Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • mehdi16.05.2015 - 12:33

  MEHDİ GÜNDEMİ:
  'LA MESİH İLLA MEHDİ? '
  ((...15 MAYIS 2015 CUMA BAŞDEDE AYHAN AYTAÇ YAZAREFENDİ...))
  ...İBN-İ HALDUN ORTAYA ATTI İLK KEZ BU KONUYU TARİHTE TARİH FİLOZOFLUĞU İLE.'MEHDİ İSA MESİHTİR? ' DİYE.VE BUNA BİNAEN MİRZA GULAM AHMET KADIYANİDE REFERANS KABUL EDİP KENDİSİNİ 'İBN-İ MERYEM' İLAN ETTİ VE İBN-İ FATIMA OLAN MEHDİLİĞİ İNKAR İLE KABUL ETTİ.BİZİM ADNAN OKTAR İSE EN AZINDAN İBN-İ FATIMA OLAN MEHDİYİ KABUL ETTİ İSEDE YİNEDE GULAM AHMET GİBİ ODA KILIÇSIZ MEHDİ İNANCINDA BİRLEŞTİ.VE ARTI ŞU VARDIR.A9TV DE ALEVİ Şİİ SÜNNİ KARDEŞLİĞİNDEN YANADIR KUDÜSTV DE AMA FARKLARI ODUR Kİ:KUDÜSTV ANTİ-SİYONİST VE ANTİ-EVANJELİK İKEN A9 EKİBİ VE ADNAN HOCA ANTİ-SİYONİSTLİĞİ KABUL ETMEZLER HER NE HİKMET İLE GARGAT AĞACI OLMUŞLARDIR.BİZ KONUMUZA TEKRAR DÖNERSEK ASLINDA İMAM-I RABBANİNİN HABER VERDİĞİNE GÖRE 'BEN ÖYLE GÖRDÜM Kİ:MESİHİN BİR AYAĞI ALİNİN BİR AYAĞIDA MEHDİNİN BAŞI ÜZERİNDEYDİ_? ' HZ.MUHAMMEDİN BİR AYAĞI EBU BEKİRİN BİR AYAĞI ÖMERİN BAŞI ÜSTÜNDE İSE AHİRZAMANIN EVVELİNDE AHİRİN AHİRİ OLAN AHİRZAMANDA İSE İSA PEYGAMBER 12 İMAMLARI ADETA 12 HAVARİ İÇİN TAHTLAR EDİNMİŞTİR.VE ZEBEDİNİNOĞULLARINA ÇIKIŞMASI VE SAĞINDA VE SOLUNDAKİ YERLERİN SAHİBİ VARDIR DEMESİNİN SIRRI HİKMETİ ODUR Kİ O İKİ YERİN SAHİPLERİ 12 İMAMLARIN EVVELİ ALİ İLE AHİRİ OLAN MEHDİ SAHİB-İ ZAMANDIR.HZ.İSA BİR EKMEK MİSALİ 12 DİLİMLİ HALİ İLE 12 İMAMLARIN HEPSİ İSA ALEYHİSSELAMDIR.MEHDİNİN MESİHİN ÖNÜNDE İMAM OLMASINA GELİNCE HZ.FATIMANIN HZ.MERYEMDEN ÜSTÜN OLMASINDANDIR.CENNETİN DÖRT KUTSAL ANASININ BAŞINI FATIMA ÇEKER SONRA HATİCE SONRA MERYEM SONRA ASİYE GELİR.İŞTE FATIMAOĞLU MEHDİ BU FAZİLETTEN ÖTÜRÜ İSA MESİHTEN ÜSTÜNDÜR.HZ.RESUL (SAAV) DEDİ:'MÜJDE SANA EY FATIMA AHİRZAMANDA GELECEK OLAN MEHDİ SENDENDİR? ' BUNA GÖRE MİRZA GULAM AHMET KADIYANİ YANILMIŞTIR...?

 • alevilik08.05.2015 - 12:31

  Alevibektaşşii Fakih:
  KÜLLİYAT-I MUKADDES:(ALEVİ BEKTAŞİ KUTSAL KÜLLİYATI?) 'ÜMMETİM 73 FIRKAYA AYRILIR 72 Sİ DECCALİN 1 TANESİDE MEHDİNİN YANINDA YER ALIR? ! ? '_AMENNA VE SADDAKNA YA RESULALLAH (SAAV) ?

