Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ogün sanlısoy sizce ne demek, ogün sanlısoy size neyi çağrıştırıyor?

ogün sanlısoy terimi Ayse Mutlu tarafından tarihinde eklendi

 • Pelin Erol
  Pelin Erol

  .......hayat toz pembe olur sen istersen
  ne ekersen biçersin bu gizemli bağda
  bir yanın karanlık
  bir yanın aydınlık
  ışık bir yerdense şüphen mi var
  hadi beni güldür biraz
  daha yolumuz var daha çocuğuz inan....
  Ogün sanlısoy deyince aklıma ilk gelen bu şarkının sözleri.çok güzel :)

 • Emre Özeren
  Emre Özeren

  Tüm şarkılarıyla özleşmeşmiş,
  Şarkılarının sözleri güzel,
  Ve harekete geçiren bir adam.

 • Rengin Canlı
  Rengin Canlı

  1971 yılında Gölcük te dogdu. Fenerbahçe Lisesi nde ortaokl ve lisyi okudu. 1988 yılnda Mimar Sinan Üniversitesi Endstri Ürünlri Tasarmı bölmüne grdi ve mezn oldu.
  1989 yılında yakn arkdaşı Kubilay Özvardar ile brlkte hazrldığı akustk dnleti onn ilk sahne deneimidi. Bu yllarda Sugar Mice grubuyla çlışmaya başldı ve ilk demo kydını gerçeklştrdi. Daha snra çeştli amatör gruplrda solist olrk çalştı.1992 ylında Pentagram'a katldı ve aynı yıl çıkn Trail Blazer albümnde vokaliyle yeraldı. Türkiye'de ve yrtdışnda Pentagram'la pek çok konsr grçkleştrdi. 1993 ve 1994 yıllrında Hıbır ve Rock derglerinn okuycuları tarafndan Ylın En İi Erkk Rock Şarkcısı Solsti sçldi.
  1994-95 yıllrında Gür Akad'ın kurduu Klips grubnda solist olrk yer aldı ve bu grupla çştli konsrler verdi. 1995 yılnda piysya çıkan Özlem Tekin'in Kime Ne adlı ilk albmnde bestci, enstrümanst ve süpervisor olarak çlıştı.
  2006 yılnda piyasaya sürdüü Üç adlı albmnde Pentagram grubndn arkdşlrı Metin Türkcan Dorukhan Uluşar ve Tarkan Gözübüyük ile çlştı. ayrıca kaybettik severken dinlenesi sarkılarından sadece biri...

 • Biricik Tek
  Biricik Tek

  berbatttt.

 • Ilgın Ekinci
  Ilgın Ekinci

  abi ne dıyım valla bayılıom adamın sarkılarına ama daha cok gitaristine bayılıom yanı metoboy a askm onu cook sevıorum

 • Cem Sagol
  Cem Sagol

  Dinlemekten keyif alıyorum.......
  işini iyi yapıyor........

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş

  bu adama hasta olan kardeşimi, hızlıca odasının kapısını açarak PENCEREMDEEEEEN GİİİİR İÇEEERİİİ dedikten sonra, hızlıca odasının kapısını katarak sinir etme zevkine erişme olanağını bana sağladığı için teşekkür edilesi insan.

 • Deste
  Deste

  süper bi rock şarkıcısı

 • Deniz Yılmaz
  Deniz Yılmaz

  6 yıllık eski sevgilimin adını :))))

 • Hatice Yavuzdurmaz
  Hatice Yavuzdurmaz

  bu ara melodisini ve sözlerini duymaktan hoşlandığım şarkılardan..dayanamadım hepsini yazcam.. :)
  Aynaya sordular güzel miyim diye
  Dedi bırak yüzünü bak şu gözlere
  Eğer parıltı varsa, yüreğin çarpıyorsa
  Bu dünyada senden güzel mi var
  Bu dünyada herşey güzel bir bak
  Keyfin kalmadıysa susar bu şarkılar
  Giyinip boyansanda renkler solar
  Sebebin kalmadıysa var olmak ızdırapsa
  Yüzünde maskeyle geçer yıllar
  Hadi beni güldür biraz
  Hadi beni güldür biraz
  Daha yolumuz var daha çocuğuz inan
  Hadi beni güldür biraz
  Hadi beni güldür biraz
  Daha yolumuz var sonuna kadar dayan
  Aynayı kırdılar güzel göztermiyor diye
  Bölündü parçalar çoğaldılar
  Parıltı kalmadıysa, yüreğin çarpmıyorsa
  Dünyadan ala cehennem mi var
  Dünyada hala cehennem mi var
  Hayat toz pembe olur sen istersen
  Ne ekersen biçersin bu gizemli bağdan
  Bir yanın karanlık bir yanın aydınlık
  Işık bir yerdense şüphen mi var

