Kültür Sanat Edebiyat Şiir

stephen king sizce ne demek, stephen king size neyi çağrıştırıyor?

stephen king terimi Birol K tarafından tarihinde eklendi

 • Fatmanur Can
  Fatmanur Can

  Hiç kimse,
  Görmek istemeyen biri kadar kör olamaz...
  .
  (Stephen King)

 • Tuna Ceylan
  Tuna Ceylan

  https://pin.it/5K6uxUH

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  '2-11-63' adlı yeni romanında ABD Başkanı John F. Kennedy suikastını konu alıyor. 8 Kasım 2011'de yayımlanacak ve ismini Kennedy suikastının tarihinden alan 1000 sayfalık romanı; bir lise öğretmeninin, trajediyi önlemeye yönelik umutsuz çabalarını anlatıyor.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Gerilim, korku türü eserleriyle ünlü Amerikalı yazar, senarist ve yönetmen.

 • Ahmet Alengir
  Ahmet Alengir

  En iyi Korku/Gerilim yazarıdır tüm kitapları aynı çizgide ve çoğu kitabı beyazperdeye aktarılmıştır.(Sis,O,Yeşil yol,Hayvan mezarlığı)

 • Banu Nakip
  Banu Nakip

  stephen king=bnm adamım yha o...mnyk korku kitaplarının sahibi..hayal gücü çok geniş...

 • Fatih Yılmaz
  Fatih Yılmaz

  Not in Portland...

 • Selma Koç
  Selma Koç

  bu dünyadan sıkılanlar için tam anlamıyla bir kurtarıcı,serisini tamamladığım tek yazar.kitaplarına dokununca bile ağlayasım geliyor,başka bir cümleye gerek varmı ona olan sevgimi anlatmak için.gerilimde üstüne yok

 • Nurullah Atışçı
  Nurullah Atışçı

  genellikle entellektüel kesimin pek tutmadığı bir yazar olmasına karşın dünya genelinde en iyi korku yazarı olma başarısını göstermiş bir abimizdir.

 • Özge Demirci
  Özge Demirci

  'insanlar neden iğrenç şeylerden bahsettiğimi soruyorlar ne yapayım hala küçük bir oğlan çocuğunun kalbine sahibim masamın üstündeki kavonozda..'
  sözünün sahibi

 • Esin Altuntaş
  Esin Altuntaş

  müthiş kitapları var tam benim adamım

 • Meral Dağkıran
  Meral Dağkıran

  kitapları çok rağbet görüyor ve bir de Agatha Christie romanları ufff nasıl hem de...

 • Asi Hayat
  Asi Hayat

  Stephen King korku-gerilim dalında bir klasik Ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan King, Kujo, Hayvan Mezarlığı, Christine, Tepki ve Sadist gibi bir çok unutulmaz yapıta imzasını attı. Kemik Torbası adlı yapıtı 1999 yılında Bram Stoker Ödülü’nü kazandı...

  2000 yılında vizyona giren ve Tom Hanks’in de başrollerinde oynadığı Yeşil Yol adlı kitabından aynı adla uyarlanan filmi 4 dalda Oscar’a aday gösterildi..

 • Tuba Aykan
  Tuba Aykan

  gerilimden hoşlanan herkez okumalı stephen kıng i gerçeğe çok yakın yazıyo bazen en azından okuduğum 2 kitabında böyleydi OYUN ve SİS mutlaka okuyun

 • Aslı Aslı
  Aslı Aslı

  Birçok kitabını okudum.'Sadist 'adlı çok beğenilen kitabını nerdeyse yarım bırakıyordum.Çok vahşiydi.Aslında korku romanları okumam ama bu yazar bana da okuymayı başardı.'Rular Dükkanı'adli kitabı hepsinden farklı hepsinden güzeldi.'Medyum' da bir solukta okuduğum kitaplarından.

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Pek çok kitabını çocukken okuduğum üstelik gece yatmadan önce okuduğum sonra da sabaha kadar uyuyamadığım kitapların yazarı...

