Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
Sena Işık
Sena Işık

CARPE DİEM! ! ! ! ! (ANI YA$A)

 • britney spears27.07.2008 - 16:41

  toplam single'ları ve albümleri 141 milyon tane satmıştır.......

 • sigara21.07.2008 - 16:49

  OKUUUU! ! ! ! ! ! Sigaranın ne olduğunu ne gibi zararları olduğunu hiçbir faydası olmadığını hepimiz bütün insanlar biliyoruz fakat bile bile içiliyor...Çevremde kullanan birçok insan var,ben kullanmıyorum,kullananları da kınamıyorum çünkü herkesin kendine göre bi açıklaması var sebebin ne kadar mühim olması veya mühim olmaması beni ilgilendirmez o kendi bileceği iştir insanın..Benim fikrim tabi ki içilmemesi taraftarıyım ailem de sigara kullanmakta..ya sigara çok gereksiz bence örneğin içkiyi içeni anlıyorum nedenn? ? ? çünkü içtiği zaman sebebi var adam uyuşmak sarhoş olmak için içiyo dertten içiyo..fakat sigarayı içince sadece dış görüntünüz bozuluyo,cildiniz bozuluyo,dengeniz bozuluyo en önemlisi beyin fonksiyonları bi zamandan sonra çalışmıyo.Çalışmıyo derken yavaşlıyo..kısacası hem koku,hem sağlık,hem fizik açısından içilmemesi gereken bişey..sigara öldürmez; erken yaşlandırır, sağlığı bozar..(zaten herkes bigün ölücek :) ama kesinlikle sigara içip övünemem..

 • kurt cobain20.07.2008 - 14:54

  Kurt donald Cobain; Grunge metal müziği yapan söz besteleyen Amerikalı rock'çı, gitarist...küçük duygusal bi balık burcu..grunge metalin kurucusudur..seattle'da yaşamış ve ölmüştür,herkes grunge metali kendine yaşam tarzı haline getirmiştir Amerika'da..courtney love ile evlendikten sonra hayatı değişmeye başlamıştır mide ağrıları başlamış ve marijuana'ya alışmış ve agrılarını bunun sayesinde dindirmeye çalışmıştır hatta öyle bir an olmuş ki sahnede tavana tırmanarak hayranlarını şok etmiştir ve kurt'ün dediği tek şey: HAYIR HAYIR SADECE KÜÇÜK BİR DALIŞ YAPACAĞIM) sahnede ilk gitar parçalayan şahsiyettir..mektubunu okuduğumda çok duygulandım...tabi ki intihar edicekti belki ama tüfeği ağzına dayayan tabi ki courtney love yani karısıydı(pislik) ve öldürüldü bnce...öldürülmeseydi de ölecekti zaten ama sonuç karısının tuttuğu kiralık katil sonucu ölmüştür(bence) Kurt hakkında çok yazacak şey var ama yazsam bitmez diğer adıyla ilah) gercekten ölümsüz olması gereken tek fani bana göre...NİRVANA...umarım nirvana'ya ulaşmıştır..

 • ingilizce20.07.2008 - 14:30

  ingilizce aslında ingiltere'nin resmi dili olup diğer bir çok ülkenin de resmi dili olmuştur çünkü ingiliz asıllı ve amerikalıların bu ülkelere yerleşmesiyle...ingilizce çok mantıklı bir dildir bana göre evet bir kelimenin birden çok anlam taşıdığı doğru fakat öğrenilmesi kolay ama tekrar edilmesse unutulması daha kolay bir dildir..lisan öğrenmek çok faydalı çünkü iş bulma olasılığı daha kolay olmakta ülkemizde..bende ingilizce bölümünü okuyorum fakat kendi dilimle yani türkçemize karıştırmıyorum hem çok komik oluyor hemde güzel türkçe mahvoluyor..ayrıca türkçenin arasınada ingilizce kelime karıştıranlarada deli oluyorum..(YES ABİCİM TÜRKÇE'Yİ KORUMAYA BENDEN DE OKAY) :) lütfen türkçemizi bozmayalım..

