Kültür Sanat Edebiyat Şiir

mehdi sizce ne demek, mehdi size neyi çağrıştırıyor?

mehdi terimi Ali Yasar Öztürk tarafından 29.09.2003 tarihinde eklendi

 • Cetin Metin
  Cetin Metin 30.05.2018 - 18:11

  Hristiyanların İsa Mesih'i varsa ,bizimde Mehdimiz var diye uydurulan olmayan kişi.güya H.z.İsa Mehdiye tabi olup arkasında namaz kılacakmış.İncil'i açıp okursanız bunun H.z.İsa 'yı küçümseme,hristiyanların inandığı İsa Mesih'e ne büyük hakaret olduğunu anlarsınız.uydurulan din ..bu din sizin için uyduruldu..kendinizi her daim ayrıcalıklı ve üstün hissedesiniz diye..

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 16.05.2015 - 12:33

  MEHDİ GÜNDEMİ:
  'LA MESİH İLLA MEHDİ? '
  ((...15 MAYIS 2015 CUMA BAŞDEDE AYHAN AYTAÇ YAZAREFENDİ...))
  ...İBN-İ HALDUN ORTAYA ATTI İLK KEZ BU KONUYU TARİHTE TARİH FİLOZOFLUĞU İLE.'MEHDİ İSA MESİHTİR? ' DİYE.VE BUNA BİNAEN MİRZA GULAM AHMET KADIYANİDE REFERANS KABUL EDİP KENDİSİNİ 'İBN-İ MERYEM' İLAN ETTİ VE İBN-İ FATIMA OLAN MEHDİLİĞİ İNKAR İLE KABUL ETTİ.BİZİM ADNAN OKTAR İSE EN AZINDAN İBN-İ FATIMA OLAN MEHDİYİ KABUL ETTİ İSEDE YİNEDE GULAM AHMET GİBİ ODA KILIÇSIZ MEHDİ İNANCINDA BİRLEŞTİ.VE ARTI ŞU VARDIR.A9TV DE ALEVİ Şİİ SÜNNİ KARDEŞLİĞİNDEN YANADIR KUDÜSTV DE AMA FARKLARI ODUR Kİ:KUDÜSTV ANTİ-SİYONİST VE ANTİ-EVANJELİK İKEN A9 EKİBİ VE ADNAN HOCA ANTİ-SİYONİSTLİĞİ KABUL ETMEZLER HER NE HİKMET İLE GARGAT AĞACI OLMUŞLARDIR.BİZ KONUMUZA TEKRAR DÖNERSEK ASLINDA İMAM-I RABBANİNİN HABER VERDİĞİNE GÖRE 'BEN ÖYLE GÖRDÜM Kİ:MESİHİN BİR AYAĞI ALİNİN BİR AYAĞIDA MEHDİNİN BAŞI ÜZERİNDEYDİ_? ' HZ.MUHAMMEDİN BİR AYAĞI EBU BEKİRİN BİR AYAĞI ÖMERİN BAŞI ÜSTÜNDE İSE AHİRZAMANIN EVVELİNDE AHİRİN AHİRİ OLAN AHİRZAMANDA İSE İSA PEYGAMBER 12 İMAMLARI ADETA 12 HAVARİ İÇİN TAHTLAR EDİNMİŞTİR.VE ZEBEDİNİNOĞULLARINA ÇIKIŞMASI VE SAĞINDA VE SOLUNDAKİ YERLERİN SAHİBİ VARDIR DEMESİNİN SIRRI HİKMETİ ODUR Kİ O İKİ YERİN SAHİPLERİ 12 İMAMLARIN EVVELİ ALİ İLE AHİRİ OLAN MEHDİ SAHİB-İ ZAMANDIR.HZ.İSA BİR EKMEK MİSALİ 12 DİLİMLİ HALİ İLE 12 İMAMLARIN HEPSİ İSA ALEYHİSSELAMDIR.MEHDİNİN MESİHİN ÖNÜNDE İMAM OLMASINA GELİNCE HZ.FATIMANIN HZ.MERYEMDEN ÜSTÜN OLMASINDANDIR.CENNETİN DÖRT KUTSAL ANASININ BAŞINI FATIMA ÇEKER SONRA HATİCE SONRA MERYEM SONRA ASİYE GELİR.İŞTE FATIMAOĞLU MEHDİ BU FAZİLETTEN ÖTÜRÜ İSA MESİHTEN ÜSTÜNDÜR.HZ.RESUL (SAAV) DEDİ:'MÜJDE SANA EY FATIMA AHİRZAMANDA GELECEK OLAN MEHDİ SENDENDİR? ' BUNA GÖRE MİRZA GULAM AHMET KADIYANİ YANILMIŞTIR...?

 • Delirdim Ama Bisor Niye Delirdim
  Delirdim Ama Bisor Niye Delirdim 23.04.2015 - 11:20

  karagül de kötü adam kendal'la 3. karısı sibel'in oğlu...çok datlı bi yavrii maşallah...allah reytingini açık etsin mi desem ne desem şindik bilemedim...

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 22.04.2015 - 12:21

  MEHDİ GÜNDEMİ:
  'MEHDİ RESUL SIRR-I RESULULLAHTIR? 1? '
  ((...22 NİSAN 2015 ÇARŞAMBA BAŞDEDE AYHANAYTAÇ YAZAREFENDİ...))
  ...SUUDİ ARABİSTANDA MEKKE VE MEDİNEDE MEHDİ VE EHLİBEYT KİTAPLARININ SATILMASI YASAKMIŞ.BU BANA ŞUNU HATIRLATIYOR...? PİR SULTAN OSMANLININ YIKILACAĞINI MEHDİNİN İSTANBULU TESLİM ALACAĞINI HABER VERDİĞİ İÇİN PİR SULTAN ŞİİRLERİ YASAKLANDI HATTA KANUNİNİN EMRİ VE AZİZ MAHMUT HÜDAİNİN FETVASI İLE PİR SULTAN ASILMIŞTIR.SUÇU MEHDİ PROPAGANDASI VE İRAN ŞAHINI ÖVMES...? İMAM-I RABBANİ SILA HAZRETLERİDE MEKTUBAT-I ŞERİFİNDE 255.MEKTUPTA MEHDİNİN BİR HÜKÜMET KURACAĞINI MEDİNEDEKİ ALİMİ BİDATİ YÜZÜNDEN ÖLDÜRECEKTİR.BUNA GÖRE SUUDİ ARABİSTAN MEKKE VE MEDİNEYİ MEHDİ VE EHLİBEYT VE 12 İMAM KİTAPLARINDAN KORUMAYA ÇALIŞIYOR.İMAM CAFER-İ SADIKTA 'BİZİM ARAPLAR İLE KESMEKTEN BAŞKA Bİ İŞİMİZ KALMAMIŞTIR KAİMMEHDİ GELDİMİ 8 AY ORTADOĞUDA KILIÇ SALLIYACAK VE 1500 KUREYŞLİ ALİMİ ÖLDÜRECEKTİR? ' SÖZLERİ DE SUUDİ KRALLARI PEK KORKUTMAKTADIR.ZATEN BU KORKU DEĞİLMİDİR 12 İMAMLARIDA KATLETTİREN ZEHİRLETEN KORKUNUN ECELE NE FAİDESİ VARKİ.MUAVİYE ALİDEN DEĞİL MEHDİDEN KORKMUŞTUR.YEZİTTE HÜSEYİNDEN DEĞİL KAİMMEHDİDEN KORKMUŞTU.KEZA YAVUZ DA ŞAH İSMAİLDEN DEĞİL MEHDİDEN KORKMUŞTU.HIZIR PAŞADA PİRSULTANDAN DEĞİL KAİMMEHDİDEN KORKMUŞTU.ALEVİLER ATATÜRKE KADAR 1000 YIL DA 300 MEHDİ KIYAMI İLE MEHDİYETE İMAN EDERKEN ŞİMDİ TAM MEHDİ ZAMANINDA MEHDİDEN VE ALLAHTAN KOPMUŞ DURUMDADIRLAR....?
  ...MEHDİ RESUL SIRR-I RESULULLAHTIR?
  ...O ALEMLERİN SERVERİ CÜMLE MAHLUKATIN YARATILIŞ SEBEBİ MÜMİNLERİN NURU O HABİBULLAH O MİRACDA HİÇ GÖZÜNÜ RABBİNDEN AYIRMAMIŞ GÖKTE AHMED-İ MAHMUT YERDE MUHAMMED-İ MUSTAFA OLAN NEBİY-İ AZAM RESUL-Ü EKBER BİRGÜN FATIMAYA DEDİ:
  ....EY FATIMA SEN BENİM KIZIMSIN AMA AYNI ZAMANDA SEN BENİM ANNEM OLACAKSIN? NASIL MI? BEN RİSALET VE NÜBÜVVETTE HATMEDİCİ OLDUĞUM GİBİ İMAMMET VE VELAYETTEDE HATMEDİCİYİM.ALİNİN VE SENİN NESLİNDEN BEN BİR KEZ DAHA GELECEĞİM EY FATIMA SANA MÜJDEKİ O MEHDİ SENDENDİR O MEHDİ RESUL BENİM EY FATIMA.BU SIRRI SAKIN KİMSELERE SÖYLEME ALİDEN BAŞKA Kİ ODA ZAMANI GELİNCE HASAN İLE HÜSEYİNE SÖYLER.HASANEYNDE ZEYNELE BAKIRA CAFERE SÖYLER.MUSA RIZA TAKİ NAKİ ASKERİYE KADAR BU SIR YÜZÜNDEN İMAMLAR ÖLDÜRÜLÜR.AMA 12.İMAM MUHAMMED MEHDİ GAYBETE ÇEKİLİR TIPKI MERYEM OĞLU İSANIN GÖĞE ÇEKİLMESİ GİBİ ODA MAĞRADA SIR OLUR ASHAB-I KEHF GİBİ VE HIZIR GİBİ...?
  ...AY ALİ BEN SENİN NESLİNDEN Bİ KERE DAHA GELECEĞİM DEDİ RESUL İLMİN KAPISINA FATİH-İ HAYBERE HAYDAR-I KERRARA KAATİL-İ KÜFFARA Kİ MUSA PEYGAMBER AL-İ MUHAMMEDDEN OLMAK İSTEDİDE ALLAH KABULETMEDİ 12 PEYGAMBER BUNU İSTEDİ AMA ALLAH MERYEM OĞLUNUNKİNİ ANCAK ÜMMETTEN OLMASINA İZİN VERDİ Kİ İMAM MEHDİ RESUL BENİM İSA BENİM ÖNÜME GEÇEMEZDİ ÇÜNKİ...?
  ...ALEVİLER CEMDE AYİN-İ CEMDE ÜÇ BACI RİTÜELİNDE SON SÖZDE '...ZUHURA GELECEK MEHDİ SAHİB-İ ZAMAN? ' DENDİĞİ VAKİT ANALAR VE BACILAR HEMEN AYAĞA KALKARLAR LİSAN-I HAL İLE DERLERKİ:
  ....O MEHDİYİ BİZ DOĞURACAĞIZ BİZ FATIMANIN KIZLARIYIZ BİZ MEHDİYİ MÜJDELERİZ MEHDİ BİZDENDİR MEHDİ BİZDENDİR MEHDİ BİZDENDİR? ? ?
  ...EZAN MUHAMMED İÇİN KAAMET MEHDİ İÇİNDİR.CAMİDE İMAM KAPIDAN GİRERKEN CEMAATTE KIYAM DER VE LİSAN-I HAL İLE DERKİ:
  ....EY CEMAAT AYAĞA KALK MEHDİ RESUL GELDİ İMAM GELDİ O İMAM Kİ DÖRT CİHETTEN CİN VE İNSAN ŞEYTANLARI ONA YAKLAŞAMAZ.İMAM KONUŞAN KURANDIR BATIL KURANA VE EHLİBEYTE YAKLAŞAMAZ DÖRT CİHETTEN Kİ SIRATEL MÜSTAKİM 12 İMAMDIR MEHDİ RESUL SIRR-I RESULULLAHTIR? ? ?
  ....FURKAN 30 DA RESUL DERKİ:'BENİM ÜMMETİM KURANI TERKEDİLMİŞ VE DIŞLANMIŞ ŞEKİLDE TUTMUŞTUR? ' İŞTE MEHDİ RESUL BUNU DER O SIRR-I RESULULLAHTIR ÇÜNKİ.
  ...KAİMMEHDİ GELİNCEYE KADAR BİR EHLİBEYTTEFSİRİ KİTAB-I FATIMA VARDIR BİZZAT EHLİBEYT TARAFINDAN YAZILDI 6 AYDA AMA EBU BEKİR VE ÖMER O KİTABA PEK ÖNEM VERMEDİDE KAİMMEHDİYİ BEKLER O KİTAPKİ ŞİMDİ HİNDİSTANDA BİR SEYYİD EVİNDE SAKLIDIR...?
  ...İŞTE YALANCI MEHDİLER YALANCI MESİHLER BİR BİR ORTAYA ÇIKMAKTADIR.İŞTE DÖRT KUTSAL KİTAPTA HABER VERİLENLER OLUYOR BİR BİR.İŞTE HER ÜMMET 70 KÜSÜSR FIRKAYA DAĞILDI PARÇALANDI İSE ARTIK KAİMMEHDİ NİN ZUHURU HAKTIR CAİZDİR VACİPTİR FARZDIR SÜNNETTİR İÇTİHATTIR EMİRDİR FETVADIR FERMANDIR RABDEN GELEN? ? ?
  ...VE DERİZ Kİ:
  ...BEKLEYİN BİZDE SİZİNLE BEKLİYENLERDENİZ? ŞEYTANIN ZÜRRİYETİNİN VE HİZBİİNİN VAKTİNİN DOLMASINI VE VAKTİN SAHİB-İ MEHDİNİN ZUHURUNU VE TÜM İNSALNLIĞIN GERÇEK KURTULUŞUNU BEKLEYİN BİZDE BEKLEYENLERDENİZ..................................................................? ? ? ? ?
  HZ.ALİ DER Kİ:
  ...EN GÜZEL İBADET SABIR SÜKUT VE KURTULUŞU BEKLEMEKTİR?
  ...MAZLUMLARIN MEHDİ İLE HESAP SORACAKLARI GÜN ZALİMLERİN ZULMETTİĞİ GÜNDEN DAHA ZOR VE ÇETİN OLACAKTIR? ? ? ?

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 19.04.2015 - 13:02

  ...gerçek mehdinin zuhur etmesi demek? gülşah güçyetmezin gerçek mehdiden nefret etmemesi ondan bahsetmesi ve onun sevgisini içmesidir her daim ve ona hizmet aşkı ile yanıp tutuşmasıdır vesselam? ! ? gülşah güçyetmez neden gerçek mehdiden nefret eder o zaman? çünki şeytan-ı lain gerçek mehdiden nefret etmektedir.ve o iblisin nefreti insanların gözleri ve gönülleri ile tecelli ederki bu durumda gülşah gerçek mehdiden nefret eder.ondan gıcık kapar.onun aptal ve şapşal olduğunu sanır.ve ondan sıkılır.ve onun platonik bir aşığı olduğunu sanır.kur yaptı sanır.gerçek mehdi ile sohbet etmek ve ona muhabbet beslemek her baba yiğidin harcı değildir.gerçek mehdi için bir dağ ben onu seviyorum dese o dağın başına bir musibet gelmeden asla kurtulamaz.öyle ise sana aşığım sen en akıllı insansın aşkımsın ruhumsun diyecekte o kişi sağ salim kalacak mümkün değil.öyle ise zannedilen kişi gerçek mehdi değildir.gerçek mehdi için iki kişi seni seviyorum dedi de öldü gitti.cafer-i sadık dedi:kim mehdi sırrını faş etti ya ölür ya öldürülür.yedi milyarda bi seçilmiş kişi şeytanı zürriyetini ve hizbini kızdıran kişidir.o ortaya çıkamaz.şeytan güçlüdür hala onun önünü keser.70 bin perde vardır.görsel işitsel ve yazılı vesveseler ile gerçek mehdi engellidir.şeytan güç yetirebiliyorsa onun yazı yazmasına yorum yapmasına engel olur.şimdi sen bu nu bildin ise ve anladın ise ve gerçek mehdiye iman ettin ise eyvahh şeytan uyandı ve zürriyeti ve hizbi ile sana doğru yöneldi ve seni mhvetti demektir.ya o zaman nasılmış gerçek mehdiyi beklemek ona zemğin hazırlamak ki o 313 kişi alelade kişimi sanırsın.onlar gavs ve kutuptur.onlar tayyi zaman ve mekan ehlidir.onlardan birisi abdulkadir-i geylani ise birisi hacıbektaştır işte gerçek mehdinin 313 adamı bunlardandır.sen şimdi anladın gerçek mehdiyi o zaman ne yapacağın konusunda bi düşün rabbine sığın o sığınakların en hayırlısıdır....?

  ...hamdet ve rabbine layık kul olmaya çalış?

 • Metin Bedir
  Metin Bedir 21.11.2014 - 11:57

  sevginin rengi beyazdır.hz. isa da sevginin ta kendisidir.çünkü bedenini sadaka olmuştur tüm insanlığa. kendisini çarmaha gerenler için tanrıdan af dilerken tek kutuplu olduğunu anlıyoruz sadece sevgidir o.çünkü sevgi sadece korur. beddua etmez. ettiği anda da sevgi değildir zıttıdır.hazreti isa kendisini çarmaha gerenler için baba sen onları affet derken burda hazreti isa yı sevgi olarak düşünürsek baba diye hitab ettiği de aşk tır aslında.aşk yaratıcı. sevgi yaratılan. bi çocuk aşk la yaratılır sevgiy lede korunur. bi baba için çocuğu sevgidir. mehtide hazreti isa nın ruhu olan sevgi olmalıdır. bence insanlık öyle büyük yıkımlar savaşlar acılar yaşayacakki.acıya gark olacak sonra herkez acıdan kurtulmak için çırpınacak. ve sevgi hakim olacak dünyaya. zaten isa nın ruhu olan sevgi gelmiş olacak yani mehdi isanın ruhu olan sevgi olmalı diye düşünüyorum.

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 20.11.2014 - 11:40

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...mehdi şeriftir? mehdi şerif ve seyyiddir kürt ve türkmendir.zira hz.ümminebi (saav) dedi:'mehdi hasan ve hüseyindir? '...vesselam :))))))

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...mehdi şeriftir? böylece kendisi sadece seyyid olupta kensini mehdi zanendenler avcunu yalasın! mehdi şerif ve seyyiddir pess doğrusu :)))

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...mehdi şeriftir? a9 ekibi ve adnanoktar & gülşahgüçyetmez ikilisi seyyid mehdi fikrinden lütfen vazgeçsinler geçti bolu pazarı sür atını? !

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...mehdi şeriftir? nasılki allah hor ve hakir görülen arapların içinden hz.ümminebiyi (saav) çıkarttı alevilerin içinden de mehdi çıkar? ! ?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...mehdi şeriftir? yahudi ve hıristiyanlar müşrik arapları hor ve hakir gördü.şii ve sünnilerde alevileri hor ve hakir görmektedirler pess?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...mehdi şeriftir? yahudi ve hırsitiyanlar nasıl yanıldı ise şii ve sünnilerde yanılacaktır.zira mehdi alevilerin içinden çıkar hasetçilere?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...mehdi şeriftir? yahudi ve hırsitiyanlar ahirzamannebisini kendilerinden beklediler ama müşrik araplardan çıkmıştı.mehdide alevilerdendir?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...mehdi şeriftir? hikmet-i sebebinde gelince! mesih ishakoğullarından geldi ama ahirzaman nebisi ismailden di ismail hasan gibidir hikmette

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...mehdi şeriftir? ba-yezit-i bistamiden haber verilmesi ile nakşi silsilesindende olması hasebi ile nakşi şeyhler de bilir mehdi şeriftir?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...mehdi şeriftir? ba-yezit-i bistami hazretleri üveysilik kanallı cafer-i sadık (as) dan 'mehdi baba cihetinden şerif olacaktır? ' nakletti?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...mehdi şeriftir? hz.ümminebi (saav) dedi:'mehdi hasan ve hüseyindir? ' doğal olarak hasan hüseyinden büyüktür biri 2.imam diğeri 3.imam? ! ?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...mehdi şeriftir? hz.türk atatürk (ra) bir keramete daha imza attı ve seyyidliği kaldırdı buda şerifliğimize bir zemin hazırlama idi pess

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  bektaşilik ve masonluk şifresi:bektaşi sırrında mutlak gerçek kitab-ı mukaddes üzerinde kuran-ı kerim iken masonlukta kabala idir biliriz :)

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  rte ve muaviye şifresi:muaviyenin yeşil bir sarayı vardı rteninde şimdi bir aksarayı oldu.muaviyede en şaşalı camiler yaptırmıştı çamlıcami?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  24 kasım pazartesi ahmet davutoğlu dersime (alevistana) gidiyor? bizim dersimlilerden ricamız onu cemevine almasınlar düşkünlerden olurlar? !

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...inşaallah başlıyoruz:'dikkat! a9 ekibi ve adnan oktar & gülşah güçyetmez ikilisi twitlerimi okumasınlar kimyaları bozulabilir kim bilir? '

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 18.11.2014 - 11:38

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  mehdi kim? 1.ve 2.dünya savaşları ölüm olimpiyatları idi şimdi gerçekleşecek olan 3.dünya savaşı gerçek savaşımız olacak diyen kaimmehdidir?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  mehdi kim? lu(jsz) ifere kafa tutan onun 70 bin zürriyetine ve 70 bin kere 70 bin (4.900.000) hizbine meydan okuyan kıyamet-i armageddondur?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  mehdi kim? (fg) şeytanın (hy) deccalin (rte) süfyanın ahirzamandaki şahs-ı manevileridir illuminatu rt 13ler 33ler 300ler diyen gerçek ruh?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  mehdi kim? o gece iman meleklerinin kendisini ziyaret ettiği kişidir? 'allah onun hallerini bir gecede yoluna koyar? ' hadisi mucibince :)))

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  mehdi kim? yedi başlı bir ejderha olan o lu(jsz) iferin rt nin 13 lerin 33 lerin ve 300 lerin hakkından gelecek olan kutsal potansiyel imam? ?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  mehdi kim? şeytan deccal süfyan koalisyonuna karşı rahman mesih mehdi koalisyonunun komutanıdır.şeytan üçkeni değil rahman üçkenindedir? ? ?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal ·
  mehdi kim? alevilerin şahı bektaşilerin piri şiilerin imamı ve nakşibendilerin de halifesi olacak kişidir.nakşi şeyh dedi:'mehdi şeriftir? '

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  mehdi kim? hem anne cihetinden kürt ve seyyid hemde baba cihetinden türkmen ve şerif olandır.üçüncü ırk melez milliyetçisidir o kaimmehdi?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  mehdi kim? sorusuna bir cevap verecek olursak alevi bektaşi kızılbaş devrimcilerinin başına lider olacak %82 kabul görecek kişidir sırra hu?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  'mehdi konuşmaya başladığı zaman hak aşikar batıl yok olur? ' hadisine göre mütemehdi harun yahya neden batıl kılmadı öyle ise pess doğrusu? ?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  a9 ekibi şimdi bildi mehdi kim? ama yahudilerin gördükleri halde inkar ettikleri ümminebi kaderi şimdi mehdide cereyan etti ve benzeşti :)))

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  şam şeytanı muaviye ile başlayan süfyan 666 (vahiyyuhanna) vahideddin ile şamda son buldu fitne çıktığı yere geri avdet etti pess doğrusu? ? ?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ibn-i arabi dedi:'sin harfi şın harfine gelince bizim hikmetimiz anlaşılır? ' ve ilk olarak süfyan selim son olarakta said şama gitti hatmold

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  süfyan saidde kime referans oldu? a9 ekibine ve adan oktar ile beraber gülşah güçyetmeze...? (...biz güçyetiririz :)) ...gerçeğehuhugerçeğe?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  1924 de hilafet kaldırıldı süfyani hilafetin can çekişmesi ise ne hikmetse molla kürt said-i bitliside kendisini göstermiştir.iman-ı süfyani

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  1924 de süfyani hilafet kaldırıldı keza aynı yıl iran meclisi 'mehdi sahib-i zaman' adına açıldı.süfyanilerden mehdevilere geçmiş oldu :)))

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  şeyh safinin rüyasına göre atatürk süfyani hilafeti kaldırmış mehdevi hilafete zemin hazırlamıştır.1988 vasiyeti bunu göstermektedir pess?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  şeyh safi bir rüya gördü:soyundan birisi şeriatı kaldıracaktı? o şah ismail diye yorumlandı süfyani yazarlarca ama o kişi atatürktü biliniz?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  şeyh safi hazretleri hem seyyid rızanın hem şah ismailin hemde atatürkün öz atasıdır.atatürk erdebil den ruma rumdan selaniğe evlad-ı fatiha

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  tarihçi yazar emre polata cevaplar:hz.türk atatürk (ra) mustafa bin ali rıza hakkında es-seyyid olduğu zübeyde hanımın da nakibüleşrafzade? ?

