Kültür Sanat Edebiyat Şiir

metal müzik sizce ne demek, metal müzik size neyi çağrıştırıyor?

metal müzik terimi Oğuzhan Demirci tarafından tarihinde eklendi

 • Erkan Crematory
  Erkan Crematory

  metal müzik bir agacın dalları gibidir.diğer müziklerden çok farklıdır. bir çok metal müzik türü ve dünyada binlerce metal müzik yapan grup vardır.. geniş bir kavramdır metal müzik. ayrıca sadece müzik degil hayat felsefesidir. hayatın gerçegidir. her türünde degişik konuları işledigi görülür. politika. tarihi savaşlar. aşk. din. şiddet. ölüm. vs. yolunda gitmeyen insanların rahatsız oldugu herşeye hırsızlıklar. hortumcular. savaş. terörizm vb şeylere. başkaldırış müziğidir metal müzik. bazı metal müzik türleri şöyledir: (heavy metal) 70's Metal. 80' metal. thrash metal. power metal. progressive metal. gothic metal. black metal. doom metal. death metal. doomdeath. melodic death metal. folk metal. oryantal metal. viking metal. rap metal. atmospheric hardcore. metalcore. grindcore.deathcore. grunge metal. christian metal. eclectic metal. alternative metal. industrial metal. nu metal. traditional metal. kısacası: (SÖZ GÜMÜŞ SUKUT ALTINSA METAL HAYATTIR)

 • Yorumsuz Zaman
  Yorumsuz Zaman

  realitedir. popüler müzikte olduğu gibi işlediği konular, aşk-ayrılık, aşk-ayrılık, aşk-ayrılık arasında gidip gelmez. gerçeklikten de bahseder. bu yüzden diğer müzik türlerinden ayrıdır. bir yaşam felsefesidir. hayatın anlamıdır.

 • Yelis Znc
  Yelis Znc

  metal...benim yaşam felsefem...kulağıma kötü gelemeyen tek müzik türü...7/24 dinleyebilirim...

 • Deniz Hürkan
  Deniz Hürkan

  ANLATILABİLECEK HER DUYGUYU ANIRARAK ANLATABİLME RUHUDUR METAL. ANLAYANA TABİİ ANLAMAYANLAR GİDİP BAŞKA HALTLAR DİNLESİN..

 • Burak Çekili
  Burak Çekili

  Asla gereksiz insanların yapmadığı temeli 60'lı yıllara dayanan beni hayata geri döndüren sert müzik.

  Ayrıca Rock/Metal dinlemeye başlayacaksınız Marilyn Manson'dan başlamanızı öneririm.

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Efendim internetten araklama bi açıklamayla bütün metal müzik türlerini size açıklayayımda mu mübarek ramazan gecesi sevaba gireyim biraz.

  death metal

  sabah uyandim annemi dogradim, babami dogradim, bakkala gittim bakkali
  dogradim. bu yuzden cok mutluyum

  doom metal
  sabah dusumde annemi dogradim, babami dogradim, bakkala gittim bakkali
  dogradim. bu yuzden bunalimdayim

  gothic metal
  sabah uyandim ne goreyim anne dogranmis, babam dogranmis, bakkala gittim o da dogranmis bu yuzden şüpheliyim karamsarim.

  black metal
  sabah uyanamadim. hala uyuyorum umarim annem, babam, bakkal dogranmistir. bu yuzden zevk alirim.

  trip hop metal

  sabah uyan, valideyi kes, pederi kes, bakkalin sucu yok, bu yuzden trip
  yapiyorum hopluyorum.


  thrash metal
  uyku mu? xtiret. annem mi? amaan, babam mi? hic sevmezdim. bakkal mi?
  dukkanini da soymuslar mı?

  power metal
  uyanmaz olaydim, annemi dogramislar, babami dogramislar, tavernayi
  dagitmislar, bu yuzden kını kılıcı alıp öç almaya gideyim.

  grindcore
  beorghborghbeeeeorghorghoerherrbog boggrehoooorroooo. bu yuzden
  boooorghooogr

