Kültür Sanat Edebiyat Şiir

adolf hitler sizce ne demek, adolf hitler size neyi çağrıştırıyor?

adolf hitler terimi Cem Nizamoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Nihal Atsız Yanık
  Nihal Atsız Yanık

  Dünyanın en büyük ırkçı diktatörü Kitap hırsızı Filminde yeterince anlatılıyor zaten. Yaptıkları bununla sınırlı kalmamış tabii. Yahudilere zulüm yapmış, evet ama bugünkü İsraille karşılaştırdığımızda sanki onlar bunu intikam olsun diye yapıyor. Çünkü onu yahudilere yaptığı zulüme karşılık yahudililer Filistinlilere yapıyor. Musollininin faşizin kurucusu olması ve Adolf Hitlerle iş birliği yapmış olması içten bile değil onlar yıkım için çktıkları yolda o zamanın şartlarıma bakılacak olursa payları da var ancak acımasız ve bir o kadar da insanlık dışı olarak yapılması yani o baş kaldırışlarını sözlü olarak dile getirmelerinin yanında fiziksel olarak soykırım da yapmış olmaları onları bir o kadar alçalttı. Mahkeme salonunda bir sözüyle hakimin kararını değiştiren bir adamdan söz ediyoruz. Büyüdüğü ortamın ve düşüncelerinin içinde tezatlık belirtisi olmasaydı yani düşüncelerinde büyük olma duygusu olmamış olsaydı. Kendini yceltip dünyayı ezmek avçlarının araına alma duygusu olmasaydı belki de bugün iyi düşünceleriyle dünyada ezberleri bozabilir. İnsanlığa yeni kapılar aralayabilir. BÜYÜK bir dönüm noktası oluşturabilirdi. Ve dahi olarak tarihe adını ltın harflerle yazdırabilirdi....

 • Alperen Aydın
  Alperen Aydın

  Adolph Hitler'in başarılı olmadığına şükrediyorum yoksa Almanya şu anda en geniş topraklara sahip devlet olabilirdi. Ve tabii ki ırkçı politikanın hakim olduğu devlet yapısı devam ederdi.

 • Şaban Mortaş
  Şaban Mortaş

  Gelmiş geçmiş en büyük psikopat...

 • Ümit Müderrisoğlu
  Ümit Müderrisoğlu

  Zulmün ne kadar güçlü olursa olsun baki olamayacağını şahsında ispatlayan kişi.

 • İrem Başar
  İrem Başar

  Adolf Hitler sanat okulundan iki kere reddedilmiştir.:)

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Bilime, kültüre, sanata ve teknolojiye verdiği değerin yarısını insanlığa verebilseydi şu an adını tarihe altın harflerle yazdırırdı. O ise insanlık düşmanı bir cani olmayı tercih etti..

 • Cengiz Selçuk
  Cengiz Selçuk

  psikopatın önde gideni,

 • Mustafa Onur Düzen
  Mustafa Onur Düzen

  Ömrü yetseydi şayet yahudilerin anasını ağlatacak adam. Ülkü adamı, savaşçı insan.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  m.kemal'in ilk öğrencisi mussolini ikincisi de benim.a.hitler.

 • Serhat Debboğlu
  Serhat Debboğlu

  Adolpf; Yetişme şekli,O an ki sosyo politik konular,Ulslararası ilişkiler,Tarih ve ülküler,eğitim şekli,

  Yahudiler; Yetişme şekli,eğitim şekli ulusal ve uluslararası lobi faaliyetleri ve ilişkileri,Tarih ve ülküleri,sosyo politik konumları,populasyonlar ve kapital güç oranları,

  O an içinde bulunulan tüm şartlar (derin ve açık bağlamda) .dış baskı ya da güçlerce sunulan taviz,kışkırtmalar ve imtiyazlar,

  Kader, ceza ve mükafat sistemi,

  Dünya'yı bu akıma sürükleyebilecek bilumum tüm nedenler Adolph 'u O şartların içine attı.

