Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Murat Kamar
Murat Kamar

HAYATTA O KADAR COK İŞ VAR Kİ YAPILMASI GEREKEN..HEM DE BU KADAR AZ ZAMANIMIZ VARKEN..

 • bal tefsiri03.03.2009 - 18:26

  bu kabil meselelerin kıssadan hisse yonu vardır asıllarının dogruluguna bakılmaz teşbih ve talim esastır..ama avamdan olan insanlar zamanla bunu hakikat ve asıl zannederler..kendilerinden kattıkları şeylerle de bu şekilde iştihar bulur gelişir..
  esasen hadis olmayan bir ifadenin hadis olarak ifade edilmesi ayrı bir mesuliyeti mucibtir..bununla ilahi iradeyi kıyas ediniz..ama orada anlatılanların ogrenilmesinde ve anlasılmasında fayda vardır...amma faydalı olan hersey hadis değildir!

 • Taravet03.03.2009 - 18:10

  tazelik demektir

 • katrancı02.03.2009 - 14:26

  canlı(organik) maddelerin damıtılması ile elde edilir katran..siyahtır ve yağ kıvamındadır,akışkandır..genelde zift olarak düşünülür ama zift daka katıdır.. ayrıca bildigim kadarıyla sigaranın sürekli yanmasını saglayan madde de içinde bulunan katrandır..işte katrancı da bu katran maddesinin satımını yapar ve bu sürecin baslamasına yardımcı olur...ayrıca cok sevdiğim bi soy adıdır

 • yavuz sultan selim28.02.2009 - 00:23

  osmanlı'nın en parlak donemi için kanuni derler bence yavuzdur
  devlet hazinesine ondan cok gelir sokan yoktur..
  onun fethine baskalarının hayatı bile yetişmemiştir...
  Allah nasip ederse müstakbel oğlumun isim babasıdır...ellerinden operim sultanım..

 • sarı selim (II.Selim)28.02.2009 - 00:20

  oturduğu tahtın ağırlığı altında eziktir..millet; yavuz ve fatihlere hasrettir.. devlet büyük, sahib-i devlet küçüktür..şehzade mustafa'nın ahı tutmuştur sanki...hürrem'in ihaneti, kanuni'nin hatasıdır..bildiğim tek olumlu yonu açe müslümanlarına yaptığı yardımdır..

 • melih aşık28.02.2009 - 00:15

  akp'ye karşıdır..ne olursa olsun karşıdır..karşıdır,çünkü karşıdır..ama bence bir aydında olması gereken sağduyudan fersah fersah uzaktır ve bunu kazanmasından da ümit kesiktir..

 • yakup cemil28.02.2009 - 00:11

  yakub cemil teşkilat-ı mahsusa da gorev almıs eski bir silahşor..fedai..torunu da eski bir istihbarat elemanıdır ve dedesinin adını kod isim olarak kullanmıştır..yakub cemil hakkında sunu soyleyebilirim sanırım: duygularına gore hareket eden ama cok dusunmeyen bi insandı..pervasızca babıali baskınında Müşir Nazım Paşa'yı vurmasından bunu anlamak mümkündür..

 • Macbeth28.02.2009 - 00:04

  shaekspeare'in ünlü bir eseri..ihtiraslarına kurban olan macbeth adlı bir komutanı ve guvendigi metafizik varlıkların oyununa gelişini anlatır..kitabın ozeti şudur denebilir:'çekiç döner sap döner,gün gelir hesap döner'

 • Da Vinci Şifresi28.02.2009 - 00:01

  da vinci şifresi neden şimdi cozulur ve neden ardı ardına cozulur..dahası da vinci resme neden sifre saklar ve ne için saklar bunu anlayamadım...ama anladıgım tek şey varsa insanlık olarak çıkarlarımıza alet edemiyecegimiz hiç birsey yoktur..

 • kelime27.02.2009 - 23:58

  arapça asıllıdır..ve sözcükten daha samimidir..fiil formu tekellüm(konuşma) ,fail formu mütekellim(konuşan) ..bir dil taşıdığı ruhla anlam kazanır..baksanıza bi dinleyin tınıyı tarihin sesini işitiyor olmalısınız..dile boyle bakmalı...