Kültür Sanat Edebiyat Şiir

recm sizce ne demek, recm size neyi çağrıştırıyor?

recm terimi Cem Nizamoglu tarafından 09.12.2002 tarihinde eklendi

 • Barış Sevgi Özgürlük
  Barış Sevgi Özgürlük14.02.2011 - 21:36

  Şeriat nedir? Kur'an a göre devlet yönetmek. Fakat Kur' an da RECM yoktur!
  Şeriat ile yönetilen ülkelerde bu saptırılmış bir konudur. Sure ile örnek verirsek:

  NUR -2. Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah’ın dininde (hükümlerini uygularken) onlara acıyacağınız tutmasın. Müminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.

  Görüldüğü gibi evli / bekar ayrımı yapılmıyor. Kim zina ederse etsin ceza; caydırıcı olması açısından 100 sopadır.

  “Ben yalnızca şirki affetmem,diğerlerini ise dilediğimi affederim” dememiş mi sizin inandığınız Allah'ınız?
  ' Allah' ın verdiği canı Allah alır '... Bunu da mı bilmiyor bu din alimiyim diye geçinenler? !

  VAHŞETTİR. İNSANLIK AYIBIDIR! Bu dünyaya gelen herkesin yaşama hakkı vardır.

  Ben müslüman olmadığım halde bunları biliyorum. Şu aşağıda yapılan yorumlara bakıyorum da, sizin kendi taptığınız Kur' andan bile haberiniz yok be!
  Adaletmişmiş...

 • Memik Arabacı
  Memik Arabacı30.04.2010 - 23:59

  Selamlar, Öncelikle mor çığlığa bir sözüm olacak, bunun neresi vahşet, birileri bu suçtan uzak durursa sorun ne,siz hiç böyle bir suçlunun mağduru oldunuzmu olsaydı düşünceleriniz şimdiki gibi olurmuydu.Bataklıkları ilaçlıyoruz,lavraları neden yok etmeye çalışıyoruz daha yaşanır bir ortam mikrop saçan bakteri taşıyan haşerilerden kurtulmak için değilmi.Bu tür insanlarda (recmi hakkeden) topluma ve ferde hastalık saçmıyormu toplumu temelinden sarsmıyormu kurutmak en doğrusu ama bu işi en iyi RABBİM bilir yüce kitabımızda ALLAH nasıl emretmiştir bakmak lazım hadisler ne buyuruyor araştırmak lazım derim.Nasılki devletin kestiği parmak acımazsa YARADANIN emrinde de hikmet var derim.en iyisini ALLAH bilir.

 • Aslıhan Duygu Alptekin
  Aslıhan Duygu Alptekin12.01.2007 - 14:49

  bu günah(zina) Allah'a karşı işlenmiş bir suçsa eğer,ortada başka hiçbir insana verilen bir zarar yani kul hakkı yoksa, insanlara ne oluyor? ? ? İslamiyet'te ne zamandır Allah adına birilerine ceza veriyor ademoğlu? ? ? bunun adil olduğunu savunan fındık beyinlidir.....................

 • Sonsuzluk Kervani
  Sonsuzluk Kervani11.07.2006 - 22:25

  Evli kadın ve evli erkeğin zina yapmasının cezasıdır,recm cezasının uygulana bilmesi için 4 şahit ile isbatı veya tarafların zinayı itiraf etmeleri şartı aranır,herhangi haramın cezasının dünyada karşılığının verildiği hallerde Allah c.c. bu günahı afvedeceği umulur,bana göre burda amaç cezadaki caydırıcılıktır,kimsenin böyle bir cezaya çarptırılcağını bile bile bu fiili işleyeceğini zannetmiyorum.

  Osmanlılarda, altı yüz sene içinde, bir kerre zinâ şâhidliği yapılmamış, bu sebeb ile hiç kimse, recm edilerek öldürülmemiştir. (S. Abdülhakîm Arvâsî)

 • Nurfer Yıldız
  Nurfer Yıldız16.09.2005 - 01:00

  Akılları fikirleri cinsellikte olan zavallıların kadınlara karşı uyguladıkları ve aslında kendi suçluluk duygularını rahatlatmak için uyguladıkları tarih öncesi bir cezalandırma yöntemi.

 • Cengiz Cansız
  Cengiz Cansız27.07.2005 - 23:52

  olumlu...

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş07.06.2005 - 18:44

  Nisa 15.
  Kadınlarınızdan fuhuş yapanlara karşı içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar şahitlik ederlerse, o kadınları ölüm alıp götürünceye veya Allah onlar hakkında bir yol açıncaya kadar kendilerini evlerde tutun (dışarı çıkarmayın) .  Taşlama ile ilgili bir ayet var gibi hatırlıyordum ama bulamadım. Bu tarz ayetlerin toplamından oluşmuş dinsel hukuk sistemine şeriat, bu sisteme göre fuhuş yapan kadının öldürülme şekilene de recm denir.

 • Berna Sırlan
  Berna Sırlan07.06.2005 - 15:08

  Vahşetttttttttttt! ! ! ! ! ! !

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz12.03.2005 - 23:56

  çok eglenceli bişeye benziyor uzaktan recmedilmek...en azından bizim memleketteki gibi okuyup yazanı zindanlarda çürütmüyorlar

 • Elif Cevahir
  Elif Cevahir15.02.2005 - 15:44

  Adalet..