  İşaret-i Mehdi: @psikempatikanal
  ...inşaallah başlıyoruz:(tam bağımsız türkiyeye karşı amerikan mandacılarına karşı tam bağımsız tayyibiyeye karşı amerikan mandacısıyız :)))

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 30.10.2014 - 13:40

  ...selam? bendeniz şeriffakih ve seyyiddede bir kardeşiniz olarak dört kapı kırk makam esasına göre nakşi ve bektaşi ekolde hikmette ahmetyesevi/abdulhalıkgucdivani, hacıbektaş/şahnakşibendi, pirsultan/imam-ırabbani, atatürk/humeyni ekseninde hüccetül-islamımdır.alevilerin şahı bektaşilerin piri şiilerin imamı ve nakşilerin halifesi olmak hasebiyle potansiyelde ümmetin halifeliğine aday olarak sizden biat bekliyorum.biat allah içindir?

  imza:
  ====
  KAİMMEHDİ BEDİÜRRAHMAN

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 23.09.2014 - 12:00

  MEHDİ YARİN FATİH ÇARŞAMBADA ZUHUR EDECEK GİBİ :)))

  Ayhan Aytaç'ın Notları:(mehmet talu hoca:'ben mehdi ile yemek yiyeceğim? ' demiş.24 eylülden sonra onunla yemek yemeye söz veriyorum.mehdi uçmaz müridtleri uçurur :))) mehdi kızılbaşbuğtürk:'menzil cemaatinden ömer öngüt cemaatinden mahmut hoca cemaatinden biat bekliyoruz.tam 33 bin geçerli biat istiyoruz? ' a9 ekibi bi şekilde yarin 24 eylül 2014 çarşamba itibari ile fatih çarşamba civarında olsunlar.umulur ki mehdi onları affeder merhamet eder? imam-ı rabbani haber verdi ki: nakşibendiler hilafet bayrağı olan makamlarını elleri ile biat ederek mehdiye verirler.nurcular hüsrandadır? 4 dakika önce · nurcular said ile beraber nakşibendilkten kopmuş ve nasipsizliğe müstehak olmuş şahsi bir şahs-ı manevi oluşturulmuş helak olmuşlardır pess?)

  Ayhan Aytaç'ın Notları:(mahmut hoca:'ben mehdiye biat etmeden ölmeyeceğim? ' demiş.a9 ekibi böyle haber verdi.bizde gidip onun makamından biatımızı alacağız öyleyse? perşembenin gelişi çarşambadan beli olur? 24 eylül 2014 çarşamda günü fatih çarşambada olmayı düşünüyorum.mahmut hocadan biatımızı almaya? ? ? mahmut hocadan biatımızı alacağız mehmet talu hoca ilede yemek yiyeceğiz eee a9 ekibi ve adnan oktarıda orda bekleriz.mehdinin talebeleriyse... fatih çarşamba hiç bu kadar zor bir döneme girmemiştir.mehdi ordamı zuhur edecek ne.imam-ı rabbani buyurudu:nakşilik mehdiye bayrağı verir? ve böylece: bütün nakşi ekollerden veya kendilerini öyle takdim edenlerin hepsinden biz biat isteriz.biat allah içindir.nisa 59 a itaat farz...)

 • İhsan Sezgin
  İhsan Sezgin 14.04.2014 - 15:11

  Mehdi ancak ve ancak eyyub gibi hasta yusuf gibi zelihaya meyilli yakub gibi çocuklarından ayrı muhammed gibi yalnız süleyman gibi cinli ibrahim gibi tek olması lazım çünkü son gelende bütün özellikler mevcuttur hz. muhammed de önceki peygamberlerin bütün özellikleri vardır.. mehdi de de bütün özellikler mevcut olmalı fakat mehdiyi görüntüde aramak büyük bir cehalet olur mehdi ancak ve ancak bir söyleyici olur.. Allah dilediğini seçer www.mehdiihsansezgin.com internet sitesini okuyunuz.........sonra düşününüz...

 • İhsan Sezgin
  İhsan Sezgin 14.04.2014 - 15:10

  Mehdi ancak ve ancak eyyub gibi hasta yusuf gibi zelihaya meyilli yakub gibi çocuklarından ayrı muhammed gibi yalnız süleyman gibi cinli ibrahim gibi tek olması lazım çünkü son gelende bütün özellikler mevcuttur hz. muhammed de önceki peygamberlerin bütün özellikleri vardır.. mehdi de de bütün özellikler mevcut olmalı fakat mehdiyi görüntüde aramak büyük bir cehalet olur mehdi ancak ve ancak bir söyleyici olur.. Allah dilediğini seçer www.mehdiihsansezgin.com internet sitesini okuyunuz.........

 • İhsan Sezgin
  İhsan Sezgin 14.04.2014 - 15:08

  Selamün aleyküm www.mehdiihsansezgin.com internet sitesindeki yazıyı okuyunuz ve sonra sitedeki yazı hakkında görüşlerinizi tefekkür edip aranızda tartışınız....

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 15.01.2014 - 11:57

  mehdi kızılbaşbuğtürk:
  ===============
  ...mehdi dabbetül-arz 19 diyor ki:'ey insanlar sizler allahın ayetlerine tam iman getirmediniz? ' sizler nazmi nizami sakallıoğlunu hiç dinlemediniz.sizler ömer öngütü hiç kaale almadınız.sizler 7 ulu ozanları hiç dinlemediniz.12 imamları hiç dinlemediniz.sizler kuran ve ehlibeyt emanetine hiç sahip çıkmadınız.ama adınız ümmet-i muhammed.ama emrimaruf nehyimünker hiç yok.adınız kimlikte islam ama mümin değilsiniz.içinizde birtek mümin yoktur.varsa şimdi o emirel-müminin mehdi aleyhisselamdır.hızırdır ilyasdır.sizler nostradamusada kulak vermediniz.meryemoğlu isanın savaş ve barış kehanetinide hiç kaale almadınız.o dedi:'uluslar uluslara karşı savaşacaktır? ' 1914 sene sonra bu oldu.ve o dedi:'herkesin barışdan söz ettiği bir zamanda yıkım gelecektir? ' ve o zamanda 2014 tür.bakın iblisin çocukları hep barışseverdirler.şeytan beyaz bayrak çekmiş bizden barış istiyor.şeytan ve zürriyeti vede hizbi bu dünyayı oyun eğlence ve ticaret meydanına çevirmiştir.ama biz onların bu yaptıklarını tersine çevireceğiz.malikülmülkzülcelalivelikram dedi:'biz bu dünyayı oyun ve eğlence için yaratmadık? ' ne için yaratıldı peki:'allah bu dünyayı ve içindeki cinleri ve insanları sırf allaha kulluk için yaratmıştır? .' ama cehennemide kulluk etmeyen itaat değilde isyan eden insanlar ve cinler için yaratmıştır.yani:allah bu dünyayı olimpiyatlar için yaratmamıştır.kış olimpiyatları türkçe olimpiyatları için değil eurovizyon şarkı yaraışması içinde yaratmamıştır.voleybol, futbol basketbol hokey satranç tavla dama okey içinde yaratmamıştır.ulul-emr mehdi aleyhisselam bunların hepsini yasaklıyacaktır.içki ve kumar namına ne varsa hepsini yasaklıyacaktır.artık demokrasi ve özgürlük adına ne varsa kalkacaktır.çünki bu demokrasi ve özgürlük oyunu cin ve insan şeytanları için yararlı olmuş tüm dünyada anarşi ve kaos yaratmıştır.mehdi bunların hepsine son verecektir.ey demokrasi ve özgürlük tutkunları.ey insanlara alabildiğine özgürlük vadedeler öyle ise mehdiye şimdiden düşman olun.onun önüne set çekin kan döküp fesat çıkartacak bir halife siz cin ve insan şeytanları için ağır bir sınav olacak.dünya oyun için yaratılmadı.bitecek o yun oyun bitti denecek.sizler başıboş bırakılacağınızımı sandınız? ayeti neye işarettir.artık oyun bitti.unutun o özgür dünyayı ki zina ve livata özgürlükleriniz striptiz ve grup seks oyunlarınada son verecek mehdi.yaşasın mehdi mesih melkisedek? herkesi kendi şeriatı ile yargılayacağız.sınav günleri geldi işte.fitne ve imtihan günleriniz geldi.şimdi hesap vereceksiniz işte.meryemoğlu bizden haber vermedimi? o gerçeğin ruhu bir hırsız gibi aniden gelecektir? demedimi.şimdi mehdi istanbulda ortaya çıktığında birçok mescid-i zırarlarda yıkılacaktır.minare-i muaviyeler tek tek yıkılacaktır.yaşasın hak sünnetler? kahrolsun batıl bidatler diye sloganların atılacağı günler yakındır.ya allah ya muhammed ya ali ya mehdi sahib-i zaman? diye alevi mehdioğulları sokak sokak mahalleleri bu slogan ile inletecektir yakında.buna hazır ol ey tc ordusu ve emniyeti.mehdinin zuhuruna ramak kaldı.çünki devletin erki yok oldu.yetki ve selahiyetler çiğnendi.ümmetin başında hiö halife yokken mehdi gelecektir? hadisi gerçek oldu.işte ümmetin başında doğru düzgün bir halife ve ululemr kalmadı.hepsi rüşvetçi ve yolsuzluk ile meşgul.işte biz[ buna mehdinin çıkış alameti dedik.iran abd uzlaşması tesadüf değildir.bir siyahi kişi de 3. imamdan işaret vardır.o bizdendir.o mehdiye zemin hazırlıyacaktır? diye imam ali haber verdi.o kişi obamadır.o gerçekten bizdendir.biz ehlibeyte zemin hazırlamaktadır.süfyaniler diyor ki:iran neden müslümanlar ile savaşıyor? peki hz.hüseyini kerbelada kimler öldürdü yahudi ve hıristiyanlarmı? bunu bi düşünsün o süfyaniler ki yakında mehdiye hesap verecekler.peki:maraş çorum sivas ve gazide alevileri kimler öldürdü bununda bi hesabını düşünün ey sünyaniler mehdiye hesap vereceksiniz bekleyin bizlerde bekleyenlerdeniz.şeytanın vaktinin dolmasını ve vaktin sahibinin saniyesinin vurmasını bekliyoruz ki ramak kalmıştır.adi değil? adil düzen: mehdi ve aleviler ile gelecektir tüm dünyaya.islam güneşi o zaman doğacaktır 21.yüzyılın cahiliyyesine.sünni/süfyaniler mahvettiler 14 asır boyunca ümmet-i muhammedi.niye çünki muaviyeye biat ettilerde aliye biatı reddeddiler melunlar.şeytan ademe niye secde etmedi ise muaviyede aliye ondan biat etmedi.şeytan muaviye muaviyede şeytandır.vahiyyuhannada 13.bölümde 666 bir insana işaretti.o 666 miladi idi.ve 666 da muaviye başta idi.1000 yıl sonra 1666 da deccal ispanyada zuhur etti.hacıbektaştan demir baba sultana kadar bir hünkar-ı mehdiyyet vardır.1650 de onlar gitti 1666 da deccal geldi ve abd(daccalistan) kuruldu.333 senelik ehlibeyt külliyatı illuminatu için yeter.allahın 12 imamları şeytanın on adamı var.haydar baş olayı çözdü ama kısmen.allahın izni ile şeytan daha fazla bırakmıyor.şansı var ise o mehdiyi bulur işler yoluna girer.arayın bulun o mehdiyi ey arayanlar.ebuzerr gibi arayın ama...? selman gibi arayın ama::? arayanların aradığı gibi arayın bulacaksınız.ali gibi güçlü muaviye gibi kurnaz olanlar ancak mehdiyi bulacaktır.onlar 313 kişidir.belki mekke ve medinede mehdiyi bulurlar o yediler ki: mehdi onlara pirim vermez vakti gelene dek.meryemoğlu neden domuzu öldürür? çünki deccal lut kapısında öldüğü zaman içinden 6666 cin çıkar ve bir domuza girer.nasıralı isada o domuzu öldürür.bize haber böyle geldi ilm-i ledün-i keşf-i kerametten.allah sırrımızı aziz eylesin.cümle sırlar bize ayan bizde faş olmuştur vesselam :))

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 17.09.2013 - 12:12

  Ayhan Aytaç'ın Notları...dünya alevi birliği grubundaki tartışma notlarımız:Haşim Şimşek: slm ya hazret-i mehdi ayhan

  Ayhan Aytaç'ın Notları:...selam ilmi rahmetül aleyküm ehl-i beytten vesselam :))

  Haşim Şimşek: mehdi hazretleri nasılsınz

  Ayhan Aytaç'ın Notları:...adım:ayhan, lakabım:mehdidir? bu anlamda sözlerinizden hiç kocunmam alay konusuda olmam merak etmeyin.zira bu anlamda bütün gerçek aleviler mehdioğullarıdırlar.12 imamoğullarıdırlar...?

  Haşim Şimşek: siz geçen ki sohbetimizde alevilerin liderliğine oynuyorum dediniz bende onun için hz mehdi dedim

  Ayhan Aytaç'ın Notları:...alevilerin dört kapı kırk makamda post sahibiyimdir? benden sonra birisi daha gelirse o kesin mehdidir.ama yok gelmez ise allahin izni ile biz mehdi olarak zuhur ederiz?

  Haşim Şimşek: bu adnan oktarda ben mehdiyim diyor hanginiz gerçek mehdi ben anlayamadım

  Ayhan Aytaç'ın Notları:...harunyahya müstear bir isimdir.adnan oktar demek istediniz sanırım.evet onu nazım kıbrisi mehdi ilan etmiştir.oda kendisini mehdi zannediyor.fethullah gülenide şeyh ömer öngüt mehdi ilan etmiştir.ama gerçek mehdi alevilerin içerisinden çıkacak çünki dört kapı kırk makam bizdedir.mehdi sahib-i zamandır...?

  Haşim Şimşek: doğru söylüyorsunuz da şu harun yahya ile tv de bir karşı karşıya gelseniz ona mehdiyeti anlatsanız oda haddini bilse ne güzel olurdu

  Ayhan Aytaç'ın Notları:...bütün arzumuz odur ama bunu rabbimiz takdir eder biz değil.2005den beri sanal alemde zuhrumuzu zorluyorum.ama açık kapı bırakmadılar.herkes bizim zuhurumuzdan korkuyor.alametler mehdinin çıkış alametleridir ama harun yahyanın çıkış alametleri değildir.evet mehdi zuhur edecek ama harun yahya değil :)) ................................. Haşim Şimşek: bence mehdi sizsiniz çünkü yüzünüzde hiç kimsede görmediğim değişik bir nur gördüm

  Ayhan Aytaç'ın Notları:...bence bu sırrı faş etmezseniz sizin için daha iyi olur? zira cafer-i sadık derki:'kim bizim sırrımızı faş ederse ya ölür yada öldürülür? ' nitekim:hallacımansur öldürüldü.seyyidnesimi öldürüldü.pirsultanabdal öldürüldü.daha kim var ise mehdi sırrını faş etmiş ya ölümüş yada öldürülmüştür vesselam? ? ? ........ Haşim Şimşek: ölürüz ne olacak bu dünyada bir haşim ölür bin tane doğar yeterki iz yaşayın ulu mehdim

  Ayhan Aytaç'ın Notları...allah sırrımızı aziz eylesin? .......Haşim Şimşek: amiiin?

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 16.06.2013 - 12:37

  AYHANAYTAÇINNOTLARI/FACEBOOK'TA 'MEHDİ TARTIŞMASI? '

  ...SALİH MİRZABEYOĞLU:
  ----
  'ÜMMET-İ MUHAMMEDİ KİM?
  (MÜMİN/EKSENDE?) HAREKETE GEÇİRİRSE İŞTE MEHDİ ODUR? '

  Beğen · · Tanıtımını Yap · Paylaş

  Ali Aleviligi Turabi bu adam dersinli mehdicilerden mi
  23 saat önce · Beğen

  Ayhan Aytaç'ın Notları...değil? üstelik bu adam seyyid abdulhakim el arvasi ve necip fazıldan sonra üçüncü nur diye tanımlanır.ama bizi ilgilendrimez.bizi ilgilendiren mehdi ile ilgili doğru bir söz söylemiş olmasıdır.mehdi mümin eksende gelecektir?
  23 saat önce · Beğen

  Ayhan Aytaç'ın Notları...ama bana sorarsanız? mirbeyoğluna inanlar onun mehdi olduğuna inanırlar.hatta che guavera gibi devrimciliklerinede fantastik/romantik bakışlarıda vardır.ben tem'de öğrendim.1999da onun mehdi kıyamı yapacağı beklenmiştir? ? ?
  23 saat önce · Beğen

  Ali Aleviligi Turabi sünni ler denmi imametle ilgili dogruları ögreniyosun :)))
  23 saat önce · Beğen

  Ayhan Aytaç'ın Notları...cahil dostum olacağına akıllı düşmanım olsun? zira ben akıllı düşmanımın hakkından gelirimde cahil dostumdan hicap duymaktayım.ben düşmanımı sustururum da dostum beni susturmaya çalışır senin gibi
  23 saat önce · Beğen

  Ali Aleviligi Turabi dostum ücdür,düsmanımda üç :))) avrasin dostu benim düsmanım! ! !
  23 saat önce · Beğenmekten Vazgeç · 1

  Ayhan Aytaç'ın Notları...insan da bir dost iki düşman vardır? müminliği dostu münkir ve münafıklığı düşmnıdır.mümin dost ruhtur.münkir dost nefistir.münafık dostta şeytandır vesselam.biz ehlibeytin yeni görüşüdür 21.yüzyılda
  23 saat önce · Beğen

  Ali Aleviligi Turabi sen kimin oglusun? ? ? yoldanmısın,soydanmısın? ? ?
  23 saat önce · Beğen

  Ayhan Aytaç'ın Notları...ben imam alinin ve fatımanın oğluyum? benim anam havva değil babamda adem değildir.adem baba bir nasihat bırakmamıştır.ali babam 1071 nasihat bırakmıştır=
  23 saat önce · Beğen

  Ali Aleviligi Turabi hımm yani soydansın? ? ? belgen varmı? ? ortalık çakma seyyid doluda! ! !
  23 saat önce · Beğen

  Ayhan Aytaç'ın Notları...ve ben essasta anne cihetinden hz.hüseyin baba cihetinden hz.hasanıb soyundanım.hem şerif hemde seyyidim.hem yol hem soy evladıyım.yani hem alinin hemde hacıbektaşın evladıyımdır aynı zmanda.ama ne farkeder.ali topraktan gelenlerin hepsinin babasıdır vesselam
  23 saat önce · Beğen

  Ali Aleviligi Turabi hımm öyleyse kuranla amel edip yaşarsın ne guzel
  22 saat önce · Beğenmekten Vazgeç · 1

  Ayhan Aytaç'ın Notları...şimdi çok doğru söyledin işte? hiç kuran ile ehlibeyt birbirinden ayrılır mı? her kim kuran ve ehlibeyte rabıta yaptı vede intizar ehli oldu ise o mehdinin evladıdır vesselam
  22 saat önce · Düzenlendi · Beğen

  Ali Aleviligi Turabi mehdi evlenmeden çocuk sahibimi oldu? ?
  22 saat önce · Beğenmekten Vazgeç · 2

  Ayhan Aytaç'ın Notları...hz.resul buyurdu:'ya ali sen bu ümmetin velayet babasısın ben nübüvvet babasıyım? ' ve hz.hüseyin için denmişki:'el-mehdi ibn-i mehdi? ' yani mehdi oğlu mehdi? ? ? el-cevap
  22 saat önce · Beğen · 1

  Ayhan Aytaç'ın Notları...ayrıca rivayettir ki: mehdi zuhur eder.evlenir.bir çocuğu olur.adı kasım olur.ve bütün kadınlar kısır kalır en doğrusunu allah bilir gaybı ancak yaratan bilir vesselam
  22 saat önce · Beğen

  Ali Aleviligi Turabi mehdi af,samuliden sonra naib yok,kimki naibim derse yalancıdır? ? ?
  22 saat önce · Beğen

  Ayhan Aytaç'ın Notları...iranda velayet-i fakih nedir? naib-i imam değil mi? o mehdi gelinceye kadar mehdinin vekili değil mi? mehdi gelinceye kadar onun gölgesi ve ümmetin imamı değil mi?
  22 saat önce · Beğen

  Ali Aleviligi Turabi masumiyet imam zamandan sonra yok? ? ?
  22 saat önce · Beğenmekten Vazgeç · 1

  Ayhan Aytaç'ın Notları...12 imam dedi:'kim bizim yolumuza uydu bizim ile onlar arasında bir fark yoktur? ' pirsultan dedi:'uyamazssın demedimmi 12 imam katarını güdemezssin demedimmi? '
  22 saat önce · Düzenlendi · Beğen

  Ali Aleviligi Turabi özel naib yok ve idadasıda fakihde yok? ?
  22 saat önce · Beğen

  Günay Eskiaba dava arkadaşlarım bu yobazlar nehçülbelağayı alıp okusunlar aydınlanırlar anlayana
  22 saat önce · Beğenmekten Vazgeç · 1

  Ayhan Aytaç'ın Notları...şimdi sırrı faş ediyorum: 'baba ilyas, baba ishak, hacı bektaş, abdal musa,şeyh bedreddin,şah ismail,pir sultan kul himmet, virani hep naip idiler? '
  22 saat önce · Beğen

  Ayhan Aytaç'ın Notları...cafer-i sadık buyurdu:'kim sırrı faş etti.ya öldü ya öldürüldü? ' o sırrı mehdi idi? ve öldürüldüler.asıldılar, kesildler.300 kıyam-ı mehdi gerçekleşti kılıçtan geçirildiler? ? ?
  22 saat önce · Düzenlendi · Beğen

  Ali Aleviligi Turabi baba ilyas sunni h bektaş sunni baba ishak sünni,abdal musa bektasi,yoldan olmayan hezeyan eder iyi belle bu iş oyun degil! ! !
  22 saat önce · Beğen

  Ayhan Aytaç'ın Notları...sende rafizisin öyle ise? şimdi mehdi seni bildi ve şimdi seni lanetlemeden tevbe et iki rekat korku ve şükür namazı kıl.kuran mürtedlerinden ve ehlibeyt rafizilerinden biz uzağız?
  22 saat önce · Beğenmekten Vazgeç · 1

  Ali Aleviligi Turabi biz denetleriz sapıklara geçit yok! ! ! rafiziler ayrılanlardır,nuhun gemisi ve kerbelada oldugu gibi! ! ! süfyanide ulu orta zelil olur takipciside! ! !
  22 saat önce · Beğen

  Ayhan Aytaç'ın Notları...öyle ise seni lanetliyorum? şahit ol yarab? bu rafizi benim gönlümü huzursuz etti.senin güzel mekanını rahatsız etti.bu şeytan teneffüslü adamı ben lanetledim.lanet edenlerde lanetlesinler bu beddua ve telinime melekler amin desin? ? ?
  22 saat önce · Düzenlendi · Beğenmekten Vazgeç · 1

  Ali Aleviligi Turabi şeytanın hizbi zayıf,darbem sert! ! ! Allah ın lanti yalancıya inecek! ! ! tez zamanda aşikar olur! ! !
  22 saat önce · Beğen

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 16.05.2013 - 12:42

  'mehmet şevket eygi:
  ---
  '6. Mü’minlerin bir tek ümmet olabilmeleri için başlarında kendisine biat ve itaat edilen bir İmam-ı Kebir, bir Halife-i rûy-i zemin, bir Emirülmüminîn bulunması gerekir. Böyle bir zat yoksa, ümmet de olmaz, birlik de olmaz. Ümmet olmazsa izzet olmaz, zillet olur. Ümmet olmazsa hürriyet olmaz, kölelik olur. Bugün olduğu gibi…'_ÜMMET, İMAMET, İSLAMCILIK PROTESTANLIĞI?

