Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

İlluminati sizce ne demek, İlluminati size neyi çağrıştırıyor?

İlluminati terimi Michelle Rodriguez tarafından tarihinde eklendi

 • Aşk Olsun
  Aşk Olsun

  kuranı n hakkını teslim etmekten aciz kuran okuma özürlü halkım eğer bu özrünü gidermezse daha çok zındık ve türediler islamın içini oymaya çalışacak ve korkarım bir gün gelip bunu başarırlar.

 • Aşk Olsun
  Aşk Olsun

  bu örgütün bir tek isteği var gerçekte dünyayı kendisi yönetmek. bunu yaparken de şeytanın her tür hile ve araçlarını kendilerince meşru görmek. kabala falan işin paravan kısmı. bunlar menfaatleri söz konusu olduğunda şeytanı da satarlar. islam en büyük hedefleri. çünkü islam onların emperyalist emelleri önünde tam bir engel. ateizmi de islamın panzehiri olarak görüyorlar. onların hristiyanlık ve musevilikle işin özünde bir sorunları yok neden mi zaten bu dinleri kendi istedikleri kıvama göre evirdiler. bu dinler önlerinde bir engel değil. islamiyet ise bir tek harfi bile değiştirilememiş olan kuran gibi bir eşşiz kutsal kitabı esas alan güçlü bir manifesto. onlar için bunu alt etmenin tek yolu kuranı değiştirip tahrif etmek. bunu da said nursi, afgani fetö geylani rabbani mevlana gibi ruhunu zaten şeytana satmış ama görünürde islam alimi gibi görünen zındıklar eliyle yapıyorlar.

 • Hüseyin Sürücü
  Hüseyin Sürücü

  buradaki yazılanlar yalan yanlıs
  gerçek illumunati toplulukların birleşmiş adıdır

 • Mehmet Emin Ermekin
  Mehmet Emin Ermekin

  Amy Winehouse, Michael Jackson ve Bob Marley neden öldü sanıyorsunuz? İlluminati'ye karşı çıkanlar öldürülüyor! Şimdi sıra Eminem'de.

 • Timuçin Karagöz
  Timuçin Karagöz

  öğrenmek için üye oldum dark majestyi okumuştm araştırmak istedim.kısacası gizli mason kardeşliği anladığım kadarıyla.

 • Filiz Kantarcı
  Filiz Kantarcı

  dine ve din adamlarına karşı savaş açan bilim adamlarından oluşan bir birliktir aslında.. 100 yıllara dayanır. galileo zamanında ortaya çıkmış gizlice yayılmış gelişmiş.......bir dönem mason guruplara sığınan ancak onları da kendi yönetimleri altına alarak onlardan faydalanarak daha çok gelişen illuminatililer masonlardan ayrıldıktan sonra yeniden kendi kabuklarına çekilip . dünyanın her yerinde en üst düzeylere yerleşmiş.... liderlerle dünyanın düzenini ele geçirmişler....... bilimin inançla çatışmasından ortaya çıkan bu birlik intikamla güçlenmiş bir gün tüm açıklığıyla, sakalanmadan ortaya çıkacağını ve yer yüzünün en görkemlisi olduklarını ispatlayacaklarını iddia etmişler....
  mali konuda neredeyse dünyanın büyük bir bölümüne sahip oldukları söylenen birliğin bu iddialarında, hiçte azımsanmayacak bir doğruluk payı olduğunu gözardı etmemek gerekir

 • Murat Demir
  Murat Demir

  bazı beyinsizler tarikat diyor bu orgute. ya arkadaslar birsey bilmiyosunuz susun. dünyada 1- illuminati var. amerikanlar ve yahudiler birligi. amacları tek bir devlet kurmak kendileride basa gecmek. 2. hancer birligi. bu orgutte almanların birligi bunların hedefide aynı ama bunlar daha gucsuz. illuminati dünyayı yonetiyor. aklınıza gelmeyecek kadar seyler yapıyolar turkiyeyi karıstırıyorlar daha neler neler. ama burda bunları bir yazmaya baslasam en az 100- 150 sayfa surer. bunların amacı butun dev. yıkmak muslumanları tamamen yok etmek. daha gecen illuminati bası öldü. adamın serveti 30 trilyon dolar bunlar 13 kisi grup tabi arkadada yandasları. bunların 12 si islevsel kisiler. bir kiside akıl hocaları. ayrıca eintein de bunlara calısmısıtr.

