Kültür Sanat Edebiyat Şiir

eurovision sizce ne demek, eurovision size neyi çağrıştırıyor?

eurovision terimi Ayse Mutlu tarafından 12.05.2004 tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan 18.05.2017 - 07:48

  Bir, son yıllarda Eurovision'u kazanmış parçalara bakıyorum; bir de 70'li ve 80'li yıllardakilerine.. Arada çok büyük kalite farkı var.. Katılmamakla en iyisini yapıyoruz..

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün 29.05.2010 - 22:10

  Sunucu Bülent Özveren'in,en önemli gecesi(!) Garip yorumlarıyla bu yarışmada da bizi bir hayli neşelendireceğe benziyor.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün 27.05.2010 - 22:25

  Son senelerde artık iyice anlaşıldı ki,Eurovision Avrupa eşcinsel hareketinin cinsel ayrımcılığa karşı siyasi bir pletformu haline geldi.

 • Deniz Hürkan
  Deniz Hürkan 29.08.2008 - 22:25

  KATILMAYIN KARDEŞİM. SİLAH DAYAMIYORLAR YA KAFANIZA. UNUTMAYIN Kİ BUNDAN DA NEMALANANLAR VAR BU MEMLEKETTE.

 • İrem Yıldız
  İrem Yıldız 20.09.2007 - 20:22

  Türkiye nin gereğinden fazla ilgilendiği bir yarışma.

 • Gökhan Yanıkoğlu
  Gökhan Yanıkoğlu 18.09.2007 - 06:47

  ulkemizde duzenlemek bize nasip olmustur bu organizasyonu ama simdilerde cok egreti bir yarisma bu yarismayi artik ingilizlerin irlandalilarin kazanma sansi yok cunku rusyadan dagilan ulkeler masallah butun puanlari kardes payi yapiyolar

 • Çöl Şulesi
  Çöl Şulesi 18.08.2007 - 00:15

  saçmalık.
  her ülke kendisinden olan ülkeye puan veriyor. yani torpil varsa onda bile 1. oluyorsun.

 • Tamara
  Tamara 13.05.2007 - 22:00

  eurovisionda 1. lik demek o ülkeye turist akını yani bol bol para demek...ki türkiye sertab erenerin birinciliğinden bu yönde cok yararlandı ki maşallah türkiye tanıtımını süper yaptılar...

  evet...türkiye cok önemsiyor ve reklemını da cok iyi yapıyor...bu sene ki yarışmada şarkılara bakınca bikac ülke dışında diğer ülkeler sanki hiç önemsememiş gibi....


  fakat 2004 yılında yapılan eurovisionda sırbistan-karadağ ikinci olmuştu ki şarkısını hala zevkle dinliyorum...slow bişii bence herkese dinlemeli...cookkk uzakkk diyarlara götürür beni her dinlediğimde...

  http://www.merakmerkezi.com/eur.asp? id=206 dileyen burdan dinleyebilir....

 • Cgl Cgl
  Cgl Cgl 13.05.2007 - 19:12

  her yıl özenle hazırlandığımız
  kazanamadıktan sonra da
  ' bu siyasetin içinde 4. oluruz tabı ' dediğimiz
  sonra bı sonrakı yıl yine cok hazırlancagımız
  yarısmanın adıdır
  bıkmadılar hala kasmaktan kendılerını

 • Nihan Can
  Nihan Can 13.05.2007 - 13:49

  Yapılan şarkılar ne Türklüğü ne de müslümanlığı yansıttığı için kazanmayı (kaybetmeyi) istemedim, inşallah insanlar günün birinde müslüman bi toplum olduğumuzu hatırlar ve bu doğrultuda davranırlar, yazıklar olsun bizi türlü oyunlarla güzel değerlerimizden ve dinimizden koparmaya çalışanlara...

 • Cgl Cgl
  Cgl Cgl 11.05.2007 - 00:48

  tuttuğum iki ülke finale kaldı....
  Kenan finale kalarak resil olmaktan kurtuldu :)
  Kıyamam, kazansa bızım Turkish desenli kırmısı ceketli çocuğumuzzz.....

 • Hatice Çiftçi
  Hatice Çiftçi 30.04.2007 - 18:51

  her yıl yapılan bir müzik yarışması.

