Kültür Sanat Edebiyat Şiir

günlük sizce ne demek, günlük size neyi çağrıştırıyor?

günlük terimi Renan Re tarafından 19.11.2004 tarihinde eklendi

 • Abdullah Koç
  Abdullah Koç18.06.2017 - 12:18

  Şahit tutulan.

 • İrem Başar
  İrem Başar17.06.2017 - 16:16

  Sevgili günlük;bir sevda köylü olarak fazlasıyla karmaşığım ..bilge kalbine sorarım,sen aslında var mısın?

 • İrem Başar
  İrem Başar13.06.2017 - 14:59

  Sevgili günlük;aklıma ne geliyorsa yazıyorum..karmaşadan beslenen bir kalbin var.:)

 • İrem Başar
  İrem Başar11.06.2017 - 20:07

  sevgili günlük; can evimden vurdun beni:))

 • Zeynep Ece
  Zeynep Ece21.05.2017 - 22:08

  Bugün şehirde bilmedigim daha önce hiç görmediğim sokaklarda yavaş yavaş anılardan kaça kaça yürüdüm. Bizi daha önce görmeyen kocaman binaların arkasında kalmış ahşap evli sokaklarda. Azrailin es geçtiği bir teyze durdurup halimi hatrimi sordu. Tanımıyorum. İyiyim sen nasılsın dedim. Buna cevap vermedi. "Neden yüzün düşük kızım. Geçer her şey" tanımadığım dişsiz yaşlı teyze anladı acımı. Bi umutlandım. Yukardan göndermiş olmalılar. Gülümsememi yanıma aldım diğer sokağa döndüm. Duvarda bir yazı. "Günaydın" Çoktan ayması gereken gün gözümü açtırıyor artık. Gülümsemem daha bir yayılmışken başka sokakta bir yazı daha "Çünkü aşk imkansız" evet imkansızdı. Kabullenme vakti gelmişti. Duvarın resmini bana her acımda animsatsin diye çektim.
  Beni mutlandıran, umutlandıran teyze azrail seni uzun bir süre daha görmesin diye dua edeceğim. (dişlerin olmasa da olur sen yaşa)

 • Arzu Kılınç
  Arzu Kılınç10.01.2017 - 00:33

  Günlük...bütün sırlarını anlatır yazarsın.. O ilk kimin eline geçerse hemen anlatır... Çok dedikoducu cookkkk: :)))))

 • Zümra Yıldız
  Zümra Yıldız31.12.2016 - 01:29

  'Pamuk şekeri ister misin?
  İstersen dondurma da ısmarlayabilirim ama önce bana söz ver, artık bu kadar çok üzülmeyeceksin.
  Toparlan artık, bir gün mutlaka kapını çalacak nasibinde olan mutluluklar.
  Ah şu bir türlü kaynamayan kırıklar…
  İstersen biraz sohbet edelim görüyorum ki konuşmamız gereken şeyler var.
  Hem bu kez kahve ile birlikte üzümlü kek de var.“

 • Zeynep Ece
  Zeynep Ece26.12.2016 - 19:16

  Şunları yazmak istediğim defterdir, kağıttır:
  Sevgili günlük, aslında neden bu kadar yorgunum bilmiyorum. İlaçtan mı? Korkudan, özlemekten? Bir gün her şey güzel olacak bunu biliyorum da o gün ne zaman bulamadım bi. Korkuyorum. Kaybetmekten. Evet, beni bırakıp gitmesinden. Bu sadece bir ihtimal. Her şey gibi işte nasıl ki gün doğunca belki belki geceyi görememe ihtimalim var, buda öyle işte. Anlamadığım bir şey var. Sanki aramızda yavaştan bir duvar örülüyor. Sebepsiz. Onu bu kadar severken bin misli de özlüyorum. İşte bu korku da oradan geliyor belki. Bazen dayanamaz oluyorum bu özleme. Bencillik mi yapıyorum bilmiyorum.
  O’ nu seviyorum. Aslında ilk gördüğümde hayalim olmuşta ben bilmemişim. Hayalim, hayatım oldu. O farklı. Bana ‘sen farklısın’ dedikleri gibi farklı. Umarım herkes gibi olmaz, bundan da korkum var.
  O’ nun gözleri var böyle kara kara  benden güzel kaşları var birde. Sesi var ki en karizmasından. Elleri ellerimde çok güzel. Kalbi var bir de, bana ısınmış. Hala öyle mi bilmiyorum. Mantıklı, zeki böyle kafası çok çalışan birisi. Bana dedi ki: “Güven bana.” Güvendim, güveniyorum. 100 points verdim ona  Benim istediğim bu değil mi? Hayatımda biri olsun güveneyim hikayem gerçek olmadı mı?
  Gerçekten şartlar farklı olsa nasıl olurduk bilmiyorum ama bu şartlarda biz çok güzeliz. Yada kendimi mi avutuyorum? Nereden hâsıl oldu bu düşünceler? Kıskanmak, özlemek, sevmek, güvenmek, güvensizlik, aşk, tutku, kızgınlık bazen hepsini aynı anda yaşatabiliyor bana.
  Onu seviyorum. Bana bişeyler anlatmasını seviyorum. Sanki hep onu bekliyormuşum da bulmuşum gibi kaybetmekten korkuyorum. Bu yüzden mi zaman yetmiyor bilmiyorum. Ona yeterli olan ama bana asla yetmeyecek olan zamanlarımız var bizim. Yanında fazla konuşmuyorum ki onun etinden, sütünden mümkün olduğunca faydalanayım  sesini en uzun duyayım, kokusunu çekeyim içime. Her hareketini beynime kazıyorum. Ben ölürken kalbim onunla dolu olsun istiyorum. Tıpkı şimdi dolduğu gibi.
  O’nu seviyorum. Bana okuduğu şiiri, gönderdiği şarkıları, görüşmeye kalan saatlerimizi saymayı, O’ nunla planlar yapmayı, bana göre kendini ayarlamasını seviyorum. Konuşurken ciddiye bağlamasını, yüzüne bakmayı. Ciddi ciddi benimle ilgilenmesini. Birbirimize benziyor olmamızı. Aynı sebzeden, aynı meyveden, aynı kitaptan hoşlanıyor olmamızı seviyorum.
  Benim onunla ilgili anı’larım an’larım olacak sadece. Bunları kaybetmek istemiyorum. Elimde belki hiçbir zaman bir kağıda basılı fotoğrafımız olmayacak. Belki benden de, saçma sorunlarla dolu hayatımdan da sıkılıp gidecek bir gün. Belki evham değil gerçek bir duvar oluşuyor aramızda. Bilmiyorum. O olmadan ne yaparım bu saatten sonra? Ben O’ nu beklerken bile zaten dolmuşum O’ nunla.
  Tanrım işte koruman gereken bişeyler var. ‘biz’ i ‘biz’ iken koru.
  Tavsiye ettiği kitapta en sevdiğim cümle aylarca whatsapp statüsü olarak kalmıştı. Şimdi gideyim de onu düşüneyim en iyisi: “Yazın gölde uçan ördekler, kış gelince ne olur? ”

 • Ridsar
  Ridsar 08.10.2016 - 00:23

  Son veriyorum satırlarıma
  Yazılmıyor ki kararmış sayfalarına
  Ne yapıştırılacak gül, ne de resim yok sana
  Sevgili de değil,artık sıradan bir deftersin bana :))

 • Zuhru Addidi
  Zuhru Addidi02.01.2015 - 16:58

  Kayıtlı hal