Kültür Sanat Edebiyat Şiir

radyo sizce ne demek, radyo size neyi çağrıştırıyor?

radyo terimi Kamilbozkurt tarafından tarihinde eklendi

 • Güliz Ardilli
  Güliz Ardilli

  Şu anda Radyo Bilim'i dinliyorum.
  Çok güzel hareketli parçalar çalıyorlar.
  http://bilimradyo.com.tr/
  Harika bir sabah için harika bir başlangıç.
  Sevgilim günaydın!
  Günün harika geçsin. Seni çok seviyorum. :)

 • Güliz Ardilli
  Güliz Ardilli

  https://www.bloomberghtradyo.com/yayinakisi/#pazar Bugün BloombergHT radyoyu dinledim.Şu anda da onu dinliyorum. Çaldıkları şarkılar hoşuma gitti. Hafta içi program akışlarında hep ekonomi programları gözüküyor. Ama bugün, hep müzik vardı yani akşam üstü dinlediğimden bu yana. Hafif ritimli batı müziği ve arada Türkçe şarkılar. Tarzları hoşuma gitti. Soft. Ama yine de genelde ritime uyan şekilde aralarda da ritimle alakasız figürlerle dans etmek eğlendirici ve gülümseticiydi. Eğlendim. Dans etmek eğlenceli. :)) Aralarda da BloombergHT paranın gülen yüzü deyip duruyorlar. :)

 • Laika Sultanın Gözdesi
  Laika Sultanın Gözdesi

  en sevdiğim şey... özellikle geceleri harika oluyor...
  heleki şiir prıgramı varsa değmayin keyfime...

 • Üzgün Özdemir
  Üzgün Özdemir

  Çocukluğum:(( Rahmetli anneannemle dinlerdik ehü ya ne güzel günlerdi.

 • Zeynep Deniz
  Zeynep Deniz

  eski zamanlarda darbe duyurusu yapılan araç..

 • Aysun Nirvana
  Aysun Nirvana

  her ne kadar radio diye yazılmasını istesemde bu istegimin karşılanmıs olması dahi kendine olan antisempatimi yok edemez..ben sevmiyorum oyle işte bu sarkı suna gitsin,benden cok sevdigim bitaneme,o kendini bilire,adı bende saklıya falan fistan..dinleyici olarak iggrenc bi toplumuz buna tamam ama dinledigimiz dj kırıntılarından kaynaklandıgı da bi gercek..gönül dostu degilseniz dinlemenin anlamsızlaştıgı bir anda aniden 'sevgili gönül dostları..bilmem ne falan fistandan bilmemne aptal sarkı bizi dinleme sabır ve gafletinde bulunan....vvvsss'.aman off.valla gönül dostu degilseniz dedigim gibi zor.gönül dostu=kalp dostundan yola cıkarsak hepimize becel muamelesi..kolesterol mevzusuna girmek dahi istemiyorum..sabah sabah

 • Ruhi Gül
  Ruhi Gül

  en önemli kitle iletişim araçlarından biri ve televizyona göre daha sıcak bir iletişim kuruyor.

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir

  Bu saatler power fm saati...Hoş ve dost bir ses...)

 • Safira El-azizi
  Safira El-azizi

  radyo tv 'den iyidir...

 • Bella Stella
  Bella Stella

  Bay J - Power FM
  Nihat Sırdar-Alem Fm
  ve tabiiiki Zeki Kayahan Çoşkun ve MatraX =) (Alem FM)

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir

  Özledim canlı yayında program yapmayıııı.
  Yakında özlem bitecekkkkk...

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Amerikanın sesi radyosunu dinlediniz efendim. bugünkü Türklük konulu nutkumuzu mavi bilmem ne hazırlayıp sundu :)

 • Berna
  Berna

  radyo benim için şiir demek.. sıcak bir yaz akşamında çok eskiden tanıdığım bir sesi duydum.. radyo denince aklıma o gelir çünkü üniversite yıllarımda hep dinlerdim ve şimdi yine dinleyeceğim çünkü buldum seni hüseyin berkant

 • Atakan Kartaltepe
  Atakan Kartaltepe

  TRT Radyo 4...Şu anda dinlediğim...(Heyecansız günler boş...Ne güzel şey yaşamak' diyor)

 • Nihan Koçyiğit
  Nihan Koçyiğit

  bi zamanlar bi radyoda program hazırlayıp sunmuştum. dinlemekten daha keyifli.