 • Oda Olur
  Oda Olur

  dunyayi dolayısıyla bizi siyonizm dogrultusunda mesihin gelisini hizlandirmak amaciyla yoneten 13 ailenin cekirdegini olusturdugu bir orgut/tarikat..tavsiye ederim okuyun:seref mercan-(yeryuzunun efendileri) ORGUTLER VE TARİKATLAR

 • Eyüp Orhan
  Eyüp Orhan

  ılluminati= aydınlanma yolu ünlü matematikçi ve fizikçi Galileo Galile tarafından kiliseye karşı kurulmuş gizli bir örgüttür. kurulduğu ılk zamanlarda gizliliğini koruyamamış ve kılıse tarafından bırçok bılım adamı oldurulmuş ve orgut dağılmak zorunda kalmıştır. aha sonra galileo hapse atılmış bılım adamları avrupa dan kaçmıştır örgütün tekrar toplanması sağlanmıştır ama bu sefer daha dıkkatlı davranılarak örgüt gizli ve anlamlı şifreler kullanmıştır. toplanacakları yerı gizli işaretlerle kılısenın bulunduğu yerlere yerleştirmişlerdir. böylece hem kiliseden korunmuşlar hemde üyeleri sınava tabı tutmuşlardır toplantı yerını bulacak kadar zekı olan bılım adamları tarafından orgut gıttıkçe daha da büyümüştür. gizli şifreler kiliselere hem din adamı olan hem de bilime hizmet veren ünlü heykeltraş raphael bernini tarafından roma dakı belli başlı kılıselere (-seçilen kiliselerin yerlerı nokta halınde bırleştırılıp araları çızıldığınde ortaya haç çıkıyor-) özenle yerleştırılmıştır. örgüt gittikçe büyümüş ve sonunda masonların içlerıne kadar sızmıştır. masonları kendılerıne araç olarak kullanmışlar ve dunya pıyasasını ele geçirmişlerdir. ılluminati aydınlanmış yol anlamında kullanılmıştır. ters sımetrı özelliği olan sımgeler kullanmışlardır. bılımın dort temel unsurunu kullanmışlardır. toprak hava ateş ve su. altı farklı ve sımetrık dıagrammaları vardır. daha fazla bılgı isteyenler benımle mesajlaşabılır.

 • Çççççççççç Ççççççççççç
  Çççççççççç Ççççççççççç

  melekler ve şeytanlar adlı kitapta sıkça bahsedilen çok eski bi kardeşlik örgütü...
  gerçekten gizem dolu :))))))

 • Doğan Orhan
  Doğan Orhan

  İlluminati şu ana kadar bi çok film ve romana malzeme oldu. Bu gizli ve şeytani kardeşliği yakından tanımak istiyorsanız Texe Mars'ın 'İlluminati' adlı kitabını öneririm. Hatırı sayılır bir bilim adamıdır kendisi. Kitabı yazdıktan kısa bi süre sonra da ölmüş. Bunu ilk duyduğumda pek inanmamıştım ama adam hakkaten heriflerinipini pazara döküyo. Ele geçirdikleri kuruluşlar bir bir yazmış... Bu konuyla ilgilenenlerin okuması gereken bi kitap......

 • Müfit Aslan
  Müfit Aslan

  bence bilim adamlarının hepsi gönüllü olsada olmasada bu kardeşliğe üye.çünkü illuminati bilim adamlarının oluşturduğu bir kardeşlik. Melekler ve Şeytanları okuyanlar bu bilim adamları arasında gelile,bernini,rafael vb. olduğunu hatırlayacaktır

 • Serpil Öztürk
  Serpil Öztürk

  kendimi bu konuyu nasıl bu kadar geç duydum diye geç kalmış hissediyorum.melekler ve şeytanlar kitabının 61, bölümündeyim.bu illimunati gerçektn tehlikeli bir örgüt ama şuna inanıyorum türkün iman gücü herşeyle mücadele eder.son müsüman ölene kadar savaşırız gerekirse.bence insanlar din konusunda biraz daha bilgilesinler.din cahili çok insan var ülkemizde. onlarda bunlardan faydalanacaktır zaten.

 • Gökhan Aytekin
  Gökhan Aytekin

  Bu örgütün gücü bence gizliliğinden geliyor.Tapınakçılar ve masonlarla olan ilişkileri araştırılmalı.