 • Mustafa Nihat Malkoç
  Mustafa Nihat Malkoç 09.03.2007 - 23:41

  “SHAKE IT UP ŞEKERİM” YAHUT YUH OLSUN SİZE…

  M.NİHAT MALKOÇ


  Milletçe siyasi bağımsızlığımızı kazansak da, görünen o ki kültürel bağımsızlığımızı hâlâ tam anlamıyla elde edebilmiş değiliz. Gelişmesini hızla tamamlama yolunda olan Türkiye gibi bir ülke için bu, çok acıklı bir durumdur. Bu ülke insanlarının önemli bir kısmı bilerek veya gafletinden dolayı öz kültürünü reddederek yabancıların kapısında iki büklüm arzı endam etmektedir. Bunu hemen her dönemde üzülerek görmekteyiz.

  Türkiye olarak yıllardan beri Eurovision Şarkı Yarışması’na katılırız. Bu uzun zaman içerisinde sadece bir kez Sertap Erener isimli şarkıcımız İngilizce bir şarkıyla birincilik kazanmıştır. Fakat o zamanlar buna bir Türk olarak hiç mi hiç sevinemedim. Çünkü sadece şarkıyı söyleyen sanatçı Türk’tü. Şarkının sözleri İngilizceydi. Yarışmada ülke olarak birinci olsak da bu durum millet olarak bizi fevkalade üzmüştür. Çünkü bu yarışmada milli kimliğimizle temsil edilmemişiz. Bu gelecekteki sanatçılara da kötü örnek olmuştur. Müzik çevreleri kerameti müzikte değil, dilde arar olmuşlardır. Böylelikle yanlış bir yola sapılmıştır.

  Bu yıl 52’ncisi düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de 10 Mayıs’ta yarı final, 12 Mayıs’ta ise final olarak gerçekleştirilecek. Hatırlayacağınız gibi Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması’na ilk kez 1975 yılında Semiha Yankı’nın “Seninle Bir Dakika” isimli şarkısıyla katılmış, 2003 yılında Sertap Erener’in “Everyway That I Can” isimli şarkısıyla da birincilik almıştı. Türkiye, TRT’nin organizasyonunda 2004 yılında yarışmaya ev sahipliği yapmıştı. Birinciliğimiz bazı çevreleri heyecanlandırsa da milli ve manevi değerlere sahip çevreler tarafından şiddetle eleştirilmişti.

  Bilindiği gibi Eurovision Şarkı Yarışması’nı Türkiye’de TRT organize ediyor. Devletin kurumu olan TRT şarkıcıyı ve şarkıyı kendisi tespit ediyor. Bu yıl Eurovision’da ülkemizi popçu Kenan Doğulu temsil edecek. Geçenlerde seçici kurul Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek eseri belirlemek üzere TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney başkanlığında toplandı. Kenan Doğulu eleme için hazırladığı üç şarkıyı kurula dinletti. Aralarında Genel Müdür Yardımcısı Muhsin Mete, Müzik Dairesi Başkan Vekili Deniz Çakmakoğlu ve Ankara Televizyon Müdürü Muhsin Yıldırım’ın da bulunduğu kurul, ülkemizi temsil edecek şarkıyı seçti. Yapılan değerlendirmeler sonucunda İngilizce bir şarkı uygun bulundu. Bu yıl Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Shake It Up Şekerim” adlı eser ile yarışacak. Kenan Doğulu’nun seslendireceği eser 9 Mart’ta kamuoyuna açıklandı.

  “Shake It Up Şekerim”in dilimizdeki karşılığı “Çalkala Şekerim”… Bu haliyle şarkı ne Türkçe ne de İngilizce… Hilkat garibesi bir şey… Bu parçada Türkçe olan sadece “Şekerim” kısmıdır. Öbür sözler tamamen İngilizcedir. Böyle bir şeyi şuurlu insanların gururuna yedirmesi ve kabullenmesi mümkün değildir. Bu ancak sömürge ülkelerde olur. Anlaşılan o ki Kenan Efendi bu ülkenin milli ve manevi değerlerinden haberdar değildir, şayet haberdarsa bu hareketiyle Türkçeye ve milli değerlerimize saygıda kusur etmektedir.

