Kültür Sanat Edebiyat Şiir

hulki cevizoğlu sizce ne demek, hulki cevizoğlu size neyi çağrıştırıyor?

hulki cevizoğlu terimi Yok tarafından tarihinde eklendi

 • Şaban Mortaş
  Şaban Mortaş

  Keşke ekranlarda olsa dedirten televizyoncu...

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Kıbrıs eski cumhurbaşkanının HeybeliRuhban Okulundan mezun olduğunu söyleyen büyük araştırmacı! ! ! Oysa ki; Makarios Atina ruhban okulu mezunudur TurgutÖzakman'la birlikte tüccar yazarlar sınıfına girer.

 • Giriftar
  Giriftar

  muhteşem bir bilgi birikimi...

  4/3.98 lik bir insan....

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Dört dörtlük biri… Kanaltürk’ü de seviyorum.
  H. Cevizoğlu Ankara’dan aday oldu; on bin oy aldı, seçilemedi. Teröristlerin Meclis’e girdiği bir seçim yılında, böylesine Atatürkçü, vatansever birinin milletvekili olamayışı gerçekten üzücü…

 • Mustafa Koca
  Mustafa Koca

  Gazeteciliğin kendisine yüklediği bütün sorumlulukları taşıyan,her şeyi sorgulayan,halkı uyaran,konferanslarla insanları bilinçlerdirme görevini en iyi şekilde yerine getiren bir gazeteci.Aynı zamanda esprili ve karizmatik.

 • Edaa
  Edaa

  Bir iz peşinde...

  Bu iz 'başarının izi' olabilir. Polisiye bir 'kanıt' olabilir. Ya da, bir 'günahın', bir 'suçun' izi olabilir...

  Yani, sizin 'nerede olduğunuz' ya da 'neyin peşinde olduğunuz' önemlidir. Bulunduğunuz yerden, aklınızdaki niyetten 'varacağınız yer' bellidir...

  Bugün sizlere konunun 'polisiye' yönü hakkında kimi notlar sunmak istiyorum.

  Bilimadamlarının incelemelerinden yararlanan güvenlik güçleri, dünyanın pek çok ülkesinde, takip ettikleri izlerden başarılı sonçlara ulaşıyorlar.

  Burada, Vergil'in şu sözünü de anımsamak gerekir: 'Başarıyorlar, çünkü başaracaklarını düşünüyorlar.'

  William Shakespeare ise, başarının türlerine değiniyor. Buna, 'olumlu başarı' ve 'olumsuz başarı'diyebiliriz. Shakespeare'ın sözü şu: 'Kimileri günahları ile yükselir, kimileri meziyetleri ile kaybeder.'

  Bunun örneklerini ülkemizden de verebiliriz.

  BAŞARI BİR 'KISKANÇLIK PARATONERİ' OLABİLİR Mİ?

  İlk bakışta, sanki insanlar 'sevapları' ile yükselebilirlermiş gibi düşünülüyor. Oysa, örneğin bir terörist 'işlediği günahları' ile örgütü içinde yükseliyor. Hırsız, daha çok günah işleyip, daha çok çalarsa 'usta hırsız' oluyor.

  Meziyetlerin de insanları yükselteceği genel inancına ters bir durum ise şudur. İşinizde çok başarılı olabilirsiniz. Ya da çok zengin bir işadamı olabilirsiniz. Bu durumda, 'Başarınız bir kıskançlık paratoneri' görevi de görebilir. Başarınız bir takım asalakları, teröristleri peşinize takabilir

  Yasadışı çalışanlar 'günahları ile yükselecekler' siz ise 'meziyetleriniz ve çalışkanlığınızla kaybedeceksiniz! ..'

  Böyle bir şey olabilir mi! ..

  Ne yazık ki olabiliyor.

  Bunun önüne geçecek kişiler ve kurumlar ise 'meziyetleri ve başarıları ile yükselmesi beklenen' güvenlik mensupları ve kurumlarıdır.

  'HER TÜRLÜ TEMAS İZ BIRAKIR'

  Polisiye konular kimi zaman roman gibi sürükleyici oluyor.

  Bakınız bir Fransız kriminolog (suç bilimci) Edmond Locard, 1910 yılında ne demiş:

  'Her türlü temas bir iz bırakır.'

  Bu sözlerin 'çağdaş adil bilimin temel taşını oluşturduğu' ifade ediliyor. Bir kitaptan alıntı yapıyorum (Evans, Colin; En Şaşırtıcı 100 Polisiye Olay Nasıl Çözüldü? ; Sabah Kitapları, İstanbul, 1997, s. 243.)

