Kültür Sanat Edebiyat Şiir

başörtüsü sizce ne demek, başörtüsü size neyi çağrıştırıyor?

başörtüsü terimi Yasemin Orhan tarafından 18.01.2005 tarihinde eklendi

 • Vetanrı Ağladı
  Vetanrı Ağladı14.01.2016 - 13:35

  Her birey kendinden mesuldür.Din sözkonusu olduğu zaman hepimiz ilahiyatcı oluyoruz fakat bu bilgilerimizi ve uyguladığımız dinin doğruluğunu hiç sorgulamıyoruz.Dinimiz sadece başörtüsünden ibaretmidir veya bukadar mı çok önemli bir konu? Benim bildiğim Allah ile kul arasına kimse karışamaz.Bugün bize dayatılan din gerçek dinmidir.Korkuyorum din diye diye dinden çıktık.Acaba diyorum en önemlisi kalp temizliği güzelliği olabilirmi? :)

 • Devriik Cümle
  Devriik Cümle31.12.2013 - 12:49

  Bundan iki,üç yıl öncesi baş örtülü herkesi dindar,namaz kuran okuyan herkesi iyi niyetli görürdüm...! ! Ama bu sayfaya üye olduktan sonra bir kaç baş örtülü bayan tanıdım,hiç de masum değillerdi hele o Kuranı kerimi okuyupta onca yalan söyleyen insan hala şoktayım..ne kadar masum düşüncelerimi,bozdun şu an kimseye güvenmez oldum..Allahın verdiği o güzeligin ahlaksızlıkları ile bozan insanları kınıyorum....

 • Hüseyin Seyitoğlu
  Hüseyin Seyitoğlu29.12.2013 - 16:24

  Bir aralar yurt dışını gösteren bir program izlemiştim. Hollanda'da başı bağlı Müslüman bir bayan öğretmen, Hristiyan ailelerin ilköğretim çağındaki çocuklarına eğitim veriyordu ve o ülkede bu durum hiçbir sorun arz etmiyordu. Nüfusunun önemli bir kısmı Müslüman olan Türkiye'de bu durumun yıllarca tartışılması çok manidardır. Başörtüsü sanki uzaydan inme bir icatmış gibi muamele ediyor bazı insanlar. O insanlara sormak istiyorum: Kurtuluş Savaşında cepheye mermi taşıyan ninelerimizin kaçının başı açıktı acaba?

 • Dilek Zorbay
  Dilek Zorbay27.12.2013 - 13:24

  Rabbimin emri,kadına güzellik,yüzüne nur veren örtü...

 • Lami Yiğit Kuşçu
  Lami Yiğit Kuşçu22.12.2013 - 10:28

  Kadınların ibadet yaparken veya mahremleri arasında başlarına taktıkları örtüye başörtüsü denir. YAZAN:LAMİ YİĞİT KUŞÇU

 • Osman Özütler
  Osman Özütler19.04.2013 - 20:43

  Kuran-ı Kerim'de böyle bir emir olsun ya dar olmasın, takanlara sonsuz saygım olup, başörtüsünün her alanda serbest olması taraftarıyım zira gerçek anlamda hümanist olmak bunu gerektirir.

  'Din ve vicdan hürriyeti' için başörtüsüne sonsuz özgürlük! ! ! ...

 • Metin Bedir
  Metin Bedir20.11.2012 - 07:33

  hıristiyanlar hazreti isaya sormuşlar yoldan bi kadın geçiyor gördüm günaha girdimmi hazreti isa gördüğünü içinden geçirirsen günah.
  müslümanlar aynı soruyu bizim peygamberimiz hazreti muhammede sormuşlar yoldan bi kadın geçiyor gördük günaha girmiş olurmuyuz peygamberimiz dönüp tekrar bakarsanız günaha girmiş olursunuz.bütün dinlerde gaye amaç kötülüğün ortaya çıkmasını kimsenin kimsenin karısında gözü olmasın gaye bu kadın güzelliğini sadece eşine saklıcak saçlarını saklıcak güzelliğini saklıcak dişiliğini saklıcak ki kimse dönüp bakmasın kötülük ortaya çıkmasın gaye bu baş örtünmedeki gaye kötülüğün ortaya çıkmaması.ama bugün başını örtüpte öyle bi giyinenler varki. başını örtüpte öyle bi makyaj yapanlar varkii. başlarını niye örttüklerinide bilmiyorlar.

 • Selim Toprak
  Selim Toprak04.05.2012 - 17:31

  kapanmak dinin emridir sacini ister eşarpla ister turbanla ister kara carşafla kapa onu insanin maddi gücü bulundu cevre yöre toplum belirler önemli olan kapanmakdir gelişen dünya hirisdiyanlarin ve yahudilerin oldu icin gecen asirda islam dini gericilik olarak lanse edilmişdir özgürlükler cinsellik giyinme v.s baglamida bunun şabkasi olmuşdur İnsanlar ALLAHIN emirlerini sorgular duruma geitirilmişdir

 • Baybars Sultan
  Baybars Sultan15.10.2010 - 23:35

  Başörtüsü inananlar için Allah'ın emridir. Hz. Muhammed (AS) emri sünneti hadisi uygulamasıdır. Yüzyıllarca da böyle gelmiştir. Ayrıca Başörtüsü toplumumuzun bir geleneği adetidir. Başörtüsü binlerce kıyafet şeklinden bir tanesidir. İnsanlar ne amaç için başlarını örterse örtsün kendelerinin bileceği bir şeyken, Neden bazıları bu kıyafet biçimini yasaklar, neden hakaret eder? İnanmıyorsan sen kendin zaten örtmüyorsun senin kıyafetine karışılmıyorda sen neden başkasının örtüsünün nedenini niçinini nasılını sorguloyorsun! Bir de bazı cahil cühala takımı bu başörtüsünü bazı ülkelere milletlere özgü zannediyor. Bu İslamın bir emri olduğu için tüm müslüman kadınları ilgilendirir. Bir ırk veya toplumla özdeşleşemez.Ayrıca tarihimize baktığımızda da yüzyıllardır halkımızın bayanlarının çoğunluğu başörtüsü takmaktadır. Lütfen biraz saygı biraz bilgili biraz da edebli olalım.

 • Hasan Hüseyin Arslan
  Hasan Hüseyin Arslan13.10.2010 - 21:15

  Olmayan seyler hakkinda kafa yormayin. Ilk basörtüsünü/türbani ingiltere konsoloslugu Türkiyeyi karistirmak icin baslatti. 1972 yilina kadar bu sorun yoktu, 1972 Ingiltere Konsoloslugu iki kafasi kapali örmücek beyinliyi konsoloslukta calistirmaya baslatmasiyla Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinede dinamiti koymus oldu. Bugünkü hirsiz ve soyguncu AKP - Hükümet ve siyasal islam fasistlerinin oy almak icin uydurduklari propogandadan baska bir sey degildir. Bu Takunyali Fasistler laik Cumhuriyeti yikarak yerine seriat - islam gericiligine dayanan bir sistem kurmak istediklerinden doláyi yapay bir tartirma yaratmislardir. Cahil ve okumayan halki kandirmak icin. Kisacasi din sömürüsünden baska bir sey degildir. O kafasi kapalilar iktidara geldiklerinde daha cok Sivaslar, Corumlar ve Gaziler yasayacaktir bu ülke..