Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ali Meşrefoğlu
Ali Meşrefoğlu

KIRÇİÇEĞİ OLMUŞUM GÜL SANILAN DEVEDİKENLERİ UĞRUNA

 • fiyort16.10.2009 - 19:48

  Karaların çok içerlerine kadar giren, iki tarafı pek dik ve yüksek olan dar ve derin körfezlere verilen ad. Fiyort, Norveç dilinde körfez anlamına gelmektedir. Bunların oluşumu üzerine çeşitli açıklamalar yapılmışsa da, oluşlarının başlıca sebebi, buzulların karaları oyması sonucu U şeklinde vadilerin meydana gelmesi, buzulların çekilmesi ve kıyıların yavaş yavaş çökmesi ile buralara deniz sularının dolmasına bağlıdır. Özellikle Norveç, İskoçya ve Kuzey Amerika kıyılarında çok rastlanır.

 • üç şey11.03.2009 - 18:32

  En önemli üç şey duruma göre değişir; SAYGI,SEVGİ ve SADAKAT...
  ; İSTEK,AZİM ve BAŞARI...
  ; AŞK,TUTKU VE GÜÇ...
  ; AİLE,ARKADAŞ ve SEVGİLİ...

 • gaye09.03.2009 - 20:46

  Gaye olmadan yaşanmaz çünkü amaçsız yaşamak boşa yaşamışlığın simgesidir keşke herkesin bir gayesi olsada sonunda isteklerine kavuşabilse ayrıca sözlük anlamı; AMAÇ,EREK,ULAŞMAK İSTENİLEN NOKTA...

 • yengeç burcu09.03.2009 - 20:35

  Yengeç kadar mükemmel başka bir burç yoktur başka sitelerden alıp buralara saçma sapan şeyler eklemeyin keşke yengeç kadar evcimen,sadakatli ve aynı zamanda başarılı olan başka bir burç varmıdır acaba ben bir yengeç bilirim birde akrep bu kadar hayatta başarılı olan burç olarak bence iyi düşünün gerçekleri yazın ne mutlu yengeç burcu olana..!

 • hepatit B04.02.2009 - 19:55

  neden kimse hepatit b rahatsızlığıyla ilgili yorum yapmıyor ki çok mu bilinçliyiz yani aksine toplumda kimsenin bilinçli olduğunu zannetmiyorum lütfen kendimizi koruyalım basit bir aşı yeterli..

 • aşk04.02.2009 - 19:28

  Aşkın tarifi yoktur,herkesçe değişir çünkü aşk herkese farklı hisler tattırır,aşkın ne olduğu değil ne hissettirdiği ve ne yaşattığı önemlidir...