 • Ekin Demirkaya
  Ekin Demirkaya

  klibinde bi an için deniz gezmiş'İ gördüğüme yemin edebilirim. ;)

 • Hatice Yavuzdurmaz
  Hatice Yavuzdurmaz

  Keyfin kalmamışsa susar bu şarkılar
  Giyinip boyansan da renkler solar
  Sebebin kalmadıysa varolmak ıstırapsa
  Yüzünde maskeyle geçer yıllar
  Hadi beni güldür biraz
  Daha yolumuz var daha çocuğuz inan
  Hadi beni güldür biraz
  Daha yolumuz var sonuna kadar dayan....

 • Hüseyin Alagöz
  Hüseyin Alagöz

  ogün sanlısoy gerçekten kendi toprağının kokusunu almış,kendi özünü almış,kendi aşkını şarkılarda yaşatmış biri...yeri geldiği zaman gitarını ağlatan kişi,yeri geldiğinde coşturan bir kişi...çünkü bende aynısını yapıyorum...aşkı yaşatıyorum...varisiyim desem! ! !

 • Irmak
  Irmak

  kader benim diorsan değiştir istiosann oturmuş bekliorsan acınmak yok gocunmak yokk dewam et senn... ogün bi harikaa türkiyedek bircok rock şarkıcısından daha ii olduğunu düşünüorumm en azından sadece müziğiyle uğraşıor bizlere sewnlerine bişeler vermek içinn hepp dewam et sen böle iisin biz seni böyle sewioruzzz...

 • Merve Guler
  Merve Guler

  ya ben hayatım da böle bı adam gormedım hanı derler ya hıc bı ınsan dort dortlk olmaz dıe ama ogunum dort dortluk onu gercekten cookk sewıorumm böyle sesı gusel böyle adam gıbı adamlarr zorrr bulunuooo yaa gercekten cookk sewıorummm onuu yenı albumm zaten cookk gusell ozellıkle ne yerdeyomm ne goktee sarkısıı cookk harbıdennn rock muzıgının babasıı ogunn babamızz bızımm oo nolurr buu msj okudugunda bana ulasss s.ç.s ogunnn babaaaaa :-)

 • Buket
  Buket

  saydım şarkısı sabahtan beri ağzıma takıldı...onu dinlemeyi özlemişim anlayşılan,gerçi hep aklıma konserindeki psikopat bakışları geliyor ama sesi ve müziği o bakışları telafi eder :)

 • Gönül Elçi
  Gönül Elçi

  Ogün sanlısoy demek kalite demek başarı demek mükemmellik demek kişiliği ve şarkılarıyla müthiş biri o. Yeni albümüde muhteşem olmuş zaten. Rocktan anlıyan herkeste bulunması gereken bi albüm. Ogün Sanlısoy da sonuna kadar bu piyasada olması gereken bi isim bence.

 • Merve Guler
  Merve Guler

  yenı dogan bebek kaadaarr guzelsınn ogunnnnn ya ben senı cok sewıom canım en son ızmıre 5 mayısta geldı ama ben gıdemedım offf ya lutfen bı daha gelll ızmıre noluuurrr ya benım sana ulasmam lazım nolur msjı alınca msnımı kaydet nolurrr sunnnnnnnnnnnn yaaaaaaaaaaaaaaaaa s.c.s.:-((((((((((((((((

 • Atakan Kartaltepe
  Atakan Kartaltepe

  Kızımın da hastası olduğu tek adam OGÜN SANLISOY :)) ...
  Geçen sene ille de konserine götür diye ısrar edince...akşam 19 dan sabah 03 e kadar sokaklarda ve de Mart soğuğunda sokak kedileri gibi arşınlayıp durmuştum...

 • Merve Guler
  Merve Guler

  ogun ogun ogun
  ya manyak

  adam
  ses tonu herseyıyle mukemmel s.c.s ogunn

 • Laylay Ve Lom
  Laylay Ve Lom

  Pentagram grubunun 'Trail Blazer' adlı albümünde yıllar önce vokal olarak karşımıza çıkmıştır. Şu aralar 3.albümü 'ÜÇ'ün promosyonuyla haşır neşirdir. Diğer albümleri ise, 1999 'Korkma' ve 2003 'O Gün' şeklindedir
  Günümüzün Türk Rock'ında önemli bir isimdir kendiler, gerek sesi ve de sahnesiyle.

