Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Seher Taşcıoğlu
Seher Taşcıoğlu

'KAYGI' HER ŞEYİN BAŞLANGICIDIR. ALBERT CAMUS

 • bayrak21.09.2007 - 23:57

  Kumaş değil, CANDIR
  Rengi solmaz, KANDIR

 • passiflora15.08.2007 - 15:14

  Hiç bir ilacın kullanılmasından yana değilimdiri bunun da değilim ama en azından bitkisel ve yan etkisi olmadığını söyleyebilirim.

 • patlıcan15.08.2007 - 15:11

  Hayatımın sebzesi.
  Yemeği, tatlısı, reçeli... Of of.

  Yoksa siz hala...
  Tatlısını yemediniz mi!

 • paranoid15.08.2007 - 15:10

  Melissa Auf Der Maur pek güzel söyler.
  Dinleyin efendim.

 • parlatıcı sürmeyi unutan esmer kızın sevgilisi15.08.2007 - 15:06

  'Yanlış bir cümle olduğunu bilsen de çaktırma' denebilir.
  Parlatıcı sürmeyen erkek makbuldür. (Yok artık)

 • PARA ÜSTÜ YERiNE SAKIZ15.08.2007 - 15:04

  Güzel mahallelerin güzel bakkal amcaları yaparsa sevimli, grossss (vurgu Gr harflerine veriliyor ki -GIRRoss- büyüklüğü anlaşılsın zira hiç bir şey ifade etmez insanlarımıza) market ya da süper marketlerde yapılınca sinir bozucu olan şey.
  Bi'şey.

 • arkeolog15.08.2007 - 14:50

  Ah ah...
  Ne çok isterdim 'büyüyünce' arkeolog olmayı. Kemik bulup bulup eve gelir suluboya fırçasıyla fırçalar, dizer, saklardım.
  Eğleniyordum, öğreniyordum. Bir sürü kitabım vardı.
  Hey gidi.
  Sonra hayat öğretiyor ki yaşamak için para lazım.
  İçimde bir ukdedir ama meslek olmasa da halen bilgi edinip, gezip, görüp mesafeyi azar azar azaltabileceğim.

 • cumhuriyet15.08.2007 - 08:36

  Gazimin sen en büyük yadigarısın bana...

  Dalgalansın her tarafta şanlı Türk'ün bayrağı
  Korumaktır ve yüceltmek azmimiz bu toprağı!
  Bu vatan hiç sensiz olmaz, ey güzel cumhuriyet
  Milletim öyle demiştir; ya ölüm, ya hürriyet!

 • sabah ezanı15.08.2007 - 08:24

  Namaza çağrıdır ama namaz kılmayan insanın bile tüylerini diken diken eder.
  O atmosferde ki hafif esintiyle içini kaplayan huzur hiç bir yerde, hiç bir zaman hissedilmez.

 • türk bayrağı15.08.2007 - 08:16

  'Bir söylenceye göre, 1. Kosova Savaşı sonrasında savaşta ölen Türk askerlerin kanının bir göl gibi toplanması sonucunda, Ay ve Yıldız'ın bu göl üzerinde yansıması ile oluştuğu kabul edilmektedir. Yapılan tüm varsayımlar arasında, 1. Kosova Savaşı'nın sebep olması en büyük ihtimallerden biridir.Çünkü bu savaşın akşamında gökyüzünde Jüpiter ve Ay yan yana nadir anlarından birini yaşamıştır.

  1. Kosova Savaşı tarihi (28 Temmuz 1389) , ve Kosova koordinatlarında (Lat: 43.41, Long: 25.65) gökyüzündeki gezegenlerin konumu incelendiğinde Ay ve Yıldız'ın aslında Ay ve Jüpiter olabileceği ortaya çıkar.

  Eğer ki bu yansımayı, olası bir kan gölü üzerinde düşünürsek de; bize Türk Bayrağı'nın şu anki hali gözükür. Bunun için o tarihte ve koordinatta gece yarısı saatlerindeki gökyüzü görüntüsünü, ayı arkanıza alarak kan çukuru üzerindeki yansımayı izlemek isterseniz karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü çıkar, ve Türk Bayrağı ile arasında müthiş bir benzerlik vardır.

  Jüpiter'in köşeleri Jüpiter'in gözükebilen 4 ay'ının da etrafında kısmen parlaması (basit bir teleskopla gözükebilir, ancak çıplak gözle en iyi ihtimal Jüpiter'e yakın bir parıltı gözükür): büyük bir ihtimal Jüpiter'i köşeli bir yıldıza benzetilmesini sağlamıştır. Lâkin, Güneş'in herhangi bir gezegen üzerindeki yansımasının Dünya'daki insanlar tarafından parlak bir yıldıza benzetilerek de izlenebilir. Uranüs gezegeni de, bu süre içerisinde Jüpiter'e olan yakınlığı (her ne kadar çıplak gözle gözükmesi çok zor olsa da, küçük bir parıltı olarak gözükebilir): Jüpiter etrafında farkedilebilir 5 köşe gözükmesine sebebiyet verir.

  1. Kosova Savaşı sırasındaki, Kosova'da gökyüzündeki görüntüye ulaşmak için örnek resimlerde Stellarium isimli ücretsiz planetarium programı kullanılmıştır. Planetarium programımızı 1. Kosova Savaşı tarihine (28 Temmuz 1389) , ve Kosova koordinatlarına (Lat: 43.41, Long: 25.65) alırsak; gökyüzündeki Ay ve Yıldız'ın aslında Ay ve Jüpiter olduğu ortaya çıkar.'