Kültür Sanat Edebiyat Şiir

aslan burcu sizce ne demek, aslan burcu size neyi çağrıştırıyor?

aslan burcu terimi Elif B tarafından 27.05.2004 tarihinde eklendi

 • Sondraktaki Şaşkınyolcu
  Sondraktaki Şaşkınyolcu18.08.2017 - 10:52

  Bir akrep Ortak bir çok nokta bulabilir Aslanla en iyi anlaştıkları Aşk olsa gerek

 • Kayıp Rengim
  Kayıp Rengim30.05.2016 - 20:02

  ♌ Aslanın yüreğine ne ekersen onu biçersin. Yüreği her şeyi büyütmeye uygundur Aslanın,Orkide de yetişir dikende! Ne ektiğine kalmış

 • Kenzi Mahfi
  Kenzi Mahfi06.04.2015 - 23:14

  ♌ 11 burcun sultanıdır. Her burcun en güzel özelliklerini üzerinde toplamıştır.

 • Candle In The Wind
  Candle In The Wind01.06.2012 - 20:26

  Benim burcum :)

  • Pozitif Özellikleri: Yüce gönüllülük, eli açıklık, yaratıcılık, şevklilik, iyi organizasyon, geniş zihinlilik, oyunculuk hissi.

  • Negatif Özellikleri: Kaidelere aşırı bağlılık, zorbalık, tantana, züppelik, toleranssızlık, sabit fikirler, kuvvet deliliği, kendini beğenmişlik.

  • Anahtar Kelimeler: Olumlu, iyimser, sıcak, organizatör, dogmatik, çok çalışkan, ısrarlı, inatçı, dramatik, renkli, cömert, savurgan, gururlu, sevgi ve ilham kaynağı, yaratıcı, oyuncu, lider, dikkat çekmek isteyen, toleranssız, patron.

 • Elif Ef
  Elif Ef21.06.2011 - 16:39

  Lider =)

 • Hacer Bek
  Hacer Bek15.12.2009 - 17:04

  bende bir aslan burcuyum en belirgin özellikleri: sürekli birileri üzerinde hakimiyet kurmak isterler hep ön planda olmak isterler(popüler olmak gibi) ikinci plana atılmayı kabullenemezler kendini beğenmişlerdir parayı ve lüksü sever har vurup harman savururlar yarınını düşünmezler merhametli vicdanlı cömert yardımseverlik duygusu çok yoğundur.

 • Hacer Cerit
  Hacer Cerit25.12.2008 - 19:06

  yetenekli....lider ruhlu....acaib gururlu....ilgi bekler.....sewdimi tam sewer..... kolay kolay sinirlenmez ama sinirlenınce kacın yanından :) ....beşinci evi yanı aşk sevgı ve yaratıcılığı temsil eder.. DİYEN ARKADAŞIMIZA KATILIYORUM ÇÜNKÜ BENDE ASLAN BURCUYUM ÖZELLİKLERDE BENDE VAR GİBİ GÖRÜNÜYO(BAZILARI)

 • Büşra Deniz
  Büşra Deniz06.12.2007 - 13:17

  aa ben burçtan bişey anlamıyom ya çok enteresanlar ama anlaşamadıgımda bi gerçek :))))
  kendini bişey zannederler ki buna katılıyorum ve aynı şekilde bi sölediğinizi ilk seferde anlamazlar bikaç kere tekrar etmek gerek :))
  onun dışında güzel yönleride vardır mesela severlerse tam severler :))

 • Leyla Şenkal
  Leyla Şenkal25.09.2007 - 10:36

  Bu aslan var ya aslan. Bu komedi şey kendisinin gökten zembille indiğini sanır. Bu ıssız bir adaya düşse, yanında isteyeceği üç şeyden biri aynadır. Kendinde şeytan tüyü olduğunu düşünür. Sanki bu olmasa çevresindeki hiçbir şey düzgün gitmeyecek zanneder. Oysa en büyük yamuk kendisidir. Bunu bir odaya iki gün kapatın kesin ölür. Hele bir de odada ayna yoksa iki gün bile sürmez. Özgürlüğü asla vazgeçemeyeceği şeydir. Saftır aslında bu. Kuş kadar beyni olan bir insan bile bunu kolayca kandırabilir. Öyle ince detaylardan pek anlamaz. Bir yalan söylediğinde ya da gizli bir iş yaptığında kısa sürede kendini ele verir. Çünkü plan yapacak, yaptığı planı doşru düzgün uygulayacak, hadi diyelim uyguladı, saklayıp gizleyecek kadar potansiyel yoktur onda. Sakın bu aslan megolamanına nasıl göründüğünüze dair bir şey sormayın. Çünkü siz kendinizi ne kadar mükemmel hissederseniz hissedin, o olumsuz bir şey bulacaktır. Bu şahsiyetle kavga ettiğinizde, size saldıracağı ilk konu dış görünüşünüz olacaktır. Kilonuzdan tutun da, gözlerinizin şaşılığına, dudaklarınızın inceliğine kadar v.s ne varsa onu fazlasıyla ilgilendirir. Ruh sağlığınız açısından tehlikelidir.

 • Aliye
  Aliye16.09.2007 - 17:34

  en yakın arkadaşlarımdan biri bu burca mensup. kaç kere söyledim kendime 'aslandan arkadaş olmaz' diye ama dinletemedim... bi de üstüne aplam da aslan... öbür aplam da... liderlik vasıfları malum, bi yukardan bakmalar, küçük dağlar benim taburemdir demeler... yani zor insanlar vesselam... cömert oldukları söylenmekle beraber ben bi cömertliklerine şahit olamadım, atmak dışında... :)