Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Metin Alan
Metin Alan

DEĞİRMENDE DOĞAN FARE GÖK GÜRÜLTÜSÜNDEN ÜRKMEZ...

 • vantuz06.07.2006 - 21:07

  bir çeşit akvaryum balığı... denizde varmıdır bilmem ama balıklar akvaryumda dünyaya teşrif etmedıklerıne göre kesin vardır :)) bişeye yaramıyo ki öyle cama yapişiyo kalıyo ben anlamıyom niye vantuzu alır insan abidi kubudi mumidi diye sevemicegım bir balıkı sır akvaryumun ekolojik dengesi için neden alayım ki :)) bana ne çöpleri yiyomuş da ölen balıkları yiyomuşta hani hiç üretken deil bu vantuz! para veriyos kardeşim bikaç atraksiyon yapsın:P

 • q06.07.2006 - 21:02

  bizim bi kimyacımız vardı Q harfini bildigimiz gariban kü olarak okurdu efet efet aynen okudugunuz gibi kü e ben de mecburen gülerdim o da beni dersten atardı... yanı gökte aradıgımı yerde sunardı bana yok da yazmazdı anlamıyorum neden beni mükafatlandırırdı? bide fizikçimiz vardı oda otübüs derdi işte meşela 20 km/h hızla giden bi ötübüs filan derdi şimdi ben napim? :))) hala daha guluyosam demek benım açımdan bu gülünecek bişey...
  not 1: ben de öğretmenım ben böyle bişey yaparsam çocuklar bana gülsün vallahi sorun değil!
  not 2: buca lisesini bilenler(izmir) 90 lı yıllar iftira etmediğimi bilir :))
  not 3: insanların eksıklıkleri ile kafa bulmak değil bu isterse Q u da düzgün okuyabilirlerdi otobüs de derlerdi.. diyemezler miydi yani? ;)

 • uğur dershanesi06.07.2006 - 03:46

  ben öğretmenlık için başvurdum beni almadılar :) yıllar sonra ben çok büyük biri olursam şimdi küçüküm ya :) o zaman demicekler mi ahh keşkem keşkem keşkem alsaydık keşkemm :) bu nerden aklıma geldi ya :))))
  neyse olmadı kısmet değilmiş ne diyelim ki... ama bence iyi bir dersane benı almadılar diye şimdi haksızlık etmim... yaygın bir kuruluş çok kişiyede üni. kazandırdılar aldıkları paranın hakkını vermiş gibi duruyolar ama bakalım yine de nolur nolmaz :)
  güvensizlik aşıladılar bize:(kus kus çıkaramadık...!

 • Bafra sigarası06.07.2006 - 03:42

  hatırlarım küçük paketti... bilinenden de küçük kısa sigara malzemeden çalarlardı zehirlerken bile adil değillerdi...
  bir de f. kısaparmagın bu adam benım babam parçasında geçiyor... çok güzel yorumlamış fatih abı beni duymasanda ağzına saglık...
  bafra ilçesinde demekki ilk fabrikası kurulmuş bunu da şimdi düşündüm... :)

 • F 1605.07.2006 - 21:19

  uçak işte bomba atar can yakar kale alır kahraman olur vurulur şehit olur yakalanır esir yani her halükarda binerseniz ona bişey olursunuz :)
  ideal de f-16 kaç kg dir soru cıkar hep bende yapamam :) bizim uçaklarımız türk yapımı yani... it dalaşı yaparlar bazen... uçaklar böle artislik yaparlar aşşa kameraya alınıyor biliyolar ondan yoksa kardes kardes kıta gezerler de bi dalaşmazlar :) herşey görüntü adam göğe çıkmış hala derdi hava anlamadım ki bu işi :)

 • G-305.07.2006 - 21:06

  g-3 piyade tüfeği ne yazcaktım ben ya :) askerlik aklıma gelince toparlayamıyorum bir an :) hah ilk ateş ettiğimde 25 mt yatarak :)) destekli :)) kulağımın zarını patlatan gök gürlemesi sesiyle 7 aylıgına bana teslım edilen emanet! seri numarasını unuttum temizlemeyi de unuttum kaç kılo oldugunu menzilini hepsini unuttum demek öğrenmemiş ezberlemişim!
  namlu bidona! :) bilen bilir...

 • Üç aylar05.07.2006 - 20:52

  süt kardeşler :)))
  en masumu şaban ay ı... tek suçu kemal sunal ın onu tercih etmiş olması!
  en bereketlisi ramazan oruç tutarız teravihe gideriz tv kanalları bile bu ay müslman olur birden :) çağrı çöl aslanı rabiatu-n adeviye hz ömer in ra adaleti gibi :)) ve eskıden akide şekeri dağıtırlardı camilerde:P nerde o eski müslümanlık :) babam namaza karşıydı dua larımın rotası tekti...inşallah babam evde değildir ;) babamın da rotası tekti - acaba bu el açmadan bitebilir miyim? anlayan parmagını kaldırsın :)))))))
  hayırlı işLeR

 • talih kuşu05.07.2006 - 20:45

  anavatanı eminönü:P yeni cami var ya türk filmlerindeki tövbekarların yüce makamı hah işte orası :)))
  yem yer bulgur pirinç yer bi de ekmek bi de paylaşmayı sevenlerin şeyi simiti :) ufak atın da cifciflerin yesin hesabı küççük lokma yerler :))
  birinin kafasına şaapınca adam zengin olacak diye ortaya atılan hurafenin baş kahramanı :) not: adam ana avrat dümdüz gitmesin diye adama o an için yapılan kıyak :)))
  çok yazdım kısası şu idi... kandırmaca!

 • Ihlamurlar Altında05.07.2006 - 08:16

  yar tenine haram deydi... gel de içme! ne parça değil mi?
  neden hem vatimizi alıp hemde bizi mutsuz eder ki bu senaristler... lutfedip izliyoruz biz olmasak aç kalacaklar bi de fılmde bizi deli ediyolar... yılmaz sadece huysuz diye başına gelmedik kalmadı! ama öbür tarafta zengin cool yakışıklı ömer adamın nişanlısını elinden aldı ve mutlu oldu iyi valla... izlemiyorum ki agzıyla kuş tutsun senarist olay kapanmıştır arkadaslar... evet sıradakı dosya :)

 • şam05.07.2006 - 08:06

  şam sanırsam eski adı dımaşk... eski bir yerleşim yeri yanı mezopotamyanın kuzey kesımınde kalıyor...islam tarihinde önemli bir yeri var.. emevi hanedanlıgının merkezi...
  muhiddin-i arabi demiş ya ' sin şın a girince benım mezarım açığa çıkacak' işte ordaki şın şam oluyor e sin ne mi oluyor :) kimsenın sordugu yokda ben işte hava atıcam ya hani çok şey biliyorum hesabı :) neyse evet ordaki sin de selim yani yavuz sultan selim... 1516 da selim şam a girer... muhıddın-i arabının mezarını buldurur türbe yaptırır...
  şam... nusayriler var dimi orda öle biliom ben hafız esad filan.. karışık bi yer ya kudus kadar olmasa da karışık bi yer...
  şam şeytanı var bi de o ne demek bilmiyom...
  hadi iyi günlerrr :)