  Bir konuşmasında Türkçe şarkı söyleme konusunda ısrarcı olmayı “eski kafalılık” olarak değerlendiren Kenan Efendi’yi millet olarak kınıyoruz. Onun bizi Avrupa’da temsil etmesini istemiyoruz. Türk’e ve Türkçeye saygı duymayan birisinin elde edeceği netice birincilik de olsa bizim için utanç vericidir. Bir zamanlar Fecri Ebcioğlu, Sezen Cumhur Önal, Erol Büyükburç, Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço gibi sanatçılar, yabancı parçalara Türkçe söz yazarak onları bir anlamda adaptasyondan geçirdiler. Müziğin bile yabancısına tahammül edemeyen bu millet şimdilerde İngilizce sözlü parçalarla Avrupa’da temsil ediliyor.

  İngilizce sözlü şarkı söylemek Türkçeye ve Türkiye’ye güvensizliğin açık göstergesidir. Hafızanızı bir zorlayın… Sertab Erener İngilizce ile birinci olduğu yıl, İngiltere İngilizce bir parçayla sonuncu olmuştu. Demek ki mühim olan İngilizce değildir. Eğer böyle olsaydı İngilizler sondan birinci olmazdı. Asıl önemli şey milli motifler ve müziktir. Fakat bizler bunu henüz anlayabilmiş değiliz. Daha doğrusu anlayacak kapasitede olanlara görev vermiyoruz. Başarma derdi ve heyecanı olmayan popüler isimleri seçerek asıl yanlışı burada yapıyoruz. Oysa bu ülkede nice genç, bilinçli ve başarılı müzisyenler var.

  Başında “Türkiye” ifadesi olan TRT gibi bir kurumun Türkçeye ihanet etmesi yenilir yutulur cinsten bir densizlik değildir. Aslında TRT bu yarışmaya katılacak şarkının Türkçe sözlü olmasını ön şart olarak belirlemeliydi. Onlar ne yaptılar? Türkçe şarkılar varken İngilizceleri tercih ettiler. Türk milletinin paralarıyla ayakta duran TRT’yi Türkçeye ettiği ihanetten dolayı kınıyorum. Artık TRT milli olmaktan çıkmıştır. Bu kurum sırtımızda duran bir kamburdan başka bir şey değildir. Daha fazla zarar vermeden kapatılmalıdır veya vakit geçirmeden ıslah edilmelidir. Milletimize ve milletimizi bir arada tutan Türk diline saygısı olmayanlar bu kurumdan uzaklaştırılmalıdır. Onlar olmazsa olmazlardan değildir. Fakat Türkçe bizim ses bayrağımızdır. Onun çekildiği yerler vatan olmaktan çıkar. Bunun böyle bilinmesi, kurumların ve şahısların bu çerçevede hareket etmesi gerekir.

  Son olarak İngilizce bir parçayla bizi Eurovision’da temsil etme kararı aldıkları için bir kez daha Kenan Doğulu’yu ve TRT’yi kınıyorum. Milletimizin bu kişiye ve kuruma tepki göstermesini istiyorum. Bir Türk evladı olarak böyle bir şarkıyla temsil edilmekten utanç duyuyorum. Bizi anlamayan ve Türklük şuurundan nasiplenmeyen bu kişilere ve kurumlara başarı filan da dilemiyorum. Allah herkese uzağı görme öngörüsü, akıl ve fikir versin.

 • Bella Stella
  Bella Stella 23.12.2006 - 17:13

  'rimi rimi ley' faciası =)

 • Nur Cevik
  Nur Cevik 20.09.2006 - 21:59

  ya resmen komşu ülkelere oy werilior senelerdir..hele iğrenç şarkılarla katılmamız yokmu? peh türkçe ana dilimiz olabilir ama uluslararası dil ingilizce nie gerilim yapıoruz ki? ? saçma bi yarışma ama bu sene 1. olanlar kat etmiş! !

 • Ekin Demirkaya
  Ekin Demirkaya 20.06.2006 - 16:17

  biz türklerce fazla abartılan yabancı ülkelerde ne olduğu herkes tarafından bilinmeyen bir şarkı yarışması.ayrıca kaliteyi yansıtmıyor.çünkü öyle olsa eminem,mıchael jackson vb. gider birinci olurdu.ne diye uğraşsınlar ki? ?

