Kültür Sanat Edebiyat Şiir

kurt cobain sizce ne demek, kurt cobain size neyi çağrıştırıyor?

kurt cobain terimi Seçkin Bilici tarafından 08.09.2003 tarihinde eklendi

 • Erkan Crematory
  Erkan Crematory04.11.2010 - 04:10

  grunge metal nirvana grubunun yakışıklı karizmatik 1994 yılında kaybettigimiz solisti

 • Sena Işık
  Sena Işık20.07.2008 - 14:54

  Kurt donald Cobain; Grunge metal müziği yapan söz besteleyen Amerikalı rock'çı, gitarist...küçük duygusal bi balık burcu..grunge metalin kurucusudur..seattle'da yaşamış ve ölmüştür,herkes grunge metali kendine yaşam tarzı haline getirmiştir Amerika'da..courtney love ile evlendikten sonra hayatı değişmeye başlamıştır mide ağrıları başlamış ve marijuana'ya alışmış ve agrılarını bunun sayesinde dindirmeye çalışmıştır hatta öyle bir an olmuş ki sahnede tavana tırmanarak hayranlarını şok etmiştir ve kurt'ün dediği tek şey: HAYIR HAYIR SADECE KÜÇÜK BİR DALIŞ YAPACAĞIM) sahnede ilk gitar parçalayan şahsiyettir..mektubunu okuduğumda çok duygulandım...tabi ki intihar edicekti belki ama tüfeği ağzına dayayan tabi ki courtney love yani karısıydı(pislik) ve öldürüldü bnce...öldürülmeseydi de ölecekti zaten ama sonuç karısının tuttuğu kiralık katil sonucu ölmüştür(bence) Kurt hakkında çok yazacak şey var ama yazsam bitmez diğer adıyla ilah) gercekten ölümsüz olması gereken tek fani bana göre...NİRVANA...umarım nirvana'ya ulaşmıştır..

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca24.01.2008 - 11:54

  last days filmini izledikten sonra derin bir nefes almama sebep olmuş güzel ve anlayış eksikliği yüzünden hayata istifayı basmış yürekli kişi, saygı duyulası...

 • Asuva Dans Pistinde
  Asuva Dans Pistinde09.08.2007 - 21:31

  and I' m not sad, ve belkide, I'm to blame for all I've heard...
  iyiki intihar etmis, onunda dediği gibi sönüp gitmektense yanmak daha iyidir...

 • Mehmet Şah Erincik
  Mehmet Şah Erincik16.04.2007 - 01:57

  kurt ile yakın bir akraba gibiyiz. tıpkı nilgün'le ya da plath'la ya da özge dirik'le ya da zafer ekin ile olan bir akrabalık gibi....

  intihar mektuplarını önemsiyorum. cehenneme bilet isteyen, ama sadece gidiş isteyen bir sancıdır çünkü bu. kurt'un mektubu da şu:

  Daha çocukça şikayetleri olan, tükenmiş, deneyimli bir ahmağın ağzından konuşuyor olmak. Bu bayağı kolay anlaşılabilir bir not olmalı. Yıllar boyunca,diyelim ki, cemiyetimizin serbestliği ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alınan öğütlerin ne kadar doğru olduğunu kanıtlamıştır. Çok uzun yıllardır okuyup yazmakla birlikte dinlemekten, yaratmaktan da olduğu gibi heyecan almadım. Bunlar için kelimelerle anlatılamayacak bir suçluluk duyuyorum.