 • Bay Grey
  Bay Grey

  http://www.metacafe.com/watch/240975/f1_engine_song/
  ben harbi metal müziği diye buna derim başkada bişi demem :)))

 • Erhan Edirnelioğlu
  Erhan Edirnelioğlu

  Metal müzikte yalnızlık temel felsefe diyenlere bir cevap:
  Metal müzik (ki sadece heavy metal yada metallica'dan oluşmuyor :) insanlara yalnızlığı değil, yalnızlık olgusunun sadece o kişiye mahsus olmadığı gösteren, aynı duyguları, benzer hisleri ve düşünceleri paylaşan bir çok insan olduğunu, her ne kadar çevresindeki insanlardan farklı anlayış ve bakış açısına sahipte olsan senin gibi bir çok insan daha var diyerek insanı çaresizlik ve yalnızlıktan kurtaran temel bir yaklaşım açısıdır.

 • Banu Çetin
  Banu Çetin

  bilmem neki:P! pek güzel bişi gibi! yenirmi :))) kafiyeli oldu

 • Melike Toros
  Melike Toros

  Metalci deilim ama müzikten anlarım. Death metal (Y) :P

 • Sinem Ayhan
  Sinem Ayhan

  ruhumun dile gelmesi sanki. duyguların haykırması...
  anlatılamaz,eğer onu içinde hissedebildiysen bir kere kana karışmış demektir vazgeçemezsin artık....olmazsa olmaz...

 • Erdem Karatay
  Erdem Karatay

  gothic, doom, black...

 • Selim Soylemem
  Selim Soylemem

  Heavy metal nie dinlenir ki anlamam.Duyguları Türkce raple basitce anlatmak varken.Neyse ben heavy dinleyenlerde sunu gördüm.Kendilerini cok gelismis hissediyorlar.Ve yalnızlık temel felsefe.Bundan sacma bisey olamaz bence bunlar Türk kültürünü savundugunu sanıp da ondan uzaklasan kisiler.Unutmayalım kurtulus savası yalnızlıkla degil birlikle kazanıldı.BIRLIKTEN GUC DOGAR bunu unutmayalım......

  Demiş Lem Rap in türk kültürüyle alakası varmı...

 • Yusuf Mutlu
  Yusuf Mutlu

  Heavy metal nie dinlenir ki anlamam.Duyguları Türkce raple basitce anlatmak varken.Neyse ben heavy dinleyenlerde sunu gördüm.Kendilerini cok gelismis hissediyorlar.Ve yalnızlık temel felsefe.Bundan sacma bisey olamaz bence bunlar Türk kültürünü savundugunu sanıp da ondan uzaklasan kisiler.Unutmayalım kurtulus savası yalnızlıkla degil birlikle kazanıldı.BIRLIKTEN GUC DOGAR bunu unutmayalım......

 • Yasin Aslan
  Yasin Aslan

  bazıları kendinden geçmek için dinler,bazıları kendini bulmak için,ama kesinlikle anlamlı

 • Süyümbike Güvenç
  Süyümbike Güvenç

  kafayı çekmek gibi bişi...

 • İsmail Büyükçoban
  İsmail Büyükçoban

  olayın koptuğu ve kafa sallamaktan ensenin sonraki 2-3 gün belki de şiddete bağlı olarak 1 hafta ağrımasına tutulmasına ızdırap çektirmesine sağlayan bi hastalık,yaşam biçimi,bir çeşit duruştur metal...

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  İnsan bedenini,fırtınaya kapılmış yaprak gibi sallayan müzik.

  Bana uymazs.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Canlı Metal ve Rock Radyo Yayınlarının Web Adresleri
  (Online Heavy Metal and Hard Rock Radio Links) :

  http://directory.thestar.com.my/cat.asp? /Arts/Music/Styles/Rock/Heavy_Metal/Radio/

  Eski metalcilere Forgotten Jewels'ı tavsiye ederim; Accept, Dio, Saxon, Queensryche, AC/DC gibi baba grupları dinleyebilirsiniz. Dinledikçe efkarlandım ama yılların şarkıları bu yaşta da nostalji olur mu ya:

  Sayfa: http://forgottenjewels.sytes.net/
  Radyo: http://www.live365.com/stations/forgottenjewels? play

 • Süleyman
  Süleyman

  O da ne ki?