 • Banu Çetin
  Banu Çetin 31.05.2006 - 20:41

  lordi lordi lordi oleeeeeeey :))) kılık kıyafet dio millet milletin kıçı açık imajına kimse bişe demiyoda adamların tipini sorguluyoı..müzik ve ses vede sahne hakimiyetidir önemli olan! ayrıca imajda önemlidir tabi bu adamlar hep böyleydi yarışma için kendilerini değiştirmemişler yani biliyoruzda konuşuyoruz :) ayrıca metal müziktede önemli olan bi grupturr lordi çokta sevindim hani ilk gördüğümüzde tepkimiz çok komikti ama bunların ne işi var burda hissine kapıldık :))) çünkü bu yarışma bellidir hep aynı tipler ve şunuda demeden geçemem ki haksızlık etmiyim bu zamana kadar birinci olmuş gruplardan secret garden da süperdi..yani sonuç olarak böle bi garip oldum birinci olduklarında sevindim vatana millete hayırlıolsun :)) superrrstaaaaaaarrrrrr nefis bi parçaydı hakkımızı yediler ehueehu

 • Betül Biri
  Betül Biri 23.05.2006 - 15:50

  Fillandiya o korkunç ve mide bulandırıcı, sanattan ve estetikten yoksun kılığı ve müziğiyle 1. oldu ya bence sölicek hiç bişey yok :)))

 • Mâi Eflatun
  Mâi Eflatun 13.03.2006 - 13:37

  'Ay hemen doğmuyorsa, olsun
  Gece uzun karanlık, olursa olsun
  Gözlerin kamaşıyor, aldırma
  Aşka hazır mısın?
  Bırak durmadan aksın duygun
  Gözlerini kapat, sus, yüreğin vursun
  Işığım aydınlatsın geceyi
  Aşka hazır mısın?
  Karşında süper star
  Sev beni
  Karşında süper star
  Hisset beni
  karşında süper star,
  Yaşa beni
  Arzu benim, arzu benim, arzu benim sana'
  .......
  bu mudur beni temsil edecek şarkı:((((
  istemezzz temsil edilmesem daha iyi olur...

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz 12.10.2005 - 21:59

  kayahan a da 90 da vermediler ya şu yarışmayı...

 • Feyza Yüksel
  Feyza Yüksel 21.05.2005 - 22:37

  Baştaki tanıtım filmimiz çok hoştu..
  Çocuklar tam Türk çocuklarıdı ve çok da şirindiler.
  Şimdiye kadar en adam gibi giyinen ülkeydik.

  Millet farklı olacağım,diye kafayı yemiş.

  En azından Türkçe bir parça.Bizi daha iyi yansıtıyor.

 • Feyza Yüksel
  Feyza Yüksel 21.05.2005 - 22:07

  Bakalım ne olacak bu akşam?
  Bahislere göre 22. olmamız muhtemelmiş.

  Rimi rimi ley...

  Enteresan ama TRT bir hayli umutlu görünüyor. :)
  Hadi hayırlısı...

 • Yunus Erol
  Yunus Erol 18.02.2005 - 06:22

  rimi rimi leyyy :)

  bu ne yaaa

 • Barış Aluk
  Barış Aluk 21.08.2004 - 11:45

  Son yıllarda ingilizce parça ile katılarak beni utanca sürükleyen yarışma.

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz 03.06.2004 - 11:24

  milli meselemiz. birinci de olduk, şimdi ne olacak?

 • Musa Cengiz
  Musa Cengiz 03.06.2004 - 01:26

  züğürt tesellisi

 • Gamze Uzun
  Gamze Uzun 20.05.2004 - 22:47

  örövizyonu unuttun :))

 • Melike Toros
  Melike Toros 20.05.2004 - 17:25

  Eurovision telaffuz kasıntısıdır.
  Kimisi yurovizyon der
  Kimi yurovijın der
  Biri yörovijın der
  Başkası yörovizyon falan dio

  Milletin evanescence i söleyebilmek için kasmaları gibi bi durum :)

 • F
  F 20.05.2004 - 11:28

  1997 yılında Şebnem Paker in seslendirdiği 'Dinle' adlı şarkı Türkiye nin kendi kültürünü ve dilini temsil eden Türkçe bir şarkıydı.Ve 3.olmuştu.

 • F
  F 20.05.2004 - 09:44

  Sanki Suudi Arabistan'da, İran'da, Türkiye'de hiç homoseksüel yokmuş gibi Bosna adına yarışan yarışmacı homoseksüel olunca şaşırılan yarışma.