 • Alparslan Çelik
  Alparslan Çelik

  İlluminati dünyayı yöneten bir güç olduğunu kimse bilmiyor ama bence bunun ötesinde daha da güçlü isimler var.. Mesela olayı masonlara hatta tapınakçılara kadar uzatabiliriz...Sözüm odur ki iyice araştırılmadan yorum yapılması yanlıştır..Çünkü değerli halkımız bu siteye bilgi öğrenmek için girmektedir

 • Azra Güner
  Azra Güner

  illuminati yeni dünya düzenğ olarak bilinsede bir türkiye yi yok etmek için kurulmuş bir örgüt vede 1. dünya savaşını illuminati başlattı şuan başında da amerikalı bir hukukçu var tartışmak isteyenler e mail atabilir

 • Süeda Altuntaş
  Süeda Altuntaş

  İlluminatiyi 'melekler ve şeytanlar' kitabında tanıdım.Daha önce hiç duymamıştım.Kitabı henüz bitirmedim ama İlluminatinin bir kurmaca olduğu kanısındayım.Eğer geröekten gizli bir örgüt olsaydı şu an biz bundan habersiz olurduk değil mi?

 • Sibel Keten
  Sibel Keten

  Din karşıtı bilim adamlarından oluşan ve başta hristiyanlık olmak üzere tüm dinleri hedef alan bir cemiyet.

 • Mesut Kara
  Mesut Kara

  küreselleşme denen şeyin baş mimarları

 • John Doe
  John Doe

  Başını, asırlardır küresel tefecilikle geçinen ve bu yolla trilyon dolar mertebesinde bir servete erişen Rothschild ailesinin çektiği (ki bu öyle böyle bir aile degildir, herkesin ABD Merkez Bankası sandığı Federal Reserve Bank dahi bu aileye aittir ve I. ve II. Dünya Savaşlarında ülkelere borç vermişlerdir.) bir grup ultra zengin insanın; dünyada tek bir yönetim yapılanmasını, tek bir para birimini, tek bir kanunu, tek bir dini öngören ve bu uğurda çalışan örgütü.Çok çetrefilli bir yapılanması vardır ve toplum mühendisliği konusunda gerçekten 'aşmış' bir örgüttür.
  Merak edip içine girdikçe insanı ürperten boyutlarda olduğunu farkeder ve birilerine birşeyler anlatmak yerine 'cehalet mutluluktur.' diye kendinizi avutursunuz! Çünkü amcaların pompaladığı 'popcorn' kültürü sayesinde insanlardan şu yanıtı alırsınız:
  - Sence dünyada her şeye hükmetmeye çalışan hükümetlerüstü bir güç olabilir mi?
  - Manyadın mı olum sen, boşver şimdi saçmalamayı da MTV yi aç! (örn.)

  Amerikan doları üzerindeki piramit ve gözden oluşan tasvir aynı zamanda bu örgütü temsil eder. Zaten Amerikan dolarını da Rothschild ailesinin sahibi olduğu Federal Reserve Bank basmakta ve faiz karşılığı (evet yanlış okumadınız) Amerikan hükümeti hazinesine vermektedir. Ne garip bir tesadüftür ki, gerçek bir Merkez Bankası kurmayı önererek bu bankayı by-pass etmeye kalkan John F. Kennedy suikaste kurban gitmiş ve 5 ay sonra durum eskiye döndürülmüştür.
  Dünyanın olay adamı, ünlü spekülatör George Soros un aslında perdenin arkasındaki bu amcaların maymunu olduğu rivayetleri vardır. (İnceleyiniz: JP Morgan Bank)
  Yine çok bilenler derler ki: Milletimizin belini büken 2001 krizi bu örgütün İstanbul Borsasındaki milyarlarca dolarını yurtdışına çekmesiyle patlak vermiştir.

 • Emrah Çekiç
  Emrah Çekiç

  insanlık düşmanlığı.

 • Necati Yıkılmaz
  Necati Yıkılmaz

  melekler ve şeytanlar adlı kitapta bu grupdan bahsediliyor gerçekten çok ilgi çekici

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  imdb dolaşırken Illuminata (1998) adlı bir film görmüştüm tesadüf başlığa rastlayınca yazayım dedim ayrıca Illumination adlı filmlerde var listede...

 • F
  F

  İlluminati hakkında dünya üzerinde bir çok kitap yazılmıştır, hatta alaya alan tişörtler dahi vardır: http://www.skatopia.org/shirtIllum.asp

 • Fatih Karakartal
  Fatih Karakartal

  aydoğan vatandaşın illuminati kitabında yeterli bilgi var...

 • F
  F

  sadece Türklerin değil tüm dünyadaki 'güzel insanların' birleşip buna bir dur demesi, insanlığa bu komplodan söz etmesi, anlatması gerek.

 • F
  F

  aynı anda dünyanın bir çok yerinde kaos/karışıklık yaratmaya devam ediyor...ABD ve İsrail'i yöneten güç...

 • Ebubekir Korucu
  Ebubekir Korucu

  şu an ırak'ta iş başında....