  İsmini hatırlamıyorum Adolph'un sağ kolu diyor ki; Her semitist aslında aynı zamanda da anti semitisttir.Yahudilere vatan bulma çabası.Mısır'dan kovuldukları günden bu yanılmıyorsam 52 senesine kadar süren bir çaba.Zenginliği tavan yapmış tüm hakimiyeti Avrupa da oturtmuş bir milletin böyle bir metotla çöle sürüklendirilme süreci.Adolf işte bu çıkarlar çelişkisini o şartlarda en iyi kullanabilmiş bir baş aktör. Her İdealist Asalet taşır.Che 'de öyleydi.Kürşad'da öyleydi.Atatürk'te öyleydi.Ve Adolph Esirliğin utancını düşünerek, İntihar etmeyi göze almış bir Lider.

  Tarihi şu an ki duygu ve dünya görüşleriyle değilde O an ki tüm şartlarla yargılamalıyız.Cennet ya da cehenneme gidip gitmeyecekleri ile inançları ve ibadetleri ile ilgilenecek olan Yüce Sorgudur.Biz tarih'e bakalım.

 • Ali Durmaz
  Ali Durmaz

  İnsanları canlı canlı yakan,20.yy.ın en büyük soykırımcısı.

 • Merve Ggl
  Merve Ggl

  adam boşuna bir gün öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz dememiş. hoş bugun ku israil onun eseri gibi ama çok zeki adam kavgamı okursanız anlarsınız.

 • Aybars Derinceli
  Aybars Derinceli

  1.dünya savaşında onbaşı olan hitler üstün konuşma yeteneği ile günü geldiğinde tüm avrupaya hükmetti ister beğenin ister beğenmeyin ama tarih bu şekilde yazıldı ve gerçekleşti.

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi

  Kavgam ı okursanız, daha net cevap alacaksınız.Her ne kadar 'Faşo 'da olsa, takdire şayan yönleri de yok değil hani.

 • Aslan Durukan
  Aslan Durukan

  iyiki başarılı olamamış.

 • Bulut Kaptan
  Bulut Kaptan

  dünyaya hükmetmek icin yola cikmiş ama başarili olamamiş bir betbaht....

 • Yunus Efe Posofalı
  Yunus Efe Posofalı

  'Bir gün gelecek bütün yahudileri öldürmediğim için bana küfür edeceksiniz'
  Yinede etmiyelim..

 • Ayten Erzincan
  Ayten Erzincan

  faşizm,ırkçılık ve uzmanı.

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Hâlâ kendisinden korkulan kişi...

  Hitler demek pes etmemek demektir...

  ...

 • Mono Lisa
  Mono Lisa

  Mükemmel bi adam :) tam bi lider.. çünkü DELİ..düşünceleri politikası değil onu bana sevdiren..

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Bugünkü İsraili tanıdıktan sonra, Hitlere yaptıklarından dolayı kızamıyorum bilakis az bile yapmış diyesim geliyor...

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  'Milli olmayan bir hükümet, milleti her vasıta ile felakete götürdüğü zaman, bu milletin her ferdinin milli duygulara kapılarak isyan etmesi hak değil, milli bir görevdir...'

  ...

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Şahıslara, olaylara ve fikirlere; insani ve vicdani açıdan bakan insanlar tarafından, 20. yüzyılın 'nefret objesi' olmayı başarabilmiş Alman diktatör.

 • Yakup Ayaz
  Yakup Ayaz

  ADOLF HİTLER VE SADDAM HÜSEYİN her ne kadar cani olarak bilinselerde takdir edilecek yanlarıda yok değil..ikiside geleceği görebiliyorlardı ve ona göre canilik yaptılar.

 • Server Sudun
  Server Sudun

  SOSYOPAT bir dingil! Ayrıca Manik depresif, Obsesif kompulsif bozukluk ruh haline sahip, asperger sendromu yaşayan bir ete kemiğe bürünmüş ruhsuz hissiz cani! Gerekçe ne olursa olsun bir kıyım asla haklı gösterilemez! Tarih onu affetmeyecek! Eğer günümüzde yaşasaydı; psikatr ların çözmeye çalışıpta asla başaramayacağı üzerine tezler yazılacak iyi bir Denek olurdu eminim! ! Okuduğum kitaplara dayanarak bunları yazmam onu idol olarak benimseyen insanlara açıklama olsun! !

