Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

burç sizce ne demek, burç size neyi çağrıştırıyor?

burç terimi Banaz Tekin tarafından tarihinde eklendi

 • Harun İşlek
  Harun İşlek

  Koç......

  Başka burç tanımam, adı üzerinde ' Koç ' gibi maşallah....

  Not: Kehanetlere ve fallara inanmam... :)

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir

  Burçlara Göre Kadınların Erkeklerden Bekledikleri
  KOÇ KADINI
  Koç kadını bir erkekten korunmayı, gözetilmeyi beklemez. O,yaşamında kendi yolunda giden güçlü bir kadındır. Bu yolda ona eşlik edecek, kendisi gibi güçlü bir arkadaş ister. Ona sunacağınız romantik bir akşam yemeği, doğal güzellikler içinde dinlenme tesisinde tatil tekliflerine sıcak bakmaz. Birlikte izleyeceğiniz bir basket maçı veya Bungy-jumping gösterisine ise koşarak gelir. Şefkat ve sevgi yerine ihtiras ve cinselliği tercih eder. Kendisi gibi aktif, güçlü ve özgür erkekleri sever. Bir spor karşılaşmasında takımın as oyuncusuysanız ve o da izleyiciler arasında ise mutlaka size âşık olacaktır.
  Karşı koyamayacağı teklif: 'Paraşütle atlama kurslarına gidiyorum, sen de gelir misin? '
  BOĞA KADINI
  Boğa kadını önce aşk ve sevgi ister. Sonra ise hiç kuşkunuz olmasın 'para' diyecektir. O, yaşamın güzelliklerinden olabildiğince yararlanmak isteyen hayat dolu bir kadındır. Bunun için de er veya geç paranın gerekli olacağını bilir. Çalışkandır, beraber olduğu erkeğin de çalışkan olmasını ister. Onun için birlikte kazanılan servet, birlikte tadılacak güzelliklerdir. Doğayı, hayvanları, çocukları ve bu zevkleri de onunla paylaşacak erkekleri çok sever.
  Karşı koyamayacağı teklif: 'Akşamki davetten önce bir kuyumcuya uğramaya ne dersin? '
  İKİZLER KADINI
  Bu havai kadını sürekli aynı kişiyle aynı çatı altında yaşarken görmek zordur. Bu yüzden kıskanç bir erkekle asla beraber olamaz. Onun ufak tefek flörtlerine göz yumacak biri ile rahat eder. Bu, onun için bir oyundur. Bu oyunu onunla paylaşacak erkeklere hemen ilgi duyar. Bunun yanı sıra kendisi ile uzun uzun konuşup tartışacak zeki ve kültürlü erkeklere de hayır demez. Çünkü bu zeki kadının sürekli beyin jimnastiği yapması gerekir. Ruhu her yaşta genç kaldığı için orta yaşlarında genç erkeklerle beraber olmayı sever. Ömür boyu seyahat ve flört edebilecek bir erkeğe hayır demez.
  Karşı koyamayacağı teklif: 'Bu hafta sonu bensiz bir tatile ne dersin? '
  YENGEÇ KADINI
  Yengeç kadını, bir erkekten; önce kendine, sonra da çocuklarına baba olmasını bekler. Ailesine ve evine düşkündür. Bu konularda saygı ve anlayış bekler. Sevdiği erkeği evinde ağırlamaktan hoşlanır. İlle de bir restauranta gitmek için onu zorlamayın. İyi bir aşçıdır. Problemlerini kendi başına çözebilecek kadar güçlü olmasına karşın ona yol göstermenizden hoşlanır. İhmal edilmeye tahammülü yoktur. Aksi halde başka limanlara sığınabilir. Ufak tefek kaprislerine göz yumarsanız sizi daha çok sever.
  Karşı koyamayacağı teklif: 'Bu akşam evde kalıp nefis bir yemek yapalım mı? '
  ASLAN KADINI