  Beğen · · Tanıtımını Yap · Paylaş

  Ayhan Aytaç'ın Notları el-cevap:'hz.ulul-emr mehdi aleyhisselam alevilerin şahı, bektaşilerin piri, şiilerin imamı ve nakşilerinde halifesi olarak zuhur edecektir merak etmeyin sayın eygi? 'ümmetimin başında hiç halife yokken mehdi gelecektir? ' hadisine göre artık mehdi devrandayız? çünki ümmetin başında bir süfyani melik yada mehdevi bir halife yoktur? ! ? '
  yaklaşık bir saat önce · Beğen

  Ayhan Aytaç'ın Notları el-cevap:'ayrıca ikdebirde, '...ben o imamın gıyabında biat etmişimdir? ' diyede havalara girmeyin. siz önce başköşeyazınız ile muaviye ve amr bin asa sövgüler, yezit ve mervana lanetler yağdırın ki 'mehdi' sizin gıyabında yaptığınız o biat-ı mehdinizi kabul etsin. zira mehdi, camilerde hutbe öncesi, muaviye ve amr bin asa sövgüler, yezit ve mervana lanetler yağdıracaktır? ! ? '
  59 dakika önce · Düzenlendi · Beğen

  Ayhan Aytaç'ın Notları el-cevap:'hala size teklifim geçerlidir? gelin korkmayın 'teke tek' programında kozlarımızı paylaşalım.hem siz demiyor musunuz:'alevi-sünni arasında savaşmama anlaşması yapmalıyız? ' gelin benimle yapın.ben alevilerin hüccetül-islamıyım? ayrıca alevi-sünni kardeştir diyorsunuz.ama neden alevi-şii-sünni kardeştir demiyorsunuz? ! ? ' _cevap-bekliyorum? _AYHANAYTAÇ/YAZAREFENDİ? '
  –.................................................?

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 28.01.2013 - 15:00

  ayhan ve aytaç yazarefendi:

  'allah bir resul hak mehdi gelecek mutlak? '

  ((...allahhabirrehberimizdir? mehdi hakkında hiç ayet yokmuş onun için inanılmaması gerekiyormuş! eee o zaman biz ebu bekire, ömere, osmana, aliye, hasana ve hüseyinde inanmıyalım o zaman zira ismen onlarında adı kuranda geçmez.işari manada geçer ama ismen geçmez.mesela şeytan, nemrut, firavun, ebu leheb isimleri geçer ama mehdi geçmez? neden? çünki mehdi konusu imanın imtihanı konuların en başında yer alır.mesela dabbetül-arz-ı mevud neml 82 de geçer.ve hiçbir müslüman çıkıpta ben dabbetül-arza inanmıyorum diyemez neden? çünki ömer öngütünde hatırlattığı üzere bir ayeti inkar eden kafir olur.6666 ayet haktır ve bir harfi bile inkar edilemez.peki durum bu ise biz mehdiyi işari manada nasıl anlamalıyız kuran ekseninde veya kuran perspektifinde.işte bunlardan bi kaç örnekle yetineceğiz inşaallah.allah diyor ki:'sizler başıboş bırakılacağınızımı sandınız? ' (kıyamet,36) bu ayeti şu hadislede desteklersek:'ümmetin başında hiç halife yok iken mehdi gelecektir? ' şimdi mümince şeksiz ve şüphesiz tefekkür ediniz? ne çıktı? bu ayet işari manada mehdiye işarettir.nisa 59 da derki:'allaha resulüne ve sizden olan ulul-emre itaat farzdır? ' yine bir hadisle bunu destekleyelim:'mehdi ümmetin en hayırlısı olarak zuhur edecektir? ' burdan çıkanda nedir? ümmetin en hayırlısı ebu bekir diye bahsedilir.aslında o insanların en hayırlısıdır.beşeriyyetin en hayırlı ümmeti olan islam ümmetinin en hayırlısı ise mehdidir.suyutiden gelen bir hadiste:'mehdi ebubekir ile ömerden daha faziletli ve daha hayırlıdır? ' der? elbetteki öyledir.neden? şeyhayn:(ebubekirveömer?) yüzbinlerin halifesi oldu ama şimdi gelecek olan mehdi nerdeyse 2 milyarın halifesi olacaktır.ve yeryüzünün bütün hazineleri onun için çıkartılacak oda ümmet-i muhammede dağıtacaktır.mesela hadistede geçtiği üzere:'birisi gelecek mehdi bana ver diyecek.mehdi hazinedara onun eteğini doldur diyecek ve adam alacak gidecek geri gelecek.diyecekki bi benmi kaldım buna tenezzül edecek alın geri bunları benden.ve hazinedar diyecek ki verilen mal geri alınmaz? ' öyleki dünya beş kıtası ile adeta ganimet olacaktır.bütün insanlar altının gümüşün paranın tapunu8n ruhsatın çekin senetin tedavülden kalktığını görünce bütün bunların hiçbir değeri kalmıyacaktır.bundan dolayı herkez mehdiye şirin görünmek için neyi var neyi yok yastığının altından kasasından mahzeninden çıkartıp mehdinin önüne yığacaktır.şu ayet buna ç9ok uygundur:'onlar azabı görünce geri çevirmek için dünyayı vereceklerdir? ' işte mehdinin zuhuru öyle bir azabdırki gerçekler ancak münkir ve münafıklar için acıdır.işte bu azabdır.yoksa müminler için gerçeğe hu? adeta mehdi bütün dünyadaki yetki ve selahiyet sahiplerine şunu diyormuş gibidir:'inin ordan aşağı sizler oralarda durmaya layık değilsiniz? ' işte beşeri kanunların getisi zaten ortadadır.anarşi kaos terör yıkım bela musibet afet felaket ve kıyamettir.demekki beşeri kanunlar bu işi çözemiyor.adil bir düzen getiremiyor.evrensel bir düzen evrensel bir yasa evrensel bir halifeye küresel bir krala ihtiyaç sürecine doğru hızla gidiyoruz.işte bu mehdiye zemin hazırlamaktan başka birşey değildir.facebook ve twitterden hotmaile ve daha ışık hızıyla çalışan intteknolojisi sahib-i an-ı zaman mehdi aleyhisselama doğru bizleri götürüyor.hz.süleymanın yanında asafı hatırlayın.o cinden daha hızlı idi.şeytan saniyesini bile israf etmez iken mehdi elbetteki onunla saniyeler ve hatta saliseler üzerinden bir yarışa girecektir.zamanın ve anın efendisi olmak demek saniyelerin dakikaların ve saatlerin efendisi olmaktır aynı zamanda.tabir-i caiz ise mehdi bir süpermendir betmendir örümcek adam gibidir.ama gerçektir.profesör 1400 hz.ali divanı kitabında cenab-ı mehdininde hz.ali gibi çok şaşırtıcı işlere imza atacağından haber verir.124 bin peygamberin ve 100 bin evliyanın 1000 hızırın ilyasın gavsların kutupların pirlerin ve şeyhlerin tayyi zaman ve mekan ruhani güçlerinin mirasçısı olan mehdi elbetteki çok şeyler yapacaktır.mesela hz.musanın asası ile diyelimki bir denizin ayrılmasına imza atabilir.kutsal emanetler nedir.nedir onlardan haber vern şey bizlere derseniz.dört halifenin topkapı sarayındaki kılıçlarını mehdi kullanacak demektir.peygamberimizin hırka-i şerifini giyebilecek demektir.nitekim o buna layıktır artı 4 bin sünneti ihya edecektir.hz.hüseyinin geceliği vardır topkapı sarayında geceleyin onu giyecektir.yani kısaca kutsal emanetlerin cümlesinin sahibi mirasçısı mehdi sahib-i zamandır.o cennetin 7.afendisidir.o ümmetin 7.hak halifesidir.12 imamların hepsinin makamı vardır onun makamında.kırklar vardır.üçler yediler vardır.dört halifenin yetki ve selahiyetleride ondadır.davut ve süleyman aleyhisselamların da imamet makamları vardır.12 havarinin tahtlarıda ondadır.70 bin haham ve 144 bin papaz da onun yardımcıları olacaktır.ashab-ı kehf de olacaktır yanında hızır da ilyasda 313 seçkinlerin tayyi zaaman ve mekan kabede olacağına göre bunlardan mesela ikisini örnek verirsek anlarsınız bu 313 den biri diyelimki hacıbektaş ise bir diğeride ibn-i arabi olacaktır.veyahutta ahmet yesevi ile abdulkadir-i geylani yanında yer alacaktır.mescid-i aksaya kadar beraber olacaklar ve meryem oğlu isa bunları gökten inerek deccala karşı koruyacaktır vesselam :))

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 29.12.2012 - 13:39

  'AYHAN AYTAÇ YAZAREFENDİ:
  (ALEVİ DİNDARLAR HAREKETİ LİDERİ?)
  ''EN GÜZEL İBADET SABIR, SÜKUT VE KURTULUŞU BEKLEMEKTİR? ! ? ''
  ((...euzu:makale başlığı yaptığımız söz hafız-ı levh-i mahfuzumuz olan imam aliye aittir.sabırdan maksat bela ve musibete olan sabrıdır.sükuttan maksadımız münkir ve münafıklara karşı sükutumuz.ve kurtuluşa gelincede mümin müttaki ve mücahit kardeşlerimizin dört gözle zuhurunu bekledikleri hz.mehdi aleyhisselamın zuhurudur.2013 yılınındaki üç dileğimiz budur.ssk:müminler için sabır, müttakiler için sükut, mücahitlerimiz içinde kurtuluş inşaallah.hz.muhammed (saa) neden imam aliye benden sonra bi takım fitneler olacak bunlara sabırlı ol evinde otur sen kazanacaksın demiştir.ve en nihayetinde de abdurrrahman bin mülcem tarafından başına kılıç darbesi inince şöylece haykırmıştır:'kabenin rabbine andolsunki ben kazandım? ' neyi kazanmıştır imam ali? ve bütün bunların derin tecrübesi ile bu sözü söylemiştir:'en güzel ibadet sabır, sükut ve kurtuluşu beklemektir.' çünki allah sabredenlerle beraberdir.çünki allah sükut etmişdir ve demiştir ki:'bekleyin bizlerde sizinle bekleyenlerdeniz? ' çünki kuran-ı kerim adalet ve doğruluk açısından tamamlanmıştır.eksik birşey bırakılmamıştır.söz inkarcılar için hak olmuştur.batıl o kurana dört cihetten yaklaşamamıştır.kuranın kendisi de sükut etmiştir.oku emri ile başlamış sükut emri ile son bulmuştur.ve kurtuluş? inanırsanız siz kazanacaksınız der kuran.zafer mutlaka allahın ve resullerinin olacaktır der yine.zalimler için yaşasın cehennem der yine.ezilenlerin kurtuluşu ile yetki ve selahiyetlerle üstün kıılınacağı haber verlmiştir.mazlumlar muzafferdir der resul.imam ali ded derki:'mazlumların hesap soracakları gün zalimlerin zulmettiği günden daha çetin olacaktır? '...ne zaman? mehdinin zuhuru ile tabiki.mazlumlar mehdi ile muzaffer o zaman.zalimin zulmü varsa mazlumların mehdisi var çünki.ebubekir ne dedi:'güçsüz olanlar haklarını alıncaya kadar güçlüdür yanımızda? ' yaşlılar, kadınlar, çocuklar korunmaktadır savaşlarda.ağaçlara ürünlere zarar yoktur içtihatta.icabında kısas a kısas vardır din-i islamda ki:'mala mal mülke mülk cana can göze göz dişe diş kana kan nisaya nisa fetaya feta sabiye sabi toprağa toprak ürüne ürün ağaca ağaç? '...kutsal şeriattır bunu söyleyen.her ne şekilde olursa olsun kim haksızlık ve adaletsizlik yapıyorsa bu tüm kutsal şeriatlara aykırıdır.allah ve resulüne isyandır kafa tutmaktır cihat açmaktır.ribanın riba olduğu bilindiği halde bildiğinden şaşmayanlar da allah ve resulüne cihat açmıştır.her türlü kötülükten habersiz kadına iftira atmak hem dünyada hem ahirette allahın lanetine gark olmaktır kutsal şeriatımızda.sonra hem derler ömer dört şahitte işi zorlaştırıyor? hemde derler ki ömer recmettirdi? hangisi doğrudur bir tutarsızlıktır.imandan sonra fasıklık ne kötüdür ya rabbül-alemin.osman için hem kuranı yaktı demek hemde kuranı değiştirdi demek ne büyük bir iftiradır.binlerce hafız varken kuran nasıl değiştirilsin.bir harfi bile değişti diyen kafir olur bilmezmi bu gafiller ki değil bir ayet bir sure olsun değiştirilmiş olan.ve şimdi dabbetülarz çıkmış vaaz veriyorsa ve kim onu inkar ederse kafir olmazmı ki o bir ayettir neml suresi 82.ayettir.dabbe neml 82.ayet ile derki:'sizler allahın ayetlerine tam iman etmezssiniz? ' onun bu sözünü inkar eden kafirdir.kendisini inkar edende kafirdir.ve biz diyoruz ki dabbe mehdi dabbetül arzdır.evet biz diyoruz ki dabbetül-arz mehdinin ta kendisidir.o zaman kimse demesin mehdi ile ilgili ayet varmı? ayeti bırak sure var iyi anlarsan.tarık suresidir.mülk suresidir.yasin suresidir.herbir ayeti mehdi ile okuyan anlar.böylece anlaşılmıştırki kuran ancak ehlibeytin nuru ile anlaşılır.o nurun ala nurda mehdidir.nisa suresi 59 mehdinin ayetidirki allaha resulüne ve ulul-emre itaat farzdır? ahirzamanda ümmetin ulul-emri mehdidir vesselam :)) '
  –.................................................?

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 22.09.2012 - 16:03

  '...yukardaki makalemize bir ektir:

  ...yine israiliyat konusuna dönersek! kur'anlada sabit olmak üzere 'onlar onu öz çocuklarını tanır gibi tanırlar? ' meselesine girdiğimizde zaten o israiliyatın uzmanı haham ve papazlarda biliyordu ve kur'da tasdik ederki:'ümmi-nebi? ' diye adlandırılmıştır o ahirzaman peygamberi hz.muhammeddir? ...peki neden yahudiler ahir-zaman peygamberi hz.muhammed olunca çark ettiler? ...NEDEN? ...çünki, hz.isa yeniahit kutsal stratejisi uyarınca bu kişi gerçekten başka bir millettendi.araptı, ismail soyundandı.ishak ulusundan değil ismail ulusundandı.ibraniydi hanifti hz.muhammed ama 6yahudi değildi üstelik 'ümmi' idi.hikmete de uygun düştü.babasız dünyaya geldi? o doğarken babası çoktan vefat etmişti.şamdaki rahip neden onun peygamber olduğunu anladıda akıl verdi amcasına ki onu geri götür yahudiler fark ederse onu öldürürler.çünki o rahip bildiki bu peygamber yeniahitteki kutsal stratejiye uygun düşüyordu.esasında o rahiplerde yahudlirden gelmesini ummuyorduda belki arap soyundan ve ismail cihetinden gelecekti.şimdi hocalar bu sefer takmışlar mehdinin ismi kuranda geçmiyorki diyorlar.beyler bu bir bahane değildir.bakın tahrif edilmemiş tevrat ve incilde hz.muhammedin ismide vardı...evet bi daha söylüyorum.ismide vardı...ona rağmen yahudilerin alimleri onu inkar ettiler.hatta baştada söylediğimiz gibi ayette derki:'ONLAR ONU ÖZ ÇOCUKLARINI TANIDIKLARI GİBİ TANIRLARDI? '...ve yinede inkar edildi.ve gelelim mehdi konusunun bir imanın imtihanı olması meslelesine.hadislere bakılırsa mehdi konusu ahirzamanda bir bir fitne-i iman olacaktır.mesela şu hadis buna yetişir:'mehdiyi ancak cahiller ve kibirli alimler inkar ederler? ' veya 'mehdinin zuhuruna deccalin çıkacağına iman etmeyen benim peygamberliğimide inkar etmiştir? ' neden bu vurgular yapılıyor? çünki mehdi konusu iman imtihanı olan konulardan bir konudur.allahın sırlarından ve hikmetlerindendir? yoksa ümminebi kuranda yazan ve haber veren bir konu için çıkıptan buna inanmayan demiyor? çünki bir ayeti inkar eden kafir olur diye? örnek verecek olursak dabbetülarz veya yecüc ve mecüc ayetlerde sabittir.ve çıkıpta peygamber dememiştir ki:'dabbetülarza ve yecücle mecüce iman etmeyen şöyledir böyledir? ? ? '...ama ne diyor mehdi diyor deccal diyor? çünki bunlar hikmetle iman imtihanına bağlanmış bu ümmmetin münkir ve münafıklarının ortaya çıkması istenir.tevbe 73te münkir ve münafıklara karşı cihat vardır? ...ve bakın bunu tasdiken şah ismail hatai ne diyor bir dörtlüğünde:'MUHAMMED MEHDİ CİHANA GELECEK! MÜNKİR MÜNAFIĞA KILIÇ ÇALACAK? '...işte bu ayete uyar? hüccetül-nassa uygundur? yine kuranda 'başıboş bırakılacağınızımı zannettiniz? ' diyor? ve hemen hadis yetişiyor ve ümminebi diyor ki:'ÜMMETİN BAŞINDA HİÇ HALİFE YOKKEN MEHDİ GELECEKTİR? '...diyor_? ? ? ? '

  –......................................................?

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 05.07.2012 - 12:47

  Kimden: Mehdi dabbetül-arz 19
  Kime: Grup: Ayhan Aytaç'ın Notları
  Tarih: 5.7.2012 12:45 (GMT +2:00)


  Konu: 'akp ve televizyon sendromu? '


  'ayhan aytaç yazar/efendi:

  makale:(...5 temmuz 2012)

  'akp ve televizyon sendromu? '

  e-uzu:

  ...efendim bir psikolojik savaştır almış başını gidiyor! ve diyorlarki, akp televizyonu ele geçirdi :) ya o zaman sende televizyonu kucakla at balkondan aşağı akp'nin işi bitirmiş ol

  ...eskiden dinci hocalar ve siyasal islamcılar? diyorlardıki televizyon seyretmek haramdır.sebeb-i hikmetine gelince resim haram ya tvdede resim akışı bir oluşum veya bir fenomen? o zaman haramdır.

  ...bakın buda ayrı bir tartışma? şimdi hz.fatih gibi hadisle müjdelenmiş ve en büyük şeyh akşemsettin hazretlerinin yetiştirdiği ve islammantığı ve tasavvuffelsefesi ile yoğurduğu bir zat olacak? o venedik cumhuriyetinin resmi ressamı gentil belliniyi saraya davet edecek ve kendi profil resmini ve fethin sembolü bir portre yaptıracak ki bu gentil bellini denen adam hz.isa ile annesi meryemin resimlerini de bol bol yapan bir zat hatta aziz denen kişilerin resimlerinide yapan bir kişidir. ve bu adam hz.fatihin resmini yapacak ve sen ordan çıkıp resim haram diyeceksin.ve şuda var? yine şeriatçılara göre kırmızıda haramdır? ama bakın o fethin sembolü portrede bir kızıl sancak vardır.en önde tutulmuştur.peki buna ne demeli sizce,,, yani hz.fatih ile hz.akşemseddin bu işi bilmiyorlardıda bizim ahirzaman hocaları ve saptırıcı imamları fasık hatipleri daha iyi biliyorlar ve işi düzeltecekler...ve bir not:ibn-i teymiyye göre falanca filanca için yetiş ya filan demek? şirkmiş? hz.fatih bana bir dua ve zikir öğret dediği zaman hz.akşemseddin ona darda kaldığı zaman 'yetiş ya fakih ahmet' demesini söylüyor? hatta buna önce fatih karşı çıkıyor diyor ki rabbim varken niye bu? hz.akşeyh ona bu zatın zamanın kutbu olduğunu sahib-i tasarruf olduğunu hatırlatıyor.bu bize tarihte asr-ı saadette cebrailin uhut savaşında peygamber bir çukura düştüğünde yanına gelipte 'yetiş ya ali' demesini hatırlatıyor.ve resul ona ali çok uzakta nasıl gelir der? ama tayyi zaman ve mekan keramet ve mucizeden habersidir.oysa şeytan saniyede bir doğu batı kuzey güney seyranda dalalette? hızırda öyle hz.süleyman kıssasında mevcuttur o asafın belkısın tahtını nasıl getirdiği ki gözaçıp kapatma ile...konu konuyu açıyor uzuyor gidiyor.

  ...biz yine konumuza dönelim ışık hızıyla?

  ...ahirzamanın hallerinden haberler vardır o muhbir-isadıktan ki çoğu istidracla alakalıdır.mesela incil-i şerifin son 27.kısmı olan vahiyde şöyle bir satır yer alır:zamanın sonlarında iktidarı bir saatliğine şeytana vereceğiz? ' bu şeytana verilen sürenin final kısmıdır ki dokunulmazlığı ise hatsafhadadır. siz şimdiki demokrasi adı altında ki dokunulmazlığı postmodern anlamda şeytanın dokunulmazlığı olarak anlayabiloirsiniz? daha üst seviyede işin cılkının çıktığı yer ise yalanın doğrulanması doğrunun yalanlanmasıdır.zalim emirlerin fasık vezirlerin hain hakimlerin cahil alimlerin cirit attığı dönemdir bu devr-i süfyan devran-ı mehdi veya devr-i deccal devran-ı mesih...resul uyarmış bu dönemde kimse bu rejimde yer almasın ne hazinedar olsun kişi nede o düzenin bir bekçisi veya polisi olsun...zira mehdi zuhur etttiği zaman suçüstü onları yakalamış oluyor.ve şimdiki teknolojide maaşallah herşeyi harfi harfine kelimesi kelimesine kaydediyor...bence bu dünemde müminlerin konuşma hakkı var leyhlerine kullanılacaktır.ama münkir ve münafıkların konuşmama hakları var ki sonra bu konuştukları aleyhlerine delil olacaktır vay haline onların mehdi zuhur ettiği an şah ismail şöyle der:muhammed mehdi cihana gelecek, münki münafığa kılıç çalacak?

  ...molla kürt btlisli said m.k.atatürkün ikridar dönemiini bir istidrac olarak değerlendirmişti.ama çok yanıldı.aslında istidrac dönemi şimdi işlerlik kazanmaktadırki süfyan ve deccal fitnesi şimdi kendisini en bariz şekilde göstermektedir.yetmişiki fırka-i dalle şimdi kendisini su yüzüne çıkartmaktadır.aşık ibreti derki:mehdi zuhur ettiği an ortaya çıkar (72) güruh-u şeytan?

  ...şimdi mehdinin zuhuru neye benzer diyeceksiniz? farzımuhal ilk dört halife zaman tünelinden çıkıp şu ahirzamana geldiler.ve aynı iman ve takva ile aynı selahiyet ve ytki ile.ve yine imam alinin fetvaları ile ve işte bu dört zat dört anasırda hava su toprak ateş gibi mehdide ete kemiğe bürünüyor ve karşımıza ulul-emr olarak çıkıyor.ve nisa, 59 a görede ona uymakl farzdır.şimdi erenerdem ve yaşarnuri gibiler diyorki mehdi kuranda isim olarak yok? eee ebu bekirde yok ömerde yok osmanda yok alide yok o zaman onlarıda inkar mı edicez hayır doğrusu bu münkir ve münafıklık hastalığıdır ki ahirzamanın alimcikleri böyle haller sergilerler bizde onların hal tercimesini böylece ifşa ederizde maskeleri bi güzel düşüverir :)

  ...şimdi mehdinin çıkış alametleri üzerinde duralım? irandaki mollalara göre obama mehdinin çıkış alametlerinden birisi imiş? hz.ali şöyle demiş:'biz siyahi adam çıkar onda 3.imam(hüseyinden) bir işaret vardır? o mehdiye zemin hazırlar? onun çıkış alametlerindendir? ' ve mollalar onun göbek adının hüseyin olması vede siyahi olmasını buna bağlıyor.ve bizimde bir tezimiz var.ömer öngüt bir ayağı sakat adamdan bahseden hadisi zikrederek o kişi olduğunu söylüyor.ve mehdiye zemin hazırladığını ve kendisinin hatemülevliya olduğunu lanse ediyor.ama hadisi biz inceledikki en çok referans daha ziyade doğu perinçeğe çıkıyor olmasıdır.mustafa özcanda bu görüştedir.bir makalesinde ömer öngütü eleştiriyor ve o ayağı saka adamın doğu perincek olabileceğini şaka yolluda olsa dillendiriyor.