 • Göksen Merey
  Göksen Merey

  Sanılanın aksine doğuştan Yahudi düşmanı değildir. Antisemitizminde mucidi değildir. Ressam olmak isteyen bir gençken yahudi aleyhtarlarına siz onları kıskandığınız için böyle konuşuyorsunuz diyen biriyken işşizliğin getirdiği zor koşullarda sığındığı kütüphanede okuduğu kitap ve gazetelerden sonra Avrupada çok yaygın olan antisemitizmin etkisine girmiştir. İşi ileri götürüp soykırıma sebep olunca tarihi boyunca yahudileri ezen batı kirli vicdanını tüm suçu Hitlerin üstüne atarak sözde temizlemiştir. Soykırımın kazandırdığı mzlumluk maskesiylede İsrail şımardıkça şımarmış batılıları arkasında bulmuştur.

 • Göksen Merey
  Göksen Merey

  Adolf Hitler suçludur, yaptıkları onaylanamaz. Ama onu Almanyanın başına getiren nedenlerin kaynağı ingilterenin ve batı dünyasının ilk dünya savaşından sonraki akıl dışı isteklerinin yarattığı tepkilerdir. yenilenleri aşağılar ve altından kalkamaycakları tazminatları uygularsan buda radikal bir tepki yaratır. Ezilen aşağılanan Alman halkı denize düşen yılana sarılır misali nazilere sarılmıştır. Üstüne birde Sovyetlerin önderliğindeki komünizm korkusu bu sefer İngiltere ve fransaya geri adımlar attırmış ve ödünler koparan Hitlerde iyice yoldan çıkmıştır.

 • Alperen Bozkurt
  Alperen Bozkurt

  bir insan gibi insan bence simdi yahudilerin gazzede yaptiklarina bakarsaniz görürsünüz cok vatansever bir insan

 • Doğan Akın
  Doğan Akın

  lider, vatansever, askeri deha. çocukluktan beri bendeki gizemini ve tılsımını yitirmemiş bir devlet adamı. keşke onlarca yüzlerce devlet adamlarımızdan en azından 5-10 tanesi de hitler kadar vatanına sevio olsaydı. yanlış-gerçek ile doğru-yalan arasındaki farkın vatanseverlik olarak karşımıza dikildiği bir gerçekliktir kendisi. vatanı sevmek ve ii şeler yapmak için uğraşmak ama yanlış adımlar atmak yanlış stratejiler izlemek ve birçok kere arkasından vurulmak ile halkını doğru vaad ve politikalarla kandırarak vatanına yalan sölemek erdem bakımından da çok farklı şeler olsa gerek. ancak şunu da kabul etmek gerekirse hitler in tılsımı hala devam etmekte ve açıklığa kavuşturulamamaktadır. ingiliz kökenli yahudi bir aileden destek alıp almadığı önem taşımaktadır. tamamen bitmiş bir ulusun 10 yıl gibi kısa bir sürede inanılmaz zenginleşmesi sadece silah sanayinin gelişmesi ile açıklanabilir mi? veya tersten okursak alınan yardmlar sonucu mu silah sanayi gelişti? daha binlerce soru yaratılabilir hitler hakkında. şayet öle ya da böle bi şekilde yahudilerin amacına hizmet etmişse de dünyanın en alçak ve karaktersiz psikopatı olduğu kabul edilmelidir. ama teoriler o kadar çok ki. ben yine de çocukluk tılsımımın bozulmasını istemiorum. ve onun hala kalbimde vatansever, ileri görüşlü ve başarılı hırslı ihtiraslı ancak psikopat bir avusturyalı olduğuna inanmaya dvm etmek istiorum. ama bilmeyenler için söleyim hitler in ismi bile orjinal deildir. yanlış hatırlamıyorsam schindel gruber di. ayrıca erkek çocuk istismarcısı olduğu da söylenir. finally hakkda binlerce eser yazılan tartışılan konuşulan bir lider başka yoktur sanırım. olmayacaktır da. kıyamet gününde de olsa yakından görmek ve konuşmak isterim :)

 • Bekir Şahin Duran
  Bekir Şahin Duran

  Versailles Anlaşmasını yırtarken, Sevr’i kastederek `Atatürk’ün 10 yıl önce yaptığını biz şimdi yapabiliyoruz’ deyişi ünlüdür.

