rağmen kötüye kullanılmaya çok müsait olmasından dolayı, insanların şüpheyle yaklaştığı kavram.

  samimiyet bir insanın sizinle duygularını paylaşması demektir.mutluluğunu paylaşır samimi insan sizinle, mutluluğuna ortak eder sizi, mutluluğun paylaşıldıkça arttığını bilerek. yine samimi bir insan üzüntüsünü paylaşır sizinle, üzüntü paylaşıldıkça azalır çünkü, mutluluğun aksine.samimiyet çok kolaylıkla kötüye kullanılabilir, kişi samimiyetinden dolayı size her şeyi anlatır, en büyük sırlarını, zayıflıklarını bilirsiniz.kötü niyetli bir insan samimiyeti kendi çıkarları doğrultusunda suistimal edebilir. samimi olunan kişilerden beklenmeyen bu tarz davranışlar, samimiyetin günümüzde yapmacılık olarak değerlendirilmesine sebep olmuştur malesef.

  bu durumda iki seçenek çıkıyor insanın karşısına; ya samimiyet gösterenlerin bu samimiyetine inanmıyarak, boyle guzel bir şeyden mahrum kalma pahasına, samimiyetinden verdiği açıklardan yararlandırmayacak kimseyi. yada risk alıcak ve kendisine gösterilen bu samimiyete güvenerek, karşısındakine samimiyet gösterecek. evet büyük bi risk, hayatı eğlenceli yapan da bu riskler değilmi zaten? bu riske değermi diye sorarsanız, samimiyetin ne kadar güzel bir şey olduğunun farkında olanlar için, cevap 'kesinlikle evet' olacaktır....

 • Onur Abdullah Gördük
  Onur Abdullah Gördük

  İçten özden olma hali.. Samimiyet şimdiki zavallı ünlülerin yaptığı gibi özel hayatını ortaya dökmek değildir. Samimiyet özelin olmasıdır. Kimselerin içinden çıkaramayacağı özelin olmasıdır. Tatlı ve içten bir bakıştır bazen samimiyet. Samimiyet sevdiğin için gözyaşı dökmektir, sabahlara kadar uykusuz kalmaktır..
  kısaca samimiyet, samimiyetin ta kendisidir..

 • Harun Çat
  Harun Çat

  samimiolmak yetisi.....

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  kucağında uyumak

 • Işıl Işıl
  Işıl Işıl

  ayarsız ve izinsiz, ve ayrıca damdan düşen şekline sinir olduğum bir eylem türüne verdiğim adlardan biri :)

 • Yaşam Aslan
  Yaşam Aslan

  çok samimiyet tez ayrılık getirir..... derlerrrr :)))

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  Akıl oyunları filminde
  başrol oyuncusu Rusell Crowe bilardo oynarken kendisini çağıran kıza şöyle diyor..
  -Seninle Sevişmek için Ne söylemem gerektiğini bilmioyorum. Acaba Söylemem gereken herşeyi söyediğimi varsayabilirmiyiz.
  kız önce tatlı tatlı gülümsüyor ondan sonrada tokatı basıyor.
  Samimiyetin en doğal hali budur bence.. İnsanın içinden geçenleri çekinmeden sölemesi..

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  sülük zihniyetliler tadını bilmez...

 • Esra Hançer
  Esra Hançer

  Hayatta ki en önemli şey!

 • Kemal Kabcık
  Kemal Kabcık

  Olgunluğu yakalama adına mücadele etmiş ve tecrübelerini paylaşma gereğine yürekten inanmış tutumları ile; öğretirken de kendini öğrenime açık tutabilecek olgun davranış ile donanımlı, eğitim gönüllüsü karakterdirler.
  Kemal KABCIK

 • Kemal Kabcık
  Kemal Kabcık

  Her insanla dost kalabilmeyi amaç edinmiş karakteri ile, ebedi dostluklardan yana olan ve ebedi dostlukları savunan kişiliği ile dikkatleri üzerlerine çekebilmeyi başarabilendirler. İnsanları okuyabilme kabiliyeti ile donanımlı olan ve her insandan bilmediği yeni bir şeyi öğrenebileceğine inanan karakter yapıları ile; öğrenim yolunda kendilerini sürekli olarak geliştirmeleri gerektiği düşüncesini savunurlar. Her insana sevgi ve saygı ile yaklaşırlar ve onlar için; ebedi dostlukların kurulabilmesi ve ebedi dostlukların korunabilmesi önemlidir.
  Kemal KABCIK