 • ateizm22.04.2015 - 13:15

  AyhanAytaç Yazarefendi....dinsel teist ve bilimsel ateist olarak derneğinizden yetkili kişiler ile bir televizyon programında yada derneğinizde tartışmak sohbet etmek isterim ama medeni bir şekilde.baştan söyliyim ben alevi bektaşi kızılbaş devrimciyim.küfriçinde iman vardır seçebilirsen gel beri diyen pir sultanın müridiyim :)))
  14 dk. · Beğen

  AyhanAytaç Yazarefendi...ateizm şizofren gibi bir hastalıktır diyebilir miyim? ve ateizme karşı anti-ateizmi savuna bilirm miyim? ateizm din mezhep tarikat tanımadığı için herşeyi baştan kestirip attığı için nasıl hoşgörülebilmeliki her yüz kişiden biri mutlaka ya din ya mezhep ya tarikat ile alakaldır.benim görüşümdür? ? ?
  11 dk. · Beğen

  AyhanAytaç Yazarefendi...ayhan ile tanışmanızda yarar vardır? agnostik ateist gümanist sendromlardan geçmiş en nihayetinde turan dursun ile ilhan arselin cenderesinden kurtulmuş alevi bektaşi kızılbaş devrimciliği seçmiş bir kişiyim.yani ben sizin akibetinizi temsil ediyorum.aklınızın ve ruhunuzun manevi avukatuyım.sakin olun.şeytan labirent bir vesvese ile sizi örümcek ağı gibi kuşatmıştır sizi bu durumdan kurtaracağıma inanıyorum? ? ?
  10 dk. · Beğen

  AyhanAytaç Yazarefendi...size ilmen yardım etmek isterim bu ateizm hastalığından sizi kurtarmak isterim.sakin olun şimdi beni dinleyin.o aldatıcı şeytan sizi önce allah ile sonra allahsızlık ile aldatmıştır.ve böylece siz aslında tanrıyı değil şeytanı inkar etmektesiniz.mevlana derki:felsefeci şeytanı inkar etti aynı anda onun oyuncağı oldu..................._dinsel-teist/bilimsel-ateist?