 • F
  F

  Yeni araştırmacıların, Illuminati şebekesinin ilk bölümlerinden biri olarak keşfettiği kısmı da, Yuvarlak Masa isimli İngiliz-asıllı gizli örgüte bağlanan organizasyonlar grubudur.

  Bu grup, Bilderberg Grubu, Kraliyet Uluslararası İlişkiler Kuruluşu, Dış İlişkiler Konseyi, Üçlü Komisyon, ve Roma Klubü isimli organizasyonlardan oluşmaktadır.

  Bu şebeke, Illuminati’yi en güçlü şekilde ifade edebilecek olan şebeke değildir. Illuminati ağı içerisinde birçok seçkin grup vardır, fakat bu “Yuvarlak Masa” organizasyonları, Illuminati Planı’nın gündelik politik, ekonomik, iş dünyası, ordu (özellikle NATO) , eğitim ve diğer tüm alanlardaki beyin yıkamalarında anahtar rolü oynamaktadır.

  Bunlarla ilgili birçok ayrıntıyı, “En Büyük Sır” ve “..ve gerçek seni özgür kılacak” isimli kitaplarımda okuyabilirsiniz. Ama kısaca açıklamak gerekirse, bu şebeke, Dünya gezegeninin merkezi kontrolünü içeren Illuminati Planı’nı, 20. yüzyıl geçerken daha da ileriye ve öteye taşımak için yaratılmıştı.

  Yuvarlak Masa, 19. yüzyılın son zamanlarında Londra’da (Illuminati’nin faal merkezi) yaratılmıştı. İlk resmi lideri, Güney Amerika’yı acımasızca idare etmiş olan ve bu toprakları siyah insanların elinden alan, Cecil Rhodes idi. Teoriye göre, şu anda siyah insanlar Afrika’daki politik kontrolü ellerinde bulundurmalarına rağmen, esas kararlar, hâlâ daha, siyah başkan ve lider kuklaları aracılığı ile Avrupalı ve Amerikalı seçkinler tarafından verilmektedir. “Bağımsızlık” bir hayaldir.

  Rhodes, bir kabileyi diğer kabileye karşı oynatmıştı ta ki tümü birbirlerini savaşta yokedene ve böylece Rhodes ve İngiliz’in yönetimi devralmasını sağlayana dek. Bu, hâlâ daha, günümüzde Afrika’da sürmekte olan çatışmalarda aynen olmaktadır (bunlarla ilgili detaylı yazıları websitesinde bulabilirsiniz) . Rhodes,Yuvarlak Masa’nın amacının İngiltere tarafından (İngiltere merkezli Illuminati tarafından) kontrol edilen bir Dünya Hükümeti kurmak olduğunu söylemişti.

  1902’de öldüğünde, parasını, kendi vasiyeti üzerine, “Rhodes Bursları” parasal kaynağını oluşturmaya bırakmıştı. “Rhodes Bursları”, dış ülkelerden gelen öğrencilerin Oxford Üniversitesi’nde -Illuminati’nin “eğitimsel” beyin-yıkama merkezinde- eğitim görebilmeleri için onların masraflarını karşılayan bir programdır. Ülkelerine dönüp de politika, ekonomi ve medya gücünü elinde tutan konumlara yerleşen “Rhodes Mezunları” ile diğer genel öğrenci nüfusu arasında dağlar kadar fark vardır. Onlar, Illuminati temsilcileri olarak görev yaparlar. Bugün, dünyadaki en meşhur Rhodes Mezunu, iki-defalık Amerika Başkanı Bill Clinton’dur. Fakat, Rhodes Yuvarlak Masa’nın resmi öncüsü olmasına rağmen, esas sermayeyi sağlayan ve kontrol edenler, birçok global komplonun merkezinde yer almış olan bankacılık hanedanı Rothschild Ailesi idi. Bu Yahudi-karşıtı bir işaret değildir çünkü Rothschildlar Yahudi olduklarını iddia etmektedirler. Yahudi insanları herkesten fazla sömüren ve onların beynini yıkayan da Rothschildlar’dan başkası değildir! ! (Bak: Hitler bir Rothschild mıydı? Makalesi.)

  Birinci Dünya Savaşı öncesi ve sırasında, Yuvarlak Masa’nın ABD ve İngiltere’deki gizli seçkinleri, kendi hükümetlerinin savaş konseylerindeki başrole sahip kişilerdi.. Belgelerle de ispatlanabileceği gibi, bu kişiler global çatışmaya yol açacak olayları yaratmak için beraber çalışmışlardı. Problemi-yarat-sonra-çözümü-sun teknikleri sayesinde, global statükoyu bu savaşla yoketmek ve böylece dünyayı, savaş bittikten sonra, kendi Planlarının öngördüğü imaja göre yeniden çizme şansını yakalamak istiyorlardı. Ve bunu da aynen yaptılar.