 • Kemal Kabcık
  Kemal Kabcık

  Yaşadığı olaylardan dersler çıkararak, yaşamı boyunca edindiği tecrübeler ile hayata tutunabilme becerisi gösterebilenlerdir. Gözlemci yapıları sayesinde; çevresinde gelişen olaylardan da dersler çıkarabilme kabiliyeti ile donanımlı olması gerektiğine inanan ve bu doğrultuda gösterdikleri çaba ile de dikkatleri üzerlerine çekebilmişler ve hak ettikleri takdiri yaşamın içinden aldıklarına inanarak, diğer insanlardan bir beklenti içinde olmaksızın yaşamlarına devam edebilme becerilerine de sahiptirler.
  Kemal KABCIK

 • Kemal Kabcık
  Kemal Kabcık

  Dünya üzerinde fikirlerini paylaşıma sunan her insana sevgi ve saygı besleyendirler. Herhangi bir düşünceye yıpratıcı eleştiriler yaparak, varolan bir düşüncenin savunucularını kendine düşmanca tavır takınmalarına engel olabilendirler.
  Kemal KABCIK

 • Kemal Kabcık
  Kemal Kabcık

  Yanılgıya düşmüş olabileceği ihtimalini de akla getirebilen ve bu doğrultuda fikirlerini paylaşıma sunarken kesin bir hüküm koymamayı düşünebilen ve iletişimde bulunduğu insanları derin etki altında bırakmama çabası sergileyerek, bireyin kendini kazanabilmesi adına mücadele eden VAROLUŞÇU ZİHNİYETE sahip bir karakterdirler.
  Kemal KABCIK

  KENDİM İÇİN HAZIRLADIĞIM YAŞAM İLKELERİMİN İZİNSİZ KULLANILMASINDAN; ÇOĞALTILMASI VE KOPYALANMASI HALİNDE HAKKIMI ARAMASI ADINA www.antoloji.com yetkililerine sığınıyorum. Yaşamdan edindiğim tecrübelere göre; bilgim; yetişmemde emeği geçenlere hizmet etmek ve onlar için kendini adama var diyor.. Yaşam tecrübeleri paylaşımı ile, yazdıkları şiir ve kitapları ile; yetişmemde etkin rol oynamış tüm insanlara teşekkür eder, benden beklenileni vermek için elimden gelenleri yapmaya çalışacağım. Türkçeyi iyi kullanamıyorum. Yapmış olduğum hatalarımın düzeltilip, eğitim amaçlı halka sunulması; www.antoloji.com adresi yetkililerine aittir.

  TEŞEKKÜRLER...

 • Kemal Kabcık
  Kemal Kabcık

  En çok ilgilendiği alanları sezip ve bunlar üzerinde çalışmak, kaydedilen her gelişme için daha önceden uygulamaya koyduğunuz bazı talepleri kaldırmak etkili olabilir.
  Yusuf Ziya GÜNAY

  İNANÇ 7: SORUMLULUK ALMADAN GERÇEK BAŞARI GERÇEKLEŞEMEZ:

  Başarılı kişiler sorumluluğun gücüne inanırlar. Başarıdan ayrı düşünülemeyecek bir inanç varsa; o da sorumluluk yüklenilmeden, büyük başarı elde edilemeyeceğidir. Herhangi bir daldaki başarılı insanları incelerseniz; onların en iyi, en zeki, en hızlı ya da en güçlü değil, en çok sorumluluk alan olduğunu görürsünüz. Ünlü Rus Balerini Anna PAVLONA, “Başarının sırr bir hedefi durmaksızın takip etmektir.” Demiş Bu bizim temel başarı formülümüzün bir diğer anlatımıdır, yani sonuçlarınızı bilmek ve bunları sürekli geliştirmek gibi...
  (Kişisel Başarıda Zirveye Ulaşmanın Yolu SINIRSIZ GÜÇ Sayfa: 85-86 Anthony ROBBINS)

  Karşılaşılan engeller yıkılmak için değil; üzerlerinden aşılmak için vardır.
  Kemal KABCIK