 • öss19.07.2008 - 16:58

  'Ö'lürsem 'S'ebebi 'S'ensin -ÖSS- evet gerekli bir sınav hiç çalışmadım öss ' ye öss stresi nedir bilmiyorum ama bu dersler hakkında bi bilgim olmadığı anlamına gelmez..sonuç ilk giriş kazandım :)

 • britney spears19.07.2008 - 16:48

  britney spears çok beğendiğim ABD'li pop şarkıcı..yaptığı,giydiği,söylediği herşey olay olmuştur...2000'li yılların genç,güzel ve başarılı şarkıcısıdır..şarkıları dünyada 12 milyon satmıştır en çok satan kadınlar arasına girmiştir..ilk albümünü 17 yaşında çıkarmıştır..ve justin timberlake ile sevgili olmuştur ve bayağı sürmüştür bu birliktelik fakat ansızın bi ayrılık olmuştur..ve britney 'Kevin' ile evlilik kararı almıştır.ve 2004 yılında evlenmiştir bu evlilikten 2 çocuk dünyaya getirmiştir ve 2007 yılında boşanmıştır..işte asıl şimdi başlıyor britney boşandıktan sonra kendini gece hayatına veriyor uyuşturucu aldığı iddalarıda vardır sırf bu yüzden saçını kazıtmıştır uyuşturucu testi yapılmasını istemediği için...barlara iç çamaşırsız gitmiştir medyaya göstermediği yeri kalmamıştır..çocuklarını geri almak için çalışıyor ve bütün serveti babasına verilmiştir fakat onu da geri almaya çalışıyor..kız kardeşi 16 yaşında hamile kalmıştır..britney amerikanın arsız gece hayatı süren paris hiltonlada çok yakın kanka olmuşlardır verdiği firikiklerle skandallara karışmıştır..ama şimdi hayranlarına söz vermiştir eskisi gibi olup kilo vereceğine çocuklarını geri alacağına müziğe zor oldugunu fakat dans edip kilo verdikten sonra eski yaşamına geri dönecegine dair sözler vermiştir..umarım brit geri dönersin :)

 • senem19.07.2008 - 16:31

  SENEM; bir ilimizde oynanan bir dans anlamına gelip farsçada çok güzel kadın anlamını taşır.Arapçada sanem olarak geçer ve tapılacak put demektir.yani senem'in anlamı çok güzel kadın demektir.güzel kadın ve aşk ve şarap terimlerini kapsar senem...

 • rock19.07.2008 - 16:23

  ROCK; bir çok insanın hayat felsefesidir rock.yaşam tarzıdır..içinde isyankarlığı,memnun olunmayışı,baş kaldırmayı,herşeye muhalefet oluşu,acıyı,ezilmişliği,eşitliği barındırır..ingilizce terim anlamı; kaya'dır..Sallamak anlamına da gelmektedir...ama en önemlisi tartışılmaz bi müzik türüdür..arada bende dinliyorum hissediyorum acıyı..

 • nirvana19.07.2008 - 15:58

  nirvana; insan ruhunun mutluluğun doruk noktasına ulaşmasıdır..ulaşılması zor bir noktadır..nirvanaya ulaşan ruh artık hiçbirşey istemez.çünkü herşeye ulaşmıştır zaten,ruhun artık hiçbir dilekte bulunmamasıdır..tüm dilekleri yerine gelmiştir ve artık isteyecek birşey kalmamıştır..yani nirvana ulaşılması zor bir mutluluk zirvesidir..ayrıca ABD'li grunge metal yapan bir rock grubunun ismidir nirvana..(lake of fire) .. :)

 • agresif19.07.2008 - 15:11

  agresif:terim anlamı; sinirli,asabi,çabuk sinirlenebilen,öfkeye çabuk kapılabilen duygu olup zamn zaman hepimizdir agresif..bence agresif insan yoktur agresif yapan insan vardır :) bir insan durduk yerde agresiflik yapayım demez :) ama bi olgu sonucu bi neden sonucu agresif olabilir..ve bu bazılarında bi huy halinede gelebilir hayatının sonuna kadar agresif bi insan olarak yaşayan insanlar var çok üzücü..:(