Kültür Sanat Edebiyat Şiir

kemal derviş sizce ne demek, kemal derviş size neyi çağrıştırıyor?

kemal derviş terimi Harun Kesik tarafından tarihinde eklendi

 • Tuna Ceylan
  Tuna Ceylan

  https://pin.it/71gvBrM

 • Hüseyin İnanır
  Hüseyin İnanır

  Özel misyonlu gittiği yeri bölen şahsiyet
  1-HÜKÜMET:Hükemetin 4.ortağı,MHPDSP-ANAP hükemetini böldü paramparça etti
  2-DSP:DSP'yi böldü.Bölünen partinin YTP kanadı CHP'ye katıldı.Diğeri sandığa gömüldü.Başsız kaldı.
  3-YTP:Bu partiyi kurar gibi yaptı sonra yüzüstü bıraktı.Parti battı gitti sandığa...
  4-CHP:Partinin muhalif kanadını biledi sonra chp parti meclisinden ayrıldı.Başkanını ima yoluyla sürekli tenkit etti.Parti birçok vekiline küstü.

  Şimdilerde Kemal bey BM'de görev alacakmış göreceksin birkaç sene içerisinde BM diye bir oluşum kalmayacak....
  Çünkü Türkiye'nin legal bölücüsü iş başında.
  namı değer:KE-MAL DERWİSH

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  İthal malımız.

 • Levend Kara
  Levend Kara

  adam gibi bir adam...insan ilişkilerinde insani duyguları ideolojilerin önüne çıkarmayı başarmış bir insan...

  türkiyeye ve özelikle de türk soluna turnusol kağıdı gibi geldi...insanların samimiyetlerini ve maskelerini düşürdü....

  hakketen nekadar çok asit görünüp te BAZ olan sahte şahsiyetler varmış bu ülkede....

  birde Bülent Ecevit demiş ki

  'KEMAL DERVİŞ benim en büyük pişmanlığım'...

  yazık o da bazmış..

  oysa güzel şiirleri vardı.....

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  KEMAL DERVİŞ KİMDİR?
  Dünya Bankasi genel baskan yardimcilarindan Kemal Dervis, yoksullugun önlenmesi ve gelismekte olan ülkeler konusunda kurumun en uzman ismi. Ingilizce Almanca ve Fransizca bilen Dervis özellikle Dogu Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerinin serbest pazar ekonomisine geçisinde önemli roller üstlendi.
  Dervis Dünya Bankasi´na 1978 yilinda arastirma bölümünde çalismaya basladi. 1982 yilinda Global Endüstri Bölümü Endüstri Stratejileri ve Politikasi Dairesi Baskanligi´na atandi. 1986´ya kadar bu görevde kaldi. Daha sonra, Avrupa, Ortadogu ve Kuzey Afrika Ekonomi Uzmanlari Baskanligi görevini yürüttü. Meslek kariyerinde ve Dünya Bankasi bünyesinde hizla yükselen Dervis, Dogu Bloku´nun yikilmasindan sonra Orta ve Dogu Avrupa masalarinin baskanligina getirildi.
  Bu ülkelerin, pazar ekonomisine geçmesine büyük katki saglayan Dervis ayni zamanda Dünya Bankasi ve Avrupa Birligi´nin Bosna Hersek´in yeniden imari programlarini da yönetti. 1996 yilinda Orta Avrupa ve Kuzey Afrika´dan Sorumlu Dünya Bankasi Baskan Yardimciligi görevine getirildi.
  Kemal Dervis ODTÜ ve Princeton Üniversitesi mezunu. London School of Economics´de master egitimini tamamlayan Dervis, doktorasini ise Princeton Üniversitesi´nde yapti.

  Ecevit'in eski danismani
  Dünya Bankasi'nin Akdeniz ve Kuzey Afrika ülkelerinden sorumlu baskan yardimcilığı yapan Dervis, Atilla Karaosmanoglu'ndan sonra bu görevi üstlenen ikinci Türk ünvanini da tasiyor. Dünya Bankasi Orta Avrupa Dairesi Baskanligini yürütürken, Baskan James Wolfensohn'un yardimciligina getirilen Dervis'in bir özelligi de, Bülent Ecevit'in bir dönem danismanligini da yapmis olmasi. 52 yasindaki Kemal Dervis, London School of Economics mezunu. Doktorasini ABD'de Princeton Üniversitesi'nde yapti, daha sonra ODTÜ ve Hacettepe Üniversitesi'nde ögretim üyeligi yapti. Iste bu dönemde o zaman CHP Genel Baskani olan Ecevit'e de danismanlik yapti.