  Mesela sahne arkasındayken ve ışıklar sönüp kalabalığın çılgın tezahüratı karşısında, beni hayran olduğum ve kıskandığım Freddy Mercury'e olduğu gibi etkilemedi. Gerçek şu ki sizi aptal yerine koyamam. Hiçbirinizi. Bu basitçe ne sizin ne de benim için adil değil. Aklıma gelen en kötü suç, insanlara karşı sahtekarlık yapıp %100 eğleniyormuşum gibi görünerek dolap çevirmek. Bazen sahneye çıkmadan önce saati yumruklamak, zamanı durdurmak geçiyor içimden. Kulisteyken, ışıklar söndüğünde duyduğum çığlıklar da etkilemiyor beni.
  Gücümün yettiğince değer vermek için her şeyi denedim ve deniyorum. Tanrım, inan bana deniyorum, ama bu yeterli olmuyor. Benim ve bizim birçok insanı etkilediğimiz ve eğlendirdiğimiz gerçeğine saygı duyuyorum. Elden kaybolduktan sonra kıymet veren biri, o narsistlerden biri olur. Ben çok hassasım. Bir zamanlar bir çocukken sahip olduğum hevesi yeniden kazanmak için biraz uyuşmaya ihtiyacım var. Son üç turumuzda şahsen tanıdıklarıma ve müziğimizin hayranı olan tüm insanlara daha çok değer verdim, ama hâlâ herkes için beslediğim asabiyet, suçluluk ve anlayışı aşamadım.

  Hepinizin içinde iyilik var ve sanırım insanları çok fazla seviyorum. Öyle çok ki, bu beni mutsuz hissettiriyor. Üzgün, küçük, hassas, değer vermeyen balık burcu. İsa oğlum! Neden tadını çıkarmıyorsunuz? Bilmiyorum! İhtiras ve anlayış yemini eden cazibeli bir karım var ve bana eski halimi çok fazla hatırlatan bir kızım. Sevgi ve neşe dolu, her gördüğü insanı öpüyor çünkü herkes çok iyidir ve ona kimse zarar vermez! Frances' in üzgün, kendine zarar veren, ölü bir rock'çı olduğumu düşünecek olmasına dayanamıyorum. İyi yapıyorum, çok iyi. Ve minnettarım, ama yedi yaşından beri insanlara karşı genel bir nefret duydum... Sırf insanlara iyi geçinmek ve anlayış sahibi olmak çok kolay görünüyor diye. Anlayış! Sanırım sadece insanları çok sevdiğim ve onlara çok üzüldüğüm için. Geçen yıllar boyunca mektuplarınız ve ilginiz için alevler içindeki mide ağrısı cehenneminden hepinize teşekkür ediyorum.

  Ben çok kararsızım, ümitsizim! Artık eski tutkum yok, ve şunu hatırla, sönüp gitmektense yanmak daha iyidir.

  Barış, sevgi ve hoşgörü dileğiyle,Frances ve Courtney sunaginizda olacagim.lutfen devam et Courtney.Frances icin hayati cok daha mutlu olacak bensiz...Sizi seviyorum, sizi seviyorum!

  k.c.

 • Faruk Özkul
  Faruk Özkul04.09.2006 - 21:11

  Eroin ve Karı Dırdırı Sonucunda Hayatını Kaybeden Alman Rock Yıldızı,Nirvana Vokalist ve Gitaristi

 • Yasemin Yıldız
  Yasemin Yıldız19.08.2006 - 14:42

  hayatımın anlamı rock ın ilahı smells like teen spirit i başıma salan anormal karizmatik efsane insan ötesi bi kişilik....... bu kadar mı güzel mi böğürülür dedirten adam....... tam anlamıyla çilekeş bi insan evladı bütün nefretini şarkılarına kusmuş olan hakikaten tanımayı en çok istediim kişilerden biri(ydi) ölmeseydi daha çk şeyler yapacağından adım gibi emin olduum şahsiyet yerini kimse dolduramaz

 • Sezin Arıkan
  Sezin Arıkan20.07.2006 - 15:02

  Kurt Cobain onun için söylencek fazla bi laf yok! ! Hayatmda çok önmli yeri olan bni rock'n roll'la tnştıran insn...Her ne kdr Kurt abimizn şöhretten bunaldııı için öldüü söylensedee Kurt Cobain harbidn şöhreti çok sewiomş yaa :)) nsee daha ne kurtleer geeljjjeek.....

 • Can Er
  Can Er27.04.2006 - 14:01

  ölümün yakıştığı ender yüzlerden..

 • Erdem Karatay
  Erdem Karatay12.03.2006 - 02:31

  müzik dünyasının gelmiş geçmiş en karizma kişiliği...