 • Hilmi Aktuğ
  Hilmi Aktuğ

  Stephen King,
  Gelmiş geçmiş en büyük gerilim, korku, bilimkurgu yazarı
  Gerçek üstü olayları inandırıcı bir dille açıklamayı başaran bir dahi
  Maça Kızı, Yeşil Yol, Medyum, Sadist, Hayvan Mezarlığı, Gece Yarısı Serisi, Ölümüne Koşan Adam (Azrail Koşuyor) Tabiiki Kara Kule her kesin okuması gereken kitaplar

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  bir deha.roman severler için inanılmaz bir kaynak.dünyanın en hızlı kitap yazan ve dünyadaki en psikopat yazar.size tavsiyem okumaya ilk kitabından başlayın.onu daha iyi anlarsınız.

 • İllusion Of Life
  İllusion Of Life

  Hayal gücünün sinir tanimadigini kanitlayan dahi yazar...

 • Mruhi Gönen
  Mruhi Gönen

  Hemen her kitabında kahraman bir diğer kitabındaki dünyaya uğrar. Yani kendine has bir evren yaratabilmiştir. Örn: kara kuledeki kahraman 'O' romanındaki palyaço ile karşılaşmıştır.. ve

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  anarşist diyebilir miyiz bilmem ama kitap piyasasının tekeline karşı net üzerinden ve de cd ile kitap satımına ilk imza atanlardan. Bir de kalkıp piyasa yazar derler...

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  öğğk! hep mide bulandırıcı bişeyler buluyor. bırrr

 • Nurullah Özüdoğru
  Nurullah Özüdoğru

  hayvan mezarligi güzeldi ama filmini neden okadar berbat yaptilar sasırdım

 • Seu Kuyt
  Seu Kuyt

  Hayal Gucu
  Baska dunyalarin pesinde bir adam

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Yazı makinası

  Durmadan roman çıkartmasıyla dikkat çeken Stephan King ne kadar piyasa yazarı diye küçümsense de yaratıcılıği, kaleminde ki akıcılık ve kalite gibi özellikleiryle kendini çoktan ispatlamış harika bir yazardır.

  İster bir mutfak eşyası olsun ister soyut bir şey aklınıza gelebilecek ya da gelemiyecek her şeyden roman yaratıbilecek kabileyete sahip olan Stephan King ne kadar gerilim ve korku yazarı olarak bilinse de fantezi dünyasına da çok katkısı olan birisidir artı çocuk kitaplarından romantizme kadar çeşit çeşit konularda kitapları mevcuttur...

  Kitap okumayı sıkıcı bulduğum dönemlerde bana yeniden kitap okuma alışkanlığı kazandıran Stephan King'ten bilinçaltı, zaman yolculuğu, tarihi ya da bilimsel olaylar gibi insanın genel kültürünü ve hayal gücünü genişletecek bir çok konuyu da öğrendim ya da merak sardım diyebilirim...

  Basit yazar diye bakanlara örnek olsun diye etkilendiğim bir hadisesini örnek vereyim... Stephan King geçirdiği bir trafik kazasında bacağını bir çok yerinden kırar ve hastanede yatağa mıhlanır. Yazmaya aşık olan yazarı bu durdurmaz eline kurşun kalemi ve not defterini alıp ''Dreamctacher'' kitabını eski baba (old school) uslupla yazmıştır ve yaşadığı kazayı ve sıkıntılar muhteşem bir şekilde romana aktarmıştır...

  Üretken, yaratıcı, zeki, kendine haz uslubu, titiz, eğitici, eğlendirici, etkileyeci ve saymakla bitmeyecek unsurlara sahip bir yazarı sıradan görmek bence hiç bir okura yakışmaz.

 • Arthas
  Arthas

  Stephen King 1947 yılında Portland'da doğdu. Annesi ve babası ayrıldıktan sonra, ağabeyi David ile annesinin yanında büyüdü.

