Kültür Sanat Edebiyat Şiir

adolf hitler sizce ne demek, adolf hitler size neyi çağrıştırıyor?

adolf hitler terimi Cem Nizamoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Turhan Sıradağlar
  Turhan Sıradağlar

  Adolf Hitler = Hasta ruh, iblis

 • Muhammet
  Muhammet

  Bu adam olmasa bugün ABD süper güç olamazdı bu adam olmasa İsrail kurulamazdı ...
  Biraz akıllıca bakmak lazım olaylara HİTLER yahudilerin ve ABD'nin gizli kahramanıdır.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Atatürk, Hitler tarafından kendisine yollanan bir filmi yanındakilerle birlikte sofraya oturmadan önce izlemiştir. Bu, Hitler ve partisinin bir propaganda filmidir. Salon aydınlanınca Atatürk ve arkadaşları sofraya geçmişlerdir ve adet olduğu üzere, “Nasıl buldunuz?” diye sormuştur. Etrafındakilerin yanıtlarını dinledikten sonra şunları söylemiştir:

  “Efendim, bu adam filmde gördüğünüz gibi rol icabı bir hamle ile işe başladı. (...) Bugün Almanya’nın bütün askeri gücü onun elinde. Yarın harbe girişecektir. O ve onun mukallidi Mussolini harbe hazırlıkla meşguller. Evet, yakın bir gelecekte harbe dalacaklardır.”

  “Dalacaklardır, çünkü asker değillerdir, harp ne demek bilmezler… Harp bir felakettir ve hele bu iki müttefik için mutlaka ölümdür. Talih Almanya’ya öyle bir toprak vermiştir ki, o, daima iki ateş arasında kalmaya mahkumdur.”

  “Körü körüne hesapsız ve kitapsız bir nefis itimadı, tamamen otomatik bir ordu sistemi, ilk hamlede korkunç bir kuvvet tesiri yapacak fakat bir kere bir tarafı sakatlandı mı, tarumar olacak, o çalışkan millet yere serilecektir. Ortada ne Hitler, ne teşkilatı kalacaktır. Mussolini’den hiç bahse hacet yoktur, o, efendisinin ortadan kalktığı gün yok olacaktır…”

  Kaynak: Prof. Ali Canip Yöntem’in Yeni Türk Edebiyatı Üzerine Makaleleri, s. 816 – 817.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Almanya’nın ‘Yaşam sahası’ (Lebensraum) ve ‘Tek Millet, Tek Devlet ve Tek Rehber’ (Ein Volk, ein Reich, ein Führer) politikalarını hayata geçirmek için dünyayı ateşe verdi.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  “Almanya ya süper bir güç olacak ya da hiç olmayacak.” Adolf Hitler

 • Mustafa Gökhan
  Mustafa Gökhan

  Adolf Hitler;
  Eğer bir yalanı yeterince uzun, yeterince gürültülü ve yeterince sık söylerseniz, insanlar inanır. İnsanları, bir yalana inandırmanın sırrı, yalanı sürekli tekrar etmektir. Sadece tekrar, tekrar ve tekrar söyleyin'' mantığıyla yıllarca halkını kandırmış ve yahudiler başta olmak üzere dünyaya zulmetme gayretinde olan bir diktatördür..

 • Nihal Atsız Yanık
  Nihal Atsız Yanık

  Dünyanın en büyük ırkçı diktatörü Kitap hırsızı Filminde yeterince anlatılıyor zaten. Yaptıkları bununla sınırlı kalmamış tabii. Yahudilere zulüm yapmış, evet ama bugünkü İsraille karşılaştırdığımızda sanki onlar bunu intikam olsun diye yapıyor. Çünkü onu yahudilere yaptığı zulüme karşılık yahudililer Filistinlilere yapıyor. Musollininin faşizin kurucusu olması ve Adolf Hitlerle iş birliği yapmış olması içten bile değil onlar yıkım için çktıkları yolda o zamanın şartlarıma bakılacak olursa payları da var ancak acımasız ve bir o kadar da insanlık dışı olarak yapılması yani o baş kaldırışlarını sözlü olarak dile getirmelerinin yanında fiziksel olarak soykırım da yapmış olmaları onları bir o kadar alçalttı. Mahkeme salonunda bir sözüyle hakimin kararını değiştiren bir adamdan söz ediyoruz. Büyüdüğü ortamın ve düşüncelerinin içinde tezatlık belirtisi olmasaydı yani düşüncelerinde büyük olma duygusu olmamış olsaydı. Kendini yceltip dünyayı ezmek avçlarının araına alma duygusu olmasaydı belki de bugün iyi düşünceleriyle dünyada ezberleri bozabilir. İnsanlığa yeni kapılar aralayabilir. BÜYÜK bir dönüm noktası oluşturabilirdi. Ve dahi olarak tarihe adını ltın harflerle yazdırabilirdi....

 • Alperen Aydın
  Alperen Aydın

  Adolph Hitler'in başarılı olmadığına şükrediyorum yoksa Almanya şu anda en geniş topraklara sahip devlet olabilirdi. Ve tabii ki ırkçı politikanın hakim olduğu devlet yapısı devam ederdi.

 • Şaban Mortaş
  Şaban Mortaş

  Gelmiş geçmiş en büyük psikopat...

