Kültür Sanat Edebiyat Şiir

İlluminati sizce ne demek, İlluminati size neyi çağrıştırıyor?

İlluminati terimi Michelle Rodriguez tarafından 09.03.2004 tarihinde eklendi

 • Aşkın Romansı
  Aşkın Romansı09.10.2017 - 12:06

  kuranı n hakkını teslim etmekten aciz kuran okuma özürlü halkım eğer bu özrünü gidermezse daha çok zındık ve türediler islamın içini oymaya çalışacak ve korkarım bir gün gelip bunu başarırlar.

 • Aşkın Romansı
  Aşkın Romansı09.10.2017 - 12:04

  bu örgütün bir tek isteği var gerçekte dünyayı kendisi yönetmek. bunu yaparken de şeytanın her tür hile ve araçlarını kendilerince meşru görmek. kabala falan işin paravan kısmı. bunlar menfaatleri söz konusu olduğunda şeytanı da satarlar. islam en büyük hedefleri. çünkü islam onların emperyalist emelleri önünde tam bir engel. ateizmi de islamın panzehiri olarak görüyorlar. onların hristiyanlık ve musevilikle işin özünde bir sorunları yok neden mi zaten bu dinleri kendi istedikleri kıvama göre evirdiler. bu dinler önlerinde bir engel değil. islamiyet ise bir tek harfi bile değiştirilememiş olan kuran gibi bir eşşiz kutsal kitabı esas alan güçlü bir manifesto. onlar için bunu alt etmenin tek yolu kuranı değiştirip tahrif etmek. bunu da said nursi, afgani fetö geylani rabbani mevlana gibi ruhunu zaten şeytana satmış ama görünürde islam alimi gibi görünen zındıklar eliyle yapıyorlar.

 • Hüseyin Sürücü
  Hüseyin Sürücü30.05.2014 - 17:43

  buradaki yazılanlar yalan yanlıs
  gerçek illumunati toplulukların birleşmiş adıdır

 • Mehmet Emin Ermekin
  Mehmet Emin Ermekin07.09.2011 - 17:35

  Amy Winehouse, Michael Jackson ve Bob Marley neden öldü sanıyorsunuz? İlluminati'ye karşı çıkanlar öldürülüyor! Şimdi sıra Eminem'de.

 • Timuçin Karagöz
  Timuçin Karagöz10.01.2011 - 21:46

  öğrenmek için üye oldum dark majestyi okumuştm araştırmak istedim.kısacası gizli mason kardeşliği anladığım kadarıyla.

 • Filiz Kantarcı
  Filiz Kantarcı21.07.2007 - 10:45

  dine ve din adamlarına karşı savaş açan bilim adamlarından oluşan bir birliktir aslında.. 100 yıllara dayanır. galileo zamanında ortaya çıkmış gizlice yayılmış gelişmiş.......bir dönem mason guruplara sığınan ancak onları da kendi yönetimleri altına alarak onlardan faydalanarak daha çok gelişen illuminatililer masonlardan ayrıldıktan sonra yeniden kendi kabuklarına çekilip . dünyanın her yerinde en üst düzeylere yerleşmiş.... liderlerle dünyanın düzenini ele geçirmişler....... bilimin inançla çatışmasından ortaya çıkan bu birlik intikamla güçlenmiş bir gün tüm açıklığıyla, sakalanmadan ortaya çıkacağını ve yer yüzünün en görkemlisi olduklarını ispatlayacaklarını iddia etmişler....
  mali konuda neredeyse dünyanın büyük bir bölümüne sahip oldukları söylenen birliğin bu iddialarında, hiçte azımsanmayacak bir doğruluk payı olduğunu gözardı etmemek gerekir

 • Murat Demir
  Murat Demir30.06.2007 - 03:11

  bazı beyinsizler tarikat diyor bu orgute. ya arkadaslar birsey bilmiyosunuz susun. dünyada 1- illuminati var. amerikanlar ve yahudiler birligi. amacları tek bir devlet kurmak kendileride basa gecmek. 2. hancer birligi. bu orgutte almanların birligi bunların hedefide aynı ama bunlar daha gucsuz. illuminati dünyayı yonetiyor. aklınıza gelmeyecek kadar seyler yapıyolar turkiyeyi karıstırıyorlar daha neler neler. ama burda bunları bir yazmaya baslasam en az 100- 150 sayfa surer. bunların amacı butun dev. yıkmak muslumanları tamamen yok etmek. daha gecen illuminati bası öldü. adamın serveti 30 trilyon dolar bunlar 13 kisi grup tabi arkadada yandasları. bunların 12 si islevsel kisiler. bir kiside akıl hocaları. ayrıca eintein de bunlara calısmısıtr.

 • Oda Olur
  Oda Olur30.05.2007 - 20:38

  dunyayi dolayısıyla bizi siyonizm dogrultusunda mesihin gelisini hizlandirmak amaciyla yoneten 13 ailenin cekirdegini olusturdugu bir orgut/tarikat..tavsiye ederim okuyun:seref mercan-(yeryuzunun efendileri) ORGUTLER VE TARİKATLAR

 • Eyüp Orhan
  Eyüp Orhan24.09.2006 - 14:50

  ılluminati= aydınlanma yolu ünlü matematikçi ve fizikçi Galileo Galile tarafından kiliseye karşı kurulmuş gizli bir örgüttür. kurulduğu ılk zamanlarda gizliliğini koruyamamış ve kılıse tarafından bırçok bılım adamı oldurulmuş ve orgut dağılmak zorunda kalmıştır. aha sonra galileo hapse atılmış bılım adamları avrupa dan kaçmıştır örgütün tekrar toplanması sağlanmıştır ama bu sefer daha dıkkatlı davranılarak örgüt gizli ve anlamlı şifreler kullanmıştır. toplanacakları yerı gizli işaretlerle kılısenın bulunduğu yerlere yerleştirmişlerdir. böylece hem kiliseden korunmuşlar hemde üyeleri sınava tabı tutmuşlardır toplantı yerını bulacak kadar zekı olan bılım adamları tarafından orgut gıttıkçe daha da büyümüştür. gizli şifreler kiliselere hem din adamı olan hem de bilime hizmet veren ünlü heykeltraş raphael bernini tarafından roma dakı belli başlı kılıselere (-seçilen kiliselerin yerlerı nokta halınde bırleştırılıp araları çızıldığınde ortaya haç çıkıyor-) özenle yerleştırılmıştır. örgüt gittikçe büyümüş ve sonunda masonların içlerıne kadar sızmıştır. masonları kendılerıne araç olarak kullanmışlar ve dunya pıyasasını ele geçirmişlerdir. ılluminati aydınlanmış yol anlamında kullanılmıştır. ters sımetrı özelliği olan sımgeler kullanmışlardır. bılımın dort temel unsurunu kullanmışlardır. toprak hava ateş ve su. altı farklı ve sımetrık dıagrammaları vardır. daha fazla bılgı isteyenler benımle mesajlaşabılır.

 • Çççççççççç Ççççççççççç
  Çççççççççç Ççççççççççç02.09.2006 - 08:47

  melekler ve şeytanlar adlı kitapta sıkça bahsedilen çok eski bi kardeşlik örgütü...
  gerçekten gizem dolu :))))))