 • Pinokyo Ben
  Pinokyo Ben

  Halkı için savaşan idol bir kişilik

 • Ahmet Mete Kasikara
  Ahmet Mete Kasikara

  Dogustan KATiL.

  Seytanin insan kiligina girmis hali. Sadece yahudileri degil binlerce Türk ü de gaz odalarinda öldürten bi cani.

  Insanligin yüzkarasi.

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Lider, milyonları peşinden sürükleyebilmelidir...

  Kılavuz olabilmeli ve milyonlarca insana ölümü göze aldırabilmelidir...

  O büyük bir liderdi...

  ...

 • Çizgilerle Hayat
  Çizgilerle Hayat

  Doğuştan komutan...

  Doğuştan cellad...

  Doğuştan vatan sever...

  Doğuştan diğer vatan'ları sevmeyen...

  Doğuştan savaş teknikleri ustası...

  Doğuştan hazımsız...

  Doğuştan barışı asla kabul etmeyen...

  Doğuştan asker...

  Doğuştan Yahudi düşmanı...

 • Fizanlı Necip Fîyakalı
  Fizanlı Necip Fîyakalı

  'Bir gün gelecek, yahudileri tamamen ortadan kaldıramadığım için bana küfredeceksiniz.'
  14 Nisan 1945

  hakkaten ha!

  mekanı cennet ulen :)
  rahmet ilen...

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Führer'i 'yenenler' O'nu öldürme hakkına sahiptiler, fakat kesinlikle yargılama hakkına sahip değildiler. Bu hak onların değildi.

  Hitler ve arkadaşlarını eleştirebilirsiniz...

  Fakat onları asla kendi seviyenize indiremezsiniz... Böyle bir hakka sahip değilsiniz...

  Çünkü onlar, doğdukları gün sizden büyüktürler...

  ...

 • Gül Demiralp
  Gül Demiralp

  Friedrich Wilhelm Nietzsche'den sonra aşık olunası bir adam
  Yahudilerle ilgili hayranlık uyandıran zekası

 • Burak Seyrek
  Burak Seyrek

  hitler dünya devletleri için çok büyük bir korku ve endişe oluşturan bir insan dır yaşamı sırasında dünya siyasetini eline almak için uğraşmış önderlik yeteneği otaritesi disiplini ve birazda bencilliğiyle tanılır bir çok sözü bu kişiliğini ve karakteristik özelliğini doğrulamaktadır.Ne yazık hatasız kul olmaz hitlerde hayatında bir kaç büyük hata yapmıştır birincisi yahudi katliamı ikincisi ise stratejik yetersizliği olmasına rağmen savaş önderliğini sahiplenmesidir. O kesinlikle bencil ve büyük bir kötülük yanlısı görülmemelidir aslında gücü eldikten sonra bencillik özelliği üstün basmıştır parti kurmadan orduda en önemli askerlik görevlerini yapmış bir askerdir.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Hitler,Alman kapitalistlerinin,Almanya'da faşizmi kurmak için anlaştıkları bie Avusturyalıdır.Siyasi düşüncelerini, Alman kapitalistlerinin sömürge kazanmak için başlattığı 1. Dünya savaşında kazanmıştır.ihtilal teşebbüsünde bulunmuş,hapsedilmiştir.Hapisanede 'Kavgam'adındaki kitabını yazmıştır.

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  1934 yılında Türkiye'nin isteği üzerine sözde soykırım ile ilgili kitapları toplatmış ve bir güzel yaktırmıştır...

