Kültür Sanat Edebiyat Şiir

jitem sizce ne demek, jitem size neyi çağrıştırıyor?

jitem terimi Tarhan Tekelioglu tarafından tarihinde eklendi

 • Erdem Çelikdağ
  Erdem Çelikdağ

  Arif Doğan ölmeden önce televizyonlarda, savcılıklarda ve mahkemelerde "JİTEM'i ben kurdum." diyor.
  Yaptıkları binlerce FAİLİ MEŞHUR KATLİAM ortada...
  Ekolojiye tepki olarak doğanlar ise hala bunun efsane olduğunu söylüyor.

  Eh, normal!

 • meçhul
  meçhul

  olduğunu zannetmiyorum bi mit ajanları var

 • Fatih ARSLAN-2023
  Fatih ARSLAN-2023

  JİTEM = Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele anlamına gelmektedir. zorlu şartlarda görev yapmaya dayanıklı, vatansever kimseler tarafından oluşturulmuş bir istihbarat birimidir. Milli İstihbarat Teşkilatı ne ise JİTEM de odur.
  Örneğin farklı dövüş sanatları vardır. karate do su taekwando su, ju do su , Aikido su ....
  Bunun gibi JİTEM de bir istihbarat üslubudur ve unsurudur. Eğer avrupada JİTEM kalitesinde bir istihbarat ve terörle mücadele birimi olsaydı ışid bu kadar kuduramaz ve belki de kurulamazdı.
  Hava alanlarındaki istihbarat ve güvenliği yaşlıllar, çocuklar ve engelliler de çok rahat sağlayabilir. . JİTEM e laf veya ağır eleştiri geldiğinde ülkemizdeki bütün güvenlik birimlerine kadar uzanır bu durum.

 • Şaban Mortaş
  Şaban Mortaş

  Hâlâ aydınlatılamayan karanlık örgüt. Halkı devletten soğutmak için bilinçli olarak kurulmuş bir oluşum.

 • Kadir Yıldız
  Kadir Yıldız

  just in time diye bir saçmalığa dayandırmıştım bu jitemi kafam çok karışıktı çook. şimdi iyiyim çok şükür :)

 • Cengiz Selçuk
  Cengiz Selçuk

  güneydoğu efsanesi,

 • Tek Yörük
  Tek Yörük

  JiTEM VAR VR OLACAK:TTK

 • Harun Cihangir
  Harun Cihangir

  Jitem pkk dır. bakmayın Pkk nın Jitem bizi katletti diye yaygaracılık yaptığına işin aslı Pkk Jitemdir ve kendlerine tabi olmayan Kürtleri Jitem kılığı ve maskesi ile katletmiştir.

 • Burak Karadaş
  Burak Karadaş

  Jitem başlangıçta hizbullah gibi iyi bir amaçla kurulsa da daha sonra askeriyedeki ve istihbarattaki sızmalardan ve bazı subayların para ve makam konusundaki açgözlülüğü yüzünden faili meçhul cinayetlerin merkezi olarak görülen; Ve tüm suçları öldürüldükten sonra Cem Ersever Mahmut Yıldırım(Yeşil) Hüseyin Tilki(Tilki Hüseyin) gibi isimlerin üzerine yıkılan bir oluşumdur.Bu oluşum devlet tarafından kabul edilmediği için kurucusu da belli değildir.Fakat Cem Ersever Arif Doğan Yeşil gibi isimler bu konuda akla ilk gelen isimlerdir.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  topraktan fıskıran insan kemikleri.kafatasları.devlet adına adam öldüren katiller sürüsü

 • Simge Mert
  Simge Mert

  Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele

 • Helin Deniz
  Helin Deniz

  Nice faili mechulun cellatlığını üstlenmiş bir grup...Faaliyetleriyle kanınımızı donduran insanlıktan nasibini almamış caniler...

 • Irmak Lal
  Irmak Lal

  PKK ile mücadele etmek için Jandarma tarafından kurulduğu kamuoyunda açıkça bilinen JİTEMin varlığı resmi makamlarca henüz kabul edilmedi. Türkiyede ilk defa JİTEM içerisinde yetkili bir isim bu örgütün varlığını deşifre ediyor. Üstelik bunu yapan, JİTEMin kurucusu olarak gösterilen Emekli Albay Arif Doğan Ayrıca Ergenekon davasının da önemli sanıklarından biri.