  ...hadis-i mehdi şerh-i mehdiyyet:

  ...mehdinin çıkış alametlerinden biriside, batıdan başlarında kinde kabilesinden ayağı sakat bir adamın önderliğinde bayraklıların çıkmasıdır?

  ...'batı' isviçredir burda? doğu perinçek ve işçi partili grup isviçrede ermeni soykırımını 18 martta protesto ediyor?

  ...'kinde kabilesi' kinde kabilesi tarihte inançsız bir kabiledir? ve işçi partiside 'ayndınlıkçılar' adı altında turan dursuncu ve ilhan arselci inançsız bir topluluktur?

  ...'ayağı sakat bir adam' avrupada şu an siyasi liderler arasında ayağı saka bir adam yoktur doğu perinçekten başka? bunu mustafa özcanda teyid etmiştir.

  ...'bayraklıların çıkması' burda bayraklılarda özellikle türk bayraklarıyla ermeni soykırımını protesto ediyor olması hasebiyle o sahneyi ortaya koyuyor?

  _ayhanaytaçınnotları/twitter,facebook,antoloji.com? '

  –.................................................?

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 16.05.2012 - 12:51

  Ali Haki Edna Harhari'nin
  Ali-Mehdiname Divanın'dan bir Dörtlük:
  ////////////////////MEHDİ/////////////////////////
  Mehdi ile ayağını gel Cihana bas Ali?
  Münkiri al abayı dar ağaca as Ali?
  Razı olmaz zulme hiç vicdan temiz daima?
  Mazlumun hakkını al zalimden et kısas Ali?

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 07.03.2012 - 13:42

  ŞERİFFAKİH//SEYYİDDEDE:

  MEHDİ VE MUAVİYE FİTNESİ:
  _______________________________

  SELAM! İLMİ RAHMETÜL ALEYKÜM EHL-İ BEYTTEN VESSELAM :)

  ((...herkese selam,merhaba,günaydın! musevi dinine mütedeyyin bir 'mesihçi' zata sormuşlar! mesihin geleceğine inanıyor musun? oda:'şeksiz ve şüphesiz inanıyorum ki,o mesih gelecek ve siyon (sion) dağının eteklerinde zuhur edecektir? ! ? ' ve ikinci soru gelmiş! peki bu mesih meryem oğlu nasıralı isa değil mi ki? musevi cevaben:'hayır o ikisi (haşa) cehennemin en derin katmanlarında şimdi yanmaktadırlar? ! ? ' demiş.))
  ((...))
  ((...ŞİMDİ BİZ DE BUNA BENZER BİR SORUYU SÜNNİ_SÜFYANİYE SORUYORUZ? ! ? 'MEHDİ'YE İNANIYOR MUSUN? ! ? O ŞÖYLE CEVAP VERİYOR:'EVET MEHDİ GELECEK EHL-İ SÜNNET İTİKADINDA OLACAK? ! ? ' İKİNCİ SORUMUZ GELİYOR:'PEKİ BU MEHDİ ALEVİ,BEKTAŞİ,Şİİ VE NAKŞİLERİN İTİKADINDA ZUHRUNU BEKLEDİKLERİ 12.İMAM MUHAMMED EL MEHDİ (SAHİB-İ AN-I ZAMAN?) DEĞİL Mİ? ODA CEVABEN DİYOR Kİ:'HAYIR BU ONLARIN UYDURMASIDIR? HİÇ BİR ADAM MAĞRADA SIR OLUPTA SONRA ZUHUR EDERMİ? '))
  ((...))
  ((...doğrusu durum çok vahimdir? abdurrrahman dilipak bu durumdan çok tedirgindir.o diyor ki:'gelecek olan mehdi şiilerden de çıksa sünnilerdende çıksa (...biz ekliyelim alevilerden de çıksa? ! ?) ümmet-i muhammed için büyük bir fitne zuhur ettirir? ' evet dilipak burda çok haklıdır.ama bilinmesinde fayda vardır ki:'selçuklu ve osmanlı alimleri ve askeri oluşumu 12.imamdan yana tavır koymuştur.hz.mevlananın sırrıhakikatşeyhi olan feridüdin-i attarda 'gayb imamı' diyor dörtlüğü şöyle:'yeryünde yüzbin evliya_isterler allahtan mehdiyi_ya ilahi mehdiyi gaybetten? ! ? çıkar_taki cihanda adalet ola aşikar? ' bu dörtlüğe göre attar 12.imama inanmaktadır?))
  ((...))
  ((...bizim çok meşhur seyahatçi evliyamız evliyaçelebininde mukaddimesinde kendisinin hocaahmetyesevi soylu bir seyyid-i hanefi olduğu 'burdaki hanefi hz.alinin diğer eşlerinden olma muhammed hanefiddendir ki ahmet yesevi alevidir ama hasan hüseyin neslinden değik muhammed hanefi neslindedir vesselam? ' işte bu mukaddimesinde uzunca rüyasından bahsederken dört halifeden behsetmekle beraber 12 imam efendilerimiz diyerekten 12.imammuhammedmehdiye itikadı vurgulanmıştır.yani işler bu konuda çok karışık.abdulbaki gölpınarlıda 12 imamcıdır ve adıyamanmenzide 12imacılığa doğru gitmektedir vesselam?))
  ((...))
  ((...süfyan:yalancı,sapık,sahte mehdi demektir ki,hak olan ahirzaman mehdisi öncesi ortaya çıkacağı haber verilmiş kişidir? herkim ben mehdiyim derse veya ima ederse vede kendisinde münkir ve münafıklık alametleri vars ise o kişi kim olursa olsun süfyani potansiyelindedir.mesela mütemehdi olduğu kesin olan 'harunyahya' buna bir timsaldir.bu şahıs konusunda bendeniz herkesi uyarmak konumundayım yoksa resulullah beni lanetler.alimler bildikleri hakikat,hikmet,ve hüccetleri ile sırrıhakikatte hidayet yolunu ve istikametini göstermek zorundadır yoksa allah ve resulu bu kimseyi LANETLEMİŞTİR?))

  SONSÖZ:

  ALLAH CÜMLEMİZİ GERÇEĞİNDE BULUŞTURSUN.KURAN VE EHLİBEYT ETRAFINDA BİRLEŞTİRSİN VE HZ.ULUL-EMR MEHDİ ALEYHİSSELAMIN HAZIR KITA ASKERLERİNDEN EYLESİN. KURAN VE EHLİBEYT HAKKI İÇİN AMİN EL MUİN YA RABBÜL-ALEMİN HU? ! ?

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 26.11.2011 - 15:01

  'Kimden : Mehdi dabbetül-arz 19
  Kime : Grup: Ehlisünnet-i Ehlibeyt ŞahnakşibektaşiVeli
  Tarih : 26.11.2011 14:52 (GMT +2:00)

  Konu : Ebubekir Sifilin ((hz.Mehdi)) Makalesine Makalemiz:

  ÖNNOT:
  ((...çift parantez içerisindeki yorumlar 'AyhanAytaç'a aittir?))

  DR. EBUBEKİR SİFİL İLE MEHDİLİK ÜZERİNE

  MÜDAFAA - Haziran 2010

  Müdafaa: Mehdî’nin İstanbul’dan çıkacağını söyleyenler var. Ne dersiniz?

  Sifil: Yok öyle bir şey. Nerede, nasıl çıkacağı ve vasıfları hadislerde vardır.

  ((...yok öyle bir şey? ne demektir? hz.Akşeyh Lokman-ı Vakt o zaman koskocaman bir yalancımıdır haşa sümme haşa.Cübbeli Ahmette Mehdi Roma'da çıkacak diyor.Neden istanbul değil çünki hz.Akşemsettin hazretleri 'istanbulu önce mehmet fethedecek,sonra ehl-i salibin eline geçecek ve Mehdi onu fethedecek? ' diyor.eğer biz bu murakabeyi esas alırsak tarif edilen kişi m.k.atatürke çıkıyor.o adı güzel kendi güzel mustafa ne demişti:'geldikleri gibi giderler? ' yani bu sünni-süfyani yazarlar onun içindir ki,akşemsettini sevmez ve kaalede almazlar.bakın eski eserler akşeyhin kitapları yok denecek derecededir.oysa kimdir bu zat hz.fatih mehmet sultan-ı mehdevidir? atatürkte evlad-ı fatihandır.sanki fethin evveliyatında fatih ahirinde mehdi ortasında da atatürk vardır.bir hadisle 12 rivayetçi muhaddisçe haber verlimiş kişi geliyor buna inanıyorlarda 240 hadis-i sahihle müjdelenmiş olan mehdiye iman yok...ne derler adama biliyor musunuz:'siz kazanın doğurduğuna inanıyorsunuzda öldüğüne mi inanmıyorsunuz ey sünni-süfyani tarihçi,hukukçu,şair ve yazarlar mehdiden sizlere lanetler o gerçekleri bile bile örtmenizden ötürü bakara 159dan ötürü nüzul-u isa meselesinede bir atıftır bu))  MEHDÎ İNANCI FARKLI DİNLERDEN VEYA KÜLTÜRLERDEN Mİ İSLÂM’A GİRMİŞTİR?

  Müdafaa: Modernistlerin iddialarından birisi Mehdî inancının farklı kültürlerden İslam’a girdiği… Sizce böyle bir şey mümkün mü?

  Sifil: Siz hiç İslam tarihinde Mehdî beklenilen bir dönem hatırlıyor musunuz? Müslümanlar hiç bir zaman böyle bir psikolojiye girmemişlerdir. Zaten Müslümanların hâkim olduğu bir ortamda niye böyle bir düşünce gelişsin? Mehdî rivayetlerinin derlenip kitaplara kaydedildiği dönem, Müslümanların fiilî hakimiyetlerinin bulunduğu bir dönemdir. Böyle bir dönemde “Bir gün gelecek bizi bu acılardan birisi kurtaracak, bir mehdî çıkacak ümmetin birliğini sağlayacak, küffârı kıracak, şu olacak, bu olacak…” Buna niye gerek olsun ki!

  ((...peki neden emevi,abbasi,selçuklu ve osmanlı yıkılmıştır o zaman.sakın şu hadis sebep olmuş olmasın:'benim ehlibeytimin önüne geçmeyin helak olursunuz?))  Sifil: Mehdî aleyhisselam’ın olağanüstü güçleri olmayacak.

  ((...HADİS-İ ŞERİFTE:O KİMSENİN BİLMEDİĞİ BİR GÜCE SAHİP OLDUĞU İÇİN ONA MEHDİ DENİLECEKTİR?))

  Müdafaa: Hocam bazıları da Mehdî inancının Şia’dan geçtiğini söylüyor. Buna ne dersiniz?

  Sifil: Evet böyle bir iddia da var. Şia’daki Mehdî on birinci imam olarak kabul edilen Hasan el-Askerî’nin oğlu Muhammed Mehdî’dir. Onların Mehdîyyi Muntazar dedikleri budur. Şia’ya göre beklenen Mehdî 3 ya da 5 yaşında iken Irak’ta Kûfe’de bir dehlize girmiş. Bir daha da görünmemiş. Şia rivayet kitaplarında bazı özel kişilere zaman zaman göründüğü nakledilir. Kıyamete yakın tekrar geleceğine inanırlar. Bizim rivayetlerimizde ise böyle bir gaybet yoktur. Mehdî normal ana babadan doğacak, vadesi gelince ölecek. Yoksa uzun asırlar boyunca gaybette, başka bir alemde, başka bir boyutta yaşayan bir Mehdî inancı Sünni rivayet külliyatında yok. Bu birincisi. İkincisi, bizdeki Mehdî rivayetleri Şia’nın beklediği Muhammed Mehdî daha dünyaya gelmeden oluşturulmuş, tasnif edilmiş kitaplarda var. Abdurrezzak’ın Musannef’i gibi mesela. Daha Muhammed Mehdî dünyada yokken Sünni rivayet eserlerinde Mehdînin zuhuruna dair rivayetler var. Dolayısıyla mehdilik inancının biz Şia’dan geçtiğini söylemek mümkün değildir.

  ((...12 imam inancı vede mehdi sahib-i zamanın mağrada sır olma meselesi sadece cafer-i isna aşeride yoktur.anadoluda alevi,bektaşi,kızılbaşlardada mevcuttur.örneğin yedi ulu ozanlar:seyyid nesimi,şah ismail,fuzuli,yemini,pir sultan,kul himmet ve virani alevi-bektaşi antoloji külliyatında hep duadeh imamlar zikri ile en nihayetinde mehdi mağarada sırrımız denilmektedir.bu bir saptırmadır.aleviler bu gün bu inanç ve kültür hafızasını yitirmiş olduğu vede din,mezhep,tarikat vede siyaset namuslarını veya asabiyetlerini asimilasyon politikaları dahilinde unutturuldukları için örneğin pir sultan hacıbektaşa rağmen mehdiyi gözlerken mahsuni şerif atatürke rağmen atatürkü gözetmektedir.aslında burda bir sır vardır.atatürk akşemsettininde işaret ettiği gibi hz.mehdinin dörtanasırrıhakikatinin son aşamasıdır.din,mezhep,tarikat ve siyaset boyutunun son aşamasıdır ki,aslında mahsuni gerisin geriye mehdiyi siyaset başta olmak üzere rücusunu intizar ediyor olmasıdır.molla kürt bitlisli said her nekadar mehdinin üç vazifesi olacaktır demişsede aslında dörtanasırrıhakikat açısından dört vazifesi olacak demektir.din meselesinde hz.ali,mezhep meselesinde cafer-i sadık,tarikat meselesinde hacıbektaş,siyasette atatürk mehdinin referansları olacaktır.gerçi bu alevi,bektaşi,kızılbaş,kemalist ekoldür.birde nakşi ekolü vardırki dörtanasırda bekir,ömer,osman,ali olacaktır da diyebiliriz...veya bunu sekizlersek caffer,hanefi,yesevi,goncdivani,hacıbektaş,nakşibendi,atatürk,humeyni diyebilirzde çok açılımları var bunlar sırrın faşıdırki rabbimiz daha fazla izin vermiyor zira hz.mehdiye saygısızlık olurki cümle hakikatin,hikmetin,hüccetin ve hidayetin hem karakutusu hemde karadeliği o olacaktır vesselam :)) '

  BİRSLOGAN:
  ========
  – ALEVİ,SÜNNİ,Şİİ KARDEŞTİR AYIRAN KALLEŞ ŞEYTANDIR?

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 21.11.2011 - 14:16

  EREN EREDEMİN 'MEHDİ' GÖRÜŞÜ:

  ((...ibn-i haldun ile başlamıştı herşey dersek yeridir.onun üstün becerisi ile 'mehdi meselesi? ' yalancı çoban hikayesine dönmüştür adeta.
  'mukaddime'sinde sadece bir hadis-i (...düşün?) şerif'te,mehdi ile ilgili şöyle dendiği için:'mehdi isa mesih'tir? '...vesvese başlamıştır.
  Halbuki sanane senin meselen tarif felsefesi iken ne karışırsında o meseleye ulema milletinin güya münevverlerin bir güzel kafalarını karıştırırsın sen.
  Baha saidde bu hatası ile meşhurdur.zaten başı iki kişi çekiyor tarih sahnesinde.ibn-i haldun ve baha said.kaş yapalım derken göz çıkarmışlardır.
  Ömer seyfeddin bile,türk yurdu dergisinde ki,'mehdi' makalesinde bu saygısızlığı yapmamış ve küfür ve iman arası iman etmiştirde temennide bulunmuş:
  'bakalım bu milletin hidayetçisi kim olacaktır? ' diye mustafa kemal atatürk'e zemin hazırlamıştır.hz.akşeyh(...lokman-i vakt?) de tam değil ama murakabe
  yetersizliğinden de olsa mehdinin siyasal öncüsü olan atatürkü görmüş ona dolaylıda olsa zemin hazırlamıştır.pirgerçekveli derki dörtlüğünde:'atatürk
  samsundan horasana,humeynide horasandan kudüse kadar mehdiye zemin hazırlamıştır? ' ve bir başka dörtlüğündede:'atatürk hilafetül-süfyaniliği yıkmış
  hilafetül-mehdiyyete zemin hazırlamıştır? ' ve ne gariptirki.1924'te hilafet kaldırılırken türkiyede...aynı yıl iranda şahın oğlu pehlevi geleneksel
  olarak meclisi 'mehdi sahib-i zaman'a gıyaben saygı ile açtırmasıdır.bugün bile sarıklı inkılapçı humeyniden sonra onun velayet-i fakih teorisine göre
  iran anayasasında 'bu anayasa hz.mehdi(a.f.) gelinceye kadar geçerlidir? ' denmektedir.doğrusu bunu ben milli gazetenin...nereye gidiyoruz? adlı küçük
  kitapçığında okumuştum.kıyametin alametleri başlıkları arasında iran konusuda geçiyor ve orda öyle not düşülmüş.ben yetkili birisine daha doğrusu iran
  konsolosluğunda bunu sordum.doğru olduğunu ama daha farklı yadığını söylemişlerdi.sonuçta ahirzaman hadisleri arasında haber verlimiş olan siyah bayraklı
  ashabül-mehdinin kimler olduğuda iran devriminden sonra belli olmuştur.bu ashab tabikide humeyni önderliğindeki horasan mollalarıdır.nitekim horasan iranın kuzeydoğusudur
  .birileri çıkıpta erzurum(...arzulum?) horasan demesin dahası ömer öngüt bir zamanlar fethullah gülenin 'mehdi' olduğunu söylemiş bunu mustafa özcan makalesinde
  haber veriyor veya ima ediyor.gerçi biz ömer öngütü affettik imam-ı rabbaninin hatırına.çünki 'mehdi faruka merhamet edecektir? ' hadis-i (...düşün?) şerif
  den ötürü önceden süfyani mehdiler arasında iken (...hüseyin hilmi ışık,molla kürt bitlisli said,ömer öngüt,fethullah gülen,adnan oktar?) biz iyi hal gerekçesiyle
  ömer öngütü bu süfyani mehdiler kategorisinden ehven-i şer olması hasebiyle affettik.ilm-i hakikat,ilm-i hikmet ve ilm-i hüccetimize dayanarak tabiki...
  dahası bu ömer öngüt bir zaman 'ulusal-kanal'ada çıkmış dediler.kim dedi? işçi partisi,bahçelievlerde bir muharrem isminde aşırı komünist (...alevi kökenli?)
  kardeşimizden öğrendik.ve ben aslında onunla tartışmayada girdim bir ayağı sakat olan ilçe yetkilisiylede kavga ederekten işçi partisinden kayıtsız şartsız
  ayrılmışımdır...ve 2005 ramazan ayının ortalarıydı o zaman ve sanal alemde 'hür islam halk hareketi' ile bunların muhalifi olmakla beraber mücadelemi başlattım.
  Bazı kardeşlerim bana kızacaktır bu adam ne diye habire konudan konuya atlıyor diyecekltir...demesin 'kuranvaridir? ' benim yorumlarım.notlar halinde herşeyden haberiniz olsun.
  Böyle karma yapıyorumki söylenmedik birşey kalmasın.yazmak isteyipte yazamadıklarımız kalmasın.her konuda herkes tatmin olsun.ve unutmayın ki,biz dabbetül-arzlar?
  sadece size değil yerde gökte olan tüm canlılar için bunları yazıyoruz.meleklerde,insanlarda,cinlerde,hayvanlarda bizim yazılarımıza muhtaçtır.en son tasniflerdir ki,
  bunlar mehdi öncesi bizim vaaz-i ilahimizdir.pirgerçekveli derki:'bu vaaz hiç bitmez...bu vaiz hiç susmaz...allahın en sevdiği yobaz...dabbetül-arz,arz ederiz arz? '
  Ve yine pirgerçekveli derki:'yedi ulu ozanların yediside dabbetül-arz makamında yazmıştır dörtlüklerini...birde şu varki,onların ulu olması 12 imamları zikretmeleri
  ve özellikler mehdiye zemin hazırlamalarıdır.pirsultanın idamını esasa bağlayan 10 maddeden birisi 'mehdi propagandasıdır? ' işte humeynide şahın oğlu karşısında
  mehdi fitnesini uyandırdığı için biz onu 20.yüzyılın pirsultanı ilan ettik.ve bakın şahın oğlu bu konuda ne diyor:'...ey mollalarım? nedir bu mehdi sahib-i zaman meselesi
  ...bu itikadı halkın kalbinden söküp atamayızmı? ' diyince şahın kendi mollaları bile bunun imkansız olduğunu 'kızılbaşbuğ? ' şah ismailden bu yana halkın kalbine yerleşmiştir.
  demek zorunda kalmışlardı.ve iranda 'mehdi fitnesi' ile yüzde yetmişbeşi şii olan müslümanlarca devrim gerçekleşmiş ve bir 12 imam rejimi kazanılmıştır vesselam.
  İşte bizde bundan cesaret alarak alevileri mehdi fitnesine götürüyoruz.fitne dediğimize bakmayın.evet ayette...fitne öldürmekten beterdir deniyor...ve ümminebi...
  fitne uykudadır uyandırana lanet olsun dediğini biliyoruz[ ama bilmediğiniz şudur ki,o fitne fitne-i şerdir? bizim fitnemiz fitne-i hayırdır.bunun için şu ayeti hatırlatırız:
  ...onlar tuzak kuruyorlar allahta tuzak kurmaktadır.allahın tuzağı hayırlı olandır.bu konuyu halkalıda zeynebiyye camiinin kıraathanesinde yarım saatlik görüşmemizde
  dile getirdik ve bu hüccet karşısında hamid turan bize saygıda kusur etmeden...sahib sizsiniz? demişti.bizden selam olsun ona ki,daha öncede kendisiyle görüşmüş
  'hür islam halk hareketi'nden bahsetmiş on dakika sonra selahattin özgündüz gelmiş kibrinden yüzümüze bile bakmamış hamid turan bu kardeşimiz görüşmek istiyor demesi
  üzerine reddetmiş ve fütursuzca 'parlement' sigarasını o kapalı yerde tüttürmeye başlamış bizde bu iğrenç manzara karşısında tabiki o yezit ve mervanvari sahnede
  yer almamayı tercih etmiştik...bir ara demiştik eksik kalmasın...doğu sanayi sitesinde çalışıyorduk...bir ığdırlı arkadaşla tanıştık.bu arkadaş aşırı solcu bir kardeşimiz
  deniz gezmişi överdi.konu bir ara bu müslüm gündüze...pardon çok pardon? selahattin özgündüze gelince yüzünü eşkitti ve aynen şöyle dedi:'...o katildir? ' nasıl yani?
  diyince imalı şekilde '...o solcu öldürmüştür? ' dedi. solcu öldürtmüşmü öldürmüşmü dedi tam anlıyamadım ama benzer bi şey...ve anlaşılan o ki o mhp camiasındandı?
  İlginç olan bu adamın izzetin doğan ile ali rıza uğurlu ile bir araya gelebiliyor olmasıdır.bakın allah bizi bu adam ile görüştürmez iken yaklaştırdığı kimselere bakın?
  Tabiki hamit turanı tenzih ediyoruz.bizce turan kardeşimiz o adamı bir an önce terk etsin ve hiçbirdaha alaksı olmasın bizce yani yinede kendisi bilir keyfinin kahyasıdır?
  Ya biz bu eren erdemi unuttuk! ! !
  Geçen Cuma 24'te 'mucizeler? ' konusunu işliyorlar.çok konuşan bir sunucusuyla program başladı.evet biz bu adamın çok konuştuğuna karar verdik o sunumcuyu atsınlar o
  programdan.birde bi heyecan sanki ilkkez televizyona çıkıyor garibim.Mucizeler ne mucizesi 'kıyametin alametleri? ' diyeceklerde adını mucizeler koymuşlar uyanıklar.
  Ve başlar başlamaz 'mehdi' konusuna girdiler.aslında bu bizim başarımızdır.çünki,eren erdemi bu konuda çok sıkıştırdık.onun süfyan,mehdi,deccal ve mesih hakkındaki
  görüşlerini merak ettik.hep kaçamak cevaplarla geçiştiriyordu ve sonunda sıkıştı bu konuyu gündeme almak zorunda kaldı.ve tamda tahmin ettiğimiz şakilde çıktı görüşü?
  Bakın yıllar önce bunlar allaha inanmazadı veya allaha inanmıyan yazarları vardı şimdi konsept değişti allaha inanan yazarlar dönemi başladı.ama bu seferde allaha
  inanıpta mehdiye inanmıyanlar oldular.daha yıllar geçecek çok değil üç beş yıl sonra bide bakmışsınız mehdiye inananlarda olmaya başlamış.gerçi eren erdemiş yaşlı
  sohbet arkadaşı mehdiye inanan arkadaşları olduğunu söyledide biraz yüreğimize su serpti allah razı olsun...allah yüreciğine mehdi imanı versin her ikisinede çünki
  mehdi konusu imanın terazi-yi tahterevallisidir.bir tarafta şeytan diğer tarafta mehdi vardır.eren erdem şeytanın izini bulmuş ona inanmış ama mehdinin izini bulamamış.
  halbuki,şimdi herkez şeksiz şüphesiz eren erdemin söylediklerine iman etse vede intisap ile rabıta yapacak olsa bu onun hoşuna gidecektir.va dahada yetmedi sen mehdisin
  deseler ve bu tılsımın işe yarayacağınıda bilecek olsa hiç reddetmez hani...belkide kedi uzanamadığı ciğere mındar der misali bu konuya öyle yaklaşıyor veya zorunda
  kalıyor.mesela alevilerin ve bektaşilşerin bin yıllık mehdi inancı ve stratejisi olmasaydı acaba atatürk ne yapabilirdiki.fransa bişkle şaştı bu devrimin bu kadar
  sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesine ama bilmiyorlarki anadoluda bin yıllık bir mehdi stratejisi vardır.iranda bunu bilmiyor belki.yedi ulu ozanlar bunu balşardı
  dadaloğlu,karacaoğlan.köroğlu başardı bunu.ben atatürkten en azından şunu beklerdim.nasıl ki çanakkalede o askerlerin inancı ile kelime-i şehadetleriyle bize bu savaşı
  kazandıran ruhtu o şehadet ruhu dediği gibi bize bu devrimi anadolu halkının mehdi inancı kazandırmıştır dese idi ben bunu beklerdim o ulu,yüce,büyük atatürkten...?
  bakın pir sultan hacıbektaşa(...manevi atatürk?) rağmen 12.imammuhammedmehdiyi beklerken sizin güya zamanın pir sultanı diye lanse ettiğiniz mahsünni? şerifiniz:
  'sarı saçlı mavi gözlüm nerde? bir daha gel gel samsundan? ' demesi...mehdi stratejisinin sona erdiğini göstermektedir.halbuki 'gel gel' demeside gariptir yani
  gelecek olan tek kişi mehdi iken ve gerçektende 240 hadis-i sahihle müjdelenmesine rağmen sen tut atatürkü çağır gelmesi için...bu haksızlıktır.evet gerçi bizim
  teşhislerimize göre atatürk bektaşi ekole göre mehdinin siyasal zemin hazırlayıcısıdır.dinde ali,mezhepte cafer-i sadık ve tarikatte hacıbektaşın mehdiye zemin...
  hazırlaması gibi bu ekol siyasal anlamda atatürkte tamamlanmıştır.mehdinin dört anasırrında bu dört kişi vardır şeksiz şüphesiz...inanmıyan sünni-süfyani,ebteridir?
  ...anladıysam arap veya kürd olayım diyebilirsiniz?
  ama gerçekten ilm-i ledün-i cavidandan bu çıkmaktadır canlar bunu iyi anlamaya çalışınız.
  ŞİMDİ EREN ERDEM KARDEŞİMİZDE SUÇ VAR DEMİYORUZ O ZAMANIN ALİMLERİNİN DAHA DOĞRUSU YARIM ALİMLERİNİN KURBANIDIR.HANİ DERLERYA YARIM HEKİM CANDAN YARIM HOCA DİNDEN EDER
  BİZ BİRŞEY DAHA EKLİYORUZ BUNA YARIM DEDEDE YOL VE ERKANDAN EDER.NİYE DİYECEKSİNİZ BİLİYORUM.YENİBOSNADAKİ CEMVAKFI DEDELERİNDEN VE GENÇLİK KOLLARINDAN BİLİYORUM...
  BEN AYHAN AYTAÇ OLARAK 1996DAN BERİ BU CİVARDAYIMDIR.