  Saygımız sonsuz...

  ...

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Hitler kendi partisi Nasyonal Sosyalistlere,Naziler adını verdi. Hitler'in gamalı haçı, bir çok insanın inandığı gibi bir pagan sembol değildi. Çalışan insanların baltalardan ve aletlerden meydana gelmiş Hıristiyan haçıydi.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  1930'ların Türkiye'sinde,bıyığıyla bürokratların ve bazı zevartın taklit bağlamında gözdesi olduğu kişi. O dönemin modası Hitler bıyığıdı.

 • Hasan Aydın
  Hasan Aydın

  Kurulduğundan bu yana Siyonist İsrael'i yöneten en ılımlı olduğu iddia edilen liderlerden (ki İzak Rabin ve Şimon Perez için böyle deniyor) bin kat daha vicdanlı, milyon kere daha az kana susamış ve insaflı bir diktatör. Alman ırkının üstünlüğü konusunda saçma sapan vehimlere kendini kaptırıp zamanla bunları bilimsel gerçekler olarak görmeye başlayan bu adam önce Almanya'yı sonra Avrupa'yı ve tüm dünyayı korkunç bir cehennemin içine sürükledi. Ancak en çılgın uygulamaları ve en hırçın saldırganlığı bile, Filistinli kadın, yaşlı ve çocuklara ateş yağdıran, okul ve hastaneleri gözünü kırpmadan yerle bir eden siyonist vahşetin gaddarlığına emsal gösterilemez. Kuşkusuz Hitler, insanlık ölçeğinde bir cani ve hayalperest bir delidir. Ancak siyonist gaddarlık ölçeğinde kendini ve milletini savunmaktan başka bir günahı olmayan masum bir vatanseverdir. Ne söylemeye çalıştığımı anlamak için şöyle düşünün: Hitler'in 1939 yılında sahip olduğu ordu ve sair imkânların bugün Siyonist İsrael'in elinde olduğunu varsayın... Bir an gözünüzü kapayın ve Ortadoğunun vaziyetini tahayyül edin. Hatta bütün dünyanın...

 • Taylan Akalın
  Taylan Akalın

  ONBAŞI. Hemde badem bıyıklı ve kaküllü.

 • Taylan Akalın
  Taylan Akalın

  ONBAŞI. Hemde badem bıyıklı ve kaküllü.