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca 20.05.2004 - 09:12

  Yarışma finallerinde spiker bosnayı anons eder bizim aile

  televizyona yapışmış baba- 'aha işte bizden birisi müslüman bunlar bi dinleyekde oy verek'

  anne-'sesini kısın şunun uyuyacam'

  abla-'evet ya dur cebi getireyimde oyları sıralayalım'

  bad_time_stories-'e şey ben bunu izledim baba ya gel biz mutfakta bişeyler atıştıralım boşver sen yarışmayı hem yaş kemale erdi artık :) '

  baba-'yok bu milli bi dava bakam müslüman seçeceklermi gavurlar'

  ve olay gerçekleşir sahneye homo hollandalı kılıklı bir tip çıkıp iki kıta şiir okur gibi bi şarkı söyler

  baba-'üleyn bune? bu bosnamı? olum yanlış olmasın bu, ecnebi yaratık gibi'

  bad_time_stories-'tamam baba dur tansiyonun çıkacak gel biz mutfakta maça bakalım hade'

  sinirli baba-'olmaz türkiyeyi izlemeden şurdan şuraya gitmem'

  Türkiyede izlenir ve babaya kalp krizi geçirmesin diye ilacı verilir bir akşamda iki ecnebi fazla gelebilir :)

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu 19.05.2004 - 18:01

  Sırpların şarkısını bir yerden hatırlıyorum diyordum ki, manşet olmuş bilem:

  Sırbistan çalıntı şarkı mı söylüyor?

  Sırbistan-Karadağ temsilcisinin Eurovision’da yarışacağı ‘Lane Moje’ adlı şarkının bestesinin Azeri bir eserden alındığı öne sürüldü. Azeri şarkıcı Alihan Samedov, ‘Nerede Kaldın adlı şarkımın müziğini çaldılar. MESAM’a başvurdum. Şarkıyı finalde söylerlerse mutlaka dava açılacak’ dedi.

 • Sait Altınay
  Sait Altınay 19.05.2004 - 12:42

  bu sene kesinlikle sırbistan almalıydı ıkrayna ikinci rusya üçüncü yunanistan dördüncü türkiye beşinci olmalıydı

 • F
  F 18.05.2004 - 17:50

  Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Özturk'ün eurovision sarki yarismasi hakkındaki DEHŞET bir yazı yazmış bugün.Yazıyı okuduktan sonra O'nunla aynı havayı solumaktan bile utanıyorum.Allah akıl fikir versin diyorum.İşte hakaret, cahillik, nefret dolu yazısı:

  'Eurovision şarkı yarışması, bir ermeni dayanışmasıydı '

  Ben bir türk’üm ve müslümanım. bu toprakların gerçek sahibiyim, muhafazakarım, devletimi ve milletimi çok seviyorum.

  Bu sahiplenmelerimle eurovision şarkı yarışmasını izledim. tam bu satırları yazarken türkiye’yi temsil eden “ermeni asıllı” şarkıcı çıktı ve; “bütün türklerden destek beklediğini” ifade eden mesajıyla şarkıya girdi. herhalde kendisini türk kabul etmiyor.

  Şarkıyı seslendiren “athena grubunun”, beyoğlu tarlabaşı’nda yatıp kalkan yabancı uyruklu esrarkeş ve eroinman tiplerden farkı yoktu. insan gece onları sokakta görse korkudan herhalde altına eder.
  bunu söylerken o kişileri aşağılamak falan istemiyorum, zaten şarkılarını türkçe seslendirmemekle ülkemizi aşağılamışlardır.
  birinci gelen ukrayna şarkısını ingilizce mi söyledi. sırbistan karadağ ingilizce mi söyledi, üstelik sırbistan bizim müzik aletlerini kullandı.

  Burada akla şu soru geliyor. athena grubu türkiye’nin kaçta kaçını temsil ediyor? ne zamandan beri ermeni asıllı kişiler, türkiye cumhuriyeti’ni temsil eder oldu.

  oysa ermeniler abd’li askerlerin iraklılara yaptığı işkencenin milyonlarca fazlasını müslüman türklere yapmışlardır, ama biz hâlâ ermenilerin ayaklarını yalıyoruz.

  oylamayı izleyenler pekala hatırlayacaklardır, ülkeler birbirine oy verirken, hep bir ermeni işbirliği içerisindeydiler. bunu anlamamak için kör ve sağır olmak gerekirdi.

  geçen yıl birinci olan sertap ereneri de bu vesileyle izledim. kadın korku filmlerinde tabuttan çıkan ceset gibiydi. bayan ya aynaya bakmasını bilmiyor ya da etrafındakiler kadını rezil etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

  bu kadar çirkin bir kadın ilk defa görüyorum, çirkinliğini gizlemek için soyunmuş falan ama, o surata bakarak onun vücudunu kim ne yapsın?