 • mehdi22.04.2015 - 12:21

  MEHDİ GÜNDEMİ:
  'MEHDİ RESUL SIRR-I RESULULLAHTIR? 1? '
  ((...22 NİSAN 2015 ÇARŞAMBA BAŞDEDE AYHANAYTAÇ YAZAREFENDİ...))
  ...SUUDİ ARABİSTANDA MEKKE VE MEDİNEDE MEHDİ VE EHLİBEYT KİTAPLARININ SATILMASI YASAKMIŞ.BU BANA ŞUNU HATIRLATIYOR...? PİR SULTAN OSMANLININ YIKILACAĞINI MEHDİNİN İSTANBULU TESLİM ALACAĞINI HABER VERDİĞİ İÇİN PİR SULTAN ŞİİRLERİ YASAKLANDI HATTA KANUNİNİN EMRİ VE AZİZ MAHMUT HÜDAİNİN FETVASI İLE PİR SULTAN ASILMIŞTIR.SUÇU MEHDİ PROPAGANDASI VE İRAN ŞAHINI ÖVMES...? İMAM-I RABBANİ SILA HAZRETLERİDE MEKTUBAT-I ŞERİFİNDE 255.MEKTUPTA MEHDİNİN BİR HÜKÜMET KURACAĞINI MEDİNEDEKİ ALİMİ BİDATİ YÜZÜNDEN ÖLDÜRECEKTİR.BUNA GÖRE SUUDİ ARABİSTAN MEKKE VE MEDİNEYİ MEHDİ VE EHLİBEYT VE 12 İMAM KİTAPLARINDAN KORUMAYA ÇALIŞIYOR.İMAM CAFER-İ SADIKTA 'BİZİM ARAPLAR İLE KESMEKTEN BAŞKA Bİ İŞİMİZ KALMAMIŞTIR KAİMMEHDİ GELDİMİ 8 AY ORTADOĞUDA KILIÇ SALLIYACAK VE 1500 KUREYŞLİ ALİMİ ÖLDÜRECEKTİR? ' SÖZLERİ DE SUUDİ KRALLARI PEK KORKUTMAKTADIR.ZATEN BU KORKU DEĞİLMİDİR 12 İMAMLARIDA KATLETTİREN ZEHİRLETEN KORKUNUN ECELE NE FAİDESİ VARKİ.MUAVİYE ALİDEN DEĞİL MEHDİDEN KORKMUŞTUR.YEZİTTE HÜSEYİNDEN DEĞİL KAİMMEHDİDEN KORKMUŞTU.KEZA YAVUZ DA ŞAH İSMAİLDEN DEĞİL MEHDİDEN KORKMUŞTU.HIZIR PAŞADA PİRSULTANDAN DEĞİL KAİMMEHDİDEN KORKMUŞTU.ALEVİLER ATATÜRKE KADAR 1000 YIL DA 300 MEHDİ KIYAMI İLE MEHDİYETE İMAN EDERKEN ŞİMDİ TAM MEHDİ ZAMANINDA MEHDİDEN VE ALLAHTAN KOPMUŞ DURUMDADIRLAR....?
  ...MEHDİ RESUL SIRR-I RESULULLAHTIR?
  ...O ALEMLERİN SERVERİ CÜMLE MAHLUKATIN YARATILIŞ SEBEBİ MÜMİNLERİN NURU O HABİBULLAH O MİRACDA HİÇ GÖZÜNÜ RABBİNDEN AYIRMAMIŞ GÖKTE AHMED-İ MAHMUT YERDE MUHAMMED-İ MUSTAFA OLAN NEBİY-İ AZAM RESUL-Ü EKBER BİRGÜN FATIMAYA DEDİ:
  ....EY FATIMA SEN BENİM KIZIMSIN AMA AYNI ZAMANDA SEN BENİM ANNEM OLACAKSIN? NASIL MI? BEN RİSALET VE NÜBÜVVETTE HATMEDİCİ OLDUĞUM GİBİ İMAMMET VE VELAYETTEDE HATMEDİCİYİM.ALİNİN VE SENİN NESLİNDEN BEN BİR KEZ DAHA GELECEĞİM EY FATIMA SANA MÜJDEKİ O MEHDİ SENDENDİR O MEHDİ RESUL BENİM EY FATIMA.BU SIRRI SAKIN KİMSELERE SÖYLEME ALİDEN BAŞKA Kİ ODA ZAMANI GELİNCE HASAN İLE HÜSEYİNE SÖYLER.HASANEYNDE ZEYNELE BAKIRA CAFERE SÖYLER.MUSA RIZA TAKİ NAKİ ASKERİYE KADAR BU SIR YÜZÜNDEN İMAMLAR ÖLDÜRÜLÜR.AMA 12.İMAM MUHAMMED MEHDİ GAYBETE ÇEKİLİR TIPKI MERYEM OĞLU İSANIN GÖĞE ÇEKİLMESİ GİBİ ODA MAĞRADA SIR OLUR ASHAB-I KEHF GİBİ VE HIZIR GİBİ...?