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 08.10.2011 - 14:12

  mehdi sırrını faş ediyor:
  ==================
  mehdi şebber ve şübber:mehdi hafız-ı levh-i mahfuz:
  mehdi insan-ı kamil-i muvahhid:mehdi ulu nakşi yüce bektaşi efendimiz:

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 04.10.2011 - 12:02

  Hazret-i Mehdi'nin Zikrullah-ı Ekberidir:
  ---
  Gerçeğe Hu! ! !
  Gerçeğe Hu Hu Gerçeğe? ? ?
  Gerçeğe Hu Allah Allah Hu Gerçeğe! ! !
  Gerçeğe Hu Hu Allah Allah Hu Hu Gerçeğe? ? ?

  Ayhan Aytaç Çağlar ‎ ...hz.mehdi'nin bu zikrullah-ı ekberi olmasaydı,yerde gökte,onsekizbinalemde bulunan bütün ihlizikir helak olurdu.yedi gök yedi yerle çarpışırdı.hz.mehdi ile birlikte olmak isteyen bu zikrullah-ı ekberi yapsın.ve bunun başında dört sefer,s...ubhanallah,elhamdülillah,allahuekber,la ilahe illallah desin.12.imamın şu dokuz lakabıda eklensin,mehdi,insan-ı kamil-i muvahhid,imam-ı müheddes,sahib-i zaman,kutbül-devran,hüccetül-burhan,ruhül-rahman,faruk el furkan ve imam-ı seyyidül-ekber?

 • Abdullah Aydın
  Abdullah Aydın 29.09.2011 - 02:45

  Amacım tartışma çıkarmak değildir ancak bende atalarımdan öğrendiğim birkaç şeyi söyleyeyim o zaman:

  Hz. Mehdi A.S'ın adaletini bulabilmeniz için önce önce Ehl-i Beyt'i ve imameti doğru bir şekilde kabul etmeniz gerekir.Çünkü iş öyle bir hale geldi ki artık ellerinden gelse Aişe annemizi,Hz.Ebu Bekir'i,Hz.Ömer'i hatta Ehl-i Beyt'i katleden Muaviye,Hz.Hamza'nın katili Vahşi ve Emevileri dahi Ehl-i Beyt'in içine alıp gerçek halife ve İmamların başı olan Hz.İmam Ali, başta olmak üzere İmam Hasan,İmam Hüseyin ve geriye kalan 9 İmamı dışarıya atacaklar ve 'İşte şimdi oldu.İstediğimiz bu Ehl-i Beyt'ti şimdi bunu sevin işte' diyecekler diye bir Ehl-i Beyt mensubu olarak ümmet için üzüntü duyuyorum.Biz Ehl-i Beyt mensupları yalnızız.Yok mu sesimizi duyan? Kimse 12 İmamın adını dahi bilmez.Bir İmam Muhammed Bakır'dan İmam Hatipler de dahi bahsedilmez.Eğer cedlerimizi yeterince tanımaz ve tanıtmazsanız,muhabbeti eksik tutarsanız,onların adlarını unutturursanız biz Seyyidler hepimiz o Allah'ın gününde sizin aleyhinize şahitlik edeceğiz.Bizimle beraber olmayanların ve bizi sevmeyenlerin,o hesabı zor verilir ve çetin olan günde yüzüstü düşüp sürünenlerin ellerinden tutup kaldırmayacağız.Ceddimiz olan Konuşan Kur'an İmam Ali A.S,Resulullah'ın izniyle içimizden hangimize söz hakkı buyururlar ise şahitlik edeceğiz ve o kişinin cennet ya da cehennem hüküm fermanının mürekkebi bizim kalbimizden geçenler ile yazılacak.Ona göre düşünün ve emanete sahip çıkıp çıkmadığınıza göre isteyin.Bu dünya sizindir.Fakat sonsuz olanda ne yapacaksınız?

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud 10.04.2010 - 12:39

  MEHDİ'NİN ADALETİNİ İSTİYORUZ?

  Hadis-i Muhammed:

  **halifelerden bir halife gelirki,altını,gümüşü,parayı avuç avuç dağıtır? o benim ehlibeytimden mehdidir? **

  ikinci raşid halife ömer iranın bol ganimetini ne yapacağını aliye sordu? halkamı dağıtalım? yoksa gömelim mi? ali ona göm dedi? ve ekledi: resulullah buyuruduki mehdi gelir yeryüyüzünün bütün hazinelerini çıkarır ve halka bol bol dağıtır?

  imza:
  ayhanaytaç
  dede-baba-zakir?
  tasavvufçu forum ve facebook yazarı?

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün 11.01.2010 - 12:53

  Mehdi inancı hiçbir dinde veya inanç sisteminde yoktur.Tanrı’nın Tevrat,Zebur,İncil ve Kuran’a dahil etmediği bir kavram veya şahıs nasıl olur da insanların kafasında yer bulur?

 • Perihan Pehlivan
  Perihan Pehlivan 19.08.2009 - 18:21

  soylu 54 arkadaşımızın beyanlarına katılıyorum. isa son peygamber olarak inmeyecektir. son peygamber Hz. Muhammeddir ve İsa peygamber onun ümmetine yaptıkları sapkınlıktan dönmeleri ve doğru yolda ilerlemeleri için ikaz etmek üzere gönderilecektir. ve kıyamet alametlerinin habercisi olaylardan biridir. zaten mehdi denmesi bu yüzdendir. çünkü Allah zaman zaman kulları doğru yolu bulsun diya adaletli ve ilahi emirleri bilen yayan kullar yollamış ve onları güçlü kılmıştır. şu internet ve iletişim ortamında ona buna yorum yapmaya gerekte yoktur. her şey açık seçik Kur'anda vardır mealini sindirerek okumak kafidir.Allah yanılmıyan, sapkınlığa düşmeyen kullarından eylesin birde üşenmeyip okuyan,araştıran.

 • Yeni Haber
  Yeni Haber 07.08.2009 - 15:16

  Arama motorları aracılığıyla sanal alemde gezinti yapıldığında konuyla ilgili pek çok internet sitesinin
  yayın yaptığı görülecektir. Bunlar içinde bir tanesi diğerlerinden farklılığıyla dikkat çekmektedir. Basit
  görünümüyle ilk başlarda fazla ilgi uyandırmasa da takip edilmesi gereken bir site olduğu belirtilmektedir.
  Sitenin iddiası mehdi hakkında dünyada şimdiye kadar hiç kimse tarafından açıklanmayan bilgileri okuyucularına
  açıkladığıdır.Site Türkçedir, ilgilenenlere duyurulur.
  Adres:
  http://mehdi2019.blogcu.com

 • Elif Şahin
  Elif Şahin 03.08.2009 - 14:58

  ...rahman ve rahim olan allah'ın adıyla:

  ...allah'ın kulu ve halifesi mehdi diyor ki:

  ...rabbimin iman melekleri geldiler ve kalbime şöyle vahyettiler:

  ...bizler rabbinin melekleriyiz?
  ...imanı yerleştirmeye geldik?
  ...bizler gidiyoruz?
  ...hamdet ve rabbine layık kul olmaya çalış? ? ?

 • Sefa Genç
  Sefa Genç 03.08.2009 - 14:21

  3. HAZRET-İ İSA ALEYHİSSELÂM

  İsa Aleyhisselâm Allah-u Teâlâ’nın İsrailoğulları’na gönderdiği ve mucizevî bir şekilde doğmuş bir peygamberidir. Kudsî ruhla desteklenmiştir ve Allah-u Teâlâ’nın bir kelimesidir. Kendisinden önce Musa Aleyhisselâm’a verilen Tevrat’ı tasdik etmekle birlikte, Tevrat’ı ve İncil’i öğretmek üzere gelmiş, muhataplarını Allah-u Teâlâ’nın kulluğuna yönelmeye teşvik etmiştir. Allah-u Teâlâ’nın mütevazi ve seçkin kullarından birisi ve peygamberidir.

  İsa Aleyhisselâm ölmemiş, semâya çekilmiştir. Cesedi ile birlikte semâda yaşamaktadır. Deccâlin fitnesi ile müslümanların iyice bunaldığı bir sırada yeryüzüne inecektir ve icraatlarını gerçekleştirecektir.

  İsa Aleyhisselâm’ın halen sağ olduğuna, âhir zamanda mutlaka yeryüzüne inerek Muhammed Aleyhisselâm’ın şeriatı ile hükmedeceğine ve Allah yolunda mücadele mücahede edeceğine inanmak farzdır.

  Bu husus tevatür derecesine ulaşmış; Kitap, Sünnet ve İcmâ ile sabit olmuştur.

  Ümmet-i Muhammed’in her asırdaki âlimlerinin ileri gelenleri, İsa Aleyhisselâm’ın kıyamete yakın bir zamanda ineceği hakkında icmâ etmişler, muhalefette bulunmamışlardır. Ancak bir takım filozoflar inkâra kalkışmışlardır. Bunda şüphe eden bil’icmâ küfre düşer.

  İsa Aleyhisselâm’ı çok sevmeli ve gelmesini de beklemeliyiz, ancak henüz daha gelmiş değil. Bu yüzden bu çıkanların hepsi sahtedir, yalancıdır, soytarıdır.

  Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’lerinde şöyle buyurur:

  “Şüphesiz ki o, kıyametin kopacağını gösteren bir bilgidir.” (Zuhruf: 61)

  İsa Aleyhisselâm’ın yeryüzüne inmesi de kıyametin en büyük ve en bariz alâmetlerinden birisidir. Allah-u Teâlâ kıyametin kopmasından az önce onu gökten indirecektir. Onun belirmesi ile kıyametin kopmasının yakın olduğu anlaşılır.

  “Ehl-i kitaptan her biri, ölümünden önce İsa’ya muhakkak iman edecektir. Kıyamet gününde de o onlara şâhit olacaktır.” (Nisâ: 159)

  İman edecekler amma, imanları makbul değildir. Çünkü zamanın peygamberi o değil. Ancak Resulullah Aleyhisselâm’a yapılan iman makbuldür.

  İsa Aleyhisselâm’ın şâhitlik yapması; “Ben o zamanın peygamberi değilim, ben onlara Resulullah’ı tavsiye etmiştim.”

  O onun geleceğini işaret etmişti, onun emrini dinlemediler, kendi arzularına uydular.

  Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den rivayet edildiğine göre Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadisi şerif’lerinde şöyle buyurmuşlardır:

  “Varlığım kudret elinde bulunan Allah’a yemin ederim ki; bu ümmetten yahudi olsun hıristiyan olsun, kim benim peygamberliğimi duyar da benim getirdiğime iman etmeden ölürse mutlaka cehennemliklerden olur.” (Müslim: 153)

  İman etse müslüman olacak, yahudi veya hıristiyan olmayacak.

  Onun içindir ki Âyet-i kerime’de şöyle buyuruluyor:

  “İbrahim ne yahudi ne de hıristiyandı. Fakat o Allah’ı bir tanıyan dosdoğru bir müslümandı. Müşriklerden de değildi.” (Âl-i imrân: 67)

  Onun içindir ki İsa Aleyhisselâm’a iman etmeleri onları kurtarmayacaktır. İsa Aleyhisselâm onları Muhammed Aleyhisselâm’a indirilen ahkâma uymaya dâvet edecek, bu dâvete uyan kurtulacaktır.

  Bu ehl-i kitap, âhir zamanda onun nüzulü esnasında hayatta bulunacak olan kitap ehlidir. Yeryüzüne indiği zaman onun vefatından önce bütün ehl-i kitap iman edeceklerdir. O zaman bütün insanlar İslâmiyet’e nâil olacaklar, bir ümmet halinde bulunacaklardır.

  Onlar öyle iştiyakla iman edecekler ki, içlerinden: “Ah, ne olaydı, ben de onu görseydim! ” diyenler çıkacak.

  Nitekim Alman İmparatorluğu’nun ilk Başbakanı Prens Bismark da bu gerçeği ifade etmişti.

  Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz ve Kur’an-ı kerim hakkında der ki:

  “Seninle aynı çağda yaşayamadığım için çok üzgünüm ey Muhammed!

  Muallimi ve nâşiri olduğun bu kitap senin değildir, o ilâhidir. Bunun ilâhi olduğunu inkâr etmek, mevcud ilimlerin asılsız olduğunu ileri sürmek kadar gülünçtür.

  Bunun için beşeriyet senin gibi mümtaz bir kudreti bir defa görmüş, bundan sonra da göremeyecektir.

  Ben heybetli huzurunda en büyük hürmetle eğilirim.”

  Mehdi Resul ve İsa Aleyhisselâm zamanında gerçeği görerek iman edenler de aynı sözü söyleyecekler. İman ettikçe hatırlanacak.

  Süleyman Ateş; Hazret-i Isa, Hazret-i Mehdi ve Deccâl hakkında kendi zannı ile yanlış bilgiler vererek halkı şaşırtmakta ve küfre kaymalarına sebep olmaktadır.  Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde:
  “Allah onu kendi katına yükseltti.” (Nisâ: 158) buyurmaktadır.
  Yaşar Nuri Öztürk ise “Kur’an’daki İslâm” isimli kitabının 600. sayfasında Hazret-i İsa Aleyhisselâm’ın göğe yükselmediğini ve tekrar yeryüzüne indirilmeyeceğini söyleyerek bâtıl inanışını müslümanlara yaymaya çalışmaktadır:

  Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif’lerinde:
  “Hayatım kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki; çok sürmez Meryem oğlu İsa âdil bir hakem olarak inecek, haçı kıracak, domuzu öldürecek, cizye vergisini kaldıracak ve mal o kadar çoğalacak ki, onu kabul eden kimse bulunmayacaktır.” (Buhârî. Tecrîd-i sarîh: 1018)
  Buyurduğu halde Yaşar Nuri Öztürk “Cevap Veriyorum” isimli kitabının 63. sayfasında şunları yazmıştır:

  İsa Aleyhisselâm; kendi zamanına kadar gelen dînî hayatı tazelemiş, kendisinden sonra gelecek olan Ahmed-i Muhtar’ı açıkça ismiyle duyurmuş, fikir ve kanaatları Hatem-ül Enbiyâ Muhammed Aleyhisselâm’a meylettirmiş, göğe yükselmeden önce bütün insanlara en büyük müjdeyi vererek şöyle söylemişti:

  “Ey İsrailoğulları! Doğrusu ben, benden önce gelmiş Tevrat’ı tasdik edip doğrulayan, benden sonra gelecek ve ismi Ahmed olacak bir peygamberi müjdeleyen Allah’ın size gönderilmiş bir peygamberiyim.” (Saf: 6)

  Görüldüğü üzere İsa Aleyhisselâm, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimizin geleceğini haber verdiği gibi, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz de İsa Aleyhisselâm’ın tekrar gökten inip geleceğini, ümmetine ona uymasını emredip, ne gibi işler yapacağını da bir bir müjdelemiştir.  İsa Aleyhisselâm’ın kıyamete yakın bir zamanda ineceğine dair Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-in rivayet ettiği bir Hadis-i şerif’lerinde şöyle buyururlar:

  “Hayatım kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki; çok sürmez Meryem oğlu İsa âdil bir hakem olarak inecek, haçı kıracak, domuzu öldürecek, cizye vergisini kaldıracak ve mal o kadar çoğalacak ki, onu kabul eden kimse bulunmayacaktır.” (Buhârî. Tecrîd-i sarîh: 1018)

  Haçı kırması; kendisinin öldürüldüğünü iddiâ edenlerin yalan söylediklerine, dinlerinin bâtıl, İslâmiyet’in hak olduğuna, kendisinin müslümanlığı meydana çıkarmak gibi icraatla o dinleri iptal etmek için indiğine işarettir. Müslümanlıktan başka din kabul etmeyecektir. Dinleri iptal edilip yeryüzünden kaldırılınca, diğer birçok bâtıl inançların yanında domuz yeme âdetleri de kaldırılmış olacak.

  Cizyeyi kaldırmaktan murad, kâfirlerden onun alınmasının kaldırılıp, İslâm’dan başka hiçbir şeyin kabul edilmemesidir. Çünkü müslümandan cizye alınmaz, zekât alınır.

  Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den rivayet edildiğine göre Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz diğer bir Hadis-i şerif’lerinde ise şöyle buyurmuşlardır:

  “Vallahi Meryem oğlu İsa âdil bir hakem olarak mutlaka inecek ve haçı kıracak, domuzu öldürecek, cizye vergisini kaldıracak, genç dişi develer başıboş bırakılarak onlara rağbet edilmeyecek, bütün düşmanlıklar, küsüşmeler ve hasetlikler muhakkak surette kalkacak.

  (İsa Aleyhisselâm) İnsanları mala davet edecek, fakat malı hiç kimse kabul etmeyecektir.” (Müslim: 155)

  Çıkan harplerde çok az insan kalacak. Çünkü üçüncü dünya harbi bitmiş, yahudiler gitmiş, Çinliler yok olmuş, İsa Aleyhisselâm gönderilmiş, birçok hadiseler olmuş, her şey meydanda kalmış.

  Yani dünya yüzünde insan az, mal ve servet çok. Hazineler var, fakat insan yok.  Câbir bin Abdullah -radiyallahu anh-den rivayet edilen bir Hadis-i şerif’lerinde şöyle buyuruyorlar:

  “Ümmetimden bir taife, kıyamet gününe kadar hak için muzaffer bir şekilde mücadeleye devam edecektir.

  O zaman Meryem oğlu İsa da iner. Müslümanların emiri ‘Gel bize namaz kıldır! ’ der. Fakat o: ‘Hayır! Allah-u Teâlâ’nın bu ümmete bir ikramı olarak siz birbirinize emirsiniz.’ buyurur.” (Müslim: 155)

  Yani Allah-u Teâlâ’nın ona verdiği lütfu tebeyyün ediyor. “Siz Allah-u Teâlâ’nın Resulü’nün nurunu taşıyorsunuz.” mânâsına gelir.

  İsa Aleyhisselâm dahi onu kabul edecek ve Allah-u Teâlâ’nın tayini olduğu için öne geçmeyecek.

  İsa Aleyhisselâm ki önüne geçmiyor, onun önüne kim geçebilir? Veya karşı gelebilir? Geçtiği zaman durumu ne olur?

  Onun nurunu, onun vekâletini taşıdığı için ulül-azm bir peygamber dahi öne geçemiyor.  Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den rivayet edilen bir Hadis-i şerif’lerinde Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:

  “İnsanlar arasında Meryem oğlu İsa’ya dünyada ve ahirette en yakın olan benim. Bütün peygamberler kardeştir, bir babanın ayrı kadınlardan doğmuş evlatları gibidir. Dinleri birdir.” (Buhârî. Tecrîd-i sarîh: 1403)

  Peygamberlerin dinlerinin bir olması, asıl itibariyle aynı olmasını ifade eder. Bu asıl “Tevhid”dir. Aralarındaki ayrılık, gelişen şartlara tâbi olarak ortaya çıkan bazı fürû meselelerindedir.

  Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde:

  “O’nun peygamberlerinden hiçbirini ayırmayız.” buyuruyor. (Bakara: 285)

  Onları birbirinden ayırmak emr-i ilâhiye muhalefet etmek demektir.

  Onlar gerçek dinde kardeştir, muteber olan da dinde kardeş olmaktır, karında değil. Eğer karında kardeşlik muteber olsaydı Nuh Aleyhisselâm’ın oğlu da dahil olurdu.