 • Gönül Bahçemsin
  Gönül Bahçemsin

  www.mersinfm.com ... bu benim radyom hiç değiştirmem 104.6 frekansta kalırım hep bir dicey var varyaaa ismi.. ilhan.. radyotor.. hafta sonu sabah saat 10 da çikiyor gülmekten ölüyorum yaaa.. bide fırat var hafta içi çikiyor istekleri sunuyor saat 1 ve 3 arası. ve akşamda tolga abi var akşam saat 7 vee 10 arası tavsiye ederim byy

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  susam sokağında bi grup uzaylı dünyaya keşfe geldiğinde bu aleti görüp çok beğenir ve hepbir ağızdan rad-yo rad-yo diye şarkı söylemeye başlar...radyo budur:-D

 • Osmancik Fm
  Osmancik Fm

  Sabah müzikle başlıyor,akşam müzikle bitiyor.Bi bakıyosunuz sanat bi bakıyosunuz halk bi daha bakarsanız pop müzik yayında oda bitiyor yada kesiliyor son dakika haberleri hızlı yani hızlı bir iletişim aracı.yani bastan sona müzik yayını degil.Radyo günün ritmine uyuyor yasamın ritmine uyuyor aslında uymayanlarda olabilir orası ayrı bir konu.Ve radyo bir moral iletişim aracı aynı zamanda bazen bir sırdaş bazen bir danışman bazen bir umut, radyo her şeyin ötesinde bir arkadaş.Radyoyu her yerde kullanabilirsiniz engel olmaz size
  işinizi yapın banyoda mutfakta büroda hatta yolda yürürken cep telefonunuzda el radyonuzda isterseniz radyo hep yanınızda ve hala en degerli en önemli yayın aracı.Yani radyo cogunun söyledigi gibi müzik kutusu degil bence dinleyin bakın ne diyor gıcık bir ses :) elemen aranıyor başvurularınızı.........yapabilirsiniz, gene dinleyin üzerinde kırmızı bir tişört bulunan 9 yaslarında bir....cocugu kaybolmustur görenlerin......ya şimdi ne anonsu dersiniz....acilen kan aranıyor kan grubu uyanların uyumaması kan vermek üzere......gitmeleri ilan olunur işte bir hayat kurtarıcı umarım.Radyo kişiseldir.Çünkü burada hepimiz bize verilenle baş başa kalmak ihtiyacı içindeyiz.siz duygularınızı dile getiremiyosanız bırakın sanatcılar dile getirsin seslendirdigi sarkılarla isteyin yayınlayalım...ve programımızın sonuna geldik bizi dinlediginiz için tesekkürler sizleri.....seslendirdigi hayat sen ne cabuk harcadın beni isimli sanat müzigiyle başbaşa bırakıyoruz.Radyoyla başbaşasınız.TEŞEKKÜRLER :)

 • Nurfer Yıldız
  Nurfer Yıldız

  Power FM
  Radyo 5
  Radyo Mydonoz.... diğerleri taklitten ibaret..

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  15

 • Selin Sonsuz
  Selin Sonsuz

  Radyo D
  104...

 • Ahmet Oldur
  Ahmet Oldur

  Best fm

 • Ayca Şen
  Ayca Şen

  96.2 radyo eksen

 • Oguzcan Demir
  Oguzcan Demir

  televizyonsuz dünyanın bir numarası hatta elinizden geliyorsa atın televizyonu radyo yeter insana

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  Çok iyi ikiliyiz

 • Beyza
  Beyza

  Bir antika radyo ve sonrasinda tutkuya dönüsen bir koleksiyon düsünün amma hic birinden ben duygulari calmasin ne yarar ki :))

 • Arthas
  Arthas

  Elektronik ve radyoculuğa meraklı olan kişilerin, kişisel bilgi, beceri ve deneyimlerini geliştirmek amacıyla yaptıkları haberleşmeye amatör telsizcilik denir. Elektronik alanında bir çok gelişmeye ön ayak olmuş amatör telsizcilerin bu çalışmalarını yapabilmeleri için gerekli alt yapıya sahip olmaları beklenmektedir. Bunun da ölçümü, amatör radyoculuk sınavı ve sınav sonucunda alınan lisanstır.

  Amatör bantlarda yapılacak bir dinleme ile dünyanın bir çok bölgesinden amatör radyocuların örneğin cihaz testi, anten üretimi ve yeni teknojilerinin uygulanması konusunda deneyim ve görüş alışverişinde bulunduğuna tanık olunacaktır. Aynı şekilde, bu tür görüşmelerle başlayan arkadaşlıklar, dostluklar da geliştirilmesi, insanlar arasındaki anlaşma ve barışa da hizmet etmektedir. Normal koşullar altında bir araya gelebilmeleri zor ya da olanaksız gibi görünen insanlar, amatör radyo istasyonları aracılığıyla öncelikli olarak elektronik olmak üzere, çeşitli konularda uzun söyleşi yapma olanağına da sahiptir. Dünyanın bir ucundaki diğer amatör radyocunun adı, nasıl bir donanıma sahip olduğu, deneyimleri ve bunların ötesinde, yaşadığı kentteki hava durumu, o bölge insanı ve iklimi hakkında bilgi sahibi olmamıza yardımcı olmaktadır.