 • Ümit Müderrisoğlu
  Ümit Müderrisoğlu

  Zulmün ne kadar güçlü olursa olsun baki olamayacağını şahsında ispatlayan kişi.

 • İrem Başar
  İrem Başar

  Adolf Hitler sanat okulundan iki kere reddedilmiştir.:)

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Bilime, kültüre, sanata ve teknolojiye verdiği değerin yarısını insanlığa verebilseydi şu an adını tarihe altın harflerle yazdırırdı. O ise insanlık düşmanı bir cani olmayı tercih etti..

 • Cengiz Selçuk
  Cengiz Selçuk

  psikopatın önde gideni,

 • Mustafa Onur Düzen
  Mustafa Onur Düzen

  Ömrü yetseydi şayet yahudilerin anasını ağlatacak adam. Ülkü adamı, savaşçı insan.

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  m.kemal'in ilk öğrencisi mussolini ikincisi de benim.a.hitler.

 • Serhat Debboğlu
  Serhat Debboğlu

  Adolpf; Yetişme şekli,O an ki sosyo politik konular,Ulslararası ilişkiler,Tarih ve ülküler,eğitim şekli,

  Yahudiler; Yetişme şekli,eğitim şekli ulusal ve uluslararası lobi faaliyetleri ve ilişkileri,Tarih ve ülküleri,sosyo politik konumları,populasyonlar ve kapital güç oranları,

  O an içinde bulunulan tüm şartlar (derin ve açık bağlamda) .dış baskı ya da güçlerce sunulan taviz,kışkırtmalar ve imtiyazlar,

  Kader, ceza ve mükafat sistemi,

  Dünya'yı bu akıma sürükleyebilecek bilumum tüm nedenler Adolph 'u O şartların içine attı.

  İsmini hatırlamıyorum Adolph'un sağ kolu diyor ki; Her semitist aslında aynı zamanda da anti semitisttir.Yahudilere vatan bulma çabası.Mısır'dan kovuldukları günden bu yanılmıyorsam 52 senesine kadar süren bir çaba.Zenginliği tavan yapmış tüm hakimiyeti Avrupa da oturtmuş bir milletin böyle bir metotla çöle sürüklendirilme süreci.Adolf işte bu çıkarlar çelişkisini o şartlarda en iyi kullanabilmiş bir baş aktör. Her İdealist Asalet taşır.Che 'de öyleydi.Kürşad'da öyleydi.Atatürk'te öyleydi.Ve Adolph Esirliğin utancını düşünerek, İntihar etmeyi göze almış bir Lider.

  Tarihi şu an ki duygu ve dünya görüşleriyle değilde O an ki tüm şartlarla yargılamalıyız.Cennet ya da cehenneme gidip gitmeyecekleri ile inançları ve ibadetleri ile ilgilenecek olan Yüce Sorgudur.Biz tarih'e bakalım.

 • Ali Durmaz
  Ali Durmaz

  İnsanları canlı canlı yakan,20.yy.ın en büyük soykırımcısı.

 • Merve Ggl
  Merve Ggl

  adam boşuna bir gün öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz dememiş. hoş bugun ku israil onun eseri gibi ama çok zeki adam kavgamı okursanız anlarsınız.

 • Aybars Derinceli
  Aybars Derinceli

  1.dünya savaşında onbaşı olan hitler üstün konuşma yeteneği ile günü geldiğinde tüm avrupaya hükmetti ister beğenin ister beğenmeyin ama tarih bu şekilde yazıldı ve gerçekleşti.

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi

  Kavgam ı okursanız, daha net cevap alacaksınız.Her ne kadar 'Faşo 'da olsa, takdire şayan yönleri de yok değil hani.

 • Aslan Durukan
  Aslan Durukan

  iyiki başarılı olamamış.

 • Bulut Kaptan
  Bulut Kaptan

  dünyaya hükmetmek icin yola cikmiş ama başarili olamamiş bir betbaht....

 • Yunus Efe Posofalı
  Yunus Efe Posofalı

  'Bir gün gelecek bütün yahudileri öldürmediğim için bana küfür edeceksiniz'
  Yinede etmiyelim..

 • Ayten Erzincan
  Ayten Erzincan

  faşizm,ırkçılık ve uzmanı.

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Hâlâ kendisinden korkulan kişi...

  Hitler demek pes etmemek demektir...

  ...

 • Mono Lisa
  Mono Lisa

  Mükemmel bi adam :) tam bi lider.. çünkü DELİ..düşünceleri politikası değil onu bana sevdiren..

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan

  Bugünkü İsraili tanıdıktan sonra, Hitlere yaptıklarından dolayı kızamıyorum bilakis az bile yapmış diyesim geliyor...

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  'Milli olmayan bir hükümet, milleti her vasıta ile felakete götürdüğü zaman, bu milletin her ferdinin milli duygulara kapılarak isyan etmesi hak değil, milli bir görevdir...'

  ...

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Şahıslara, olaylara ve fikirlere; insani ve vicdani açıdan bakan insanlar tarafından, 20. yüzyılın 'nefret objesi' olmayı başarabilmiş Alman diktatör.

 • Yakup Ayaz
  Yakup Ayaz

  ADOLF HİTLER VE SADDAM HÜSEYİN her ne kadar cani olarak bilinselerde takdir edilecek yanlarıda yok değil..ikiside geleceği görebiliyorlardı ve ona göre canilik yaptılar.