 • Erhan Küçüksucu
  Erhan Küçüksucu

  birinci dünya savaşından çıkmışsınız açlık kol geziyo versay antlaşmasını imzalamışsınız.üretim nerdeyse durmuş aç ve sefil bir almanya(bizim birinci dünya savaşındaki halimizi düşünün.atatürk gibi bir lider çıkıyor ve almanyayı hızla silahlandırıp kalkındırıyor.ve versay antlaşmasının kabul edilemez maddelerini hiçe sayıyor(atatürkün sevr antaşlamasını kabul etmemesi gibi) .savaş başlatması normal yerinde bende olsam aynını yapardım.katliam konusuna gelince bugün ingilizlerin ve amerikalıların yaptıkları nedir? dünyanın gözü önünde BARIŞ adı altında o ülkeyi işgal edip bu ülkeye saldırıp duruyolar.ha insanları diri diri yakmışın ha bombalalar yağdırmışın ne fark var? nietsche 'den öğrendiğim bir şey varsa oda güçlü güçsüzü ezer.ezilmemek için güçlü olmalısın.(hayvanlar en tabi örneğidir) insanda doğayı taklit eder.amerikanın ve ingilizlerin heryeri sömürmesi ağır koşullu anlaşmalar imzalatması elbette kabul edilemez.ingilizlerin yaptıkları herkesi öldürmek yerine kullanıp sömürmektir.çünkü ada devletidir ve içlerinde bariz çoğunlukta farklı bir ırk yoktur.yoksa ingiliz ve amerikalıların ne kadar IRKÇI bir millet olduğunu hepimiz biliriz.ben amerikadaki siyahlara yapılan zülmü duyarak büyüdüm.onun için adolf hitler piskopattı delinin tekiydi demeyin.en az amerika ve ingilterede hitler gibi.tek farkları var hitler kaybetti! ! ! kazansa bugün atatürk gibi büyük bir lider diye anılırdı.amerika ve ingilizlerin cani olarak gösterilmemesi süper güç olmaları emin olun elleri hitlerden daha kanlı.hitler onların yanında bence bir melek.hitler ülkesi için iyi olarak ne gördüyse onu yaptı.kendi doğrularını ülkesi için gördüğü doğruları harekete geçirdi.atatürk büyük bir liderimiz ama yaptıklarını sewmeyen eleştiren bir ton insan var ülkemizde atatürkte kendi doğrularını yaptı.ikiside ülkesini sewiyordu ve ülkesi için yaptı.tek fark yöntemleri farklıydı.yahudileri öldürme sebeplerine gelince kavgam kitabından edindiğim bilgilere göre üst düzey bürokrasiye hep yahudilerin gelmesi ve yahudilerin almanya için çalışmaması(bunu 1. dünya savaşında niye hiç yahudi yok diye üzerine vurgu yapmıştır) bunu ülkende asalak gibi yaşayan insanlara benzetebilirsin kanını emen ama ülken için hiçbir şey yapmayan insanlar bizim ülkemizdede var böyle ZARARLI canlılar.(insan demeye dilim varmıyor.) ve bir diğer nedende açlığın hat safhaya çıkması ve insanların yiyecek kavgası yani bir nevi iç savaşın çıkması.(bunun en güzel örneği afrikadır yıllarca afrikayı sömürdüler.şimdi afrika kan gölü herkes birbirini katlediyo.amerika ve yandaşlarıda unicef adı altında yardım yaparak şirin görünmeye çalışıyo dünyaya.kepçeyle sömürüp kaşıkla veriyo sende sanıyorsun melek amerika.dünya çay üretiminin yüzde kırkı kenyanın elinde ama kazanan beyaz adam:D söylemek istediğim dünyanın kanunu bu nüfus hızla artıyor ve madde korunumundan edindiğimiz bilgiye göre madde (yani yiyecek sabit) 20 yüzyıl savaşları bu amaçla çıktı sömürge elde etmek için ilerde tahminimce açlık savaşları çıkacak.biz böyle yok vahşet yok dehşet dersek amerikanın sömürdüğü işgal ettiği soykırım yaptığı küçük bir topluluk olarak yer yüzünden siliniriz.güçlü olmak istiyorsan ezeceksin.dünya nüfusunun sürekli arttığını ve kaynak sıkıntısı çektiğini düşünürsek.YAŞAMAK için öldürürsün buda gayet normal.aslanın yaşamak için ceylanı öldürmesi ne kadar doğal ise seninde yaşamak için birini öldürmen o kadar doğal gelecektir sana.şimdi duygusal davrana bilirsin ama bundan 100 yıl sonra açlık ve susuzluk savaşları başlayınca erhan demişti dersiniz.siz demezsiniz ama çoluk çocuğunuz der ve herşey için geç olmuştur çünkü siz ezen değil ezilen tarafta kalmışınızdır.sen osmanlı torunusun.ataların al gülüm ver gülümle üç kıtaya hükmetmedi.kılıcın gölgesinde hükmetti.peygamberinde aynı şekilde.yöntem tartışılır ama muhakkak olan bir şey vardır oda öldürmek.amacın önemi yoktur.peygamberin dini yaymak için öldürdü sen yaşamak için öldüreceksin.almanlar ırk olarak gerçekten üstün bir ırktır.disiplinlerine çok hayran olmuşumdur.akıllarıda keza.hitlerin zamanında bilimde en öndelerdi.(fizikle yakından ilgilenirim) ama savaşı kazanacaklarına kesin gözüyle baktığı için hitler atom bombası yapılımına ağırlık vermemiştir.amerika rusların berline ilk ulaşma çabaları zenginleştirilmiş uranyumlarını ve atom bombası için gerekli diğer bilimsel kaynakları ele geçirmek içindir.ilk ruslar ele geçirmiştir.hitler döneminin en üstün yetenekli generallerinede sahipti.manstein guderian rommel vs bu üstün yetenekli generallere rağmen savaşı kaybetti nedeni hitler mükemmel bir hitabet yeteneği vardı.mükemmel derece siyaseti iyi bilen insanları tek vücut yapabilen birisiydi ama asker değildi stratejiden yoksundu.nihayetinde birinci dünya savaşında bir erdi ve bir saldırıda sadece ÖLMEDİĞİ için on başı yapılmıştı.ve savaşlarda son kararı kendisi verdiği için kimi zaman generalleriyle ters düşmüştür ve kendi sonunu getirmiştir.hitlere karşı çıkabilen tek general guderian hitleri toplantının birinde uyarmış ve orduların tüm komutasını kendisine devretmesini bile istemiştir.ama tahmin edeceğiniz gibi hitler lider pozisyonun zayıflayacağını düşünerek reddetmiştir.svaşın sonlarına doğruda stratejik savaş hataları yapmıştır.kendisi gibi düşünmeyen generalleri görevden almıştır vs.zaten savaşın kaybedilmesini daha sonra korkak generallerine bağlar.hitlerin zekasına hitabetine hayranımdır.ama askeri olarak hata olmasınıda kabul ederim.nazi ordusu direk hitlere değilde guderian manstein gibi generallere bağlı olsaydı emin olun şuan dünya haritasının çoğu gamalı haç olurdu.tarih tekerürden ibarettir.bizim türk ırkı olarak tarihten ders çıkarmamız ve başkalarının yada kendi atalarımızın yaptığı hataları yapmamak.ülkemizin geleceğini pek parlak olarak görmeyen ben bazı önlemler ve stratejiler geliştirdim.niyetim hitler gibi biri olmak değil ama türk ırkını hakkettiği saygınlığı geri kazandırmak.askerinin başına çuval geçiriliyo dünyanın gözü önünde ve izliyorsun gülünecek bir durum bide osmanlı torunu olmakla övünüyoruz.uyuyan türk ırkını uyandırmanın zamanı geliyor ama kanımca az daha vakti var çünkü bizim halk iyice dibe vurmadan birinin peşinden gitmez birinci dünya savaşındaki atatürkün arkasında gitme örneğimiz gibi.dilerim herşey iyi olur ve güçlü bir türkiye oluruz ama bunun için dua etmek yerine bişiler yapmalıyız.