  Ancak, amatör radyocuların görüşmelerini salt bu çerçeve ile sınırlamak da doğru olmayacaktır. Yine bantları karıştırdığımızda, hobileri konusunda söyleşenleri, çevre koruma konusunda sohbet edenleri de duymak olası. İlke olarak, başkasını rahatsız etmeyen ve yerel mevzuata aykırı düşmeyen konularda sohbet etmek mümkün. Ülkemizde 'C' sınıfı radyo amatörlerin 144 ve 433 MHz (2 metre ve 70 cm) bantlarında daha çok sohbet ettikleri söylenebilir. Özet olarak, geniş bir yayılma alanına sahip kısa dalga bantlarında çok uzun süren sohbetler, dar bantlarda özellikle çok büyük bir hoşgörüyle karşılanmayabilir, ama kimse de görüşmenizi kesmeniz için müdahale etmeyecektir.

  Uluslararası bantlarda, diğer amatör radyocularla görüşebilmek için, özellikle SSB'de, temel bir İngilizce bilgisine sahip olunması kaçınılmaz bir koşul. Elbette ki, örneğin Almanya'da yaşayan bir Türk amatör radyo istasyonuyla görüşecekseniz, bu şart gibi görünmeyebilir. Varsayın ki, konuşma aralığında başka bir istasyon, Türkçe bilmeyen bir istasyon, size katılmak isteyecek, belki sizden sinyal raporu isteyecek. 'do not speak english' şeklinde yanıt vermeniz, uygun olmayacak, hiç yanıt vermemeniz ise oldukça uygunsuz olacaktır. Bu türden olumsuzlukları yaşamamak için, en azından temel İngilizce bilinmesi gerekiyor. Bu da olmazsa, uluslararası Q kodlarınu kullanabilmeniz sizi rahatlatacaktır.

  Nasıl olsa SSB görüşmesi yapmayacağım, sadece 'maniple' yeni CW çalışacağım diyorsanız, kullanacağınız kısaltmaların arasında da temel İngilizce sözcükler olacaktır. İşte bu nedenlerden dolayıdır ki, amatör radyoculuk, kişilerin kendilerini sadece teknik alanda değil, yabancı dil bilgisi konusunda geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

 • F
  F

  mucidi resmi olarak Marconi olarak gözükmesine rağmen fikir sahibi olanda, ilk prototipi yapanda efsane mucit Nikola Tesladır.

 • Cagla Cayir
  Cagla Cayir

  Radyo..
  Bayrak Radyosu.
  Kibrisin ilk turk radyosu.
  O zamanlar yani 1960 larda Radyolarin yonetimi Rumlarin elindeydi. Kibris Turkleri Turkiye ustundeki bir radyo yoluyla haberlesirlerdi. Haftada bir ya da iki onlara yonelik yayin yapilirdi.
  Hal boyleyken Rumlar koyleri isgal etmeye basladilar surekli yalan yanlis propaganda haberleri cikartiyorlardı. Bir radyo sart olmustu. Kibris turklerini birbirine yaklastiracak, onlarin morallerini yukseltecek direnislerine destek olacak.
  Ve ilk Kibris Radyosu araba akuleri ile eski bir garajda kuruldu yanlisim varsa bilen duzeltsin yil 1963tu. sonrasinda rumlar yerini saptamaya cok calistilar. Ve surekli yer degistirdi. Bir keresinde mezarlıktan yayin yapildigi anlatilir.

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Radyo'nun öyküsü, bilim tarihinin yaklaşık 100 yılını alan bir öyküdür. Radyo birdenbire ortaya çıkmamış, bilim tarihinde her birinin önemli buluşları olan pek çok amatör, profesyonel bilim adamının katkıları ile meydana gelmiştir.
  (Kaynak: www.antrak.org.tr/gazete/021999/sinan.htm)

  1791-1867 arasında yaşamış Michael Faraday'a dayanır 1886 Heinrich Hertz, radyo dalgalarının varlığını gözler önüne seren araştırmalarına başladı. 1902 İtalyan Guglielmo Marconi, Manş Denizi üzerinden radyo dalgalarıyla mesaj iletmeyi başardı. John Fleming'in geliştirdiği cam diyotlar radyo cihazlarının vazgeçilmez parçası oldu.
  (Kaynak: www.kronoloji.gen.tr)

  Türkiye'de T27 Nisan 1926 ilk radyo yayınları başladı denilse de ilk yayınını yapan istasyon 5 Mayıs 1927 de 'Burası İstanbul telsiz telefonu' anonsu ile 1200 metre tul-u mevc 250 kilosikl den yayın yapan sirkeci postanesi üst katındaki radyo vericisidir.

  Radyo'nun Öyküsü - www.antrak.org.tr/gazete/021999/sinan.htm
  web adresinden Sinan Güven'in bu konuda detaylı yazısını okumanızı tavsiye ederim...