Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • sergen yalçın16.07.2005 - 22:40

  Türkiye'nin gelmiş geçmiş en teknik futbolcusudur. Biraz kendine dikkat etseydi şimdi onu dünyanın en iyi takımlarında seyrediyor olacaktık.Şu sözünü çok beğenirim: ' Futbolu kafamla oynarım, ayaklarıma % 10 iş düşer... ' 300 küsur maç oynayıp 99 gol atma becerisini göstermiş ender orta saha oyuncularından birisidir.İnşallah bu sezon Beşiktaş ı arzu ettiğimiz yere çıkartır.

 • satyricon16.07.2005 - 22:30

  True Norwegian Black Metal in en iyi gruplarından birisidir.1991 yılında kuruldular temalarında doğa,savaş,ormanlar ve yıkım gibi konuları işlerler.Norveçin en iyi black metal gruplarından birisidir, özellikle the shadowthrone ve Nemesis divina albümleri black metal dünyasının sayılı albümlerindendir.
  Tüm Dünyada saygı gören büyük bir gruptur.

 • rrwin rommel16.07.2005 - 22:17

  Almanyanın 2. dünya savaşında sahip olduğu en iyi General bir diğer adıda çöl tilkisidir.Montgomery e afrikayı dar etmiştir. Hitler ve Alman genelkurmayı gerekli desteği verselerdi ingilizleri orda mahvederdi ama genede küçük birliğiyle devasa savunmalar yaptı.Motorlu araçlarının arasına çalı çırpı koyarak etrafı toz dumana katıp ingilizlere büyük bir ordum var izlenimi vermiştir.2. dünya savaşının kader anlarından biri olan Normandiya çıkarmasının nereden yapılacağını bilmiştir, düşman kumsallardan gelecek demiştir ve onları yoketmenin en iyi yolu kıyıya çıkarken durdurmaktır sözünü söylemiştir.İki kere ordusunun başında bulunamadı ikisindede alman orduları dağıldılar.Daha sonra adı hitlere yapılan suikast girişimine karıştı vede hitler tarafından intihar etmeye zorlandı.

  Field Marshall Erwin Rommel Ruslara karşı hiç savaşmamasına rağmen Almanya'nın en büyük Generallerinden birisi olmuştur.

 • Paul Oakenfold16.07.2005 - 22:04

  Trance Müziğin bugünlere gelmesini sağlayan insan,
  30 ağustos 1963'de, ingiltere'de doğmus. 80'lerin başlarında club'larda dj olarak sanat hayatına başlarmis ve 90'ların en başarılı dj'i ve remixer'ı olmus.

  oakenfold; arrested development, massive attack, m people, new order, the shamen, simply red, the stone roses ve u2 gibi birçok sanatçı ile çalışmıs. ayrıca birçok prodüksiyon şirketinde bu sanatçılara remixler yapmis. kisacasi is bitiren bi elemanmis kendileri. 90'ların sonunda dünyaca tanınan ve çok başarılı bir dj haline gelir. guinness rekorlar kitabına dünya'nın en başarılı club dj'i olarak girer.

  haziran 2002'de 'bunkka' albümünü çıkartır. shifty shellshock ile yaptığı düet 'starry eyed surprise' ile dünya çapında listelerde boy gösterir. son olarak elvis presley'in unutulmaz hit'i rubberneckin' için yaptığı remixle yeniden listelerde boy gösterirmis kisidir.
  Armin Van Buuren ve Tiesto ile yaptığı Sebas Arcabascio mix ve essential mix lerini özellikler tavsiye ederim.

 • atabetül hakayık15.07.2005 - 18:26

  kelimenin anlamı “hakikatlerin eşiği”dir.
  altı nüshası bulunmaktadır.
  ismi üzerine çeşitli tartışmalar vardır.
  köprülü tarafından-tüm karahanlı eserleri incelenmiştir.
  edip ahmet yükneki tarafından yazılmıştır. kendisi doğuştan görme özürlüdür.
  imam-ı azam’ın yanına gitmiş ve kendini çok iyi yetiştirmiştir.
  eseri kaşgar dili ile yazdı.
  bir şair değildir.
  manzumlarında lirizm eksikliği, söylemlerde eksiklik bulunur.
  sanat kayısı yoktur, amacı mesaj vermektir. ahlak ve öğüt kitabıdır. eserde bilginin yararlarından, bilginin yararından ve alçakgönüllülükten bahsedilir.
  iktibas (bir eserde hadis ve ayetlere yer verme) kullanılmıştır.
  tahmid ile başlar. (allah’a övgü, yakarış)
  sebeb-i telif ile devam eder. (eserin yazılışının sebebi)
  4+4+3. 7+4 hece vezni bulunur.
  dörtlük geleneğinden dolayı dörtlük kullanılır.

 • aslan burcu15.07.2005 - 18:23

  Burçların en iyisi diyorum bende çünkü bende Aslan burcuyum :))

 • ares15.07.2005 - 18:21

  1) Diğer adıyla Mars...
  baş tanrı zeus ile heranın oğlu olan ares, savaş tanrısıdır. ares insanların birbirlerine girmesini, dereler gibi kan akmasını çok severdi. bu yüzden insanların kalplerine kin ve nefret sokardı. kör bir cesarete ve olağanüstü bir kuvvete sahip olduğundan kavgalara korkunç naralar atarak girer, kılıcını sağa sola savurur, durmadan adam öldürürdü. kana susayan bir tanrı olduğundan geçtiği yerlere ölüm ve feleket saçardı. bu yüzden insanlar savaş tanrısını hiç sevmezlerdi. onu tek seven millet savaşçı olan romalılardı. ares'e büyük önem verirler savaşa yada yağmaya gittiklerinde aresten yardım isterlerdi.
  aresin en büyük düşmanı athena idi. zeka tanrıçası da tıpkı kendisi gibi savaşmaktan hoşlanırdı ancak athena hak ve hukuk için çarpışır kan dökmektense zekasını kullanmayı yeğlerdi. o sorunları önce kafasını kullanarak çözmeye çalışır eğer başarılı olamazsa savaşa girerdi. hak uğruna, büyük bir amaç için savaşan savaşçıların koruyucusu olduğundan barbarlarla birlikte çatışmaya giren ares ile sık sık çarpışırlar, birbilerine zıt düşerlerdi.

  2) Çok kullanışlı bir Download programı ama bazen gıcıklık yapabiliyor, kullanırken dikkat

 • Allen iverson15.07.2005 - 18:13

  Philadelphia nın skorer guardı, mvp de almıştır bu zat

 • alerji15.07.2005 - 18:11

  Çok kötü bir Hastalık maalesef bendede toza,güneşe,polenlere ve bazı yiyeceklere karşı var.İnsanı çıldırtmaya yetecek bir psikolojiye sokuyor.

 • albay15.07.2005 - 18:09

  Dedemin emekli olmadan önceki rütbesi Kıdemli Albay