 • Aycan Halid
  Aycan Halid

  faşist,deli,ruh hastası...

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Onların çevirdikleri filmleri izleyerek, onların yazdığı kitapları okuyarak, Hitler ve II. Dünya Savaşı hakkında öğrendikleriniz yalandan öteye gitmez...

  Etki tepkiyi doğurur...

  Tarih, iki yüzlü bir madalyondur; tek taraflı öğrenilmez...

  ...

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  BİRGÜN GELECEK BÜTÜN YAHUDİLERİ ÖLDÜRMEDİĞİM İÇİN HEPİNİZ BANA KÜFÜR EDECEKSİNİZ.
  ..................................................(ADOLF HİTLER)

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Herkes onu anlayamaz...

  Çünkü bazı insanlar, bazı şeyleri anlamaktan acizdir... Çünkü kapasitesi o kadardır...

  'Dünya iyi bir yer değildir. İnsanlar da iyi değildir. Kimse birşeyi karşılıksız yapmaz ve kimse kimseyi karşılıksız sevmez. Herşey yozlaşmıştır; bu yüzden yine herşey iyi bir amaca değil, birilerinin çıkarlarına hizmet eder. Bu koşullar altında sevdiklerimi korumak ve büyütmek için güç kullanmaktan ve kurallar oluşturmaktan başka yapabiliceğim birşey yoktur. Eğer sevdiklerimin yaşaması ve var olması için başkalarının yok olması gerekiyorsa, o zaman yok olsunlar! '

  Bir gün anlaşılacak...

  ...