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  O 'hasta adam Türkiye'nin' dibe vuran ekonomisini ve buna bağlı olarak sosyal yaşamdan, özel hayata kadar tepeden tırnağa herşeyini yola koyması için, kendisini dünyanın jandarması sayan ABD tarafından görevlendirilmiş bir emir eri.

  Bir kısım medyanın pompalaması sonucu sokaktaki Ayşe teyzelerin, Salih amcaların umud kaynağı haline getirilen Kemal Derviş'in yedi kısım tekmili birden hikayesi burada.

  WEBMASTERGASTECİLER tarafından 'tarihe tanıklık görevini' yerine getirmek amacıyla hazırlanan Derviş'in yeri'nden vazgeçemeyeceksiniz.

  Can Ataklı yönetiminde hazırlanan haberatak.com Kemal Derviş karikatürlerini kaynakda belirterek birinci sayfasından alıntılamış.

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  O Amerikadan hasta adamı iyi etmeye gelen SAM amcanın torunu...

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  Derviş: Ucuz popülizmle bir yere varılamaz

  CHP İstanbul Milletvekili, 1970'lerde CHP'ye oy veren dar gelirli kentli kesimin önemli bir bölümünün AKP'ye kaydığını söyledi

 • Begüm
  Begüm

  Amerika'nın adamı.. Güvenilmez kişi..

 • Selçuk Koçoğlu
  Selçuk Koçoğlu

  ANNESİ ALMAN BABASI TÜRK. ANNESİNİN ALMAN OLMASINA BİR DİYECEĞİM YOK. AMA KADIN NAZİ. NASIL BİR NAZİ BİR TÜRKLE EVLENİYOR ŞAŞILACAK İŞ DOĞRUSU! KARISI BİR YAHUDİ. KEMAL DERVİŞ'İN İŞ HAYATINDA EŞİNİN BÜYÜK ETKİSİ OLDU. GÖMLEK ÜTÜLEYEREK, YEMEK YAPARAK DEĞİL. DÜNYA BANKASINDA BU KADAR ÖNEMLİ BİR SEVİYEYE NASIL GELDİ SİZCE. TORPİL... YAHUDİLER...

 • Berfin Numa
  Berfin Numa

  tansu çiller kadar vatansever ama vatanı neresi? amerikan uşağı.

 • Savaş Tokuş
  Savaş Tokuş

  iyi bir ekonomi adamı ama 'ATATÜRK' değil

 • Ahmet Çağrı Özsema
  Ahmet Çağrı Özsema

  Bir kurtarıcı asla DEĞİL... Ama en azından don kişot ta değil, gerçekleri biliyor ve söylüyor, ama bizim yararımıza mı daha çok çalışır, yoksa Amerika nın yarırına mı hıh işte burada tartışılabilir..

 • Kubilay Devrim
  Kubilay Devrim

  Türk ekonomisini batırmakla, bir müddet dış borçlanmayı artırarak dizginlediği dolar kuru sayesinde işbirlikçi sermayenin sempatisini sağlayarak parti kurup, Türk askerlerini ABD ordusu ile Iraka karşı savaşa sokmakla özel görevli yüksek derecede Mason. Kurdukları parti Fransız ihtilalini gerçekleştiren masonların; özgürlük, kardeşlik, eşitlik ilkelerini benimsemiştir. Seçime hazırlanırlarken toplumun her kesimine -türban konusu dahil- şirin görünecekleri kesindir. Bekleyelim, görelim.

 • Harun Kesik
  Harun Kesik

  Hak Sahiplerinin Ahirette Büyük Hesap Soracağı Medyatik Bir Şahsiyet ve Emin Ol Bu Millet Seninle Gurur Duyuyor.

  : (Yazan: Bu Ülkenin Fakir Genci