  Aynı zincir, son bakla...

  Yalnız şu var ki, Allah-u Teâlâ Resulullah Aleyhisselâm’ın nurunu Âdem Aleyhisselâm’a taktı. Onun şeref bulması, o nur sayesindedir. O nur bütün peygamberan-ı izam hazeratına geçti. Nur nura gelince bütün âlemleri kapladı. Sonra o nur hangi vekile geçtiyse, yine o aynı âlemlerin nurunu taşıyordu.  Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den rivayet edildiğine göre Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz İsa Aleyhisselâm’ın hacc yapacağını Hadis-i şerif’lerinde haber vermişlerdir:

  “Nefsim kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki Meryemoğlu, Hacc veya umre yahut her ikisini birden yapmak için mutlaka Fecc-i Ravhâ’da telbiye getirecektir.” (Müslim: 1252)

  Bu Hadis-i şerif de İsa Aleyhisselâm’ın sağ olduğuna delildir. Âhir zamanda yeryüzüne inecektir.  Abdullah bin Ömer -radiyallahu anhümâ-dan rivayet edildiğine göre Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz bir Hadis-i şerif’lerinde şöyle buyurmuşlardır:

  “Bir gece rüyamda kendimi Kâbe’nin yanında gördüm. Derken öyle karayağız güzeli bir zat gördüm ki, erkeklerden gördüğüm karayağızların en güzeli! Kulaklarına inmiş öyle saçları vardı ki gördüğüm uzun saçların en güzeli! Saçlarını taramış, üzerlerinden su damlıyordu. İki zâta (yahut iki zâtın omuzlarına) dayanarak beyti tavaf ediyordu. ‘Bu kim? ’ diye sordum. ‘Meryem oğlu Mesih! ’ dediler.

  Sonra birdenbire son derece kıvırcık saçlı, sağ gözü şaşı bir herifle karşılaştım. Zannedersin ki, gözü salkımdan dışarı fırlamış bir üzüm tanesi. ‘Bu kim? ’ diye sordum. ‘Bu da Mesih Deccal’dir’ dediler.” (Müslim: 169)  Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den rivayet edilen bir Hadis-i şerif’lerinde Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle buyurmuştur:

  “Benimle İsa Aleyhisselâm arasında bir peygamber yoktur. O inecektir. Gördüğünüz vakit, onu tanıyın:

  Orta boylu, pembeye mâil beyaz tenli, üzerinde iki parçadan ibaret bir takım elbisesi olan bir kimsedir. Islaklık yoksa da, sanki başından su damlar. İslâm üzerine insanlarla savaş edecek, haçı kıracak, domuzu öldürecek ve cizyeyi kaldıracaktır. Onun zamanında Allah, İslâm’dan başka bütün milletleri helâk edecek, Mesih Deccal’i de helâk edecektir.

  Sonra, yeryüzünde sükunet, emniyet meydana gelecektir. O kadar ki arslanlar develerle, panterler ineklerle ve kurtlar kuzularla serbestçe otlayıp geçinecekler, çocuklar da yılanlarla oynayacaklardır.

  İsa Aleyhisselâm kırk yıl yeryüzünde yaşayacak, sonra ölecek, cenazesini de müslümanlar kılacaktır.” (Ebu Dâvud - Hâkim - Ahmed bin Hanbel)

  “Allah’ın düşmanı Deccal, İsa’yı görünce, tıpkı tuzun suda erimesi gibi erir.” (Müslim)

  Zülmaniyet nur ile eriyecek, yok olacak!  Biz İsa Aleyhisselâm’ı çok severiz ve gelmesini de bekleriz.

  İsa Aleyhisselâm, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz’in geleceğini haber verdiği gibi, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz de İsa Aleyhisselâm’ın geleceğini duyurmuştur.

  Biz de size bu gerçekleri duyurmaya çalışıyoruz ve hemen ona uymanızı tavsiye ediyoruz.

  Ey kardeş!

  Hıristiyan âlemi hakikati arıyor ve bir gün bulacak. Sen de bu bölücüleri, saptırıcıları bırak ve hakikati bul.

  Onlar bölücüler kadar muhalefet edemez. Çünkü o: “İsa geldi! ” der, “Ben onu bekliyordum! ” der, amma bölücü kendi imamını bekler. Onların âkıbeti çok kötü! Çünkü Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz dinden çıkacaklarını ve bir daha dine girmeyeceklerini, onların hayvandan da daha aşağı olduklarını haber veriyor.

  Hıristiyan, İsa Aleyhisselâm’ın gelmesiyle aradığını beklediğini bulmuş olacak ve fakat bölücü dinden çıktığından ötürü, ne arayacak ne de bekleyecek.

  Kurtuluşa ermen için sana bunca Âyet-i kerime ve Hadis-i şerif’lerle hakikati açıkça beyan ediyoruz.

  Yetmiş iki fırka dalâlette ve cehennemde olduğu için o bir fırkayı bul. Bölücülerin arasında bulunursan; o bir fırkayı bulamadığın gibi, İsa Aleyhisselâm’a uymana da mâni olurlar.

  Yalancı imamlardan size çok bahsettik. Gerçekten bir imam gelecek, fakat fakirin tahminine göre bu zamana daha otuz sene kadar var. Nasibi olan bu hakiki imamı görür. Çıktığı zaman tereddütsüz biat edin.

  Çünkü Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Ebu Hüreyre -radiyallahu anh-den rivayet edilen bir Hadis-i şerif’lerinde şöyle buyurmuşlardır:

  “Bakalım imamınız kendinizden olduğu halde Meryem oğlu İsa yanınıza indiği zaman durumunuz nasıl olur? ” (Buhârî. Tecrîd-i sarîh: 1406)

  Herkes imtihan olacak, böylece iman ile küfür ayrılacak.

  Allah-u Teâlâ kime o lütuf nurunu koymuşsa ona tâbi olacak, kime koymamışsa olmayacak.

  Önümüzde çok büyük hadiseler, çok büyük sıkıntılar, çok büyük harpler var. Şimdiden Hazret-i Allah’a ve Resul’üne sığınmaya bakın.

  Bir Hadis-i şerif’te şöyle buyuruluyor:

  “Dünyanın geniş vakitlerinde, (yani sıhhat ve servet, asayiş ve emniyet gibi istirahat sebepleri mükemmel olduğu bir zamanda) Cenâb-ı Hakk’a ibadet ve taat ile kendini takdim et ki, muzayakalı bir zamanda seni lütfu ile yad buyursun.” (Ahmed bin Hanbel)

  O gün gelmeden önce tevbe edip Allah-u Teâlâ’ya ve Resulullah Aleyhisselâm’a yönelenlere ne mutlu! O dilediğini dilediği şekilde kurtarır. Bu gibi kimselerin dünyası saadet, ahireti selâmet olur. Çünkü o Hakk ile idi, halk ile değil.

  Hazret-i Allah’a yönelelim, bize O yeter! Kalsak yolunda, gitsek yolunda ölelim inşaallah. Bizim için fayda getirecek budur: Yolunda olalım, yolunda ölelim.

  Allah-u Teâlâ’ya yönelmekten daha güzel bir kale olmaz, O’nun kalesinin harici boşluktur. O kalesine kimi aldıysa hayat vardır, hem de hayat-ı ebediye vardır. Bu bir ikazdır, hatırlatmadır, yöneltmedir. O dilediğine hidayet verir. Dilerse O her felâketten kurtarır.

  Kitapları daima okuyun ve böylece bu devirleri aşmaya bakın!

  hakikat dergisi 123. sayı (aralık 2003)

 • Fizanlı Necip Fîyakalı
  Fizanlı Necip Fîyakalı 17.07.2009 - 20:32

  efenim aleykümselam ilen...

  evvelen bilinen şeyler karışmaz sadece 'henüz' öğrenilen şeyler\bilgiler zihinde beyinde hafızada düzenlenene kadar hafiften bir karmaşa olur fekat uyunur uyanılır sabahında d\tezgah toparlanır.panik yapmaya gerek yoktur einstein bilem aynı hamurdan yoğrulmuş udur...

  zaman zaman bizim bilem kafamızın karıştığı olur ;)

  tevazu ilen...

 • Cihan Tezel
  Cihan Tezel 11.07.2009 - 12:54

  DUHAN SURESİ / 10

  Fertekib yevme te’tîs semâu bi duhânin mubîn(mubînin) .

  Artık göğün, apaçık duman (fitne) getireceği günü gözle.

  DUHAN SURESİ / 11

  Yagşân nâs(nâse) , hâzâ azâbun elîm(elîmun) .

  (O fitne ki) insanları (insanların büyük kısmını) sarmıştır. İşte bu, elîm bir azaptır.

  DUHAN SURESİ / 12

  Rabbenekşif annel azâbe innâ mû’minûn(mû’minûne) .

  Rabbimiz, azabı bizden kaldır. Muhakkak ki biz, mü'minleriz.

  DUHAN SURESİ / 13

  Ennâ lehumuz zikrâ ve kad câehum resûlun mubîn(mubînun) .

  Onlara (herşeyi) açıklayan bir resûl gelmişti. (Buna rağmen resûlün söylediklerinden) ibret almadılar.

  DUHAN SURESİ / 14

  Summe tevellev anhu ve kâlû muallemun mecnûn(mecnûnun) .

  Ve (O'NA) (şeytan tarafından vahyedilerek) “öğretilmiş” ve “deli” dediler ve sonra O'NDAN yüz çevirdiler.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün 05.07.2009 - 23:59

  Tanrının Tevrat'a,Zebur'a,İncil ve Kuran'a dahil etmediği bir kavram veya sahıs, nasıl olur da insanların kafalarında yer bulur? Nasıl olur da, özellikle okumuş insanları böyle bir safsata ikna eder?

 • Cihan Tezel
  Cihan Tezel 23.06.2009 - 06:03

  3 / ALİ İMRAN - 81

  Ve iz ehazallâhu mîsâkan nebiyyîne lemâ âteytukum min kitâbin ve hikmetin summe câekum resûlun musaddikun limâ meakum le tu’minunne bihî ve le tensurunneh(tensurunnehu) , kâle e akrartum ve ehaztum alâ zâlikum ısrî, kâlû akrarnâ, kâle feşhedû ve ene meakum mineş şâhidîn(şâhidîne) .

  Ve Allah, nebilerden, 'Size kitap ve hikmet verdim. Sonra size, beraberinizde olanı (Allah'ın size verdiği kitapları) tasdik eden bir Resûl geldiği zaman, ona mutlaka îmân edeceksiniz ve ona mutlaka yardım edeceksiniz' diye misak aldığı zaman, 'İkrar ettiniz mi (kabul ettiniz mi?) ve bu ağır (ahdimi) üzerinize aldınız mı? ' diye buyurdu. (Onlar da) : 'İkrar ettik (kabul ettik) ' dediler. (Allahû Teâlâ) : 'Öyleyse şahit olun ve Ben sizinle beraber şahitlerdenim.' buyurdu.

 • Enes Muhammed
  Enes Muhammed 08.02.2009 - 16:42

  Ehlibeyt'in Peygamber Kokan Bağında

  Çeçen doğdum kartal kayalıklarında!
  Filistin’li olarak öldüm Gazze topraklarında!
  Bir Türk olarak meydan okudum dünyaya!
  Ehlibeyt’in peygamber kokan bağında!

  Irkçılık yoktur asla bizim lugatımızda!
  Renk renk gözlerle bakarız yarınlara!
  Sonsuzluğa uzanır kollarımız aslında!
  Ehlibeyt’in peygamber kokan bağında!

  Barış, adalet ezgileri dudaklarımızda!
  Hakikatler taşınır asil ruhlarımızda!
  Temizlenir kalplerimiz pak olurda!
  Ehlibeyt’in peygamber kokan bağında!

  Nur Cemalullah’a ram olmuş kullar!
  Hak yolunda verilir al kanlar!
  İlahi kelama muhataptır canlar!
  Ehlibeyt’in peygamber kokan bağında!

  Kevser havuzunun başında şanlı Nebi!
  Nübüvvet nurunun daimi varisleri!
  Annemiz Fatımatüz Zehra, babamız Ali!
  Ehlibeyt’in peygamber kokan bağında!

  Rabbin nurlu kudret eli avuçlarımızda!
  Nurlu bakışları mahzun bakışlarımızda!
  Kıyametin koynunda bir gonca gül açarda!
  Ehlibeyt’in peygamber kokan bağında!

  Nübüvvet mührü sol omuzlarımızda!
  Kutlu emaneti muhabbetle taşırız sonsuzluğa!
  Hak geldi batıl sonsuza dek yok oldu da!
  Ehlibeyt’in peygamber kokan bağında!

  Bilinir ki sonsuz kudret yalnızca onundur!
  Allah'a iteat tek ama tek kurtuluş yoludur!
  Enes Muhammed onun aciz bir kuludur!
  Ehlibeyt’in peygamber kokan bağında!

  Enes Muhammed

 • Cihan Tezel
  Cihan Tezel 04.12.2008 - 16:23

  Mehdi'nin kim olduğunu öğrenmek için ALLAH'a sormak şarttır.

  Peki nasıl soracağız?

  Hacet namazinin persembeyi cumaya baglayan gecelerde veya kandil gecelerinde kilinmasi asildir. Ama bütün gecelerde kilinabilir. Önce boy abdesti alinir. Sonra hacet namazina niyet edilir.

  Namazda asagidaki âyetler okunur:


  1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî

  2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

  2. Rekâtin sonunda: Ettehiyyâtü

  3. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

  4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

  Namaz tamamlandiktan sonra Allah'tan hacet neyse o istenir. Allah'tan mürsid istemek için bu namaz kilindiysa mürsid istenir.

  Bu namazdan sonra hiç konusmadan yatmak gerekir. Yatarken kibleyi saga alacak sekilde yatak kurulur. Vücudun ön cephesi kibleye çevrilerek yanüstü yatilir, 3 Âyetel Kürsî okunur ve Allah'tan mürsid istenir. Eger kisinin haceti mürsid degil de baska bir hedefe ulasmaksa (zahirî veya batinî bir hedef olabilir) o hedefe ulasmak istenir. Sessiz zikir (hafî zikir) bu istekten sonra baslar. Yanüstü yatildigi için sag kulak yastiga gelecektir. Bas biraz saga, sola oynatilarak kulakta kalbin atislarinin, basinç sebebiyle rahatça duyulacagi pozisyona gelinir. Ve kalbin her çift atisinda 'Allah, Allah' diyerek kisi Allah'i zikr-i hafî ile (yani sessiz olarak) içinden zikredecektir.  Eger ilk namazdan sonra yatildiginda birsey görülmez ise tekrar tekrar, her persembeyi cumaya baglayan gece namaza devam edilmelidir. Her gece de kilinabilir

 • Fârûk El Furkan
  Fârûk El Furkan 02.12.2008 - 12:07

  ALEVİBEKTAŞŞİİ FAKİH SORULARI YANITLIYOR :)


  Kimden: Alevi stratejisi nedir... (Bay, 35)
  Kime: yanıkkerem
  Tarih: 02.12.2008 12:02 (GMT +2:00)


  Konu: Yn: SELAM  gerçeği onikinciimam muhammed mehdi sahib-i zamandır...sen onun gıyabında biat et...pişman olmıyacaksın...mehdi böyle söyledi...o şuan 1139 yaşında bu onun gaybetteki ruhsal yaşıdır...tahminimiz yaşı 2009 da 1140 olunca ilk önce alevilerin içerisinde sonra şiilerin ve sonra tüm ümmetin içerisinde zuhur gerçekleşecektir...yani üç aşamalı zuhur vardır...en meşhur olanı kabede gerçekleşecek olandırki ona ilk biat edecek olan cebraildir...cebrail ona resulün muzaffer sancağını ve onun vasi olan alinin muzaffer kılıcı zülfikarı getirecektir...bu konuda pir sultan şöyle der:*kılıcı arştadır doğru gelene...* doğru gelenden kasdı mehdidir...ONİKİNCİİMAM MUHAMMED MEHDİ SAHİB-İ AN-I ZAMANDIR...GERÇEĞE HU...


  ========================================
  ** YANITLANAN MESAJ ********************
  ========================================
  Gönderen: yanıkkerem
  Alan: Alevi stratejisi nedir...
  Tarih: 01.12.2008 14:35:00
  Konu: SELAM
  -
  PEKİ DOSTUM ZUHURU NE ZAMAN VE ASLI NEREDE BU ZATIN, ÇÜNKİ BEN BİR KAÇ TANE GAVS BİR DÜZİNE KADAR DA MEHDİ TANIYORUM LAKİN BENİM İŞİM ASIL OLANLA SAHTELERİNDEN ALLAH'A SIĞINIRIM
  SELAMLAR

 • Cihan Tezel
  Cihan Tezel 02.12.2008 - 10:57

  http://tv.mihr.com/index.htm

 • Ahmet Alçay
  Ahmet Alçay 16.11.2008 - 01:05

  ahir zamanı geleceği muhakkak olan zatı anımsatıyor
  imam_kutbul_aktap@hotmail.com

 • Fârûk El Furkan
  Fârûk El Furkan 06.10.2008 - 14:22

  Kimden: Alevi stratejisi nedir... (Bay, 35)
  Kime: Grup: Alevi Haber Ajansı...-AHA-
  Tarih: 6.10.2008 14:01 (GMT +2:00)


  Konu: MEHDİ FİTNE-İ AZAMI KOPARIYOR...


  Alevibektaşşii Fakih Yorumluyor...
  _____________________________

  Şeytan-ı lain'in en büyük hilesi eşref-i mahlukat olan insan elbisesini üzerine giymiş olmasıdır...
  Sonra en şerefli giysi olan İslam elbisesini eşref-i mahlukat üzerine giymiştir...
  Ve daha sonra da o en şerefli İslam elbisesinin üzerinede kılık kıyafetlerini giymiş takıntılarını takınmıştır...
  Mesela takke,cübbe,sarık,sakal,mest,tesbih,misvak,esans,cilbab,başörtüsü,gibi kreasyonlarla din modasını kendine uydurmuş ümmete hulul etmiştir vesselam...
  Ve şimdi biz alevilerin,bektaşilerin ve şiilerin yapması gereken onların merkezi olan mescidlere hulul etmek...
  Nasıl ki,melun şeytan Muaviye ile o mescidleri iktidarı haline getirip ümmete hulul ettti ve islam'dan eser kalmadığı gibi,bizlerde Allah'ın izni ve inayetiyle ümmete hulul edeceğiz ve mescidleri cin ve insan şeytanlarının elinden alacağız...Bizler bunu yaparken nakşilerinde bize yardım etmeleri gerekmektedir...
  Ve işte zaman ilerledikçe Mehdi'nin zuhuru yaklaşıyor...Fitne o mescidlerden çıkmış yine oraya geri dönecektir diye RESULULLAH haber vermiştir...
  Ve birileri zannediyor ki,Mehdi mescidleri şimdiki halleriyle ihya edecektir ve içini hidayete boğacaktır...Hayır bu böyle olmayacaktır...Önce Mehdi'nin adamları mescidleri ele geçirmelidir...Kim orda iktidarsa güçlü olan odur...Bakın Muaviye öyle ele geçirmemişmidir...

  Muaviye (a.l.) dedi ki vezirine; *Bu mescidlere gelenler Ali yandaşı mı? bizim yandaşımız mı? bunu nasıl anlıyacağız...* dedi...
  Vezirde cevaben; *Kolayı var efendim...Biz cuma hutbelerinde Ali'yi lanetleyelim? ondan sonra kim kalır kim gider anlarız...* dedi...
  Bu cevap Muaviye (a.l.) nin çok hoşuna gitti...Ve öyle yaptılar...Ali lanetlenmeye başlar başlamaz camilere giren çıkıyor giren çıkıyor...Ve Muaviye ve veziri anladılar ki; meğer girenlerin çoğunluğu Ali yandaşıymış...
  Ve şimdi soruyor MEHDİ şimdi camilerdekilerin kaçta kaçı Ali yandaşı ve Muaviye aleyhtarıdır...Kocaman soru işareti...İşte bizde bunu ancak Muaviyenin ve Vezirinin taktiği ile anlıyacağız...
  YANİ MUAVİYE'Yİ CAMİLERDE VE MESCİDLERDE LANETLEYEREK? ? ?
  VE İŞTE RESULULLAHIN FİTNE ORDAN ÇIKTI YİNE ORAYA DÖNECEKTİR AVDET EDECEKTİR SÖZÜNÜN MANASI BUDUR...MEHDİ BÖYLE SÖYLEDİ...
  EY ALEVİLER BEKTAŞİLER VE ŞİİLER ŞİMDİ İŞ SİZE DÜŞÜYOR...İMAMINIZ VE ÜMMETİN EN HAYIRLISI MEHDİYE ZEMİN HAZIRLAMA ZAMANI...BÜTÜN MESCİDLERE YÖNELİNİZ...VE ORALARDA MUAVİYEYİ VE OĞLU YEZİTİ VE DİĞERLERİNİ LANETLEYİNİZ...ŞİMDİ FİTNE ZAMANI SİZİNDİR...VE ŞU AYETİ AKLINIZDAN ÇIKARMAYINIZ...***ŞEYTANIN HİLESİ (MUAVİYE FİTNESİ) ZAYIFTIR...ALLAH'IN HİLESİ (MEHDİ FİTNESİ) HAYIRLI OLANDIR...***SADAKALLAHÜL AZİM...MEHDİ BÖYLE SÖYLEMİŞTİR...İMAMINIZA İTAAT EDİNİZ...ALLAHA RESULÜNE VE ULUL EMRE İTAAT FARZDIR...GAZANIZ MÜBAREK OLSUN...


  ZİKR-İ HAKİKATİMİZDİR...
  _______________________
  BAKİ GERÇEKLER DEMİNE HU DOST ALLAH EYVALLAH...
  GERÇEĞE HU MÜMİNE YA ALİ YA MEHDİ SAHİB-İ ZAMAN...

 • Fârûk El Furkan
  Fârûk El Furkan 02.10.2008 - 14:14

  Mehdi antoloji com'da şu rumuzları kullanmış dır...

  Hallac-ı Mansur...
  Faruk el Furkan...
  Sahibüzzaman...
  Mehdi sahib-i zaman...
  el-kaim-i zaman...
  İlim ile dünü oku...
  Sigarayı deliler içer...
  Müceddi-di elf-i Sani...
  Ayhan AYTAÇ...
  Pir Sultan Abdal...
  Hacı Bektaş-ı Veli...
  Mehdi Hu...Ali Hu...
  Profesör 1400...
  Mehdi ile müjdelenin...
  Mehdi'nin zuhuru yakındır...
  Hz.Ali'yi seviyor musunuz...
  İmam-ı Rabbani...
  Sünnet-i Ehl-i Beyt...
  Yezit ibn-i Muaviye...
  Yavuz ibn-i Yezit...
  Alevinin Dostu Alevidir...
  Anadolu Alevistan Olacaktır...
  Mehdi Kaim-uz Züntikam...
  Ve şimdi pasiflendi...Alevibektaşşii FAKİH...

  HADİS-İ ŞERİF...