 • Hasan Çetin
  Hasan Çetin

  bence jitem pis işlerin yapıldıgı bır devlet kurumudur.binbaşı erseverın ıtırafları dıyebır kutap okuyun gayet guze bı sekılde anlatılmıs

 • Labi Durla
  Labi Durla

  genelkurmayımız hariç, dünyaalem tarafından varlığı kabul gören, faili meçhul dendiği zaman akıllara gelen örgüttür.
  öldürdükleri kişi başına aldıkları paradan dolayı birçok masumun canına kıyıldığına dair rivayetler vardır.

 • Hüseyin Eroğlu
  Hüseyin Eroğlu

  Askeri İstihbarat

  Kişilerin çıkarlarına hizmet etmediği sürece varlığı gerekli.

 • Hüseyin Eroğlu
  Hüseyin Eroğlu

  Askeri İstihbarat

  Kişilerin çıkarlarına hizmet etmediği sürece varlığı gerekli.

 • İmelda Cisil
  İmelda Cisil

  guvenligimizi saglayan devasa guc (jandarma istihbarat)

 • Kemal Tunç
  Kemal Tunç

  JİTEM: VATAN İÇİN HER ŞEYİ GÖZE ALAN (JANDARMA İSTHBARAT VE TERÖRLE MÜCADELE TİMİ) KAHRAMANLARDIR.

 • Hacı İzci
  Hacı İzci

  jitem bence devletin bi nevi tetikcisi jitem olmayı isterdim devlet yanlısı

 • Erim Toprakçı
  Erim Toprakçı

  jitem:gladionun ayağıdır

 • Ali Onarıcı
  Ali Onarıcı

  jandarma istihbarat ve terorle mucadele

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Adsız kahramanlar. Onlar içimizdeler, her yerdeler...

  Teröristlerin korkulu rüyası...

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Faili meçhul cinayetlerin biricik adresi.Sivil katliamlarının odağı.

 • Kamil Koyungiloglu
  Kamil Koyungiloglu

  Evet türkiyede birileri bir şeyler yaptı, yapılanlar gereklimiydi yada yapılanma olumlumuydu, jitem nedir hangi amacla kuruldu.
  Turgut Özal,ın ilk içraatı istikbarat örgütü yani MİT i sivilleştirmek emniyet örgütünde istikbarat birimi kurmak ve böylece sivil hükümetleri daha güçlükilmak askerin konumunu zayıflatmak, istikbarat bölünmesi sonucu jandarmada terör uyuşturucu ve çeteler ile savaşabilme kabiliyetini artırmak amacı ile JİTEM,i (jandarma istikbatrat, terörle mücadele) birimini kurdu ve çok yararlı faliyetleri vardı fakat ülkemizde yararlı faliyetler hep tu kaka olduğu için bazıkişiselve görevi kötüye kullanma olayları bahane edilerek karalandi, örneğin polis içerisinde uyuşturucudan çeteye, kaçakcılıktan,kadın ticaretine kadar bir çokolayın içinde olmasına hatta bazı cinayetlerin bile faili mechul veya sanık değiştirmeye yada delilleri karartarak olayların srumlularını kurtarmaya kadar bir cok olya karışmış, oda yetmemiş istikbarat faliyeti yürütüyoruz diye genelkurmaya kadar sızılmış ve belge bilgi kaçırılmış yani kısacası herkez siyasi bir karar rayından çıkmış kişiler makam ve mevkilerini ya ihtirasları uğruna yada kişisel çıkarları veya mensubu bulundukları cemaatlar yararına kullanmışlar ve hala kullanıyorlar.
  Jandarma istıkbarat kurulması zorunluydu ve görev alanları son derece riskli olduğu için ön bilgi alınmadan yürütülmeside imkansızdı birde üç istikbarat örgütü polis, mit ve jandarma adeta rekabete girmiş gibi bir yapıda iken yani bilgi paylaşımı mümkün olamadığı dönemler yaşanırken kendi güvenliğini sağlamak zorunda, bir taraftanda görevini yürütmesi gerekiyordu, aynı zamanda terör ve destekcileri değil köylerde şehirlerde,mecliste bile faliyetlerini yürütürlerken öldürülen çocuk, kadın, bir cok sivilin katillerinin ortakları bagıra bagıra probaganda yapıyor, yardım topluyor ve hatta devletin makamlarına oturuyor, teröristler devletten maaş alır hale geliyor katillere gerila deniyor ve törenlerle karşılanıyor iken jandarmada boş duramazdı fakat görev sınırlarını aştıklarını kabul edemeyiz kuralsız bir şavaş var adeta ve kurallar bazen yetmiyor veya katillerin yaşam suyuda olabiliyor bu günkü gibi. Kaldıkı örgütün infazları ve olayları bile jitemin üzerine birakılmaya çalışılıyor ELL İNSAF.

