Kültür Sanat Edebiyat Şiir

kurtlar vadisi sizce ne demek, kurtlar vadisi size neyi çağrıştırıyor?

kurtlar vadisi terimi Yakup Cagdas tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  "İstanbul Bağcılar’da barışma teklifini reddeden eski kız arkadaşı 16 yaşındaki lise öğrencisi Cansu Çaptı’yı sokak ortasında pompalı tüfekle karnından vurarak öldüren Mehmet Ali K. (17), 'Korkutmak istedim, tüfek ateş aldı' dedi."

  Aferin millet olarak "Kurtlar Vadisi"ni izlemeye devam.. Bu şiddetperest dizilerden ne bu topluma, ne de insanlığa hiç bir fayda gelmez, ancak şiddeti kendince meşru gören böyle sosyopat tipler çıkar.. Katilin yaşına dikkat edin, henüz 17 yaşında..

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Türk izleyici profilinin özeti. Herkes mafya babası, herkes atar gider yapıp, vurup kırmak istiyor. Ondan sonra elin Avrupalısı niye bilimde, kültürde, sanatta, teknolojide kısaca her şeyde bizden ileri diye hayıflanıyoruz..

 • Furkan Dündar
  Furkan Dündar

  Her gördüğümde lan bi bitmedin dediğim dizi

 • İbrahim Arslan
  İbrahim Arslan

  Polat 2023 yılında ölecek gibi :)) Biz de daha o zamana kadar vadiyi seyretmeye devam edeceğiz sanırım... O zamana ülkemin hiç bir derdi kalmaz herhalde :))

 • Kenan Ertürk
  Kenan Ertürk

  kurtlar vadisi dizisi olayların başlangıcı hep ikili ilişkilerden yola çıkarak hazırlanmış birçok senaryodan yola çıkılmış(testere necmi:ustasıyla annesini yatakta basması ile ikisinede öldürmei; laz ziya asiyenin başka erkekle aldatması; mehmet karahanlı:nergisden olan oğlunun aslan akbey tarafından kaçırılışı) birbiriyle kombine edilmiş kurgusu güzel heyecanlı bir dizidir. bence izlediğim tüm yabancı yerli filmleri geride bırakacak bir film olmuştur.

 • Toprak Su
  Toprak Su

  çok keyifle izlediğim aksiyonu süper bir dizi.. Türkiye'nin dizisi ;)

 • Kemal Ekmekçi
  Kemal Ekmekçi

  Kurtlar Vadisip Pusu Dizisinde Bende Rol almaktayım. Saygı ve sevgilerimle

 • Mahmut Karaca
  Mahmut Karaca

  Geçmişte ve günümüzde Türkiyede yaşananları farklı bir şekilde anlatan bir dizi.

 • Gece De
  Gece De

  Kurtlar vadisinin ben yayindan kalakmasini istemiyorum ama biraz haksiz lik yapildigini dusunuyorum biz izleyicilere, neden hep bir oyuncuyu sevince yada o,oyuncuyu seyretmekten keyif aldigimiz o anlarda tutum oyunculari cikariyolar, simdide ZAZA yi cok severek izliyom bunu ne zaman cikaracaklar diyede dusunmeden edemiyorum.....

 • Lââ Lemân
  Lââ Lemân

  Merak edip biri kere seyrettim seyrederken fenalık geçirtecek kadar uyusuk bir dizi bence :))

 • Barbaros Alkan
  Barbaros Alkan

  izlemeye korktuğum ve kaçındığın bir türk dizisi

 • Zeytin Zeytin
  Zeytin Zeytin

  konusunun ne kadar saçma olduğunu geçtim de az önce birinin facebook'unda gördüğüm fotoğrafla gülme krizine sokmuştur beni. anacım ne o öyle adamların üstüne ciks takımlar, birinin elinde kaleşnikofumsu koca bir silah, diğerinde kuru sıkı olduğu kabak gibi belli olan parlak bir şey, ormanda yürüyorlar.... ilahi siz de =)

 • Kurt Adam Amcayı Yiyen Küçük Kız
  Kurt Adam Amcayı Yiyen Küçük Kız

  gerçek olayları anlatan dizi diye düşünmekteyim

 • Kadir Şinas
  Kadir Şinas

  Çıktığından bu yana ülkede artık her insan ülkede bi oyunların döndüğünü düşünüyo.Her insanın bi fikri var bu da dizinin nası iyi bi yapım olduğunu anlatmaktadır.