  'Fiziksel temas gerektiren herhangi bir suç işlendiği zaman, suçu işleyen kişi, olayın geçtiği yerde ya bir şeyler bırakır, ya da birşeyleri alıp götürür. Geride bıraktıkları saç teli, iplik, taş parçası, toz, deri dokusu, düğme, toprak gibi binlerce farklı nesne olabilir ve bu nedenle suç yerini araştıran görevlilerin çok dikkatli davranması gerekir; gözden kaçan bir kanıtın daha sonra ele geçmesi çoğu zaman olanaksızdır. (...) Çok dikkatli bir arama, ya da bazen suç yerinin tümüyle elektrik süpürgesiyle toplanıp temizlenmesi gerekir. Bulunan örnekler derhal sınıflandırılıp etiketlenir ve analiz için laboratuvara gönderilir.

  Uzmanlar, 'Her elementin kendine özgü bir spektrumu olduğunu', yani bir 'ışık tayfı' olduğunu vurguluyorlar. Bir anlamda, bilimadamlarının söylediği, 'hiçbir madde kaybolmaz' teorisi bu.

  Düşünebiliyor musunuz, her cisim, her madde, her canlı çıplak gözle görülmeyen bir 'ışık izi' çıkarıyor. Ve bu iz doğada kaybolmuyor. Bilimadamları ile onlardan yardım alan güvenlik güçleri, bu 'ışığın izini' laboratuvar ortamında yakalıyorlar.

  Alıntıyı sürdürelim: 'Her elementin kendine özgü bir spektrumu olduğunu ve içinden bir ışık geçirdiği zaman bunun ortaya çıktığını keşfetmişler ve bu spektrumu, spektreskop denilen aygıtla, özümleme çizgileri adı verilen bir dizi koyu renk çizgi haline getirmeyi başarmışlardır.

  BİNLERCE YIL ÖNCEKİ DaHİ...

  Bir kriminolog olmayan ama çok uzak görüşlü bir devlet adamının -sanırım ciddi bir araştırma sonucu- söylediği şu sözlere kulak verelim:

  'Tabiatta, biliniz ki hiçbir şey yok olmaz. Ne bir ses, ne bir söz, ne bir hareket... Yarın bizi saran tabiat unsurları içinde, binlerce ve binlerce sene evvel söylenmiş sözleri, olduğu gibi toplayıp tespit etmek imkanına elbette varılacaktır.'

 • Edaa
  Edaa

  seviyorum bu adami yaa (:

  • tepkileriyle yaran bir adam ayni zamanda..

  bu adam kanal 6 dayken bi programinda yine birilerine laf sokuyodu.. garip garip sorularla birilerini got ediyodu ki reklam giriverdi.. geri geldiginde 'ben programimi izinsiz kesen bir kanalda bir dakka durmam' tarzi bir beyanatla ayrilmisti studyodan.. dikkat ettim en ufak bi mimik oynamasi bile olmamisti. sasirmistim epey..

  eksisözlukten alintidir..(:

 • Edaa
  Edaa

  cetin ceviz..

 • Sema Tuncer Ekinci
  Sema Tuncer Ekinci

  Güzel sadece güzel olanı. Güzel düşünce, güzel yaklaşım, güzel bakış, güzel savunma,........güzel erkek.

 • Talha Yasin
  Talha Yasin

  Paşa: Aynen sizin dediğiniz gibi diyorum sayın Cevizoğlu...

  Hulki Cevizoğlu: Ben bir şey demedim ki,sizin dediğinizi söyledim...

 • Atakan Kartaltepe
  Atakan Kartaltepe

  Herhalde tenezzül edip üniversiteye konferansa geldiğinden...

  Tenezzül..aşağı inmek...gibi birşeydir...yani seviyesine inmek...

 • Engin Özkan
  Engin Özkan

  iyi ki var dediğim ve hep olmasını istediğim birkaç vatanseverden biri.bizi uykusuz bıraksada keşke sadece cuma değil hergün program yapsada seyretsek diye heveslisi olduğum biri.

 • Banu Akel
  Banu Akel

  Parti kurup ülkenin başına geçmesini istediğim biri.

 • Selma Doğan
  Selma Doğan

  Eskiden tarafsızlıktı ama artık bayağı bir taraf oldu, kutlarım kendisini böylece beni proğramını izleyerek uykusuz kalmaktan da kurtardı. Sağolsun.

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  Objektif biri.

 • Uğur Işık
  Uğur Işık

  Bu ülke insanının aydınlanması için mücadele veren insanları unutmadık unutmayacağız.
  Saygılarla Uğur Işık.

 • Serkan Aktepe
  Serkan Aktepe

  Türkiyenin sayılı Aydınlarındandır..Bu sebeple sürekli kanaldan kanala sürgün yer çünkü fikri neyse zikride odur..Maalesef bazıları bu gibi insanları ve programlarını hazmedemiyor..Kendi kuyruğunu kovalayan kediler gibi sürgiden dizilere verilen değerin bu tip kişi ve yapımlarına verilmesine naçar umut ediyorum ve uzaklaşıyorum...