 • İbrahim Demirkoparan
  İbrahim Demirkoparan

  Bir kaç kişinin karaktersizliği nedeniyle yaptıkları onca iyi şeyler ve fedakarlıklar gölgede kalan kurum.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Hem resmi ideolojiye sahip olmak,hem de demokratik olmak mümkün değildir.jitem gibi gizli süikast devletine sahip olmak,hem hukuk devleti olmak da mümkün değildir.

 • Zehra Kurt
  Zehra Kurt

  Jitem (jandarma istihbahrat ve terörle mücadele) , pkk terör örgütüyle mücadele etmek için kurulan, terör örgütüne maddi ve manevi destek sağlayan bazı kişilerin öldürülmesiyle sorumlu tutulan bir teşkilattır. Ancak böyle bir teşkilatın varlığı resmi olarak kabullenmez. Şu sıralar ergenekon örgütüyle de ilişkilendirilen jitem ismini sıkça duymaktayız

 • Ali Tanzer
  Ali Tanzer

  SÖYLENELERE GÖRE BÜYÜK ŞEYTAN ABD NİN KURDUĞU VE KENDİ ÇIKARLARI İÇİN KULLANDIĞI İLLEGAL BİR YAPI.

 • Karlı Agustos Gecesi
  Karlı Agustos Gecesi

  Bir zamanlar İyiki varmıssın JİTEM..Şuan nerdesin acaba? ?

 • Serhat Yıldız
  Serhat Yıldız

  İlk önce varlığı bilinen Jandarma İstihbarat Teşkilatı idi..
  Sonra dönen bin bir türlü kapalı çarşılardan sonra varlığı yok sayılan...
  Bir bilinmez ve sönmez detay....

 • Eray Eyi
  Eray Eyi

  veli küçük'ün hizbullah'tan önce kurduğu söylenen örgüttür. jitem'in, bir kısım devlet adamları grubunun, kanunlar dahilinde yapamayacağı infaz ve eylemlerini yapabileceği, askeriye dahilinde silahlı bir örgüt olduğu söylenir.

  fakat bu örgüt hiç bir zaman resmi hiyararşi silsilesinde görülmemiştir. buna karşın; bazı subay ve assubayların üç beş yıl öncesine ait maaş bordrolarında jitem biriminde çalıştığına dair ibareler yer almaktadır.
  jitem'in önceleri varlığı inkar edilmezdi hiçbir devlet adamı tarafından. kabul de edilmezdi.

  nitekim jitem resmi olarak yok.(istisnalar hariç:bordro meselesi) .
  gerçekte ise: 'kral çıplak' diyorum.

 • Mehmet Avcı
  Mehmet Avcı

  Bundan 4-5 yıl kadar önceydi sanırım. bir teröristin dağdan inip,silahlı kuvvetlerimize teslim olmasının ardından yargılandıkdan sonra silahlı eylemde bulunmamış olmasından dolayı serbest bırakılmıştı.dah sonra askerlik görevıini yapmak için askere alınan bu şahsiyet(adını biliyordum hatırımda yok şuan.,hatırlayınca mutlak yazarım) ,askeliğini sırasında JİTEM tarafından teklif edilen çalışma isteğini kabul etmiştir.şimdiiii tam bu nokta da ifade etmek istediğim durum şudur; bugün,Hem TSK hem MİT ne önce ne de şimdi böyle bir kurumun varlığını kabul etmiyor.Yok böyle bir kurum,hiç de olmamıştır diyor..Biz salağız ya millet olarak! ! yedik zaten.O teslim olan terorist JİTEM çalıştığını üzerinde Jitem yazılı MAAŞ BODROSU yla ispat etmişti..12 yıl çalıştım,10 yıl daha çalışsam emekliye ayrılacaktım.Böyle bir kurum yoksa ben bu maaşı nerden aldım diyor adam..(Bahsi geçen şahsın videosunda kendisi aynen böyle söylüyordu)

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Jandarma teşkilatının içinde kanunsuz ve keyfi uygulamalar yapan şaibeli bir birim bu yüzden kaçınılmaz olarak lavedilmiştir.