 • Hasan Yılmaz
  Hasan Yılmaz

  merhaba sayın antoloji üyeleri sizlere bir şey söyliyeyim bu diziler çıkalı kendi içinde emniyeti askeriyesi devlet daireleri tasfiye yoluna gitmedimi içindeki çürük elmaları yakalayıp adalete teslim etmedimi mesela şahinler,ekenler, jitemciler bunlar bu ve bunun gibi bir cok insan yakalandı şimdi sen cıkıpda kurtlar vadisi havadan sudan bir dizi dersen olmaz şunu de çekim hataları çok kabul hareketler yapmacık doğru ama gercek olan bu ülkenin meselesini sokak kabadayılarının illeri yönettiği mafyanın ülke yönetimindeki insanları tehdit ettiğini asla unutmayalım saygılarla

 • Ali Değeralp
  Ali Değeralp

  çok unaık bir yönetmen ve gözlemci osman sınavın türkiye şartlarını çok iyi değerlendirdiği ve bunuda bu dizide sergilemsinin, bununla birlikte bu dizinin vazgeçilmezleri olan ülkemin acınası insanların perşembe günleri ekrannın başına kilitlendiği ve benliğini sorgulama hakının haberi olmadan kendisinden alındığının farkında olmadan mutlu bi robot gibi, acaba yarın bende burda yaşananları kimin üzerinde denesem dediği dizinin ismidir.

 • Sinan Karataş
  Sinan Karataş

  Osman sınav'la başlayan bir destandır.Gerçeklik payı çok yüksek olan bir dizidir.

 • Baki Demir
  Baki Demir

  selam arkadaşlar kurtlar vadisi bence ülkemizin gercek paylarınd bir anlatım hep korku ve şiddetten eliştiriyorlar bu ülkede hep amarikan filimleri ile büyüdü bu genclik kimi örnek aldılar ranboyumu tarihimizi ve ülkemizde dönen dolapların gizlilik kalmamasını bilmek biz genclerin hakkı neden bu ülkemizde hayınlar kahraman vatan sevenlerda hayın ilan eliliyor ama ne yazıkki ne derin bir tarihe sahip bir milletiz bizlere ne tv ne siyatsiler vatan sev gisini aşlılıyor bir dizi cıkıyor türkiye gerceklerini anlatan onuda eliştiri manyahı yapıyorlar cok yazık

 • Kamil Öztürk
  Kamil Öztürk

  oldukça tutulmus bir filmdir.. en güzel yanıda insanların ölmesinin haklı kılınabildigini gösteriyor.:S ne olursan ol yine de gel falan yok.. ne olursan (yada ben senin ne oldugunu düsünüyorsam) ona göre muamele.

 • Sevcan Amil
  Sevcan Amil

  İçinde büyük oranda gerçekleri barındıran bir dizi. Hem şimdinin hem geçmişin hem de geleceğin gerçekleri var bu dizi de.'Kurtlar Vadisi Terör' devam etseydi daha iyi olurdu, ama hiç terörle ilgili gerçeklerin duyulmasına izin verirler mi? Benim anlamadığım önemli bir şey var, neden sürekli bu dizi de şiddet var yasaklansın falan deniyor, tamam şiddetin olduğu bir dizi ama anlattığı konuları adamların eline çiçek vererek yada daha farklı bir yolla anlatamazlar ki.Üstelik bu dizi çocuklar için de yapılmıyor ki. Büyükler de bir zahmet etkilenmesinler artık. bu ülkede bunca yıl Rambo, terminatör gibi şiddet dolu filmler izlendi, izlettirildi, üstelikte erken saatlerde. Şiddet dolu çizgi filmler halen televizyonlar da yayınlanıyor ve birilerinin taktığı şeyse kurtlar vadisi, neden acaba(!) Ben sadece gülüyorum :) :)