  ...AY ALİ BEN SENİN NESLİNDEN Bİ KERE DAHA GELECEĞİM DEDİ RESUL İLMİN KAPISINA FATİH-İ HAYBERE HAYDAR-I KERRARA KAATİL-İ KÜFFARA Kİ MUSA PEYGAMBER AL-İ MUHAMMEDDEN OLMAK İSTEDİDE ALLAH KABULETMEDİ 12 PEYGAMBER BUNU İSTEDİ AMA ALLAH MERYEM OĞLUNUNKİNİ ANCAK ÜMMETTEN OLMASINA İZİN VERDİ Kİ İMAM MEHDİ RESUL BENİM İSA BENİM ÖNÜME GEÇEMEZDİ ÇÜNKİ...?
  ...ALEVİLER CEMDE AYİN-İ CEMDE ÜÇ BACI RİTÜELİNDE SON SÖZDE '...ZUHURA GELECEK MEHDİ SAHİB-İ ZAMAN? ' DENDİĞİ VAKİT ANALAR VE BACILAR HEMEN AYAĞA KALKARLAR LİSAN-I HAL İLE DERLERKİ:
  ....O MEHDİYİ BİZ DOĞURACAĞIZ BİZ FATIMANIN KIZLARIYIZ BİZ MEHDİYİ MÜJDELERİZ MEHDİ BİZDENDİR MEHDİ BİZDENDİR MEHDİ BİZDENDİR? ? ?
  ...EZAN MUHAMMED İÇİN KAAMET MEHDİ İÇİNDİR.CAMİDE İMAM KAPIDAN GİRERKEN CEMAATTE KIYAM DER VE LİSAN-I HAL İLE DERKİ:
  ....EY CEMAAT AYAĞA KALK MEHDİ RESUL GELDİ İMAM GELDİ O İMAM Kİ DÖRT CİHETTEN CİN VE İNSAN ŞEYTANLARI ONA YAKLAŞAMAZ.İMAM KONUŞAN KURANDIR BATIL KURANA VE EHLİBEYTE YAKLAŞAMAZ DÖRT CİHETTEN Kİ SIRATEL MÜSTAKİM 12 İMAMDIR MEHDİ RESUL SIRR-I RESULULLAHTIR? ? ?
  ....FURKAN 30 DA RESUL DERKİ:'BENİM ÜMMETİM KURANI TERKEDİLMİŞ VE DIŞLANMIŞ ŞEKİLDE TUTMUŞTUR? ' İŞTE MEHDİ RESUL BUNU DER O SIRR-I RESULULLAHTIR ÇÜNKİ.
  ...KAİMMEHDİ GELİNCEYE KADAR BİR EHLİBEYTTEFSİRİ KİTAB-I FATIMA VARDIR BİZZAT EHLİBEYT TARAFINDAN YAZILDI 6 AYDA AMA EBU BEKİR VE ÖMER O KİTABA PEK ÖNEM VERMEDİDE KAİMMEHDİYİ BEKLER O KİTAPKİ ŞİMDİ HİNDİSTANDA BİR SEYYİD EVİNDE SAKLIDIR...?
  ...İŞTE YALANCI MEHDİLER YALANCI MESİHLER BİR BİR ORTAYA ÇIKMAKTADIR.İŞTE DÖRT KUTSAL KİTAPTA HABER VERİLENLER OLUYOR BİR BİR.İŞTE HER ÜMMET 70 KÜSÜSR FIRKAYA DAĞILDI PARÇALANDI İSE ARTIK KAİMMEHDİ NİN ZUHURU HAKTIR CAİZDİR VACİPTİR FARZDIR SÜNNETTİR İÇTİHATTIR EMİRDİR FETVADIR FERMANDIR RABDEN GELEN? ? ?
  ...VE DERİZ Kİ:
  ...BEKLEYİN BİZDE SİZİNLE BEKLİYENLERDENİZ? ŞEYTANIN ZÜRRİYETİNİN VE HİZBİİNİN VAKTİNİN DOLMASINI VE VAKTİN SAHİB-İ MEHDİNİN ZUHURUNU VE TÜM İNSALNLIĞIN GERÇEK KURTULUŞUNU BEKLEYİN BİZDE BEKLEYENLERDENİZ..................................................................? ? ? ? ?
  HZ.ALİ DER Kİ:
  ...EN GÜZEL İBADET SABIR SÜKUT VE KURTULUŞU BEKLEMEKTİR?
  ...MAZLUMLARIN MEHDİ İLE HESAP SORACAKLARI GÜN ZALİMLERİN ZULMETTİĞİ GÜNDEN DAHA ZOR VE ÇETİN OLACAKTIR? ? ? ?