  Savaştan sonra, dünyadaki güç, savaştan öncesine göre, daha da az birkaç kişinin eline verilmiş ve indirgenmişti, ve bunu yine kendilerinin yarattığı İkinci Dünya Savaşı ile de daha öteye götürüp geliştirdiler. Bu durum, bugüne dek sürdü, ve aslında, her geçen dakika daha da hız kazanmaktadır.

  1919 yılında, Paris yakınlarında, Versailles Barış Konferansı’nda biraraya gelen Amerika ve İngiltere’den Yuvarlak Masa’nın seçkinleri, Alfred Milner, Edward Mandel House, ve Bernard Baruch gibi şahıslar, kendi ülkelerini temsilen toplantılara atandılar ve aslında kendilerinin yarattığı savaşın sonucu olarak, dünyanın nasıl değişeceğini karar vermeye başladılar. Almanya’yı ödenilmesi imkansız tazminatlara tabi tuttular, ve böylece savaş-öncesi Weimar Cumhuriyeti’nin, inanılmaz bir ekonomik çöküntü arasında, kalıp yıkılmasını garanti altına aldılar. Tüm bunların getirdiği sonuç ise “gayet rastlantısal” olarak Hitler’in gücü eline geçirmesi oldu. (Bak…’Hitler bir Rotschild mıydı? ’ Makalesi) Ayrıca, Illuminati’nin Yuvarlak Masa üyeleri, Paris’te Hotel Majestic’teyken, Bilderberg(Bil) -Dış İlişkiler Konseyi(DİK) -Kraliyet Uluslararası İlişkiler Kuruluşu(KUİK) -Üçlü Komisyon(ÜK) şebekesini oluşturma işlemlerine başladılar. Buna ek olarak, Versailles’da karar verdiler ki Filistin’de bir Yahudi anavatanının yaratılmasını destekleyeceklerdi. Kitaplarımda da gösterdiğim gibi, bu üyelerin her biri ya Rothschild soyundan gelmekteydi ya da onlar tarafından kontrol edilmekteydi.

  Versailles Barış Konferansı’ndaki, Amerikan Başkanı Woodrow Wilson, Rothschild klonları ve ABD Yuvarlak Masa öncüleri Colonel House ve Bernard Baruch tarafından “önerilmişti”; İngiltere Başbakanı Lloyd George, Rothschild çalışanı ve Yuvarlak Masa lideri Alfred Milner ve Rothschild hanedanının kurucusu Mayer Amschel Rothschild’ın torunu Sir Phillip Sassoon tarafından “önerilmişti”; Fransız lider Georges Clemenceau, gerçek ismi Jeroboam Rothschild olan kendi İçişleri Bakanı Georges Mandel tarafından “önerilmişti”.

  Burada kararları kimin verdiğini sanıyorsunuz? ?

  Hotel Majestic’teki gizli toplantılarının sonucu olarak, Kraliyet Uluslararası İlişkiler Kuruluşu Londra’da 1920 yılında, Dış İlişkiler Konseyi 1921 yılında, ve bunları takip eden Bilderberg Grubu (1954) , Roma Klubü (1968) ve Üçlü Komisyon (1973) kuruldu. Tüm bu organizasyonlar, Rothschild’lar, Rockefeller’ler ve Illuminati’nin daha yüksek güçlerine çalışan Henry Kissinger gibi önde gelen beyin-yıkayıcılar tarafından idare edildi ve edilmektedir.

  Bu organizasyonların, üyeleri arasında global politika, iş dünyası, bankacılık, medya, “eğitim” ve diğer alanlardaki en yüksek mevkili insanlar bulunmaktadır. Bunlar, görünüşte bağlantısız ülkeler, politik partiler ve kuruluşlar aracılığı ile, halkların bilgisi dışında, ayni global siyasetleri, planlı bir şekilde düzenleyen kanallardır. Malta Şövalyeleri, Masonlar gibi diğer gizli örgütlerin yüksek konumları da, bu Yuvarlak Masa ağına bağlanır.
  (David İcke)

 • F
  F

  Türkiye de son zamanlarda İlluminati ve benzer siyonist masonik yeraltı örgütleri hakkında birçok kitap yayımlandı.Kıyamet komplosu(atilla akar) Uluslararası güç odakları(Texe Marrs) Dünyanın yeni efendileri(John Pilger) ve Ezoterika (Aydoğan Vatandaş) bunlardan bazıları.