Kültür Sanat Edebiyat Şiir

yengeç burcu sizce ne demek, yengeç burcu size neyi çağrıştırıyor?

yengeç burcu terimi Meliksah tarafından 11.08.2003 tarihinde eklendi

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi27.07.2012 - 22:38

  Hayatta her zaman başarılı olmaya aday, evine düşkün, sevimli, ailesini ve vatanını çok seven , dünyadaki ünlü aşçıların çoğunun dahil olduğu burç.Her zaman doğru bilgiye ulaşmak için araştıran,azimli, bilmediği konuda hiç bir zaman iddialaşmayan; fakat iyi bildiğinden de asla ödün vermeyen,duygulu, merhametli, sadık insanların burcu...Ama yapılan yanlışı asla unutmaz.20 yıl sonra da olsa hatırlar ve 'İNTİKAMI ACIDIR'.İyi niyetinin kötüye kullanılmasını asla affetmez, her ne kadar sığ bir insan gibi görünse de, son derece derindir.Çok konuşuyor gibi görünse de aslında kendisiyle ilgili çok şey anlatmaz.Siz ona adım atmazsanız, o size gelmez.Utangaçtır aslında, siz ona bir adım atın, o size 10 adım atacaktır.
  Ama sakın ola ki, düşmanlığını kazanmayın, zira intikamı çok acı olacaktır.Zira affetmek istese de AFFEDEMEZ.Bu en kötü özelliğidir.Kendisine yapılan iyiliği de, kötülüğü de unutmaz.
  Son olarak 'Her başarılı erkeğin arkasında bir YENEÇ kadını vardır.' der, saygılar sunarım :))

 • Limonî Erz
  Limonî Erz11.08.2010 - 13:56

  ...erkek: Tanınası...
  Çok sevilesi...
  Dadlum denilesi...

 • Şerife Duman
  Şerife Duman20.04.2009 - 10:24

  İlk insanın dünyaya yengeç burcu döneminde geldiği.....

 • Ali Meşrefoğlu
  Ali Meşrefoğlu09.03.2009 - 20:35

  Yengeç kadar mükemmel başka bir burç yoktur başka sitelerden alıp buralara saçma sapan şeyler eklemeyin keşke yengeç kadar evcimen,sadakatli ve aynı zamanda başarılı olan başka bir burç varmıdır acaba ben bir yengeç bilirim birde akrep bu kadar hayatta başarılı olan burç olarak bence iyi düşünün gerçekleri yazın ne mutlu yengeç burcu olana..!

 • Yosun Yılmaz
  Yosun Yılmaz04.11.2008 - 20:38

  Kesinlikle gördüğüm en yalancı burç, cimri, duygusal, hoşsohbet, esprili, çıkarcı, sevince inanılmaz ilgili,sözünde durmaz,başkasına yapılmasını ismem dediği herşeyi karşısındakine rahatlıkla yapar, sözleriyle sizi çok rahat seviyor imajı yaratır sanırsınızki benden başkasını gözü görmez, size harcadığı zamanı bile başınıza kalkıcak kadar enteresan basit tüm yengeçleri aynı kefeye koymuyorum o ayrı :)) yoksa çokda iyi anlaşırız sanırım sadece aşkta

 • Zeynep Yılmaz
  Zeynep Yılmaz20.07.2008 - 20:43

  yengec burcu ınsanı soylentılere gore yengec gıbı yuruyusunden dolayı on metre oteden tanınırmıs :) solekı farketmeden bende yolda gıderken bır saga bır sola gıderım arkadaslar soyleyınce anladım :) ayrıca yengec burcu ınsanını yoneten ay dolunay oldugu zaman yengec burcu ınsanları ruhsal bı sıkıntı ıcıne gırer :) bır dıger rıvayette ayın etkısınden dolayı gelgıt zamanlarındaboylarının uzunlugu degısırmıs :) ne garıp bı burca sahıpız allaam yaa :) yaa iste bole...

 • Leyla Şenkal
  Leyla Şenkal25.09.2007 - 10:40

  Kendini akıllı sanan, saftoriğin biridir. Herşeye kolayca inanır. Gidenin ardından asırlarca yas tutar. Bir de bir gün herşeyin iyi olacağına ilişkin paranoyası yok mudur. Gel de çıldırma. Onu dış görünüşünden daha çok ilgilendiren bir şey yoktur bu dünyada. Birkaç iltifatta yelkenleri suya indiriverir hemen. Bencilin tekidir. Her şeyin en iyisini, en doğrusunu kendisinin bildiğini sanır. Sanki bu dünyaya yüce bir görev için gelmiş gibi davranır. En az bir koç kadar ana kuzusudur bu. Bir de hayat boyu yaslanacağı bir duvar olsun ister. Bir gün melek, bir gün şeytandır. Yani bir türlü çözemezsiniz onu. Sürekli gelgitlerde yaşar. Tehlikelidir. Insanı kolayca avucunun içine alır. Eğer nefretini kazanmışsanız dikkat. Böyle durumlarda öfkesi henüz tazeyken pek çevresinde durmayın. Çünkü o zaman yapmayacağı şey yoktur. İlişkilerinde zordur. Birini severse onu sanki malı gibi sahiplenir, ama gözü de sürekli dışarıdadır. Bu uyuzla dostluk neyse de, aşk asla. Çünkü kaprisleriyle sizi hayatınızdan bezdirir.

 • Bora Aslan
  Bora Aslan06.07.2007 - 11:29

  bazen en silik, bazen de en goze carpan kisiler olurlar.ortamdan ortama, dakikadan dakikaya degisen ruh hallerindendir.kendilerini siradan hissettikleri bazi dakikalarda cok mutlu, bazi dakikalarda cok mutsuz olabilirler.

 • Bora Aslan
  Bora Aslan06.07.2007 - 11:26

  yapilan istatistiklerde en yuksek intihar oraninin rastlandigi benimde burcum olan...

 • Labi Durla
  Labi Durla07.04.2007 - 01:09

  yengecler sempatik ve baskalarinin problemleriyle ilgileniyo gibi gorunmeye calisan son derece yapmacik insanlardir, ama biz bu sahte sirinlik numaralarini yemeyiz bunlari bi kalemde gecin bakalim. bu arada akil hastanelerindeki hastalarin %90'inin yengec burcu oldugu soyleniyo. haberiniz olsun.