 • Ömer Tığlı
  Ömer Tığlı

  tek kelimeyle gerçekleri anlatıyor

 • Seda Avcı
  Seda Avcı

  bence bu tür diziler gençleri şiddete yöneltiyor.sonra cinayet vb. olaylar çıkıyor.halkın dikkati gerçek gündemden kayıyor.sonra da başbakan mahkemelik oluyor.şehit ailelerine hakaret ettiği için tazminat veriyor.kimsenin haberi yok! RTÜK de bu dizileri yayınlamaya izin veriyor ki halkın dikkati başka yönlere kaysın.bu ülke kökten batmış...

 • Mehmet Yanardağ
  Mehmet Yanardağ

  ustte yazan yorum lar qıbı bende aynısını yazacaqım
  uLkemızın acı ama gercek olayları kımılerı var kımılerı ulkemızde bu ve buna benzeyen kısıler yok desede herkes oldugundan emın.

 • Bedrettin Taş
  Bedrettin Taş

  kurtlar vadisi süper çok güzelfakat kurtlar vadisi pusu okadar iyi degil çünkü polat denen şahıs prıson breaktakı baş rol oyuncusundan rol kapmış gibi duruyor

 • Didem Hülya Özbay
  Didem Hülya Özbay

  TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN GERÇEKLERİ...

 • Yüsra Deniz
  Yüsra Deniz

  TÜRKİYEMİZİN ACI GERCEGİ...

 • Hdeniz Hatipoglu
  Hdeniz Hatipoglu

  çok üzgünümm..polatım yine kanlar içinde...filmin sezonu böyle bitince üzgün ayrıldım ne yalan söyliyim...çok seviyorum diziyi...bitmesin isterdim hiiiiçççç

 • Elif Oz
  Elif Oz

  kurtlur vadisi bende karanlık gerçeği çağrıştırıyor.başladığı günden beri izlediğim neredeyse yegane dizim.izledikçe bu ülkede dönen dolapları ve bunca zama böyledir dediklerimize karşı bize aslı şöyledir dedirten bir dizi.

 • Murat Güllüoğlu
  Murat Güllüoğlu

  SELAMLAR TÜRKİYENİN GELMİŞ GEÇMİŞ VE ŞUAN OLAN OLAYLARIN BENZETME OLARAK CANLANDIRILIYOR KAÇAKÇININ FAİZCİNİN NELER YAPTIĞINI VE DEVLET BİZİ NERDE VE NE ZAMAN BULACAĞINI DEVLET BÜYÜKLERİNİN NELER YAPTIĞINI ANLATIYOR ÜLKENİN NE ŞEKİLDE YÖNETİLDİĞİNİ YOKSULLARIN HAKLARI NASIL HEDER OLDUĞUNU GÖSTYERİYOR SAYGILAR.....

 • Mecit Baştürk
  Mecit Baştürk

  ASLANIM BİRİLERİ BİR SİRKKURMUŞ VE CAMBAZ İP ÜZERİNDE YÜRÜYOR SAKIN SEN CAMBAZA BAKMA SEYRETME (SEN EYYY TÜRK GENÇLİĞİ BİZLER BU SİRKİ KURANLARI MAKASA ALALIM.eğer bizde cambaza bakar onunla oyalanırsak vayy halimize.herkesin aklında (GLADİO) YALAN yaaa yok böle bişey diye geçebilir isime bakmayın isim değişik olabilir ama emin olun var bu taki (1071 malazgirt) zaferinden bu yana bu vatanımzın ve milletimizin arkasında ve önünde entrikalar tezgahlar senaryolar bitmemiş bitmeyecekte bilinmesi şarttır.bu milletin kahramanı bitmez (polatı,mematisi,abdülheyi) hep olacaktır.OLMALI