 • Perihan Pehlivan
  Perihan Pehlivan

  vatan, millet için hizmete hazır bir birim olarak kurulmuş olmasına karşın, her devlet birimi gibi yozlaşmıştır. istikrarsız siyasetin günahı bu olsa gerek. iyi niyetli ve canla başla görev yapanları ayırt etmemek haksızlık olur. her devletin yapısında devlet yararına hizmet edecek böyle özel eğitimli ve donanımlı birimler vardır ve emir komuta zinciri içinde çalışırlar.

 • Perihan Pehlivan
  Perihan Pehlivan

  vatan, millet için hizmete hazır bir birim olarak kurulmuş olmasına karşın, her devlet birimi gibi yozlaşmıştır. istikrarsız siyasetin günahı bu olsa gerek. iyi niyetli ve canla başla görev yapanları ayırt etmemek haksızlık olur. her devletin yapısında devlet yararına hizmet edecek böyle özel eğitimli ve donanımlı birimler vardır ve emir komuta zinciri içinde çalışırlar.

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Teröristlerin ve sempatizanlarının korkulu rüyası...

  ...

 • Sade Halil
  Sade Halil

  tansu hanımın marifeti sağolsun

 • Alper Yalcin
  Alper Yalcin

  kanli terör örgütü..Cok cana kiydi...

 • Nilüfer Aydemir
  Nilüfer Aydemir

  hımmm, obamanın servet ödediği ama bizimkilerin yargıladığı gizli istihbarat ajanlarının toplu adı..

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Bir jilet markası...

  Çok keskindir... (:

  ...

 • Barbaros Alkan
  Barbaros Alkan

  Türkün varolma savaşı, toprak savunucaları

 • Barbaros Alkan
  Barbaros Alkan

  Akpnin gözüne batan TSK tabanlı örgütlenme

 • Emre Erden
  Emre Erden

  1-) JİTEM (Jandarma İstihbarat ve Terrörle Mücadele) terrör örgütleriyle mücadele eden jandarmanın bir birimidir.
  2-) Kurucusu Binbaşı A.Cem ERSEVER'dir.
  3-) Dağlarda Pkk kılığında dolaşırlar halkla iç içedirler amaçları istihbarat toplamak ve operasyon düzenlemektir.
  4-) Geçmişte bir takım karanlık olaylara karışmışlardır.
  5-) Jandarma kurumu içerisinde terrörle mücadelede en aktif ve en etkin kuruluştur.

 • Emre Erden
  Emre Erden

  Jitem (Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele) Binbaşı Cem Ersever tarafından kurulmuş ve komuta edilmiş bir kuruluştur. JİTEM Pkklı itirafçıları köy korucularınıda kullanarak Pkkya ağır zayiatlar verdirdi. Fakat Jitem mensupları illegal çalışmalara yönelmiş ve Güneydoğuda faili meçhul işlere girişmişlerdir. Soner Yalçın bunu kitabında Cem Erseverin itiraflarında gayet güzel ve kesin bir dille açıklamıştır. Jitemciler uyuşturucu kaçakçılığı ve silah kaçakçılığı bile yapmıştır. İtiraflarda bulunan bir Jitemci aynen şöyle diyor 'Jitem komutanları görevlerinden sonra nasıl zengin oluyorlar? Bakın apartmanları lüks daireleri ve son model arabaları var' Tabi bunlar 90'lı yıllardı şimdi Jitem böle faaliyetleri var mı yok mu bilinmiyor. Ama çok etkili bir kurum olduğu açık ve ortadır. Jitem olmasa belki terrör dahada büyüyüp farklı bir hal alacaktı.

 • Sedoski Sediyorkent
  Sedoski Sediyorkent

  hiç bi bilgim yok ama oyle bi kitap war duymuştum

 • Zeynep Mete
  Zeynep Mete

  jandarma istihbarat demektir...ama sanırım artık kullanılmıyor...

 • Kurt Adam Amcayı Yiyen Küçük Kız
  Kurt Adam Amcayı Yiyen Küçük Kız

  ajanlar

 • Etek Giyen Erkek
  Etek Giyen Erkek

  ALACA KARANLIK´TA KURSUN SESi GiBi,KULAGA MUSiKi GiBi GELiYOR.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  halkın üçte ikisi cahil,üçte biri fırlama'terbiyesiz'.Halk korkudan önümüzde eğiliyor.
  Ali Kaya