  *O (MEHDİ) HAKKI KABUL ETTİRİNCEYE KADAR MÜCADELE EDECEKTİR...*

 • Ali Özsoy
  Ali Özsoy 02.12.2007 - 16:38

  Peygamberimiz (sav) hadislerinde, her yüzyıl başında Allah'ın yeryüzüne bir müceddid (dini hakikatleri devrin ihtiyaçlarına göre izah etmek üzere gönderilen büyük alim) göndereceğini müjdelemektedir:

  Gerçekten Aziz ve Celil olan Allah her yüz sene başında şu ümmetin dinini bidatten (dine sonradan sokulan hurafelerden) ayıracak, yenileyecek (ilim sahibi) Bir Zatı gönderir. (Sünen-i Ebu Davud, 5/100)

  Bediüzzaman Said Nursi Hicri 13. asrın büyük müceddididir. Allah ona üstün bir ilim ve hikmetle lütufta bulunmuştur. Bediüzzaman, Risale-i Nur gibi önemli bir külliyat meydana getirerek Allah’ın izniyle yüzbinlerce insanın hidayetine, imanda derinleşmelerine, inkar sahiplerinin Allah’a iman etmelerine ve doğruyu görmelerine vesile olmuştur.
  Bediüzzaman Hz. Mehdi’nin Gelişini Nasıl Müjdelemiştir?
  Bediüzzaman, Risalelerin birçok yerinde, yukarıda yer alan olaylar ve tarihler gibi, gelecekte gerçekleşecek önemli olaylardan bahsetmiştir. Bunlar arasında ahir zaman alametleri ve Mehdi konusu ise çok geniş bir yer tutmaktadır. Bediüzzaman “hakiki beklenen ve bir asır sonra gelecek olan zat” (Kastamonu Lahikası, 57) şeklinde ifade ettiği Hz. Mehdi’nin gelişinin, Allah’ın bir vaadi olduğunu ve mutlaka gerçekleşeceğini şöyle bildirmiştir:

  Ahir zamanın en büyük fesadı zamanında(fitnelerin olduğu, karışık bir zaman) , elbette en büyük Bir Mücetehid (ihtiyaç hasıl olduğunda ayet ve hadislerden hüküm çıkaran büyük İslam alimi ve önderi) , hem en büyük Bir Mücetehid (dini açıklayan büyük alim) , hem Hakim, hem Mehdi (hidayete vesile olan) , hem Mürşid (doğru yolu gösteren) , hem Kutb-u Azam (en büyük yol gösterici) olarak Bir Zat-ı Nuraniyi (Nurani bir şahsı) gönderecek ve O Zat da, ehl-i beyt-i Nebeviden (Peygamberimiz (sav) ’in soyundan) olacaktır... Kadir-i Zülcelal Hz. Mehdi ile De, Alem-i İslam’ın Zulümatını (İslam aleminin üzerindeki karanlıkları) Dağıtabilir. Ve vaad etmiştir, vaadini elbette yapacaktır. (Mektubat, sf. 411-412)

  Bediüzzaman, hem kendisinden sonraki asırda gelecek olan müceddid olması, hem de 1400 senedir tüm Müslümanların şevk ve heyecanla beklediği kutlu bir şahıs olması nedeniyle, eserlerinde Hz. Mehdi'den çok açık ve detaylı olarak bahsetmiştir. Risale-i Nur’da ahir zaman alametlerinden, Hz. İsa’nın yeryüzüne ikinci kez gelişinden, Hz. Mehdi’nin cemaatinden, görevlerinden ve Hz. İsa ile birlikte hareket edeceğinden söz edilmektedir. Bunun yanı sıra Hz. Mehdi’nin geliş vakti, geleceği ortamın şartları, göreve başlayacağı yer, onu diğer müceddidlerden ayıran görevleri ve bu görevinde ona yardım edecek şahıslar hakkında da önemli bilgiler verilmektedir.

  Bediüzzaman kendisinin Hz. Mehdi’ye zemin hazırlayan bir öncü olduğunu bildirmiştir

  Bediüzzaman, Hz. Mehdi ve yardımcılarını “baharda gelecek kudsi çiçekler” kendisini ise, “bu mübarek şahsın neferi (askeri) ” olarak nitelendirmiş, yapmakta olduğu hizmetleriyle Hz. Mehdi’ye zemin hazırladığını belirtmiştir:

  O ileride gelecek Acib Şahsın (şaşılan ve hayret uyandıran) bir hizmetkarı ve Ona yer hazır edecek bir dümdarı (önceden gelen takipçisi) ve O Büyük Kumandanın pişdâr bir neferi (öncü bir askeri) olduğumu zannediyorum. (Barla Lahikası, 162)

  Çok zaman evvel bir ehl-i velâyetten işittim ki; O Zat, eski velilerin gaybi işaretlerinden istihrac etmiş (bir anlam çıkartmış) ve kanaati gelmiş ki: “Şark tarafından bir nur zuhur edecek, bid’atlar zulümatını (dine sonradan girmiş olan hurafelerin oluşturduğu karanlığı) dağıtacak.” Ben, böyle bir nurun zuhuruna (ortaya çıkışını) çok intizar ettim (gözledim) ve ediyorum. Fakat çiçekler baharda gelir. Öyle kudsi çiçeklere zemin hazır etmek lâzım gelir. Ve anladık ki, bu hizmetimizle O Nurani Zatlara zemin izhar ediyoruz (hazırlıyoruz) . (Sikke-i Tasdik-i Gaybi, 189, Mektubat, 34)

  Said Nursi, Kastamonu Lahikası’nda Hz. Mehdi ve cemaatini “ahirzamanın sahipleri” olarak nitelendirirken, Hz. Mehdi’nin Allah’ın izniyle kesin olarak geleceğini de açıkça ifade etmiştir. Hz. Mehdi ve öğrencilerinin etki alanlarının gittikçe genişleyeceğini ve onların bu ihlaslı çabalarıyla güzel sonuçlar alacaklarını haber vermiştir:

  Ta ahir zamanda, hayatın geniş dairesinde asıl sahipleri, yani Mehdi ve Şakirtleri (talebeleri) , Cenab-ı Hakk’ın izniyle gelir, o daireyi genişletir ve o tohumlar sünbüllenir. Bizler de kabrimizde seyredip Allah’a şükrederiz. (Sikke-i Tasdik-i Gaybi, 138-Kastamonu Lahikası, sf. 72)

  1) Bediüzzaman bu sözünde Hz. Mehdi’nin geleceğinden hiçbir şüpheye yer bırakmayacak kadar açık bir şekilde bahsetmektedir.

  2) Yine bu sözünden Bediüzzaman’ın Hz. Mehdi’den bir şahsı manevi olarak değil, Zatıyla Ve Talebeleriyle birlikte gelecek bir şahıs olarak bahsettiği de açıkça anlaşılmaktadır.

  Bediüzzaman, Hz. Mehdi’nin diğer müceddidlerden farkını nasıl açıklamıştır?

  Bediüzzaman, Kuran ahlakını dünya üzerinde hakim kılmak amacıyla önceki asırlarda da bazı Müslüman şahısların geldiğini, ancak bunların hiçbirinin, ahirzamanda Hz. Mehdi’nin yapacağı üç önemli görevi yerine getirmediklerini ifade etmiştir (Emirdağ Lahikası, sf. 260) .

  Said Nursi ayrıca Hz. Mehdi’den önce gelmiş olan bu şahısların, Peygamberimiz (sav) ’in hadislerinde belirttiği özelliklere uymadıklarını da belirtmiştir:

  Ayrıca hem iki Deccal’in sıfatları ve halleri ayrı ayrı olduğu halde, mutlak gelen rivayetlerde iltibas oluyor (karıştırılıyor) , biri öteki zannedilir. Hem “Büyük Mehdi”nin halleri Sabık Mehdilere (önceki Mehdilere) işaret eden rivayetlere mutabık (uygun) çıkmıyor, hadis-i müteşabih (birçok anlama gelebilecek hadis) hükmüne geçer. (Şualar, sf. 582)

  Büyük Mehdi Ve Sabık Mehdiler  Bediüzzaman bu sözünde iki ayrı tür Mehdi olduğunu açıklamıştır. Bunlardan birincisinin Sabık Mehdiler diğerinin ise ahir zamanda gelecek olan Büyük Mehdi olduğunu belirtmiştir.

  Sabık Mehdilerin özellikleri hadislerde rivayet edilen “Büyük Mehdi”nin özelliklerine benzememektedir.

  Said Nursi, Hz. Mehdi dışında hiçbir müceddidin Hz. Mehdi’nin yerine getireceği üç büyük görevi birarada yerine getiremeyeceğini belirtmiştir:


  Çok defa mektuplarımda işaret ettiğim gibi, Mehdi Al-İ Resul’ün Temsil Ettiği Kudsi Cemaatinin Şahs-I Manevisinin üç vazifesi var. Eğer çabuk kıyamet kopmazsa ve beşer (insanlar) bütün bütün yoldan çıkmazsa, o vazifeleri onun cemiyeti ve seyyidler (Peygamberimizin soyundan gelenler) cemaati yapacağını rahmet-i İlahiyyeden (Allah’ın rahmetinden) bekliyoruz. Ve Onun Üç Büyük Vazifesi Olacak. (Emirdağ Lahikası, sf. 259)

  a) ... Mehdi Al-İ Resul’ün temsil ettiği Kudsi Cemaatinin...

  1) Bediüzzaman bu sözünde Hz. Mehdi’den ve onun kudsi cemaatinden bahsetmiştir. Buradan bu ikisinin ayrı kavramlar olduğu anlaşılmaktadır;

  - Kudsi cemaati temsil eden kimdir? Mehdi Al-i Resül’dür.

  - Hz. Mehdi neyi temsil etmektedir? Kudsi cemaatini

  2) Hz. Mehdi’nin Başında Bulunduğu ve Onun Temsil Ettiği bir cemaati olacaktır. Bu kudsi cemaat, Hz. Mehdi’nin şahsı manevisini oluşturacaktır.

  b) ... Mehdi Al-İ Resul’ün... Üç Vazifesi var.

  - Bediüzzaman burada ahir zamanda gelecek olan Hz. Mehdi’nin bir veya iki görevi değil tam olarak Üç Görevi olduğundan ve onun temsil ettiği cemaatiyle birlikte bu üç görevi birden yerine getireceğinden bahsetmiştir.

  - Bu üç görevin, onu diğer sabık Mehdilerden ayıran ve onun Büyük Mehdi olmasının en önemli alametlerinden olduğunu bildirmiştir.

  - Bediüzzaman sözlerinde Siyaset Mehdisi, Saltanat Mehdisi ya da Diyanet Mehdisi diye bir ayrım yapmamış, Büyük Mehdi ifadesiyle bahsettiği Hz. Mehdi’nin bu üç özelliğe birden sahip olacağını belirtmiştir.

  c) ... o vazifeleri Onun cemiyeti ve seyyidler (Peygamberimizin soyundan gelenler) cemaatinin yapacağını rahmet-i İlahiyyeden (Allah’ın rahmetinden) bekliyoruz...”

  - Üstad, “O vazifeleri Onun cemiyetinin yapacağını Allah’tan umuyoruz” sözleriyle bu görevleri Hz. Mehdi’nin başında bulunduğu ve onun temsil ettiği kudsi cemaatin gerçekleştireceğini açıklamıştır.

  d) ...Ve Onun üç büyük vazifesi olacak...

  - Bu üç büyük vazifeyi gerçekleştirecek olanın Hz.Mehdi olduğunu Bediüzzaman sözlerinin sonunda bir kez daha belirtmiştir.

  ...Büyük Mehdi’nin Çok Vazifeleri Var. Ve Siyaset Aleminde, Diyanet Aleminde, Saltanat Aleminde, Mücadele Aleminde Çok Dairelerde İcraatları Olduğu Gibi, her bir asır me'yusiyet (ümitsizlik) vaktinde, kuvve-i maneviyesini (manevi kuvvetini) te'yid edecek (sağlamlaştıracak) bir nevi Mehdi'ye veyahud Mehdi'nin onların imdadına o vakitte gelmek ihtimaline muhtaç olduğundan; rahmet-i İlahiyye ile (Allah’ın rahmetiyle) her devirde belki her asırda bir nevi Mehdi al-i beyt-ten (Peygamberimiz (sav) in soyundan) çıkmış, ceddinin şeriatını (Kur’an-ı Kerim'in tarif ettiği ve bildirdiği yolu) muhafaza (koruma) ve sünnetini ihya etmiş (yeniden canlandırmış) ... (Şualar, sf. 590)

  Bediüzzaman bu sözünde de yine ahir zamanda gelecek olan Büyük Mehdi’nin yerine getireceği görevler olduğundan bahsetmiştir. Hz. Mehdi’nin sadece Siyaset Mehdisi, sadece Diyanet Mehdisi ya da sadece Saltanat Mehdisi değil, bu özelliklerin her üçüne birden sahip olacak olan Büyük Mehdi olacağını bu sözüyle bir kez daha belirtmiştir.

  Bediüzzaman Hz. Mehdi’nin görevini yerine getireceği ortam hakkında da bilgi vermiştir

  ...Böyle bir cemaat-ı azîme (Peygamber Efendimizin soyundan gelen büyük seyyitler cemaati) içindeki mukaddes kuvveti tehyic edecek (coşacak) ve uyandıracak hâdisat-ı azîme (büyük olaylar) vücuda geliyor. Elbette o kuvvet-i azîmedeki (büyük kuvvetteki) Bir Hamiyet-İ Aliye (büyük koruma hırsı) Feveran Edecek ve Hazret-İ Mehdi Başına Geçip, Tarik-I Hak (hak yoluna) ve Hakikate (gerçeğe) Sevk Edecek... (Mektubat, sf. 473)

  ... Bir Hamiyet-İ Aliye (Büyük Koruma Hırsı) Feveran Edecek Ve Hazret-İ Mehdi Başına Geçip, Tarik-İ Hak (Hak Yoluna) Ve Hakitate (Gerçeğe) Sevkedecek...

  Bediüzzaman bu sözünde “hamiyeti İslamiye feveran edecek” ifadesiyle, ileride Müslümanları coşturacak, onların İslam’ı koruma hırslarını artıracak büyük olayların meydana geleceğini bildirmiştir. Bu ortam günümüzde yani ahir zamanda meydana gelmektedir. Dünyanın birçok yerinde İslam’a ve Müslümanlara karşı oluşturulan zorlu ortamlar, Müslümanlar arasında İslamı koruma hırsını oluşturmakta ve bu da Müslümanları çözüm yolları aramaya sevk etmektedir. Bediüzzaman Said Nursi, İslam’ı koruma gayretinin artması sonucu, Hz. Mehdi’nin başa geçmesi ile birlikte, bu kutlu şahısın insanları hak yola ve gerçeğe yönelteceğini bildirmiştir.

  Bediüzzaman, Hz. Mehdi’yi diğer müceddidlerden ayıran üç önemli vazifesini şöyle açıklamıştır:

  Hz. Mehdi’nin birinci görevi: Materyalist, Darwinist ve ateist felsefelerle fikri mücadele

  Tabiyyun, Maddiyun (darwinist, ateist, materyalist) felsefesinden tevellüd eden (doğan) bir cereyan-ı nemrudane, (inkarcı akım) gittikçe Ahir zamanda felsefe-i maddiye (materyalist felsefe) vasıtasıyla intişar ederek (yayılarak) kuvvet bulup, uluhiyeti (Allah’ın varlığını) inkar edecek bir dereceye gelir. (Emirdağ Lahikası, sf. 259)

  Bediüzzaman, ateist felsefelerin ahirzamanda tehlike oluşturacağını bildirmiş, özellikle Darwinist, materyalist felsefelerin, ateizmle güç bulacaklarını ve Allah'ın varlığını inkar edecek tehlikeli bir çizgiye geleceklerini ifade etmiştir. Bu nedenle Hz. Mehdi’nin birinci vazifesinin, maddecilik fikri yani Allah’ı inkar üzerine kurulmuş materyalist, Darwinist ve ateist felsefelerle mücadele etmek ve bu felsefelerin insanlar üzerindeki etkisini tam anlamıyla kaldırmak olacağını belirtmiştir:

  Birincisi: Fen ve felsefenin tasallutiyle(tesiriyle) ve maddiyun ve tabiiyyun taunu (materyalizm, darwinizm ve ateizm salgını) , beşer içine intiçar etmesiyle (insanların içine yayılmasıyla) , her şeyden evvel Felsefeyi Ve Maddiyun Fikrini Tam Susturacak Bir Tarzda İmanı Kurtarmaktır. Ehl-i imanı dalâletten muhafaza etmek (iman edenleri sapkınlıktan korumak) ... (Emirdağ Lahikası, sf. 259)

  Bediüzzaman, Hz. Mehdi’nin üç büyük görevinden en önemli ve değerli olanının söz konusu bu görev olduğunu; “Ümmetin beklediği, Ahir Zamanda Gelecek Zatın üç vazifesinden en mühimi ve en büyüğü ve en kıymetdarı (kıymetlisi) olan iman-ı tahkikiyi neşr (delillere dayalı imanı yaymak) ve ehl-i imanı delaletten kurtarmak (iman edenleri sapkınlıktan korumak) .” (Sikke-i Tasdik-i Gaybi, sf. 9) ifadeleriyle vurgulamıştır.

  Mehdi’nin ikinci görevi: İslam birliğini sağlamak

  Üstad, Mehdi’nin ikinci vazifesini İslam birliğini sağlamak olarak açıklamıştır. Hz. Mehdi, halihazırda çeşitli gruplar halinde dağınık olarak bulunan Müslümanları birleştirecek, İslam ahlak ve faziletini, Peygamberimiz (sav) 'in gerçek sünnetlerini canlandıracaktır.

  İkinci Vazifesi: Hilafet-i Muhammediye ünvanı ile (peygamberiminiz yerine halife olarak) Seair-İ İslamiyeyi (İslam’ın esaslarını) İhya Etmektir (yeniden canlandırmaktır) . Alem-i İslam’ın Vahdetini (İslam aleminin birliğini) nokta-i istinad edip (dayanak noktası yapıp) beşeriyeti maddi ve manevi tehlikelerden ve gadab-i İlahiden (Allah’ın gazabından) kurtarmaktır. Bu vazifenin, nokta-i istinadı (dayanak noktası) ve hadimleri (hizmetkarları) , Milyonlarla Efrad ı (fertleri) Bulunan Ordular Lazımdır. (Emirdağ Lahikası, sf. 259)

  Hz. Mehdi'nin ikinci vazifesi ise, Hilafet-i Muhammediyye ünvanı ile Seair-İ İslamiyeyi (İslam’ın esaslarını) İhya Etmektir (yeniden canlandırmaktır) . (Emirdağ Lahikası, sf. 259)  hilafet-i Muhammediye ünvanı ile...
  - Bediüzzaman Said Nursi, Hz. Mehdi’nin İslam dünyasının lideri olacağını söylemiştir. Ayrıca bu makamı da ‘unvan’ olarak tarif ederek, tüm Müslümanların Hz. Mehdi’yi o makama layık kişi olarak tanıyacağına da işaret etmiştir.

  alem-i İslam’ın vahdetini (İslam aleminin birliğini) ...
  - Bediüzzaman, kendi devrinde de bir birliktelik içinde olmayan İslam ülkelerinin birleşerek İslam birliğini oluşturacaklarını söylemiştir. Hz. Mehdi’nin bu birlikteliği bir dayanak noktası yapacağını ve bu şekilde Müslümanları bazı tehlikelerden koruyacağını ifade etmiştir.

  milyonlarla efradı (fertleri) bulunan ordular...
  - Bediüzzaman, Hz. Mehdi’nin bu görevini yaparken, yardımcıları da olacağını bildirmiştir.


  Mehdi’nin üçüncü görevi: Kuran ahlakını ve Peygamberimiz (sav) ’in sünnetini yeniden canlandırmak

  Hz. Mehdi üçüncü görevini iman sahiplerinin, Peygamberimiz (sav) ’in soyundan gelen fedakar seyyidlerin ve diğer tüm Müslümanların yardımı ve desteğiyle gerçekleştirecektir. Peygamberimiz (sav) ’den sonraki dönemlerde özellikle materyalist dünya görüşünün etkisiyle gözardı edilen Kuran ahlakı ve Peygamber Efendimiz (sav) ’in sünnetlerinin yeniden canlandırılmasına ve uygulanmasına vesile olacaktır.

  Üçüncü Vazifesi: İnkilabat-ı zamaniye ile (zamanın değişmesiyle) çok ahkam-ı Kur'aniyenin (Kuran hükümlerinin) zedelenmesiyle... O Zat, bütün ehl-i imanın manevi yardımlarıyla ve ittihad-ı İslam'ın muavenetiyle (İslam birliğinin yardımlaşmasıyla) Müslümanların dayanışmasıyla ve bütün ulema (alimler) ve evliyanin ve bilhassa Al-i Beytin neslinden (Peygamberimizin soyundan) her asırda kuvvetli ve kesretli (çok sayıda) bulunan milyonlar fedakar seyyidlerin (Peygamberimizin soyundan gelenlerin) iltihaklarıyla (katılmasıyla) O Vazife-İ Uzmayı (büyük görevi) Yapmaya Çalışır. (Emirdağ Lahikası, sf. 260)

  Üstad, Hz. Mehdi'nin üçüncü vazifesinin, zamanın değişip, küfrün hakim olmasıyla değiştirilen, birçok Kuran hükmünün, bütün Müslümanların ve Peygamberimiz (sav) ’in soyundan gelen seyitler cemaatinin yardımıyla yeniden canlandırmak ve uygulamak olduğu bildiriliyor.

  Bediüzzaman bir başka sözünde ise Hz. Mehdi’nin üçüncü vazifesinin İslam toplumunu birleştirmek ve Hıristiyan alemiyle ittifak yapmak olduğunu belirtmiştir. Hz. Mehdi’nin çok geniş bir alanda yapacağı bu görevler tüm dünyada herkes tarafından bilinecektir:

  O Zatın üçüncü vazifesi, Hilafet-i Islamiyeyi Ittihad-i Islama bina ederek (İslam halifeliğini İslam birliğinin üzerine kurarak) , Isevi Ruhanileriyle (Hıristiyan alimleriyle) İttifak Edip (birlik olup) Din-İ İslama (İslam dinine) Hizmet Etmektir. Bu vazife, pek büyük bir saltanat ve kuvvet ve milyonlar fedakarlarla tatbik edilebilir (yerine getirilebilir) . Birinci vazife, o iki vazifeden üç-dört derece daha ziyade kıymetdardır, fakat o ikinci, üçüncü vazifeler pek parlak ve çok geniş bir dairede ve şa'şaalı bir tarzda olduğundan umumun ve avamın nazarında (halkın gözünde) daha ehemmiyetli (önemli) görünüyorlar. (Sikke-i Tasdik-i Gaybi, sf. 9)

  Bediüzzaman Said Nursi Hz. Mehdi’nin bu vazifeleri yerine getireceği tarihleri de müjdelemiştir

  Bediüzzaman, Hicri 1327'de Şam'daki Emevi Camii'nde on bin kişilik bir cemaate verdiği Şam hutbesinde, 1371'den sonraki İslam aleminin geleceğine yönelik izahlar yapmış, ahir zamandan çeşitli tarihler vererek, beklenen Mehdi'nin mücadele ve galibiyet zamanına dikkat çekmiştir:

  Evet şimdi olmasa da 30-40 Sene Sonra fen ve hakiki marifet (hüner, sanat, ilim ve fenlerle öğrenilen bilgi) ve medeniyetin mehasini (iyi ve faydalı yönlerini) o üç kuvveti tam teçhiz edip (o üç kuvvetle donatıp) , cihazatını verip (gerekli ihtiyacını karşılayıp) o dokuz manileri mağlup edip (o dokuz engelleri yenip) dağıtmak için taharri-i hakikat meyelanını (gerçekleri araştırma eğilimi) ve insaf ve muhabbet-i insaniyeyi (insan sevgisini) o dokuz düşman taifesinin (sınıfının) cephesine göndermiş, inşaAllah Yarım Asır Sonra onları darmadağın edecek. (Hutbe-i Şamiye, sf. 25)

  Bediüzzaman’ın Şam Hutbesi, Hz. Mehdi’nin görev zamanı ile ilgili net tarihler vermiş olması açısından son derece önemlidir:

  1981- 1991 yılları – Hz. Mehdi'nin faaliyetlerine başlaması
  Evet şimdi olmasa da 30-40 Sene Sonra…
  Bediüzzaman’ın vermiş olduğu bu tarih ile, bu hutbenin okunduğu tarihten 30-40 yıl sonrası, yani Hicri 1401-1411 yılları kastedilmiştir. Miladi olarak ise bu tarihler 1981-1991 tarihlerine denk gelmektedir.
  2001 – Hz. Mehdi'nin materyalist felsefe karşısındaki galibiyeti

  İnşaAllah Yarım Asır Sonra onları darmadağın edecek...
  Said Nursi, yukarıdaki sözünün bu son kısmında Hz. Mehdi’nin bu görevini yarım asır yani 50 yıl içinde tamamlayacağını bildirmiştir. Yani materyalist, Darwinist ve ateist felsefelerin insanlar üzerindeki etkisinin 10 yıl gibi kısa bir süre içinde yok olacağına işaret etmiştir. Bu tarih ise Hicri 1421 yani 2001 yılına denk gelmektedir.


