Kültür Sanat Edebiyat Şiir

acil servis sizce ne demek, acil servis size neyi çağrıştırıyor?

acil servis terimi Cem Nizamoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Kasabanın Cadısı
  Kasabanın Cadısı

  Kesik durumunun az ya da çok hasarlı olmasına bakılmadan, en yakın sağlık kuruluşuna gidilerek TETANOS AŞISI yaptırılmalıdır. Kesici aletlerin hepsinde (paslı olsun veya olmasın) , tetanos mikrobunun bulunma olasılığı çok yüksektir. Tetanos hastalığı başlamadan önce aşısı yapılmalıdır; hastalık başladıktan sonra bir tedavisi yoktur. Zamanında yapılacak aşı ile tetanostan korunmak mümkündür.
  ..
  haydi kurban magdurları aşıya..hıhhhh..:pp

 • Yusuf Cakır
  Yusuf Cakır

  allah kımseyı muhtac etmesın

 • Tevfik Pekel
  Tevfik Pekel

  Ankara'da okulum bittikten sonra,Özel bir hastanenin teknik servisinde çalışmıştım askere gitmeden önce.Bir gece vardiyasındayken,acil serviste bir arızayı gidermek için arkadaşımla çalışıyoruz,yaşlı bir teyze şeker komasına girmiş,acil olarakta hastanenin Acil servisine getirdiler,zavallı teyzeye müdahale etmek için doktor bekliyordu.! ! ! Neden mi? Çünkü; hastanın kaydı yapılmadan müdahele edilemezmiş te..ondan..! ! ! ! bir hafta sonra askerliğime karar aldırıp hastaneden ayrılıp askere gitmenin daha hayırlı olacağını o gece anlamıştım...ve gittim de... =0((((((

 • Korkut Orhan
  Korkut Orhan

  kim kime, dum duma..

  referansın yoksa yandın!

 • Fatih Küçük
  Fatih Küçük

  Yurdumuzda; -genellikle- trafik kazalarından sağ kurtulan gariban vatandaşlarımızın yetiştirilmeye çalışıldığı, azrailin kol gezdiği, soğuk mekan.

 • Anna Çilinğir
  Anna Çilinğir

  yılardır tv de devam eden bir dizi..herşey öyle mükemel gösteriliyorki..insanın hastalanıp öyle bir yere gidesi geliyor...
  bizim acil servislerle kıyaslandıgında tabikii

 • Seda
  Seda

  ingilizcesi (/((((emergency recovery/)))))

 • Göktay Demiryürek
  Göktay Demiryürek

  Atıyıyorum canınızdan çok sevdiğiniz ve dünyada beraber yaşamayı en çok istediğiniz sevgilinizi yanındayken yada motorskletin arkasındayken kaza yaptığımızı düşünelim sen hayattasın ama o kız yerde can çekişiyor dünyanın en aşağılık duygusudur aciz kalmak kucağında da olsa götürmek isteyeceğin tek yer ACİL SERVİSTİR.
  Sadece Yerde yatan Sevgilinin Değil,O hayata Merhaba Deme Umudu Varken aslında Senin Hayatın Kurtulur.
  Vicdan Azabı Adamı Öldürebilir.

 • Meral Dağkıran
  Meral Dağkıran

  ilgiç bir olay.akrabalardan biri hastalanıyor ve biz acile götürüyoruz.acil kapısında öyle bir hasta sırası var ki mecburen başka bir hastahaneye doğru -endişe ve şaşkınlık içinde-yol alıyoruz...

 • Attila Tököli
  Attila Tököli

  sıkıntı,telaş, kötü hal,moralsizlik ve panik

 • Serdar Ozden
  Serdar Ozden

  Takıntılıyım ben bu konuda.. O servise gittiğinizde orada çalışanlar bu acil hasta durumuna o kadar alışmışlardır ki siz geberirken aheste aheste hareket ederler.. Genelde doktor ortada yoktur ve karşınıza kendisini hipokrat sanan kıdem basmış bir hemşire vardır. Sizin acil olup olmadığınıza o arkadaş karar verir. Alerji komasına girmek üzereyken ben, sen acil değilsin demişti bir tanesi bana.. 10 dakika sonra nefes alamayıp bayıldığımda acil olduğuma doktor karar vermiş de bir şeyler yapıp yeninden nefes almamı sağlamışlar. Ben öğrenemedim tabi baygın olduğumdan.. Emperyalist Amerikan filmlerinde mutlaka 2 3 tane tecrübeli doktor yanında asistanlarıyla hizmet verirken bizde bir iki tane pratisyen elleri titreye titreye yerine getirmeye çalırlar bu hizmeti.. Allah aşkına.. içinizde acilde gerekli tüm müdahaleler yapıldığı halde kurtarılamadı şeklinde haber okuyupta o gerekli müdahalelerin hepsinin yapıldığına inanan var mı Türkiyede? Ben her trafik kazasında bir ilçenin 100 metre kare hastanesine acil olarak kaldırılıp tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan! hastalar için yanar dururum.. dedim ya takıntılıyım işte bu konuda..

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  Allah düşürmesin
  Allah yokluklarını vermesin

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  Güzel dizi.

 • Mustafa Turan
  Mustafa Turan

  çok acılar gördüm eşiğinde çok feryatlar duydum.kan kokladım çok zaman kan ağladım.hastalarla hasta oldum..Ama hep sevdim.elbet birileri yüreğinide katarak fedakarlıkta bukunmalı dimi?
  Uykusuz gecelere yenileri eklenmeli............

 • Candemir Arıbaş
  Candemir Arıbaş

  Yurdumuzda ki hastane ortamlarında pek bi önem ifade etmediğini düşüyorum. Bir de boyle bir dizi vardi, oyunculardan biri sayesinde anımsadım :)

 • Evrim Aydın
  Evrim Aydın

  Herkesin hastane ortamından bahsettiği ama bana bir müzik gurubunu hatırlatan entry.

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  the whole waltz of the thanatos...

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  kardiyopulmoner resusitasyon...endotrakeal entübasyon...

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  yaşamla ölümün wals yaptığı yer...

 • Elif Topraksüren
  Elif Topraksüren

  Eğer hasta olarak gittiyseniz çok rahat biyer olduğu söylenemez. Hastayı götürdüyseniz depresyona girmeniz an meselesidir :)) ,Şahsi deneyimimden yola çıkarak hemşire fikir yürütür doktor hayır olmaz der siz hepsini duyarsınız ama anlam veremezsiniz soğuk bir yerdir sürekli üşürsünüz rahatsız bir sedyenin üstünde saatlerce yatarsınız olay bundan ibarettir iyileşincede ben nerdeyim haliyet-i ruhiyesine bürünürsünüz kaçıcak kapı ararsınız.

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  Devlet hastaneleri ve fakültelerin bu servisleri çok fena çok.Allah kimseyi buralara düşürmesin

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  türkiyede; kamuya bağlı hastanelerin acil servisinde kafası gözü yarılanların tedavi için sıra beklediği ve özel hastanelerde başı ağrıyana ''buyrun efendim hoşgeldiniz''denilen servis.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  İnsanın kendisinden kötü durumda olan insanları görünce kalabalık yaptığını hissettiği yer...