  sertap erener’in arkasında dönen adamlara da bir anlam veremedim. o kişilerin yaptıkları işe saygıları olsaydı, sahneye çıkmazlardı. ayrıca sertap erener de “sabatayisttir.” o ruhtan yoksundur.

  o dönen adamların yüzünden “semazenlere” olan saygımı ve sevgimi yitirdim. artık hiçbir sema töreni ve hiçbir semazen beni ilgilendirmiyor, sanırdım ki, bu işin manevi bir boyutu var, demek ki yokmuş.

  mevlana hazretleri’ne olan sevgimi, saygımı ve bağlılığımı muhafaza ederek sema mema işinden kopmuş bulunuyorum.

  aşağılık kompleksinden kurtulamayan ülkelerden biri de bosna hersek’ti. bosnalılar 24 ülke içerisindeki en rezil ülkelerden biriydi.

  bosna’yı bir homoseksüel temsil ediyordu.

  bosna’daki savaş sırasında biz bunlar için mi kendimizi parçaladık? eğer öyleyse kendime bir kere daha acıdım ve çok salak olduğumu peşinen kabul ediyorum.

  sanki bizde durum çok mu farklı, bizde de türkiye’nin t’sine bile sahip olmayan belli azınlıklar bu kişileri önümüze koyup; “alın yerseniz; işte türkiye bunlardan ibarettir” demiyor mu? ”

  yarışmanın elle tutulur ve en güzel tarafı, bu vesileyle bütün dünyaya şarkılar arasındaki geçişlerde türkiye’nin reklamının yapılmasıydı.

  TRT başka türlü böyle bir reklam yapamazdı.
  (Hüseyin Öztürk)

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca 18.05.2004 - 08:39

  Hay bu ingilizceyi icad edenin... :)

 • Murat Yamtar
  Murat Yamtar 18.05.2004 - 01:15

  'Milletler dil yoluyla çökertilir. Ve bir takım sürüler haline getirilir. Böylece birbirleriyle anlaşmaları ya da, belirli sloganlardan başka bir şey anlamaları imkansız hale gelir bu kalabalıkların. Kitleselleşmiş bu kalabalıkları bir değnekle istenilen yola götürmek mümkündür.'
  George ORWELL

 • Zenda Ö
  Zenda Ö 17.05.2004 - 18:30

  'En buyuk Turkiye, Baska buyuk yok'

  ......Aaaaaaand one point for Turkey! !

  Allah razi olsun, az guldurmedi.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu 17.05.2004 - 18:13

  müziğin evrenselliğini kaybettiği yer...

  Parayı veren düdüğü çalar timsali İsrail'in Eurovision da işi ne?

  Bir de Bosna'dan gelmesi gereken şarkıyı Sırplardan dinleyince kötü oldum. Hey gidi Bosna hey yazık! ! ! ooo Bir de üstüne 12 puan da verdiler... Sırplar işlerini iyi becermiş...

  Athena'nın işi ne orada cık cık cık

 • F
  F 17.05.2004 - 13:24

  Avrupa çapında bir Popstar yarışması.TELEVOTİNG (telefonla oy verme) sitemi olduktan sonra Türkiye her sene mutlaka ilk 5'e girecektir.

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca 17.05.2004 - 09:32

  Muhtemelen aranıp sonuçların alındığı ülkelerden 'hadi abi bak türkçe merhaba de bizi reklam et' diye yalakalındığını hollandaya kadar düşündürtmeyen ve hatta güzel giden ama hollandadaki sevimli ve zeki gencin 'mğhaba nasılsınız' demesinin ardında ellerini e yaptık işte edasıyla 'şiş kebap' diye sallamasıyla TRT nin yalaka zihniyetini açık eden gösteri kardeşim: niye türkiye reklamı yapmaya uğraşıyosunki bırak adam istiyosa merhaba desin ala ala :)

 • Senem Shamsili
  Senem Shamsili 17.05.2004 - 09:31

  bizimkilerin kolunda neden hac dovmesi vardi anlayamadim...

 • Seu Kuyt
  Seu Kuyt 13.05.2004 - 13:56

  örovizyon

 • Selim Sağır
  Selim Sağır 13.05.2004 - 05:33

  gelecek seneye ayşe hatun önal hanımkızımızın katılmasını can-ı gönülden istediğimiz halkımızın gereğinden fazla büyüttüğü kıytırık yarışma.