 • Qz
  Qz

  FOREVER AND EVERRRRRRRRR..

 • Tarkan İncekara
  Tarkan İncekara

  everything in my life

 • Tarkan İncekara
  Tarkan İncekara

  hayatın anlamı ve varloluşumuzun nedenlerinden biri

 • Ayse Mutlu
  Ayse Mutlu

  o kadar da abartmayalım..ruhum ayrılıor kendimi kaybediorum aman..efendim aman..ama içteki potansiyeli çıkarma açısından birebir..

 • Ece Turanlı
  Ece Turanlı

  ruhum bedenimden ayrılıyo metal dinlediğim zaman tek başına bedenime bağımlı olmadan takılıyo we bu bnm asla wazgeçemiceğim bişey

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Heavy Metal tabi rock çizgisinden geldiği için bir çeşit isyan muziği diyebiliriz ama ilk başlarda isyan muziği olarak değil teknolijinin muzikte de iyice ilerleyip daha sert muzikle insanların kendini ifade etmesiyle ortaya çıkmışıtr. Bu ifade etme, adından anlaşılacağı gibi daha çok ağır metal endüstirisin de çalışan işçilerin ve kamyon şöförlerinin takılıdığı barlarda başlamıştır. Hayatlarının getirdiği bu ağır koşullar muziklerine işlemiş ve aykırı muzikten daha çok lokal bir kültürün ürünüdür. Bu kültürden gelmiş gruplar tabi ki ilk başlarda kendi dinlerinin ya da geleneklerinin propagandasını yapsalar da olağan düzene eleştiriler de getirmişlerdir. Tabi sonradan yayılma ile farklı söylemlere dönüşmüş. Piyasaya karşı çıkan bu akım sonunda kendi piyasasını oluşturarak muzik yerine (çoğu müzik türünde olduğu gibi) imaj satmaya başlamıştır...

 • İlker Ariturk
  İlker Ariturk

  Metal müzik ya da başka bir deyişye Heavy Metal bana kalırsa isyanın müziğidir. Bastırılmış duyguların bir dışa vurumudur. Bizim adımıza bizim insiyatifimiz dışında yapılan hatalara karşı bir duruştur. 70li yıllarda Rock'n Roll ile başlayan akımın günümüzdeki evrim geçirmiş halidir. Distortion denilen sesi nispeten bozan aletin icadıyla kimliğini bulmuştur. Başta da belirttiğimiz gibi isyanın müziğidir ve gerçekten serttir. Zaten isyanın alçak sesli ve ağır başlı bir şekilde yapılamayacağını düşündüğümüzde bütün taşların yerli yerine oturmuş olduğu açıktır. Fakat her şeyde olduğu gibi bu müzik türünü de kendi ideolojileri ve fikirleri için kullanan kişi ve gruplar da vardır. Tam anlamıyla yapıldığı, dinlendiği, anlatmak istenilenler özümsendiği taktirde bir çok insanın kişilik gelişimine de büyük katkı sağlayacak bir türdür.

 • Halil
  Halil

  insanıniçindeki şeytanı uyandırıyor....ve ben buna bayılıyorum...

 • Fahrettin Özdemir
  Fahrettin Özdemir

  Ben de türkü dinlemeyi, söylemeyi ve çalmayı çok severim, ama metalin yeri de başkadır. Ayrıca zaten türkülerle özellikle deyişlerle çok benzetirim müzkikalitesini(kelimw sallama oldu kusura bakmayın) . Ve de metallica dinleyeceksiniz eskileri dinlemenizi tavsiye ederim.. Master of Puppets, Fade to Black, And Justice for All, For Whom The bell Tolls falan diye uzar gider. Ayrıca Korn da sağlam gruptur.

 • Martyr
  Martyr

  felsefem ve herzaman hayatımdaki en büyük kavgam.metal müzik olmasa ben kendimi nasıl yaratırdımki?