  King'in çocukluğu babasının yaşadığı yer olan Indiana Fort Wayne ile annesinin yaşadığı Portland Maine arasında gidip gelmekle geçmiştir. Bir süre sonra annesi ve ağabeysi ile birlikte Durham'a taşınan King, burada okula başladı. 1966 yılında kolejden mezun oldu ve Orono Maine Üniversitesi'nde Bilim dalında öğrenim gördü. Üniversite kütüphanesinde çalıştığı sıralarda, yine burada çalışan karısı Tabitha Spruce ile tanıştı. 1970 yılında üniversiteyi bitiren King, bir yıl sonra Tabitha ile evlendi. Ancak öğretmen olarak iş bulamadığı için bir laboratuvarda çalışıyordu. Tam bu sıralarda bazı erkek dergilerinde yayınlanan bir hikâyesi büyük patlama yaptı. Bu hikâyeleri daha sonra Hayatı Emen Karanlık adlı kitabında toplandı.
  1971 sonbaharında Stephen, Main'deki Hamden Koleji'nde öğret-menliğe başladı. Hafta sonları ve geceleri, kısa hikâyeler ve roman yazmakla uğraşıyordu.

  1973 yılı baharında Göz (Carrie) adlı romanı yayınlandı. Zamanla kısa hikâyelerden romana hatta senaryo yazmaya atıldı. Senaryosunu yazdığı filmlerde hem oynuyor, hem yönetiyordu. 1974'te Kolorado'ya taşınan King burada Medyum (Shining) kitabını yazdı ve 1975 yazında yeniden Maine'e döndü. Burada göl kenarında bir ev alan King aynı yıl içinde Mahşer (The Stand) adlı yapıtını yazdı.

  1977 yılında yine aynı şehirde başka bir eve taşındılar. 1980 yazında ikinci bir ev alan King karısı ve üç çocuğuyla beraber burada yaşamını sürdürdü.

  Yazarlığı süresince, birçok ödül de kazanan Stephen King korku-gerilim dalında bir klasik oldu. Ülkemizde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan King, Kujo, Hayvan Mezarlığı, Christine, Tepki ve Sadist gibi bir çok unutulmaz yapıta imzasını atmıştır. Kemik Torbası adlı yapıtı 1999 yılında Bram Stoker Ödülü'nü kazanmıştır.

  2000 yılında vizyona giren ve Tom Hanks'in de başrollerinde oynadığı Yeşil Yol adlı kitabından aynı adla uyarlanan filmi 4 dalda Oscar'a aday gösterilmiştir.

 • Uğur Öztürk
  Uğur Öztürk

  paranoyak...

 • Murat Bulgu
  Murat Bulgu

  S. king icinden gelenleri, hayallerini ve korkularini, kendi toplumunun insanlari, kulturel ogeleriyle yogurarak ortaya okunabilir eserler doken, aslinda yazilari ebedi icerik tasimasada, yaraticiligi ve uslubu nedeniyle, eserlerini okumayi sevmeyen kitlelere dahi okutturabilen bir yazar.Okuma dunyasina, ilk defa onun -bu ebedi olmayan eserlerini- okuyarak basliyan cok insan oldugu biliniyor ve sanirim okuyucu dunyasina ondan daha fazla yeni gozler ekleyen baska bir yazar oldugunuda sanmiyorum.

 • Pelin Taş
  Pelin Taş

  adamın hayal gücü müthiş, ona kuşku yok. (her nekadar J.R.R. TOLKİEN gibi olmasa da hayal gücü iyi)
  ama ne bileyim yazım şekli iyi deil...Bir kere yazılardan pek düşünme şansı vermiyo..Ne varsa pat diye sölüyo hemen adam..Pek kitaplarında, aa şimdi nolcak diye heyecan anları olmuyo, olsa bile bir iki sayfa sonra heycanınız diniyo.
  Bir gerçektir ki hayal gücüyle yazar sayfaları doldurabiliyor...
  Ben medyumu okuduğumda korktuğumu bile hatırlıyorum...

 • Fatih Karakartal
  Fatih Karakartal

  beş-altı kitabını okudum,hernekadar insana birşey kazandırmasada heycan için güzel,hayal gücü çok geniş bir yazar..