  2004 – Hz. Mehdi önderliğinde insanların Kuran ahlakına yaklaşmaları

  Bediüzzaman’ın Risale-i Nur Külliyatı’nda, Hz. Mehdi'nin mücadele ve hakimiyet devreleri ile ilgili olarak verdiği tarihlerden bir diğeri ise 2004 yılına ilişkindir. Bediüzzaman Kuran’ın “Ağızlarıyla Allah'ın nurunu söndürmek istiyorlar. Oysa kafirler istemese de Allah, Kendi nurunu tamamlamaktan başkasını istemiyor.” (Tevbe Suresi, 32) ayetindeki '...Allah, Kendi nurunu tamamlamaktan başkasını istemiyor.' cümlesi hakkında, geleceğe yönelik şöyle bir bilgi vermektedir:

  “Şimdi hatıra geldi ki, eğer şeddeli 'lamlar' ve 'mimler' ikişer sayılsa bundan bir asır sonra zulümatı dağıtacak zatlar ise, Hazret-i Mehdi'nin şakirtleri (talebeleri) olabilir. ” (Şualar, sf. 605)

  Bediüzzaman bu ayetin ebced değerinin Hicri 1424 yani miladi 2004 yılına denk geldiğini ve bu tarihin, Hz. Mehdi önderliğinde Kuran ahlakının dünya hakimiyeti devrelerinden birine işaret ettiğini bildirmektedir.

  2008 – Hz. Mehdi önderliğinde Kuran ahlakının galibiyeti

  Bediüzzaman, Kuran ahlakının galibiyeti ve hakimiyeti konusunda geleceğe yönelik olarak verdiği haberlerden bir diğerinde ise şöyle bildirmektedir:

  Şu ayetin gizli imasına “Kim Allah'ı, Resûlü’nü ve iman edenleri dost (veli) edinirse, hiç şüphe yok, galip gelecek olanlar, Allah'ın taraftarlarıdır.” (Maide Suresi, 56) ayeti teyid ediyor. Çünkü “... hiç şüphe yok, galip gelecek olanlar, Allah'ın taraftarlarıdır.” ayetindeki şeddeli nun (Arapça şeddeli nun harfi) bir sayılsa tam evvelki ayete tevafuk ile (denk gelmesiyle) Hizb-ul Kur’an’ın (Kuran taraftarlarının) faaliyetine vasıta olan bir hadiminin (hizmet eden kimsenin) Kur’an okumaya başladığı 1302 tarihine iki fark ile tevafuk etmekle beraber şeddeli nun iki nun sayılsa binüçyüzelli (1350) eder ki; bu tarihte Kuran’dan muktebes (alınan bilgilerle hazırlanan) olan Risale-i Nur etrafında toplanan, bütün kuvvetleriyle Kuran hizmetlerine çalışan Hizb-ul Kur’an’ın faaliyeti ve delalet (sapkınlık) ve zındıkaya (dinsizliğe) manen galebe ettikleri (galip geldikleri) bir zamana tevafuku (denk gelmesi) ise istikbalde (gelecekte) tam galebelerine (tam galibiyetlerine dair) bir ima-i gaybidir (gizli bir işarettir) . (8. Lem’a, Keramet-i Gasviye)

  Bediüzzaman Said Nursi bu sözünde, ayetin “...hiç şüphe yok galip gelecek olanlar Allah’ın taraftarlarıdır” cümlesinin ebced değerinin, Hicri 1350 tarihini verdiğini ve bu tarihte Kuran ahlakının bir galibiyeti olacağına işaret ettiğini bildirmiştir. Ancak ayetin ayrıca, bunun gibi gelecekte de yine Kuran ahlakının üstün geleceği bir başka dönem olacağına dair gizli bir işaret içerdiğini de hatırlatmıştır. Nitekim ayetin bu cümlesinin Arapça yazılımında yer alan baştaki “fe” harfi de hesaba katılarak ebcedine bakıldığında, bu sefer de ebced değeri 80 çıkmaktadır. 1350 üzerine 80 ilave edildiğinde de Hicri 1430 etmektedir ki, bu tarih de miladi olarak 2008 yılını vermektedir. Allah’ın izniyle bu tarih Bediüzzaman’ın sözlerinde belirttiği, ayetin Kuran ahlakının gelecekteki, Darwinist, materyalist ve ateist felsefe gibi dinsiz akımlar karşısındaki tam galibiyetine işaret etmektedir (En doğrusunu Allah bilir) . (Harun Yahya, Hz. İsa’nın Geliş Alametleri)

  Sonuç

  Buraya kadar anlatılanlar Bediüzzaman Said Nursi’nin, Hz. Mehdi’nin ahir zamanda geleceğine yönelik izahlarından yalnızca çok az bir kısmını içermektedir. Ancak sadece burada yer verilen birkaç sözü bile, bu konunun hiçbir şüpheye yer vermeyecek kadar açık, kesin ve net bir şekilde anlatıldığının anlaşılması için yeterlidir. Bediüzzaman, Müslümanlara Mehdi’nin çıkış vakti, faaliyet yeri, çalışmalarının konusu ve cemaati gibi konularda çok detaylı bilgiler vermiştir. Bediüzzaman Said Nursi, eserlerinde ele aldığı her konuda son derece isabetli, ferasetli, basiretli ve hikmetli yorumlarda bulunmuştur. Geleceğe yönelik olarak pek çok konuda verdiği bilgiler ve müjdeler de Allah’ın izni ile birebir olarak gerçekleşmiştir. Kuşkusuz ki Bediüzzaman’ın, Peygamberimiz (sav) ’in pek çok hadisinde de açık ve kesin ifadelerle anlatılan Hz. Mehdi’nin gelişi konusundaki müjdeleri de aynı şekilde büyük önem taşımaktadır. 13. yüzyılın müceddidi olarak kabul edilen böyle mubarek bir şahsın, tüm dünya Müslümanlarını yakından ilgilendiren böyle önemli bir konudaki açıklamalarını gözardı etmek, anlamazlıktan gelmek ya da yanlış yorumlarla geçiştirmek son derece yanlış olur. Bediüzzaman çok kesin delillerle geleceğini belirttiği halde, Hz. Mehdi’nin yalnızca bir şahsı maneviden ibaret olduğunu söyleyerek bu önemli gerçeği örtmeye çalışmak da aynı şekilde büyük bir yanılgı olacaktır. Bediüzzaman’ın geçmişte verdiği diğer tüm bilgiler doğru çıkmıştır; Allah’ın izniyle ahir zamana yönelik olarak verdiği tarihler ve bilgilerde de yanılmadığına dair tüm işaretler giderek ortaya çıkmaktadır.

  Hiç kuşkusuz ki İslam dinini aslına döndürecek, insanların imanına vesile olacak, Müslümanlar arasında büyük bir birlik sağlayacak böylesine kutlu bir zatla aynı dönemde yaşıyor olmak Müslümanlar için çok büyük bir müjdedir. Her Müslüman bu konudaki hassasiyetini göstermelidir. Böylesine ehemmiyetli bir konunun açıklığa kavuşması için gayret sarf etmeli, Bediüzzaman’ın verdiği tüm ayrıntıları bu anlayış içinde düşünmeli ve araştırmalıdır. Birtakım yanlış düşüncelerle, tüm İslam aleminin beklediği böylesine müjdeli bir olaya karşı ilgisiz ve kayıtsız kalmanın, ileride bu kişiler için büyük bir mahcubiyet nedeni olabileceği de unutulmamalıdır.

  “Kim Allah'ı, Resûlü’nü ve iman edenleri dost (veli) edinirse, hiç şüphe yok, galip gelecek olanlar, Allah'ın taraftarlarıdır.” (Maide Suresi, 56)

 • Hû
  17.09.2007 - 10:27

  ((((((((((((MÜJDE))))))))))))
  _________________________________________________________________


  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXMEHDİ'NİN ZUHURU YAKINDIRXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXDECCAL'İN ÇIKIŞI YAKINDIRXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXMESİH'İN İNİŞİ YAKINDIRXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXRAHMAN'IN GELİŞİ YAKINDIRXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX


  ZİKR-İ HAKİKATİMİZDİR...
  ___________________________
  BAKİ GERÇEKLER DEMİNE HU DOST ALLAH EYVALLAH...
  GERÇEĞE HU MÜ'MİNE YA ALİ YA MEHDİ SAHİB-İ ZAMAN...

 • Hû
  09.09.2007 - 11:13

  Kimden: Mehdî (Bay, 34)
  Kime: Grup: Alevi Kıyamı Hak-Mehdî Zuhuru Hak...
  Tarih: 9.9.2007 11:07 (GMT +2:00)


  Konu: '12. İmam Mehdi geri gelecek'


  Allah + Muhammed + Ali + Hasan + Hüseyin + Zeynel + Bakır + Cafer + Musa + Rıza + Taki + Naki + Askeri = Mehdi Sahib-i zaman...


  '12. İmam Mehdi geri gelecek'

  Uzmanlar hemfikir: Mehdilik Şii inancında vardır, ama Kuran'da yazılı değildir.

  Prof. Dr. Mustafa Öz - Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi

  Hıristiyanlık'ta, Hz. İsa geldiği zaman Mesih olduğunu söylenmiştir. İslam'da ise Mesih dendiği zaman anlaşılan Hz. İsa'dır. İslam'da Mesih kelimesi Mehdi kelimesi ile karşılanmış. Sunni İslam'da Mehdi inanç esası değildir. Fakat Şii İslam'da Mehdi'yi kabul etmeyen Şiilik dışına çıkmış olur. İmami Şiilik'te 12'nci İmam Muhammed El Mehdi, 867 yılından beri kayıptır. Bu zatın geri gelip dünyaya yeni bir düzen vereceği kabul edilir.


  Allah + Muhammed + Ali + Hasan + Hüseyin + Zeynel + Bakır + Cafer + Musa + Rıza + Taki + Naki + Askeri = Mehdi Sahib-i zaman...

 • Hû
  25.08.2007 - 12:46

  Kimden: Mehdî (Bay, 34)
  Kime: Grup: ALEVİ Uyan...MEHDİ Geldi...
  Tarih: 25.8.2007 12:33 (GMT +2:00)


  Konu: Mehdi'nin en son değerlendirmeleri:


  *Sizler 'Aydınlanma' sorununu dinin dışında ve akıl çerçevesinde çözmeye çalışıyorsunuz...Oysa ki,çözüm dinin dışında ve akıl ekseninde değil,bilakis dinin içinde ve sadece iman çerçevesinde değil akıl ve iman eksenindedir...Nitekim bu gerçekleşmiş hz.Ali'nin akıl ve gönül ittifakı olan Tasavvuf'ta çözüme kavuşmuştur...Vesselam...*

  *Din afyondur derler...Hayır bilakis dinsizlik afyondur,eroindir,kokaindir,esrardır...*

  *Ey nankör kafirler bizler delil olarak ortaya bir kitap koyuyoruz...Sizlerde nankörlüğünüz ve kafirliğinize delil olarak ortaya bir kitap koyuyormusunuz...*

  *Alevilerin ne bilimsel sosyalizme ne teknik marksizme nede diyalektik materyalizme asla ihtiyaçları yoktur...Zira Alevilik hz.Ali'den tutun diğer imamlara ve sonuncusu olan Mehdi'ye kadar kendi başına devrimci ve sosyalisttir...Yani İslamın sosyalizmi Aleviliktir...Alevinin Pir Sultanı dururken che gueveraya ihtiyacı yoktur...*

  *Dördüncü yüzyılda yaşamış bir Aziz olan Atanasius diyor ki: 'Allah insanı ilahlaştırmak için insan oldu...' Huu...

  'İnsan oldu' sözünden kasdettiği Hz.Adem ile Hz.İsa'nın özel durumudur...Sizlerde biliyorsunuz ki; Hz.Adem Allah olmadığı halde melekler ona Allah'ın kün emri doğrultusunda secde etmişlerdir...'

  'Hz.İsa'ya gelince onun içinde Kur'an-ı kerimin bir ayeti şöyle der bizlere 'İsa'nın yaratılması Adem'in yaratılması gibidir...O yerde ve gökte saygın olandır...'

  'Hazret-i Mehdi'de aylar önce bir hikmetli sözünde 'Allah'ın tevazusu insan'dır veya insan olmaktır...' buyurmuştur...'

  Nasıl ki; insanoğlu tevazu olarak turab oluyor ve toprağa kavuşuyorsa Allah'ta sır olup insanların arasına karışıyor...

  Bir hadis-i kutside şöyle buyuruyor ilahımız...'Yere göğe sığamadım mümin kulumun kalbine sığdım...'

  Yine bunu anımsatan başka bir hadis-i kutside...'Kulum bana yaklaşmak için farzları kılar,daha sonra kulum nafile ibadetleri yapar...Ben onu sever aşık olurum,oda bana aşık olur...Ve ben artık onun gören gözü,işiten kulağı,tutan eli,ve yürüyen ayakları olurum...Onunla birlikte alemi seyran ederim...'

  Sema sordu:*benim sizde merak ettiğim tek şey...nasıl bi düşünceye sahipsiniz....? ? ? yani neyi savunuyosunuz...alevi misiniz,müslümanmısınız gibi...

  Mehdi cevapladı:Yazılarımdanda anlıyacağınız üzere bendeniz alevi ve bektaşi kökenli bir kardeşinizim...Bir dönem arayış içinde idim...Daha doğrusu bu askerde başladı diyebilirim...Hemen hemen 12 yıldır gerek ateizm gerek monoteizm gerek alevilik ve sünnilik kitapları okuyorum...Ve hepsini birbiriyle kendi iç dünyamda çatıştırdım...Kimi fikirler batıl oldu kimi fikirler hak ettiği yeri buldu...Ve sonra anladım ki; ortaya sonuç olarak alevilik gerçeği çıktı...Dünyada gerçeğe hu diyen tek yol aleviliktir...Buda yolun gerçekten hak olduğunu gösteriyor...Ama bugün ki aleviler ne yazık ki,bu yoldan sapıvermiştir...Alevilik haktır ama aleviler için bugün ben haktır diyemem çünki onlar yolu unutmuştur...Bu demek değildir ki; sünniler unutmadı hayır onlarda yolu unutmuştur...İmam-ı Rabbani ile Pir Sultanın zahirde ve batında birleşimiyim ben...Yani gerçekten Mehdi'yim...Ha demek bu alevilere nasipmiş...Alevilerinde bu işte bir payı varmış...Peygamber diyor ki; 'Biz şirk adavetinden insanları kurtardık...Mehdi fitne adavetinden kurtaracaktır...' işte bakın herkes birbirini yiyiyor...Ancak bu işi Mehdi çözer...İşler ahir-i zamanda ona havale edilmiştir...Bakın sizde anlamıyormusunuz...Bir farklılık hissetmiyormusunuz...Ve Mehdi ile birlikte olduğunuzu bile anlıyamıyorsunuz...O işte o kadar sır...Evet doğrusu Mehdi sitenize sıcak geçiş yapmıştır...Çok yere öyle giriş yapar...Ve bunun hikmeti sonra anlaşılır...Siz neden uyanmıyorsunuz ve beni anlıyamıyorsunuz...Çünki henüz aramızda yetmiş bin perde var...Bunlar Merhale merhale kalkacak ki,siz beni bileceksiniz...İşte ben burdayım siz nerdesiniz...Sözünün ne anlama geldiğini bileceksiniz...Yakında...Ben gerçekten oyum...Eğer şüphe ederseniz bu şeytanın işini kolaylaştırır...Mehdi Şeytanın zıddıdır...O zuhur ettimi şeytanın işi biter...Bir nevi Mehdi şeytanın azraili gibidir...Neyse çok uzattık...Umarım yeterlidir...

  Sema sordu:benim bildiğim kadarıyla mehdi doğru yolda olan hidayete ermiş olan kişiye deniliyor...ki böle insanlarda yeryüzünde çok vardır bence...

  Mehdi cevapladı:Allah şeytanı saptırdı ve ona saptırma ilmini öğretti...Daha doğrusu şeytan saptırılmakla buna şahit oldu ve öğrendi...Hacı Bektaş-ı Veli Yunusu neden taptuk emreye gönderdi sanıyorsunuz...Çünki yunusun düştüğü hataya daha önce oda düştüğü için...Yani taptuk emre daha taptuk olmadan önce Hacı Bektaş-ı Veliye dervişler gidiyor nasip alıyordu...Taptuk emrede kibirlenip ben rüya gördüm erenler meclisinde nasip dağılıyordu ve Hacı Bektaş diye biri yoktu dedi:Bu Hacı Bektaşa iletildi...Onu bana çağırın dedi:Geldi ve rüyasını onada anlattı...Hünkar ona bu nasip dağıtan kimdi...Taptuk ona yeşil perde nin arkasından bir el dağıtıyordu...Hünkar bu eli tanırmısın dedi:Taptuk tanırım nerde olsa tanırım ortasında yeşil bir ben vardı dedi: Ve Hünkar sağ elini uzatıp ağusunu gösterdi ve böyle bir benmiydi diyince taptuk emre sarsıldı ve oracıkta hünkara niyaz edip *Taptuk Padişahım* diye haykırmaya başladı ve adı Taptuk Emre oldu...Yunusda bu hataya düşmesinden ona gönderildi....İşte nasıl ki; Şeytan saptırıldı ve saptırma ilmini öğrendi ve Taptuk Emre hidayete erdi ve Yunusa Mürşid oldu...Mehdi de İman melekleri aracılığıyla imana ve takvaya erdirildi...Yani bu durmda Mehdi de Allah'a taptuk padişahım diyor...Ve şeytanın onların bir çoklarını saptıracağım demesi gibi...Mehdi'de onların bir çoklarını hidayete erdireceğim diyor...Vesselam...Durum bundan ibarettir...


  Zikr-i Hakikatimizdir...
  ______________________
  Baki Gerçekler Demine Hu Dost Allah Eyvallah...
  Gerçeğe Hu Mü*mine Ya Ali Ya Mehdi Sahib-i zaman...

 • Bilal Büyükılgaz
  Bilal Büyükılgaz 11.08.2007 - 01:49

  Hadis-i şerif’lerinde buyururlar ki:

  “Kıyametin kopmasına bir gün bile kalsa, Allah-u Teâlâ o günü uzatarak benim soyumdan bir kişi gönderecektir. Adı adımın, babasının adı babamın adının aynısı olacak, zulüm ve zorbalık altında inleyen yeryüzünü huzur ve adaletle dolduracaktır.” (Ebu Dâvud, Tirmizî)

  O kendisini bile bilmiyor. Amma vakti gelince hem kendisini bilecek, hem de halk onu tanıyacak. Bu işler vakte saate bağlıdır.

  O daha kendisinin Mehdi olduğunu bilmezken, zamanı gelince Allah-u Teâlâ onu seçecek, çekecek, vazifelendirecek ve bizzat kendisi destekleyecek.

  Nitekim Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif’lerinde bu hususta şöyle buyurmuşlardır:

  “Mehdi bizden, ehl-i beyt’imizdendir. Allah onu bir gecede ıslah eder.” (İbn-i Mâce: 4085)

  Hazret-i Mehdi Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz’in sülalesinden ve Hazret-i Fâtıma -radiyallahu anhâ- Vâlidemiz’in aslındandır. Şu anda Mekke-i mükerreme’de yaşıyor, Medine-i münevvere’de vazifesini ilân edecek.

  Diğer birçok Hadis-i şerif’lerinde hülâsâ olarak; “Cihadı başlattığı zaman kırk yaşlarında olacağı, vasıfları, cennetle müjdelendiği, çıkışından ümitlerin kesildiği bir anda çıkacağı, zuhur şekli, o devirde İslâm’ın yeryüzüne tam mânâsı ile hâkim olacağı, benzeri görülmedik bir refah olacağı, insanlar tarafından çok sevileceği ve İsa Aleyhisselâm ile buluşacakları...” beyan buyurulmaktadır.

  İleriki bölümlerde görüleceği üzere Hicaz bölgesinde de çok büyük kargaşalık olacak.

  Büyük bir şaşkınlık ve boşluk içinde iken, Allah-u Teâlâ müslümanları toparlamak, şaşkınlığı önlemek için Mehdi Hazretleri’ni gönderecek. Çok büyük harplerden ve felâketlerden sonra Hicaz’da vazifeye başlayacak, adaleti ile hükmedecek.

  Allah-u Teâlâ mülkünü ne bu zâlimlerin arzusuna bırakacak, ne de gelecek olan âlim ve âdil olanlara bırakacak.

  Cebrail Aleyhisselâm sağ yanında, Mikâil Aleyhisselâm sol yanında olacak, Allah-u Teâlâ’nın emri üzere fütuhata başlayacak.

  İsmail Hakkı Bursevî -kuddise sırruh- Hazretleri “Tuhfe-i Aliyye” isimli eserinin “Beklenen Mehdi Hakkında” adlı bölümünde Mehdi Hazretleri’nin Hazret-i Ali -kerremallahu veche- ve Hâtem-i veli’nin rûhâniyeti ile icraat yapacağını beyan buyurmaktadır:

  “Beklenen Muhammed Mehdi dahi muhtaçtır ve onun yeryüzünde kalma süresi vezirlerinin sayısı kadardır. Velâkin vüzerâsında ihtilâf ettiler. Üstün olan görüşe göre vezirleri dokuz olup, yedisi cismânî ve ikisi rûhânî olmaktır.

  Cismânîden murad Ashâb-ı Kehf ve rûhanîden kastedilen ise rûhaniyyet-i Murtazâ -kerremallahu veche-dir ve rûhâniyyet-i Hatm-i Evliyâ’dır.” (Tuhfe-i Aliyye. s. 229)

  Cihada başladığında etrafında Bedir ashabının sayısı olan üç yüz beş kadar askeri olacak ve ancak ihlas sahiplerini ordusuna alacaktır.

  Allah-u Teâlâ Hazret-i Mehdi’yi ümmet-i Muhammed’in başına dirayetli bir kumandan olarak gönderecek. Bu zât-ı muhterem doğrudan doğruya Resulullah Aleyhisselâm’ın vekâletini taşıyacak, onun icraatı gibi yepyeni bir icraat yapacak. Onun izinden yürüyecek, onun gibi din-i mübin’in icaplarını uygulayacak ve din-i İslâm’ı taptaze bir hale getirecek. Garip duruma düşen İslâm’ı gariplikten kurtaracak. İhyâ etmedik sünnet, kaldırmadık bid’at bırakmayacak. Çünkü bunun için gönderilecek.

  Allah-u Teâlâ onu muzaffer edecek. Ona öyle bir azamet verecek ki, karşısına çıkan her kuvveti devirecek. Allah-u Teâlâ’nın ezelden nasip ettiği kadar mücadele edecek. Yeryüzünün muhtelif yerlerinden gelen taraftarları toplanacaklar, fütuhatı tâ Amerika’ya kadar uzanacak, beldeler onun emrine girecek. Zâlimlerin zulmü olduğu gibi, o da geldiği zaman yeryüzünü adaletle dolduracak.

  Ümmet-i Muhammed’den memnun olmadık hiçbir fert kalmayacaktır. Yer ve gök sakinleri ondan râzı oldukları gibi; havadaki kuşlar, denizdeki balıklar, ormandaki yırtıcı hayvanlar bile memnunluk duyacaklar. Ömürler uzayacak, emanetler yerine teslim edilecek. Yeryüzü emniyet ve sükun bulacak.

  İyi ve kötü bütün insanlar onun zamanında görülmemiş bir nimete boğulacaklar. Gökten bol bol yağmur yağacak, yerlerde bereket artacak. Bütün ülkeler kapılarını ona açacaklar. Her taraftan, arıların kovanlarına gelip beylerine sığındığı gibi, ona gelip sığınacaklar.

  Mehdi Hazretleri zuhur ettiği zaman, ona en çok buğz eden ve karşı gelen, imansız imamlarla türemeleri olacak. İmanları yok çünkü, imamları var imanları yok.

  İşte Mehdi Hazretleri o zamanki fukaha ile, o zamanki imansız imamlarla da çarpışacak.

  Ve biz şimdiden onu tarif ediyoruz. Nasibi olan bu hakiki imamı görür. Çıktığı zaman tereddütsüz biât edin.