  Aslan kadını bir erkekten önce saygı bekler. O bir kraliçedir. Eleştirilmekten nefret eder. İltifatlara ise bayılır, özellikle başkalarının yanında olursa! Onu çadırla seyahat etmeye veya mütevazı bir restauranta götürmeye çalışmayın. O, her şeyin muhteşem olmasını ister. Başarıyı sever, başarılı erkekleri de... Çekingen ve romantik erkeklerden hoşlanmaz. Onun sevgisinden önce saygısını kazanırsanız size âşık olması uzun sürmez.
  Karşı koyamayacağı teklif: 'Şehrin en saygın ve güzel lokantasında bu akşam yer ayırttım. Bana eşlik eder misin? '
  BAŞAK KADINI
  Başak kadını için her erkek çözülmesi gereken bir vakadır. Bu yüzden kendinizi hemen ele vermemeniz gerekir. Sizi çözmesi ne kadar uzun zaman alırsa o kadar uzun süre beraber olursunuz. Ona boşuna kendinizi anlatmaya çalışmayın. O, sizin hiç bilmediğiniz yönlerinizle uğraşır ve kısa sürede kendinizi psikolog sandalyesinde hissetmenize yol açar. Başak kadını ile beraber olacak erkeklerin her şeyden önce zeki olmaları gerekir. 24 saat beraber olsanız da size mektup yazabilir. Bu oyuna katılıp mektuplarına cevap yazarsanız ömür boyu yazışacağınızdan kuşkunuz olmasın.
  Karşı koyamayacağı teklif: (Yazıp gönderince daha etkili olur.) 'Bir satranç partisine ne dersin? '
  TERAZİ KADINI
  Terazi kadını uyumlu bir beraberlik ister. Beraber olacağı erkeğin karakteri, aile yapısı, eğitim düzeyi, boyu, kilosu kendine uygun olsun ister. Şayet uzun boyluysa siz de orta boylu, bu, onun için problem teşkil eder. Futbol maçı seyrederken bağırıp çağıran, konuşurken sesini yükselten erkeklere tahammül edemez. Kendine uygun olduğunu düşündüğü erkekle hemen evlenmek isteyebilir. Çünkü onun için uyumlu beraberlik evlilik demektir. Sanatçı veya sanata ilgi duyan erkekleri sever. Sanatçı olmasanız bile ara sıra resim yapıp bir çalgı aleti çalıyorsanız, size hayranlık duyar.
  Karşı koyamayacağı teklif: 'Benimle evlenir misin? '
  AKREP KADINI
  Akrep kadını tutkuludur. Bir erkekten çok fazla şey beklemez. Hatalarıyla, kusurlarıyla sevmeyi bilir. Katlanır, görmezlikten gelir. Ama ihaneti hiçbir zaman affetmez. Akrep kadını ile beraber olan erkek şanslıdır. Çünkü başka hiçbir kadın onu bu kadar sevemez. Şanssızdır. Çünkü onu aldatırsa ömür boyu sevilmeden yaşar.
  Karşı koyamayacağı teklif: 'Senden başka hiçbir kadının olmadığı bir adada yaşamaya ne dersin? '
  YAY KADINI
  Ana diliniz, doğduğunuz ülke farklıysa bir Yay kadınıyla berabersiniz demektir. Yay kadınları yabancı erkekleri sever. Sporcuları da... Çünkü sağlam kafanın sağlam vücutta olduğunu bilir. Bunalımların, derin sorunların adamıysanız yanına yanaşmayın. Kıskanç erkeklere tahammül edemez. Çünkü sizinle beraberken başka bir erkek arkadaşı ile seyahate gider, art niyet gözetmeksizin. Özgürlüğünü kısıtlayacak olursanız en son görüşmeniz telefonla uluslararası elveda görüşmesi olur. Sizden kaçabilmek için mümkün olan en uzak ülkeye gitmiştir.
  Karşı koyamayacağı teklif: 'You can go your own way.'
  OĞLAK KADINI