 • ateizm21.04.2015 - 11:18

  DİNSEL TEİST BİLİMSEL ATEİSTİM:
  ...atom ve netron esasına göre tanrı yoktur.tanrı kutsal kitaplara göre zaman ve mekandan münezzehtir.enelhak diyen hallacımansur bile tanrı ile beraber yoktur.fenafillah makamı ilahta yok olmaktır.tanrı bir ressam evrende bir resimse biz ne hakla tanrıyı o evran resminin içinde arayabiliriz.akıl ve empati özürlülüğüdür? ! ? 

  AKLIN ÇIKMAZ SOKAĞI ATEİZM VE LABİRENT VESVESE:
  ...akıl allaha kulluk ve cennete girmek için yaratılmıştır.elbette mutlak gerçek buysa illaki inançsızlığı ile cehenneme gidecek kişinin aklından şüphe etmek akılsızlıkla suçlamak lazımdır.şeytan aklın en büyük taklidçisidir.aklın çıkmaz sokağı labirent vesvesedir vesselam? ! ? 

 • mehdi19.04.2015 - 13:02

  ...gerçek mehdinin zuhur etmesi demek? gülşah güçyetmezin gerçek mehdiden nefret etmemesi ondan bahsetmesi ve onun sevgisini içmesidir her daim ve ona hizmet aşkı ile yanıp tutuşmasıdır vesselam? ! ? gülşah güçyetmez neden gerçek mehdiden nefret eder o zaman? çünki şeytan-ı lain gerçek mehdiden nefret etmektedir.ve o iblisin nefreti insanların gözleri ve gönülleri ile tecelli ederki bu durumda gülşah gerçek mehdiden nefret eder.ondan gıcık kapar.onun aptal ve şapşal olduğunu sanır.ve ondan sıkılır.ve onun platonik bir aşığı olduğunu sanır.kur yaptı sanır.gerçek mehdi ile sohbet etmek ve ona muhabbet beslemek her baba yiğidin harcı değildir.gerçek mehdi için bir dağ ben onu seviyorum dese o dağın başına bir musibet gelmeden asla kurtulamaz.öyle ise sana aşığım sen en akıllı insansın aşkımsın ruhumsun diyecekte o kişi sağ salim kalacak mümkün değil.öyle ise zannedilen kişi gerçek mehdi değildir.gerçek mehdi için iki kişi seni seviyorum dedi de öldü gitti.cafer-i sadık dedi:kim mehdi sırrını faş etti ya ölür ya öldürülür.yedi milyarda bi seçilmiş kişi şeytanı zürriyetini ve hizbini kızdıran kişidir.o ortaya çıkamaz.şeytan güçlüdür hala onun önünü keser.70 bin perde vardır.görsel işitsel ve yazılı vesveseler ile gerçek mehdi engellidir.şeytan güç yetirebiliyorsa onun yazı yazmasına yorum yapmasına engel olur.şimdi sen bu nu bildin ise ve anladın ise ve gerçek mehdiye iman ettin ise eyvahh şeytan uyandı ve zürriyeti ve hizbi ile sana doğru yöneldi ve seni mhvetti demektir.ya o zaman nasılmış gerçek mehdiyi beklemek ona zemğin hazırlamak ki o 313 kişi alelade kişimi sanırsın.onlar gavs ve kutuptur.onlar tayyi zaman ve mekan ehlidir.onlardan birisi abdulkadir-i geylani ise birisi hacıbektaştır işte gerçek mehdinin 313 adamı bunlardandır.sen şimdi anladın gerçek mehdiyi o zaman ne yapacağın konusunda bi düşün rabbine sığın o sığınakların en hayırlısıdır....?

  ...hamdet ve rabbine layık kul olmaya çalış?

 • Yetiş Ya Muhammed Yetiş Ya Ali17.03.2015 - 11:33

  MehdiHaberAjansı: @psikempatikanal
  Hz.Muhammed (saav) Alevi Midir? eğer o peygamber:'ali hak ile hak ali ile ali kuran kuran ali iledir? ' diyorsa hz.muhammed (saav) alevidir? !

  MehdiHaberAjansı: @psikempatikanal
  Hz.Muhammed (saav) Alevi Midir? eğer o peygamber:'ben kimin mevlası isem alide onun mevlasıdır? ' diyorsa hz.muhammed (saav) alevidir? ? ?

  MehdiHaberAjansı: @psikempatikanal
  Hz.Muhammed (saav) Alevi Midir? eğer o peygamber:' ben ilmin kenti isem ali o kentin kapısıdır*' diyorsa evet hz.muhammed (saav) alevidir? ? ?

  MehdiHaberAjansı: @psikempatikanal
  Hz.Muhammed (saav) Alevi Midir? bu soru http://xn-trkish-medya-dlb.comtürkish-medya.com 'da 'mehdi' rumuzlu olan hüccetimize sorulmuştur.cevap verilmiştir? ? ?

 • Tasavvuf Ehlinden Özlü Sözler16.03.2015 - 12:39

  online derviş tasavvufçu oday:'harbiden harbdeyiz nefs-i emmare ile cidden cihattayız cin ve insan şeytanları ile ila-yı kelimetullah için? '

 • Halk şiiri16.03.2015 - 12:16

  pir gerçek veli:(en küçüğümüz en büyüğümüz, en cahilimiz en alimimiz, hakkın abdalları halkın aptallarıyız, kafirin küfrü müminin imanıyız?) _gerçeğe-hu?

 • cübbeli ahmed in hocaefendi25.02.2015 - 16:53

  MehdiHaberAjansı: @psikempatikanal ·
  ...hz.resul (saav) 'benim ashabım acıkmadan yemez doymadan kalkar? ' ey cübbeli sende biliyorsun ki muaviye acıkmadan yer doymadan kalkmaz? ! ?

  MehdiHaberAjansı: @psikempatikanal ·
  cübbeli ahmete ilmi cevaplar:'ey cübbeli sen ısrarla diyorsunki muaviye ashab-ı kiramdandır öyle mi: şimdi oku bakiyim öylemidir sen söyle: