Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • antiemperyalizm09.03.2005 - 13:37

  Emperyalizme karşı harekat antiemperyalizmdir. Emperyalizm sömürü ve yayılmacılıktır, Batı (Avrupa+ABD) kaynaklı bu bela, şimdilerde etnik azınlıklar ve putperest çıkarcı İslamcıları alabildiğine kullanarak ülkemize iyice çöreklenmiş durumdadır. Rusya ise zayıf emperyalisttir. Emperyalizmle başetmenin yolu; ulusal kurtuluş harekatıdır, Mustafa Kemal Atatürkçülük'tür.

 • fethullah gülen14.12.2004 - 19:29

  (sözde) Allah dostları, aynı zamanda ABD dostu olmuştur, neden acaba? Bu gül fistanlar içinde cenneti sayıklayanlar kendi seslerinden başka hiç bir sesi, ABD ve Batının zulmü altında inleyen insanları duymaz, görmez olmuşlar... Her iki cihanda yerlerini sağlama aldıklarını sanıyorlar... ABD'nin kendilerini kullandığını göremiyorlar: Kendini müslüman sananlarla emperyalist Batının çizmeleri altında ezilenleri karşı karşıya getirmek, ulusal direnişleri zayıflatmak adına oldukça başarılı bir plan.

 • bayhan gürhan24.08.2004 - 13:22

  'Cahil cesareti' örneklerinden biri.

 • piyanist24.08.2004 - 13:18

  Son yıllarda seyrettiğim en iyi film.. Ayrıca adamın oyunculuğu muhteşemdi, o mahzun ve çaresiz ifadeyi çok iyi vermişti yüzüne..

 • murat göğebakan24.08.2004 - 12:45

  Vermese mabut neylesin mahmut kategorisindeki şarkıcılardan birisi.. Bir de çok bağırıyor ve triplere giriyor be kardeşim.

 • türk-kürt kardeştir29.07.2004 - 09:33

  Gazetelerin ikinci sayfasında da biribirini öldüren kardeşlerin haberlerine rastlıyoruz zaman zaman. Kardeştir demek sorunu çözmez...

 • ayasofya26.07.2004 - 11:33

  (26.07.2004 hurriyetim.com.tr'den bir haber)

  Atina’da camiye karşılık Ayasofya ibadete açılsın


  Yunan din adamlarının İstanbul ve Ayasofya ile ilgili niyetleri bir kez daha ortaya çıktı. Selanik Metropoliti Antimos, Ayasofya’yı istedi.


  Selanik Metropoliti Antimos, Avrupa’daki tek camisiz başkent Atina’ya cami yapımı karşılığında Türkiye’nin Ayasofya Müzesi’ni kiliseye dönüştürerek ibadete açmasını istedi. Antimos, İslam ülkelerinden de Ankara’ya bu konuda baskı yapmalarını istedi.

  YUNANİSTAN’ın Selanik kenti Metropoliti Antimos, Atina’da yapılması kararlaştırılan cami karşılığında İstanbul’daki Ayasofya Müzesi’nin kiliseye dönüştürülerek Ortodoks Hıristiyanlara tahsis edilmesini istedi.

  Pazar ayininde yaptığı konuşmada, İslam ülkelerinin Atina’da cami yapılması konusundaki iyi niyetlerine inanmadığını söyleyen Antimos, İslam ülkelerinin bu konuda inandırıcı olmak için, Atina’da yapılacak cami karşılığında İstanbul’daki Ayasofya Müzesi’nin kiliseye dönüştürülmesi için Türkiye’ye baskı yapmalarını istedi.

  Selanik Metropoliti Antimos şöyle konuştu:

  ’İslamcıların iyi niyetine inanmamızı mı istiyorsunuz? Öyleyse başta Suudi Arabistan olmak üzere tüm İslam ülkeleri, Türkiye’ye Poli’deki (İstanbul) büyük, kutsal ve tarihi mabet Ayasofya’yı tüm dünya Ortodokslarının ayin yapmaları için, Ortodoks Hıristiyan alemine vermesi için baskı yapmalıdırlar. Bunu yapın ki sizlere inanalım.’

  Atina’ya cami yapımı için seçilmiş olan Peaina bölgesinde, yöre halkının ve Yunanistan Kilisesi’nin yer seçimine itirazları nedeniyle halen inşaata başlanamadı. Avrupa başkantlerinden sadece Atina’da cami bulunmuyor.

 • batılı olmak13.07.2004 - 13:12

  Batılı Olmak, kendini üstün gören batılılar ile kompleksli doğuluların önemsedikleri bir kavramdır. Batı emperyalizminin etkisi altına girip kendi benliğini unutmak ve böylece dünya vatandaşı olduğuna inanmaktır. Yani onlardan pasaport alınmadan dünya mensubu olunmuyor, onlar karar veriyor :) . Doğuluyu Batılılaştırmak nasıl bir ucube anlayıştır? Vahşi batı gücüne öyle güvenmektedir ki, tüm dünyayı batılılaştırma adı altında asimile etme çılgınlığına düşmüştür. Bilimsellik, Batılı olmak demek değildir, batı dünyası sadece batılı olma modası yaratmaya çalışarak bilimsellikten yeterince uzaklaşmıştır.

 • kemal derviş12.07.2004 - 13:15

  Amerika'nın adamı.. Güvenilmez kişi..

 • ayasofya09.07.2004 - 20:10

  Yıllardır süren restorasyon çalışması yalanı ile duvarlarındaki Osmanlı motifleri kazılıp çıkartıldı. İstanbul'da, Ayasofya merkezli bir Ortodoks Vatikan'ı yaratma çabaları var. Gelişmelere dikkat!