  Oğlak kadını ile beraber olmak için beklemeniz gerekir. Muhtemelen o da sizi uzun zamandır bekliyordur ama bunu hemen belli etmez. Acele ederseniz kaçar. Sizi tanıması ve güven duyması için zamana ihtiyacı vardır. Gerçekçidir, boş hayallere bel bağlamaz. Kısa süreli heyecanlar peşinde koşmak yerine uzun süreli sağlam ilişkileri tercih eder. Sorumluluk sahibi, sevecen, sıcak kanlı, mizah anlayışı olan erkeklerden hoşlanır. Aniden alınan kararlardan, son anda yapılan planlardan hoşlanmaz. Onu bir yere davet etmek istiyorsanız bunu en az bir hafta önceden yapmanız gerekir.
  Karşı koyamayacağı teklif: 'Bir yıl sonra evlenmeye ne dersin? '
  KOVA KADINI
  Tutucu ve kıskanç mısınız? O zaman bu kadına yaklaşmayın.. zaten siz de onu uzaktan bile görseniz imkânsız olduğunu anlarsınız. Çünkü Kova kadını, dış görünüşü ile bile tutucu insanları çileden çıkartabilir. Romantizm en son başvurmanız gereken silah olmalıdır. Romantik bir âşıktan çok, macera sever,akıllı bir arkadaşla ve dostluğunu kazanmış biri ile beraber olmayı tercih eder. Romantizim onun için geçici bir tutkudur. Onu elde etmenin tek yolu arkadaşlığını, dostluğunu kazanmaktır. Sürprizlere hazırlıklı olmanız gerekir. Çünkü nerede, ne zaman, ne yapacağını kestiremezsiniz. Zeki ve pratik oluşu nedeni ile birçok erkeği ürkütür. Çok çabuk âşık olmaz, gerçek olmayan her şeyden çok çabuk bıkabilir. Bu kısa sürede dostluğunu kazanabilirseniz uzun süre sizinle beraber olur. Size tapar.
  Karşı koyamayacağı teklif: 'Ne zaman istersen beni ara. Sen hayatımsın. Özelsin.'
  BALIK KADINI
  Bu romantik, hassas kadını hafife alırsanız büyük bir yanılgıya düşmüş olursunuz. Çünkü o hülyalı bakışları, yaşlı gözlerinin arkasında her tür zorluğun üstesinden gelebilecek güçlü bir kadını saklar. Onu elde etmek için en kötü gününüzde yanına gidin. Hemen kendinizi iyi hissetmeniz için elinden geleni yapmaya başlar. Balık kadını için yardım etmek, âşık olmak demektir. Yaptığınız hataları bağışlar, kaprislerinize, huysuzluklarına ses çıkartmaz ama ona kabalık ederseniz; yüzünüze gülmeye devam ederken yavaş yavaş uzaklaşır ve siz nasıl olduğunu anlamadan hayatınızdan çekilip gider. Bu ayrılık sonrası ağlayıp üzüleceğini umarsanız yanılırsınız, çünkü hafızası çok güçlü değildir.
  Karşı koyamayacağı teklif: 'Lütfen bana yardım et' …

  Alıntıdır......

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir

  Kova, Kova,Kova...

 • Ra
  Ra

  arapca isimleri.... :)

  koç: davar-ül kurban
  boğa: sığır-ül camış
  ikizler: adem-ül çift-i aynen
  yengeç: mahluk-ül derya-ül böcekvari
  aslan: malukat-ül vahşi
  başak: nebatat-ül arpa vü yulaf
  terazi: endaze-i kantar
  akrep: haşerat-ül zehr-i zıkkım
  yay: silah-ül zemberek
  oğlak: davar-ül sakal-ı sivri
  kova: damacana
  balık: mahsulat-ı derya

  benım burcum
  davar-ül sakal-ı sivri:D

 • Erkan Orhan
  Erkan Orhan

  tabiki KOÇ

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  FM de canlı yayına katılmıştım

 • Nilay Aytek
  Nilay Aytek

  Neden hepsi başak olmamış ki!

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  horoscope..