 • Erat Makarciyan
  Erat Makarciyan

  türkiye' de gazetecilik mesleğini onuruyla yapan birkaç kişiden biri. gerçek bir vatansever

 • Camaaaa
  Camaaaa

  .............
  konuk: sayın cevizkabuğu,
  h.c : cevizkabuğu değil efendim cevizoğlu...

  (o an için çok gülmüştüm de buna.)

  cumartesi geceleri flaş tv de çıkıyo hala

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  ceviz kabuğunu izlemek zevkliydi.

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  Geçen günlerde 2 ünlü fizikçiyi konuk etmişti..
  Kimyasal bir alaşım yaptıklarını..bunun sayesinde 1 verip 4 enerji alabildiklerini söylüyor ve dünyada bunu yapan ilk kişileriz diyorlardı...
  Profesör..gece boyunca fiziğin temel kuralı..^^hiçbir enerji yoktan var edilemez^^...prensibidir diyerek arayan cahil cüheyla takımına laf anlatmaya çalıştı...
  En son açıklamayı Quantum fiziğiyle yapsalar da yaranamadılar vesselam...ben de bu arada insanlara laf anlatmanın ne kadar zor olduğuna şaşarak ve milletcek dinlemeyi öğrenmemiz gerektiğine karar vererek kafayı yedim...

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  eskiden osmanlılarda vardı her daim padişahın yanında gezen,padişahın açıklarını kapatan,padişaha yapacağı ufak tefek işlerde yardımcı olan tipler...bu zamanla öle bi adet haline gelmişti ki halk böyle tiplere osuruk dövücüleri dedi...
  işte kodaman medya patronlarının osuruk dövücüsüdür hulki cevizoğluı da... bu herif kadar mıymıntı birini daha görmedim ben ömrühayatımda...iki lafı biraraya getirmeyi öğrenirse bişeyler yapacak ama cümle kuracak kabiliyet nerede...?

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Sakin bir atmosferde, atraksiyon ve reyting kaygısı taşımadan konusuna tez hazırlar gibi çalışıp gelen, konu hakkında sorulacak tüm soruları soran ve cevaplarını net alan, kaçamak cevaplara ve yumşamaya izin vermeyen, kendi tarafı ne olursa olsun objektifliliği, akıl ve mantığı koruyan, zihni ve aklı açık hayran olduğum biridir.

  Sevilen bazı özelliklerinin (sanırım yüzüne karşı methedilmesiyle) abartıya kaçması (bir kelimenin anlamı için yarım saate varan polemik çıkarması gibi) ve daha sonra kamu ilgileniyor sanarak düzeysiz ve hafif konulara, konuklara yönelmesi beni zaman zaman soğutsa da.

  Ben aslında bu olayı sadece tavla oynaması bilen insanların (jet sosyetenin) , bir satranç ustasını kendi aralarına çekme çalışması olarak yorumluyorum.

  Dolayısıyla bazen yüzeyselleşen programlarına geçiş süreci olarak bakıyordum. Nasıl olsa bir gün yakın çevresini de (sosyeteyi de) kendi seviyesine çıkarır ve programları yine satranç keyfi ile izlenir diye bekliyorum..

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Bir dönem hiç kaçırmadan izlediğim, uykum gelincede bilgisayara kaydetip gündüzleri izlediğim programın yapımcısı...

 • ?
  ?

  Dün gece Sırrı Sakık bu sözde vatanseveri iyi benzetti :)

 • Emirhan Kutlu
  Emirhan Kutlu

  Satın alınmamış,satın alınamaz,sadece milletine hesap veren,gücünü milletinden alan vatansever bir aydın.

 • Naile Duman
  Naile Duman

  Zekeriya Beyaz'la uyumlarına hayran kaldığım, ATV'nin kendisine tahsis ettiği kapısı içerden açılan ve masaya oldukça yakın küçük stüdyodan bir kaç konuğunun pılı pırtıyı toplayıp görgüsüzce, programı yarısında terkettiği, buna rağmen istifini, ciddiyetini ve yüzünün rengini asla ve asla bozmayan, asli görevi konuklarını bozmak olan, Cem Uzan karşısında biraz zorlandığını düşündüğüm kaliteli şahsiyet, gazeteci, yazar, TV programcısı...

 • Cengiz
  Cengiz

  En iyi tartışma programını sunan, ÇOK GÜZEL CÜMLE KURUP,KONUŞTUĞU KİŞİLERİN AÇIĞI BULAN, bazı olayları aydınlatan.AYDIN BİR KİŞİDİR.

 • __talebe__
  __talebe__

  Türkiyedeki en iyi televizyonculardan birisi.
  Belki de en iyisi.

 • Gencay Doyran
  Gencay Doyran

  bir fotoğrafını tişörte bastırıp, o tişörtle özgürce dolaşmak istiyorum..cumhurbaşkanlık yakışır ona