Kültür Sanat Edebiyat Şiir

oscar wilde sizce ne demek, oscar wilde size neyi çağrıştırıyor?

oscar wilde terimi Barış Çalışkan tarafından 28.06.2003 tarihinde eklendi

 • Fizanlı Necip Fîyakalı
  Fizanlı Necip Fîyakalı15.05.2009 - 05:22

  efenim içli erkek adam olup karısını anlamak yerine sanal aleme değil de topa tüfeğe sarılmış insancağızdır.karısı güzeldir fekat zeki olduğu için tüm zeki kadınlar gibi hor görülüp heba edilmiş idir.eh napalımdır erkek milleti her yerde aynı olup kendinden zeki kadınları içsiz olarak aşağılayıp her türlü muameleyi reva görürler.zeki kadın ise zeki olmadığı için içli görünen kocayı bir iki kez adam yerine koyar konuşur bakar ki laftan anladığı yok idir-ki genellikle anlamazlar-sessizce vurur kapıyı gider zeki olmadığı için içli görünen adam dımdızlak ortada kalır!
  efenim bir de zeki olmadığı halde içli görünen kadın vardır.özellikle bu türün akıbetinin zeki kadınlardan besbeter olduğu cümlealemin malumudur.kendisini aklına gelebilecek her şekilde aldatmış olan hovarda kocanın muhtemelen kocaya duyuracak şekilde kenarlarda köşelerde kadehlerde şişelerde kalbinden başka her yerde ağlayıp sızladığı,mektuplarını,saçma şiirlerini bağrına bastığı,yine bilimum anlamsız mekanlarda,bilhassa sanal alemde ona ait bir iz aradığı herkesçe malum olan malumatlara dahil idir.
  bendenizin zeki olmayan fekat içli kadınlara tavsiyem ayağınıza gelen fırsatları tepmeyiniz ;) aklınızı başınıza devşiriniz...hovardaların üstüne basıp geçiniz ;)
  itina ilen...

 • Gülçin Yalçın
  Gülçin Yalçın03.02.2007 - 22:39

  sebastian melmout takma adını da kullanan irlanda asıllı ingiliz yazar...sadece 46 yıl yaşamış olması ne üzücü:(

 • Safira El-azizi
  Safira El-azizi03.12.2006 - 14:56

  tum siradisi insanlar gibi yazarin siradisi kisiliginden cok yazdiklarindan bahsetmeliyiz diye dusunuyorum.William Shakespeare gibi o da Mevlanadan etkilenmistir.
  Sevginin siradisi taraflarini cesurca ve erotizmden uzak kalarak islemistir.
  Porno caginda soylenilenin aksine kacilacak degil anlasilmasi gereken bir yazardir..

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz12.02.2006 - 18:35

  -kadınları yeterince iyi anlamıyorum...
  -kadınlar sevilmek içindir, anlaşılmak için değil.

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz17.01.2006 - 19:46

  'Kırmızı bir gül istiyorsan,' dedi Ağaç, 'onu ay ışığı müziğinden yaratacak ve kalbinin kanıyla boyayacaksın. Göğsünü bir dikene dayayıp bütün gece bana şarkı söyleyeceksin. Bu sırada diken kalbini delecek. Kanın benim damarlarıma akacak.'
  'Tek bir kırmızı gülün bedeli ölüm mü! ' diye feryat etti Bülbül, 'Herkesin hayatı değerlidir. Yeşil ormanda oturup altın arabasındaki Güneş'i ve inci arabasındaki Ay'ı izlemek güzeldir. Alıç ağacını kokusu da, vadide saklanan çançiçekleri de güzeldir. Ama Aşk, Hayat'tan daha güzel. Ayrıca bir insanın kalbinin yanında bir kuşun yüreğinin ne önemi vardır ki? '

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz16.01.2006 - 22:26

  mutsuz masalların sivri dilli yazarı...filmlerde hep kötü adamlar erken ölür...hayattaysa tam tersi...

 • Moon Ben
  Moon Ben17.12.2005 - 23:06

  İyi ve ünlü bir şairdir..Wilde sosyalist olduğunu açıkca sölemekle kalmayıp,eşcincel olduğunuda ima eden bir şahsiyet...Sevgisiz büyüyüp iğreç bir hayat geçirmiştir..Hayatının son zamanlarında herşeyini yitirmiştir..Yalnızca içki içmeyi ve genç erkek çocukların peşinden koşmayı sürdürmüştür...Yanılmıyorsam 1900 yılında da pariste öldü :)))
  Dorıan gray'ın portresi yapıtı tavsiye edilebilir...

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz03.12.2005 - 12:20

  Sebastian Melmoth

 • Onur Umut
  Onur Umut18.04.2005 - 14:14

  insan kaç hayat yaşarsa, o kadar ölümle ölür - diyen yazar çizer kişi...

 • Ahmet Durmaz
  Ahmet Durmaz15.02.2005 - 02:51

  evet