 • Çiğdem Kocaağa
  Çiğdem Kocaağa

  ogün sanlısoy demek rock demek bir ilah demek rocka dair önümüzdeki en büyük yol gösterici demek. ya muhteşem biri daha ne diyeyim ki AŞIĞIM ONA DAHA NE? ? ? ? ? ? hayatımda gördüğüm görebileceğim en müthiş insan allah yolunu ve yolumuzu açık etsin sakın bunu okuyup da 'hadi canım abarttın ' demesin kimse gerçekten hem müzikal açıdan bir ekol hem de kişilik olarak müemmel bir insan saygılar ve tabii ki SEVGİLER ona, OGÜN 'ÜME....! ! ! !

 • Serap Altunsoy
  Serap Altunsoy

  Adida kendide güzel.Hastayım ona.onu çoook seviyorum.
  Elimden gelsede haykırsam onu sevdiğimi tüm dünyaya.

 • Merve Gökay
  Merve Gökay

  ogün sanlısoy demek mükemmel ötesi bi insan demek
  içten, cana yakın, reklamla, asparagas haberle işi olmayan gelmiş geçmiş en iyi ve en yakışıklı rock solisti demek! ! ! ! ! !

 • Halil Uluca
  Halil Uluca

  abi ogün sanlısoy hareket demek,rock demek.Onun üstüne rock adamı tanımam.Adamım benim ya,aslanım ya! Onun şarkısı çıkınca yerimde duramıyorum,onunla söylüyorum şarkıları sonuna kadar.Onunla aynı duyguları yaşıyorum sanki şarkılarını söylerken.Adamım yeni mükemmel şarkılarını bekliyorum..

 • Ahmet Ferit
  Ahmet Ferit

  o da ilk albümü daha iyi olduğu halde nedense ikinci albümü daha çok tutanlardan.Efsane olma yolunda ilerleyecektir ki bence zaten en iyilerden...

 • Ayça Çolakoğlu
  Ayça Çolakoğlu

  ogün sanlısoy ben demek
  bana neyi mi çağrıştırıyor? ogün sanlısoy ismini duyduktan sonra OGÜN ismini her duyduğum an bana bişeyler oluyor. OGÜN çok başarılı. bunda tereddütüm yok ki OGÜN TÜRKİYENİN 1 NUMARALI ROCKÇISIDIR. Bi kere rock özentisi değil ogün. dış görünüşüne bakınca pek rockçıya benzemez çünkü genelde rockçıların yüzü gözü dövme ve piercinglerle doludur ama ogün öyle değil. o çok tatlı ya çok feci karizması var ya yakıyo resmen.şarkılarının HEPSİ ama HEPSİ çok güzel. en güzel şarkısı şudur diyemem. çünkü hepsinin tarzı farklı. ve akustik açıdan ve müzikten sözden doyuruyor dinleyiciyi.sözler samimi kesinlikle ve sözleri AHLAKLI sözler. diğer rock özentileri gibi ahlaksız sözler içermiyor. ogün bana AŞKI,BAĞLILIĞI,HAYATA DİRENMEYİ,HER ŞARTTA HAYATA KÜSMEMEYİ anlatıyor. onu çooook seviyorum

 • Damla Erdogan
  Damla Erdogan

  ogün kendisi zaten çok güzel bir isim birde sanlısoyla birleşince gerçekten süper olmuş... o adamıda zaten çok seviyorum :-)

 • Arzu Ttaş
  Arzu Ttaş

  ogün sanlısoy çok müthiş bence...adını da çok güzel taşıyo ogün.zaten ogün ismi çok güzel.ogün sanlısoy daha da güzel.
  saydım kaç gün oldu...saydım kaç gece doldu....saydım her gün aynı döööön dön istersen(harunum...) .arzuca saydım...)
  kutlarım ogün sanlısoy.başarılarının devamı dileğiyle....

 • Sevil Kırkpınar
  Sevil Kırkpınar

  ogün diyince bana çağrıştırdığı güzel bi isimden başka bişey değil ama ogün sanlısoya baktığımda bu ismin ona çok yakıştığını adını taşıyabildiğini görüyorum ve tek ogün değilde ogün sanlısoy adına bakınca mükemmelliği görüyorum. mesela son albümünde herşey süper. hani olurya sanatçıyı çok seversiniz şarkılarıda hoştur ama albümünde bir iki şarkıda olsa hoşunuza gitmeyen dinlerken atladığınız şarkılar olur ya işte ogünde bunun olmadığını farkettinizmi cover yapmış niye yapmış diyenleriniz vardır bence en güzel şarkılarından biri adam bu işi biliyor derim ve onu tek tutarım.